www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Moj opis gry dla potomnych" (ScoobyDoo)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Moj opis gry dla potomnych" (ScoobyDoo)

Pakt numer 1097, założony 2011-05-11 22:01:48 przez ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America )

Nazwa paktu: Moj opis gry dla potomnych

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ScoobyDoo
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-11 22:04:00

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-11 22:22:20
Lokalizacja miast ja widąc, kolo Poverty point w drugim skoku kultury jest corn,
postawiłem w tym miejscu aby miec
1. dostęp do ryzu irrigowanego, dostęp do górek, dodatkow mam dostę do prawego
jeziora aby miec dochod (3) ze tylko kultura w stolicy skoczy.
2. Dolne miast, podbnie musze miec jedzenie w 1 skoku kultury
Mam dostęp także do dwóch górek i lasu, który mogę sciąc.

Fishing jest naprawde dobry dla nacji finansowej, szczegolnie jak są jeziora tak, jak tutaj i mam 2 food i 3 zarcie
NIe mam dużo rzek trochę szkoda teren nie jest zly, ale rzeki by sie przydały.
Szczegolnie da nacji finansowej:).
Mam minimalne koszty, maintenancu, jednostki staram sie trzymac w kulturze aby
nie generowaly kosztów (darmowe jest 5 jednostek poza kulturą)

Plan na razie taki, aby zrobić szybki wjazd kasztelanowi (hannibal of persia)
I przede wszystkim odciac mu konie. Axe jego nie są groznie dla agresywnych dogow. Jak tylko będe miał slavery to scinka axow i na sąsiadów ide, moze bartka i kasztelana na raz, Pojde do nich wara i dogami, zobaczymy
Kasztelan jest gorzniejszy ze swoimi immortalami jest bardzi grozny dla mnie,
Musze go pierwszego ubic.
W dolny miescie robie doga ze scinka potem 2 dog ze scinannia lasu 3 workami na raz.
W techa po BW to biore wheel a potem zobacze, moze animal moze, hunting, moze
mistycyzm.
Acha jak bym buchnał oracle to chyba wezme metal casting, majac tyle wody, to będe mial z morza 4 golda!!

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-13 00:23:25
Piekny obrazek, pokazuje że stolica Kaszetelana jest blisko, i dładnie widac gdzie, 5 kratek od MOund City, na granicu na gorze dwa pola na skok w prawo dol.
Porównanie z poprzednim obrazkiem, widac ze mu kultura skoczyla.
Zwalilem troche z 1 workiem i bede musial miec 3 workow na raz aby miec
kopalnie zlota w 2 tury, czego sie nie robi dla 8 golda. ( mo piec bo mogę pracowac na jeziorze, jeszcze sie zastanowie czy warto ale raczej warto poswieci te 4 tury worka, (mialbym juz farme ale coz tak to bywa).
Z 4 tury bedę mial produkcje golda najwyzsza na swiecie.
3x2 (jeziora) +3 x1 miasta +8 palac +8 gold - 4 maintance w = 21 golda na turę.
To będzie bardzo dobry wynik.
Potem jak wybudje farmy to przerzuce sie na nie niech mi miast rosna, Po barakach wary w miasta a co mogę innego?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-14 13:28:15
[quote="Barteq"][quote="ponti"]
W Dyplo Mis jak mozna łatwo zauważyc zwłąszcza w porównaniu dla graczy Dyplo 6 jest dużo wiecej miejsca.Po podbiciu 1 sasiada w zależnosci od rejonu mapy mozna miec i z 15 miast.Zrobiłem tak poniewaz chciałem by Misie pograły sobie dłuzej no i później bedziecie mieli nieziemskie koalicje po pareset jednostek i epickie bitwy ,bo z tylu miast to towaru mozna bedzie nastrugac :) Jezeli cywilizacje nie sa scisniete to poczatek powinien byc bardziej pokojowy bo nie ma wojen o ziemie ale później jak juz sie wszystko co trzeba zapełni to zabawa sie zacznie.I przynajmniej jakiegos barba zobaczycie :) [/quote]

Na pewno bardziej pokojowo niż na 6, ale perspektywa oczyszczenia sobie okolicy na długo zawsze będzie bardzo kusząca (szczególnie dla rushowców; pewnie będzie więcej palenia niż zdobywania w celu zmniejszenia kosztów na tym etapie gry :P ). Drugi główny powód do walki, jaki widzę teraz, to usunięcie potencjalnie niebezpiecznej cywilizacji (np: z dobrą, prochową jednostką).
PS Do barba najpierw trzeba dożyć ;) .

[quote="ponti"]Z tego co wiem to chyba nie balansowali w ogole wiec jada na żywca skryptem.I to nie jest skrypt tak zbalansowany np ze zlotem miedzia czy koniami jak u nas.Ale to juz decyzja graczy tamtej gry .[/quote]

Też to ma swoje plusy. Zawsze dochodzi ten element niepewności - czy sąsiad ma akurat ten surowiec (albo czy ja mam) :) . Swoją drogą, to już sobie wyobrażam ekipę z dyplo 6 dyskutującą o swoich wyspach. To by było narzekania :rotfl: .[/quote]

Admin ponti nie wie chyba co mówi :zdziwko: :D

Ale spoko dobrze, żeby moi sąsiedzi uwierzyli w tę spiewkę.A szczególnie
jedne Barteq (fin -pro of Germany). Jak pojdzie w rele to pomimo ze jest 10 pol
do jego stolicy dogami z dwóch wypadowych miast to jest po nim. Mozliwe ze jak nie pojdzie do charioty to także zostanie zgładzony, gdyż 3 dogi (2 ze scinki w stolicy- tu będą agresywne 4pop ) i 1 w gornym miescie powinny załatwić sprawę nawet jak mu się axem trafi :D
Hannibal of Persia to już jest dead nic go nie uratuje, w charioty nie zdązy w axe będzie mial na styk jak akurat moje wejdą.

Warem wejdę na podwójnym ruchu w czasie pokoju na góre najpierw po Hanim
po nim, aby nie wiedział ze bym na jego górce i wszystko widze.
Wszystko zgodnie z regulaminem a jak.
Moze ma od moje strony miedz albo konie, wtedy cmentarz

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-15 14:16:05
Tura nr 7.

Zacznę od wyjaśnienia poprzedniego posta. Chodziło mi o zrobienie podwójnego
ruchy cały czas podczas pokoju aby gracz nie wiedział ze go szpieguje, tzn
oglądam jego teren.

Na początek obrazek

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-15 15:03:42

Zalozylem stolice w 1 turze a nie 0 , a jestem w odkrylem techy jako pierwszy rzut.
Tylko wraith w turze 6 mial techa :) , ale mial stolice w 0 turze.
Wiec nadrobilem 1 turę.
Nacje mam idealne do terenu:
fishing, fin, i mam jeziora random byl laskawy :padam:
Fakt nacje mam bardzo dobra, i kombo chyba tez :)

najwidoczniej duzo osób odkrywa ming jako 1 tech do odkrycie bo to jest bardzo dobry wybór.
Ale widac ze nacje z mining nie pracuja na zlocie bo nie maja je w 1 skoku kultury, bo powinny juz odkryć techa np farmy lub kolo.
Ciekawe czy np bartequ góry sasiad (zaczyna z hunt i ming) pracuje w drugim miescei na zlocie bo widze jego stolice i nie pracuja ona na zlocie tylko na
polu obok rzeki, wiec kiepsko widze jego przyszlosc,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-16 11:04:53
Wyjaśnienie mojego niezgrabnego opisu
W turze 6 tylko jeden gracz Wraith (sumerowie) odkrył techa (zapewne minig)
W turze 7 zrobiło to chyba 6 graczy w tym ja.
Ale wśród tej grupy jako jedny ja postawiłem stolice w roku 3960 inni w 4000BC.
Więc widać ze ostro nadrabiam, pracą na jeziorze, a nadrobie jeszcze bardziej.

Barteq (germany fin pro) napisał do mnie ze wie że jestem agresywny,bo zrobił wywiad, i mam bardzo agresywna nacje.
Odpisałem mu ze jest daleko itp, że mis sie ni opłaca od odgraża sie że bedzie bronił i nie da się zjesc.
Cóż cheć podbica berlina jest baaardzo kusząca jest tam rzeka i jest wino nad rzeka (3 golda 4 produkcji).

W WB zobacze jak mi skoczy maitence jak podbije dwa miast persa (na 100% wiem gdzie one są) i np buchne berlin.
Jak będe mial 6 -7 musze oblicze jakie będa koszty maintenacu.

Nie wiem czy kontaktować się z innymi graczami bezpośrednio czy planują jakiś wjazd na Barteq, czy też nie.
Bo pewnie go poinforumuja.
Najbarziej ciekawi mnie czy Barteq:
a) pracuje na złotku bo widze że stolica pracuje na krowach, to dobrze. Poszukam innych miast zobacze co znajde
b) co odkrywa? bo stolice zalożyl w 3960, wiec moze pojsc aniamal, w kolo lub farmy.
Najgozniejsze jes dla mnie oczywiscie animal bo, raczej nie zdąze z odkryciem BW i dojsciem do niego spalić mu pastwiska.
Wysle wara albo moze i dwa z dogami niech chariot zaatakuje ich a nie dogi, z jednym na pewno 3 agresywne axe na 2 promo sobie poradza,
bo na pewno nie będzie miał BW i animala i kolo jak ja dojde do niego do stolicu okolo 26 tura.
Moze miec animala i koło najwazniejsze jest pytanie czy pracuje na zlocie, i czy odkryje techa turze 8,9 (kolo farmy)
Jesli tak to znacza ze na zlocie nie pracował od poczatku, zobaczymy.
Wpakowł we mnie wszystkie punkty 4 lub 3 wiec nie da rady zobaczyc ile ma GNP w demo przed turą 16 (moemnt scinki axow)
Poszukam warem miast jego zobacze ile moze miec maintencu 4 czy 5, i ile ma jednostek w granciach kultrowych, ja ma mało
a mówi ze ma 4 sąsiadów, to znaczy żę mu maintnacne rosnie ja widzę, ju dwie jednostki, ja miskiem wyjdzie to bedą 3.
Wiec mozliwe ze ma maintenacu z -6 a nawet 7, to bardzo dobrze. Misiek zobaczy jego kawełek mapy take od góry i będe miał juz
pogłąd całkowity przed tura 16

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-16 20:45:05
Tura numer 8.
Zacznijmy zgodnie z planem, czyli co ciekawego ma Hannibal of Persia....
Wiemy ze bartek (sąsiad u góry) od naszej nie ma nic ciekawego. Dla mnie to było bardzo ciekawe co on ma...

Widok przerósł moje oczekiwania :szok: .
Co widzimy, konie do błyskawicznego spalenia, nie trzeba nigdzie chodzić.
O bronze sie nie martwię bo... nie poszedł w mining w jako pierwszy tech :szok: .
Poszedl w kolo teraz ciekawe kiedy bedzie miał animala 2x tura???
Bo dochodu na czysto to moze miec ponad 10???
To jest świetej pamięci pers, "armia": 2 dogi 2 wary starcza.
Nawet nie będe chyba nic palił, bo szkoda ...

Zlokalizowałem drugie miasto Niemca, "wszytko" widac

czyli nie daleko, wiec luz mis, zwiedzi okolice...

Teraz moze obrazek z demo, jak poteżne mam GNP, startuje z fishing i jestem
financial...

33 dochodu a nie jestem kreatywny, a nacji kreatywnych jest chyba 10, średnia
19 czyli odkrywam około 100% szybciej niż średni gracz, bo koszt maintenancu ma mniejszy proporcjonalnie wpływ na mnie, bo mam większy dochód.
Dla bogatek 100zl to nic, dla biednego zarabiającego 500 zl , to 100 to majątek.
Tu tym biednym persa z totalnym przychodem około 15?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-16 20:51:16
A teraz na razie dla mnie zagadka, jak ta civka oblicza (i rzeczywiscie tak jest)
ze BW będę mial w turze 14.

Dochód bruto to 25 + 1 darmowa od sida czyli 26.
180-16= 164.

164/26 = 6,3, czyli to jest 7 tur, ale czegos nie wiem :niepewny: ale się dowiem.
WB albo pytanie do experta, bodek?, czy może admin ponti wie :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 21:26:57
tura 9
No to kicha dzisiaj, bartek zagrał dobrze pracował, na złotku od poczatku i już
w turze 8 a stolicę i drugie miasto załozył w 3960 BC.
Mają zlotko i stolice wyrobił sie z odkrycie animala, wiec dupa z ataku na niego nici raczej, muszę tylo patrzeć aby mi przypadkiem nie sieknał chariotami.
W techach na pewno wheel i hunting misticyzm, potem pomysle

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-20 14:51:46
tura 12:

Nic się nie zmienia, na 14 turę mamy bronze working, w 17 turze pierwszy dog wychodzi z miast, w 19 drugi, i zaczynają atakować Persa. Miasta persa są super wyrośnięte, jest pierwszy w punktach, tylko że im większe miasta tym większy maintenance :rotfl: a podejrzewam że mu się też spieszy. Nie ma kopalni bo nie ma mining, więc nawet jak będzie miał animala wcześniej to nie zdąży ich zbudować.

U góry mam problem z Niemcem, idzie ostro w charioty. Z obliczeń moich wynika zę whell moze miec najwcześniej w turze 13 (będzie robił kolo w 5 tur) a może się trafić ze może miec w 14 turze i tu raczej obstawiam. Charitoa może mieć maks w 4 tury wiec będzie 18 -19 tura jak będzie miał charioty. 23 tura może być u mnie ze dwoma maks. Czy będzie chciał na mnie iść?? watpie, ale jest to możliwe

Za morzem spotkałem Piterotera Rzym. Jest na poludniowym wschodzie od Niemca,
(ja na zachodzie). Z tego co mówi, to niemiec ma donie go 3 tury chariotem?

Podpowiedziałem mu, że niemiec miał juz animala w 8 turze bo jechał cały czas na złocie. Trochę się zdziwil i powiedziałem mu że on albo ja możemy być jego celem, Co jest swięta prawda, u górych jest gigamesz of Mali wiec raczej na niego Szwab nie uderzy.

W moim interesie jest, aby Rzym nie padł z rąk szwaba, szwab jest finansowy, ma
sporo rzeki wokół stolicy, ma dobre otwarcie nie chce aby moj sąsiad jakoś urósł specjalnie. Jak zaatakuje rzym to mam nadzieje że tamten się wybroni axami i warami. Niech się niemiec wykrwawi.
Punkty szpiegostwa wpakowałem w Niemca wszystkie, w Persa nie ma potrzeby bo on jest zgodnie z założeniem martwy.

Techy
14 tura BW
15 tura anarchia
16-19 koło
20-21??? hunting!!!!
w 22 mogę mieć juz speara bo mogę go sciać ze wszczesniej przygotowanego wara w toku producji (chyba muszę to sprawdzić).
Stolicy i tego drugiego miasta na pólnocy nie będe scinał, ustawie tylko dogi
w kolejce gotowe do scięcia "w razie niemców" lub innych sąsiadów.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-23 09:58:21
tur 14

Zgodnie z przewidywaniami Niemiec ma w 13 turze koło (obok animala w 8). daje rade.

Ja w 14 turze mam BW, 19 kolo, 21 hunting.
Jednak można ustawić w kolejce wara i on zmieni sie na speara, tzn młotki
przejda na speara.
Np maja 10mlotków na woja, i odkrywamy w tej turze hunting to klikamy na speara i mamy juz 10/35 odłozone na speara. W tej samej turze scinamy i możemy miec
dokładnie w następnej turze po odkryciu huntingu speary, agresywne :D .

NIestety nie da sie zrobic takiego numeru:
ustawiamy wara mamy 10/15 w turze przed hunting scinamy, nie pojawi nam się spear tylko war nie ma az tak dobrze. Pewnie najpierw civka buduje jednostki o potem wynajdywane są techy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-26 09:23:12
tura 16
scinamy doga i jedziemy, zgodnie z civstats kasztelan odkrył techa, na 99,99% jest to animal. Wiec dopiero w turze 18 będzie mógł produkować immortale
( budowa pastwiska na normal speed 4 tury, ma maks 3 robole, wiec nie da rady szybciej niz dwie tury.
Delikatnie przyspieszamy plan i wychodzimy juz warem (chyba tylko jednym na pole), w 17 turze deklaruje juz wojne żeby mnie nie przyblokował na tym samym polu i mnie nie cofnęło 1 pole wstecz, wszystkie gwiazdy na niebie mówie ze pwoinienem zdązyć, zobaczmy są dwie opcje spale mu pastwisko, odetnę drogę do innych miast, spale miasto coś udać sie musi..., z jednym immortalem dam radę gorzej jak będzie więcej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-26 09:36:00
powiem szczerze ze jednak mnie zaskoczył za ma w turze 16 animala, kurde no jak w 8 turze ma koło to jak w 8 tur ma animala nie pracując na złocie ??, rozumiem 3 dochodu z handlu, ale cos jest nie tak.
Są następujące opcje":
- odkrył animala w 8 tur ale to się w głowie nie chce miescic, nie ma fishingu,
nie ma złota to kurde naprawde mało prawdopodone, muszę to sprawdzić
- nie poszedl w animala, ale wydaje sie nieprawdopodne aby odkrywac ming (85 kolbek) chyba w 8 tur.
Bo dochodu ma 3x1(jeden pop) +8 (capital)+3 drogi= 14
Maintenace ma ma 5 bo ma duze miasta

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-26 10:07:39
na czysto ma 9 minus -1 za jednostki poza granicamy, wiec 8.
Aha mining to 75 kolbe,
Wiec dochód to 8+1 (darmowa od Sida)= 9. Nie widać ze ma jakieś super rzeki, raczej ma jeziora, dodatkowo przecież dróg nie mial od 8 tury, wiec kurde naprawde mało prawdopodobne aby miał ten zasranego animal.

Kurde tak myślę, że może poszedł w archery???, nieprawdopodobne ale mozliwe,
archey tez jest takie 90 kolbek.

Po prostu nie mogę uwierzyć ze nie mająć zlota, nie mając fishingu, połaczenia drogowe mając do tury 10 11 , może miec tech 2 tury później niż ja.
I chyba jest to nie mozliwe....

Wiec na 70% mining na 30 % masz ci los archery jednak, będziemy wiedzieć soon

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-27 14:10:31
tura 17:
uwaga bluzgi będą
masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los masz ci los
JAK TO masz ci los JEST MOZLIWE, aby bez złota miec w 16 turze koło i animala nie maja masz ci los miedzi??.

Ja ****** albo jego stolica jest tak dochodowa 6 i ma super kase z handlu musze to sprawdzic, albo masz ci los dostał futra i je obrobił

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-04 10:29:59
Tura 23,

Nie moglem, pisać bo byłem na delegacji. Moj pierwszy dog dochodzi w turze 21 do miasta, w 20 do koni. Kasztelan chyba zrobił blad, ze:
- a nie robił warów
- warami sobie powychodzil ze swojej kultury
Jakby miał wiecej warów i postawiłby je do obrony konii to zyskał by ture, moze dwie.
A tak za darmo wszedlem na poastwisko, z automatu on przestaje pracować na nim.
A potem spaliłem, co najwazniejsze.
Stolica jak sie okazalo mogla przy popie 6, miec tylko 7 produkcji, Czyli do wybudowania potrzebuje 5 tur (jakby miała 8 to tylko 4 tury ).
W skoro w 16 mial juz animala, w 17 mial juz pastwisko wiec mogł miec, immoratala w 22 turze. Wiec musiałbym mu spalic w najpozniej w 21 turze.
Jakby mial tam wiecej warów i poustawiałby na koniach je, to bym nie mogł ich mu spalić. A tak to poddał gre... gre bez walki...
Dlatego pisałem ze licze na random bo myslalem ze on tak zagra i moje agresywne wary bede musiały atakować jego wary i liczyć ze wygram. Wtedy jakbym doszedł dogiem to wchodze jak w maslo i mogę spalic ale dog zabija tylko 1 na ture.

A przypomnialo mi sie ze on mógł zrobić overflow produckji na warze np w stolicy. W 16 turz ma ustawione 14/15 warami, w 17 mu sie buduje war, majac 7 produkcji overflow jest 6, wiec zawsze ta jedna tura mniej. A ta jedna tura moze znaczyć wszystko :D . Immoral lub brak, przegrana lub zwyciestwo.

A wiem juz skad mial tyla handlu, mial oaza dla fina 3 dochodu sporo, no i dostal rzeke on Randoma, wiec, miale +5 dochodu extra, wczesne drogi takze dochód (3) i sie uzbierało 16 tura animal. Niestety zwalił obrone i/lub produkcje immoratali.

Ach dodam na konie ze po 19 turze punkty dziwnie skaczą, bo civka dodaje punkty za wielkość panstwam i chyba tak dodaje przez 3-4 tury. Balem sie ze wynajdzie
arhcery, ale nie bo skok musi byc o 6 (dla techa) a mu skacze tylko o 5.
Zreszta w WB zrobilem panstwo jakie on mial i wyszlo bez achery doklanie tyle samo punktow, wiec luz nie stresuje sie juz czy bedzie mial archery czy nie i tak nie zdazy :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 13:44:54
tura 30, mam dwa miasta perskie, jedno zaraz (dwie tury)spale.
Bede mial 5 miast.
Przeciwnicy bede mieli:
Wraith 6 miast,
Egipt 5:
Geo 5 lub 6:

W punktach jest 2, choć nie jestem cre. Widać ze mocno techuje, a jeszcze troche be (animal potery i writing). Tyle powinienem miec do czasu jak mi kasa z podbitych miast sie skonczy.

Mam rele (hindu) wraith (summer) ma buddyzm w tej samej turze odkrylismy.
Dobrze ze radnomu nie było.

Rela trafila sie mi w perskiej stoolicy, troche szkoda ze nie w w tym miesceie z marmuerem, ale cóz. Za 2-3 tury zaczynam budowe oracla. Bede scinla lasy ktorych perska stolica ma duzo i co lepsze ma drogi na lasach :D .
3 worki beda scinac ostro, mozliwe ze zdąze . Nie wiem co tylko wziać.
BO mam do wyboru:
Code of law
Metal casting.

Mam naprawde duzo wody i jezior, ale wybudowanie kolosa troche zajmie.
Majac code mam rele gratis z misijonarze. Wiec jestem praktycznie pół cre.
Nie będe miał problemu z kultura. Sady tez trzeba zbudowac a sa drogie 120
kosztuja to sporo zanim je zbuduje musze miec najpierw granary w miastach.
Ciezki wybór zapytam sie mądrzejszych :)

Zobaczymy jak pojdzie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 13:45:23

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 12:07:17
tura 34, pers zdobyty nie bylo wiecej randomu. Sytuacja wyglda tak, ze no pół-zach jest sumerrowie (hammurabi). Super kombo na tę mapę, podbij kinga!,
i jest niewielka szansa ze zaatakuje mnie. W miescie na północy musze miec 1 speara i jednego gotowego do scinki bo tylko charoty mi zagrazaja.
Miasto jest na gorce za 4 tury bedzie kultura jest ok. Wiec bede mial bonu +50 + fort + promocje, zapraszam charioty :)

W kazdym miescie granicznym mam odlozone min 5 mltokow na speara w razie czego.
Za chwile mam animala wiec bede mogl porobić charioty jako czujki. Szczególnie od strony wraitha i od strony od poludnia, a także dobrze wiedzieć co robi piteroter.

Informuje sasiadów summerów o potencjalnym niebezpiecznestwie.
Niech buduuja wojo oby.

Mimo tego ze podbijem panstwo to niestety nie mam super miodu, mam tylko dwa miasta, fakt stolica jes super ale to drugi miasto slabe.

W techacch ide po libraty (open borders), potem masonry, potem moze matma lub iron working, raczej iron. Swordy mi sie bardzo przydadza nie, ochronią mnie przed naglym wjazdem np horse archerów. Bede mogly demolować, katsy, slonie.
Nie mam slonie w poblizu, ale poszukam, admin obiecywał balans sloni. zoabczymy.
Powinny gdzies być. Planuje zdobyć oracle za wszelką cenne i wziać metal casting zbudować kolosa to mi da kopa.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 14:24:00
tura 37:

Mam 4 jawne pakty o nieagresji sasiadami: Piter(rzym), Barteq(niemcy), wraith(sumeria), Lukgin (Ottomans). Przoduje w tym chyba...

Nic tylko sie rozwijąc. Mam też wojne z dzia (japonia), którzy polaszczył się na miska, bo na mnie to chyba wątpie.

Wraith ma 7 miast.... i jest juz leader w punktach a nie jest cre.
Bardzo dobrze..., moj oglnoswiatowy spisek na wraitha okaze sie ze mam całkowitą racje, i nie są to urojenia.

ja sciąlem seta i za dwie tury bede mial miasto, mam tez 5 worków, ale 3 jest zajetych budową oracle (scinka lasu). Oracle to ważne dla mnie, przez to niedlugo będę miał proroka (wybuduje także swiątynie w tam gdzie będzie oracle) i będe miał kolosa. Planuje także dostawić miasta, aby mieć tak przed katsami 8 min moze 10 miast.

W miastach buduje granary teraz, potem miasta niech rosną budjac np dogi i jak ursną do 4-6 to scinka na sety i worki.

Kierunek expansji na tę chwile to, rzym i niemcy jak beda katsy. Piter juz 4 miasto dostawił, super, niech dobrze stawia...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 14:59:19
Analiza zachowania Piter, Barteq.
Moim drodzy sąsiedzi...
Nie wiem jak gra Barteq nigdy z nim nie gralem, ale piter to ani razu nie sciąl w tej grze....., to dobrze wróży dla mnie.
Barteq to zagadka, dobrze kombinuje jest rozsądny, mialem podejrzenie ze gram z bomblem :) , ale sciał tylko 1 raz. Może budują granary, tego nie wiem ale brak
uzywania scinki to chyba się skonczy anschlusem.

Przykładowo, ja sciałem chyba 7 razy, w tym ze dwa razy po wiecej niz jeden pop.
Wraith sciał 4 razy, expansive Faust buduje granary i doopiero zacznie scianać na maska, a juz sciał 3 razy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-03 13:01:30
tura 51,
mam 7 miast, całkiem niezlych miast, w 6 są już granary i kulturalny budynek, i scinka 2pop lub nawet 3 równo jedzie.
jedzie równo. Religia się rozszerza samoistnie, mam juz w trzech miastch reglie wiec oszczędzam na budowie monumentów. W swietym miescie sciałem (3popa) i dostalem temple, w koncu. Za 33 bedzie tam prorok no chyba ze przyspiesze naukowcami ale to ryzyko, że sie naukowiec urodzi.. Chyba nie warto.

Planuje koszty civic 12, koszty miast 20 w sumie 32 golda, sporo, ale trzeba jechać dalej z budową miast, jest jeszcze miejsce na conajmniej 3 -4 miasta a nie widzę wszystkich granic.

Idę po iron working, gdyż moje dogi to tylko 4 sily, nie mają szans z horse archerami, z kastami cieżko, a ze sloniami nie wogóle porażka...
(horse i slonie mogą miec latwo mele, ja potrzebuje az 3 promo aby miec 25 mounted).

W dodatku sword jest niezly wbudowany bonus 25% vs city, dotakowo moje moją z eventu 25% vs archery, baaaardzo mily event. Jestem agresywny więc spokojnie bę mógł atakować arche, prety (pozdrawiam pitera ;D ), nawet nieagresywne axe w miastach. Dodatkowo swordy ubiją wynalazki typy atak lucznikami (domel),
wjazd chariotami i horsami. Moje swordy dadzą sobie radę z katsami, a z pomocą katsów rozwalą i slonie bez wiekszego problemu.

Przekonwertowałem sie na hinud, wtedy rele szybciej sie roprzestrzenia, i mam dodtakowe zadowolenie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-03 13:07:08
tura 51:

Kierunek ekspansji, to raczej piter, jest chyba najbsalbyszy, buduje cud latranie.. Zyje w przeświadczeniu ze prtety go obronią :D . prety mają siły -1 czyli 7, nie są agresywne (nie prowadził wojen), wieć nawet w miescie z kultura 20% moje dogi go zmiataja. Po luki pewnie nie poszedl po co.
(poinformowalem go ze mam event, zeby nie szedl).
NIe jest cre nie ma religi(chyba ze mu skoczy ode mnie, mamy open borders.
Robi sobie simicty, niech sie upasie.

Potem się zobaczy może, finansowy barteq z relą, ladny ma chyba teren cos i sie wydaje, bo ma sporo GNP.

Na dole jest protekcyjny domel, i cre ind swiewi (za nefa), wiec raczej nie grozi z tamtad zagrozenie ..Bo chlopaki po prostu nie maja czym,
domel stawia luki i mury, a siewi coz nacja po nefie to nie jest rozwkit pewnie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-10 23:59:12
tura 59 no to teraz mam problem, czy iść na wraitha z kolacji dzia, bobek, czajmne i może barteq, czy wziąc z nim pokoj to 100 tury, nie wiem przychylam sie do tego aby jednak...... wziąc pokój :( , zbyt słabi zawodnicy,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-11 00:00:59
tzn maja zbyt mało armi albo są na non agr i będą mieli poźno katsy, niewiele na tym zyskam, miasto po kingu są na górkach :( , nie do przebicia dla mnie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 19:45:57
tura 78.
Sytuacja wyglada zle wraith ma 14 miast:
Ja mam 10, wraith budje cudy na potęgę zbudował Ogrody(aby miec inżyniera),
buduje Mausoleum (ma kalendar od 70 tury), klepie armie ze aż milo, wpakowal we mnie punkty szpeigowskie.
Planuje zrobić wielką kolacje:
Scooby czajmen(kluczowy zawodni), rihiter dzia barteq, i atak z każej strony na niego. Z pomocą (łaskową) faust powinniśmy dać radę.
Ostro pracuje dyplomatycnzie na tym kierunku, zobaczymy jakie będą rezultaty.
Jednum słowem każdym kto może mi pomoć jest moim sojusznikiem.
PYtanie dlaczego proszę egipt (top 2), podobny w sile do mnie.
- Ano dlatego ze egitp chce grę wygrac
- że realnie będzie zainsteresowany aby dokopać sumerom
Z barteq planuje rozbiuer imperium zła (rzymu), nie powinno byc problemu,
pomimo ze bodek go zastepował 2 tygodnie.
Potem to są dwie alternaty:
a) rozbiór barteq z faustem, wada ze dzia moze stać sie waselem wraitha,
a inni nie poradzą sobie z atakiem wraitha, anty kolacji może miec problemy
b) rozbior domel, siewi, kacowski ( tu nie ma problemu z konfliktem interesU)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 10:40:54
w sumie to ponti szkodza że nie masz dostępu do tajnych.
Co tam się dzieje :D , jak miałbyś dostęp do każdego z tajnych to chyba byś lał
ze smiechu, albo nie wierzył co siedzieje.

Coż wraith robi w gacie ze strach :D , jest dla mnie tak miły jak nigdy wcześnie
daje mi nawet OB, handel surowcami, moge nawet u niego trzymać jednostki i sprawdzać czy na mnie nie idzie. TAK milu to NIGDY nie był.
Chyba coś przeczuwa ....

Z drugiej strony dostaje cały czas info( z dwóch niezleżnych źródel), że ten ma
kombinuje koalicje anty skubi ( o dziwo tam sama nazwa pojawia sie w każdym poscie nawet wraitha, który wyrzeka ze tego nie robi).

Cóż cieawie sie robi...
Imperium zła ma przyjemnego władce, aż szkoda go jechać mam będzie mnie sumienie gryzło, ma ze mną OB, dałem mu marble, za dwie tury zbuduje Partheon,
od mojej strony nie trzyma armi, ja u niego trzymam chariota, widac ze mi ufa,
przekazuje mi prawdziwe info, same zalety, tylk jedna wade, że istnieje.

Coż za dwie tury robimy szybki numer jednostkami w jego kierunku, no chyba ze ktos mnie zdradzi.

wnuczus 

Posted: 2011-11-18, 21:51   

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-12 16:30:48
Tura 90

Wraith odkrył alfabet i dzieki temu wiem co wział z wyroczni.
Wziął matme dobry, wybór bo gnał kalendarz i mausoleum.
Ja niestety gnałem po katapy i slonie aby nie byc w czarnej jak ktoś mnie zaatakuje.
Ale nadarzyła sie okazja, wszyscy są przekonani ze wraith jedna wziął metal
(szczególnie wierzy to haram(holenerskie imperium druga finanasowan potęga).
Wiec mam juz metal casting miasto popa ma juz 8, scianm 4 popa i będe mial forga, scinam dwa lasy
oraz słonie za dwóch ludzikow i praktycznie kolos stoi.

Udało się mi zbudować cuda estetyczne:
Swiątynie zeusa
Shwadagon Paya
a partheon mozliwe ze zdobede w nastepnej turze.
Wiec jesli o cuda chodzi nie jest zle. Mam niezłe, cuda i chyba będzie całkiem sporo.

Rozbiór pitera jest banalnie prosty, chociaz wydaje sie ze sie głownie broni przede mna a nie przed bartkiem.
ALe trzy poczatkowe miasta pwoinienem miec.
Reszta powinna pojsc dla barteq ( z pięc późniejszych).
Agresywne dogi zmiatają prety charioti i inne bzudy.
Mogą być w miescie a nawet na górce.
Gorzej maj horsearcherami, ale tych piter nie ma:).
W dwóćh bitwach wybiłęm mu 17 jendnostek, tracać 6. (4 dogi katap, chyba 1 sword).
Praktycznie nie używałem katap (tylk jedna), dogi dają rade sobie z pretami, axami chariotami(jak atakują).
Moje mele dostały event ( darmowy cover), wiec i dają sobie radę z lucznikamm
(o tym evencie wszystkich "zainteresowanych" poinformowałem już wcześniej).

Ludzi ostro budują armie, obwaiam sie wjazdu z pólnocy moze dzia na mnie ruszyć.
Z połdunia lukinh raczej na mnie nie pojdze, Dostał rel.
Czajmen obok (na zachodzie jest słabiutki, mały power, słabe eko(nawet matmy nie ma), bo poszedł w alfabet.
Ma sporo miast chyba z 10 ale sa to małe miasa w nienajlpeszych miejcach.
Za to handluje z nim złoto za słonie super handel. Jest moim partnerem w tym regionie.
Jakby czajmenowi coś odwaliło, i nie dalby mi slonie, to zwrócę się do egiptu, lub do lukinga.
Sprawa jest wstępnie nagrana.

Mam 11 miasto (dostawie jeszce jedno następne będą zdobyczne). Bo miejsca brak.
W techa po metal casting ide po monarchie, skocze moze po sailing i jadę najprawdopodbniej po machinery.
Aby mieć crossy na dwa promo, a nawet na trzy (jak będzie vasalism).
(teo 2, baraki 3, monument 2, vasalism 2, general 2).
Na trzy promo to moje crossy będą niszczyć wszytko, także slonie.
(to jeszce trzeba sprawdzic, ale tak na oko to tak wygląda).

A ciekawi kto będzie następną ofiarą summerow, bardzo ciekawe.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 17:46:15
tura 98:

Summer zaatakował Japone (dzia) na poważnie zdobył jedno miasto, z akademia po desancie spalił, no i czeka na rozwoj wypadkow.
Sojusznik Niemiec pomaga dzia spalił jakąś wiochę summerow (BRAWO).

Czekają jak ja do tej zawieruchu sie dołącze. Ale raczej się nie dołącze bo:
1. wraith jest na GA i ma mega armie, slonie katapy horse
2. wraith zetnie na maksa wszystko i g zdobęde.
3. Ja, dzia bartreq i nawet czajmne ( z malusią armia) dla wraitha to jesteśmy ten sam region. swiata. Bedziemy atakować go na jego terytorium. On nas obrobi jak wejdziemy tylko w niego. Dzia nie ma sloni ani horseachrerow (nie ma techa,
za to ma kalenardz...). Wraith go zmiecie. A barteq na maksa mu na pewno nie pomoze. Bo dla barteq to średni biznes.
4. Caly swiat by sie cieszyl jakbym teraz zaatakwoal sumerow, 1 z 2 by się tłukli, pretendeci by nogami przebierali( faust haram, geo rihiter).
5. Wole prostrze cele domel, potem moze barteq czajmen siewi, kacowski.
Oni na pewno w pojedynkę są dużo łatwiejsi niż sumer we trzech.
A na nich zawsze kogoś znajde,
na barteq faust, na siewi - haram i faust, na domel - siewii,
na kacowski maiar, czajmen jest bardzo slaby samymi rycerzami w pare tur go obrobie.

5. mam kolosa i mam mega eko, z currency jest drugi zaraz po summerze ktory jest na GA.

Wiec raczej nie pojde na sumera, jak sie zgodzi na moje warunki pokoju.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 17:54:37
Partheon zdobyl po piterze barteq, skzoda, niezly cud, daje dużo kulutury co sie liczy bo szybko mu kulutra skoczyi będe mial problemy z kulrra na piterze.
W sumie to on wiecej zodbyl, Ja trzy miast on chyba 3plus cud plus, plus miejsce.
Wiec niestety będzie egzekucja z sojusznikiem faustem. Albo i samemu.
We will see.

Udalo sie zbudować kolosa., super cud, za 10 tur będe miał dodatkowe 70 monet z pól na wodach, jak miasta mi urosną, bo dopiero latarnie zbudowałem (ściąłem).

W techa to mam metal casting, monarchei, sailing. Ide po machinery, feudalism,
i guilds, Scinam rycki, upgraduje pare horsów i jedziemy ze special forces.
Zobaczymy czy miski sie przedn nimi obronia. Bo mają dwa ruchu, nisczą kazdą jednstkę wi miescie. Z generalelm to mogę nawet stolice niemca spalic :D
Ja stoim tak tylko war albo horse

Przed tymi techami to odkyrwam currency (wlasnie jest) alfabet (aby zobaczyć co gdzie jest), i literature aby miec heroic epic.
A potem rycki i zobaczy jak to bedzie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 17:59:21
aktualny civ stats
NIe wiem czy dobrze robie ze nie ide na sumera, ale coz intucja(exp) mowi ze nie dam rady)

* wraith79 Hammurabi Babylon 627 Offline
scooby_doo_pl Ragnar Vikings 522 Offline
* faust_ Suryavarman Khmer 522 Offline
* haram Willem van Oranje Netherlands 454 Offline
Geo Gilgamesh Sumeria 442 Offline
* Rihiter Cyrus Persia 419 Offline
Barteq Wang Kon Korea 373 Offline
Siewi Louis XIV France 345 Offline
Languorous_Maiar Boudica Celtia 338 Offline
dzia Hatshepsut Egypt 337 Offline
Kacowski Kublai Khan Mongolia 328 Offline
czajmen Stalin Russia 263 Offline
domel Sitting Bull Native America 255 Offline
Admin Charlemagne Holy Rome 247 Offline
* trebuch George Washington America

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 21:54:58
Posypały sie gramy za nieatakowanie summerow,
coz takie zycie, nikomy nic nie obiecywalem. Mogla podpisa haatti pakt defenesywny ale skoro nie podpisala jej sprawa.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 10:49:23
Ponti ma do ciebie prośbę. Proszę przenalizuj jak możesz, sytuacje.
Widzisz wszystko co kto ma ile armii.

Czy we 4 (ja dzia barteq czajmen) damy radę wraithowi.
Pamiętaj że wraith jest na GA, bacika też umie uzyć, zresztą co ci tłumaczę.
Bo została obwołany tchórzem i zdrajcą.
Napisz to w jakimś pakcie dla siebie i po tym calym dyplo niech się gawiedz dowie kto miał racje.

ponti (Admin) 2011-08-23 10:51:15
Nie powiem ci takich rzeczy :) chcesz widziec armie 4 krajów inwestuj w szpiegostwo

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 11:00:41
Zeby nie było porozumien:

Mam super tajny sojusz z wielkim egiptem. Oficjalnie nie wspołpracuje, a faktycznie do kolaborujemy na maksa, wymieniamy sie wszystkim co można, informuje sie o wszystkim, Jednym slowem uwazam go za mojego super sojusznika.
Dlaczego to robie?
Ano dlateo ze Egipt i ameryka gonią leadera i musza wspołpracować, aby go dogonić.
Egipt jak wraith nadal bedzie leaderem moze dać mi mining corp, jak nie zdązę wychodować wlasnego.

Zarowno ja jak i faust dobrze wiemy, ze nasza wspólpraca się konczy jesli wraith zostanie zdetronizowany.

Pisze to aby nie było ŻADNYCH nieporozumien. Dla mnie współpraca z egiptem to czysty bizness.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 11:03:21
ponti ja tego nie chce wiedziedz teraz.

Znam armie i czajmena i dzia i bartka i wratiha, mam wszystkie wykresy od sojszników, tajnych wspołpracownikow.
Cjhodzi mi o to aby PO GRZE zebyśmy się dowiedzieli kot ma racja
Wiec wraith ma armie
440k

dzia 410k, ja 350, barteq 320, czajmen 230?, bardzo malo.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 11:04:25
Dzia ma axe i swordy i katapu,
czajmen same axe (matmy nie ma)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 11:06:27
http://forum.civilization...dh_demo_wr7.jpg
to wykres 3

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 11:07:43
http://forum.civilization...xnnH_wojsko.JPG

ponti (Admin) 2011-08-23 11:25:41
Madry jestes wiec sam podejmiesz decyzje ,na Twoim miejscu wiem co bym zrobił ,niestety wybacz ale nie moge ci tego powiedziec.Jestem Adminem wiec posiadam wiedze taka ze kazda moja wypowiedz w tej kwestii moze urazic gracza wobec którego to wypowiedziałem.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 11:42:14
Podkreślam, zę NIE chce abys mi to teraz mowil chce wiedzieć po fakcie czyli po grze. Oczywiscie kazda twoja wypowiedz moglaby byc przezemnie zinterpretowana w rózny spósób i dostałby nielegalną informacje, a takiej nie chce.

ponti (Admin) 2011-08-23 13:02:26
a to spoko :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-30 12:47:58
Tura 108,
Wielka wojna ogarnęła świat.

Punktacja
wraith79 Hammurabi Babylon 739 Offline
scooby_doo_pl Ragnar Vikings 636 Offline
faust_ Suryavarman Khmer 609 Offline
haram Willem van Oranje Netherlands 599 Offline
Geo Gilgamesh Sumeria 510 Offline
* Rihiter Cyrus Persia 436 Offline
Siewi Louis XIV France 419 Offline
Barteq Wang Kon Korea 407 Offline
Languorous_Maiar Boudica Celtia 373 Offline
Kacowski Kublai Khan Mongolia 359 Offline
dzia Hatshepsut Egypt 348 Offline
czajmen Stalin Russia 283 Offline
Admin Charlemagne Holy Rome 247 Offline
domel Sitting Bull Native America 182 Offline
Papa Grizzly George Washington America 157 Offline
Wojny:
Etiopia (trebuch) - EGIPT (faust) 275 BC
Kartagina(rihiter) - OTTOMANIE(luki/maiar) 225 BC
Kartagina(rihiter) - EGIPT (faust) 225 BC
ROSJA (czajmen) - Ottomanie ((luki/maiar) 175 BC
MALI (geo) - Egipt (faust) 175 BC

Zaraz po stronie Egiptu i ottamonow dołącza haram.
Armia ottomanow jest potezna jakies 80 jednostek :szok:

Siewi ciekawe co zrobi, ma sojusz z rihiterem, ale armie ma obok domela, daleko od frontu.
Domel ma sporo armii, 7 katap, 7 gallic warrior, 7 axe, lucznicy z 8 sztuk.
Za bardzo siewi nie chce podejsć pod domela bo coś by musiał stracić.
Wiec trzymamy woja ja, dzia, siewi, domel w pogotowiu...

Wraith chyba mnie nie lubi, wkurzył sie zdeczka bo w kluczowym momencie, jednak baaaardo pomogłem dzia, atakując z siewi domela.
Domel atakowal dzia z drugiej strony,i juz zdobył gładko drugie miasto, a tu ja i siewi, robimy wjazd na domela.
Domel oddaje wszystkie miasta za darmo (4, ucieka do stolicy i dzia może sie skupic na wraithie. Pewnie wraith się zagotował :D .
Wział pokój z dzia, stracił trochę jednostek.

Cóz pomimo tego ze mam z nim pokuj do 150, to kontyngent zbieram.
Miasto przy granicy z wraithem akurat będzie mialo heroic epic, jaki zbieg okoliczności..... I produkcja wojska bedzie 1 slon/katapa na ture.

Wraith idzie w rycerzy, ja zbieram kase może, podje po nacjonalim i Taj mahal.
Skoczę po rycki. Zobaczymy jak wyjdzie. Zalezy co będzie sie działo.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 14:08:04
tura 112

wraith79 Hammurabi Babylon 776 Offline
scooby_doo_pl Ragnar Vikings 668 Offline
faust_ Suryavarman Khmer 648 Offline
haram Willem van Oranje Netherlands 635 Offline
Geo Gilgamesh Sumeria 518 Offline
Rihiter Cyrus Persia 469 Offline
Siewi Louis XIV France 443 Offline
Barteq Wang Kon Korea 422 Offline
Cheos Kublai Khan Mongolia 374 Offline
Languorous_Maiar Boudica Celtia 372 Offline
dzia Hatshepsut Egypt 371 Offline
czajmen Stalin Russia 285 Offline
[POL][KAC]Ponti Charlemagne Holy Rome 247 Offline
domel Sitting Bull Native America 178 Offline
trebuch George Washington America 157 Offline

Maiar wtopil na wojne 35 jednostek, rihiter stracil 5!!! Aż
Czajmen ma super szczescie w tej grze i jest dobrym dyplomata.
Ma rihitera za sojusznika, mnie także, i pewnie cos kombinuje z summerem.
Ale ufam ze woli mnie niż summerów.

Probuje nakłonic dzia do wspolnego paktu def, scooby, dzia, barteq, czajmen,
Nie za bardzo mi ufa za numer z sumeria.... Tak mu pomoglem z domelem, cóż pracuje nad nim...
Możę zmieknie (zadzwonię moze do Bombla po rady).
Zobaczymy czy uda sie wyscig po Taj Mahal, mam troche kasy w 1300, bede jechal na 100% ladncyh z 10 tur. Mozliwe ze dam rade wyrobić nationalism szybko.
A potem w 5 tur i Taj Mahal gotowy :D .

haram sprzedał egipt, ale egitp da sobie rade złoty wiek, teo, 18 miast. duzo produkcji. Dobrze niech buduje armie, może nie zdązy do Taj Mahal :D
Egipt ma wojen sam vs rihiter i geo. Ottomanie podpisza pokoj chyba.
Ale i tak egipu nie ruszą :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-19 11:14:35
Tura okolo 130.

Jadą mnie dziewka hatti i summer, scinam na maksa populacje, ale summer jest potęzny. Hatti zostanie zjedzona na przystawkę.
Summer ma rycerzy dużo tego jest bardzo szybko bo ma inżynierie.
Zobaczymy czy dam radę.

Póki co zaaforowałem Hammiemu sojusz do końca gry. Ze mna ma sojusznika Celtów
(domel). Jesli przyjmie propozyjce ze będziemy jego braćmi (moze będzie łaskaw).
To moim celem i celem Celtów jest głowa skośnokiej ladacznicy (dzia).

Dałem niezły układ summerowi może go przyjmie.
Jesli przyjmie to padne ze smiechu oddał bym wiele aby zobaczyć minę tej manipulatki Hatti.
Jak nie przyjme to cóż mogiła ...
I adminie możesz już pisac podsumowanie.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum