www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Pokój Sumeria Japonia Niemcy" (Deb)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Pokój Sumeria Japonia Niemcy" (Deb)

Pakt numer 2092, założony 2011-08-27 18:11:47 przez Deb (Deb Hammurabi/Sumeria)

Nazwa paktu: Pokój Sumeria Japonia Niemcy

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
Barteq
dzia
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 18:15:28
Ponti, sytuacja wyszła taka że negocjowaliśmy pokój na tajnych pomiędzy mną a Dzia i Bartkiem i za pokój miał być m.in. miasto Stanica ( dawne Japońskie miasto) które miało przejść na stronę Japonii, więc informacja jest taka, w poprzedniej turze Japonia wystosowała pokój na 10 tur oraz przekazanie miasta Stanica, w tej kliknąłem żeby się na to zgodzić (pokój + miasto Stanica).
Jeśli chcesz wkleję z tajnych to co pisaliśmy i kto ma zamieścić wpis w kronice o przekazaniu miasta?

ponti (Admin) 2011-08-27 20:35:30
Musze wejsc do Dyplo i sprawdzic, nie wiem jaka decyzje podejme ale za brak jakiejkolwiek w tym przypadku rozmowy z Adminem bedzie kara w goldzie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:21:52
Hmmm... no cóż, admin rzecz święta, w każdym razie poinformowaliśmy Cię o tym. To że Dzia wcześniej dał pokój i przekazał miasto było w tym przypadku chęcią do wcześniejszego nawiązania dobrych stosunków, no ale zrobisz jak uważasz.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:22:49
Jeszcze jedno na kim spoczywa obowiązek wpisu w kronice?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 22:25:57
no tak,nie pomyslelismy o tym...cóż,wujek Wraith bogaty i taki chojny to niech zapłaci za biedna Japonie też,my nie mamy juz naprawde z czego :p
ja moge nepisac ze zawarlismy pokój i w ramach tego miasto wróciło do pierwotnego własciciela

ponti (Admin) 2011-08-27 22:32:26
Nie mozna przekazywac miast bez mojej wiedzy.Mozecie mi dokłądnie wyjaśnic o jakie miasto chodzi ,nie widze miasta o nazwie Stanica. Bartez ma ciagle z Toba wojne jak widze

ponti (Admin) 2011-08-27 22:32:40
Prosba do obydwu o podanie mi swoich haseł do nacji na PW.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:42:06
Masakra... jak to nie ma Stanica we władaniu Dzia? Barteq jeszcze nie zdążył wejść to i pokoju nie ma...
Wujek Wraith sknerą w przeciwieństwie do niektórych nie jest ,ale zbiera na pewien projekt... a jak widzę utrudnienia są :P
Oto skriny z tur

ponti (Admin) 2011-08-27 22:42:59
Podaj mi hasło na PW.Sprawdze to osadze.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:43:16
Masakra... jak to nie ma Stanica we władaniu Dzia? Barteq jeszcze nie zdążył wejść to i pokoju nie ma...
Wujek Wraith sknerą w przeciwieństwie do niektórych nie jest ,ale zbiera na pewien projekt... a jak widzę utrudnienia są :P
Oto skriny z tur

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:44:12
Obrazki z tury poprzedniej i obecnej

ponti (Admin) 2011-08-27 22:46:23
Podaj mi haslo na PW Wraith :ostrzy: podpadacie pod naprawde poważny punkt regulaminu dodatkowo chce zobaczyc czy jednostki Bartka nie sa w poblizu miasta

5.11 Przekazanie miasta może nastąpić tylko po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie Admina oraz wyłącznie po otrzymaniu jego zgody na taką transakcję.

ponti (Admin) 2011-08-27 22:48:24
Podaj mi haslo na PW Wraith :ostrzy: podpadacie pod naprawde poważny punkt regulaminu dodatkowo chce zobaczyc czy jednostki Bartka nie sa w poblizu miasta

5.11 Przekazanie miasta może nastąpić tylko po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie Admina oraz wyłącznie po otrzymaniu jego zgody na taką transakcję.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 22:50:26
tylko ze to nie jest przekazanie miasta tylko oddanie,tak gwoli scisłosci

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 22:52:15
ps.Ponti,dzis Lary miał za mnie zrobic tury,nie odezwał sie ani nie widze go na forum:/

ponti (Admin) 2011-08-27 22:56:13
opcja Liberate była? Jak Bartek sie zgodzi to Wam to puszcze ale Panowie to nie ze zrobiliscie taki numer to zastanówcie sie ze jest to jeden z najwazniejszych punktow regulaminu.Obaj po 30 golda spłata na 4 turki tak czy siak.Czekam tylko jak Bartek sie wypowie

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 22:59:53
jak liberate?poprostu to było moje miasto które Wraith zdobył w czasie wojny.Moim warunkiem pokoju było oddanie mi tego miasta i wysłałem taka oferte-peace+miasto
nie zgadzam sie z taka surowa ocena sytuacji bo przeciez wszystko jest czyste,no a ze nikt z nas nie pomyslał zeby zapytac to własnie dlatego
ale ok,zapłace te grosze,rujnujesz mnie adminie na równi z wrogimi wojskami :P

ponti (Admin) 2011-08-27 23:03:01
Panowie takie rzeczy sa narpawde ważne przypatrzcie sie na to co zrobiliscie z boku i zastanówcie sie czy chcielibysie wolnej amerykanki z przekazywaniem miast.

Kara zostaje ogłoszona w Kronice.Bartek nie bedzie mial zastrzezeń to zgadzam się na już przyjęte rozwiązanie z przekazaniem miasta

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 23:15:01
no mysle ze nie będzie bo uzgadnialismy pokój wszyscy w trójke we wspólnym pakcie

ponti (Admin) 2011-08-27 23:15:35
Barteq wypowiedz się

Barteq (Barteq) 2011-08-27 23:16:31
Nie mam zastrzeżeń. Nie wiem natomiast, czy sam dam radę się zalogować, bo mam fatalne łącze :( (tylko dzisiaj na szczęście).

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 23:21:26
a ja czekam ciągle na Larego
Ponti,czy jakby sie do 00 nie pojawił to pusciłbys za mnie ture?Naprawde ugadywałem sie z nim konkretnie,wysłałem nawet dal pewnosci 2x hasło na nacje i wszystkie instrukcje..
ew.mógłbym wczesnie rano,ale nie wiem czy zdaze przed przeładowaniem,kurde:/

ponti (Admin) 2011-08-27 23:28:29
tak puszcze za Ciebie

ponti (Admin) 2011-08-27 23:28:44
jakies wytyczne? masz jakies wojny? chyba masz z domelem

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 01:40:54
Spoko Ponti, ... ale jak nie ogłoszone puściłem Ci info o tej wymianie, inaczej byś nic nie wiedział i gralibyśmy dalej bogatsi o oszustwo. Czy Ty myślisz że informując Cię chcemy zrobić wałek?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 02:43:05
Nie rozumiem, czyli wg Ciebie toczyliśmy wojnę , w tym ja zniszczyłem miasto Dzia z akademią i zająłem trzeciorzędne miasto o pop 4 tracąc przy tym desant 6ciu jednostek a Dzia 3 po tym, Barteq zniszczył moje miasto z desantu, dalej straciliśmy po ok 20 jednostek żeby tylko "zwałkować" miasto i wymianę i teraz mam za to płacić 30 gold? Ponti jaki wałek z wymianą miast? Spójrz na to realnie proszę.

ponti (Admin) 2011-08-28 09:55:58
Ale ja nie twierdze ze to wałek,sytuacja wyglada mi czysto Wraith,ot przekazanie miasta za pokoj trójstronny. nic niezwykłego

30 golda jest za to ze mnie o tym nie poinformowaliscie stad wlasnie moje pytanie

ponti (Admin) 2011-08-28 09:56:22
Mojej zgody na przekazanie miasta przed jego przekazaniem nie było

ponti (Admin) 2011-08-28 10:01:09
Stad moje pytanie ,czy chcialbys aby kazdy zawieral tak właśnie pokój (bez wiedzy Admina) takze Twoi konkurenci i czy nie było by przez to *** burdelu,niedówień czy braku porzadku a takze kłotni w grze.

ponti (Admin) 2011-08-28 10:02:13
Myśle ze uczciwie i jasno stawiam sprawe

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 10:23:11
Ok, jasno i uczciwie. 30 golda łącznie czy ode mnie i Dzia?

ponti (Admin) 2011-08-28 10:30:30
dwóch Was przeskrobało :moneta:

ponti (Admin) 2011-08-28 10:30:35
:)

ponti (Admin) 2011-08-28 10:37:07
Jezeli przekazujecie miasto ja mam o tym wiedzieć wcześniej.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 11:24:43
Dobra wpłacę w tej turce

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-28 16:19:22
ok,no to załatwione.Ja moge spłacic tak jak Ponti proponował-w 4ratach-o ile nie odliczył juz sobie na zastępstwie;p

Teraz miedzy nami interesa

Tak planuje budowe miast na miejscu spalonego Tokyo-wczesniej ten teren nie był wpełni wykorzystany-teraz będzie:)
Postawic miasta ci nie moge zabronic,ale zwyczajnie nie zdązysz bo mój set sie instaluje za 2tury.Masz 16miast i jeszcze troche terenów z innej strony,takze poszkodowany nie bedziesz:)

Co do sojuszów to widzisz-planowaliscie od poczatku gry ze Skubim jako bardziej doswiadczeni gracze sie podzielić gra i byc kumplami do konca,zwyciestwo rozstrzygajac miedzy sobą.Moja dyplomacja od początku była nastawiona przeciw WAM i dzieki takze jak zauważyłeś chciwości Skubiego udało się rozbić ten układ który rozbalansowałby gre.
Teraz sytuacja sie zmieniła-zgodziłes sie na sojusz z nam vs.Skubańcowi i jesli podpiszemy odpowiednie pakty ja będe je honorował i Sumerowie mogą byc pewni ze Japonia przeciw niem juz nie wystąpi-ani jawnie,ani skrycie.Natomiast nie mozesz jak chciałes, liczyc na taki sojusz do końca gry i wspólną "świetlana przyszłość".Bo to by było to samo co chciałes wczesniej ze Skubim-ustawic gre do końca.Wiele,oj wiele sie jeszcze może wydarzyć i zapewne wydarzy-jeśli będziesz dbać o przyjazn z Japonią to Japonia się odwdzięczy,ale nie da sobie nałożyć obrączki na palec :P

Ja z Bartkiem podpisywałem pakt następującej treści:

1.Japonia i Niemcy zoobowiązują sie do nie wypowiadania sobie wojny oraz wszelkich działań mogących zaszkodzic drugiej stronie
2.Japonia i Niemcy są zainteresowane jak najlepsza współpracą gospodarczo-militarno-wywiadowczą
3.Zobowiązują sie do w miare regularnego kontaktu na tajnych,lub w innej formie
4.Państwa sojuszu mogą jednocześnie prowadzić niezalezną polityke i działania nie powiadamiajac o swoich zamierzeniach i działaniach sojusznika,ale tylko wtedy gdy nie dotycza one pośrednio lub bezposrednio drugiej strony.
5.Pakt zawarty jest na czas nieokresliony.Ustalenia te przestają obowiązywać w sytuacji,gdzy jedno z państw znajdzie się w kryzysowym położeniu np.napadniete przez państwa trzecie,a pomoc bedzie zbyt dużym obciązeniem dla sojusznika,lub będzie zbyt ryzykowna
po propozycji Bartka:
6.W przypadku, gdy jedno z państw znajdzie się w kryzysowym położeniu (np: napadnięte przez państwo trzecie), drugie zobowiązane jest do udzielenia pomocy.
7.W dowolnym momencie, oba państwa mogą odstąpić, od paktu, ale przez okres 10 tur, zobowiązane są do przestrzegania punktu 1.

I jak widać nawet w tak kryzysowym momencie się sprawdził-ba,poinformowałem nawet Bartka ze moge go zwolnic z sojuszu i moze wynegocjować z tobą oddzielnie pokój-ale zbyt harde mu dałeś warunki ;) a on honorowy człowiek
Także uwazam ze pakt jest wystarczająco dobry i możesz się pod nim podpisać

To miedzy nami-natomiast musi być drugi pakt-wojenny,przeciw Skubiemu i tu trzeba sie zastanowic nad jego treścią :]

ps.nie podoba mi sie tez że Faust tak szarżuje-oboje z Bartkiem mamy go pod bokiem,moze warto by tez pomysleć o tem

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 16:50:54
Nie mogę Ci tak odpuszczać wszystkiego, zgodziłem się jak pamiętasz na wszystkie oprócz jednego warunki, które wystosowałeś. Także zajęcie terenu byłoby kolejnym warunkiem, może zdecydujmy kto pierwszy dobiegnie setem ten postawi miasto, poza tym wbijałbyś się północnym kulturą na moje obecnie diamenty, nie mogę na to przystać.
Proponuję albo na kamieniu miasto - będziesz miał 1 młotek dodatkowo albo pole w dół na lasku nie będziesz tak wbijał kulturką.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-28 18:40:19
Przepraszam,ale chcesz decydować gdzie moge na moim terenie stawiać miasta?
Moge ew.pomyslec o założeniu miasta jak napisałes kubik w dół,ale taki układ jak rozrysowałem jest dla mnie najlepszy-to ty wchodzisz kulturą juz na mój brzeg.Diamentów i tak pewnie nie obejme bo twoja kultura juz od dawna daje tam punkty,a przypominam ze wysepka lezy posrodku morza

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 18:41:53
Jak Twój teren? :) Teren pozostaje neutralny dopóki ktoś go nie zajmie, miastem lub kulturą.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-28 18:45:22
To troche barbarzynski sposób myslenia,pozatym ciekawe czy jakbym zrobił desant na twój brzeg i tam wysadził seta to tez bys pozwolił.Ukształtowanie terenu w grze naturalnie ogranicza i oddziela morzami od siebie panstwa,no chyba ze ktos tak spuchnie jak ty :P

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-28 18:46:57
takze ja nie pozwalam na takie hamskie dyktowanie mi gdzie mam miasta stawiac :P
miałem z uprzejmosci postawic misto nizej zeby ci na te gemsy nie wchodzic,ale teraz to nie wiem..

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 18:56:10
Jak Twój teren? :) Teren pozostaje neutralny dopóki ktoś go nie zajmie, miastem lub kulturą.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 19:42:33
Barteq przyjąłeś pokój bo nie wiem czy trzeba mi wchodzić wcześniej a na razie czasu nie mam.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 19:44:19
Barteq przyjąłeś pokój bo nie wiem czy trzeba mi wchodzić wcześniej a na razie czasu nie mam.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 19:46:09
Sorki za te podwójne wpisy mam kłopoty z netem.
Dzia, poszedłem Ci ostatnio na ugodę w wielu kwestiach, nie rozumiem czemu Ty nie pójdziesz wobec mnie na kompromis?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-28 20:20:51
dobrze,pójde i postawie drugie miasto nizej zeby ci nie wchodzić na klejnoty,tylo nie mów mi ze to neutralna ziemia bo to ziemia po Tokyo które ty mi spaliłes,razem z akademią zreszta

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 20:43:10
Sorki za te podwójne wpisy mam kłopoty z netem.
Dzia, poszedłem Ci ostatnio na ugodę w wielu kwestiach, nie rozumiem czemu Ty nie pójdziesz wobec mnie na kompromis?

Barteq (Barteq) 2011-08-29 00:42:46
Pokój podpisany.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-04 00:32:07
Pakt tajny Sumeria-Japonia-Niemcy
Pakt o nieagresji obowiązuje do tury 150,może zostać przedłużony lub też rozszerzony w trakcie jego trwania lub po jego wygaśnięciu za obopólną zgodą obydwu stron.
Strony paktu sa zainteresowane jak najlepszymi relacjami
Strony paktu zobowiązują się do zaniechania wszelkich działań na szkodę drugiej strony. W przypadku punktów szpiegowskich, zezwala się tylko na utrzymanie ich odpowiedniej liczby, na poziomie pozwalającym oglądanie stanu demografii.
W przypadku złamania paktu przez którąś ze stron,fakt ten zostaje ujawniony na forum publicznym

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-04 00:32:24
podpisuje-Hatszepsut

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-04 00:35:25
ps.co do ruchów jednostek to nie chciałbym drogi sumerze zebys sie jakos bardzo zagłebiał w temat,tak samo ja swoim rydwanem bede sobie jezdził tylko w rejonie przygranicznym

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-04 12:36:40
Pakt pasuje jak najbardziej.
Podpisane Hammurabi

Barteq (Barteq) 2011-09-05 03:26:20
Podpisuję
Wang Kon
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum