www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Gdybym miał gitarę...
Author Message
Rihiter 

Nieznany

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
  Posted: 2012-01-14, 02:15   Gdybym miał gitarę...

...to bym na niej grał
Opowiedział bym o swej strategii
Którą uknułem sam.
x2

A wszystko te worki golda
gdybym ja je miał
Za te cudne, złote monety
Nawet pakt bym złamał
x2 :luka:

Wiosek ja nie palę
W kronice piszę,
Ale z żalu, z żalu za goldem
Ledwie co dyszę.
x2

A wszystko te worki golda...

Ludzie mówią głupi,
Po coś ty ją brał
Po coś tą wioskę durnie postawioną
Mocno pokochał.
x2

A wszystko te worki golda...
2x

Jakby ktoś nie pamiętał melodii to znajdzie tutaj: http://www.youtube.com/wa...feature=related
Zapraszam do wspólnego śpiewania :D

Ten quest jest kontynuacją questa "Najdawniejsze Dzieje". Od kiedy tamten się zakończył aktywność w kronice mocno spadła, co świadczy tylko o jednym... jesteście paskudnymi materialistami. Bynajmniej nie zamierzam was z tego leczyć, wręcz przeciwnie, pomogę rozwinąć skrzydła waszemu niezdrowemu materializmowi :P
Quest trwa do tury 50. Liczą się aktywność oraz kreatywność w kronice, które na koniec 50 tury zostaną ocenione (czy też wycenione). Zgodnie z tą oceną zostaną wypłacone nagrody w wysokości od 0 do 20 golda. Wszystko chyba jasne? Świetnie. Do dzieła :D

p.s. Aha. Za najbarwniejszy, najciekawszy i w ogóle naj naj wpis zostanie przyznane 15 golda ekstra.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-02-05, 17:22; edited 7 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

KasztelanMirmil 

Qin Shi HuangImperium Malijskie

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-02-03, 01:10   

To jeszcze chyba czas na bursztynowego słowika w tym konkursie trubadurów ?

Rihiter 

Nieznany

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-02-03, 08:14   

Owszem. Dziś się tym zajmę.

Dyplo Hymn

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-02-05, 17:21   

Ogłaszam wyniki konkursu (nagrody w goldzie):

Cholernik - 20 - wypłacono
BBB - 10 - wypłacono
Krasny - 5 - wypłacono
Rookie - 15 (1 ściągnięto na poczet WOMP), czyli wypłacono 14
Treviss - 20 (7 ściągnięto na poczet WOMP), czyli wypłacono 13 + 15 = 28!
Piteroter - 10 (z czego 6 dodano na poczet WOMP na prośbę gracza), czyli 4 wypłacono
VGT - 20 - wypłacono
itkovian - 10 - wypłacono
Alexx - 10 - wypłacono
romanek - 15 (12 ściągnięto na poczet WOMP) - czyli 3 wypłacono
Beny - 10 - wypłacono
Marw - 10 - wypłacono
Kasztelan - 10 - wypłacono
Maiar - 5 - wypłacono (dodano na poczet WOMP na prośbę gracza)
King Chrobry - 3 - wypłacono
haram - 10 - wypłacono

Wyróżnienia według kategorii:

Najstraszliwsza groźba:
Beny wrote:
Ponadto przesyłam oficjalne ostrzeżenie w kierunku władcy Indii: "oj oj :smt018 "

Zmiażdżyłeś odbiorcę. :D

Ponadczasowa ściema:
piteroter wrote:
Proponowane były pewne umowy, aczkolwiek naród rzymski odmawiał ich podpisania, a tym bardziej lekceważył, nasze próby sensownego rozdzielenia terenu i stwierdził, że będzie się rozwijał w moją stronę, a każda piędź ziemi, którą w ten sposób zagarnął jest uznana przez nas za agresję, z powodu ostrzeżeń doń wysyłancyh. Szczerze powiedziawszy to Rzym raczej wypowiedział wojnę nam stawiając tam Neapol.

Mistrz ciętej riposty:
Marw wrote:
Na podstawie tajnej umowy pomiędzy Rzymem a Sumerią, zobowiązującej do wzajemnej pomocy na wypadek ataku przez państwa trzecie, a także biorąc pod uwagę niedawną wypowiedź władcy Indii
piteroter wrote:
(...) a każda piędź ziemi, którą w ten sposób zagarnął jest uznana przez nas za agresję(...)

w obliczu której fakt zagarniania kulturą ziemi Sumeryjskiej przez Indie, w tym cennych surowców żywnościowych, można poczytać za akt agresji, uznajemy pakt pomiędzy Sumerią a Indiami za nieobowiązujący i tym samym wypowiadamy wojnę Indiom.

Zauważę tutaj, że wypowiedź ta mocno konkurowała także do wyróżnienia w kategorii "Ponadczasowa ściema" :D

Największe ożywienie:
Zwyciężył Romanek, który do tej pory raczej milczący ożywił się niebywale gdy tylko zaświtała mu nad głową ewentualność dostania bęcków. :D
Mam nadzieję aktywność nie spadnie po uspokojeniu się sytuacji w regionie.

I kategoria najważniejsza - Najlepszy Wpis wędruje do...
Treviss wrote:
Majowie podczas wojny bardz gorliwie modlili się o znak od Stalina, Niedźwiedzia i Randoma by ich wojna mogła być wygrana. Złożyli ofiary i czekali. Po wielu dniach posuchy w końcu znak nadszedł. Słońce w środku dnia przestało świecić, ziema się zatrzęsła... Kiedy słońce wróciło, a ziemia ustała Majowie zobaczyli na środku StoneHenge postać. Podniósł się okrzyk radości, starzy kapłani krzyczeli, że to powrócił Towarzysz Stalin. Radość się wzmagała... Gdy podeszli Najwyżsi Kapłani i Stalincal Żwawy Ocelot ich oczu ukazał się człowiek z czerwoną gwiazda na czapce i młotem i sierpem na kamizelce. Wszyscy uklękli, jedne z Kapłanów zaczął krzyczeć: Stalin powrócił, a żeby pokonać naszych przeciwników.

Tymczasem przybyły mężczyzna zupełnie wydawał się nie rozumieć co mówią Majowie. Jedyne słowo jakie zdołał rozwikłać to Stalin. Chwilę się nad tym zastanawiał... Wsjo jasneje ! Plotki okazały się prawdą, Stalin wysłanył w przelszoj... Szto ja toże jestem tepjer gdzieś w przelszoji, mnie nada znaleźć Wodza!

Majowie otoczyli mężczyzne i zaprowadzili do komnaty, w której według legendy 2 tysiące lat wcześniej mieszkał Stalin, jedyne co po nim zostało to tylko czapka, tak sama jaką nosił ów mężczyzna. Dla Majów to był oczywisty znak, że to ten sam człowiek. Wobecz czego Stalincal Żwawy Ocelot zapytał wprost mężczyzne : Quitzacla huintlatelco Stalin? Mężczyzna po chwili zawahania odpowiedział : Stalin .

Stalincal wybiegł przed Pałac krzycząc : To Stalin, wrócił i przejmie dowództwo nad wojskiem! Majowie z radości nie trzeźwieli przez trzy dni (tak jak kiedyś nauczał ich Stalin).

Następnego dnia wsadzili mężczyzne na rydwan i pognali razem z nim na front.... Ten mężczyzna nazywał się w świecie, z którego przybył Georigiejem Żukowem i zdobył Berlin, czy zdobędzie również antyczny Stambuł?
Obrazek

Gratulacje. Nagroda ekstra w wysokości 15 golda wędruje do Treviss'a.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-02-07, 15:47; edited 2 times in total  

piteroter 

Ludwik XIVImperium Indyjskie

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-02-05, 18:22   

Jaka ściema, jaka ściema?
Sama prawda, proszę bez żadnych insynuacji mi tutej. :]

Krasny 

ChurchillImperium Francuskie

xfire: scurviel
Piwa: 1/1
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 2 zloty 
Posted: 2012-02-05, 19:47   

Największa ściema to atak Cholery na mnie i na Rookiego. Wypowiedział mi wojnę, zbił czujność wszystkich, po czym poszedł wojskiem na Rookiego, wypowiedział mu wojnę tłumacząc pomyłkę... trzymaniem mapy do góry nogami przez generała :rotfl: Po czym zajął Rookiemu kilka miast.

Cholernik 

Mao ZedongImperium Chińskie

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-02-05, 21:54   

Ale to była najszczersza prawda :niepewny:

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-02-05, 22:13   

Uważaj, bo komisja się zbierze jeszcze raz i jednak wygrasz :P

Dyplo Hymn

Rookie 

Zera JaykobImperium Khmeryjskie

Piwa: 10/70
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-02-06, 13:48   

Krasny wrote:
Największa ściema to atak Cholery na mnie i na Rookiego. Wypowiedział mi wojnę, zbił czujność wszystkich, po czym poszedł wojskiem na Rookiego, wypowiedział mu wojnę tłumacząc pomyłkę... trzymaniem mapy do góry nogami przez generała :rotfl: Po czym zajął Rookiemu kilka miast.

Popieram :) Pierwszy raz gram z ludzmi i normalnie sie zszokowalem jak atak wyjechal na mnie z terenow Francji.

W nastepnym misiu juz bede wiedzial ze zeby ufac to trzeba miec sporo woja :D

Treviss 

StalinImperium Majów

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2012-02-06, 19:01   

Prawda, Cholernik pięknie to rozegrał, szczerze mówiąc nawet ja nie wiedziałem czy przypadkiem coś ściemnia i chce mnie wykiwać i prawie tydzień przeciągaliśmy atak. :zawstydzony:

Cholernik 

Mao ZedongImperium Chińskie

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-02-06, 19:10   

2 sprostowania:

1. nie atakowałem z terenów Francji, tylko swoich.
Francja została użyta jako zasłona dymna

2. ja z kolei myślałem że Treviss chce mnie wystawić, widać w Misiu są uczci gracze nie to co w D7 :P

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-02-06, 22:11   

Cholerniku, oj oj :smt018

:D

Dyplo Hymn

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-02-06, 22:12   

p.s. Kasa za tego questa wypłacona zostanie koło tury 55-56.

Dyplo Hymn

Beny 

Kubilaj ChanImperium Koreańskie

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-02-06, 23:12   

Rihiter wrote:

Niech tylko ACTA wejdzie w życie to oskarżę Cię o kradzież własności intelektualnej ;)

Marw 

RooseveltImperium Sumeryjskie

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-02-07, 06:17   

Beny wrote:
Rihiter wrote:

Niech tylko ACTA wejdzie w życie to oskarżę Cię o kradzież własności intelektualnej ;)

To możesz już teraz, ACTA nie są do tego potrzebne. ;)
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum