www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Japonia - Sumeria" (Deb)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Japonia - Sumeria" (Deb)

Pakt numer 2185, założony 2011-11-03 02:38:16 przez Deb (Deb Hammurabi/Sumeria)

Nazwa paktu: Japonia - Sumeria

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
KasztelanMirmil
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-03 02:39:38
Z uwagi na fakt posiadania wspolnego wroga proponuje zaciesnienie naszych stosunkow miedzy panstwowych oraz koordynacje dzilan wojennych.
Ja zrobilem desant z morze i narazie zajalem jedno miasto.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 12:15:47
Proponuje pakt defensywny miedzy Sumeria, Japonia (z uwagi na wtracenie sie Babilonu w wojne z Majami) i Niemcami (z powodu żądan terytorialnych wysuwanych przez amerykanskiego lennika Babilonu).
Sumeria narazie kontynuuje swoja wojne z Majami. Babilon ma wiekszosc swoich sil zgromadzone na poludnie od Sumerii, gdzie wzajemnie sie szachujemy.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-04 21:16:49
Ja zająłem dwa miasta Majów na których mi zależało i na razie podpisuję z nimi pokój.
Choć Sumeria jest mi miłym sąsiadem z którym zawsze chciałbym mieć przyjacielskie kontakty, to w obecnej sytuacji nie mogę sobie pozwolić na pakt defensywny. Mam obecnie zbyt długą granicę z Babilonią i zbyt słaby jestem technologicznie by móc narażać się na konflikt z nią, w sytuacji gdy konflikt Sumersko-Babilonski wisi w powietrzu.
Ze swej strony mogę oczywiście zapewnić, że Bailonia nie zmusi mnie siłą, ani nie przekupi w żaden sposób bym staną po jej stronie. Na dowód tego z chęcią podpiszę pakt o nieagresji, ale otwarcie przyznam, że defensywnego po prostu się boję podpisać. Przynajmniej na razie.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 21:53:27
Rozumiem, ja z reszta tez podpisze pokoj z Majami, po zdobyciu jeszcze jednego miasta. Do tej pory szachowalismy sie (tzn ja i Babilon) trzymajac swoje glowne sily w okolicy stolicy Scoobiego - niestety nie pamietam nazwy, ale mysle, ze kojarzysz. Musze Cie jednak poinformowac, ze porozumielismy sie nieoficjalnie o demilitaryzacji tego regionu i utrzymaniu statusu qou. To oznacza uwolnienie znacznych sil babilonskich w blizej nieznanym mi kierunku. Raczej nie zaatakuje on zadnego z moich sasiadow, bo moze sie spodziewac kontry z mojej strony, a przynajmniej powinien ;)
Biorac pod uwage powyzsze, jestem za zaciesnieniem stosunkow miedzy naszymi panstwami (Japonia, Niemcy, Sumeria), chocby na czysto tajnym gruncie i omowieniu sytuacji.
Prowadze rowniez intensywne rozmowy z Kartagina, Mali i Rosja (Czajman) - jak sie zapewne domyslasz, Kartagina (Rihiter), a zwlaszcza Mali (Geo) sa rownie ostrozni jak Japonia, jednak mysle, ze ten impas decyzyjny zdolamy ostatecznie przelamac, zanim bedzie za pozno.
Przyjrzalem sie mapie i doskonale rozumiem obawy zwiazane z szerokoscia granicy japonsko-babilonskiej.
Prawda jest jednak taka, ze Babilon gra na czas, bo czas mu sprzyja i z kazda tura ma coraz wieksza przewage, dlatego tez mozemy jeszcze toczyc wojne z Majami urywajac kolejne miasta. W przyszlej turze na pewno nie podpisze pokoju z Majami, dopiero w nastepnej, albo i pozniej.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-04 22:29:53
Dzięki za zrozumienie i informacje.
Współpraca zawsze popłaca, dlatego pozostajemy w stałym kontakcie.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 22:48:37
Problem polega na tym, ze Ty chyba uwazasz, iz pozniej bedzie latwiej Ci sie bronic niz teraz. Niestety jest to myslenie czysto zyczeniowe - zobacz kto teraz sie umacnia, kto teraz sie najbardziej zbroi, chociaz i tak ma juz najwieksza armie. Ja na ten moment mam najnowoczesniejsza armie, ale to tylko kwestia czasu i jak sie Babilon przezbroji, to albo Ci zalezy na tym, albo uwazasz, ze tak Ci wygodniej przezyc. Nawet Scoobi swojego pana tytuluje mianem Haracz ;)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-04 22:56:41
O tyle będzie łatwiej, że moje technologiczne koło zamachowe tez nabiera rozpędu :)
Ode mnie Babilonia nie wymaga na razie żadnych "opłat" czy stosunków lennych, a ja w tej chwili nie chce jej dawać powodów by to się zmieniło.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 23:06:39
Dojdziesz za 8-10 tur do dzial?
Dojdziesz za kilkanascie tur do piechoty?
Czy za mniej niz 20 tur bedziesz mogl klasc tory na swoim terytorium?
Jezeli na chociaz jedno z tych pytan odpowiesz szczerze TAK, to Cie rozumiem, bo dasz sobie rade, Babilon to pestka.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-04 23:19:39
Na te pytania ponizej Haram spokojnie moglby odpowiedziec: yes, yes yes!!!

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-05 11:39:57
Problem jest taki, że Babilonia na razie nie ma wobec mnie złych zamiarów, a mi szykuje się wojna z Egiptem. Nie chce walczyć na 2 fronty.

Deb (Deb Hammurabi/Sumeria) 2011-11-05 11:51:04
Rzeczywiscie cos mi Wraith wspominal, ze macie go jechac z Rihiterem, albo Geo chyba. Zycze powodzenia, bo to rzeczywiscie powinno was wzmocnic i jest jak najbardziej w interesie Sumerii - oby sie nie skonczylo na kolejnym lenniku Babilonu.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum