www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Chiny/Gilgamesh(Wnuczek) - dyskusja
Author Message
cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-09-08, 12:31   Chiny/Gilgamesh(Wnuczek) - dyskusja

Link do historii:
http://forum.civilization...p=219978#219978

Peter 

Kubilaj ChanImperium Japoskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2012-09-08, 14:02   

W historii wczesnych Chin nie rozumiem dlaczego ataka Wnuczusia wsplnie z Pontim na Rudiego zosta zatrzymany.
Zwaszcza e moje charioty juz byy na terenie Chin z pomoca, a i zdaje si e Plewan szatkowa ekip od siebie z pomoc - do liczny fan klub Rudiego :rotfl:

Rudi2

Czyngis ChanImperium Bizantyjskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 184/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-09-08, 15:22   

Te tego nie rozumiem :rotfl: szczeglnie dlaczego mnie obaj zaatakowali.
Plewan co tam szykowa do szatkowania, po kilkunastu turach zszatkowa dzielnie Pontiego.
Rydwany Petera zamiast podtrzyma wol wali Wnuczka zahamoway jego chci skierowania wszystkiego na przeciwlega stron pastwa, wszak w poprzednim Dyplo od podobnej pomocy szybko zgon zaliczy.
Ponti i Wnuczek mieli do siebie takie zaufanie jak czerwona pachta do byka.

Ich wsplna wyprawa nacechowana bya tak wielk nieufnoci, e gdy ju doszli pod stolic i mieli naprawd rewelacyjny ruch wsplnym stackiem to aden nie odway si skoczy tam pierwszy bo drugi mg si zatrzyma i wystawi na wybicie tego pierwszego. W tej turze woleli podpisa pokj ni ryzykowa utrat caej armii i aneksj pastwa przez wsplnika.
Mam gdzie screena z tej tury.

edit:
gdyby obaj stanli na polu nr 1 to nie zaatakowabym ich a stracibym miasto z cudami lub stolic w nastpnej turze
gdyby tylko jeden stan na polu nr 1 a drugi wycofa si to wybibym tego miaka a ten drugi poszedby na bezbronne pastwo wsplnika
Nie miaem szans wybroni obu miast gdyby zagrali tury tak jak to jest opisane 1, 2, 3
Zdecydowa brak zaufania atakujcych moim zdaniem. Zreszt ta wojna okazaa si w skutkach i tak zabjcza dla wszystkich nas trzech. Osabilimy si znacznie ale nikt nie zyska na tym.

Ta wojna ani Pontiemu ani Wnuczkowi tak naprawd nic nie dawaa. Odlegoci byy potne na tamte czasy a zajty teren atwy do odbicia przez kadego. Wydaje mi si, e im chodzio o zahamowanie Holandii bo miaem ju Latarni i odkryte kunie z wyroczni wic spodziewali si te Kolosa i hegemona na swoich granicach za kilkadziesit tur. Tu dobrze wykombinowali ale sami padli w konsekwencji pierwsi. Holandia stracia tempo i przegraa wycig do wysepek o kilka tur z Didi i Efe. Zaatwili mnie na amen ale bez sensu dla nich.
Last edited by Rudi2 on 2012-09-08, 15:40; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 18/18
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2012-09-08, 16:21   

Peter wrote:
W historii wczesnych Chin nie rozumiem dlaczego ataka Wnuczusia wsplnie z Pontim na Rudiego zosta zatrzymany.

ja te :)

Wnuczu i Ponti mieli Agresivy - dziki promocjom byli dla Rudiego praktycznie nietykalni.

Bylimy z Peterem chtni do pomocy - za to miasto Rudiego mogem posa spor armi, ale chopaki zrezygnowali.

Po tym jak Wnuczu ci pastwo do zera i niczego nie osign byo jasne, e jego dni s policzone. Zorganizowalimy si z Pontim, ktry dosa armi i wtedy Wnuczu przesa mi faszywk - niby kopi informacji od Pontiego, e ten mnie wystawi w turze ataku.

ten fragment "... masz mnie sucha!" by tak przekonujcy, e zapaem haczyk i w ostatniej turze zmieniem zdanie i zaatakowaem Pontiego.

I Wnuczek cudem przey. :padam:

Pniej dosta si midzy Petera, Bodka i Rudiego wic ju by praktycznie martwy. I tak wielkie gratki za dotrwanie tak dugo i akcj i faszywk :)

Rudi2

genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-09-08, 16:36   

:rotfl2:
Wnuczek to mistrz dezinformacji. Podobno w podobny sposb przekona Pontiego do ataku na mnie :padam:

Jednak "za wiele kombinowania" w dyplomacji skutkuje brakiem oboplnego zaufania w krytycznym momencie. Zreszt gdy obaj Wnuczek + Ponti mnie atakowali rwnie trwao nieprzerwanie spiskowanie Wnuczek+Rudi na Pontiego oraz Ponti+Rudi na Wnuczka.
Poszukam na tajnych moe jaki smaczek si znajdzie.

edit: w pakcie tajnym "Baranie by" Ponti pytany o ich koncepcj ataku na mnie ujawni szczegy
" Koncepcja bya taka ,e miales nie miec tyle wojska :) "
co odnosio si do info jakie dosta od Wnuczka :padam:
Last edited by Rudi2 on 2012-09-08, 16:41; edited 1 time in total  

Peter 

Kubilaj ChanImperium Japoskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2012-09-08, 18:40   

Rudi2 wrote:
Rydwany Petera zamiast podtrzyma wol wali Wnuczka zahamoway jego chci skierowania wszystkiego na przeciwlega stron pastwa,

Ale moje nie miay nadejc, tylko ju byy fizycznie na terenie Chin, wic scyzoryka nawet nie byo jak zrobi.
Pierwszy nawet min stolice i si zatrzyma eby go holandia nie moga zobaczy - pozostae byy tura-dwie od stolicy.

Co ciekawe pono holandia miaa same axy, tak e rydwany z zaskoczenia miay szanse zrobic spor zadyme :)

No ale co si odwlecze to nie uciecze, jak nie rydwanami to ryckami :P

wnuczus 

GilgameszImperium Chiskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
genera broni  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-08, 19:20   

cicie do zera to by wielki bd, dugo wychodziem na plus. Dezinformacja przez to bya moj jedyn broni, zaskoczya mnie w wojnie z Bodkiem i Rudim ruch o trzy ich jednostek... musieli mie ju inynierie...

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 83/66
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-09-08, 19:35   

wnuczek das dupska... niestety

Masz nacje extra cre pro, plus kombo chinskie crossy, super wybr
Tanie biblioteki, sonie w zasiegu, mas terenu, dobry teren, chyba jeden z najlepszych.

Prostokt to chyba miejsce startowe wnuczka.
Koa na moje prozycje na miasta, moliwe jest dojcie do takiego rozstawienia.

Romby to potencjalne miasta.... Zaznaczam ze wiecej mapy nie widz.
Naliczyem chyba siedem rombw, czyli wnuczek masz 100% pewnoci na min 10 miast.
A moze i by wiecej... :szok: Masz 10! miast bez walki...
Ile 10+ miast??? tylko 10 miast, to porwnywalnie terenu co mial ruski, leszek, geo, plewan, efe, i nie wiem kto jeszcze.
Nie to nie moliwe, tylko ruski dosta kawalek terenu, wszyscy inni mieli po 6 miast.

Sytuacja robi si niezmiernie dla ciebie korzystna, peter leje Bobka do ciebie ma daleko, rudi cudakuje, wiec armi nie struga.
Masz cre pro nacje, raczej na ni bym nie poszedl bez rushu.

Pakujesz si wojn, na rudiego. Czy rudi by odlecia?, no nie wiem, wzia kolosa latarnie wyrocznie, ale czy daby tobie rade
1vs1 jakby mial 10-11 miast?
Atak na rudiego boga wojny w D6, to raczej ostatnia rzecz ktr bym rozwaa. Niech sobie ma te cudy, skoro zbudowa,
atwo mu nie wemiesz..

A na koniec totalny brak zaufania do pontiego. Wycile miasta do 1, wiec nie masz wyboru, ryzyk albo fizyk.
Albo si uda i moe co ci to da, albo totalna klapa.
A wogle po ci ten atak? Po co atakowa, dla jednego miasta?
Ty okoo 50-60 tury, bez walki mogle mie 10+ miast, leader cre pro.
Na biblitekach jedziesz po katapy i sonie, potem np po dugie luki, lub te chiskie crossy.

I Roosvelt z trzema cudami moe cie cmoknc w twoj wielk, lt chisk dup.

wnuczus 

GilgameszImperium Chiskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
genera broni  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-08, 20:00   

Pewnie Scooba a Rudi i Ponti czekaja i stoj sobie,

Ja nie atakuje Rudiego z Pontim
to w przecigu 10 tur oni mnie atakuk

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 83/66
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-09-08, 20:08   

Oczywicie wnuczek, ty jako cre pro z 8- miastami, i dua armi bdziesz ich pierwszym celem. :D
Ponti juz byl zacofany ( bo si bakal setem), rudiego kosztoway troch te cuda.
Latarnia to tylko 1 szlak, kolos by troch poniej.

Rudi2

Posted: 2012-09-09, 00:22   

Gdyby nie zaatakowali wwczas to za 15-20 tur byoby ju za pno. Widziaem wykres PKB Wnuczka i wszystko wskazywao na to, e bd mia wczeniej knechtw ni on sonie.
Jednak ja wcale nie zamierzaem atakowa Wnuczka ani Pontiego w tym okresie. Po co? To co miaem i zamierzaem mie dawao takiego kopa, e pniej szedbym sobie i bra jak swoje nawet przy dwukrotnej przewadze ilociowej na polu bitwy.
Wnuczu namawiajc Pontiego zaatwi mnie na cacy :padam:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: