www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

D7: Ponti: Montezuma / Sumeria - dyskusja
Author Message
cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-03-28, 13:16   D7: Ponti: Montezuma / Sumeria - dyskusja

Link do historii:
http://civilization.org.p...p=209995#209995

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 184/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-03-28, 13:29   

Bida.

Eferalga_500 

TokugawaImperium Arabskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-03-28, 15:06   

Jak bida - kurcze. Ta puszcza pozwoliaby zbudowa armie lub kolejne miasta znaczenie wczeniej ni inni. Na to chyba ponti postawi stawiajc miasto Kish.
Do Pana niebieskiego zawitabym ju w turze 10 a w turze 14-15 byby tam pierwszy Sp z Kisha a kolejne by si robiy. Syzbkie zajcie miedzi przeciwnika i pozamiatane...

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-03-28, 15:17   

Teraz ponti rozumiem dlaczego zwlekaes z rozstawieniem miasta nr 3, kiepskie, bardzo kiepskie....
EDIt,
ponti ma kooi agri to jeden work, mysaem e wzia minign.
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-03-28, 15:21   

Eferalga_500 

starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-03-28, 15:42   

Scooby may komentarz - zwr uwag co widzia ponti w turze 0 i turze 1. Zakadam, e w turze wszedl setem na grke ze zotem. Drugim setem zapewne poszed na miedz. Ja bdc na jego miejscu stolice chcialbym postawi najpniej w T1 - przy paskudnych terenach T2.

Z tej perspektywy postawienie stolicy tam gdzie stoi nie byo gupim posuniciem...

ScoobyDoo 

Posted: 2012-03-28, 15:49   

Eferalga_500 wrote:
Scooby may komentarz - zwr uwag co widzia ponti w turze 0 i turze 1. Zakadam, e w turze wszedl setem na grke ze zotem. Drugim setem zapewne poszed na miedz. Ja bdc na jego miejscu stolice chcialbym postawi najpniej w T1 - przy paskudnych terenach T2.

To ja gram inaczej, dwa worki na zoto, potem set na las pod zotem. I wiem wszystko :] , w turze nr 0

Bodek 

KatarzynaImperium Majw

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2012-03-28, 15:53   

Od siebie mog doda tylko e wszystkie miasta widoczne na screenie zostay zjarane

haram 

xfire: haram77
Piwa: 29/17
starszy chory sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesiczny sezon 
Posted: 2012-03-28, 15:55   

Ech, ci naogowi palacze... :oczami:

Eferalga_500 

Posted: 2012-03-28, 16:23   

ScoobyDoo wrote:
Eferalga_500 wrote:

To ja gram inaczej, dwa worki na zoto, potem set na las pod zotem. I wiem wszystko :] , w turze nr 0

Widziisz dokadnie to samo co i ja w moim ruchu. Nie widz adnych przewag z ta widza o terenie by zakladac stolice nad woda z tylko trzema grassami. Takie postawienie stolicy to jej marginalizacja. Wez pod uwage mozliwy widok w T0/T1.

ScoobyDoo 

Posted: 2012-03-28, 16:48   

Eferalga_500 wrote:
Widzisz dokadnie to samo co i ja w moim ruchu. Nie widz adnych przewag z ta widza o terenie by zakladac stolice nad woda z tylko trzema grassami. Takie postawienie stolicy to jej marginalizacja. Wez pod uwage mozliwy widok w T0/T1.

Stolica w tym miejsce gdzie mwie jest solidna (swinie, kuku (po biurku bdzie 6 jedzenia), craby ( z latarnia 5 jedzenia). nadwyki jedzenia jest = 11 (zakadam ze pracujemy caly czas na zocie, i mamy biurko), bez biurka 10.
Za tak ilocia jedzenia to stolica ronie bluskawicznie do 10-12, stawiasz chatki na plainsach.
Majac monarchie mona stolic wywindowa na 15 popa na luziku. Zbudujesz w stolicy, przystan i masz 2x4 monety ze szlakw. Naprawd solidna stolica.

EDIT

Dobrze e winie, s wspdzielone bo kurde jest a za duo jedzenia :P

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-03-28, 17:21   

Bodek wrote:
Od siebie mog doda tylko e wszystkie miasta widoczne na screenie zostay zjarane

No witam,nie kam Bodziu bo nie wszystkie,jedno zjara Plewan bo musia ,ty zjaraes stolice nie bo chciales ale musiales a trzecie miasto jest ocalone -to przy zocie i kuku

Co do postawienia miast.Eferalga ma najlepsze spojrzenie na to ,w turze 1-2 nie widzialem gdzie sa ssiedzi postanowiem wiec mie copper jak najszybciej i zloto do techowania.Stolica super szybko rozszerza granice wiec zarcia mialem sporo.Miasto trzecie postawiem pno bo na dole teren by znacznie bardziej lipny a na grze pojawi sie Plewan ,wiec powedrowaem setem do gry ,miasto miao zabrac slonie ale Plewan poprosi by sie podzielic wiec postawilem tak aby byo fair .Trzecie miasto byo tylko i wyacznie postawione dla sporej ilosci laskw ,wszystko nastawione na rusha w 15 turce .Niestety Plewan wydawa mi sie w porzdku gociem dobrze sie z nim dogadywaem wiec wybraem inne cele ,tak naprawde to takze techy poczatkowe plewana uratoway go troche,obawiaem sie sam szybkiego wjazdu.C zycie pokazao ze zle wybraem sojusznikw :) Miast mialem 9 wszystkie tak byy postawione ze wykrozystyway kazda kratke ldu mi dostpn,nie zdziwie sie jak Bodziu postawi je w tym samym miejscu

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Bodek 

KatarzynaImperium Majw

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2012-03-28, 18:58   

Ale oczywicie Ponti, ja nigdzie nie napisaem e to miasto byo ze.
Ja napisaem tylko e zostao spalone.
Wiesz dobrze e je palilem nie dlatego e mi si lokalizacja nie podobaa tylko dlatego e na wojnie trzeba myle taktycznie wojskowo a nie e miasto jest fajne czy nie fajne.
Paliem stolic z cikim sercem ale gdybym j prbowa zdoby i utrzyma to by byo samobjstwo. Sam wiesz e zbierae wojsko na konterk :chytry:
Ona by miaa z sze tur buntu to by zaamao front na lata takie si w niej zamurowanie.

Na dowd tego e lokalizacj uznaj za dobr mog przyzna e j odbudowaem dokadnie w tej samej lokalizacji i ju ronie na chwa Majw.
Uwaam e bdzie to jedno z lepszych moich miast. Zotko, bronz, konie, ry, winki i rzeczka... no czego chcie wicej.
Ma ono tylko jedn wad, zostao zaoone o 100 tur za pno i teraz ju zawsze bdzie miao 100 tur w rozwoju do tyu wzgldem innych stolic :(

plewan_79 

Piwa: 18/18
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2012-03-28, 19:00   

jak patrz na t miejscwk, to jeszcze mnie lekko w odku ciska :D

z tyloma lasami i tak miejscwk moge Ponti po mnie przebiec. wietny start na rush agresywnymi sepami - nie miaby szans.

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagiczykw

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2012-03-28, 19:10   

ponti wrote:
...ale Plewan poprosi by sie podzielic wiec postawilem tak aby byo fair (...) Niestety Plewan wydawa mi sie w porzdku gociem dobrze sie z nim dogadywaem wiec wybraem inne cele.

:rotfl:

Do graczy Misia2.
Miki! Czytacie to? Najlepsza dla was nauka jak moglicie dzi dosta! ;)

Bodek wrote:
Ma ono tylko jedn wad, zostao zaoone o 100 tur za pno i teraz ju zawsze bdzie miao 100 tur w rozwoju do tyu wzgldem innych stolic :(

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-03-28, 19:11; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks