www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jaki Smartfon
Author Message
KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-11-25, 16:40   Jaki Smartfon

Właśnie zmieniam operatora sieci (Orange stwierdziło jakiś czas temu, że dalej mieć zasięg w środku domu to rozpusta, a już trochę za zimno by do każdego telefonu wychodzić na ganek) i przechodzę do t-mobail.
Przy okazji chciałem zrobić krok cywilizacyjny i przesiąść się na smartfona.
Chciałby na nim czasem sprawdzić maila, puścić przelewy z banku, wpaść tu na forum lub inną stronkę, coś policzyć w jakimś arkuszu, poużywać takiego programu GPSowego jak Leszek opisywał w wątku z bieganiem, z czasem może coś swojego na telefon napisać.

Jeśli używacie czegoś co wam służy w podobnych sytuacjach i jesteście zadowoleni to dajcie znać. Chętnie usłyszę też na czym się sparzyliście i dlaczego.

I do razu powiem, że na nic najnowszego, dwurdzeniowego, pitu pitu... na co prócz abonamentu będę musiał wydać tysiaka; to mnie nie stać.

Z góry dzięki za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-11-25, 19:25   

Ostatnio narzeczona wzięła HTC Wildfire S i jak na tel z androidem to jest naprawdę świetny. W porównaniu z moim szajsungiem i5700 to jest w ogóle odjazd. Wszystko działa płynnie, dobra jakość wykonania. Do twoich zastosowań będzie w sam raz. Chyba sam sobie też takiego kupię, przynajmniej do czasu aż nie nazbieram na iPhona. :)
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2011-11-25, 19:55   

ja mam galaxy s2
jestem MEGA zadowolony

PS wazne jest zebys sobie najpierw wybral platforme czyli windows, iOS czy android
i wtedy bedzie juz znacznie latwiej

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-25, 20:04   

Też mam Galaxy S2 i też jestem MEGA zadowolony ;) Ale on chyba nie spełnia Twoich kryteriów.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-11-25, 20:54   

ja mam sluzbowego HTC Wildfire i jest swietny oraz prywatnego dumbphone'a LG 540... polecam HTC - swietnie sie na nim czyta ksiazki... przeczytalem juz z 20 ksiazek

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-25, 21:00   

oczywiście po pracy? :D

KasztelanMirmil 

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-11-26, 01:39   

No niestety Galaxy S2 oznacza dla mnie wyłożenie tysiaka z kieszeni, nie ma szans

A może ktoś miał w rękach Galaxy S Plus lub Wave ?
Na to by mniej już było stać

HTC Wildfire to jednak dużo mniejsza rozdzielczość, boję się czy nie za mała i sam ekran też mniejszy

Co do systemu to na pewno nie iOS - z tymi naciągaczami na kasę nie współpracuję (widziałem jaki przekręty robią w iPadzie, wystarczy mi) :looka:

Windows kusi, bo ponoć można sobie coś zaprogramować w Visual Studio, które trochę znam
Tylko, że wygląda mi na system na wymarciu :zalamany:
prawie nie ma telefonów z nim, jedyne co interesującego znalazłem to HTC Radar

Android jest praktycznie w każdym innym, który mogę wybrać - dużo programów, duża popularność, więc decyzja że android dużo w wyborze konkretnego modelu nie ułatwia :P
jedyne co wiem na minus to że ponoć nie obsługuje rysika

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2011-11-26, 10:01   

windowsowi powinna Nokia pomóc (z resztą i windows nokii pomoże - to taka dwustronna pomoc)

no chyba ze cos na symbianie? ;) (pijany student na kolanie to napisał - na bank)
Last edited by Cola on 2011-11-26, 10:02; edited 1 time in total  

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-26, 11:05   

Ja polecam Iphone, jest rewelacyjny do internetu, zdjęć, gier itp. Czekam jak umowa mi wyjdzie w przyszłym roku, a wtedy Iphone 4S :) Najlepsze jest sterowanie głosem - podobno rewelka.

Cola 
WTF?

Posted: 2011-11-26, 11:47   

najlepsze sterowanie głosem ma galaxy ale niestety nie po polsku :(

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-26, 14:08   

Ale smsy można dyktować po polsku i radzi sobie z tym świetnie ;-)
Obsługa rysika zależy od telefonu, a nie od systemu. Rysik = ekran oporowy, czyli dużo gorszy od pojemnościowego. A może pierwszy galaxy s?

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-11-26, 15:23   

KasztelanMirmil wrote:

A może ktoś miał w rękach Galaxy S Plus lub Wave ?
Na to by mniej już było stać

Wave ma system Bada. Jest na to dużo mniej aplikacji niż na androida czy iOS. Trochę się tym telefonem bawiłem i jakoś mnie nie zachwycił.

KasztelanMirmil wrote:

HTC Wildfire to jednak dużo mniejsza rozdzielczość, boję się czy nie za mała i sam ekran też mniejszy

Ja pisałem o nowszym modelu czyli HTC Wildfire S - ma 2 razy większą rozdzielczość od poprzedniego Wildfire i chodzi znacznie szybciej.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

KasztelanMirmil 

Posted: 2011-11-26, 16:00   

Cola wrote:
windowsowi powinna Nokia pomóc (z resztą i windows nokii pomoże - to taka dwustronna pomoc)

Może pomoże, ale chyba poobserwuję to na razie z boku ;)

Martin wrote:
Ja polecam Iphone, jest rewelacyjny do internetu, zdjęć, gier itp. Czekam jak umowa mi wyjdzie w przyszłym roku, a wtedy Iphone 4S :) Najlepsze jest sterowanie głosem - podobno rewelka.

Jako zagorzały przeciwnik zamkniętych systemów nie będę wspierał ostatniego bastionu takiego podejścia
a nawet jak bym sie złamał to sumy jakie krzycza za iphone mnie powstrzymają

Marw wrote:

KasztelanMirmil wrote:

Ja pisałem o nowszym modelu czyli HTC Wildfire S - ma 2 razy większą rozdzielczość od poprzedniego Wildfire i chodzi znacznie szybciej.

mhm... dziwne, że w opisie tego co chcą mi dać jest jednak mniejsza rozdzielczość, ale to najwyraźniej błąd w opisie
Okazało się, że znajomy ma coś takiego, ale powiedział mi żebym brał samsunga bo choć HTC ładniejsze to Samsungi mają lepsze baterie

Beny wrote:
A może pierwszy galaxy s?

Właśnie chyba skuszę się na nowsza wersją tegoż, czyli galaxy s plus
to nie to co S II ale z moim budżetem chyba najlepszy wybór

dziękuję wszystkim za pomoc :padam:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-28, 10:49   

Ja niestety nie pomogę co do budżetowych telefonów bo od dwóch lat mam iPhone'a i od tego czasu nie potrzebowałem innego telefonu. Rzeczywiście jest to moim zdaniem najlepszy telefon na rynku i mimo że też nigdy nie byłem zwolennikiem zamkniętych technologii to jednak jest wiele zalet: kontrolują wpuszczane do sklepu aplikacje więc jest lepsza ich jakość pod względem merytorycznym, sprawdzają też używane API (żeby nie używać nieudokumentowanych) więc są one też lepsze pod względem technicznym - wydajność, ustandaryzowany interfejs użytkownika. No i przede wszystkim - szanse na to że tam ktoś wrzuci wirusa, spyware czy coś podobnego są bardzo małe w porównaniu do androida. Trzeba też dodać że sprzęt w środku jest dobry i w połączeniu z oprogramowaniem daje to super wydajny interfejs - nic się nie zacina, nie zarywa przy przewijaniu a tak się dzieje na każdym androidowym telefonie jaki widziałem (może te dwurdzeniowe najnowsze już tak nie robią). Co do wad iSprzętu to moim zdaniem największa jest cena.
Z innych telefonów to mogę się wypowiedzieć o Galaxy S którego używa moja połowica. Jej się on bardzo nie podoba głównie dlatego że w trakcie połączenia czasami przerywa rozmowę albo włącza się zestaw głośnomówiący. Moim zdaniem winny jest niezbyt dopracowany czujnik zbliżeniowy który odłącza ekran w momencie zbliżenia telefonu do ucha. Poza tym myślę że reszta jest OK - bardzo fajny wyświetlacz, cienki telefon, dość lekki. I tak moim zdaniem przegrywa z moim dużo starszym (premiera ok. 2,5 roku temu) modelem iPhone'a ale Galaxy S jest dość fajnym telefonem żeby się nim zainteresować.

A co do biegania to ostatnio się przekonałem że jednak odbiornik GPS w telefonie jest za słaby na bieganie w lesie. Zobacz sobie moje porównanie zegarka biegowego Garmin Forerunner 305 z iPhonem 3GS które popełniłem niedawno: http://www.leszekbiega.pl...-runkeeper.html Taki zegarek nowy w pełnym zestawie kosztuje ok 700zł ale ja kupiłem używany na Allegro za bardzo niską cenę - dużo ludzi rezygnuje z biegania, szczególnie po nietrafionych prezentach gwiazdkowych :) więc radzę szukać w styczniu na allegro :)

Beny 

Posted: 2011-11-28, 11:12   

A moim zdaniem winny rozłączaniu jest soft. Co do GPS to pewnie każdy telefon ma inną czułość i na innym takie rzeczy by się nie działy. Niekoniecznie iPhone jest we wszystkim najlepszy ;)
Na Galaxy S2 jeszcze nigdy nic mi się nie przycięło, ale może rzeczywiście na słabszych takie rzeczy się dzieją (a nawet na pewno).

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum