www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Francja - Persja" (Krasny)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-24, 22:01   Pakt "Francja - Persja" (Krasny)

Pakt numer 2734, założony 2012-04-02 14:25:11 przez Krasny (Francja / Churchill)

Nazwa paktu: Francja - Persja

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Krasny
trebuch
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-24, 22:01   

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-02 14:27:21
Witam władcę Persji! Doszły mnie wieści, że w wojnie przeciwko naszemu wspólnemu wrogowi Egiptowi wasze wojska zapuściły się aż pod znajdujące się przy naszej granicy miasto Teby. Chciałbym zapytać i uprzejmie poprosić - czy Trebuch mógłby odstąpić nam to miasto? Pozdrawiam!

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-04-02 21:46:31
witam, Teby to jedyny odrobinę cenny kąsek jaki mógłbym mieć z Egiptu. BBB wziął połowę kraju, Ty wziąłeś największe miasto, a mi przypadło jedno miasto na pustyni nie nadające się do niczego (zniszczyłem) i drugie niewiele lepsze (zero usprawnień, 2 populacji, beznadziejna lokalizacja) które po zastanowieniu oszczedziłem. Zaproponuj coś w zamian za Teby tak aby każdy był zadowolony

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-03 00:13:37
Na ten moment mogę zaoferować jedynie złoto (60 gp, ale muszę wpierw zapytać o zgodę admina) oraz zaproponować pakt o nieagresji. Ewentualnie chętnie wysłucham propozycji. Wysłałem już zapytanie do Rihiego o zgodę na potencjalny "przelew".

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-03 07:42:34
Rihi zgodził się na zapłatę jedynie pod warunkiem że zajmiesz miasto i je odsprzedasz... Jeżeli Ci to trochę dziwne rozwiązanie nie odpowiada, może masz jakąś kontrpropozycję?

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-04-03 22:04:01
mogę się zgodzić na zdobycie i oddanie ale wówczas pewnym jest że stracę sporo wojska bo egipt zebrał tam pokaźną obronę. wtedy musiałbym dostać ze 200 gp od Ciebie żeby mi się opłacało. Twoja korzyść jest taka że dostajesz miasto bez straty jednostki. co myślisz?

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-04 01:44:08
Nie mam takiej kwoty :( Absolutny max. jaki jestem w stanie wycisnąć w tym momencie to 80 gp. Więc mogę zaproponować jedynie taką kwotę i gwarancję spokoju. Ewentualnie mogę sam zdobyć Teby i wzamian za Twoje ustąpienie mi mogę dać wdzięczność i gwarancję pokoju.

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-04-04 21:17:27
ok, jestem gotów odstąpienia miasta na takich zasadach - pomóż mi osłabić obronę Teb i wkroczyć do nich jako pierwszy. nie ukrywam że zależy mi na tym żeby zdobyć chwilowo pozycję lidera i zdobyć questa. niezależnie czy questa uda mi się wygrać - oddam miasto za darmo Francji w turze zaraz bo roztrzygnieciu questa (tzn. jeśli ja albo Larry przescigniemy Rihitera w punktacji). zgadzasz się?

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-04 21:55:08
Nie ma problemu, zbiję całą obronę. Oczywiście odczekam na zwycięstwo w queście. Tyle że Rihiter nie zgodzi się na oddanie miasta za darmo, dlatego nalegam na choćby symboliczną kwotę 35 gp ;)

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-06 11:06:25
Jako akt dobrej woli i zachęcenia do współpracy zbiłem praktycznie całą obronę w Tebach. Wchodzisz na gotowe :)

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-04-06 19:33:55
ok, dzięki, prawdopodobnie jutro oddam Ci miasto bo questa wygra Larry

Krasny (Francja / Churchill) 2012-04-07 03:10:55
Szkoda w takim razie :/ Ale może się jeszcze uda :)

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-05-26 00:58:28
hej, i jak sprawa z bbb? napisał że stopuje ofensywę ale przed tym zabrał Ci miasto. prawdopodobnie nie idzie dalej tylko dlatego że obawia się wojny ze mną. jak wygląda sytuacja, dogadaliście się? cholernik Cię wystawił czy Ci pomoże?

Krasny (Francja / Churchill) 2012-05-28 19:44:44
Ciężko powiedzieć. Jeśli masz bezpieczne tyły, możesz zbierać wojska pod granicą. W razie wojny Cholernik powinien też wkroczyć. Ale ja nie chcę wojny i mam nadzieję że wszystko będzie po staremu. Rozmowy nadal trwają. Aha, i uważaj. Wygląda na to że bbb ma wszędzie szpiegów.

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-06-18 23:12:41
sorry ale indiańcowi nic nie zrobię bo odleciał techami, chińczyk ma Cię gdzieś i Cię nie wesprze, przynajmiej sobie Theby wezmę bo inaczej Indianiec zajmie wszystkie Twoje miasta

Krasny (Francja / Churchill) 2012-06-21 06:51:59
bbb ma ciężko ranną armię w Memphis, musiał się tam zatrzymać i ruszy dopiero jak się podkuruje. Cholernik szuka na niego sojuszników, sami zresztą już mają wojnę. Jeśli się dogadasz z Cholernikiem możecie zajmować miasta bbb (Chucher za moment będzie mieć kirasjerów). Bardzo prawdopodobne że pod wojnę podepną się następni. Zrobisz jak uważasz.

trebuch (Persja / Hannibal) 2012-06-21 23:05:55
Theby wziąłem bo i tak bbb by zabrał. teraz jeśli stworzy się silna koalicja przeciw bbb z szansą na pokonanie go to wchodzę w to i walczę po Waszej stronie, jeśli nie to nie ryzykuję
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum