www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Pakt "zastępstwo Bodek Plewan" (plewan_79)
Author Message
Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Joined: 29 Oct 2018
Posts: 11192
Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 22:04   Pakt "zastępstwo Bodek Plewan" (plewan_79)

Pakt numer 2939, założony 2012-09-09 22:02:04 przez plewan_79 (Catherine / Maya)


Nazwa paktu: zastępstwo Bodek Plewan

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: plewan_79
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Joined: 29 Oct 2018
Posts: 11192
Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 22:04   

plewan_79 2012-09-09 22:21:55
tu będę Ci raportował :)

(1) ta akcja z Rudim wypaliła, założyłem 2 miasta, on przy dużych stratach zdobył drugie, są partyzanci - generalnie przysłał całą kawalerię - więc może szykuje się większa bitwa gdyby chciał atakować wszystkich partyzantów.


(2) akcja ze Scoobym - sam czytałeś pakty tajne :)

przerzuciłem sterowce tak, żeby oglądnąć morze przy Scoobym. Przy wyspie Cheosa ma battleshipa, część floty na granicach no i lotnictwo.

Na pewno Scooba zorientuje się przed atakiem, na pewno stracimy całą flotę i jeśli obstawi fort kilkoma jednostkami to nie zdobędę go z morza.

Jest możliwość żeby zrobić to inaczej - ale we współpracy z Rudim. :D

teoretycznie po podpisaniu pokoju z Rudim i otwarciu granic - można by wpłynąć do fortu na miedzi i dalej koleją dotrzeć do Moskwy.

Na razie wrzucam screeny

plewan_79 2012-09-09 22:23:32
a i jeszcze jedno - Scooby za turę ma Rocketry i raczej on weźmie Corpa.

Poszedłbym w lotnictwo. Mając samoloty można zrobić masę fajnych rzeczy.

Bodek 2012-09-14 19:12:26
po rakietach roznoś korpa aluminium i wydebiaj od sojusnzików węgiel zamiast surowców do cre korpa
idz w techach po industrializm i następnie po plastik, chyba że naprawdę nie ma żadnych szans na tamę (ale w to watpię bo kto niby miały ją zgarnąć ??

plewan_79 2012-09-14 19:38:37
idę po lotnictwo - Scooby ma dużo lotniskowców, z Rihiterem mają battleshipy - nie mogę tak zupełnie olać woja.
Scooby odkrywa Superconductors, Rihiter plastik.

Korpa roznoszę.

Bodek 2012-09-14 19:45:04
ale batleshipy są i tak przy industrializm więc to tech od czołgów

nowego gienka nie dodawaja jeszcze, sie go doda do czołgu później jak będzi ekonieczność

zbuduj troszkę piechty antylotniczej to zapewni bezpieczeństwo przed atakami z powietrza i jakieś antytanki w miastach granicznych

wiecej szczegółóe nie znam bo wracam na plaże

powodzonka

plewan_79 2012-09-21 19:03:19
kilka informacji:

(1) plan z Moskwą - nie wiem czy przesyłałem fotki - w turze, w której nasze floty z Rihiterem miały osłaniać desant pływało tam tyle woja - że można by poddać grę po jatce jaką by nam urządziły - ze 3 okrętów sporo battli i lotnictwo.. Wszystko obok wyspy Cheosa - więc albo ktoś dał cynk albo mega niefart.


popłynąłem komandosami na południe - żeby spróbować ataku przez Rudiego.
Co ciekawe - Scooby też chyba przerzucił wojo flotę na południe. Po wybrzeżu chodzą szpiedzy więc zobaczysz dokładnie.

W Moskwie jest 2 strzelców i chyba ax, drogi wolne, na razie akcja realna.

(2) Przesmyk z Rudim.

wycinaliśmy się z Rudim trochę i stawiałem te miasta, generalnie było do przodu, aż do założenia tego ostatecznego miasta i budowy fortu. Wpływ kulturowy Bizancjum jest tam tak duży, że Rudi postawił nowe miasto 3 pola od naszego i ono w turę przepchnęło granice naszego, mimo iż mieliśmy korpa z kulturą. Przez to mógł zaatakować masą starego wojska. Poszło 10 piechociarzy i 3 karabiny plus kilku strzelców. Mamy po generale ale woja szkoda.

Generalnie sytuacja była trudna bo Ponti podszedł 70 jednostkami pod to miasto i gdyby stało tam więcej naszego woja to by może pierdyknął.

Miasto założył tam Scooby i chciał cwany przekazać je Pontiemu. Interweniowałem u Cheosa i zgodził się, że na razie na przekazanie nie ma mowy.

Ponti wyszedł z miasta armią, Scooby też zostawił je niebronione. Pole na którym miał być fort w ostatniej turze nie było objęte żadną kulturą - jeżeli w tej turze by się to nie zmieniło miałem spalić miasto, założyć tymczasowe swoje, fort i przepłynąć.

Scooby je odpuścił, Ponti już stoi obok setem.

Komandosi, pracusie, set, trochę woja i 2 lotniskowce z samolotami są tak ustawione, że możesz w tej turze wpływać. Fort był zaczęty 4 workami więc jeśli civka pamięta - to nie potrzebujesz ich wszystkich (zostali gdy wyszła akcja z Moskwą)

(3) Rudi

Generalni Bizancjum jest do podbicia - Rudi zamiast woja robi budynki kulturowe na granicy, dużo woja ma na wyspie przy Peterze. Przy granicy ma ze 40 kanonów więc liczyłem na wojo odporne na collateral - karabiny i artylerię, ale nie chciałem go atakować bo nie wiem czy w ogóle chcesz go podbijać i stracić trochę woja. Ma tam 4 worków, gdybyś kombinował z niszczeniem dróg. Generalnie otwarta księga.

(4) Peter

Na morzu ma wojnę z Rudim. Rudi przezbraja masę Ironcladów, ma też 7 galeonów i sporo strzelców.
Peter doszedł do niszczycieli, ale napisał, że nie będzie przezbrajać tylko leci do battleshipów. Dosłałem mu na chwilę lotnictwo, żeby postraszyć Rudiego - został 1 samolot "do straszenia" ;)

(4) złoty wiek - wielki będzie za 2 tury - ustawiłem nawet chyba 1 speca mniej, bo nic nie zmieniał, a chciałem na złotym podgłodzić miasto, żeby urodził się szybciej kolejny.

(5) korp - jest chyba limit w ilości produkowanych przedstawicieli - chyba 4 na turę robisz.

(6) miasto Efe - Cheos ma zdecydować, czy ściąć je do 1 - to za francuza - chłopaki założyli, że Efe by je ściął. Tu się pospieszyłem miał chyba 22 jednostki w mieście, więc nie było dość transportów, żeby myknąć w 1 turze. No i okazało się, że Cent miał już desant, żeby je zdobywać :)

(7) nie robiłem antylotniczych, - wolałem, żeby to Majowie mieli lotnictwo - robiłem samoloty zamiast antylotniczych :)

(8)w techach masz 2 tury do Industrializmu

Na północy masz też z flotą transporty i lotniskowca gdybyś tamtędy chciał się wbijać do Rudiego lub robić akcję z Moskwą.

Generał jest w mieście frontowym.

Chyba tyle - miłej gry i dzięki za okazję to zabawy! :)

plewan_79 2012-09-21 19:04:48
errata

w 236 turze było ze 30 okrętów (nie 3) więc uwaga na Rihitera :)

plewan_79 2012-09-21 19:16:55
po Twoim pomyśle z komandosami wzmocniłem trochę obronę miast - Zama, stolica i coś jeszcze - więc można je ściągnąć na front. Bałem się, że Rihiter podłapie pomysł. Scooby obok Moskwy też trzymał czołgi z generałami.

Bodek 2012-09-23 16:26:03
nie rozumiem tylko czemu złamałeś wytyczne w kwesti techów

i poszedłeś po lotnictwo zamiast zgodnei z wytycznymi po plastik

Ta decyzja niestety była błędna w mojej ocenie
z samolotów i tak wielkiego pożytku nie było i ich obecność nie była w żaden sposób potrzebna, wsytarczyłyby te przeciwlotnicze jak pisałem
teraz przegram wyścig po Tamę Hoovera przez to :(

Niestety jak się gra zpozycji z tyłu trzeba grać na krawędzi a nie bezpiecznie, trzeba było ryzykować i trwać bez samolotów aż do tej pory a nie grac bezpiecznie i z samolotami (które nota bene do niczego się nie przydały zupełnie)

na wijnie z Rudim mają znaczenie bardziej odstraszające niż rzeczywiście potrzebne
a podczas ewentualnego konfliktu z ZSRR i tak jest ich za mało więc decydowałabyflota ...


plewan_79 2012-09-23 18:31:41
Co do Tamy sam pisałeś, że nie masz szans - widząc jak Rihiter i Scooby Ci uciekli.

Co do pozostałych punktów - trudno mi odnieść się do Twoich planów. Sam zagrałbym wszystko inaczej.

Bodek 2012-09-24 15:27:24
Spoko
Plewan nie odbieraj tego że ja mam jakieś pretensje, po prostu moje plany zakładały pewną wolę u pozostałych graczy.

W każdym dotychczasowym dyplo pod koniec u wszystkich graczy było NIESAMOWICIE wielkie parcie aby uwalić lidera, często gęsto graniczyło to z absurdem. Małe naje nawet dalekie w tabeli robiły co mogły zaciskały zęby i same parły wszytskim co miały byle tylko lidera uwalić. W Dyplo4 uwzięlo się na mnie chyba z 12 państw, w Dyplo3 na bombla też nadeszły dzikie hordy z ewschodu i miał gorąco, w D6 się zmówili i zaciukali uciekającego Rudiego w D5 to tak byli zacietrzewieni w swojej bezsilności że nawet walili podwójne o 6 nad ranem z braku innych możliwości a tu w D7 - NIC

wszyscy mają to w dupie kto grę wygra
wiele państw już od dawna tylko klika byle doklikać do końca i zupełnie ichto nie interesuje

Wahadełko się wychyliło z jednej skrajności w drugą i to jets dla mnie niepojęte.
Ja nie mam zamiaru nikogo za uszy ciągnąć, i nie mam zamiaru się upraszać aby coś zdziałali.
Byłem gotowy i wsytawiłem swoje wojsko na pozycje i było to wykonywalne ale Rihiter stchórzył i się wycofał i ugadał z Ruskim

ZSRR ma olbrzymią przewagę w techu i jedynym sposobem aby podjąć z nim wyścig do statku to było włąśnie wykonanie Barbarossy i dopiero wtedy sprawa zwycięstwa stawałaby się ponownie otwarta dla 4 nacji
Dla ruskich, Majów, Kartaginy i Zulusów
Ale skoro ani Zulusi ani Kartagina nie zamierzają z rosją walczyć tylko się bunkrują w tle i marzą o 2 pozycji a niech Bodek sam się z ruskim mierzy to ja mam to w dupie...

Majowie samotnie rosji nie powtrzymają i równocześnie statku szybciej od nich nie zbudują, nasze państewko w pewnym etapie gry było na skraju całkowitego upadku, najechali nas z 3 stron Peter, Cent i Rihiter. Miasta zostały wycięte do jedynek i wydraftowane do podłogi, do cud że wogóle z tamtej pozycji terazjesteśmy wogóle brani pod uwagę jako jedyny rywal ruskiego do statku.
Pdczas gdy na ZSRR przez całą grę nie zaatakował zupełnie NIKT
Dla mnie to nei do pojęcia że nawet jeden sąsiad nie zaatakował go ani raz, ani nawet raz nie musiał wycinać miast w obronie, nawet jedna porządna armia koalicyjna się nie zebrała - nie do pojęcia...

ale najwidoczniej to też jest jakas jego zasługa tak prowadził dyplomację że przekonał sąsiadów że mają mu dać wygrać i mają grać pod jego zwycięstwo.
Nowy sposób na zwycięstwo w Dyplo, przekonać innych że tak będzie dla nich lepiej jak on wygra i żeby nie przeszkadzali

W dyplo Mis takie własnie było zakończenie... jak pamiętam

także spoko nei przejmuj się
Majowie zrobią to jeszcze się da ale niestety zwycięstwo jest chyba poza zasięgiem... choć popróbuję oczywiście statek zbudować i jeden ostatni jeszcze atut w ręku mam
ale bez osłabienia ruskiego które wtedy realnie mogło mieć miejsce to raczej się nie zdązy i on będzie szybszy :(

plewan_79 2012-09-24 17:54:44
spoko - generalnie wiem, że jesteś świetnym graczem więc jak najbardziej starłem się robić to co napisałeś i nie obrażę się jeśli uważasz, że można było zrobić coś lepiej.

Co do planu Barbarossa - wiem, że jest kluczowy i dobrze przemyślany - szkoda, że się nie udało. Żal mi było wycofywać się w ostatniej chwili, ale naprawdę uznałem, że nie ma szans.

Myślę, że nadal jest wykonalny - może nawet w wersji, którą zaproponowałeś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Pakt "Wielki Brat znowu patrzy - czyli wspomnienia Admi
Bodek
Beny Pakty odtajnione 13 2015-06-21, 11:06
Beny
No new posts Sticky: Pakt "Pakt na zastępstwo Bodek - pawelt" (pawelt)
pawelt, bombel79, bummbummbamm
LDeska Pakty tajne i kroniki 1 2009-10-26, 23:51
LDeska
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Deb/King/Plewan vs Pawel" (plewan_79)
plewan_79, Deb, King_Chrobry
LDeska Pakty tajne 1 2010-09-23, 22:52
LDeska
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "King / Plewan" (plewan_79)
plewan_79, King_Chrobry
LDeska Pakty tajne 1 2010-09-23, 22:52
LDeska
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Marw/Plewan" (plewan_79)
plewan_79, Marw
LDeska Pakty tajne 1 2010-09-23, 22:52
LDeska

Czas generowania strony : 0.61 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group