www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Babilonia - Sumeria" (Deb)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Babilonia - Sumeria" (Deb)

Pakt numer 2187, założony 2011-11-03 02:46:47 przez Deb (Deb Hammurabi/Sumeria)

Nazwa paktu: Babilonia - Sumeria

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
haram
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-03 02:59:12
Witam,
Na granicach sumeryjskich zlapano szpiega, a podobno mielismy umowe o wzajemnym nie szpiegowaniu sie.
Dodatkowo dosc niepokojace jest nagromadzenie wojsk babilonskich w stolicy, jak i w okolicy Twojego lennika. Zwlaszcza katapulty w liczbie wiekszej niz 10 nie sluza poprawnym stosunkom miedzy naszymi panstwami, a wrecz stwarzaja wysokie napiecie.
Byc moze to wynika z zaszlosci wojennych, ale obecnie jako nowy wladca Sumerii mam propozycje utworzenia strefy zdemilitaryzowanej na terytorium Twojego lennika.
Poniewaz za 3-4 tury konczy Ci sie uklad o nieagresji z Majami, a ja tocze wlasnie z nimi wojne - jestem otwarty na rozsadny i sprawiedliwy podzial stref wplywow, o ile Babilonia jest tym zainteresowana.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 09:45:07
Widzę, że wywiad Sumerii działa sprawnie, pomimo zmiany władzy. Faktycznie rozważałem działania względem Majów, więc cieszę się, że wyszedłeś z taką propozycją. Diabeł jednak zazwyczaj tkwi w szczegółach, więc ciekaw jestem jaka jest Twoja propozycja sprawiedliwego podziału strefy wpływów.

Co do lennika - zwróć proszę uwagę, że wycofałem stack kawalerii i kirasjerów, który stacjonował tam jeszcze kilka tur temu. Pozostały głównie słonie, które naprawdę trudno jest uznać za jednostki ofensywne przeciw riflom (nawet w towarzystwie katapek). Powiem wprost - to garnizon obronny przeciwko szybkiemu atakowi Twojej konnicy. Wiem, że poprzedni władca był wyjątkowo cięty na Ragnara i nie zdziwiłbym się jakby zostawił jakieś wytyczne w tym względzie.

A co do szpiega - to skąd pomysł, że to szpieg Babilonii i o jaką granicę wogóle chodzi?

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-03 12:10:12
No szpieg zostal, jak dobrze wiesz zlapany pod Bostonem. Ja wyraznie proponuje stwrzenie tam strefy zdemilitaryzowanej, co nam obu raczej na dobre wyjdzie. Ty i tak masz duzo łatwiej, bo w razie czego masz ze Scoobim open borders. Z reszta Twojego lennika nie musze tykac.
Widze, ze troche namieszalem z ta wojna z Majami, ale cholercia teraz mam tak, ze w nocy, albo nad ranem moge sobie pograc.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 14:00:11
Moge rozmawiać o redukcji tego garnizonu, ale nie o jego likwidacji. Nie chcę zostawiać Indiańca na Twojej łasce, a wiem mniej więcej ile masz koni.
Ale to zależy jeszcze od tego czy się dogadamy względem Majów. Zaproponuj proszę jakiś podział.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-03 22:22:44
OK, w zaleznosci od wielkosci garnizonu bedzie w takim razie zalezalo zainteresowanie moich szpiegow tymi terenami, a poslalbym bym ich w ciekawsze rejony.
Jezeli chodzi o Majow, to narazie odkrecam to zamieszanie, ktore niechcacy wywolalem.
Nie mam calej mapy Majow, wiec ciezko jest mi cos powiedziec, zwlaszcza, ze Japonia tez swoje zdobywa i sie nie wtracam do niego narazie. Rosja tez ostrzy sobie zabki, wiec jesli masz jakas pelniejsza mape, to Tobie powinno pojsc latwiej dokladniejsze okreslenie stref wplywow. Ja zaproponowalem podzial sprawiedliwy.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 00:11:27
Temat podziału Majów jest dla mnie nieaktualny. Majowie widząc swoją sytuację złożyli mi hołd lenny i ja go przyjąłem. Proszę o opuszczenie państwa Majów.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 12:06:41
Sumeria akceptuje ten fakt i wycofa swoje wojska, w drodze powrotnej zdobywajac Alma Ata (nie pamietam dokladnie nazwy, ale tam w poblizu jest Twoja lajba). Wtedy tez Sumeria podpisze pokoj z nowym lennikiem babilonskim.
Jednoczesnie musze poinformowac, ze inny lennik babilonski, za plecami swojego pana domaga sie zwrotu Bostonu.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 12:42:05
To dobre wieści. Rozumiem, że to taka grabież i po Twoim wycofaniu Majowie będą mogli miasta odbić?
Cóż się dziwić Indiańcom, w końcu część ich rodzin mieszka w Bostonie. A tak poważnie, to nie miałbym nic przeciwko, choć przypuszczam, że się na to nie zgodzisz.

I jeszcze kwestia techniczna - zgodnie z regulaminem obowiązkowe są wpisy w kronice o wypowiedzeniu wojny i zdobytych miastach ;)

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 19:46:05
Dzieki serdeczne za zwrocenie uwagi w sprawie regulaminowej - co prawda wpisalem to w wojnach, ale jak trzeba w kronice, to rowniez uzupelnie, ale wciaz mysle nad preludium wprawdzajacym mnie do kroniki jako nowego wladcy, mysle, ze jutro wszystko uzupelnie.
Jezeli chodzi o Majow, to poczatkowo mialem wlasnie taki plan, na wypadek, gdybys wykrecil taki numer, jaki wykreciles - znaczy, ze blefujesz na temat podzialu Majow. Jednak z powodu tego, ze Maiar nie zgodzil sie, zebym mogl wykonywac swoja ture na takich zasadach, ze go nie bede atakowal bede sie upieral przy zostawieniu tych miast u mnie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-07 10:33:02
Ponownie proszę o opuszczenie półwyspu Majów.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-07 21:23:19
W Izancanac zostal mi juz tylko jeden wojak, ktory odplynie w przyszlym transporcie i nie widze przeszkod w zawarciu pokoju z Majami jutro. Prosze rowniez poinformowac swojego lennika, zeby nie probowal silowego zdobycia tego miasta, bo zostanie to odebrane jako prowokoacja i nie pomoze wtedy nawet ta grupa babilonskich kirasjerow. Jutro puste miasto przekaze Majom wraz z oferta pokojowa.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-12 04:21:27
Biorac pod uwage czarne chmury ktore nadciagaja, oraz fakt, ze to moj poprzednik wypracowal wysoka pozycje Sumerii, bardzo powaznie rozwazam pokojowe zakonczenie gry na niechybnie zblizajacych sie wyborach za niecale 10 tur.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum