www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Babilonia - Maya" (haram)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Babilonia - Maya" (haram)

Pakt numer 2118, założony 2011-09-07 15:55:45 przez haram (haram Willem van Oranje /Babylon )

Nazwa paktu: Babilonia - Maya

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: haram
Maiar
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-07 16:03:10
Babilonia Holenderska z radością wita nowe władze w państwie Maya :) Wcześniejsza dobra współpraca z rodem Maiarów jest dla nas dobrym znakiem na przyszłość. Nie mamy aktualnie wspólnej granicy, jednakże jesteśmy dosyć blisko i z czasem mogą się pojawić kwestie warte omówienia.
Życzymy powodzenia w tej nagłej wojnie. Jeżeli będzie potrzeba odnośnie jakichś surowców strategicznych itp, to możecie swobodnie zwracać się do Babilonii. Pomożemy w miarę naszych możliwości.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-14 10:49:07
I jak mam traktować Twoje milczenie?
Jako wyraz niechęci do Babilonii, czy też zwyczajnie brak czasu na dyplomatyczne uprzejmości?

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-09-14 16:23:17
Huh, chyba raczej zanadto zająłem się innymi sprawami a Twoja wiadomość poszła w zapomnienie. : )
Tak czy siak, małe, biedny Maya nie widzi żadnych przeciwwskazań by w razie czego prowadzić współpracę.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-07 23:36:31
Witam ponownie. Tematu wcześniej nie podejmowałem z oczywistych względów, natomiast chciałbym teraz coś konkretniej porozmawiać o naszych relacjach sąsiedzkich. Jak się na nie zapatrujesz, może masz jakieś propozycje?

Ja z chęcią zawarłbym jawny o nieagresji, lub możemy nawet rozmawiać o jakimś pakcie militarnym. Pozdrawiam i czekam na Twoją odpowiedź.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-10-08 21:57:26
Przepraszam za chwilowe zwlekanie, aczkolwiek odpowiedź jest oczywista.
Chętnie weźmiemy owy pokój, z osobą, która walczy z Kartagińskim złem, która być może zacznie stanowić przeciwwagę dla Sumerii.
Jeżeli jednak chodzi o pakt militarny to myślałeś już o jakiś szczegółach? Czy bardziej myślisz o prostym defensywnym?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-09 00:16:07
Obaj mamy chwilowo co robić z wojskiem, więc myślę, że poprzestańmy na pakcie o nieagresji. Proponuję jakąś uniwersalną wersję, bez udziwnień do 170 tury?

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-10-09 00:29:41
Okej, zrób temat.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-09 00:34:24
Aha, jeszcze jedno - wszedłem 1 kirasjerem lekko w Twój teren, ale tylko obchodzę granice Kartagińczyka, zaraz go zabiorę.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-13 00:42:54
Sumer właśnie zaatakował Rosję, ale słyszałem, że również rozważał zaatakowanie Ciebie.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-10-13 09:20:51
Taa, zauważyłem 2 dni temu jak nie chciał podpisać paktu odnośnie pokoju, jednakże Rosja jest o wiele łatwiejszym celem dla niego, że i te nieliczne swoje axe ma z Twojej strony, po dwa że mógłby atakować mnie tylko z wody desantem na nowo postawione miasta.
Ale pytanie, Wy utrzymujecie w miarę przyjazne stosunki?
I będziesz szarżował Rosję dalej?
Bo co by nie mówić, o wiele lepiej by było jakby Rosja traciła miasta na rzecz Ciebie, a nie Sumera, który i tak ma ich dużo.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-14 22:43:46
Z Sumerią mam raczej chłodne relacje. Nie mamy granicy, ale wiem, że podejmował dyskretne, ale wrogie działania względem Babilonii. Jeżeli będziesz się czuł zagrożony z jego strony, to daj znać.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-16 20:09:58
Nie obawiasz się, że po oddaniu miast Rosji Sumeria będzie sobie chciała odbić stratę u Ciebie?

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-10-16 20:19:56
Jeżeli by robiła desant, to być może, ja nie mam z nim innej granicy nić wodnej.
I wielkie dzięki za chęć wsparcia. : )

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-17 01:25:03
Sąsiedzie, mam nadzieję, że nie masz zamiaru stawiać tam tego miasta :/

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-17 01:25:39
Uprzejmie proszę o zabranie settlera.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-10-18 00:07:36
okej

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 07:16:32
Jakimi siłami i z której strony wszedł Sumer?

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-03 16:15:02
To dopiero zobaczę, aczkolwiek już widzę jak pisze mi na pakcie tajnym że ta wojna ma charakter rabunkowy... cokolwiek by to nie było, nie zdziwiłbym się jeżeli byłaby powtórka wojny Wraith - Czajmen, co może skończ się bardzo kijowo dla mojej ekonomi, a jak jeszcze Japonia, z którą nie zamknąłem wojny chciałaby to wykorzystać, to tym bardziej. ; /
Tak czy siak wszelaką pomoc chętnie przyjmę, jeżeli oczywiście chcesz. Informować poinformuję po 21.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 18:58:44
Maiar, wojna o charakterze rabunkowym, to najlepsze co mogłoby Cię spotkać, bo to by oznaczało, że masz szansę przeżycia. Niestety Sumer proponował mi podział kraju Majów i szczerze mówiąc nie jest to dla mnie jakaś zła opcja. Zresztą Sumeria nie jest jedynym krajem, który jest takim rozwiązaniem zainteresowany (wskaż mi chociaż jednego Twojego sąsiada, który miałby powody, aby odmówić takiej propozycji).

Ale mam inną propozycję: możesz złożyć hołd lenny Babilonii, tak jak to zrobili Indiańce Ragnara i będę Cię bronił przed wszystkimi, włącznie z Sumerią. Pewnie masz demo moje i pozostałych sąsiadów, więc wiesz, że spokojnie stać mnie na to. Poza tą deklaracją chciałbym abyś przekazał po 1 mieście dla mnie - Mayapan, dla Rosji - Ankara i dla Japonii - Odrodzenie. Więcej żądań nie będzie, będziesz się mógł rozwijać na pozostałym terenie.

Piszę specjalnie szybciej, abyś mógł wejść do gry, obejrzeć sytuację i zdecydować. Jeżeli masz jakieś pytania, to zapraszam.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-03 20:17:52
Jeżeli bym się zgodził, jakby wyglądała aktualna sytuacja wojny z Sumerem?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 20:40:09
Z chwilą, gdy napiszesz w kronice o hołdzie lennym, ja piszę o mojej ochronie i żądam wycofania wojsk, więc presją polityczną masz natychmiast. Jeżeli nie posłucha (w co wątpię), to usuwam go siłą z kraju Majów. Po zalogowaniu zobaczysz mojego stacka kawalerii/kirasjerów koło Odrodzenia, od strony Babilonii mam jeszcze więcej złomu, ale możesz wszystkiego nie widzieć. Oczywiście muszę dojść gdzie trzeba.

W trakcie lenna oczekuję uzgadniania ze mną takich rzeczy jak: wojny, pakty, głosowania w ramach apostolic. Pozostałe rzeczy możesz robić wedle woli.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-03 23:18:42
Niech będzie, zgadzam się, jednak nie myśl że robię to pod wpływem wielkości armii sumeryjskiej, która jest, no na moich terenach, znikoma i wszystko jest pod wpływem niejakiego desantu i trzymania armii mojej z innej strony.
Żałuję tylko faktu, że coś takiego nie wyszło z mojej strony, póki jeszcze wojny nie miałem, a myślałem o tym, aczkolwiek w takim stanie rzeczy jesteś jedyną moją szansą na stabilność, a mówiąc bardziej, na przeżycie. Jeżeli jakoś przegrasz, a jak to pokazuje dyplo6, lider jednak może łatwo spaść, trudno, będę dzielił Twój los. Co do ataku Sumera.

http://img511.imageshack....33/56414117.jpg

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 13:42:28
Maiar, Deb mi napisał, że się wycofa zdobywając po drodze jeszcze to mniejsze miasto portowe. Ze swoich źródeł wiem, że może ściemniać, więc na wszelki wypadek idę armią. Proponuję, abyś jedną swoją armię dał w pobliże tego północnego miasta granicznego z sumerem, a drugą - może nawet tą większą na półwysep. Tam też będzie warto trzymać jakiegoś stacka, a ja potem zafortyfikuję po riflu w portach, aby z wody było ciężko ugryźć.

Odnośnie miast - jest zgoda Pontiego, natomiast chciałbym prosić, abyś moje przekazał dziś, a z Ankarą wstrzymał się jeszcze 1 turę. Potem wyjaśnię o co chodzi.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-05 02:02:19
Dwa miasta musimy przekazać przez wojnę, tak jak mówiłem, Ponti właśnie mi to napisał.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-05 09:20:48
nie rozumiem, jak przez wojne?

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-05 12:07:45
Em, nie ważne, coś mi się powaliło. Jak wbijesz dzisiaj możesz dać tą propozycję.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-06 18:33:31
Wczoraj robiłem turkę po imprezie i oczywiście zapomniałem o Mayapan.
Chciałbym to dzisiaj dograć, więc jeśli będziesz się logował przede mną, to złóż propozycję.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-06 18:44:25
Jeszcze jedno - dzisiaj jest głosowanie nad rezydentem Pałacu Apostolskiego. Proszę Cię o wstrzymanie się od głosu.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-07 00:33:05
Okej, zrobione. Mógłbyś też napisać Sumerowi by wycofał wojsko, skoro miasto tak jak chciał zdobył.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-07 08:01:25
Pisałem mu, ale mi odpisał, że nie zamierza miast oddawać.
Trochę to dziwne, bo wczoraj coś tam odbiłeś.

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-07 14:48:53
Odbiłem bo miał tam 1 rifla. W mieście na samiutkim południu już ma 5 jednostek, to jeszcze z 4 tury będę tam szedł armią.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-07 21:35:08
deb twierdzi, ze jutro zabierze tego ostatniego wojaka i da propozycje pokoju.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-08 08:09:46
Maiar, musiałem teraz zastępstwo załatwić, bo chwilowo jestem bez civ, więc informuj mnie jak sytuacja - czy Sumer się wyniósł itp.
Daj już też Ankarę dla Rosji.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-15 17:37:36
Oczywiście w najbliższym głosowaniu AP proszę o głos na mnie :)

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-15 17:38:23
Myślisz że Faust na Ciebie zagłosuje? Zakładając że cała reszta na Ciebie nie zagłosuje on chyba sam może blokować te 25% nie?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-15 17:40:49
Zagłosuje :)

Maiar (Maiar Catherine/Khmerzy ) 2011-11-15 17:44:09
O, to fajnie. A za ile głosowanie? Jutro?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-15 18:29:20
Jutro wybieram rezolucję.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-16 20:57:14
Dziś wybrałem i dziś głosowanie. Temat to oddanie jakiegoś miasta faustowi. Głosuj na TAK.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum