www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasa Native America u German Empire" (Sco
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   Pakt "Ambasa Native America u German Empire" (Sco

Pakt numer 1124, założony 2011-05-16 21:08:42 przez ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America )

Nazwa paktu: Ambasa Native America u German Empire

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ScoobyDoo
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-16 21:18:28
Juz ma ambasade,
odnosci opisu bodka podsumującego moją gre:

Jestem szczerze mówiąc bardzo zdziwiony że odpadłeś jako pierwszy bo sporo rzeczy zrobiłeś całkiem dobrze.
Wybór nacji Indie - very gut. Fast worki i to trzy na starcie to super bonus rozwojowy do tego przywódca Hanibal - całkiem spoko bo w sumie Fin.
Ja osobiście aż tak tego fina nie gloryfikuje i wolę bardziej wojenne cechy ale ogólnie dobry wybór.
Lokalizacja miast też całkiem dobra, stolicą objąłeś miedz, złotko, bronz zarcie, drugie miasto bardoz dobrze również , trzecie dość pechowo władował ci się Hechter i kulturą wcisnął - ale w sumie lokalizacj amiast dobra i jeszcze pozostwiłeś sobie miejsce na tyłach zabezpieczone na 1-2 miasta.
Co poszło źle ?? ano dyplomacja i kolejność techów.
Zaufałeś Rudiemu któy zapewne naopowiadał Ci jakieś bajek o sojuszu a powinieneś sobie włąćzyć od razu 3 ostrzegawcze żaróweczki jak spotykasz mongolię z cechami agr i chm- no przecież wiadomo że nie wziął tego żeby cudaki budować.
Kolejność techów
pierwsze agri - no ryzykownie ale jestem w stanie zrozumieć i szczerze mówiąc sam bym zaczął od agri na Twoim miejscu. Wroki obrabiają złotko i miedź od początku także ten jeden tech rozwojowy a nie wojenny nie kładzie staru.
Drugie - koło - też jestem w stanie zrozumieć i też bym to wymyślał. Worki się nie nudzą i robią drogi a miedź miałeś nie nad rzeką więc wymagająca podpięcia drogą także do wymyślenia Bronz i koło. Z tych techów kolejność słuszna bo drogi i kopalnie już robisz jak wymyślasz bronz i w momencie wymyślenia masz już podpiętą.

Ale na miłość boską trzeci tech już obowiązkowo BRONZ !!!!!!!!!!
A ty poszedłeś w zwierzątka i to już był w zasadzie koniec.
Bronz dawałby Ci ścinkę i metal i swobodnie byś rydwany Rudiego wybił, wybił gdybyś od początku robił wojowników w miastach.... a Ty .... monument, monument i baraki w stolicy .... MASAKRA
Idąc ścieżką techów defensywno rozwojową czyli agri, wheel wiesz o tym że najwcześniej uzyskasz dostęp do lepszych unitów po wymyśleniu trzeciego techa (ale Bronzu qrcze bronzu !!!!!!!!!!!) to oznacza że świadomie podjemujesz decuzję że ewentualny pierwsz atak rydwanów odbijasz wariorami.
Także trzeba je robić od startu. Atak nastąpił w 18 turze powinieneś mieć do tego czasu minimum 12 warów i te 3 rydwany byś swobodnie wybił i podłączył bronz ściął axy i luzacko się zaśmiałbyś się najeźdźcy w twarz.

Ty po prostu NIE ROBIŁEŚ WOJSKA
a kto nie robi wojska na początku ten odpada szybciutko, jak widać na przykaładzie...

To żadna szpilka, poprostu dałem dupy nie docenilem Rudiego, nie przeanalizowelem wszystkiego, po za tym, nie przygotowałem się odpowiednio.
Nie naczytałem, wiec ZASLUŻENIE przegrałem.
Nie we wszystkim się zgadzam, nacje miałem słaba(Indie) gdyz:
mistycym to NAJSLABSZY tech startowy w dyplo naszym. Niestety, hunting jest o niebo lepszy, a fishing także jest bardziej użyteczny. Zostaje goły mining i tu musiałbym zagrac perfekcyjnie tak jak opsiał Bodek plus kilka innych rzeczy
które dopiero teraz widzę aby się obronic, i to bez powodzenie tego planu około 50% a na pewną potęgą militarna nie zostałbym.

Ja przyjmuje każdy opinie kontruktywną z pokorą, gdyż wiem co mogę poprawic i się uczę ;)

Acha nie powiem co kto jest drugim sąsiadem jak chcesz to szukaj.
W kazdym bądz razie info za info wymiana, nie ma nic za darmo :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 15:35:29
Jak tam wang, zaopatrujesz się na moją propozycje wymiana info na temat sąsiadów?

Zawsze będzie można zrobić sobie minimapkę kto gdzie z kim, przyda się na poźniejszą gre.

Barteq (Barteq) 2011-05-17 19:05:53
Mogę przystać na tę propozycję - sąsiaduję z Piteroterem i Geo. Kim są zatem Twoi sąsiedzi?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 19:19:14
moim jednynym sasiadem jest Kasztelan

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 21:11:13
Mam pytanie o podział ladu, z twojej strony planyjue postawić w przyszłosci miasto tam gzie stoi moj mis, kolo owiec z moje strony.
Miasto to będzie miało wspolne kuku z miastem które widzisz.
Jak to sie wpisuje w twoje plany?
Wolę uzgodnić podział terenu wokół nas aby potem nie był problemów

Barteq (Barteq) 2011-05-17 23:24:08
Spodziewałem się, że taki podział zaproponujesz i oczywiście nie jest on mi do końca na rękę. Miasto w okolicach tej górki, stanowi spore zagrożenie dla mojej stolicy - bardzo dobra miejscówka pod ścinkę i bardzo niewygodnie dla mnie położone. Zresztą spokojnie. Na razie nowych miast nie będziemy raczej stawiać, więc można spokojnie wrócić do tematu za 20, 30 tur. Zobaczymy, kto będzie miał lepszą kartę przetargową na ręku. Jeżeli obaj będziemy chcieli, to jakiś kompromis się znajdzie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-18 14:46:18
Wangu nie wiem dlaczego się tak się mnie obawiasz.... Z jednej strony chciałbyś
ze mną, mieć przyjazne stosunki ale żebyśmy mieli najlepiej sporo wolnego terenu
pomiędzy nami, tak się nie da. Tu miejscówka na górze jest bardzo blisko, mojego drugiego miasta, znacznie bliżej niż twojego. Dodtakowo nie przesadzajmy dogi są wolniutkie i nie da rady jakiegokolwiek rusha zrobić na to tobie, niestety ;) :D .
Ja nie mam tak dobrego terenu startowego jak ty, nie mam rzeki, mało mam lasu do scinania, a widzę tobie nie brakuje. Nie rozumiem jak miasto 7 tur od twojej stolicy może być dla ciebie niewygodne. Dalszej expansji w twoim kiernuku nie planuję. ja rozumiem ze na razie jest to gdybanie, ale chciałbym abyś raczej zaakceptował mój plan zagospodarowanie przestrzennego. Jeżeli się zgodzisz będę skłonny podpisać około 30 tury jawny pakt o nieagresji.
Z opisu twojego rozumiem, że sąsiadów masz daleko (nie wiem czy ja nie jestem najbliższy), wiec myślę że dla ciebie jest tam wiele terenu, a tutaj chcę tylko jedno w sporej odległości od twoich granic miasto.

Widzę, że szybko się uczysz bo używasz słowa podobnego do "na razie" - " zobaczymy". Po paru turach widzę jednak że jesteś doświadczony gracz, rzekłbym
zadziwiająco :)

Pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-19 16:04:10
Wielki Wangu,

Dlaczego władca nie rozmawia, ze mną ?
Czy widzi osobę z którą nie można się dogadać dojść do porozumienia?
Nie jestem opętanym expansją agresorem, można się naprawdę ze mną dogadać...
Mnie wojna z tobą jest CAlkowicie nie na rękę gdyż nie mam szans wygrać z taki mądrym władcą w ataku, jakolwiek obrona to całkowicie inna sprawa, tu nawet tak
słaby władca w defensywie jak Ragnar ma szanse.

Naprawdę są dużo łatwiejsze cele niż ja dla ciebie.

Wybiegnij w przyszłość, popuść wodze fantazji i wybraź sobie jak będzie wyglądała nasza wpółpraca..

Ragnar

Barteq (Barteq) 2011-05-19 16:42:04
Dzisiaj, przed północą, Drogi Ragnarze dostaniesz odpowiedź.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-19 20:34:24
Jutro wejdz po mnie bo stoję na górce a obok jest twój work, wiec abyś się nie obawiał ze cie zaatakuje to wejdź do civki po mnie, wtedy zgodnie ze regulaminem nie będę mógł cie zaatakować bo będzie to podwójny ruch, chodzę po górach bo kurde już są barby.

Barteq (Barteq) 2011-05-20 02:53:43
Sorki, że się spóźniam z odpowiedzią, ale mam parę innych rzeczy na głowie. Postaram się, przed snem, coś sensownego sklecić.

O worka się nie martwię, bo ma już inne zlecenie i go odsuwam od granicy (te było 1 turowe i specjalnie robiłem podwójny ruch, żeby je wykonać :P ). Tworzę tę kopalnię na raty (i sporo, przy tym tracę czasu na ruszanie), ale, jeszcze, z niej i tak nie będę korzystał, a nie mam (chwilowo) zbyt wielu sensowych rzeczy do roboty ;) .
Podsumowując, jak to mówią u nas, w Niemczech - "Nowy postęp, nowe priorytety :P ".

Barteq (Barteq) 2011-05-20 14:21:34
Notka oficjalna:
Nasz sekretarz zapomniał wysłać pisma datowanego na 3 rano. Zostanie surowo ukarany.

Notka nieoficjalna:
Zasnąłem, przy pisaniu odpowiedzi :D .

Barteq (Barteq) 2011-05-20 14:36:22
Szacowny Ragnarze.
Moi doradcy przeprowadzili pewien eksperyment. Na naszym najnowszym wynalazku - prototypowym symulatorze koło - sprawdzili najprawdopodobniejszą ścieżkę rozwoju Twojej cywilizacji. Oto, do jakich wniosków doszli:
17 tura bronz, 23 tura koło, 27 tura hunting - jest to dość optymistyczna wersja, co oznacza, że największe prawdopodobieństwo pojawienia się pierwszej włóczni datują na 30 turą (co z kolei oznacza zagrożenie dla mnie na 40 turę :P ).
Jednakże symulacje są bardzo szacunkowe i przewidują wielką miłość Szacownego Władcy do włóczni :) .

Również mój doradca wojskowy sugeruje mi, że nie ma żadnego realnego zagrożenia ze strony szacownego Ragnara do 35 tury (jest urodzonym pesymistą), ale na tą chwilę kazał mi być przygotowany.

Barteq (Barteq) 2011-05-20 14:51:36
Ok. Koniec bajeczek. Czas przejść do spraw bieżących :) .
Zacznę od samej dyplomacji:
Zgadzam się, że 30 tura, to dobry okres do podjęcia konkretnych negocjacji. Naprawdę dużo się wyklaruje do tego czasu, zaczną się pierwsze konflikty i znacznie lepiej poznamy otaczający nas świat ;) (nie kiś większości warriorów w swych granicach drogi Ragnarze :P ).
A co do kierunku mojego rozwoju, to również się zgodzę. Mam znacznie ciekawszą opcję, z którą się osobiście zapoznałeś ;) .
Co do przyszłej, ewentualnej współpracy, to naprawdę jestem otwarty, na korzystne, dla nas obu, propozycje :P .

Barteq (Barteq) 2011-05-20 15:06:16
Teraz, co do samego podziału. Rzeczywiście, widzę tylko jeden, sensowny podział naszej strefy granicznej - Ty mnie odcinasz od zachodu stawiając miasto pod wzgórzem (piękne miasto pod ścinkę, oj piękne), ja Ciebie od wschodu obejmując jedwabie i krowę.
Jestem gotów przystać na ten podział (chodź nie koniecznie musi mi się on podobać :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-20 15:12:49
Ragnar informuje, ze nie potwierdza nie zaprzecza, teorii niemieckich naukowców.

Odnośnie moich wojowników przebywających w koszarach. Nie wiem skąd Wang ma tę informacje ale rzeczywiście oni tam są, to bronią swoich miast, żon i dzieci, dostali rozkaz siedzieć i w razie czego bronić ich przed "barbarzyncami".
( a propo jak sobie przypomina Ragnar, to właśnie Germanie to barbarzyńcy w oczach Rzymu :rotfl2: )

Jednak Wang w ramach dobrosąsiedzkich stosunków, mogłby powiedzieć co znajduje się za mają zachodnią granica,moi tchórzliwi wojownicy nie zapędzaja sie tak daleko na teren pełny barbarzyców, a widzialem ze twoj dzielny skaut szedł w tym kierunku.
Gdybyś podesłał mapkę terenu na zachód odemnie to może znalazł bym ciekawsze miejsce niż miasto koło rybek i owiec na które jednak patrzysz z nieufnościa ...

Ragnar były zobowiązany.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-20 15:39:40
nie widziałem poprzedniego postu o podziale ziem pomiedzy nami, taki układ mi całkowicie odpowiada i całkowicie mnie satysfakcjonuje.

Barteq (Barteq) 2011-05-21 18:26:56
Sam nie potrafiłem się ugryźć w język:
Barteq 2011-05-17 19:12:38
Witam
Jak każdy dobry Germanin jestem niezwykle pokojowy do Rzymian :P .
piteroter 2011-05-16 20:14:13
Witam drogiego sąsiada i mam nadzieję, że sąsiad raczej z tych pokojowo nastawionych.

Później starałem się łagodzić, ale jakoś mi nie dowierza. Zupełnie nie wiem czemu. Przecież ze mnie jest pacyfista :zulus: .

PS Malutka 1-turowa korekta do mojej analizy, na wprowadzenie ścinki :P .

Barteq (Barteq) 2011-05-21 19:03:01
Co to podziału, to zawsze będę patrzył z nieufnością w tę stronę (mogę zmienić zdanie, jeśli zaczniemy w przyszłości jakąś współpracę) :) . Za to udało mi się znaleźć, chociaż jeden pozytyw tej sytuacji - żaden obcy barbarzyńca, nie pojawi mi się bez otwarcia przez Ciebie granic - a to akurat jestem w stanie kontrolować :P .
Co do Twoich zachodnich rubieży, to natrafiliśmy jedynie na stepy, spore stado krów, strasznie przeszkadzające, bezflagowe misie i lwy, oraz wojowników 3 nacji lukgina, Chrobrego i Czajmena.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-21 19:13:43
jako nieagresywny także patrzyłbym z nieufnością na każdego agresywnego,
jesteś także fin a każdy w fin w średniowieczu+ plus dostaje kopa.
Swoją drogą to ciekawe ile finów przetrwa okres niemowlęcy :D

Barteq (Barteq) 2011-05-21 20:12:52
Jeśli miałbym obstawiać, to myślę, że odpadnie połowa. Z 9 zostanie 5 (może nawet 4). Niestety fin, przez szybszy rozwój nauki (wyższe miejsce w statsach), zawsze wzbudza zazdrość. Szczególnie mając straconego techa na mistycyzm, byłbym bardzo ostrożny.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-28 18:35:07
Witam Wanga,

Jak wiesz wodzy, ZPI wypowiedziały prewencyjną wojna wrogiemu narodowi perskiemu. W chwili próby Hannibal zdradził, że miał ofertę i ją odrzucił :D od narodu Niemieckiego, zniszczenia naszych wigwamów. Ragnar nie wierzy w tę bzdurę, jednakże nabrał terez podejrzeń. Pomimo to wierzy w spokojną współprace naszych narodów.

Na koniec rada od wujka Ragnara, wyliczenia twoich naukowców są niestety dalekie od prawdy, ZPI będzie miało speary dużo wczesniej niż przewidywali.
(sugeruje ich zwolnić za brak kompetencji).
Ragnar dodaje, iż nie zadrży mu reką jak będzie musial poswiecić swoich obywateli (czytaj bacic) aby wyszkolić agresywne dogi,wary, tudzież speary (very soon). Jeśli chcesz stracić x chariotów i nic nie zyskać to zapraszamy.
A chariotami mozna zyskac.

Wiem wodzu że sobie nie ufamy, i pakujemy w siebie równo punkty szpiegowskie,
ale naprawde możemy wspólpracować.
4 punkty szpiegowskie oznaczają iż doceniam i poważnie traktuje imperium Niemieckie.
Jak tylko będę widział twoja demografie zdejmę punkty szpiegostwa jesli ty zdejmiesz, wodzu.

Pozdrawiam
Ragnar

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-29 21:59:42
Wangu widze twojego skauta, obok kasztelana prosze aby sie sie nie zblizał w moje okolice, gdyż moim wojownicy są nerwowi, zwietrzyli krew, i mogą choć nie muszą zareagować agresywnie. Ku twojej wiadomości, wojsko które idzie na Hannibala to tylko sa jednostki wyprodukowane w dolnym miescie, gdyż liczy się czas a stolica jest za daleko. Stolica i New York są zapakowane garnizonem, plus gotowym do scinki w kazdej turze.
Nie wiem jak mam rozumiec ignorowanie mnie ale puki co rozumiem to nieufnie.
Jesli zobacze choć jeden chariot w w obszarze nas dzielącym uznam to za wypowiedzenie wojny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Barteq (Barteq) 2011-05-31 18:25:01
Notka nieoficjalna:
Sorki, że długo nie odpowiadam, ale po kolei:
sobota - bardzo ciężki wyjazd (6h w aucie, 7h turniej i słabo przespana noc - sportowy wyjazd)
niedziela - byłem tak zmęczony, że olałem wszystko (poza kliknięciem tury; może, gdyby była jakaś nieprawdopodobnie ważna sprawa, to bym się przemógł)
i poniedziałek - tu postanowiłem celowo przemilczeć, ponieważ jeszcze nie widziałeś mojego demo, a dopiero, jak to nastąpi mogę być, dla Ciebie, wiarygodny.

Z resztą poczekam, aż zrobisz turę :)

Barteq (Barteq) 2011-05-31 18:44:03
Ok. Widzę, że skończyłeś turę, więc zaczynam tworzyć notę oficjalną :) .

Barteq (Barteq) 2011-05-31 19:53:22
Witam Ragnarze

Widzę, że przez te wojny stałeś się bardzo nerwowy. Może masz jakieś migreny? Niemiecka zielarka odkryła specjalny proszek (nazwaliśmy go bayeren aspirinen) - uśmierza ból głowy i poprawia ogólne samopoczucie - może chcesz trochę?, wyśle kogoś, żeby podrzucił rydwanem :P .

1) Sprawa Hannibala - ciekawe rzeczy piszesz Ragnarze. Oficjalny kontakt z tym władcą uzyskałem na turę przed wybuchem wojny. Sam zwrócił się do mnie i zaczął pisać coś o owocnej współpracy. Odpowiedziałem grzecznie, w swoim stylu, bez żadnych konkretów (sam miałeś o to pretensje; zawsze tak zaczynam rozmowy, a uważam, że do konkretów można przejść po dobrym poznaniu jakiegoś władcy, ocenieniu jego możliwości i po znalezieniu jakiejś obopólnej korzyści). Potem wybuchła wojna i sam zaczął namawiać mnie na atak na Ciebie :) . W sumie, to logiczna taktyka ze strony słabego i pozbawionego honoru władcy - próbować wzbudzać niepewność w sercach swoich nieprzyjaciołach poprzez kłamstwa i wymyślne intrygi.
Zresztą najwięcej powinna Ci powiedzieć moja demografia. Jestem na chwilę obecną daleko za Tobą w wojsku i można z tego jasno wywnioskować, że nie zamierzałem atakować Twoich granic od tyłu. Według prognoz moich naukowców (a są dużo dokładniejsze niż w przypadku obliczeń dotyczących Twojej nauki) mógłbym podchodzić właśnie pod Twoją granicę 6 chariotami i 6 warriorami. Nie zrobiłem tego z bardzo prostej przyczyny - najprawdopodobniej nie zdołałbym się przebić do Twojej stolicy (możliwe, że byłbym w stanie zdobyć Nowy York) przed pojawieniem się spearów i skończyłoby się to krwawą jatką i zatrzymanie rozwoju obu naszych nacji. A sytuacja na Twojej północy wygląda dość nieciekawie. Możemy wspólnie sąsiadować bardzo mocną nacją i, być może, rzeczywiście będziemy mieć wspólny interes, w przyszłości.

2) Sprawa scouta - spokojnie, sąsiedzie - nie zamierzam denerwować Twoich żołnierzy swoją bezpośrednią obecnością, tylko spokojnie obserwować sobie przyszłe włości Twojego narodu, z miejsca, w którym sobie spokojnie stoję (chcę sobie spokojnie ocenić, ile Ci zajmie asymilacja Persów). Zresztą, nie powinieneś mieć większych pretensji, bo sam ciągle łazisz mi po granicy.
Mówiąc szczerze, trochę Ci zazdroszczę sąsiadów. Jeżeli władca Persji, widzący Twoje potencjalne możliwości, nie potrafi, przez tyle tur, wyprodukować, choćby jednej, swojej specjalnej jednostki (zaczynająć z agri i huntem), to po prostu, nawet na niego szkoda słów... Co do pozostałych, to jeden się nie loguje (i oczekuje na Twoje odwiedziny :P ), a kolejny, właśnie staje się cześcią innego imperium :P .

3) Co do moich naukowców, to zostali publicznie wychłostani, za niedocenienie zdolności wędkarskich Twoich rybaków :P .

4) Co do armii - pewnie jesteś zdziwiony, widząc niski stan mojego demo. Niech Cię to jednak nie zmyli i niech Twoi żołdacy nie spoglądają chciwie na moje ziemie :P . Mój stan armii jest naprawdę mocno zaniżony (w każdej chwili może pokazać 6 nowych żołdaków), a za 3 tury będę miał możliwość ścinki. Zresztą tak, czy siak będę zaczynał produkcję woja (właśnie kończę 1 koszary). Przy okazji, pewnie może Cię dziwić, że, skoro nie zdecydowałem się na rushowanie w Twoim kierunku, nie zrobiłem tego w innym :) , ale tu odpowiedź jest bardzo prosta - trochę się obawiałem odkryć (był moment, że czułem się zagrożony jeszcze z 2 kierunku), zresztą, jak to się mówi - "Co się odwlecze, to nie uciecze" :P .

5) Co do spy points, to będę sukcesywnie zmniejszał - chcę tylko mieć dostęp do Twojego demo (żeby nie odstawać w powerze :D ).

6) Co do chariotów przy granicach - to, najprawdopodbnie, będę chciał niedługo 1 ustawić, jako zwiadowcę (zamiast warriora), w celach ćwiczeniowych (na barbach), ale, oczywiście zostaniesz o tym wcześniej powiadomiony i także, nie będę nim podchodził, bezpośrednio pod Twoje granice.

Barteq (Barteq) 2011-05-31 20:03:21
7) Rzym - chciałbym się tylko upewnić w tej kwestii - atak Rzymu na Persję nie był w żaden sposób z Ragnarem ustalany (takie doszły nas słuchy)?

Pozdrawiam
Kanclerz Wang Kon

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-08 13:01:10
Witaj wladco,
Przepraszam, że sie nie odzywałem, ale byle na po za swoim palacem.

Co do punktow szpiegostwa, to widze ze idzie na wspołpraca dobrze, rozumiemy sie bez słów, nie jest mi potrzebny wyscig, chce tylko widze co u drogiego wladct slychac.
ad

7. Tak Rzym jak sie okazalo planowal wjazd na hannibala, ale Hanni by wczesniej
mial charioty wiec raczej to by nic nie dalo. Ja mialem blisko do koni, mialem
szybko BW, wiec kampania jest szybka i zgodna z planem.
Rzym pomógł mi w ataku na Persa, jednym warem ale zawsze...
Za to Rzym, ma obietnice ze nie bede sie rozwijał w jego kierunku

Power
Co do Power to ja doskanole znam taktyke maskowania power, wiec wiem ze wykres power w szczegolnie w poczatkowej fazie moze gwaltownie wzrosnąć, podobnie jest u mnie, w miastach graniczych w kazdej chwili moze byc spear na dwa promo jakby
jakies charioty (ze wschodu ) pojawily.

Jakies pakty proponujesz, o niegresji?

Barteq (Barteq) 2011-06-08 18:46:46
Zatem Ragnarze. Po kolei:

Co do spy pointów, to nie chcę żadnego wyścigu. Wystarczy mi sama informacja o demo (po prostu, chcę mieć porównanie - szczególnie powera - czasem człowiek, zwłaszcza, jeśli żyje dłuższy czas w pokoju, zapomni się, zaczyna sobie markety ;) , vide Lary, stawiać i kończy się to szybkim upadkiem, a tak, to, jeśli robi się pika na wykresie, od razu człowiek się 3 razy zastanowi, zanim o jakimś markecie, nawet, pomyśli :P ).
Chcę mieć tylko +10, do Twojego demo i sukcesywnie, w razie potrzeby, po 1 oczku podnosić. Nie mam, także, żadnych zastrzeżeń, jeśli postąpisz podobnie. Łatwiej będzie nam wtedy sobie zaufać.

Co do powera - zdaje sobie sprawę, że potrafisz maskować powera i miałem tego pełną świadomość (choćby, analizując Twoją ścinkę - czyli jej brak ;p), chciałbym Ci tylko uświadomić, że równie dobrze znam tą technikę - tylko wspomnę o chariotach, które dość dawno zacząłem. Wiem ile dokładnie daje ścinkę i zapewniam Cię, że również jestem bardzo dobrze przygotowany na wiele okoliczności :P .

Co do paktu, to zacznę od trochę innego wątku - dokładnie przeanalizowałem Twoją dyskusję o pieskach na forum. Mam kilka swoich pomysłów, jak, w razie potrzeby, z nimi walczyć (najprostsze i najgłupsze rozwiązanie - nastrugać łuków, obstawić miasta, miedź i złoto, dodać obstawę na inne okoliczności, a później czekać, kto pierwszy odkryje construction :P ; ciekawszych rozwiązań nie zdradzę :P ), ale jedno jest pewne - wojna byłaby bardzo kosztowna dla obu stron (szczególnie, mając jeszcze obok Wraitha ...).
Dlatego też jestem zainteresowany paktem o nieagresji. Mam tylko jedno zastrzeżenie - chciałbym tylko, żeby był on, na dzisiaj, tajnym (obecnie, tylko takie podpisuję - dla mnie mają równie dużą wartość, jak jawne, a nie zdradzają, na dzisiaj, mojej pozycji na mapie).

Co do Rzymu, to jakoś, ciągle nie mogę się przekonać, do umiejętności jego władcy. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że stanowił dla Persów realne zagrożenie i nie do końca rozumiem jego wcześniejszego wpisu o pakcie jawnym. Dodam tylko, że dziwi mnie też sama forma ataku (1 war...) i odrobinę niepokoi Twoje stwierdzenie "Za to Rzym, ma obietnice ze nie bede sie rozwijał w jego kierunku" :P .

Co do Persji - miejscówka bardzo trudna, konie położone tragicznie, ale to nie usprawiedliwia przyjętej taktyki... Mając konie obok sąsiada z pieskami w 2 rozwojach - pójście w immortale, to jawne samobójstwo (wiesz może, co odkrywał w 1 kolejności - mining?, animal?, the wheel? i kiedy się zorientował, że sąsiadujecie, tak blisko?).

PS Wymieniam wara na axa w strefie granicznej. Może mu się uda jakiegoś barba spotkać i trochę poćwiczyć :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-08 21:26:07
Jesli chcesz jakis tajny pakt to zaloz bo nie wiem jak to ma wygladac. Ja naprawde jestem leniwy i wybieram latwe cele.
Pers mial w 16 animala i kolo, jak w 14 mialem BW. Mogl sie obronic, gdyby budowal wary to bym mu nie zdazyl spalic koni, a tak to zwiedzal okolice wieloma jednostaki i nie mial czym sie bronic.

Mial naprawde duze szanse, mial oaze, mial rzeka myslalem ze bedzie mial pozniej
aniamal okolo 20 ale mnie zaskoczyl, niestety nie podołał.

Ciebie nie atakowalem bo:
byles daleko
wiedzialem ze bedziesz mial szybko animala, caly czas pracowales na zlocie.
Zresztą tereny persa starcza, chociaz miasta ma fatalne polozone, gorzej sie na dalo postawic chyba.

A rzym jak to Rzym, na razie jakos mu idzie, przezył. Ma swoje prety, zobaczy jak mu pojdzie dalej. Ja tam dzialam jak natura, eliminuje osobniki slabe, chore. Rzym na takiego wyglda, gdzie nisko jest Nef i kacowski ale nie wiem gdzie.
NIe bede rzucal sie w dluga wojne. Na pewno nie bede sie pchał na wraitha, z reszyta on na mnie tez nie pojdzie, bo to by nas zapoznilo.
A na pewno nie pojde sam bez kats. Zreszta tez mam kontakt z wraithem, podobno z geo, wiec ci chyba mocarstwa wyrastaja, uwazaj gdyz tajne nie dajne takiej pewnosci jak jawne.

Nie wysylaj wiecej niz jednego axa obok,mnie, ja tez trzymam tylko wara i misia.

Tak zapytam czy bedziesz widzial w przyszlosci demo rzymu?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 10:49:51
hej wladco chodza dziwne slychy na miescie.
Mimo iz posiadam silnę armię, to jednak chciałbym paktu jawnego pomiedzy nami.
Pakt tajny jak pokazuje historia jest "sliski", mozna sie go wyprzec jak zaba blotka. Ja naprawde nie mam na celu,interesu walki z toba, ty wg mnie tez nie masz co u mnie szukac. Mozemy miec wspolne interersy jesli tez bedziesz chcial.

Pakt jawny daje pewnosc prawie:D, ze sie nie dostanie nozyka z nienacka, jesteśmy jednymi z niewielu finów pozostalych przy zyciu (3 odpadlo juz) wiec dobrze by bylo jakbysmy wspolpracowali razem.
Przemysl twoja propozycje bo dla mojego ludu pakt tajny z bliskim sasiadem nie jest korzysty, gdyż chcac nie chcac bede musial trzymac pokazna armie, jak to mowia w razie niemcow, a moge dodac iż w razie takze sumerów. Jesli chcesz kogos zaatakowac ( a pewnie o tym myslisz) to majac ze mna jawny pakt masz 100% pewnosc ze cie nie zaatakuje, wiec dla ciebie do czysty biznes, jak i dla mnie.

Walac prosto z mostu, brak paktu jawnego rozumiem jako oznakę wrogosciw wobec indian. Mowiles przeto okolo 30 tury, bedziemy mogli sie dogadac, co do paktów.
Jest wiec 30 tura i czas na czyny drogi sasiedzie. Nie mogę być wodzony za nos.

Rozumiem ze zgodza na podział terenu pomiedzy nami jest aktualna.

Pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 11:24:05
masz kontakt sumeria widzisz jego granica ?

Barteq (Barteq) 2011-06-10 23:30:53
Co prawda jego startowych miast nie widziałem, ale znam lokalizację 2 miast Kinga (już należą do Sumerii).
Generalnie jest na północy-zachód.

Barteq (Barteq) 2011-06-10 23:36:10
Co do paktu jawnego, to muszę na spokojnie sobie wszystko przemyśleć, a jestem do niedzieli u znajomego. Jak wrócę, to wyjaśnię Ci, czemu się waham (sprawa dotyczy bardziej mojego bezpieczeństwa niż Twojego :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-12 12:27:40
ok daj znac jak najszybciej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 00:52:06
Wiem kto jest twoim i moim super wrogiem, to sumerowie, Ja nie mam jeszcz czariotów. A wraith ma 6 miast (ja ma 5, a to drugie miasto tulko dlatego nie spaliłem bo tam jest zloto). Jak podbije kogos następnego to raczej on będzie super potega przy ktorym ja będe maly.

Jesli cię intersuje powstrzymanie sumetów to ja oferuje uklad, Za pare tur 6?,
bede mial open border. Watpie aby on mnie zaatkowal, mam dogi doswiadczenie,
jest agre moje dogi zmiataja jego sępy na 70 -80 procent.
Wiec mnie nie ruszy. Ale inncy slabszych :D , on wie kogo zaatakować, jego doswiadcznie jest uuuu. Zobacz co mu bodek napisał "ocena 6 z wyróżnieniem".
(tylko walkę spartaczył bo robił gdzies szybko w parku).

Wiec maja open border mozemy miec drogę do siebie. Jak wraih wpadnie do ciebie,
to moje dogi zmiotą go. z twoją pomocą na pewno. Nic nie oczukuje w zamian.
Zadnej kasy, miast nic, wystarczy mi ze wraith polamie sobie zęby.

Naprawde chciałbym aby kolejnym celem wraitha bylbys ty, masz pojęcie, i mogę ci realnie pomóc. Napradę nic mniie nie uczieszy tak ja ubicie jego armi.

Przemyśl na spokojnie i przekalkuluj.
Jawny jak chesz to napisz podpiszę sie od razu, mozemy miec nawet tajny sojusz obronny, o którym wraith nie moze wiedziec.
To jest napradę bardzo korzystny deal dla mnie, ale to ty decydujesz.
Zresztą widzisz z kazdym biore pokoj, opróćz wraitha tobie tez oferuje i dzia takze.
Jak chcecie tobie realnie pomoge, dzia nie dam rady. nawet nie wiem gdzie on jest. Atak na wraitha w 3 jest watpliwy ja mam daleko do niego 8 pol, no chyba zeby przez twoja granice go zaskoczyć :D , jak masz do niego blisko.

Nic tak nie wiąże w sojuszu jak wspólny wróg, i interes.
Pozdrawiam.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 02:27:17
Jestem u siebie w domu. Odpiszę, jak wrócę jutro z treningów (koło 18).

Barteq (Barteq) 2011-06-13 02:28:52
Czemu tu edytki nie ma :) ? Miało być - Jestem już z powrotem w domu :P .

Beny 

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 09:47:06
edytki nie ma na tym forum :)
wszystko rejestruje, ok czekam na odpowiedz

Barteq (Barteq) 2011-06-13 21:34:43
Ale mnie, z Dzią, zarzuciliście pomysłami... Od kilku godzin zastanawiam się, co zrobić.
Więc po kolei:

Barteq (Barteq) 2011-06-13 21:56:51
Archiwalne sprawy:
Co do Rzymu, to będę miał demo, ale w dość odległej przyszłości.
Co do "dziwnych słuchów", to do mnie też różne dochodzą (raz zostałem nawet oskarżony o coś, czego nawet teoretycznie nie rozważałem, bo nie miałem w tym żadnego interesu). Sam zakładam, że wszyscy spiskują i dopiero po faktach, można oceniać ludzi (np: władca 1 proponuje mi atak na władcę 2. Pytam, jak to widzisz od strony militarnej - kiedy chcesz atakować, jakimi siłami i czego oczekujesz ode mnie. Zero odpowiedzi, oczywiście... Potem, jakby nic, pyta mnie "I jak tam z tym atakiem?". Ręce opadają. Sam dziwne słuchy zamierzam ignorować i oceniać władców TYLKO po czynach i Tobie radzę to samo :) .
Co do jednostek w strefie granicznej, to, jak widzisz, miś łazi bliżej granic, a axe jest trochę dalej.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 22:02:57
Sprawa paktu. Powiem tak. Nie do końca pisałem prawdę, co do moich sąsiadów. Mam 2, o których jeszcze możesz nie wiedzieć i nie sąsiaduję z Geo. Miałem obawy, z pewnej przyczyny, że jawny może być dla mnie niebezpieczny (gdyż podobno jest niepisana zasada - sąsiad mojego sąsiada jest moim przyjacielem :P ), ale obecnie, trochę mi się sytuacja unormowała i nic już nie stoi na przeszkodzie, przed podpisaniem paktu (przynajmniej z mojej strony). Musimy tylko wyjaśnić sprawę spy pointów.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 22:15:14
Mis chodzi dalej bo ja dopiero odkrylem animala, tak dopiero teraz. Ale hunting już mialem po BW. Wiec widzisz, 35 tura i mam dopiero animal, tak grają tylko leszcze takie jak ja. TY miales okolo której 15 16?, juz nie pamietam.
Wiec ja nie picuje, pojscie na wraitha to dla mnie oznacza zacofanie, ale co innego jest, jak on do przyjdzie. Nikomu przez nie pomogę bo nie mam jak, nie ma dróg do niego, mogę mieć tylko ewentulanie do ciebie i tobie mogę realnie pomoc ( drogą mam 4-5 tur do ciebie dogami, to może wraitha zaskoczyć jesli by sie do ciebie wybral, choć wcale nie musi, ale nie jesteś agr wiec moze.
Mi zalezy na rozwoju napisz pakt jawny podpisze, tylko jedna rzecz, nie pakujesz we mnie punktów ani ja w ciebie, dwa miasto obok rybek jest moje obok krów i silku twoje. Tak jak uzgoniliśmy wczesniej mam nadzieje ze to obowiązuje.

Wiec jesli sie zgadzasz napisz jawny pakt o nie agresji i podpisuje.
Pozdrawiam

Barteq (Barteq) 2011-06-13 22:56:23
Sprawa paktu. Powiem tak. Nie do końca pisałem prawdę, co do moich sąsiadów. Mam 2, o których jeszcze możesz nie wiedzieć i nie sąsiaduję z Geo. Miałem obawy, z pewnej przyczyny, że jawny może być dla mnie niebezpieczny (gdyż podobno jest niepisana zasada - sąsiad mojego sąsiada jest moim przyjacielem :P ), ale obecnie, trochę mi się sytuacja unormowała i nic już nie stoi na przeszkodzie, przed podpisaniem paktu (przynajmniej z mojej strony). Musimy tylko wyjaśnić sprawę spy pointów.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 22:58:24
Musiałem na chwilę przerwać, ale nie skończyłem jeszcze. Sorki za podwójny wpis, ale nie wiedziałem, że przy odświeżaniu pojawi się podwójny wpis.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:02:22
Sprawa granic. Wraith, na dzisiaj ma mały interes, w ataku na mnie, bo dojście ma tylko od Twojej strony (ewentualnie, w przyszłości może atakować od góry, ale na dzisiaj to nierealne). Między nami jest morze. Ciężko go byłoby napuścić na mnie.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:07:14
Gorzej ma Dzia. Jest daleko od nas, mają dużą bezpośrednią granicę, Wraith ma jego demo i chodzi sępami obok jego miast. Dlatego właśnie Dzia wypisuje różne rzeczy, bo się go bardzo boi (obiektywnie, ma czego) i próbuje przekonać Wraitha do innego celu.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:25:48
Co do paktu obronnego, przeciw Wraithowi, to ciekawy pomysł.
Przeglądałem dokładnie statystyki i domyślam się, jaki poziom prezentuje Wraith. Wiem, że również jesteś bardzo dobrym graczem, ale statystyki w civ4, mimo wszystko, przemawiają za Wraithem :P .
Co do samego planu obrony, to jest to ciekawe rozwiązanie, ale widzę pewne minusy:
przede wszystkim Wraith, nie wie nawet dokładnie gdzie są moje miasta. Nie podszedł nigdy nawet w pobliże moich granic. Ma orientację jedynie, co do kierunku. Ma 13 pól do moich granic...

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:40:49
Hmmm. Właśnie dokładnie sprawdziłem mapę i jednak może przejść górą. Ma 12 pól i zupełnie ominie Twoje wojska. Kolejny problem. Musiałbyś mocno wejść w moje państwo, żeby mi pomóc, a chyba rozumiesz, że wolałbym pozostawić lokalizację swoich surowców nieodkrytą :) . Ponadto potrzeba writingu :) .

Z innych minusów, to owszem, pakt jawny daje spore prawdopodobieństwo pokoju, ale nie 100% pewność. Droga jest zawsze zwiększeniem ryzyka. W przyszłości, jak tylko oddalę kulturę 1 słabym miastem granicę, nie mam nic na przeciw, ale na dzisiaj, mam pewne obawy :) (wiem, że zawsze może być jakiś nożyk w plecy :P ).

Kolejną sprawą, jest też Twoje państwo. Przede wszystkim nie mam 100% pewności, że się wywiążesz z obietnicy pomocy - załóżmy, że zamierzasz dotrzymać słowa, co do rozbijania jednostek Wraitha, ale, są różne sytuacje losowe - np: ktoś Cię atakuje (mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe - choćby nie masz kontaktu z Czajmenem) lub nagle musisz wyjechać i nie możesz się przez kilka dni zalogować. Są różne możliwości.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:54:48
Co do paktu jawnego. Pytanie jest następujące - jak długo podpisujemy.
Co do spy pointów, to proponuje następujący zapis:
Strony paktu zobowiązują się do zaniechania wszelkich działań na szkodę drugiej strony. W przypadku punktów szpiegowskich, zezwala się tylko na utrzymanie ich odpowiedniej liczby, na poziomie pozwalającym oglądanie stanu demografii.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:56:51
Propozycja:
1. Strony paktu to państwa Native America oraz Niemcy.
2. Pakt o nieagresji obowiązuje od 35 tury do ? tury.
3. Pakt może zostać przedłużony lub też rozszerzony w trakcie jego trwania lub po jego wygaśnięciu za obopólną zgodą obydwu stron.
4. Strony paktu zobowiązują się do zaniechania wszelkich działań na szkodę drugiej strony. W przypadku punktów szpiegowskich, zezwala się tylko na utrzymanie ich odpowiedniej liczby, na poziomie pozwalającym oglądanie stanu demografii.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 23:58:03
Ok to będę wyczekiwał co zrobi wraith, zresztą, jak jesteś sensowny a sensownie gadasz, do dasz radę sie wybronić, speary i axe dadzą radę, plus mocne nerwy.
Sęp wcale nie jest az tak mocny jak się wydaje, mozna dac rade nawet nieagresywnym axem. No ale trzeba miec troche troche spearów.

Ok jak chcesz to proponuj pakt jak nie chesz to nie, mam spokój od innych granic. Jaknie bedzie w strefi buforowej armii to luz dla mnie chyba tez dla ciebie.

Jesli wraith ma do kogos blizej do pewnie jestes bezpieczny, na razie do puki bydle nie urosnie.
Jak chcesz cos mi zaproponowac to proponuj.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 14:42:26
ok podaj taki pakt podpisze,
do 65 tury ok?
Z kazdym podpisuje na 30 tur

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 15:19:31
hej ma pytanie jak z tym paktem podpiszujemy czy moze sie rozmylileś?

Barteq (Barteq) 2011-06-14 16:33:20
Spokojnie. Nie rozmyśliłem się. 65, zatem może mi pasuje (liczyłeś, kiedy osiągniesz construction? :P ). Zaraz zamieszczę na forum.

PS Zatem, co do sprawy Wraitha, wrócimy na etapie katapult.

Barteq (Barteq) 2011-06-14 16:52:19
Zamieszczone. Zerknij na punkt 5. Jeśli masz jakieś uwagi, to mogę zmodyfikować.

Barteq (Barteq) 2011-06-16 15:07:04
Teraz, to się zaniepokoiłem. Liczyłem, że ktoś uprzedzi Wraitha z Oraclem (jest przecież kilku sim-citowców - chociaż, patrząc na kolejność odkrywania religii można się tego było spodziewać).
Zastanawiam się, co odkrył - monarchię, metal casting, czy matmę, ale fakt faktem zaczyny być za bardzo niebezpieczny i jestem coraz bardziej zainteresowany stworzeniem koalicji anty-sumeryjskiej.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 16:30:47
to on ma juz oracle?

Barteq (Barteq) 2011-06-16 16:43:53
W tej turze odkrył :( .
Wyraźnie mam napisane The Oracle (Sumeria) na liście cudaków (zobaczyłem najpierw w logach).

PS Też próbowałeś zrobić? :P

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 16:51:42
tyz ale 5 tur puzniej ....

Barteq (Barteq) 2011-06-16 17:11:47
Oj, to duża różnica. Za dużo kaski nie zarobisz :P . Zerknę sobie jutro, czy wrzucił heraldity rule. To by coś przynajmniej wyjaśniło.
Chyba z katapami, aż tak, nie będzie rushował. Hmmm.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 17:32:49
metal casting mozliwe

Barteq (Barteq) 2011-06-16 17:37:38
Też bym tak stawiał (najdroższe i całkiem pożyteczne), ale 100% pewności nie ma :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 17:48:44
on musial miec duzo lasu wokol stolicy
ja tyle nie mialem i nie dalem rady

Barteq (Barteq) 2011-06-16 19:09:25
Chyba tak. Marmur by mu było ciężko podpiąć, nawet, jakby miał, a potrzebował pottery do metal castingu (zamiast mansory). Chyba, że wrzuci monarchię, wyedy uwierzę w marmur :P .
Jedyną pocieszającą rzeczą jest fakt, że tych lasków, to sporo musiał ściąć.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 20:30:12
zalezy mogl posc po marumur jak byl w kultrze, sciał przyciał 3 lasy np (byly na drodze) marumu dał mu 40 mlotków z drzewa, mi się tak nie udało. technicznie nie mialem szans, coz teraz wiadomo kto jest leaderem :) , a ja jestem w grupie poscigowej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-17 10:43:11
Witam władce,
Mam biznes (wiadomo, że najlepiej scala narady interes jesli jest korzystny dla obu stron).
Mam dwa złota (jedno po kasztelanie ekstra), nie wiem czy masz srebro albo gemsy, ale jesli nie masz zlota, to możemy się wymienić, np ja zloto ty gemsy,
(dla ciebie wychodzi na zero dla mnie zysk), ale w zamian mogłbyś cos odemnie dostać. Możemy też się powymieniąć surowcami, niedługo będę miał writing ach to oracle (dobrze ze stracilem tylko 30 mlotkow), wiec mozemy zrobić drogę jesli i ubić interes. Zastwanów się czy jesteś zainteresowany, jesli nie będę szukał kogoś innego. Jesli tak to zaproponuj co byś chciał za transakcje zloto -np gemsy.

Barteq (Barteq) 2011-06-17 20:29:10
Niestety mam również złoto :( .
Ja też niedługo zrobię writing (możliwe, że bardzo szybko, ale, że tak powiem, nie do końca zależy to ode mnie :P ). Z pozostałych surowców, na dzisiaj, nie widzę, żadnego, którym moglibyśmy się wymienić (wszystkie, poza kukurydzą, którą posiadasz, mam w ilości 1 sztuka). Może na etapie kalendarzowców coś się znajdzie.

Barteq (Barteq) 2011-06-18 03:48:36
Ciekawa informacja. Wraith mocno skautuje granicę Czajmena. Może będziesz miał wymarzoną okazję, na ubicie armii Wraitha, blisko swoich granic. Wiem też, że Czajmen nie jest bezbronny i trochę wytrzyma :) . Jak się dobrze sytuacja rozwinie, to ja również rozważę pomoc, a Dzia, to się po prostu pali, żeby wyciąć Wraitha. Zysk miałbyś spory, bo, przy okazji, mógłbyś zasymilować ziemię Czajmena :) (pomijam ubicie najgroźniejszego rywala, w teorii :P ).

PS Staram się coś jeszcze wybadać moim (jeszcze żywym) skautem :P .
PS2 Jeśli Wraith podbiłby Czajmena, to będziecie mieli bardzo dużą granicę i spory konflikt interesów :) .
PS3 Pamiętam, że macie z Wraithen pakt, więc na dzisiaj, potraktuj to, jedynie, jako luźną sugestię pod rozwagę :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-18 08:32:33
zlamanie jawnego... z wraithem, to moglbym tylko zrobić ajbym naprawde ubił wraitha, czyli bysmy to zrobili razem. Do jego miasta kawelke mam, wiesz o tym,
a czajmen to nawet nie wiem gdzie jest..

Ale jakby naprawdę była super akcja na niego to powaznie rozwazę, tylko musicie iec kuppe armi, bo on ma 7 miat i będzie scinał maskaryczne, ewentualnie szybkie wjazdy chariotrami i palenie ale pewnie ma czujki. Ja nie wiuem co sie dzieje ani na zachodzie ani na polnocy. Jak cos mozecie informować.
Ale naprawde ubicie wraith na jego teren to potrzebujecie 3 zawodnicki i silne armie, naprwade.
Plan macie dobry on wjezdza swoja armią do jednego, wy atakuje we dwoch, nie zle
tylko potrzebujecie zrobić blizkrieg

Barteq (Barteq) 2011-06-18 13:12:06
Dokładnie zrobię to samo. Zaatakuję tylko, jeśli będę pewny zwycięstwa. Układ jest taki, że miasta Czajmena są równolegle do Twoich startowych, na zachodzie (przedział 8-10 pól od granic). Jak będziesz miał całą mapę, to jestem pewien, że uznasz go w przyszłości za główny cel do podbicia. Jeśli Wraith zaatakuje, to będzie to nieprawdopodobna okazja, bo mocno rozciągnie mu front. Trzeba tylko zaczekać, jak podbije górne miasto (na wysokości Nowego Yorku). Zresztą, jak pozwolisz mu działać, to będziesz miał z nim bardzo rozległą granicę (cały północny zachód) i konfrontacja, będzie, raczej, nie do uniknięcia.

Barteq (Barteq) 2011-06-18 13:13:11
Mi się łatwiej negocjuje, bo nie mam z nim paktu :) .

Barteq (Barteq) 2011-06-18 13:23:10
Najlepsze jest to, że każdy by mógł zyskać po równo - Ty stolicę Czajmena, ja Kinga, a Dzia Wraitha :) . Natomiast, mam dokładne pojęcie, co do skali trudności.
Jak będzie potrzeba (moment wejścia Wraitha w Czajmena), to bardzo szybko mogę zrobić sporą armię. Mam dość dużą produkcję, sporo jednostek zostawionych na 1 turę, zapas pod ścinkę i dodatkowo zaczynam podcinam laski. Jeśli dobrze zsynchronizujemy atak, to damy radę :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-18 20:16:48
w 3 mozecie dac rade wraithowi ale musicie być szybcy,
ja mam wolne jednoskti speary i psy, nie mam praktycznie chariotow

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 18:50:56
jak bys mogl cofnać jedno pole od granicy ty miskiem bo on mnie stresuje :)

Barteq (Barteq) 2011-06-28 19:19:22
Specjalnie łażę samym miśkiem, żeby, właśnie, nie wzbudzać niepokoju (nawet nie mógłbym nim capnąć worka, wewnątrz Twojej granicy) :P , bo sam odczuwam spory niepokój, z powodu dużej bliskości granic ;) . Generalnie rozumiem, co masz na myśli :) .

PS Czy byłbyś zainteresowany wymianą reli w przyszłości?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 20:31:09
miskiem na pewno worka nie mozna capnać?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 20:32:00
jesli tak to sprawdzę i sobie stój, ja tak slowny jestem :) ale widzisz rozne ludzi są w tym dyplo taki rihiter

Barteq (Barteq) 2011-06-28 22:56:07
Dzisiaj zrobiłem specjalnie mały test myszką - przy ataku misia na speara nawet procentowe szanse się nie pojawiły (wynikałoby z tego, że nie ma możliwości wejścia w granicę, spróbuję to jeszcze zweryfikować na 100%).
Też jestem słowny :) . Zresztą, sam pomyśl - wywoływanie dużej wojny (+ złamanie paktu i zrobienie sobie mocnego wroga) dla 1 głupiego worka... Jak dla mnie, kompletny bezsens.

Barteq (Barteq) 2011-06-28 23:05:56
Do tego, cały czas pamiętam o wraithcie. Mam poczucie, że jeśli go się za długo zostawi samopas, to w końcu sam przyjdzie :P .

PS Tak swoją drogą, to na dzisiaj, masz przewagę, w drodze do katapek i prawdopodobnie również słoni (widziałem u Czajmena 4 sumeryjskie charioty, więc jazdy jeszcze raczej nie odkrył i writingu też, jeszcze, nie ma).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-29 09:08:37
ze wraith puchnie to widać jak na dloni, po punktach one sie nie biorą z kosmosu

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-29 09:10:17
ale nie damy rady na te chwile nic mu zrobić bo jest za daleko za duzy i nie mamy kats, ale masz racje potrzeban bedzie mega koalicja na sumerow, jak możesz to szukaj chetnyvh
ja
ty
dzia
stalin
trzeba poznać sąsiadów jego

Barteq (Barteq) 2011-06-29 12:47:59
Zdaje sobie z tego sprawę i wiem, że wojna będzie najwcześniej na etapie katapult.
Koalicja jest jedynym rozwiązaniem i właśnie próbuję moim scoutem znaleźć jego pozostałych sąsiadów :) . O ile mnie barby wcześniej nie ubiją...

Barteq (Barteq) 2011-07-06 01:44:39
Ponieważ poznałeś mojego ostatniego sąsiada, będę musiał Ci krótko streścić sytuację. Mam niestety bardzo mało czasu (piszę z Holandii), więc nie wkleję jeszcze mapki, ale, jak tylko znajdę chwilę, postaram się nadrobić zaległości :) .
Generalnie sytuacja wygląda następująco - początkowo bałem się mówić o moim sąsiedzie, Cholerniku, gdyż wiedziałem, że macie super kontakt i możecie mnie zjechać we dwójkę. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła, bo, jak pewnie wiesz, Cholernik został podbity przez wnuczusia i fausta. Z wnuczusiem nie mam kontaktu, gdyż zdobył odległe miasto, natomiast granicę przejął faust.
Jestem niemal pewien, że namawia Cię przeciw mojej osobie, gdyż bardzo mocno go zirytowałem (krótko streszczając - zająłem obszar graniczny, bez żadnych ustaleń - zresztą, nie miałem wyjścia, gdyż to mój jedyny obszar pod pokojowy rozwój, chciał się układać, jak zobaczył seta :P ). Dlaczego zatem pisałem o mapie - z bardzo prostej przyczyny - faust ma fatalne podejście do mnie (albo musi przebijać się przez 2 pojedyncze lasy, albo objeżdżać mnie przez około 16 pól :) . Bez katapult, bez względu na to, co mówi faust, tylko Ty byś ze mną walczył.
Dodam jeszcze tyle, że obecnie faust ma armię bardzo porozdzielaną, stosunkowo niewielką i tragiczną ekonomię (dopiero, jak chatki zaczną rosnąć, to wyjdzie do przodu) - popracowałem trochę dyplomatycznie :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-06 10:03:59
Te północne narody ( z mojej mapy patrząc).
NIe mam zamiaru pchać sie w twoją stronę, mam nadzieje że ty w moją także.
Interesy fausta nie za bardzo mnie obchodzą, bo Egipt to wielka potęga, większa niż ja bo ma piramidy i jest cre( tanie biblioteki).
Zresztą widać kto góruje, w punktach ja tam mały miki jestem przy sumerii i egipcie. Naprawdę nie mam na celu wzamcniać super mocarstw ( bo są dwa, obo obok nas).
Zaufaj mi egipt będzie niemilosierni silny, a ja mu nie będę dawał prezentu walczać z jego sąsiadem.

Masz dobre stosunki z dzia, może byśmy zrobili razem pakt trzech, na tajnym,
Nie wiem kogo chcesz dołączyć do tej grupy (bo nie wiem kogo masz u góry),
ale obok można i czajmena jesli mu ufasz/ufacie.

Bo historia uczy (niestety tego się dowiedzialem po drafcie że):
w dyplo ZAWSZE egipt jest bardzo mocny i pratycznie zawsze jest na podium lub wygrywa (bombel, bodek,)
Sumerowie z org cechą wymiatają na tej mapie, a sądy już on buduje (ma dwa :) ).

Wiec jesli nie chcemy/chcecie być przystawkami to lepiej się organizujmy/cie.
I lepiej przełamcie wrodzoną niechęć do mnie, bo jeśli myslicie ze wraith wam pozowoli podbić moje ziemie, to się grubo mylicie, jeśli dostaniecie 1 miasto na ochłap to maks, reszta będzie wraitha, stary mis podzieli sprawiedliwie
:rotfl2: .

Zobacz co bylo w d6, superpotęgi: cule rudi, ldeska, zjadały małe państwa jedno po drugim, why? a bo nie byli zorganizowani i patrzyli jak w miarę silnego sasiada: cent, larry, wraith, luki byli pożerani. Nikt nikomu nie pomógł.

Pomysl nad moja mysłą nad tajnym w większym gronie.

Barteq (Barteq) 2011-07-06 18:54:18
Jestem zainteresowany paktem. Pogadam też z Dzią, bo to on jest u góry :) (mogłeś się tego spodziewać :P ) i ma dużą granicę z Wraithem (mnie blokuje; chyba obecnie Wraith się na niego szykuje, co mi jest wybitnie nie na rękę, bo tylko z nim mi jeszcze granicy brakuje do szczęścia :P ). W sumie, wszystko na to wskazuje, że priorytety mamy dość podobne - zabezpieczyć się (i przy okazji, jeśli da się, pozbyć) przed najsilniejszymi, a tymi są potencjalnie, na ten moment, Wraith i Faust.
Co do Wraitha - ciągle nie wiem, kogo ma od północy (moje typy - Kacowski, Domel). Mimo, że z nim nie graniczę, to jestem pełen obaw - jeśli podbiłby Dzię lub Ciebie, miałbym go obok, więc w moim interesie jest wspomożenie potencjalnej koalicji. Co do Czajmena, to po 1) Wraith już go nastawił negatywnie, a po 2) zna dobrze Dzię i przez niego najlepiej będzie negocjować.
PS Sądy? Czyżbym przegapił odkrycie przez Wraitha code of laws??? Zatem jutro muszę to sprawdzić.
Co do Fausta - sytuacja wygląda znacznie lepiej, niż u Wraitha. Z tego, co się dowiedziałem, to dogadał się z teoretycznie najsilniejszymi sąsiadami, a olał kompletnie pozostałych, traktując ich z "buta". Z tego, co usłyszałem, ma na dzisiaj złą sytuację - dość mała armia (szczególnie, jak na Egipt), rozległe terytorium, sporo miast i fatalna gospodarka. Żeby się ratować, przestał produkować wojo i zaczął chatkować. W przyszłości będzie bardzo groźny, ale na teraz, jest zacofany i za szybko się nie podniesie. Będzie jeden moment, żeby go szybko ubić - pojawienie się słoni (będzie lekko zacofany na 99%). Jeśli uda mi się dogadać z innymi sąsiadami, to rozbijemy Fausta, jeśli nie, to w przyszłości będę miał spory problem, ponieważ jestem wysoko, na jego czarnej liście, a pójdzie ostro w górę.

Barteq (Barteq) 2011-07-06 18:56:29
I jeszcze mała dygresja do Fausta. Dla mnie kluczem jest Wnuczuś - jeśli jego przekabacę, to szanse Fausta są minimalne :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 12:03:04
Odnośnie Rzymu, to możemy razem współdziałac, tzn możemy podzilić się jego państwem.Rzym powininien byc latwym przeciwnikiem, we dwoch to na 100% do zjedziemy w 10-15 tur.
Nie informuj nikogo o tym planie, nawet dzia, bo mam wrażenie, że wy dwaj to super sojuszniki jestescie.
Przygotuj do wejscie ze 20 jednostek, ja wrzuce ze 30 i go sie zmiecie. Mam z nim open wiec go przeskanuje przed atakiem.
Co ty na to?.

Barteq (Barteq) 2011-07-13 13:51:03
Sam zacząłem rozważać wysłanie propozycji współpracy w tej kwestii.
Jestem za. Problemem jest obecność Bodka, który natnie tyle armii, że bez katap będzie ciężko. Spróbuję dzisiaj ocenić, kiedy dokładnie będę dysponował swoimi. Między 70 a 80 turą na 99,9%. Obecnie jest w trakcie przestawiania na ścinkę nowych miast (seta mam, gdzie spożytkować :P ). Do produkcji armii dorzucę jeszcze stolicę i szybko pójdzie w górę.
Pakt z Piterem kończy mi się w 70 turze, Bodek będzie (o ile dobrze pamiętam) do 20 VII, czyli do 68 tury.
Obecnie mógłbym posłać około 10 jednostek, więc zdecydowanie za mało :( . To, czy po 20 wystarczy, zależeć będzie, od tego, czy będą w miastach mury - ciekawe, co naścina Bodek.

Co do Dzii, to w celu podtrzymania dobrych relacji muszę go powiadomić, ale nie muszę tego robić już teraz :P . Spokojnie, wszystko zrobię tak, żeby nie było dodatkowego, niepotrzebnego zamieszania (szczególnie, przez temat Wraitha).

PS Naprawdę nie chciałem niszczyć Pitera :( . Słaby sąsiad, to nieźle zabezpieczona granica z jednej strony :( . Gdybym zdążył z tym miastem, miałem spore szansę w koalicji puknąć Fausta. Teraz kluczem, dla mnie, będzie zrobienie "blitzkrigu" na Piterze i posiadanie dostępu do słoni (nie chcę być uzależniony o importu). To jeszcze może mi się udać. Mam jedną osobę na 99,9% pewną (na Fausta). Jeszcze 2 usilnie przekonujemy. Nie wiemy tylko, czy uderzać do Wnuczusia, bo za bardzo współpracował, do tej pory, z Faustem (nie tylko u Cholernika, z tego, co słyszałem).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 14:33:50
wg mnie na 100%, będzie latwiej rozwalić pitera nam dwóch, niz koalicji fausta.
Na fauscie utkniesz, ze mną poradzimy sobie na 100% z piterem. Po prostu go wymarzemy. Dzia jest w gorącej wodzie kąpany, zobacz jak utknał GEO, haram, i luki na JEDNYM larrym. Tu piter jest osaczony z gory ty z dołu ja nikt inny.
Zadbaj o dobre releacje z faustem (jak to już twoja sprawa :D ).
Z fasutem masz tylko chyba jedno miasto graniczne, spróbój się dogadać.
Postawilęś, idealnie miasto, blokując fausta i gbyby nie ten bodek to byś także miał slonie.
Ale luz będzie dobrze, tylko nie informuj dzia, bo wraith się dowie i go ****** w ***** jak zobaczy ze my idziemy na pitera. Ok?
Rzym to nasz idealny do podziału między nami.
Masz demo pitera? chyba tak ile ma on armii.
Napisz do bodka że ok przyjmujesz podział terenu, trudno masz fausta u góry nie chcesz walki, ok? Zeby on nie drukował armi, bo piter pewnie kazał mu budować biblioteki

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 14:36:12
Jak możesz daj mi demo pitera, albo pwoeidz ile on ma armi w stosynku do ciebie.

Barteq (Barteq) 2011-07-14 03:02:15
Spokojnie. Przecież pisałem, że o Fauście pomyślę, po Piterze (trzeba zakończyć temat między katapami a słoniami ;) ). Narazie podpisuje z nim pakt do 90.
Powklejam po najbliższej turze screeny. Moje widzisz, więc nie będę musiał nic ukrywać. Mimo obecności Bodka i Hechtera, ma mało woja (mniej więcej tyle odstaje ode mnie, ile ja od Ciebie - stan na 62 turę).
Co do Dzia, to spokojnie. Nic głupiego nie zrobię. Ufam mu dość mocno, w kwestii granic (ma więcej do stracenia, niż wygrania, atakując mnie - co nie oznacza, że się zupełnie odkryję :P ), natomiast zupełnie mu nie ufam w kwestii dyplomacji. Za dużo mi namieszał, na kilku frontach :) .
Spróbowałem ułagodzić Bodka, ale, realnie rzecz oceniając, nie wierzę, że jest na to szansa :( .

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:10:43

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:13:15

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:25:57

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:28:18

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:29:56
Gdyby Bodek teraz nie zastępował, to te 20 jednostek wystarczyłoby z nawiązką. Tak się trzeba będzie trochę pomęczyć :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-14 15:36:33
wiec nie strasz go niech nie tnie woja, powiedz ze masz slonie od przyjaciół :)

Barteq (Barteq) 2011-07-14 16:42:09
Staram się nie straszyć. Tylko powątpiewam, czy mi wierzy :P .
Nie zrobię żadnych ruchów w kierunku jego granic :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-17 21:55:59
i jak przedluzamy pakt sugeruje do tury 80 tylko bo mam pewnie bystry plan wobec pitera..

Barteq (Barteq) 2011-07-18 00:38:25
Ok.

Barteq (Barteq) 2011-07-18 01:21:16
Przy okazji, z Piterem też przedłużysz do 80?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 08:47:45
tez tak planuje mozemy dac 90 musze pomyslec

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:08:06
90 byłaby dla mnie optymalna, bo już kilka słoni będzie trąbić po okolicy nasze zwycięstwo :P , natomiast, gdyby sytuacja tego wymagała, to w 80 też mógłbym działać, aczkolwiek atak byłby dużo wolniejszy, bo stopniowo musiałbym dosyłać katapki.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:14:35
Nie informuj dzia na razie o planie na pitera.
Nie chce aby to wyszło na jaw.
Wojna ma byc szybka i łatwa. Duzo armi nie potrzeba bedzie (dasz w razie cowykres pita), musisz także zostawić sobie cos aby pomóc dzia (w razie sumerów)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:15:05
Rozumiem ze podpisaliśmy rozbiór rzymu?

Beny 

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:20:37
Nie chciałbym wypowiadać jawnego, więc zaczekam z przedłużaniem na Twoją decyzję :) .

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:20:54
Pisałem wcześnie, że tak :) .

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:23:23
Nie należę do tzw. "chorągiewek", żeby co chwilę zmieniać zdanie :) .

Cytuję (kiedy mnie ostatnio pytałeś):
"Sam zacząłem rozważać wysłanie propozycji współpracy w tej kwestii.
Jestem za."

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:33:50
ok wiec jak będzie piter to wytłumacz mu ze idziesz w cudy np (estetyka fajny tech itp) i ja też tak będę robił, zeby sie za bardzo nie zbroił, i ze chcesz pokojowej współpracy,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:35:07
nie prowadzisz wojen pokojowo nastawiony jesteśitp,
aha i nie strasz mną jego :D .
Ogólnie idziemy w cudy !

Barteq (Barteq) 2011-07-19 01:37:49
Będzie cud ;) , jak się nabierze na taki bajer, ale spróbować nie zaszkodzi :) .
Zatem oficjalnie rozpoczynam akcję o pseudonimie "Żymski cÓd" :P , tzn., jak Piter wróci :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 18:24:01
ok mozę zrobimy tak przedłużmy pakt do 85 tak dziwnie trochę ok?
Podeslij mi screen z power pitera, jak możesz sojusznku,
I na koniec pytanie jak bardzo ufasz Dzia,?
Czy on przypadkiem nie kolaboruje z leaderem?

Barteq (Barteq) 2011-07-20 22:54:55
Jutro podeślę aktualnego screena. Niestety Bodek strasznie podciąga wojo :( . Ma jeszcze być 4 dni - (Pita nie ma od 10.07. do 24.07 - sprawdziłem na forum).

Co do Dzia. Nie ufam mu w 100%, ale nie wydaje mi się, żeby planował coś głupiego. Z tego co widzę, to bardzo obawia się Wraitha (w sumie ma czego, bo jest położony idealnie, pod konsumpcje :P ) i stara się go przekonywać, że może mu ufać. Natomiast, jestem pewien, że jeśli będzie widział realną szansę, na pozbycie się Sumerii, to nie zawaha się :) .
Dla mnie dobrą sytuacją jest fakt, że pod pretekstem pomocy, w przypadku ataku Wraitha, mogę trzymać sporego stacka w mieście granicznym :D .
W sumie najzabawniejszą sprawą jest fakt, że właśnie dzięki Waszej trójce liderów, mamy dobre relacje :D (kto wygrałby wojnę zyskałby nowych, ciekawych sąsiadów :P ).

Barteq (Barteq) 2011-07-21 03:13:59
Zapomniałem o pakcie :) . Może być do 85.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 07:32:24
ok

Barteq (Barteq) 2011-07-21 13:10:51

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 13:44:17
widziales wraitha?
Ma kalendarz, idzie po mausoleum i pewnie partheon.... :zalamany:
12 miast....

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 13:44:48
dz za power widać ze bodek ostro wojo buduje ale damy rade

Barteq (Barteq) 2011-07-22 00:40:06
Jeszcze tylko 2, 3 turki i Piter wraca, więc nie mam obaw.
U mnie konstrukcja za 4, 5 tur (zależy od bonusów). Ty już masz, jak mniemam :) .

Wraith będzie jeszcze silniejszy, bo dostałem raport (niezbyt odkrywczy :P ), że Bobka bardzo szybko konsumuje.
Natomiast dobrą sprawą jest fakt, że będzie miał nowych sąsiadów, znacznie potężniejszych od Czajmena :) .
Nie sądze, żeby miał kalendarz (chyba, że widzisz, jak coś obrabia?). Raczej ma ascezę (Partenon - chciał kupić marbla) i idzie w GL.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-22 10:08:10
ma do przehandlowania spices wiec ma na 100% kalendarz a miał co przynajmniej kilka tur wcześniej

Barteq (Barteq) 2011-07-22 22:47:36
Masz racje. Ma jeszcze dye-sy. Umknęło mi.
Jutro powinienem mieć połączenie z Faustem, to zerknę, czym on dysponuje.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-25 15:39:22
hej mógłbyś dać aktulany wykres power pitera?.
Czy będziesz kgotowy na 85 turę?

Barteq (Barteq) 2011-07-25 17:02:53

Barteq (Barteq) 2011-07-25 17:18:18
Co do 85 tury, to muszę wszystko bardzo dokładnie poobliczać. Jutro urodzi mi się GP lub GM (60/40) i wtedy będę wiedział dużo więcej (najważniejsze - kiedy będę miał słonie; katapy są w 76 turze). Dodatkowo, bardzo przydałaby mi się stajnie, żebym mógł dołożyć tym słoniom promo do mele (wtedy będą mieć nad pretkami przewagę) i chociaż z jednego horse archera (+1 do widzenia) przyciąć, ale, w ostateczności, bez tego dam radę.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 12:36:07
sluchaj ważne abyś mu odciął slonie ok?
Wiec przygotuj trochę armi aby mu słonie odciąć bo ja na niego rusze on cofnie armie pewnie a ty wtedy odetniesz mu sloniki. Nie musisz specjalnie atakowąc miasta jak nie bęedziesz miał jeszcze ekipy, najważniejsze aby nie miał słoni
ja się zajmę armią )

Barteq (Barteq) 2011-07-26 14:58:28
Problem jest następujący - Piter założył kolejne miasto i postawił duży garnizon, odcinając mnie od szybkiego dojścia, do słoni.

Zaraz zamieszczę screena, który wszystko objaśni.

Barteq (Barteq) 2011-07-26 15:10:29

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 15:11:54
super dawaj jego screeny,

Barteq (Barteq) 2011-07-26 15:27:47
Domyślam się, że w 2 mieście stoi koło 4 jednostek, więc razem będzie około 10. Dopóki nie ma katapek, jest ok, ale, jeżeli się pojawią na czas, to będzie problem, jeśli nie będę miał dużej armii.
Niebieskie kółko, to najszybsze dojście do słoni. Ponieważ mam miasta u góry, to wchodzę tam w 1 turze.
Czerwone kółko, to klucz, jeżeli będą katapki. Za 13 tur wzrośnie mi kulturalnie stolica i jest spora szansa, że przejmę to pole, na kilka turek. Wtedy wystarczą tylko 4 katapki, 3 słonie i kilka axów, żeby zniszczyć Cumae, jeśli ruszę po skosie, ze wzgórza (a tam będę w 1 turze) :) .

Swoją drogą, jeśli trzyma koło mnie dużo woja i, jak przypuszczam, w mieście granicznym koło Ciebie też, to środek może być nie broniony.

PS Armia od wczoraj nie wzrosła.

Barteq (Barteq) 2011-07-26 15:28:49
Ile woja trzyma obok Ciebie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:11:31
ja mam z nim open border wiec widzę co i jak, nie ma tam wiele armii.
Pojedyncze jednostki war, pret, luk w miastach, najwidoczniej powysyłał do ciebie.
Mój plan jest taki, wypowiadam mu wojne, przedłużam z tobą pakt a przyjaznej wspołpracy :) , ty podpisujesz i wypowiadasza mu wojne.
ja

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:12:43
Kiedy może on mieć katapy ? kurde nie wiem tego, GNP ma niezle...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:14:27
Jedziemy go z dwóch stron to go zmusi do podzialu jednostek.
Bądz przygotowany, na turę około, zbierz trochę armi tak aby nie widział.
Zapytaj się czy chce kolejną rele...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:44:10
pamiętaj nie opowiadaj o planach agresji, nie chce zeby to do niego dotarło, że
coś się dzieje.

Barteq (Barteq) 2011-07-26 19:05:54
Nie wykonałem żadnego, agresywnego ruchu, w jego kierunku i nie wykonam (do ostatniej chwili). Wiem, jak się ukrywa jednostki i atak :) . Najważniejsze, że nie ma czujek i jednostek ze zwiększonym scoutingiem.
Wg. moich szacunków konstrukcję ma od dzisiaj (6 tur temu mata). Miał writing dużo wcześniej, a wcześniejszym rozwojem był iron working. Później długo stało, czyli Bodek zbierał na matę i konstrukcję w jednym ciągu. Mam cichą nadzieję, że samemu Piter nie będzie nic ścinał, tylko budował z tarczek, jak głównie, przed przybyciem Bodka.
PS Jeszcze się sam do mnie nie odezwał (a nie mamy paktu). Może planuje na mnie atak. To by było optymalne rozwiązanie, choć trochę nie w jego stylu :D .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 19:14:03
ciebei sie obawia i prosi o pomoc, (dzis mi napisał sam nic do niego nie pisałem aby nie zasugerowac. Prosi o pomoc a razie aagresji niemców.
Pomogę mu, dalem mu marmur aby cud budował nie armie.....

Barteq (Barteq) 2011-07-26 19:26:37
Dobre :rotfl2:
To tak, jakby zając, bojąc się lisa, poprosił o pomoc wilka :P .

Barteq (Barteq) 2011-07-26 19:33:22
Jak będzie chciał, to mogę mu też mój marmur podarować :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 19:44:35
no wiem ze dobre, sluchaj jesli pojedziemy skutecznie piter, to możemy zaciesnic wspołrace w regionie.
Widze ze masz dobre pomysly i naprawde jesteś dobrym graczem (znasz rozne tricki,
tylko ciekawe skad ...)
Ty pomożesz dogadac sie z dzia (bo on mi nie ufa).
I bedziemy mogli przeciwstaiwc sie wraithowi w regionie.
Ja zaciesnie wspołprace z czajmenem.

On ma 13-14 miast to będzie maskara

Aha jesli chodzi on nasz atak, to chiałbym miec z tobą open borders.
Jak wypowiemy wojne.
Moj plan na grę znasz, celem jest pokonanie superpotegi sumerów, zanim odleca w kosmos. Gdyz tylko dzieki temu będę miał mozliwość (tylko mozliwośc) zwycięstwa.
(jest wielu graczy hetmych, w kolejce jak widac po punktach), ale bez pokonania
sumerów to my wszyscy (razem z faustem) gramy o pietruszke,
Faust jest cre, wraith nie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 19:46:22
jak chesz mozemy pogadac na xfire.

Barteq (Barteq) 2011-07-27 13:49:04
Do tej pory nie używałem (głównie używałem skype-a). Zainstalowałem dzisiaj, więc, jak będzie okazja, to możemy porozmawiać. Moje id - barteq9

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 13:57:03
a powiedz mi jesli możesz i masz w miare w pewne info:
- czy dzia coś planuje na mnie?
- czy dzia nie jest cichym sprzymierzeńcem wraitha?
- czy dzia się go obawia(wraith w niego wpakowal cale punkty szpiegowskie)
- czy pomożesz dzia na wypadek wojny z wraithem
- możesz dać mi akutalny power in gnp pitera i wraitha(wraith mnie przyblokował sądami nic nie widze :(

Ogólnie to chciałbym sojusz taki ja ty, dzia czajmen rihiter.
Wraith cudakuje ostro i może to i dobrze, wiec wykorzystamy czas na pozbycie sie pitere potem trzeba będzie coś zrobić z hegemonem moze i faustem.
Ale faust ma tylko 10 miast (tyle co ja), dzia ma 9 , a wraith 14

Barteq (Barteq) 2011-07-27 14:36:01
Jakbyś wiedział, ile gier w życiu rozegrałem (począwszy od 1), to byś się nie dziwił :) . Niestety, za mało jeszcze grałem gier z żywymi ludźmi (ostatnio już trochę zaległości nadrobiłem :P ).

Co do Dzia - zrobię, co będę w stanie. Niestety, z tego co widzę, to jest do Ciebie uprzedzony od startu (z jakiś przeszłych gier), więc nie będzie łatwo. W każdym razie bez walki się nie poddam :) .

Wiem, że jak nie zatrzyma się w porę Wraitha, to potem będzie ogromny problem i wiem, że jeśli go zostawię, to kiedyś do mnie przyjdzie. Wiem też, że grasz o zwycięstwo, więc eliminacja Sumerii, to dla Ciebie priorytet. Ja nie mam aż tak ambitnych celów, ponieważ brakuje mi jeszcze doświadczenia w grach typu dyplo (sporo bym zmienił, przy restarcie, oj sporo :D ). W każdym razie chcę ugrać, co się da i stać się, choć troszkę, rozpoznawalny po tej grze, w świecie KACa (żebym przynajmniej był dopuszczony do zwykłego dyplo) :P .

OB możemy podpisać.

Barteq (Barteq) 2011-07-27 14:37:32
Nie odświeżyłem i nie zauważyłem Twojego wpisu :) .
Już odpisuję:

Barteq (Barteq) 2011-07-27 14:53:25
Dzia nic nie planuje, jest za daleko. Tylko proponuje mi wsparcie, jakbym coś planował :) .
Uważam, że Dzia nie współpracuje z Wraithem (natomiast wydaje mi się, że stara się dyplomatycznie go przekonać, że nie jest jego wrogiem).
Dzia się go bardzo obawia. Cały czas trzyma czujki i jeszcze teraz założył miasto graniczne bardzo blisko Wraitha, ze sporym garnizonem (wyraźnie w celu oddalenia granic).
Pomogę Dzia, jeżeli będę w stanie (wojny na 2 fronty wolę unikać), jeżeli będę widział szanse powodzenia (dla wspólnej obrony) lub jeżeli w tym czasie inni sojusznicy zareagują (np: Ty i Richter :P ).
Powera wkleję, jak machnę turkę :) .

Richter może być kluczowym sojusznikiem. Cały czas nie wiemy, jak wygląda granica Wraitha na północy. Dzia też raczej nie wie, bo górną część jego granicy przecina morze. Typuję najbardziej Kacowskiego, a to nie byłoby akurat za dobre.

Barteq (Barteq) 2011-07-27 15:42:03

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 16:01:53
ok, to staraj się przekonać dzia do mnie jak wróci z urlopu.
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego on mnie nie lubi :( , nie gralem z nim w duelach, w FFA raz może grał (albo nie pamiętam).

Naprawdę trzeba pomysleć o współpracy, tylko teraz na poważnie, u mnie armia idzie ostro do góry jak widzisz (niby że na ciebie jakby się piter mnie pytał...) Zresztą sam prosił współprace przeciwko tobie...

Teraz jak będziemy mieli w sojuszu wszyscy katsy słonie i horse archery, to już walka będzie realna z sumerem. Ja naprawdę chetnie pomogę z czajmenem jakby wraith szedł możemy nawet mieć jawny. Tylko niech ten dzią się do mnie przekona.
Ale to juz chyba twoje zadanie. Jak mogę/pomogę odwdzięczyć się czymś innym.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 16:08:38
Poza tym czytałem opisy, tajne starszych dyplo. Wiele razy było tak, ze sojusz małych, średnich państw(ale liczny) naprawdę dał radę leaderowi.
Trzeba się zgrać, mieć zaufanie nie kombinować na wiele frontów.
Ja powiedziałem (probuję) gram o zwycięstwo, nie ukrywam. Jest też paru z aspiracjami, na pewno faust na pewno haram. Nie wiem jak reszta może rihiter jeszcze na pewno by chciał.
TYlko, że je jestem za mały w stosunku do sumerów i musze się dogadać, z sąsiadami sumerów aby moć go okroić. Mogę rozwaląc tych którzy nie są obok sumerow, ale nie moich potencjalnych sojuszników przeciwko sumerowi.
Ach jeszcze jedno. Dla dzia.

Domel chyba sie wkurzył za ten wjazd na niego może próbować się zemscić.
Luzno z nim rozmawiałem i widać było że jest wkurzony. Jakby co mam jego demo.
Moge przekazać dzia.

Barteq (Barteq) 2011-07-28 00:02:40
Zacznę powoli urabiać Dzia, jak wróci. Może się uda coś ugrać. Poruszę też delikatnie temat Domela :) .

Tak, przy okazji. Co sądziłbyś o opcji (w przyszłości) wysłania wielu małych oddzialików (np: 2 słonie, axe i spaer + coś szybszego - do palenia rozwiniętych chatek), w celu wykończenia gospodarki Wraitha?
Resztę armii zgrupowałoby się w stacki do obrony (na początku operacji).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-30 11:32:55
Nakłoń dzia zeby zerwał open borders z wraihtem
(jesli może i to go nie wkurzy)
albo conajmniej trzymaj u niego jakiegos skauta, chariota, aby przypadekiem on nie przepuscił armi sumerskiej, którea może pojść do ciebie... no chyba ze ufasz dzia w 100%.
Jako mój sojusznik nie trzymaj open border z moim wrogiem nr 1(wiadomo kto)

Daj propozucje open borders bo ja zapomniałem...
Daj print POWER i GNP, bo ktoś ma 199 w GNP , czyżby wraith? :szok:

Jak w czymś mogę pomóć

Barteq (Barteq) 2011-07-31 00:38:13
Porozmawiam z Dzią na ten temat, ale ufam mu. Jest tak położony, że Wraithowi dużo bardziej na rękę jest zjechanie jego, niż mnie (praktycznie nie miałby jak bronić moich miast i ponadto, zyskałby kontakt z Faustem - dalszy scenariusz łatwy do przewidzenia :P ). Aktualnie mam w okolicy chariota i żadnej zorganizowanej armii Wraitha, w odległości 5 tur nie widać (koło 8 czujek widziałem).
Swoją drogą, to Dzia namawia mnie na wspólnego stacka przeciw Wraithowi. Podobno Richter też może pomóc (za opłatą, cwaniak jeden) i Czajmen, z którym Dzia ma niezły kontakt. Waham się, co mu odpowiedzieć, ze względu na nasz planowany atak na Pitera.

W GNP Wraith :( . Zaraz wrzucę.

PS Sorki. Zapomniałem o tym OB :( .
PS2 W sprawie, o której pisałeś w innym wątku - temat aktualnych działań dyplomatycznych numeru 1, to tylko bardzo nieformalnie napomknę (nic oficjalnie nie piszę, bo później przecieka dalej...), że potwierdzam takowe działania, co do których dostałeś cynka i ponadto prześle Ci małe ostrzeżenie - podobno ktoś zaakceptował propozycję przeciwko Tobie. Żadnych konkretów nie znam.

Barteq (Barteq) 2011-07-31 00:43:48

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 23:10:03
prosimy niemca o przyjecie OB i przedłużenie pokouju w NASTEPNEJ turze do tury 100, zgadzasz sie, i jakbyś mógl przesunąc juz swoją armie w kierunku tego calego piter ok.

WIesz nie przująłes OB.., mam wątpliwości, wierzę ci bardzo ze pojdziesz na rzym, ale to nie przyjęcie OB plus info sumerów ze ktoś sie na mnie szykuje daje mi do myślenia

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 09:00:40
Przespałem się i widzę świat w jasnych barwach.
Cuż muszę zaryzykować i komuś zaufać, wybór padł na ciebie :) .

Wiec moj plan jest taki, przyjmij OB, w następnej turze po ruchu piterotera, (to bardzo ważne) przydłuż ze mna pokoj jawny do 100 lub 110 tury jak chcesz, ja kontrasygnuje, i zaczynamy operacje pozbywania się imperium zła.
Rusz sie już jednostakami w jego kierunku, bo możliwe ze będziesz brał miasta za darmo, i dobrze by było mu odciąc te słoniki. Zresztą dla nas będzie bardzo dobrze jak on będzie mial podzielona armie,

Czy Wang zgadza się na taki plan? Czy chcesz coś zmodyfikwać?
Czas dobiega końca, jeśli teraz nie podbijemy Rzymu to potem nie będę miał czasu sie nim zajmować.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 14:56:39
dlaczego moj sojusznik nie odpowiada na moje pytanie?
Martwimy się o jego zdrowie ...

Barteq (Barteq) 2011-08-01 15:10:31
Wyjechałem na 5 dni, na obóz sportowy. Na szczęście mam neta w pokoju. Na spokojnie, późnym wieczorkiem odpiszę, bo teraz lecę na trening.

OB zaakceptowane.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 15:19:02
super, wporządku, czekam na twoj wpis

Barteq (Barteq) 2011-08-02 00:13:08
Co do paktu, to nie ma sprawy. Po ruchu Pitera możemy przedłużać. Wpisz pierwszy, żeby nie było jakiegoś nieporozumienia i zaraz potwierdzę. Proponuje dać do 100, bo tak masz ze wszystkimi. Przedłużymy, jak tylko zaczniesz podpisywać z innymi.

Barteq (Barteq) 2011-08-02 00:26:57
Teraz do meritum.
Zacząłem już przesuwać jednostki w kierunku granicy z Pitem. Przygotowuję już swojego stacka. Mam, niestety, problem czasowy, bo od dzisiaj mam dopiero słonie. W każdym razie robię, co mogę i za 2 turki, będzie pierwszy słoń stał przy granicy Pita.
Również uważam, że rozdzielenie jego woja, jest kluczem do szybkich rozbiorów.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 07:40:51
ok

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 13:05:24
Wang, jednak po przemysleniu sugeruje przedlużenie do 110 lub nawet 115 (tak wolę) pokoju. Będę mial z toba nie wygodna granice i chce miec w miarę pewność ze się na mnie nie wybierzesz.
Wierzę ze zrozumiesz, mój punkt widzenia i akceptujesz ten plan.
Pomagam ci z Piterem(nie to ze bezinteresownie), chociaz mam inne opcje
i naprawdę latwo mogę z nim mieć pokój.
Wiec jesli planujesz ze mną dluga współprace(jest jeszcze faust u góry) to powinieneś ten plan zaakceptować (do 115 tury)

Pozdrawiam
Czekam na odpowiedz to dzisiaj, jesli sie zgadzasz przedluz pakt do 115 tury.

Pozdrawiam i wierz

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 22:04:05
Ok widze ze witasz na forum nei czytasz info ode mnie
jak chcesz, w takim razie podpisuje pokuj z piterem
Pozdtawiam masz godizne

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:12:55
Zanim dodam mapki, to taki mały komentarz na przyszłość.
Generalnie, staram się bardzo uważnie prowadzić dyplomację ze wszystkimi. Na wiadomości odpowiadam (jeżeli nie muszę) dopiero wtedy, kiedy mam dużo czasu (zazwyczaj późnym wieczorem; natomiast dosyć często wchodzę na forum w ciągu dnia, nawet kiedy jestem bardzo zajęty - mam później trochę czasu, żeby wszystko przemyśleć np: w trakcie podróży autem). Dzięki temu moja polityka jest w miarę spójna i nie zdarzają mi się takie wpadki, jak Pitowi (nie wysyłam wiadomości do niewłaściwego adresata :rotfl2: ).

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:21:24

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:22:04
Odrobinkę nieaktualny, bo Nagoya wzrosła kulturalnie.

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:22:32
A teraz aktualna granica Pita:

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:32:35

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:40:28
Z dzisiaj. Założył mi już 2 miasto na podpałkę...
Rozkład armii:
4 jednostki - zawartość Cumae
na krowie - 3 jednostki - pret, chariot i chyba łuk
na dole - górka - pret i chariot
silk - 2 prety

Ładnie go zbajerowałeś - gratki :P . 11 jednostek + przynajmniej 2 w Romie i pewnie 1 w nowym mieście :) .

PS Co masz koło siebie? Za wiele już mu nie mogło zostać, przy takim powerze, jako posiada :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-03 09:18:48
ok barteq to rozumiem, rozmawiamy wieczorem, tylko ze widzisz sprawa byla dla mnie bardzo wazna, było chociaż napisać, rozumiem napiszę cie o 22 co i jak.
A tak to myślenie spiskowe się włącza.

Co do pita i jego "zbajerowania" to coż starałem sie jak moglem :oczami: .
Ostatnio jak sprawdzałem to było po jednej jednosce w miastach, przy mojej granicy.

Barteq (Barteq) 2011-08-03 20:26:58
Rozumiem i przyjmuje do wiadomości :) .

Będę robił turkę po 23. Kiedy chcesz, żebym wypowiedział wojnę (czy dzisiaj)?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-03 21:43:41
mozez wypowiedziec wojna

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 22:21:41
jakbys zrobil print GNP i power , chciałby zobaczyc co ma wraith i piter ok?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 22:22:20
ni produckja by sie przydala

Barteq (Barteq) 2011-08-04 22:34:07
Ok. Jeżeli Wraith mi ucieknie to mam z wczoraj.

Barteq (Barteq) 2011-08-05 01:56:55
Jednak mam dzisiejsze.

Barteq (Barteq) 2011-08-05 02:02:57

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 10:19:21
Witam sojusznika mam jeszcze jedno pytani ktorego kurde zapomniałem zadać wcześniej. Jak się podzielimy miastami terenem Rzymu?

Barteq (Barteq) 2011-08-05 12:19:50
Tu jest mały problem, bo nie wiem, jak wygląda mapa po Twojej stronie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 12:51:57
ok to wklej teren który widzisz zaproponuj coś. Najprostszy jest podział pólnoc południe, ale dla mnie ciekawym rozwiązaniem było by naprzyklad wzięcie lewej strony pitera, oddanie ci góry i zachodu pitera, za to miasto ktore chyba postawłes koło krówek i silku. Wtedy mialbym połąaczeni po miedzy swoimi terenemami.

Ile piter ma miast?

Barteq (Barteq) 2011-08-05 14:33:46
Tak naprawdę, to nie wiem dokładnie, ile ma (trzeba dzisiaj sprawdzić).
Jeżeli mi chariota nie skasuje, to mogę z górki coś więcej zobaczyć. Postaram się dzisiaj jakiegoś screena przygotować. W każdym razie, tak fatalnie mi poustawiał miasta, że te które widzę są do spalenia... Nie wiem, jak jest po Twojej stronie i ile tam tego jest, więc ciężko mi jeszcze coś konkretnego zaproponować. Może coś więcej dzisiaj mi się wyjaśni.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 14:44:18
a widzisz u niego dużo armi?,
z której strony idziesz? z góry czy troche po skosie.
Aha i ważna sprawa. Trzeba bedzie go dobic, zeby nie bylo nie zadowolenia w miastach i problemu z kulturą nie zostawiamy warzywka.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 14:45:37
mozliwe ze trzeba będzie połaczyć armie stabilizacyjna, abyśmy nie dostali po dupie. Odciąłeś słonie?, albo kiedy to zrobisz?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-06 22:27:47
ok dzis mu trochę zniszczylem 4 prtery 1 axe i 3 charioty, stary male ale mogly by byc mniejsze... Daj znac jak u ciebie odetnij te xxxx slonie, bo ugrzeźniemy, ja je weżmie ja mu odetne za pare tur (4 konie aby nie bylo problemów) z końmi, ile idzisz armi u niego? Dasz jakiegoś screena?
Musze teraz sie podleczyć dobrze ze dzieli armie, żle że scina na maksa...
Ach ci zastępcy
Daj znac ile mu zniszczyłeś i aktualany power

Barteq (Barteq) 2011-08-07 01:43:54
Jestem chory, więc ciężko mi się piszę.

Krótko:
Kwestia słoni - jesteś pewien, że ma jazdę konną? Żadnego horse archera nie widziałem. Mogę go zablokować za 2 turki.
Armia - większość uciekła jak wchodziłem. Widzę tylko 6 jednostek, ale i tak mam problem, bo mu Maiar ściął mury. Te zastępstwa naprawdę są wkurzające...
Katapy dopiero dochodzą, a bez nich straty będą bardzo duże. Pret na górce i z murami ma 12 do obrony... A ma obstawę. Próbuję małego fortelu, żeby podejść z zaskoczenia pod drugie miasto. Może się uda.
Jego straty - narazie małe - axe, pret i chariot.

Barteq (Barteq) 2011-08-07 01:47:27
Powklejam screeny po południu.
Co do powera, to dodam tylę, że stan jego armii identyczny, jak na ostatnim screenie (lekko spadł i wrócił).

A teraz do łóżka :( .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:33:54
tnij armie z ludzi

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:51:42
tnij po dwa popa nie bedzie problemu z niezadowoleniem

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:52:05
ja tam ostro scinam ...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:52:25
zebysmy tam nie ugrzęzli w tej wojnie nie wiem ile.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 21:06:21
Dzis my wybiłem 8 jednostgek, w sumie poszły piach już jego 17 jednostek.
Zrób wykres power dzis i jutro (zreszta rób codzinnie),
daj znać co u ciebie. Ile widzisz ja widze aż jednego lłucznika w miescie u niego.
Atakujesz jego jakieś miasto?

Barteq (Barteq) 2011-08-07 22:33:29
Dzisiaj ubiłem 2. Pilnował krówki :P .

Aktualne widzę 7. Po 3 w miastach i 1 chariot. Najwcześniej będę atakował we wtorek (o ile jakiejś głupoty nie zrobi i jeżeli uda się mały fortelik).

Dopóki sam nie ma katap, to nie utkwimy za długo. Za 4 tury będę miał 5 katap na froncie i zacznę się bardzo szybko przebijać (drogi już praktycznie mam).

Tnę, ile mogę. W 2 miastach mi się niezbyt kalkuluje, bo mam po około 15 produkcji.

Barteq (Barteq) 2011-08-07 22:37:45

Beny 

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-08 22:13:08
hej pytanie jak tam u ciebie, pytanie
1. czy mogę zrobić drogę do ciebie?
2. czy mogę wejsc sautem w twoje terytorium, tzn tylko do berlina?

Barteq (Barteq) 2011-08-09 16:20:53
Dzisiaj nastąpił duży postęp :) .

Ad 1. Drogę możemy. Narazie przez silki. Jak tylko troszkę dociągnę pod Pitera, to podeślę seta.
Ad 2. Mógłbyś wyjaśnić intencję?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 16:35:56
dobra mow ile ubiłes...
i co zdobyłes?
Ad1. drogę robię.
ad2. Chciałbym zobaczyć twoje super terenyi miec pewność z nic tam wielkiego nie stoi, po prostu.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 17:04:06
mam pytanie moge workami zrobić drogę do ciebie...
Ok bo wydaje mi sie ze masz nadwyzke wina?
Bo jedno masz dla siebie dałeś drugie dzia, masz moze jeszcze jedno na zbyciu?
MOgłbys sojuszniku podarować mi wino, gdyż ja na razie nie ma monarchi odkrytej i jakby to powiedziec nie jest ona priorytem. Dałoby rade jakiś zadowalacz nadwyżkowy dostać?

To z tym skautem po prostu obawiam chcę mieć po ptostu pewność ze nic sie niedzieje, i w 100% mogę ci zaufać. Teraz ufam w 99%. Zaangażowany ostro jestem u pitera, mam sporą granicę i kurde troszkę sie obawiam, tylko tyle.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 17:05:01
wklej moze screen power tego piterotera,
powinno mu juz galancie spaść, tak przynajmniej mi sie wydaje bo mi juz spaadlo troszke

Barteq (Barteq) 2011-08-09 18:57:28
Ubitych kolejne 5 jednostek. Za jakieś 3, 4 turki padnie kolejne miasto, bo również muszę podleczyć armię.

Rzeczywiście sporo ubiłeś - ładnie widać po spadku powera. Mój sukcesik dopiero będzie widoczny :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-09 19:10:01

Barteq (Barteq) 2011-08-09 19:34:54
Mam niestety tylko 1 wino i wymieniam na klejnoty z Dzią (własne będę miał za kilka turek).

Co do scouta, to niestety jestem na nie.
Myślę, że obaj ufamy sobie podobnie - na 99% ;) . Mimo wszystko nie chcę, żebyś znał dokładny rozkład mojego państwa - surowców. Dowód będziesz miał w demo, jak zobaczysz dalszy spadek armii u Pitera (ubiłem jeszcze 6 jednostkę - chariota).
Nie jestem aż tak silny, żeby walczyć na 2 fronty.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 20:58:03
Ja też nie chce wojny na dwa fronty nie dam, rady moja jedyna obawa to, tak jak pisałem przepuszczenie armie japonśkiej ( co by bylo niezgodne z traktatem o dobrej wspołpracy)
Ale ok ufam moi sojusznikom

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 21:00:13
pytanie czy odciałęs slonie?,
Tak jak ja to widzę po tych wykresach power, to wg mnie on ma teraz pojedyncze jednostki w miastach....
Wybylismy mu pewnie 90% armii.

Barteq (Barteq) 2011-08-09 23:12:04
Słonie już odcięte :) . Dzia wygasa pakt z Wraithem i dopóki nie przedłużą, to raczej się armią nie ruszy.

Natomiast znowu będzie utrudnienie, bo Cholernik przejmuje dowodzenie. Mam jakieś dziwne przeczucie, że gdybyśmy atakowali, to zastępstwo nie byłoby potrzebne...

Barteq (Barteq) 2011-08-10 02:36:08
korekta: gdybyśmy nie atakowali

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 00:11:31
mozesz dac jutro aktualne demo power?

Barteq (Barteq) 2011-08-11 01:30:35

Barteq (Barteq) 2011-08-11 19:07:55

Barteq (Barteq) 2011-08-11 19:09:17
Niestety, Twój stary znajomy zaczął utrudniać zabawę :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:34:51
daj mi jego gnp

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:35:22
ale klepie armie :szok:

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:37:47
a powiedz mi jak wyglada sprawa z dzia, przestł byc nieufny wobec mnie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:38:51
daj tez jegp produkcje

Barteq (Barteq) 2011-08-11 20:04:25
Zapomniałem dodać, że żelazo odcięte, więc nowych pretów już nie będzie :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-11 20:04:57

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 20:18:41
o zesz ty ale ma produckje :szok:
a z dzia

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 20:19:44
masz jego GNP?

Barteq (Barteq) 2011-08-11 22:39:36

Barteq (Barteq) 2011-08-11 22:41:56
Wydaje mi się, że nieufność, to on ma we krwi :P .
W każdym razie, myślę, że jest już znacznie lepiej niż było :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 17:09:07
Hej sojuszniku,
Mam pytanie czy jesteś zadowolony z naszej współpracy militarnej?
Czy idzie on tak jak planowałeś?

Barteq (Barteq) 2011-08-15 00:45:55
Narazie wszystko idzie, jak się spodziewałem. Czemu pytasz?

Barteq (Barteq) 2011-08-15 03:19:33
Zresztą nieważne. Jak pewnie wiesz, Wraith atakuje Dzia. Będziesz miał dla siebie wymarzoną okazję, żeby się go pozbyć, jeśli zdecydujesz się pomóc. Lekko wspomogę Dzia, ale nie odkryje się za bardzo, bo obawiam się scenariusza - jak mi to kiedyś Wraith ładnie nakreślił - "pozbycia się oszołomów". Jeśli przekonasz mnie, moje przeczucia są błędne, to bardziej się zaangażuje w tą wojnę.

Barteq (Barteq) 2011-08-15 03:23:36

Barteq (Barteq) 2011-08-15 03:25:00
PS Zresztą nie tylko Wraith mi kreślił taki scenariusz... ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 09:25:28
bo wczoraj random mnie nie polubił niestety i wojna sie z piterem opożni o pare tur niestety. Za szybko chciałem...
Co do podziału pita to proponuje ze ja biore jeszcze stolice(bez zarcia postawioną) a ty te dwa pozostałe. OK?.

Dobrzebyło bys wspomógł dzia solidnie, potrzebuje katap i słoni, z mojej strony masz gwarantuje pokóju. Ja udupie wraitha to będzie bosko. Jak chcesz mozemy trzymac po jednstkach w miastach granicznych.
Przemyśl sprawa, bo summer na GA to jest gigantyczne zagrozenie.

Ja podejde do wraitha moja armia i sprobuje namowić czajmena.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 09:26:08
pogadaj z faustem niech też ci da spokoj i wspomóż dzia tym co ci pozostało.
Tzn wolnym środkami

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 17:45:55
jak wypowiem wojna sumerom to chyba na powaznie mozesz mi zaufac, i pomoc dzia??
Planuje razem z czajmen wjazd? od dolu.
Co ty na to lepiej scinaj katapy i slonie i na front...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 20:32:10
Jednym słowem nie będe patrzyl jak sumeryjska bestia podbija dzia, jest dobra okazja lepszej nie bedzie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 21:46:20
Ja chetnie tobie pomogę dzia, tylko ze widzisz ja z toba mam baaaardzo niewygodną granicę, jesli wpakuje sie z sumera to musze miec gwaracnje bezpieczenstwa takze od ciebie, gdyz sorry ja sie ciebie boję bardziej niz ty.
Ja mogę pomoc na 100% dzia, katapy słonie na dwa promo, potem dorzucę crossy lub dlugei luki na 3 promo.
Rozumiem twoją sytuacje, masz małe pole do expansji, ale zodbyłes/zdobedzies sporo terenu po piterze plus partheon. Piter mial 8 miast ja wezme trzy, ty 4 i miesjce plus cud . To dla ciebie jest bardzo dobry deal.

Wiec moja propozycja, idziemy na wojnę z sumerem, solidarnie;
dla pewności trzymamy u siebie p jednsosce skautującej.
Wg mnie taki deal zabezpiecza całkowicie nasze interesy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 21:47:53
aha i tak zbieram ekipę w koło wraitha, dla mnie to super okazji wybic pare zebów hegomenowi...

Barteq (Barteq) 2011-08-15 22:59:43
Więc po kolei.
1. Podział. W sumie wszystko się w miarę sensownie samo ułożyło. O ile czegoś nie przegapiłem, to zostało mi 1, a nie 2 miasta (to z Partenonem). Podział jest w miarę sprawiedliwy - Ty masz 3 lepsze miasta + złoto, ja 4 słabsze + partenon + konieczność produkcji setów :( . Zgadzam się na ten układ.
2. Kwestia bezpieczeństwa granic - myślę, że układ ze zwiadowcami przy granicy będzie sprawiedliwy (po 1 jednostce ze zwiększoną widocznością na obu granicach - horse acher lub chariot powinno załatwić sprawę).
3. Kwestia Wraitha - mam zamiar pomóc Dzia, ale dopóki nie będę miał pewności, że wejdziesz, to nie odkryje się zupełnie. Jestem podejrzliwy, bo:
a) Jestem na 99% pewien, że Wraith zaatakował tylko dlatego, bo Ty obiecałeś zająć się mną :) - w związku z tym muszę być czujny.
b) Dzisiejszy pakt podpisany przez Czajmena. Zastanawiam się cały czas, czy to podpucha (i czy jest gotowy wbić nożyk).
Uznaję jedną zasadę - wierzę czynom, nie słowom...
4. Kwestia Fausta - praktycznie załatwiona. Okaże się jutro :) .

W każdym razie wojo cały czas będę tłukł :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 23:13:39
1 uwzam za podzial bardzo sprawiedliwy, nie mam partheonu szkoda bo to dobry cud, przezyje jakosc.... Zgadzamy sie
2. Zgadzamy sie super
4. no to jest w interesie fausta aby wraith nie podbil dzia.

Teraz 3
To mnie bardzo ciekawi i zastanawia, ze wraith jednak poszedl na dzia, w sumie gra na maksa, jest pierwszy ale no bez super nie ma, peleton spory, a ze poszedl na dzia ...., to sie dziwie moze liczyl na domel, bo jak liczyl na mnie
za ja pojde na na niemca jak on bedzie jadl sobie dzia to sie przeliczyl,
On chyba nie wie ze na piter to poszly jednsotki calkowicie niepotrzebne teraz
dogi.
Mam z toba nie wygodną dla mnie granice, ale jak beędzimy miec jednostki obok skautujace to dla mnie taki uklad jes ok pamietaj jestesmy fin, to nam sporo daje mamy bo reli. Nie musimy miec mega ilosci miast, aby byc silni.
Nie miale z wraithe ukladu takiego ze rozbieramy cos sobie ani innego.
Po prostu wg mnie on chcial wykorzystac sytuacje ja zaangazowany na fronice
wiec on sobie poharcuje

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 23:13:48
jeszcze opisze

Barteq (Barteq) 2011-08-16 01:23:33
Mała uwaga do 3. Widzisz, ja jednak pozostanę przy swojej wersji :P . Może dowiem się kiedyś, po odtajnieniu paktów :) . Prawda jest jednak taka, że nawet jeżeli rzeczywiście tak było, a uda się go nam stuknąć, to, powiem szczerze, niewiele mnie będzie obchodzić, dlaczego atakował :D .

PS Jeśli kiedyś wyjdzie, że ten atak był Twoją zasługą, to będę pod dużym wrażeniem :padam: .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 23:52:10
Jak chcesz mogę zodbyć to miasto i przekazać tobie, dostanę chociaz trochę kasy,za cud który pomogłem mu zbudowac (dalem ten marble) nie mogł tego cudu zbudować blizej mnie.... szkoda mi tego cudu, ale cóż ubicie wraitha to moralny obowiązek

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 00:42:34
pomoc nie była potrzebna :)
Teraz wraith

Barteq (Barteq) 2011-08-17 00:57:20
Spokojnie. Miałem całkiem sporego stacka na tym froncie. Teraz zaczynam wszystko przerzucać pod Wraitha. Postawię po 1 horse archerze z widocznością +1, jak się wcześniej umawialiśmy. Będę sobie łaził po całej granicy, ale na końcu tury zawsze będzie po mojej stronie :) . Czekam na Twoich podglądaczy :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 01:00:05
Ok i dobrze by zebyśmy nie trzymali dużo armi koło nas, bo one są zbedne calkowiec. Ach ja na razie zadnej konnej jednostki nie mam oprócz słoni. Dogi wystarczyły

Barteq (Barteq) 2011-08-17 01:19:23
Powiem szczerze - obawiałem się, że mnie będziesz chciał "dziabnąć", przy zdobywaniu ostatniego miasta, więc wolałem wszystko widzieć z wyprzedzeniem (skłamałbym mówiąc, że nie obserwowałem ruchów Twojego stacka od kiedy zdobywałeś Turyn :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 10:01:07
jak dobrze wiesz partheon był jakby gwoździm do trumny, dostal marble stracił młotki tylko kurd mógł budować go w innym kurde miejsce, mysłeem ze jest on w tym drugim miesce. No cóż zapomoniałme mu powiedzięc gdzie ma kurde budować (przecież wokol tego drugiego miasta to byly jeszcz 2 lasy po 60 mlotków kazdy, ech

Barteq (Barteq) 2011-08-18 14:31:36
Powiem szczerze, że też nie spodziewałem się, że cudaka akurat nad morzem postawił. To drugie miasto pewnie na GLa przeznaczył :P .

Mam dzisiaj dużo szczęścia, że ruszałem się jako pierwszy. Wraith, chyba, chciał mi wypowiedzieć wojnę, bo pojawił się galley w granicznym mieście. Nie wiem, co w tej sytuacji powie regulamin, ale teoretycznie, powinien być uziemiony na 2 turki - teraz rozwaliłby kolejność, a w następnej byłby podwójny. Nie mam tutaj żadnych skrupułów, bo jeśli rzeczywiście chciał to zrobić, to powinien wysłać rano (lub wczoraj) wiadomość - "Nie ruszaj się jako pierwszy, bo chcę Ci wypowiedzieć wojnę".

PS Co do cudaków, to właśnie jesteśmy kwita, bo mnie o turkę wyprzedziłeś z Kolosem :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-18 15:12:23
" powinien wysłać rano (lub wczoraj) wiadomość - "Nie ruszaj się jako pierwszy, bo chcę Ci wypowiedzieć wojnę""
tak powinien zrobić. Jego strata. Wraith powininie to przewidziec i pewnie jak tak nie zrobił to zrobił to celowo

Idą armią przez twoje terytorium, bo mam blizej ok?
Bo na obkoło to będe mial daleko.

Partheon jest niezły, ale na pewno nie teraz. Kolos to był mega projekt, ostre scinanie wszelkie co sie dało, ale sie udało. Uff mega (moglem miec go 2 tury a nawet 3 wszesniej, bez anarchi).
Tez bylem zdziwiony ze go tam postawił. Patheon to fajny cud szczegolnie dla kogos kto gra na wielkich. Np faust. Dla finow jest bez wiekszej rewelkki, teraz z mozą moge miec miec 4 monety.

Mialem przynajmniej szczęscie z kolosem.
A ile tur budowałeś kolosa (tzn kiedy mialeś metal casting?)

Widzę ze mamy podobne style, masz niską produkcje (ja także) masz spro

Zaskoczyłęs mnie ze go budowaleś, ale sporo masz GNP, a kolos to dobry cudak.
Tani i dobry.
No

Barteq (Barteq) 2011-08-18 17:57:04
Ciekawy jestem, czemu tak nie zrobił, bo uważam, że powinien. Uniemożliwiłby mi 1 ruch i zmusił do wycofania. Zobaczymy, co zrobi jutro :) .

Masz zgodę na przejście. Postaram się sukcesywnie dobudowywać drogę, aż do Twojej granicy.

Parthenon jest dobry, ale Kolos lepszy. Postaram się go spożytkować (o ile będę miał okazję), ale teraz rzeczywiście mało daje. Najważniejsze, że nie jest w rękach Fausta :) .

Prawdę powiedziawszy, to byłem pewny, że ktoś go zrobi wcześniej i zlekceważyłem sytuację. Jestem trochę zły, bo mogłem go mieć dużo wcześniej, jakbym nie poszedł w innego techa. Troszkę Cię wprowadziłem w błąd, bo miałbym go za 2 turki, jak teraz patrzę. I tak nie wyszło najgorzej, bo jeszcze nie ściąłem lasek pod niego (a teraz bardziej potrzebuję tarczek niż kaski).

Wolałbym aż tak dokładnych szczegółów nie zdradzać, co do mojego państwa, ale tyle mogę powiedzieć, że dość krótko :) .

Zgodzę się. Mamy dość podobną styl w tej grze (osobiście staram się dopasować pod to, co mam - tutaj w mojej opinii taka taktyka jest dla mnie optymalna). Aczkolwiek masz ode mnie większe doświadczenie i troszkę to wychodzi.

Zgadzam się. Będzie ci dobrze służył :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-19 15:24:09
Ragnar ma pytanie do Wanga odnośnie wiary. Nie, nie chcemy abyś przechodzil na hindu, mam pytanie czy Wang wierzy ze my we 3 przebijemy się przez summerów?
Bo armia czajmena to jest malusia....
Zaznaczam ze wszystkie miasta od moje strony i czajmena są na górce?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-19 16:00:24
mólbys wkleic GNP, power, produkcje summeró?

Barteq (Barteq) 2011-08-20 00:24:12
Wszystko pouzupełniam, jak wrócę z turnieju. Jedna mała sugestia - jak możesz, to poczekaj na mnie z robieniem turki (pociągnę workerami drogę).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 21:27:10
Ragnarowi jest naprawdę przykro, ale my nie jesteśmy przygotowaniu na taką wojne.
Hatti nie ma sloni ani koni, a niestety bez tego to wraith go zleje.
Ugrzezł bym w tej wojne po uszy, a inni by tylko się cieszyli(haram faust, rihitere, geo). Wierzę ze hatti da radę sie obronic przed sumerrami czego jej z calego serca życzę.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-22 15:38:29
Wangu,

Czy bedziesz jeszcze ze mną utrzymywal stosunku dyplomatyczne
Naprawdę, zrobiłem to dla naszego dobra (także i dzia).
Jest wielki egipt, będzie on papiezem, będzie pierwszy po liberke, będzie mial religijne cuda. Miast ma tyle co summer, a ma piramdy.
Skad to wiem, po prostu wiem, nei jest to jakby to powiedziec wiedza tajemna.

Wiesz dobrze ze Ragnar samobójca u glupcem nie jest, wynagradza swoich sojuszników( na wojnie na pewno nie straciłes) sam byś Pitera (ani ja nie podbił) a na pewno nie tak szybko.

Na dzia szykuje sie Domel, to jest pewna informacja
Chcciałbym abysmy pozostali w dobrych stosunkach.

Wojna z summerami dla nas (finów) jest bardzo malo oplacalna, naprawdę.
Nie odpadniemy z wyscigu, jak będziemy mieli spokoj (ewentualnie szybkie wojny,
na których zyskamy). Wojny na wyczerpanie to nie dla nas i nie teraz.
Nawet jakimś cudem bysmy ubili sumerów (Cud musiałby być), to egipt i haram odlecą w kosmos, bo koszty ponieślibysmy ogromne.
Ubijemy jedną hydre, a będziemy mieli dwie.

Czekam na twoją opinie i twój punkt widzenia, na te sprawe
(smiało możesz ******ć Ragnara).
Wiem że jestęś rozsądnym władca

Pozdrawiam
Ragnar

P.S. wiem ze zle to rozegrałem powinienm was uprzedzic wczesniej, ale wraith dal mi propozycje niedoodrzucenia.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 02:36:21
Spokojnie. Nie strzelę focha, jak jakaś niewiasta (nie mam jeszcze emancypacji, więc niewiasty w moim państwie się nie obrażą) i nie "zbanuje" Twojej ambasady na wieki :P .
Chciałem sobie spokojnie ochłonąć i na "zimno" przeanalizować sytuację, żebym jakiś głupot nie napisał.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 03:07:29
Nie wciskaj mi takiego kitu, proszę. Zrobiłeś to głównie dla siebie, ale nieważne. Co do Egiptu, to mam dziwne przeczucie, że może mieć pewne problemy w najbliższej przyszłości. Zobaczymy.

Owszem. Dzięki Tobie sporo zyskałem na tej wojnie i to doceniam. Natomiast sam również nie zrobiłeś tego w pełni charytatywnie :P . Sam dałbym radę, ale zacząłbym kilka tur później i poniósłbym dużo większe straty, niż obecnie.

Tego akurat można się spodziewać, po tym jak go Dzia drugi raz sieknął... :) .

Problem jest taki, że później, to Sumer może nam w kosmos odlecieć i pozostali przestaną być kompletnie zmartwieniem. Wcale wojna nie musiałaby być wybitnie droga, żeby osiągnąć swój cel minimum - mocne osłabienie Sumerii. Wasz stack spokojnie spaliłby 2, 3 miasta. Potem byście się mogli wycofać i trzymać Sumera w szachu, wykonując jakieś rajdy, od czasu do czasu. Musiałby trzymać dużą armię na całej granicy i jakby udało się jeszcze spalić trochę chatek, to zatrzymałoby się jego rozwój naprawdę niewielkim kosztem. Wystarczyłoby go szachować, czekać na jego ruchy (w końcu musiałby zrobić jakiś błąd) i kontrować. Masz akurat łatwą granicę do upilnowania i jeśli byś nie zrobił błędu, to nie poniósłbyś żadnych większych strat.

"Propozycja niedoodrzucenia" - dobry dowcip.

PS Jedno małe ostrzeżenie. Jeśli przepuścisz mi armię Wraitha od dołu (łamiąc pakt - a masz ob z Sumerią), to oleję armię Wraitha (na ile się da, żebym nie był oskarżony o działanie na szkodę państwa) i zajmę się głównie Tobą. Wraith rzeczywiście odleci w kosmos, ale dopilnuję osobiście, żebyś Ty daleko nie zaszedł w tej rozgrywce. Masz moje słowo...

Barteq (Barteq) 2011-08-23 11:48:04
Mała uwaga do tego, co napisałem na końcu. Mam na myśli tylko przepuszczenie armii Wraitha. Jeśli sam mnie zaatakujesz, to zupełnie inna bajka i będę grał normalnie. Natomiast samego przepuszczenia wojsk Wraitha, po tym wszystkim, co pisałeś - m.in.: tylko nie podpisuj ob z moim największym wrogiem, itd. - Ci nie daruję (mam nadzieję, że nie było takiej opcji w tej, tak zwanej, "Propozycji niedoodrzucenia").

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 12:33:58
Ależ sie na mnie uwziąłeś.

Pomysł z przepuszczeniem wojsk summeri do ciebie, powiem ci że mnie zaskoczył :szok: . Nigdy mi to nie przeszło przez głowę nawet ( a rożne mam pomysły).

Co innego mieć pokoj z sumeria, a co innego z nimi wspołpracować, a całkowicie inna bajka ich atakować.
Jak widzisz pakt zabezpiecza także twoje (urojne to fakt, psychiatra się kłania) obawy.

"Wasz stack spokojnie spaliłby 2, 3 miasta."
To jest twoja opinia i dzia, ja mam inną, może i słabiej gram, może i się cykam.

I jedno ci powiem, wraith to nie piteroter atakowany z dwóch stron.
Wraith to potęga i dobry gracz, który wie jak się obronic.
Jego produkcja to 200 na ture (3 słonie lub 4 katapy)
Byśmy atakowali na jego państwo w ten sam zakichany punkt a on by na nas czekał.
i nam przyłożyl pierwszy katapami, myslisz ze gracz pokroju wraitha nie spodziewał się ze mogę go zaatakować?
Może i ufał czajmenowi, ale on jest małe miki i jego zdrada na nic nie wpływa.

A moze myslisz ze ja byłem pewny, że dzia nie kolaboruje z summerem. Mialem stracha wielkiego jak budowałem Kollosa i cudy innne, a dzia z summerem armie.
Ale wiedziałem ze mam jawny do 100 i zdąze. w razie co zjade do 1 miasta.
Ale się wybronię.

"Sam dałbym radę, ale zacząłbym kilka tur później i poniósłbym dużo większe straty, niż obecnie."

za parę tur mozę piter mialby katapy, eko miał ładne. ja mu ubiłem 30 jedntek kupe pretów. Uwiesz mi na słowo, zę max byś zdobył, 2 kiepskie miasta, poświecił bys sporo armi, a ubić go byś nie ubił.

Jego prety są tak samo silne jak twoje słonie (oprocz vs mele promo).
Ale dostał byś z katap (3 sztuki) i była by rzeź twojej armii
Zresztą on sie spodziewał twojego wjazdu i był przygotowany, na ten wypadek.
Nie lubił cie.

Co innego walczyć z gosciem przygowanym, spodziewającym się ataku a co innego z zaskoczenia.

Pomyśł moglem pojechać po całości, przekonać pitka zeby wzial z tobą pokoj,
wziac z toba pokoj do 110 tury i sam jechac pitera. Dlaczego tego nie zrobiłem?
Ano dlatego ze podejrzewam ze nie dałbym rady go wykonczyć szybko sam.
Lepiej mieć mniej a mieć pewne.

Chcesz ryzykowac na maksa w tej grze?
Myslisz ze egipt to małe miki?
Teocracja, katapy, słonie ,15 miast?.... dalej nie kończę bo i tak nie uwierzysz.

Masz rele i jesteś fin?, żyjesz jesteś w 6, dobre perspektywy masz.
W twoim i moim interesie jest aby dzia żył, ja dzia nie pomogę bo nie mam jak.
Ty masz prosto. Z tobą summer nie ma granicy,

"Propozycja niedoodrzucenia" - dobry dowcip.
Powiedział summer, ze bedzie trzymał ogromny stack przy mnie i przy dzia zarazem, nastawia sloni, katap i koni. Mowi, że nie będzie atakował, będzie masz ci los czekał. A my nie zdobędziemy już ZADNEGO miasta, bo nas będzie szachowal swoja, armi. Odpali zaraz drugi złoty i jak da radę i 3, i gowno mu zrobimy.
A faust będzie uciekał.

To jest tak zwana propozycja nie do odrzucenia dla ameryki.
Ja tam sie chyba więc na żartach nie znam :niepewny:
Moze dla was to był żart, dla mnie nie.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 12:52:38
Ponieważ dogadałeś się w ostatniej chwili, to różne teorie spiskowe się człowiekowi włączają. Wolałem ostro napisać, żeby Cię zmusić do jasnej deklaracji. Teraz, w tej kwestii Ci wierzę. Chciałem mieć pewność, na wszelki wypadek, gdybym był zmuszony ruszyć się stackiem w głąb terytorium Dzia, że mnie Wraith z drugiej strony nie objedzie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 13:10:20
Masz 100% mojego poparcia mozesz nawet trzymać u mnie jednostkę . Wejdzie do miasta i stój, tylko ze jak stoisz to ja też chce stac u ciebie.

Summerowie są moim wrogiem, nic się nie zmieniło.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 13:31:14
Wiem, że Wraith to nie Piteroter, ale też nie jest wszechmocny, więc nie byłby w stanie upilnować całej granicy. Czajmen ma szpiegów, więc nie wierzę, że nie bylibyście w stanie zaatakować, żeby ominąć jego stacka.
Owszem Wraith ma produkcję koło 200. A jaką my mamy w 4? I ile mamy wspólnie miast (możliwość ścinki) - przy większej mobilizacji spokojnie byśmy dali radę osiągnąć średnią ponad 200 na turę, nie ścinając miast do 1 i nie mając ga... Czajmen nie liczy się jako pojedynczy gracz, natomiast jako wsparcie do katap (przy dobijaniu) i w zwiadzie (szpiedzy) byłby bezcenny.
Może by doszło do zimnej wojny w pewnym momencie, tylko, że nasze koszty rozkładałyby się na 4, a Wraith samemu musiałby utrzymywać armię.

Dzia ma jeszcze mniejszy interes w atakowaniu Ciebie, niż ja w atakowaniu Wraitha - to apropo urojeń...

Co do Pitera, to kompletnie mnie nie doceniasz. W zarządzaniu państwa trochę odstaję, ale nie w sztuce wojennej. Jeśli Piter bronił by się sam - nie wykonywałby ktoś za niego ruchów - to bym go rozbił, mając odrobinę większą armię. Musiałby mieć dużo więcej, niż kilka katapult by mieć jakiekolwiek szanse (nie jestem kretynem, żeby wchodzić stackiem pod katapy). Co do pretów, to jest na nie proste rozwiązanie - kusze ;) (i gwarantuje Ci, że poszedłbym po nie prosto, po słoniach, gdybym chciał atakować samemu - natomiast wątpię, żeby Piter zrobił słonie po katapach, a tylko to mogłoby wtedy dać mu jakieś szanse).

Egipt jest potężny, ale nie odjechał swym sąsiadom w takim stopniu, jak Wraith (słyszałem, że wszyscy tam mają słonie). Jeśli moje przecieki się potwierdzą, to będzie w sporych opałach. Wszystko się niedługo rozstrzygnie. Natomiast zawsze ktoś się może wycofać w ostatniej chwili :P .

Barteq (Barteq) 2011-08-23 13:44:03
Co do granicy, to jak Sumer zdobędzie jeszcze 1 miasto Dzia, to już ją będę miał całkiem sporą (już teraz przez 1 kratkę graniczymy).

Co do perspektyw, to co mi z 6 miejsca, reli i fina, jak nie mam gdzie się rozwijać :( . Jesteś tylko Ty, Faust, Dzia i delikatnie Sumer...
Jedyna realna możliwość na dzisiaj, to dogadanie się z Sumerem na podział Dzia, ale tego akurat nie zrobię, bo później sam skończę jako przystawka Wraitha (pomijam aspekt dobrych kontaktów z Dzią). Ciebie i Fausta nie mam jak ruszyć, więc mam, po prostu, same cudowne perspektywy, przed sobą...

Napisałem, że w tej kwestii mnie przekonałeś, więc wystarczy mi zwiad, jak teraz - na granicy.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 13:46:35
PS Jestem 7, nie 6 ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 16:58:23
jeśli chcesz chcecie moge przejsć przez twoje terytorium slonikami i katapami i pomoc dzia w walce z domelem.

Beny 

Barteq (Barteq) 2011-08-24 17:31:13
Obecna sytuacja wygląda następująco:
Wraith przesłał stacka spod Twojej granicy i jak się połączy, to będzie dysponował już całkiem ładnym oddziałkiem (podszedł teraz pode mnie 22 jednostkami - jeżeli ruszy się dalej, to dam mu spalić miasto i w kolejnej turze rozbiję mu tę armię, bo czekam na kilka jednostek "rzymskich"). Jeżeli będziemy się bronić wspólnie to, mimo swojej potęgi, będzie miał strasznie ciężko się przebić (mamy już wspólnie około 15 katapult na froncie z tendencją rosnącą :P ). Muszę tylko skoordynować wszystko z Dzią i chyba mu trochę pomóc w zarządzaniu :( - nie ma kilku kluczowych dróg przesyłowych po swojej stronie granicy...). Głównym problemem jest Domel. Dogadał się z Wraithem i jak wejdzie na tył, to nie dam rady uratować Dzia (narazie zdobył graniczne miasto). Mógłbym wystawić Dzia, bo Wraith chce się ze mną dogadać (za cenę Japonii) natomiast nie chcę tego robić, bo nie leży w moim interesie duża granica z Wraithem i przede wszystkim jestem honorowy. Natomiast chciałbym jeszcze trochę pograć, dlatego biorę tę opcję pod uwagę.

Pytanie do Ciebie odnośnie Domela - jaką konkretnie pomoc byłbyś w stanie zaoferować i kiedy (militarną, a także dyplomatyczną - zagrożenie jakoś Domelowi interwencją, czy coś w tym stylu).

Ze swej strony powiem tak - jeżeli mamy się we 2 bronić tylko przeciw Wraithowi, to pomogę Dzia i Twój wymarzony scenariusz (o przyhamowaniu Wraitha się sprawdzi), natomiast, jeżeli nie będę widział żadnych szans na powodzenie, to nie mam zamiaru się wystawiać i dogadam się z Wraithem.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:36:10
atakujemy we 2 (razem z siewi dzisiaj) domela

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:39:46
w tej turze ja podchodzę po jedno miasto i mu je zbobywam, siewi podchodzi także chyba nawet pod dwa, jesl chcesz mogę przenieść armia ktora jest w stornę domela ktoego mogę atakować bez problemu.

Barteq (Barteq) 2011-08-24 17:40:38
To bardzo dobry dla mnie argument do kontynuowania walki z Wraithem :) .

Chciałbym też przedłużenia paktu o nieagresji. Mogę się zgodzić na jakąś furkę dla Ciebie - typu strata stolicy na korzyść Wraitha, jeżeli zagram, jak lama.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:40:42
wypowiadom mu wojne
w nastpenej jestem przy miesie
3 tura zbijanie obrony
4 zdobycie miasta

Siewi się wyrobi szybciej bo ma 1 kratkę do niego

Barteq (Barteq) 2011-08-24 17:42:35
Ok :) . Zastanów się zatem w kwestii paktu.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:44:43
ogolnie domel jest przeznaczony do egzekucji, siewi powinien zaatakować ja atakuje
We dwóch wybijemy go szybko

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 18:13:20
z paktem to co byś chciał konkretnie dodac?
Bo za bardzo nie wiem jak to zapisać.
Czy mam sie ruszyć moim jednostakim w stronę domela przez twoje pola?
Bo ja idę na domel od mojej strony ale zawsze moge probować też od naszej strony.
Daleko mam do niego?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 22:24:12
ja mam wojne z domelem, jutro wchodzi siewi

Barteq (Barteq) 2011-08-24 22:26:30
Od mojej strony bardzo daleko. Ponad 30 kratek spokojnie. Szybciej zajdziesz dołem :( .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 22:26:56
ok

Barteq (Barteq) 2011-08-24 22:39:29
Muszę nad tym punktem spokojnie pomyśleć. W momencie, w którym Wraith przebije się do mojej stolicy i tak dalsza moja gra nie ma większego sensu - będąc warzywkiem - więc masz moje słowo, że dam Ci wtedy zielone światło (będę grał do końca).
Najprostszy byłby zapis:
"Istnieje możliwość wypowiedzenia paktu, w przypadku potwierdzenia przez obie strony. Dokładny opis na tajnych" - nie wiem, czy mi zaufasz na tyle, żeby zaakceptować taki zapis. Naprawdę możesz mi wierzyć, że wegetacja i przeżycie kilku turek więcej mnie nie interesuje i zwolnię Cię z zapisu, gdy nie będę miał już żadnych szans na przeżycie. Jeżeli będziesz chciał bardziej klarownego zapisu, to będę musiał pomyśleć bardzo dokładnie, żeby Ci nie dać jakieś furtki, przynajmniej dopóki będę kontrolował sytuację :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 16:30:49
jak sie zalogujesz daj znac jak na fronie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 23:06:40
jakieś problemy są na froncie?

Barteq (Barteq) 2011-08-25 23:19:49
Nie :) . Stack skasowany, przy małych stratach :) . Mam też informację, że sporo jednostek jest po drugiej stronie granicy, więc nie dysponuje obecnie jakimiś wielkimi siłami, żebym miał czuć się zagrożony :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-25 23:26:30
Dodając wczorajsze straty, to Wraith stracił 890 tarczek. Ja 230 (można ewentualnie doliczyć 100 za miasto - mała strata, bo to miasto pod ścinkę, do tego z buntem na około 110 tur i również można odjąć 60 za słonia, którego ściąłem na siłę tuż przed atakiem i był nie nawet wypromowany).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 09:02:21
a nie wiesz co u dzia?
Odzyksał chyba miasto sieknięte przez domela, który się cofa.

A co z summerem u dzia? Da radę go zniszczyć bo ten coś pisał o niespodziankach?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 09:10:22
mam do ciebie pytanie masz moze demo wraitha?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 09:10:58
glownie intersuje mnie jego power bo GNP jego to znam .
W Powerze chyba luki jest pierwszy.

Barteq (Barteq) 2011-08-26 14:32:05
Zablokował mnie w 101 turze :( .
W 100 miał tyle więcej od Ciebie, ile ja od Czajmena wtedy.
Również dostałem taką informację - lukgin pierwszy - więc potwierdzam :) (drugi jest podobno Faust).

Na 99% odzyskał stracone miasto.

Dzia o żadnych niespodziankach nie mówił. Narzekał tylko, że mu worka brakło, żeby drugiego stacka Wraithowi ubił.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 14:46:44
wybileś całą armię wraitha która do ciebie podeszła?
Jesli tak to graty i znaczy że wraith zrobił blad, bo miasto postawisz szybko urośnie. Strate jednego małego miasta jest mniej dotkliwa niż strata stacka.

Wraih ma dwa stacki a to ciekawe ....
Najwidoczniej czuje się bardzo pewnie, bo kurde ja bym na takie akcje na pewni się nie wybierał.

Powiem cie ze mnie znowu zaskoaczyles z z tymi zamkami: kurde mury masz za 10,
zamek masz za 20 mlotkow. Masakra. :padam: .
Rzeczywiście inzyniera jest baaardzo dobra.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 14:47:23
bardo dobra w twoim wypadku

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 23:49:55
nie rozmawiam za dzia, moze zaczne, daj znac jak mu przeszlo wkurzenia na mnie.
Mozesz do niego wklejac. ,moje posty.
Wiec:
Zodbyłem bez strat jego wioskę, uciekl 2 archerami i czymś jeszcze.
I tak bede wiedzial. Siewi się zaloguje i się zobaczy, kacowski przychodzi z pomocą, wiec jest jakby po domelu
Zycze powodzenia na froncie.

Barteq (Barteq) 2011-08-27 21:15:26
Jestem na turnieju sportowym i robię straszną improwizację, żeby turkę machnąć (piszę na kolanach). Dopiero będę w domu w poniedziałek.
Wytukłem całą armię Wraitha :) i zaczął negocjować :O.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 21:20:19
GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 23:24:04
tzn kiedy wytłukłes tą armie, dzia ma z znim pokój....

Barteq (Barteq) 2011-08-27 23:44:57
Masz mój skok w dół na demo. Jestem w szoku, bo zaakceptował warunki Dzia i podpisaliśmy pokój...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 20:22:13
przedluzamy jawny? ja preferuje teraz miec do zapisane.
ktora tura ci odpowiada 135 140?

Barteq (Barteq) 2011-08-28 22:44:44
Zgadzam się. W sumie, to tak odległy przedział czasowy, że nie ma to większego znaczenia :) .

Możemy do 135 (jakbyś dał 140, to też zaakceptuję).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 22:48:12
ok przedluzaj sojuszniku :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-30 13:18:43
super, powiedz mi jesli masz czas, jak tam twoje cele długofalowe?
Ja sie zaopatrujesz na współpracę, ze mna?

Bedziesz gotowy mi zaufać razem z dzia jak trzeba bedzie kiedyś sieknąć summerów?
Ja przygotuje dobry plan, i odpowiedni podzial zysków (dostaniesz nowe tereny).
Np przekaże ci miasta moje, jesli będe dobywal miasta summerskie.
Jak sie przekonałes, to wiesz, że ze mna na wychodzi się bardzo dobrze na współpracy.

Nigdy nie napisałem, ze ide bezwarunkowo na summerów, zreszta wtedy nie miałem armi takiej armi. A jakbym przedłuzal negocjacje z summerami to by się on domyslil.
Wiedziałem ze się obronice na własnym terenenie. Ze dzia stracil miasto z akademia to juz jest jego nieuwaga. Pomogłem w kluczowym momencie z domelem.
I zalamanie plus odwrót domela spowodował ze wraith przystąpił do negocjacji.
Podzial domela tez jest w porządku dla hatti.

Wyszło może nie najlpiej, ale uważam ze w sumie wygraliście tą potyczkę, dzia dostanie dwa miasta po domelu. Wraith oddał miasto. Wiec raczej nie stracił.

Ragnar jest uczciwy, dobrze planujący, mocno podejrzliwy ale wynagradza swoich sojuszników.

Jesli chodzi o atak na sumerow, to nie mam pojecia kiedy on może nastąpic.
Cóż będę wyczekiwał okazji, chodzi mi o to tylko, czy bedziesz (i dzia) po mojej stronie w chwili zero. Oczywiście bede musiał trzymać u ciebie zwiad
podczas wojny z summeria. Zasada ograniczonego zaufania. Mam paranoje i musze z tym zyć :) .

Powiem od razu, sonduje summerow co o mnie mysli, i widzę ze wraith się zagotował za wjazd na domela w kluczowym momencie. Wiem ze go wkur.. na maksa. Nawet go o to zapytałem w wprost ale to przemilczał.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 12:57:59
Witamy Wanga,
Jak sie zaopatrujesz na moja propozucje...

Barteq (Barteq) 2011-08-31 15:45:45
Postaram się późnym wieczorem odpowiedzieć. Miałem zawody sportowe, na których się zatrułem i olałem od niedzieli dyplomację (jedyną rzeczą było podpisanie paktu) i mam tyle zaległości (+ kupa spamu na forum związana z wojną po drugiej stronie granicy), więc muszę, to jakoś powoli ogarnąć i uporządkować.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 15:58:09
ok zyczy powrotu do zdrowia.
Dużo się dzieje :D

Barteq (Barteq) 2011-08-31 16:06:02
Trochę mnie głowa boli od natłoku informacji. Najbardziej mnie ciekawi fakt, czy rzeczywiście armia Ottomańska został stuknięta (ale to wyjdzie dopiero w demo).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 16:09:26
no mam demo, zobaczymy jak się zaloguje.
Barteq nie chce mowić "a nie mowiłem", ale powtarzam wyrządziłem WAM przysługe
(i sobie przy okazji) ze nie zaatakowałem summerów. Jakbyśmy podeszli to na klatę trzeba byłoby przyjąc atak katap a potem horsów. Horse maja flanking vs catapy i niszczą je z łatwościa.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 16:11:32
Wratih by musiał mial problemy. No tak oddał by maks jedno miasto. Sciał 20 -30 ludzików.
I to wszystko takie miałby problemy :rotfl: .

Barteq (Barteq) 2011-09-01 03:54:19
Sporo by stracił, bo musiałby ścinać podczas ga, zamiast wzrastać, ale nieważne. Trzeba myśleć o przyszłości.

Barteq (Barteq) 2011-09-01 04:01:26
W kwestii Sumerii niewiele się zmieniło. Nadal uważam, że trzeba ubić dziada, zanim wygra dyplo (a Dzia jest bardzo zły o tą akademię - chciał mi nawet port oddać, żebym triremy stukał, ale średnio mi się spodobał, bo miasto byłoby straszny kawał od moich granic, generowałoby spore koszty, a jeszcze musiałbym flotę utrzymywać).
Natomiast przydałby się jeszcze jakiś konkretny sojusznik.

PS Sumer rzeczywiście jest wściekły :P .

Barteq (Barteq) 2011-09-01 04:10:02
Przy okazji, co do innego frontu - chyba rzeczywiście Turek dostał (demo to potwierdza). Zastanawiam się natomiast, jak się będzie rozwijać sytuacja u Fausta - w miastach koło mnie jest 1 warrior, więc chciwie spoglądam w tę stronę (ale nie zamierzam się wychylać, przynajmniej dopóki nie będzie przegrywał).
Kluczem jest postawa Siewiego i Harama. Słyszałeś może, czy kogoś zamierzają poprzeć?

PS Swoją drogą, to przypuszczam, że będziesz miał dylemat, czy nie sięknąć Lukgina (pakt masz aż do 130 :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 08:53:11
Siewi trzyma "trochę" armi obok domela.
Haram podobno bawi się w sim city, tak mi mówił kiedyś maiar.
Ma pytanie jakie jest nastawienie dzia do mnie?.

Bo ja u summerow nie mam co szukać. Nie nawet jako marionetka summerow się już nie nadaje. Wiem z kilku źródeł ze summer na mnie się wkurwił na maxa za wjazd na domelem. Bo mialem mu nie przeszkadzać a tu taaaaaki numer :rotfl: .

Swoja drogą to mam sporo dylematów największy dylemat to sytuacaja na północy :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 00:13:51
Ja uważam ciebie ( i sam dobrze wiesz za dużo lepszego gracza niz dzia.
Sam widzisz robi sporo błedów. Ale chciałbym aby był naszym koalicjantem.

Probuje mu uzmysłowić ze mogę być jego naprawdę dobrym sojusznikiem.
Jest teraz dobra okazja. Mozemy stworzyć mega sojusz: Ja to widzę tak
Rihtre, czajmen, scooby barteq, dzia. Uważam ze ottomanie jednak wpadną do naszego sojszu. Zobaczymy kto jeszcze... Mamy wspolne interesy, wrogów.
Egipt jest twoim wrgoiem, jak i rihitera.
Summer jest moim wrogiem jak i czajmena i dzia.

Tylko ja po prostu nie chcę abyśmy działali po pomysly dzia, które uważam za bledne i szkodliwe dla niego samego. Dzia za bardzo chce, jest za szybki, za bardzo ufa wskaznikowi power (jak maiar).
Mam pewne pomysly, jak możemy rosnąć wszscy z sojuszu. (poki co to jest ogolny zarys zadnych konktretow ale wydaje mi się ze jest on mozliwy.

Chce jawnego paktu, bo to zabezpiecza interesy nasze. Jawny to nie przelewki.
Wraith sie bedzie bał jak cholera.
Ale dzia mi nie ufa. Nie rozumie politki. Chce szybko od razu ubić sumerow.
Tak się nie da.
Wydaje mi się ze o ty to wiesz.
I chcialbym abyś dzia to wytlumaczył.

Ja nie ufałem dzia do konca, bo sie obawialem ze czy wraith na mnie nie pojdzie.
razem z nim. Nie chcial jawnego, nie wazne. Teraz jest nowa karta.
Na takim sojuszu wiele osob może zyskać. Pomysl o tym bo to co proponuje Ragnar to jest dobry deal, dla ciebie jak i dzia.
W dyplo wygrywają sojusze, nie pojedynczy gracze.

Barteq (Barteq) 2011-09-02 17:15:56
Zdaje sobie sprawę, jak wygląda sytuacja polityczna i zgadzam się z Twoim opisem. Problemem jest bardzo duże poczucie honoru u Dzia. To bardzo dobra cecha, jeżeli nie łączy się z uporem, co ma niestety miejsce w tym przypadku.
Generalnie rozmawiałem z nim już kilka razy na x-fire, ale jest bardzo niechętny, do bliższej współpracy z Tobą. Natomiast, z drugiej strony, w mojej opinii, nie musisz się obawiać Dzia i potencjalnej koalicji z Sumerią, ponieważ Wraith też mu strasznie podpadł (zniszczył mu szpiegami gospodarkę, spalił miasto z akademią, przejął 4 workerów) - więc biorąc pod uwagę cechy Dzia, honor nie pozwoliłby mu na wspólny atak z Wraithem. Jeżeli nastąpi większa wojna, to jestem pewien, że będzie szukał opcji na odegranie się na Hegemonie.

W każdym razie jeszcze spróbuję go urobić :) .

Barteq (Barteq) 2011-09-02 17:18:30
I jeszcze jedno uwaga. Tuż obok Dzia są startowe tereny Wraitha. Nie ma możliwości, żeby Hegemon przekazał te tereny Dzia, jako rekompensatę, za udział w wojnie, więc tak naprawdę tylko Sumeria by zyskała na wojnie z Tobą. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie na taki układ :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 20:14:30
Ja nie mogłem zrozumieć od poczatku dlaczego japonia żywi niechęc do Ragnara...
Mało gralem z nim w FFA (mozę kilka razy, może raz go pojechałem ale sobie nie przypominam...
Ale cóż ukladałem sie z nim mimo to, bo nie mialem wyjscia. Wrog mojego wroga jest mim przyjacielem. Przynaje źle zagrałem dyplomatycznie, pod koniec 100 tury.
Moglem nie brać pokoju z wraithem, czekać aż się armia zbuduje( trochę trzeba by bylo).Kolo domela i tak był jakiśc staczek wiec dało by rade.
Ale na pewno NIE sciął bym miast na maska, gdyż nie czylem zagrożenia, ani nie watpliłem że sie dzia obroni. Chociaż jak usłyszalem ze nie ma sloni ani horsów to mi szczena opadla. Bo wiedzialem nici z ataku.
Skoro kurde planowałem wjazd na domela aby pomoc dzia, to i tak moglem sie domyslec ze wraith sie zagotuje na mnie i pokoj z nim jest nie potrzebny.
Ech dałem dupy :(

Ale z drugiej strony

Pokoj z wraithem spowodował ze on poczuł sie pewnie, mial domel, bylo 2 vs 2 w tym wielki summer. Wraith dal ciala no i kluczowa rola Ragnara :D
ZObaczymy co przyniesie czas, będę sie staral o sojusz ale na pewno nie za wszelka cene i musi to być taki sojusz zebym ja mial z tego zysk.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:19:32
hej przedłużamy pokoj do 150 tury?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:23:30
hej przedłużamy pokoj do 150 tury?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 22:48:43
chodzą sluchy ze idziesz na mnie takze
( nie wierze w to ale jest to opcja)
Z dwoma sie obronie z 4 nie dam rady.
Jesli pojdziesz także na mnie,to niestetu wycofam cała armie od summera, i oddam miasta jemu a wy nic nie dostaniecie. Summer wezmie wszystko dokładnie wszystko, nie zginie jego zaden żółnierz.

Barteq (Barteq) 2011-09-17 01:08:38
Postaram się jutro odpisać, jak wszystko ogarnę. Strasznie dużo się wydarzyło, akurat, jak mi się komputer zepsuł (wyjaśnienie na technicznym)...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-11 18:19:32
Wangu czemu ze mna nie rozmawiasz? Ignorujesz mnie?

Barteq (Barteq) 2011-10-12 16:05:01
Sytuacja jest bardzo prosta - ze względu na problemy z Dzią nie zamierzam się teraz narażać Wraithowi i dopóki się z nim nie dogadasz, nie widzę celowości rozmów.
Jeśli się z nim porozumiesz, to mogę natychmiast podpisać pokój.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-12 20:10:03
ok rozumiem zobaczy co zrobi summer

Barteq (Barteq) 2011-10-13 01:54:08
Widzę, że Twoja dyplomacja jest dość skuteczna, bo Sumer zaatakował Rosję.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-13 09:28:52
Przeceniasz mnie, , chociaż atak na Rosje swojego dobrego sąsiada, czytaj sojusznika nie był zaskoczeniem dla mnie. Spodziewałem sie tego ataku wczesniej,.
Miasta rosyjskie będzie brał za darmo, jednym słowem pomogliście hamiemu w ekspansji, teraz niewielec co go powtrzyma.

Co ciekawe Rosja chyba chciała zaatakować także mnie ale jak Babilonia zaatakowała Cyrusa, to ruski się wycofał. Coż dobroduszny Hammi przygarnął jego miasta.

Barteq (Barteq) 2011-10-13 12:50:18
Mam ciekawe informacje z Rosji. Pożyjemy, zobaczymy :) .

Barteq (Barteq) 2011-10-17 11:24:14
Ładnie przejechałeś Wraitha. Gratuluję.

Narazie wolę zachować jeszcze stasus quo. Wraith jest ranny, ale wciąż bardzo silny (od miasta z Kolosem jest bardzo blisko do mojej stolicy dla knightów, a po tym, jak potraktował Czajmena i po tym, jak zbudował na tym morzu galleya, nie czuje się zbyt komfortowo ;) ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-17 12:02:12
super wiec jakbyś się na mnie nie wybieral to ok.
Nie ma SSS (brak jakiejkolwiek armii), nie ma rycków cóż będę chyba trochę jeszcze żył.
A summer jest bardzo silno, to fakt, ale coż porażka w Rosji Radzieckiej ;) ,
porażka w Native, Africa Corps. Na pewno go bardzo boli :)

Barteq (Barteq) 2011-10-17 12:54:09
Ponadto, jeżeli dzisiaj się nie przerzuci, to nie ma możliwości ani ścinki, ani draftu. Produkcję ma dużą, ale nie na tyle, żeby szybko odrobić takie straty.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-20 21:55:22
chcesz pasagarde za pokoj?

Barteq (Barteq) 2011-10-21 16:31:39
Ech. Nie mam kompletnie pomysłu, co dalej zrobić.
Na Pasagarde mi kompletnie nie zależy (ma wartość tylko razem z Persopolis, a tak przyniesie tylko same koszty). Ponadto, nie wiem, co zrobić z Babilonem (a jest pewnie bardzo blisko swoją armią, patrząc na raporty z frontu). Do tego wszystkiego masz jeszcze całą armię bardzo blisko.
Bardzo chętnie bym się wycofał, ale tylko za względu na szpiegów Wraitha tego nie robię. Będzie miał bardzo niedługo draft rifli i kawalerię, a to mocny argument, za żeby współpracować (a przez tych podglądaczy nie mogę wciskać "farmazonów", o jakimś lipnym ataku :P ).

W każdym razie, jak zobaczę, że przesunąłeś katapy, to tak czy siak natychmiast "spadam" :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-26 15:09:07
Summer mi pisze ze dał mi pokój :szok:

Wiec jakbyś był taki miły i mnie nie atakował (tzn nie zdobyywał mojego miasta) to byłbym bardzo wdzięczny :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-29 23:17:11
Jaka jest opcja abys oddał mi moje Persepepolis?
Tzn ile kasy. U ciebie i tak zysku nie bedzie a mi sie przyda.
CO ty na to?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum