www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Cheos-cule" (cule)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Cheos-cule" (cule)

Pakt numer 1028, założony 2011-04-04 13:48:56 przez cule (Cule ( Ragnar / Korea ) )

Nazwa paktu: Cheos-cule

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cule
cheos
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-04 13:50:14
Witam, stoję buddysjskim mnichem pod Twoimi granisami Sumerze, otwórz abym mógł wejść ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-04 21:16:15
Witaj,
Da się zrobić o ile prawowity władca nie ma nic przeciw.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-05 21:43:21
Mnichem pozwalam założyć religię przy granicy.
Na wejście aby zwiedzać obecnie się nie zgadzam i odeślę taką jednostkę w trybie natychmiastowej wojny.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-05 21:57:02
Ok, ok, tylko bez bicia proszę ;)

Mnich przyjdzie za parę tur, ten w obliczu opóźnień skierował się do Inków :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-05 22:03:48
Wybacz nadmierną ostrożność ale z braku większych informacji od rodowitego władcy wolę chuchać na zimne.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-05 22:13:48
Spoko, woja tam macie conieco więc bać się nie trzeba mojego skromnego ludku :)

Jak nacja wpadnie w Twoje łapy to się obgada ściślej jakąś dyplomację.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-09 22:03:23
Zbliża się termin przejęcia nacji.
Na 99% to się stanie.
Możemy zacząć negocjacje-rozmowy-etc.
Jeszcze staram się rozeznać w sytuacji geopolitycznej ale muszę już przyjąć jakąś taktykę postępowania itd.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-09 22:18:51
No to mogłeś umieścić w poście jakiś punkt zaczepienia ;P

O ile nie masz chęci szukania zemsty za majów;) to raczej wojny między nami nie mają racji bytu. To taki wstęp z mojego punktu widzenia :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 01:12:58
Niestety nie mam zarazy przenoszenia zaszłości szczególnie za zastępstwa.
Kilka Dyplo zaliczyłem i raz sojusznik a raz wróg śmiertelny to norma :)
Co do punktów zaczepienia to raczej Ty powinieneś coś zaproponować, bo ja uczę się jeszcze mapy, sąsiadów etc.
PS
Odnośnie Majów to poszedłeś za moją radą na Bombla i dzięki temu sporo zyskałeś czego Ci oczywiście nie żałuję nawet teraz.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 01:13:42
zarazy = urazu, nie wiem czemu tak napisałem

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-10 09:29:36
To, że nie masz żadnej zarazy to też cenne informacja :D

Co do Bombla, to atak z Lukiem planowaliśmy parę tur prze Twoim upadkiem, ale Twoje info o piśmie się jak najbardziej przydało ;)

No co ja mogę zaproponować....jest tak, że Luk jest moim sojusznikiem i ataków na niego nie akceptuję. Wojna między nami nie ma specjalnej racji bytu więc wydaje się, że najsensowniej będzie nie wchodzić sobie w paradę.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 12:30:00
Oby tylko Luk nie spalił mi miasta wciśniętego w jego granice (postawione przez pierworodnego władcę).
Nie trzymam tam wojska bo nie jest dla mnie jakoś cenne ale stanowi dość poważny argument do wojny :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-10 13:55:02
No bo jakiś sprytny inaczej, który rządził Sumerami przed Tobą tak je postawił włąśnie po to żeby drażnić Francuzów...Luk nic nie spali, bo to dobry i pokojowy władca.

To co, Leszka tłuczesz czy jak? ;P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 16:36:25
Zbieram siły obecnie.
Leszek ma 1 armię świata to tłuczenie go może być niewykonalne obecnie.
Szczególnie, że ma sporo katapult i słoni.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-10 18:25:20
Eee Sumerowie też nie ułomki :) A już do spółki z Egiptem dadzą radę z palcem w nosie ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-13 00:28:56
A więc jednak inna droga. Jak najbardziej godna pochwały decyzja, Wikingowie życzą powodzenia na wojnie i jak najmniejszych strat ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-13 00:33:59
Dwóch na jednego było także teraz jest trzech na dwóch.
Dziękuję za wsparcie duchowe, czas trochę nosa ukręcić Egiptowi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-13 00:35:47
Poza tym przyda mi się sojusznik zaawansowany technologicznie z największą armią świata gdyby coś głupiego jakiemuś sąsiadowi do głowy wpadło :]

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-13 00:38:45
A tam, Twoi sąsiedzi to złoci ludzie. uduchowieni i filozoficzni, jak jeden mąż. Nie masz w nich wroga, ani tym bardziej możliwości do ataku na taki potężny i prężny militarnie kraj jak Sumeria :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-13 00:41:03
Strzeżonego Pan Bóg strzeże :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-20 12:05:53
Chciałem podeskortować mnicha buddy, a wlazłem niechcący na Twoją górkę, nie zabijaj i nie siej paniki w kronice, wyjdę w następnej turze ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-20 12:16:47
Znam te niechcący ;)
Ok, przemilczę incydent :)
Btw. gratulacje rozwoju.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-20 12:29:00
Jaki tam rozwój. Brnę sobie przez przeciwności losu i kłody rzucane mi pod nogi. Raczej trwam niż się rozwijam :(

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-20 12:33:23
Nie przesadzaj. Chyba nie wszyscy są tak zawzięci jak ja, patrzy np. Bombel :]

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 13:46:45
Hej sojuszniku, co myślisz o rozładowaniu napięcia w naszej okolicy jakimś fajnym pakcikiem czy coś? :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 13:55:25
A moje napięcie nie jest naładowane :)
Masz jakąś konkretną propozycję ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 14:00:24
Kurde to masz stalowe nerwy, ja czuję jakąś złą aurę przy granicach moich północnych ;) (może jestem sensytywny :D )

No myślałem przede wszystkim o jakimś pakcie o nieagresji, aczkolwiek wszelkie formy współpracy byłyby mile widziane, szczególnie te militarne :P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 16:53:04
Wiesz, że do końca taki bezinteresowny to ja nie jestem :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 16:58:45
No jasne, pytanie czy w Twoim interesie leży cokolwiek prócz czekania aż mój stack wejdzie do Turka żeby mu zrobić krzywdę? :)

To jak tak od razu przechodzisz do interesów to ja proponuję podział Turka. Wiem, że nie pozwolisz żebym ja go sobie sam capnął, ale Ty też gdzieś się musisz rozwijać, ja nie dam tknąć Luka ani Bobka, wiec zostaje Ci Leszek ;) myślę, że lepiej wyjdziesz na układzie ze mną, jak masz inne pomysły to wal.

Aha, wiem że masz pakt z Turkiem, odbyłoby się to na tej zasadzie, że ja wezmę sobie 3 miasta, Ty pozostałe dwa jak skończysz pakt(chyba że jesteś gotów go skończyć wcześniej).

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 17:06:36
Wcześniej paktu nie chciałbym łamać.
Leszka oczywiście nie zaatakuje :)
Na pomocy Turcji też niewiele bym zyskał poza sławetnym "bić leadera :) ".
Zastanowie się i zobaczę jakie to miasta by mi przypadły.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 17:12:23
No bo uwierzę, że do spółki z Leszkiem nie cieszylibyście się jak dzieci mogąc ubić mój stack ;)

Ale zastanawiaj się tak w miarę prędko sojuszniku, nie chciałbym przeciągać rozmów.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 17:20:10
No pewna radość by z tego była :]
Ale trzeba patrzeć długoplanowo :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-29 20:41:00
No i co tam wykombinowałeś sojuszniku? Leszek już przyciął mój stack więc można grać w otwarte karty :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-29 21:21:39
Naradzam się z Inkami.
Mówiąc szczerze twoja inwazja na Turcję popsuła nam plany "rozwoju".
Nie mogę zostawić prawie pustych miast gdy taki czołg będzie szedł w moją stronę.
Naprawdę nie masz innego sąsiada do lania teraz ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-29 21:25:29
Ano nie mam, poza tym nie czarujmy się, jak nie ja to Ty byś go wcześniej czy później łupnął, a ja mam ochotę mieć akademię, której sam sobie nigdy nie wyhoduję. Wasze plany? Nie moja sprawa, ale Wy chyba już nie macie sąsiadów żadnych żywych...

Zresztą ja oferowałem pakt o nieagresji i byłbyś wolny jak ptak, nie chciałeś to czego zwalasz na mnie :P ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-29 21:32:04
Sąsiadów mamy jeszcze kilku, znaczy Inkowie mają :/
Poważnie zastanawiam się nad twoją propozycją tylko:
1) Jak się Turcja wycofa do ostatnich miast to szkoda będzie wojska abym je zdobył.
2) Coś niedobrego iskrzy między tobą a Wielkim Tyłkiem. Nie wiem czemu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-29 21:40:29
1. To będzie kwestia 20 tur (tyle macie paktu) do tego czasu u ja sobie uspokoję nastroje, podpiszę pokój z Inką i Ci pomogę je zdobyć. Alternatywą jest wojna ze mną, z której wyniesiesz najwyżej straty, bo nawet jakbyście mi stack dorwali to miast sobie nie pozdobywasz na mnie. No chyba że masz jakąś jeszcze inną wersję na myśli..

2. A bo nie toleruję oszustwa i hipokryzji. Tyłek mnie oszukał, nie dotrzymał umowy i nie będzie między nami przyjaźni. A do tego jeszcze łga na forum że sobie coś wymyślam i na dodatek opowiada jak to Centa ubił bo łamipakt...wiadomo że PODOBNO w dyplo o to chodzi, ale mnie to drażni niestety.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 18:26:09
Niezbyt mądrze zagrałeś.
Nie miałem zamiaru tracić wojska w obronie Turcji.
Czy myślisz, że z pomocą Azteków i Francji przełamiesz moje i Inkaskie wojsko ?
Mam 12 tur złotego wieku i produkcję o 2 mniej niż ty nie mówiąc, że w złocie aż miło :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 18:28:44
Nie wiem o co Ci chodzi, to Ty mi de facto wypowiedziałeś wojnę, dobrze wiesz że nie mogłem nic innego zrobić skoro sterczałeś w mieście Turka. Ja wojny nie chciałem i dlatego do Ciebie pisałem na tajnych. Ty wolałeś wojnę i ok, ale wybór był Twój, a nie mój.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 18:29:57
A co do wojny to nic nie myślę. Miałem wybór walczyć albo dać się szachować dwóm cwaniakom co myślą, że będą decydować czy mogę sobie podbić Turcję czy nie, więc wybór był jeden :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 18:31:49
I co z tego, że byłem w mieście Turka ?
Przecież nie mamy paktu o współpracy militarnej tylko o nieagresji.
Czyli sam mi wypowiedziałeś wojnę i przez Ciebie nie będę miał akademii bo złoty odpaliłem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 18:32:54
Zobaczymy ile stracisz w Turcji i czym do mnie dojdziesz.
Mam jeszcze sporo czasu :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 18:37:32
No jeśli tak faktycznie jest to to był błąd. Myślałem, że liczy się każdy pakt jawny :) wojny nie chciałem, bo i po co mi.

No zobaczymy może ustrugasz jakiegoś słonia czy dwa, jeśli nie miałeś złych intencji to moja propozycja jest aktualna (inna rzecz, że przez kilka dni nie napisałeś, że się zgadzasz, a to oznaczało dosyć jasno, że się...nie zgadzasz :P )

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:02:12
Słonia czy dwa ?
Proszę Cię, słonia mam co turę w stolicy a za chwilę znacznie potężniejsze jednostki :)
To nie nacja po Martinie gdzie poszedł gamoń w relę nie mając łowiectwa i brązu :/

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 19:22:15
No to jak mówisz, że masz taką dobrą stolicę to tym lepiej, będzie dobry łup. :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:22:43
Zobaczymy w takim razie :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:23:57
Ale nie martw się poczekam na to ile stracisz w Turcji.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 19:24:36
Ja tam się niczym nie martwię, a już na pewno nie dobrą sieczką :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:31:33
No i dobrze, też to lubię :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 11:40:23
A z ciekawości to po co palisz miasta zamiast je zdobywać ?
Przecież ta kampania sporo Cię kosztuje a armia oddala się coraz bardziej od rodzimych terenów bez żadnych korzyści.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 12:16:13
Jeśli wyznacznikiem sensu kampanii jest to ile się na niej zarobi to pytanie otwartym pozostaje co robicie w niej Ty i Leszek?

Palę, bo mam inną koncepcję urbanistyczną. Dużo nie kosztuje, jednostki ze 25 złota na turę, prawie wszystko zwróci się z łupów na miastach.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 13:08:43
Ja z Leszkiem bronimy mojej stolicy :]
Ja mu pomogłem to i on mi pomaga.
Akademia poszła z dymem a ja nawet swojej się nie doczekałem :/

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 13:14:27
Widzę, że na tajnych nawet mi bedziesz ściemniał :)

Nic nie bronicie tylko bawicie się w politykę anty-ragnar. Proponowałem spokój, nie chciałeś, pupe Inki to juz w ogóle nie ma o czym gadać-od początku sieje ferment na forum chociaż już w każdym wskaźniku w demo mnie wyprzedza.

Akademie srał pies, terenów Ci bożek random nie poskąpił to dasz rade bez niej, jako i Wikingowie radę dawać muszą.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 13:44:44
Możesz coś więcej o tym ściemnianiu ?
Nie dziw się, że politykę Anty-Ragnar uprawiam jak mnie bezpodstawnie zaatakowałeś.
A to że z Inką się za łby bierzecie to tylko łatwiej mi poszło aby mnie wspomógł jak się za daleko zapędzisz.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 14:22:12
A co więcej? Dobrze obydwaj wiemy, że od początku chciałeś bronić Turka i ściemnianie mi tutaj w tajnych, że jakbym nie zabił chariota to byś palcem nie kiwnął jest śmieszne. Nie po to oszczędzałeś słonie od wyprawy na egipt, nie po to odrzucałeś moją propozycję podziału Turka i nie po to wpychałeś chariota do pustego miasta żeby patrzeć jak sobie podbijam Turka.

No i wreszcie, gdyby naprawdę tak było to byś nie miał teraz nic przeciwko podpisaniu pokoju skoro pisałem, że myślałem że wojnę zgodnie z regulaminem muszę wypowiedzieć. Ale Ty dalej ściemniasz mi tutaj, że się biedny bronisz przed moją agresją, a to bezsensu skoro obaj wiemy jak jest...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 22:40:45
Jakbym od początku chciał bronić Turka to teraz w jego stolicy byłaby moja i Inki armia.
Słonie od wyprawy na Egipt oszczędzałem bo miałem konkretną propozycję ilości wsparcia za konkretne miasto.
Nie robię samobujczych wypraw po nic bo nie ma sensu.
Propozycję odrzuciłem bo nie ufam Ci na tyle by pozostać w pakcie z Turkiem w zamian za dwa miasta których nawet nie mógłbym zdobyć bo nie łamię jawnych.
Co do postawy i pokoju to też mi się nie podoba, że dyktujesz warunki. Francji nie ruszaj, Azteka nie ruszaj i jeszcze mnie publicznie oczerniasz.
Ja sobie spokojnie kalkuluję.
Poza tym gram od niedawna w to dyplo i badam relacje jak każdy. Domyslam się kto jakie informacje ode mnie Ci przekazał i wiem, że w tym momencie mogę jedynie zaufać Ince.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 22:46:04
Co do pokoju jeszcze się nie starliśmy (poza stratą mojego lekarza o którym zapomniałem). Wiem, że masz już macki i gratki za to.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 23:27:59
Ince możesz zaufać do czasu aż spojrzy łakomie na Twoje tereny...czyli niedługo, bo po drugiej stronie już nic nie uszczknie (Rudi mu nie da ;P). Ale to nie moja sprawa.

No to jak piszesz w ten sposób to w następnej turze możemy podpisywać pokój i zapomnieć o sprawie, czyż nie?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 23:58:31
A jaką mam gwarancję, że jak pokonasz Turcję to nie wyleczysz się i za 10 tur będziesz chciał jakiś odwet na mnie wziąć jak już Inka do domu powróci ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 23:59:10
Obecnie masz największą armię na świecie i to blisko moich granic.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-06 00:26:54
Chcesz gwarancji to podpisać można pakt jawny. Przecież kiedyś Inka i tak wróci do domu więc to żadne argument. No chyba, że to taki dobry wujek, że będzie stał u Ciebie i bulił piniondze za Twoje bezpieczeństwo ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 00:35:40
A co z ewentualnymi dalszymi możliwościami rozwoju ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-06 00:38:55
Podpiszemy pokój, ja podbiję od razu Turka i przez admina oddam Ci jedno miasto (w zamian Ty nie przepuścisz Inka żeby mi tego podboju nie uniemożliwiał), a dalej to sie będzie myśleć. Możliwości nie brak.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 17:04:19
Miałem nic nie pisać za te obelgi na forum ogólnym ale czuję, że po raz kolejny duch rudowłosej obecnie przybrawszy postać Boudiki zawładnie światem.
Zbyt równe mamy siły by któraś ze stron po starciu wyszła zwycięsko, raczej obie będą przegrane nawet jeżeli jakieś jednostki zostaną. A i Bóg random może mocno dać którejś ze stron popalić.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 17:14:40
Teoretycznie możliwości dla mnie nie brak ale co to za perspektywa: Azteka nie ruszaj, Francji nie ruszaj a po Turku dostaniesz jedno miasto.
Miałbym jedno miasto więcej i brak wsparcia oddziałów Turecjich i Inkaskich.
Jeżeli mielibyśmy współpracować musiałoby to być jakieś konkretne działanie długoplanowe. Za kilka dni kończy się złoty i z powrotem będę w tak zwanej grupie pościgowej. Wojna ze mną to pozwolenie pozostałej dwójce z czołówki na rozwój. Inka rozwija miasta a Rudowłosa ścina wojsko aby szybko przejąć sąsiada.
Pomyśl nad jakąś rozsądną współpracą.
Nie musisz się spieszyć, tak czy inaczej będę robił wojsko i spokojnie czekał co dalej. Nie jestem mściwy aby napinać się i za wszelką cenę spalić cokolwiek.

Ukłony
Namiestnik Sumerii

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-10 19:32:03
Dla jasności-nie było żadnych obelg. Napisałem, że jesteś pachołkiem Inki, bo wg mnie zachowujesz się irracjonalnie ślęcząc u Turka wojem, za co płacisz, a nic z tego nie masz, podaczas gdy Inek mając najlepsze żarełko w świecie nawet nie zetnie jednego wojaka, bo ma w rzyci - po co jak jego granic strzegą sąsiedzi? A mocne słowo zostało użyte, bo to jednak ważna rzecz co nie? ;)

A w kwestii tematu Rudej, owszem ja już nie mam wątpliwości kto wygra D6. Pontiego łyknie bez popity niedługo i będzie miał pół globu w ręku, a ja będę patrzył, bo Dupa Inki z sąsiadem wiążą moje wojsko.

Turka oferowałem dwa miasta, a nie jedno, teraz już dwóch nie dam, bo przez Ciebie musiałem spalić dwa najlepsze i zostało ściernisko. Jako, że sytuacja mnie się nie podoba (nie bez powodu dwukrotnie oferowałem współpracę) zastanowię sie na spokojnie w domu i napiszę czy, a jeśli tak to jak widzę współpracę.

Pozdrawia skromny brodaty Ragnar

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:11:16
Dziękuję za odpowiedź.
Przemyśl również swoje przywiązanie do Azteka i Francji.
Aztek jest Ci obecnie wierny ale jak długo ?
Czy nie zmieni frontu jak moja i Inki armia będzie dwókrotnie większa w regionie niż twoja ?
Francuz od kąd przejąłem władzę w Sumerii nie ściął ani jednej jednostki. Jeżeli ktoś się połaszcze na jego ziemie (nawet nie mówię o sobie) to ty będziesz musiał go bronić.
A współpraca może być potrzebna bo jak to mówią gdzie dwóch się bije ...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:15:05
Z mojego punktu widzenia lepiej się nam opłaca aby wojsko Inki wróciło do domu i zajęło się jakim sąsiadem odbierając ziemie Rudej co pewnie nie poprawi ich stosunków.
Nawet paktu by nie mieli gdybym nie pomógł ale obecnie jesteś oczywiście na moim celowniku i wszelkie działania będę kierował przeciwko tobie.
Także na spokojnie poczekam na odpowiedź.

Ukłony Namiestnik Sumerii

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:20:58
Gwoli ścisłości odnośnie pachołka - koszt moich wojsk w Turcji to drobiazg. Większość armii i tak mam na swoim terenie :)
Dzięki temu mam gwarancję, że nie zaatakujesz. Mam złoty i czas gra na moją korzyść, macki i kusze masowo produkuję i jak się złoty skończy powinienem mieć armię wystarczającą aby samodzielnie odeprzeć twój atak.
Czysta kalkulacja - mając złoty nie muszę ścinać. Jak tu się czuć pachołkiem :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-11 19:11:40
Dobra, proponuję wspólne dokończenie Turka, Ty bierzesz to miasto koło Ciebie, które odbiera Ci słonie, i ten ryż nad Górką Turecka (którą się spali) - postawisz sobie nad nim miasto które ogarnie ten ryż i krowy z Twojego terenu. Ja biorę to miasto na samym dole nad oceanem, a na terenach które już wydarłem dostawiam sobie miasto jak tam już będzie mi pasować.

Później podzielimy Francję, Ty dostaniesz 3 miasta, ja 4, jedno postawione kilka tur temu nadaje się tylko do spalenia.

Organizacja-podpisujemy pokój, odprawiasz pupe, ja od razu wchodzę tu lub tu (jeszcze nie iwem gdzie mi bardziej będzie pasować), Ty sobie czekasz na koniec swoich paktów i dołączasz.

W dalszej przyszłości proponuję odwrócić się od Inki, zawsze to lepiej żeby finy szły pod ramię (nie ma rozjazdu technologicznego między sojusznikami), ale to już przyszłość, sam sobie zdecydujesz.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 00:37:26
Wycofuję cały garnizon z Turcji.
Oficjalnie jeszcze nic nie mów - rozmawiam z Inkami.
Nie chcę stracić ich przychylności szczególnie gdy moja armia ma iść do francji.
Od tej chwili nie musisz (Aztek też) obawiać się natarcia z naszej strony.
Chyba, że jakaś samobujcza akcja Turcji. Myślę, że bez wsparcia moich macek i pik raczej Inka nie pójdzie z Turcją.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:01:02
Francja złamała pakt przepuszczając twoje jednostki.
W sumie mogę ją atakować w każdej chwili.
Paktu z Turcą nie zerwę także nie pomogę ci jeszcze przez osiem tur.
Możesz poczekać lub uderzyć sam - mam nadzieję, że w drugim wypadku dochowasz umowy.
Z pokojem (i paktem)wstrzymajmy się jeszcze turę.
Chciałbym zaskoczyć Francuza mam nadzieję, że go nie ostrzeżesz.
Na ile czasu proponujesz pakt jawny ?
Oczywiście postaram się aby był trójstronny: Ty, ja i Inka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:04:40
Niewiele brakowało a byś mi miasto spalił ale staram się kontrolować co gdzie się rusza.
Nie będę wchodził do tego miasta posiłkami aby nie wzbudzać większych podejżeń u Francuza.
Ufam, iż pomożesz mi w zachowaniu tajemnicy naszego paktu.
Jutro byśmy podpisali pokój a później jawny pak o nieagresji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:41:21
Nie walczyliśmy to mam nadzieję, że moja Statua Zeusa jeszcze Ci nie doskwiera gdyby wojna miała potrwać jeszcze 1-2 tury ?
Nie mam drogi do Francji a by się przydało zaskoczenie.
To miasto ostatnio postawione faktycznie do spalenia bo rybki bym miał dla mojego.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:50:13
Ok, jutro sobie dopiero pomyślę gdzie pierwiej iść, czy do Turka czy do Francji. I w ogóle nad jakąś strategią, napiszę później co i jak.

Na ile czasu to nie wiem, jak wolisz tak możemy zrobić. Ale z Inką to w sumie nie zależy mi na pakcie...

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:51:29
Z tym paleniem to ja o innym pisalem, te koło Ciebie stojące liczyłem jako dla Ciebie, ono tam ma chyba rybki i krowy i jezioro więc całkiem, całkiem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:52:02
Górka turecka płonie ja stawiam miasto na pólnocny-zachód od niej (nad morzem).
Co do odwrócenia od Inki to zobaczymy może być tak, że będę w przyszłości musiał jej pomóc w sporze z Rudą.
Ale jak sam stwierdziłeś - zobaczymy.
Wszystkie pakty jawne i tak będę respektował - niestety taki charakter :(
Zdecydowane tajne postanowienia też oczywiście.
Być może jednak świat nie będzie należał ponownie do walecznego ducha Rudowłosej.

Ukłony Namiestnik Sumerii

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:52:39
Nad zaskakiwaniem Francji nie masz co się tak głowić, bo on ma woja śladowe ilości, ale ta tura pokoju mnie ie zbawi, niemam na razie żadnej buźki smutnej z okazji wojny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:53:24
Rybki mi skubnął od mojego miasta. Wolałbym spalić i postawić dalej na zachód ale to zobaczymy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:55:24
Domyslam się, że na pokoju z Inką specjalnie Ci nie zależy ale zarówno Ty jak i Aztekowie będą spokojniej spać.
A to się może przydać na przyszłość.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:55:59
No właśnie, ale może lepiej ustalić za wczasu temat z miastami Francji, bo później bedzie problem. Ja liczyłem dla Ciebie to Tours koło Ciebie, to na wschód od niego, co mówisz że Ci rybki bierze i Orlean na północ od tych dwóch, na wschód od Orleanu są rybki wolne więc miejsce na czwarte miasto jakby co.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:57:25
No właśnie, ale może lepiej ustalić za wczasu temat z miastami Francji, bo później bedzie problem. Ja liczyłem dla Ciebie to Tours koło Ciebie, to na wschód od niego, co mówisz że Ci rybki bierze i Orlean na północ od tych dwóch, na wschód od Orleanu są rybki wolne więc miejsce na czwarte miasto jakby co.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:59:37
Tours, Rheims i Orlean, Marseiles bym spalił (te co rybki zabrało).
Dodaj mi jeszcze jedno miasto a będę szczęśliwy, zadowolony i wdzięczny :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:00:47
Może być jakieś buforowe a nie będę w nim trzymał więcej niż dwóch jednostek.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:03:40
Po podziale będę miał 15 miast. Ty jakieś 20 czyli będziesz i tak leaderem w miastach.
Mi przez długi czas zostaje rozbudowa tego co mam bo żadnych szans na podbijanie.
chyba, że w przyszłości chcesz odpuścić Aztekom ale to już twoja decyzja.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:04:33
Wow, powoli, do podziału oprócz wymienionych przez Ciebie jest tylko Lyon, Paris i Bombel (ósme jest na jedynce, postawione bez jedzenia 3 tury temu wiec nawet nie ma o czym gadać tylko spłonie samo).

Ja do tych trzech powyższych chcę Rheims, bo jest w ważnym punkcie i wtedy mamy w miastach 4:3, przy czym Ty masz jeszcze miejsce na czwarte miasto obok Orleanu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:06:45
No tak, ale nie dążymy do tego żebyśmy się zrównali w ilości miast. Ja dostaję większy kąsek bo 1)cieżar walk głownie spada na mnie, 2)mam większą armię do wyżywienia 3)musiałem spalić dwa śliczne miasta Turka przez Twoją pomoc dla niego.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:09:43
Rheim ciśnie kulturą a teraz jak je przejmiesz to ja będę cisnął.
W sumie niech bedzie tylko nie miej pretensji za granice pod miastem bo musiałem walczyć z kulturą.
Co do ilości miast liczyłem też Turcę z tąd taka ilość :)
Pakt traktuję jako całościowy - Turcja i Francja.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:11:11
No szkoda, że nie pomyślałeś o Francji wcześniej. Miałbyś wielką bibliotekę, akademię a ja ze dwa - trzy miasta więcej.
Mmmm.

wnuczus 

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:12:49
Spoko, granica niech sobie jest pod rheims, w dobie szpiegów to nie ma takiego znaczenia. Ok, czyli ustaolne. Dla Ciebie Marsylia, Tours, Orlean i Para + miejscówka na Górką Turecką i rybki na wschód od Orleanu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:13:47
No szkoda też, że nie zaakceptowałeś od razu propzycji co do Turka :P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:15:07
O Francji nie mogłem myśleć ani nawet rozmawiać dopóki miałem pakt. Nawet Ragnar wie, że to podstawy honorowego traktowania towarzyszy :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:15:51
Zresztą ja nie jestem pazerny.
Zawszę mogę pomóc wojskiem w zamian za dodatkowe miasto (oczywiście wg późniejszych ustaleń).
Miej to na uwadze, bo dzięki wsparciu mojej armii Inka pokonała Egipt.
Za jeden Nefburg (co prawda 11 - jedno z największych na świecie) zdobyła sporo terenów i dwa święte.
Jak podpiszemy pokój to oszczędności będę mógł wydać na naukę i za niedługo rycerzami wesprzeć.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:17:35
No będę pamiętał jak się na Inkę wybiorę ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:19:06
:]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:44:35
No sam wiesz, że nie dełaś mi zbytnio wyboru stając murem za Francją i Aztekami.
Dwa Tureckie miasta za bycie nadal w szachu ? mmm ...
Teraz rozmawiamy normalnie i konkretnie.
Zresztą nie ma co dywagować, lepiej późno niż wcale.
Ale wierz czy nie szkoda mi również tych dwóch miast.
Nie żałuję Ci skoro mogę mieć coś w zamian.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 13:55:40
Co do wojny: Inka musi czym prędzej wracać skąd przylazł żebym mógł zacząć Turka, jednocześnie Ty wejdziesz do Francji. Ja część oddziałów poślę do Francji i zajdę go od tyłu po paru turach Waszej wojny, zdobywając cały czas Turka, Akurat kiedy się skończy Wasz pakt powinno mu zostać tylko miasto Para wiec będziesz mógł się włączyć do wojny. W każdym razie trzeba się sprężać wiec w następnej turze proponuję zrobić pokój w grze i koniecznie cofnąć Inkę, a Ty grupuj się pod Francją.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 14:39:02
Dziś już Inka zacznie się wycofywać ale będzie jeszcze częścią wojska u mnie w razie gdyby Turcja chciała się zemścić.
Za wojska Inki gwarantuję, że cię nie zaatakują.
Już z nim przedyskutowałem całą sytuację.
Ja mam wolną rękę odnośnie decyzji w naszym wschodnim regionie on w zachodnim.
Bez wojsk Inki nie mógłbym ruszyć większością do Francji.
Jutro podpiszemy pokój w grze i pakt jawny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:32:12
Możemy otworzyć granice i tym wojskiem co masz przy Rheim będziesz mógł zaatakować Francję.
Widzę, że jeszcze więcej podciągnąłeś.
Mam nadzieję, że się nie rozmyśliłeś i nie będziesz atakował mojego Lagash.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 17:41:10
Spoko, ja sobie ich cofnę, wolę z góry wejść.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:43:41
Wyślij jutro propozycję pokoju.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:46:24
Dobry pomysł miałem z tym złotym, gonię Cię w wojsku. Jestem drugi i przeskoczyłem Rudą, która ciągle ścina :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 20:24:45
E tam, sprawdziłem. Ruda wycina budynki religijne. Zaraz będzie miała 48 bazowej produkcji więcej.
Cieńko widzę dalsze losy świata :(

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 20:28:22
No ja wiem, że nie ścina woja. Z wojem poczeka aż będzie miał macki jak inni. Do tego czasu nic mu nie grozi, bo ma z każdym pakt.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 20:36:25
No nic, załatwmy szybko sprawę Turcji i Francji i pomyślimy co dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 10:33:49
O której będziesz robił turę bo wieczorem chciałem wyjachać ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-13 11:56:33
koło 13

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 12:04:23
ok

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-13 13:17:00
Posłałem pokój. W pakcie między nami zamieść nieagresję na Azteka, nie chciałbym żeby wynikła dziwna sytuacja, że podpisujemy pakt i Inka sobie wchodzi do niego...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 18:04:49
Możemy się wstrzymać z paktem ?
Obawiam się, że mi turek spali to miasto nad słoniami :(
Aztek nie będzie atakowany ani przeze mnie (dodatkowo mam z nim pakt) ani przez Inkę.
Był taki plan ale skoro się dogadaliśmy może się czuć bezpieczny.
Jak wspomniałem Inka nie wtrąca się do mojej polityki w tej części regionu i nie zaatakuje Azteka samodzielnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 18:55:21
Tylko moje wątpliwości budzi wycofywanie sie Inki. Tak sie wycofuje jakoś niemrawo i powrót z inżynierią weźmie mu chwilę, a ja nie chciałbym zostać zaskoczonym i później czytać na forum jak to jesteś zaskoczony samowolką Inki, że nie popierasz wbicia mojego stacka, ale już trudno i nie gniewasz się na Inkę :P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:10:11
Idzie powoli na moją prośbę. Nawet chrześcijaństwo wprowadziłem aby za szybko nie szedł bo narzeka na niepotrzebne koszty.
Nikt Ci stacku nie ruszy poza Turkiem.
Tu masz moje słowo.
Turek się obraził na nas a szkoda, żeby jakieś miasta mi palił.
Ty przyjmujesz na klatę Turka a ja Francuza.
Miasta Francji będziesz miał gratisowe.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:44:39
Francuz przecież będize się cofał przed Tobą więc wręcz przeciwnie-całe wojo pójdzie do miast koło mnie. Turek przewnie też we mnie walni, ale brałem pod uwagę że ciężar walki spadnie głównie na mnie, tylko nie bardoz rozumiem czemu chcecie przekładać pakt. Skoro i tak nie zamierza Inka atakować to czemu ma to służyć?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:50:11
Temu, że Turek w każdej chwili mógłby mi spaliś miasto nad słoniami i iść na stolicę.
A to by zablokowało moją armię we Francji bo bym musiał część wojska wycofać.
Francuza pomogę ci dobić.
Dla mnie umowa jest wiążąca.
Jakby nie to miasto Francji co mi pod moje kulturą podchodzi to więcej wojska mógłbym wysłać :(

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:51:42
Rozumiem zagrożenie ze strony Turka, ale nie rozumiem co ono ma wspólnego z paktem. Czemu miałoby wzrosnąć po jego podpisaniu?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:51:47
Czy szybciej dasz sobie radę z Turcją tym szybciej Inka będzie mogła wrócić do domu i zająć się kimś z sąsiedztwa Rudej a ja sprawniej Francją się zajmę.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:52:42
Temu, że będzie już mnie uważał całkowicie za zdrajcę.
Impulsywny jest, na Turcję chciał iść i tam zginąć coś paląc.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:53:08
Nie turcję tylko Azteka.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:54:25
No to trzeba go było tam wysłać...dostałby w polu baty i nikomu by już nie groził...a tak to ja mam ciągle przed oczami stacka Inki który w każdej chwili moze sobie wejść do Turka. :/

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:54:25
No to trzeba go było tam wysłać...dostałby w polu baty i nikomu by już nie groził...a tak to ja mam ciągle przed oczami stacka Inki który w każdej chwili moze sobie wejść do Turka. :/

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:54:59
O pakt się nie martw. Jak skończymy to co zaczeliśmy będę pewnie pomagał Inkom na wschodzie.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:56:18
Inka nie wejdzie do Turka - jak powiedziałem masz moje słowo.
Już go tam wysyłaliśmy ale wrócił jak pokój podpisaliśmy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:56:24
Ja isę cały czas nie martwię o pakt i o Twoją postawę tylko o Inka, który może zrobić co uważa. Już raz mnie na tajnych oszukał i później na forum pisał, że zmyśliłem sytuację...żaden problem dla niego żeby zrobić to samo.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:58:08
Umowa to umowa. Mi pasuje, Ince pasuje i Tobie pasuje.
Nie widzę ani celu ani sensu ją łamać.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:59:41
No jest problem bo bym się na niego wypiął a razem to byśmy się po nim przejechali.
Razem mamy inżynierię, macki oraz dwie największe armie świata.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 20:01:03
Inka juz sobie może mieć swoje plany, ale dobra, niech bedzie że Twoje słowo, najwyżej będę miał na kim wyładować żale na forum :P

Co do Francji to prosił mnie żebym wstawił jednostkę do Tours żebyś nie mógł niby zaatakować. Napisałem, że wstawię, paktu nie mam z nim już wiec możesz atakować, ale im później się wyda że go też zaatakuję tym lepiej. W każdym razie chodzi o to żebyś się nie rpzejmował moją jednostką w jego mieście.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:01:24
Jeżeli wejdzie do Turka bez mojej wiedzy to masz moje wsparcie.
Głupio by zrobił bo ma po 1 jednostce od mojej strony i mógłbym mu trzy miasta zająć z nienacka samą konnicą.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:03:45
Ok nie muszę wypowiadać ci wojny (bo i tak nie mogę technicznie) :)
Wiem, im później się wyda tym łatwiej konnicą przejmiesz miasta od swojej strony :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:04:05
Co ja z tym turkiem, chodziło mi o Azteka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:16:24
Na marginesie Inka ma jeszcze Zulusów, Chiny i Persję za sąsiadów.
Po co miałby się pakować w wojnę z tobą i Aztekami.
Ta mu mogę pomóc a tu nie bo mamy umowę.
Tylko ja jestem zamknięty i obecna nasza umowa mi bardzo pasuje.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 19:40:01
Armia Turka wyparowała, możesz czuć spokój i pewność na granicach. No chyba, że chariotami Ci jest w stanie zagrozić :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-15 21:07:50
Ok to jutro podpiszemy pakt.
Z tym miastem co je zostawilem dla ciebie to był bład, teraz ja strace miasto, ech.
Trudno, odbuduję.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-15 21:08:16
Jutro w takim razie mozemy podpisac pakt jawny.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 22:52:46
myślisz, ze coś Ci dzióbnie Francja? Może nie.

Za to z Turkami będziesz miał spokój, posłałem zapytanie Bodkowi czy mogę przekazać Ci przejęte miasto, wtedy nie musiałbyś już czekać na koniec paktu, tylko bym Ci zdobył to Para i przekazał.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 00:15:06
Jeszcze a propos wpisu Inki - mam rozumieć, ze dałem się nabrać czy jednak dotrzymasz słowa i zgodnie z tym co pisałeś zostaliście z Inką wrogami wobec jego wjazdu do Azteka? Bo odnoszę wrażenie, ze temu służyło przedłużanie podpisania paktu.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:20:50
Kur.. miał się nie wtrącać. Zaraz skrobnę pak jawny.
Nie wiem czemu to zrobił.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:28:03
Francuz chce się dogadać.
Ale trzymam się ustaleń tylko cholera muszę wojsko na granicę z Inką wysłać.
Widze, że Ince nie można ufać, nie mam doświadczenia z sojuszem z nim.
Acha co do paktu to chcesz go czy wolisz zaskoczenie dla Francji ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:30:32
Najpierw chcę wyjaśnienia sprawy Inki. Przecież to nie może być tak, że my sobie rozbieramy Francję, a on połyka Azteka. Na razie nie umieszczaj paktu, bo co nam po nim, jak Inka już go złamał zanim podpisał?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:35:43
Masz sojusz z Aztekiem i sporo wojska przy jego granicy.
No ja Ince nie pomogę ale zaatakować go mógłbym dopiero po powrocie wojska z Francji.
Wkurzony jestem bo miałem jakieś miasta zdobyć i się porozwijać a teraz zong.
Co proponujesz ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:40:31
No właśnie problem mam, bo nawet nie wiem czego dokładnie oczekiwać. Jeśli Inka by atakował Azteka to jak dla mnie jedyną opcją jest pokój z Francją wspólne rozniesienie Inki (na którym Ty zyskasz najwięcej). Tylko nie wiem czego Inka chce od Azteka, pisze w kronice że zaproponował pokój bez roszczeń terytorialnych - czyli może to być tylko sojusz przeciwko mnie, bo raczej nie poklepanie po plecach.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:44:05
Z tego co przeczytałem to spalił jakieś świerze miasto przygraniczne i chce podpisać pokój.
Chyba lepiej, żeby teraz podpisali. Będziemy mieli 10 tur.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:45:33
Mi napisał, że to za zamknięcie granic i postawienie miasta w "strefie spornej".
To musiało być gdzieś od twojej strony, na południu bo u mnie nie szedł do Azteka.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:49:43
Oni nie mają granicy od mojej strony. Ja wiem o które miasto chodzi - fakt, było blisko Inka. Zamknięciem granic niech sie bezczelnie nie wykręca, bo proszony o odejście szpiegami-skautami dalej biegał i podpatrywał co gdzie mam. Jeśli nie będzie miał żadnych żądań wrogich wobec mnie to można przystać na ten pokój i podpisać pakt, jeśli będzie coś więcej kombinował to nie ma innej opcji jak go pojechać, bo co innego?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:51:42
Założyć pakt tajny dla nas ?
Mi pisał, że nie ma żadnych żądań.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:53:35
Sprawdziłem, mam z Inką pakt do 113 tury czyli około 10 jeszcze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:55:39
No to jak Aztek potwierdzi, że nie ma żadnych żądań to niech podpisują pokój i lecimy dalej zgodnie z planem, a Inkę za bezczelne wykorzystanie sytuacji spróbuję nagrodzić kiedy indziej (z Twoją pomocą jeśli taka będzie chęć z Twojej strony).

Co do paktu to wiesz, ja w sumie nie mam mu nic do powiedzenia, ale pakt nie zaszkodzi jak chcesz zakładać.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:57:25
Przecież macie jeszcze pakt podpisany razem z rudim do 130 tury.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:59:23
Tylko jak się macie w nim kłucić to nie wiem czy jest sens :(
To daj mi jutro znać co z Aztekiem.
Na ile tur pakt ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 02:01:49
A to muszę bardziej uważać co piszę.
Ten pakt miał być Ja+Inka v Ruda.
No to faktycznie do 130 tury.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 02:02:39
To poczekam do jutra co z Aztekiem ustalicie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 02:03:40
No jeśli z Aztekiem będzie wszystko ok to nie w sumie co gadać z Inkiem za dużo. Trzba czym prędzej podpisywać ich pokój, żeby Aztek miał spokój i posłał mi wojo do Turka, a ja część odeślę wtedy do Francji i ją szybko skończymy.

Pakt z Inkami na ile? No nie wiem w sumie. Jakiś w miarę niedługi. Za długi machnęliście i teraz w sumie najbardziej by pasowało też do 130.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 02:03:59
No, jutro będziemy ustalać jak coś sie wyjaśni z Aztekami.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 02:08:03
Ok.
Wojskowy mamy do 113 czyli jak go nie przedłużę to od 113 do 130 jest tylko o nieagresji.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 11:42:20
Tak jak podejrzewałem, ten "brak żądań" w wykonaniu dupy sprowadza się do wymuszenia łamania paktu jawnego ze mną. Zarządał od Azteka zamkniecia mi granic i pozwolenia na ustawienie zwiadowców przy moich granicach...

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 11:43:36
W takiej sytuacji nawet nie kwalifikuje się na podpisywanie z nim paktu o nieagresji skoro jawnie atakuje mojego sojusznika i żąda zerwania ze mną sojuszu...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 11:51:39
Porozmawiam z nim aby zajął się swoimi wschodnimi granicami jak się umawialiśmy.
W takiej sytuacji robi nie tylko tobie ale i mi koło pióra.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 11:58:36
No tylko to trzeba załatwić szybko, z Dupą pod granicami ja nie mogę się zająć tym czym mamy się zajmować. Napisałem Aztekowi żeby zaproponował pokój bez zamykania mi granic więc może Ince podpowiedz żeby go przyjął.

Mam nadzieję, że rozumiesz moją sytuację i zdajesz sobie sprawę, że jeśli Inka bedzie kontynuował wojnę z Aztekami to ja nie będę mógł się zgodzić na spokojny podbój Francuza.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 17:02:23
No i widzisz jak Inka pogrywa. Ja z nim z pozycji słabszego negocjował nie będę. Chyba go coś boli jak myśli że będzie szantażem wymuszał zgodę na obstawianie moich granic.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 21:41:36
Chyba trzeba było od razu założyć pakt dla czterech. Nie wiedziałem, że tam takie napięcia między Aztekiem a Inkami. Za mało mapy odkryłem. Myślałem, że graniczą tylko tuż pod moim miastem.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 21:43:12
Bo tak jest. Napięcie nie wynika z nich tylko z tego że Dupa chce sobie mnie szpiegować, a ugrac chce to poprzez moje zaangażowanie wojenne. Jeśli będize isę upierał to proponuję podpisać pakt w trójkę, bez Inki, jak zmieni zdanie to się przemyśli dopisanie go.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 21:51:08
Dupa się boi, że do niego wejdziesz a chciałby trochę wojska inaczej porozmieszczać.
Musisz go trochę zrozumieć, ty masz bufor w postaci Azteka, on nie ma.
Może niech we dwóch sobie tymi skautami sprawdzają tereny przygraniczne.
Obecnie boicie się na wzajem i sam się zastanawiam, czy nie wrócić do domu z Fracji bo za bardzo się ktoś na kogoś obrazi i nowy konflikt będzie.
A wtedy Ruda tylko Ręce pozaciera bo jej dwóch konkurentów do tronu odpadnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 21:57:41
No jakby nie kończyli jego sojusznicy jako warzywa to może wolałby Aztek być jego buforem ;)

Jak sobie będzie stał na ich granicy to mu wystarczy, na mojej się nie zgadzam, bo z niej widać miasta moje. A Ty tak w ogóle się nie musisz oglądać na Inkę, tak jak pisałem, my możemy pakt podpisywać bez niego, bo do niczego on mi nie jest potrzebny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 22:20:05
To tak zróbmy. Najwyżej się Inkę dopisze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 23:13:33
No to sobie nie pogadamy z Inkom, nie mam siły na takie bzdury typu "a bo wy złamiecie pakt a mnie to można wierzyć".

Na ile podpisujemy pakt wobec tego? Mnie interesowałby pakcik nawet dłuższy, do 150 tury, jesteś idealnie umieszczony w takim miejscu, że nie mam najmniejszej ochoty na wojny :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 01:44:04
E tam, będziesz mnie miał z dwóch stron :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 01:47:11
A poważnie to dajmy do 130 bo nie będę miał późnij nic do gadania a tak może gdzieś coś za pżedłużenie paktu dostanę od ciebie :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 01:49:12
Zawszę przyjmę jakieś miasto za przychylność i wsparcie :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 02:23:07
No ok, skoro tak wolisz. Myślałem żeby już zrobić podwaliny pod jakąś dalszą współpracę, a Ty zaraz z takim materialistycznym podejściem... :P

Jutro albo pojutrze wystawmy, muszę sobie popatrzeć kiedy tam będę w stanie wjechać do Francji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 09:04:08
To nie materializm tylko perspektywa na dalszy rozwój :]
Przecież nie będę przez 30 cykli budynków budował a armia stojąca w koszarach zgnuśnieje.
Przyda się jakieś zajęcie dla niej choćby na dalekim wroncie :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 15:50:09
Hehe, no to Ruda odjechała...320 produkcji :D :D :D

Wyślesz w 110 turze wojo do Turka? On już prawie nic tam nie ma, więc dobrze byłoby to skończyć. Aktualnie ma słonia, łucznika konnego na 0,3 energii i kilka uszkodzonych warów.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 17:25:20
Coś tam mogę wysłać - przed 110 turę nie dasz rady ?
Wszystkie posiłki maszerują w kierunku Francji ale część ewentualnie zawrócę.
No co do Rudej to masakra.
Przejrzałem sobie dziś na spokojnie cudaki, też ma niezłe.
Będzie trzeba kupy woja żeby ją ruszyć.
Jak wciągnie Chiny to nie wiem, czy we trzech z Inką dalibyśmy radę zważywszy, że jakieś tam satelitki jej pomogą.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 10:03:06
Górkę Turecką ty spalisz czy też ja mam ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 10:21:54
Już spaliłem. Co do woja to na razie się leczy, cośtam będę w stanie posłąć, ale nie chcę już nic tracić u Turka a pewnie trzeba by chociaż jedna katapkę przywalić. Zobaczę jak to będzie wyglądać dzis.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 13:16:39
Wyślę do Turcji za dwa dni kilka jednostek (w tym ze dwie piki do zdjęcia słoni). Jest 109 także wojnę mogę wypowiedzieć dopiero w 111 (do 110 włącznie jest pokój).
Tą konnicą co sprawdzasz ruchy moich wojsk mógłbyś się ruszyć i pokazać co Francuz ma za Orleanem. Bez tej wiedzy bedę ściągał posiłki jeszcze go wiem, że ma sporo katapek i słoniami może mi dobić knechtów i moje słonie.
Szkoda mi wojska aby się jakoś mega wykrwawiać na Orleanie.
A jak przyjmę go na klate to będziesz miał puste miasta do przejmowania.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 16:13:09
Ja nie sprawdzam tylko kasowałem Persa co tam stał, zaro coś ruszę.

Tymi pustymi tak nie kuś bo i tak wiemy że się cofnie na tyły.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 16:13:29
Ale z tego co widzę to woja Ci nie brak także będzie dobrze ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 18:05:06
Którymi pustymi ?
W tych od strony morza podocinałem dziś wojsko, garnizony zabrałem żeby już posiłki szły.
Te miasto co mam je pod samą jego granicą to obecnie nawet na rękę jakby je zaatakował.
Zostawiłem tam samych knechtów, pika i jednego słonia. Wszystko sfortyfikowane za murami także trochę by stracił i mniej mógłby wysłać na główny stack.
A miasto to dwójeczka z murem i latarnią także szybkie do odbudowy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 18:07:23
No i dziś źle się ruszyłem generałem i stoi teraz z obstawą jak ci..
Kiedy planujesz atak i pakt jawny ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 18:10:14
Chodzi mi o te puste po Francji co to rzekomo będą na mnie czekać :P

Atak szykuję, wojaki z Turcji się kurują, a później muszą zejść na dół. Pakt to nie wiem, jutro? Napiszę jakieś głębsze plany jak zrobię turę.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 18:10:14
Chodzi mi o te puste po Francji co to rzekomo będą na mnie czekać :P

Atak szykuję, wojaki z Turcji się kurują, a później muszą zejść na dół. Pakt to nie wiem, jutro? Napiszę jakieś głębsze plany jak zrobię turę.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 18:14:36
No zobaczymy, jak Francóz mnie zaatakuje na otwartym to będą puste bo mu nic wojska nie zostanie. :P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-19 14:54:11
Zostało mu jedno miasto. W sumie ma 3 słonie (jeden zdrowy, dwa mają 3 energii) jednego HA (ma 0,4 energii) zdrowego axa i kilka uszkodzonych warów. No i J.S. Bacha :D Ubiejsz to, co? Bo ja bym już chętnie podleczył jednostki i posłał do Francji.

Do Francji wpadam za jakieś 4 tury. Za dwie będę miał rycki i chcę się nimi wspomóc w blitzkriegu jak się uda.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-19 16:22:42
Odnośnie Turcji dobiję, widzę jego miasto i co w nim ma :) Ściągam tam piki aby zminimalizować straty na słoniach. Szczególnie, że jak wejdę to odpali artystę i kulturą pod samo miasto podejdzie spowalniając posiłki.
Odnośnie Francji poczekam na Ciebie, albo chociaż ze 3-4 dni. Robię wszędzie piki i z 10-15 dorzucę do stacku. On ma same słonie i katapki także wolę zminimalizować straty.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-19 23:02:44
No to tego Turczyna tam szybko skrobej, bo mi tym Bachem kurde wywija i jeszcze odpali i miasta poprzygniata kulturą ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-20 13:04:35
Wkurzyłem się na Azteka bo akurat wszystkim poszedłem albo na północ albo w stronę Turka.
Niech bardziej uważa bo jakby to trafiło na Inkę byłoby po negocjacjach.
Udało mi się postawić Sankora przed Rudą, zmasakrowała by nas mając już wszędzie budynki religijne.
Dobicie Turka chwilę się opóźni bo już zawróciłem jednostki nie wiedząc co tam jeszcze dalej idzie.
Wiesz co Ruda teraz wymyśla ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 13:50:36
Nie wiem, wiem tylko że się ślicznie w trójkę ścigacie do Liberki, na razie macie to samo ;)

Aztek niestety taki jest, mnie też rozwalił jak mi postawił miasto pod nosem kradnąc banany...jakby nie to że potrzebuję buforka to już by go nie było.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 15:04:43
A z tym s loniem Luka to na serio nie dasz rady? BO wolałbym żeby Aztek nie atakował go, wtedy już Francuz bedzie pewny że go zaatakuję...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-20 22:17:35
Dam radę, zawróciłem jednostki i jutro będą pod jego wojskiem.
Tylko opóźnia mi to sprawę Turcji i zebranie pik u Francuza. Muszę ich mieć tam minimum 12 a najchętniej tyle ile on ma słoni :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 23:00:35
A wiesz, że stacki można rozdzielać i posłać 3 jednostki tam, a resztę na Turka?

No ale w sumie nie mój problem, im później swój kawałek ugryziesz tym później zaczną się z niego profity :P

Z tymi pikami to i tak będize tak, że będziesz siedział i je drukował, a jak ja wejdę do Frnacji to z zemsty i tak wszystko na mnie pójdzie. O czym zresztą dobrze wiesz :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-21 11:03:10
Wiem ale jak wspomniałem nie widzę co tam jeszcze idzie i czy trzy jednostki wystarczą. Zresztą nie mam zbyt wielkiego terenu i za dwie tury spowrotem będę pod granicą z Turcją.
Co do Francji bez pik to mogę stać jak stoję a tak jak dojdą (dociąłem to będzie tego kilkanaście sztuk) to mogę ruszyć dalej. Nawet po ostrzale katap będą miały wystarczająco siły aby bronić się przed słoniami.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-22 12:34:27
Francja chce negocjować ze mną pokój.
Odpowiedziałem, że nic straconego tylko mi musi jakieś miasta oddać.
Będę żądał niemożliwego aby poprzedłużać aż wejdziesz z drugiej strony.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 08:24:13
No to Ruda robi Spiralną. Nikt jej nie jest w stanie wybudować szybciej.
Ładnie ruszy do przodu i nam odleci :(

wnuczus 

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 09:02:12
No leci, leci. Co zrobisz? Trza swoje robić i liczyć, że mu się noga powinie. Może na Ince? :D Źle by nie było ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:06:12
No liczę, że mu Inka za skórę wejdzie.
Ma największy potęcjał zaraz po Rudej to może się za łby wezmą jak się im pakt skończy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 09:10:31
No, tylko że im się pakt kończy wtedy kiedy nam, czyli pewnie wyjdzie coś w stylu Sumery i Mongoły rozbierają Ragnara, a Inka bierze Azteka. Albo coś w ten deseń :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 09:13:15
A co z Chinolem? Wygląda, że Inka go będzie jechał, niech sie szybciej zbiera to się Boudica zdąży zastanowić nad niechęcią swoją wobec Inków ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:15:02
Takie zagranie dało by Sumerii (przy dobrych wiatrach i powodzeniu całej akcji) gwarantowane maksymalnie trzecie miejsce bez innych możliwości.
Ja wolę żyć,chociaż nierealną, mglistą nadzieją na coś więcej :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:17:16
Myślę, że tereny Chińskie to podwaliny pod konflikt Boudoki z Wielkim Tyłkiem.
Jakby się tam za łby złapali to możemy spokojnie robić swoje :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:53:31
No i jest też opcja, że ty z Inką ruszycie na Boudokę a ja za wsparcie dostanę od was po 1-2 miastach :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:53:54
Tych scenariuszy negatywnych dla mnie nie rozpatruję :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 10:09:43
Za ile dni wchodzisz do Francji ?
Mógłbyś przejąć miasta i się zbunkrować. Moje piki już idą na front. Za dwa dni powinienem też wejść do Turcji.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 11:52:33
Nie wiem. Jak zejdę na dół wojem, nie liczyłem ile to zajmie. No zamierzam przejąć i poczekać aż przyjdzie stackiem je odbijać. I znowu moje biedne katapki w plecy... :(

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 11:53:11
Z Inką gdzieś ruszać i skończyć jak każdy inny jego sojusznik? Hmmm, postoję :P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 12:24:33
:]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-25 01:40:26
Trochę jestem zmęczony i o ile nie poustawiałem źle jednostek jutro wchodzę do Turcji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-25 13:04:04
Zauważyłem nowy pakt jawny - znaczy przedłużenie.
Można wnioskować, że Ruda wybiera się na któregoś ze swoich sąsiadów - może Chiny ?
Jakbyśmy się pospieszyli z Francją to Japonia byłaby w twoim zasięgu :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-25 21:17:57
Tylko co mi po tej Japonii, trzeba raczej się ustatkować ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-25 21:57:00
EEeee tam ,ustatkowanie nie polega na produkcji woja :]
Zaatakowałem Turka btw.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-25 23:23:21
Przecie ja już nie produkuję nic :P

Gdzie tam będe się wyrywał do Japonii jak tutaj Tyłek z Sumerem, a pakt jeszcze dobrze nie przybity już dobiega końca :D akurat pod koniec Francuza będzie trzeba zacząć czujniej patrzeć na północną granicę :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-26 01:26:06
Rób rozważne ruchy i pilnuj Azteka co by "zauważał" to i tamto a będzie dobrze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 15:34:30
Dasz radę wstrzymać jutro turę do wieczora? Chciałbym w sobotę rano wejść do Francji, a jutro może mi sie udać dopiero koło 22 zrobić turę i wtedy pewnie luk zrobi przede mną i w sobotę rano nie będę mógł zaatakować (podwójny). Jakbyś dał radę wstrzymać to by było spoko. Tylko musiałbyś się też luka spytać czy poczeka, bo o 21 jest zniesienie bodajże.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-26 19:22:33
Będzie problem, bo jutro jadę na swoją łódeczkę na ryby gdzieś koło 12-14 tej.
Może cię ktoś zastąpić ?
Ja bym mógł poprosić o zastępstwo ale może być problem z zasięgiem tel. u mnie i nie wiem, czy ktoś sobie poradzi z obecną sytuacją.
Nic nie mam poustawiane i pokolejkowane bo dynamicznie działam.
Jeszcze Turek chce przezbrajać wojsko. Dobrze, że go dzisiaj od żelaza odciąłem ale pewnie jakaś dobra duszyczka się znajdzie jutro.
Z Francją muszę się ruszać w zależności od niego.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-26 19:22:57
A i wracam w sobotę koło południa.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 19:55:08
Aha, no to nic, będę próbował wcześniej, a jak nie to się przełoży atak. Ja też lecę na bieżąco więc zastępstwo raczej nie da rady.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 00:39:48
No to Ruda skończyła złoty wiek i dalej 300 produkcji :D

Minaret jest, Liberka jej, zaraz następny złoty z Taj Mahala. Masz jakieś pytania odnośnie zwycięzcy? :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 14:54:59
Ile ma do Taj Mahala ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 15:08:38
Czekam na Ciebie z ruchem. Daj znać o której.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:11:23
Ile ma to nie wiem, wiem że ma już edu i filozofię więc i Taj i Liberka będą jego... :(

No ja turkę zrobię zaraz, ale zaatakować Luka mogę dopiero w następnej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:31:43
Korekta - Liberkę już ma :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 16:35:40
A nationalizm ma ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:38:54
A nie wiem, tego zapomnialem sprawdzić.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 16:39:54
I pamiętaj o Rheims, są tam twoje jednostki i w czasie wojny będzie teleportacja.
Albo je wycofaj albo przed wypowiedzeniem wojny wejdź do mnie.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 16:40:46
Szkoda, bo postarałbym się TM mu podebrać.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:42:07
ano, pamiętam.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 20:06:24
Możesz jutro sprawdzić czy Ruda ma nacjonalizm ?
Jutro też poczekam na twój ruch.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 21:33:11
Sprawdzę.

Nie wiem co zrobiłeś Eli, ale ona wierzy że jesteś jej opiekunem...po prostu ręce opadają :P

jeszcze co lepsze jednostki pocofała jak widzę z miasta...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 22:50:26
Nie mam pojęcia. Nie odzywała się do mnie odkąd wycafałem swoje wojska.
A opiekunem jestem bo przecie sypialnia, daktyle etc. :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-29 12:34:20
Wziął nacjonalizm ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-29 21:41:30
Poza Francją masz jakieś możliwości rozwoju ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-29 22:43:09
Ty, jedno miasto wnuczka...i to w sumie tyle :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-29 22:45:28
Postaram się przekonać Inkę uświadamiając, że Ruda to potężne zagrożenie.
Zbyt łatwo podbiła sąsiadów i posiada lepsze tereny niż ja czy ty. Oby tylko dalej nie podbijała to jest nadzieja.
Wiem, że z Inką ciężko ci idą jakiekolwiek rozmowy ale może uda mi się utrzymać nasz układ na tyle długo abyśmy mieli szansę z Hegemonką.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 00:20:28
Dasz radę paktować z Inką ?
Rozumiem brak zaufania ale może jakoś uda się nam to przezwyciężyć ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 08:12:57
Pogadać można, na razie nie robimy przecież żadnych zobowiązujących akcji, jak przyjdzie do jakiejś poważnej sytuacji to będziem się martwić. Na razie myślę głównie o Francji, pakt z Rudą mi się kończy i nie wiem czy nie bedzie chciała tego wykrozystać.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 08:59:07
Widziałeś co odje*** Bodek u Luka? Nie mam pytań. Jeszcze teraz nacje dostanie Jarek albo Inny Cent ,których jednym zadaniem będzie spalić doszczętnie wszystko i zatłuc jak najwięcej naszych...

Już trzeci raz mi sie to zdarza i wymiękam :(

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 09:41:38
Też nie mam pytań. Musimy Francję jak najszybciej podbić bo zostaną same jedynki i pustka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 10:05:20
Nie mogę robić printscreenów to podaję ci aktualny stan w miastach które widzę:
Orleans: 20 słoni, 17 katapult, 7 axów, 2 speary, 2 woriory
Rheim: 1 axe, 1 spear
Bombel 2480 (obecna stolica): pusto
Dodatkowo dwa pola nad Rheims (na górce, również dwa pola do Bombel 2480) jeden słon i na prawo jedno pole katapulta.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 10:31:34
Na printy sobie xfire używaj, tak na przyszłość. Co do wojsk to lece tam do niego szpiegami więc coś będzie widać. Skończy się tak pewnie, żę zbunkruje się w Bombel. Lipa jak diabli, nie wiem, może po takiej ścince go strike dotknie?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 10:35:27
Jak zostanie z jednym miastem to nie wydoli na taką armię.
Nawet jak się zbunkruje to jak połączymy wojska to damy radę podejść.
Gdybym miał okazję na spalenie Rheims to palić ? Wg umowy ma być twoje to pytam.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 10:39:47
Możesz palić, tylko się tam nie rozstaw, to sobie później odbuduję. Teraz jak Bodek się do niego dorwał to już i tak jeden uj czy spalone czy nowe postawie...

No połączyć się będzie dało, więc tak będzie trzeba zrobić najwyżej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 10:56:24
Nie będę się rozstawiać.
Jak tylko się wycofa z Orleanu to ja podchodzę.
Jutro zrobię jakiś szpiegów to może uda się go złapać na jakiejś górce paląc drogę tak aby nie zdążył się ruszyć.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 13:46:32
No głupio by nie było, tylko znowuż - Bodek będzie wiedział jak operować workami.

Pewnie pójdzie do Bombel, wtedy weźmiesz Orlean i będzie trzeba kminić jak połączyć wojska. Lepiej by było jakby został w orleanie, bo można by połączyć je wtedy dużo spokojniej, ale ciężko liczyć na to że nam tak popuści ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 14:07:09
Jak zostanie w Orleanie to ciężko będzie połączyć.
Jak padnie Orlean to wybrzeżem po prawej stronie będzie można zrobić drogę i spokojnie połączymy.
Wyślę na front ze czterech worków jakby co.
Bodek nie będzie grał przecież Francją. Zna usytuowanie i liczebność wszystkich moich wojsk nie tylko tego stacku to byłoby to trochę bez sensu.
Zero jakiegoś zaskoczenia czy desantu.
Może dzisiaj się ktoś określi na zastępstwo.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 14:16:36
A tym kims będzie Paweł...

Właśnie lepiej jak zostanie w Orleanie, jak weźmiemy Bombel i Rheims to spokojnie się połączymy po lewej od Orleanu, a jak się zagnieździ w Bombel to ja nie będę mógł lecieć na około bo oczywiście wlezie do mnie i spali mi miastoco mam pod granicami. Zobazcymy się jak się będzie sytuacja rozwijać.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 17:27:55
Ok, ja będę czekał na okazję z Rheims.
Bawię się też w ciuciubabkę z Orleanem, jak wychodzi ja podchodzę jak wchodzi cofam się ale cały czas mam stack w pogotowiu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:09:01
Widzę, że został w Orleanie, może zdążę jakimiś pojedynczymi jednostkami zdobyć Bombel. Rheims dosyć puste jak widać, pakuj na łódkę macki i może sie uda spalić, wtedy jego kultura nie sięgnie Bombla i będzie spokój. Jak zostanie z samym Orleanem to na bank mu Strike wejdzie więc poczekamy chwilę i wleziemy jak padnie cześć woja, już połączonymi siłami.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:09:21
Tak na szybko się wydaje, że może się to tak udać. ZOabczymy w praniu ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 21:14:34
Widziałem Rheims i już mam macki na galerce ale tylko jedna niestety.
Bombel był pusty i można go było jednym genkiem zdjąć ale nie starczyło by mi ruchu i drogi poblokował.
No ale dziś jego ruch jeszcze i zobaczymy jak zagra.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:50:43
Macki ale jedną :D Dobre kurde, zapiszę ;)

No bombel to wiem że miał wara tylko, ale mój genek był zaaferowany szarża na Paryż :) Teraz tam napchał włóczników, zresztą już w zasięgu jest kilka moich koni także jakby puścił to zdobędę, ale wątpię.

Szkoda że nie dasz rady Rheims spalić tymi jedną mackami :D bo mi kultura stamtąd pod Bombel podejdzie nawet jakbym dał radę zdobyć.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:52:32
Pozytyw taki że nie ma inżynierii także nie bedzie zbyt mobilny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 22:10:02
Macki 3, galerka jedna niestety. Więcej na nią nie wejdzie :(
Mam jeszcze genka w zasięgu jakby mocno nie obstawił Rheims.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-31 10:59:27
Niestety w Rheims ma już 4 jednostki. Zająłem ryckiem generałem to najsłabsze miasto, ale to tak dla jaj bardziej bo je pewnie odzyska za dwie tury.

Stackiem poszedł do Bombel i pewnie tam zostanie bo będzie mógł upolować kilka moich jednostek które zostaną pod miastem po szturmie, a później i tak je odbije. Poświęciłem je żeby odciągnąć go od Orleanu, teraz już go spokojnie zdobędziesz także wracaj tam wojem ja mam tak stack ustawiony że w następnej turze mogę wejść na sarenki (nie wiem czy widzisz, to jest dwa pola od Orleanu)więc cośtam pomogę.

Nie masz może jakiejś konnicy na górce pod Rheims? Kurde dobrze by było jakbyś dał radę go do jednej jednostki osłbić w tym mieście, wtedy mógłbym dojechać tym ryckiem generałem i spalić to cholerstwo.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-31 12:41:59
A jakie jednostki tam zostawił ?
Kurde może dotnę galerkę.
Konie pod Rheims nic nie pomogą bo górka jest w jego kulturze i blokuje ruchy.
Mam tam generała czyli trzy macki z wody + jeden genek.
Zobaczę jakie są szanse.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-31 12:45:44
Tam czyli gdzie? W Rheims ma słonia, włocznie, axa i katapę chyba. W Orleanie zostały axy, jakieś kilka słoni i jakieś resztki.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-31 19:29:03
Rozdzieliłem trochę wojska i ruszyłem w stronę Orleanu.
Zwiększam garnizon pod Rheims.
Nie da rady dobrze obstawić Orleanu, Rheims i jeszcze Bombla.
Tam gdzie będzie okazja to palę.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 02:20:34
Też szkoda, że tamtego nie spaliłeś bo odbił a tak kultury trochę byśmy się pozbyli.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 07:34:31
Ono jest w takim miejscu, że nie sięga nigdzie kulturą, także to bez znaczenia. Podleciałem tam żeby je skrócić, żeby juz nie ścinał i parę monet dziubnąć.

Dzisiaj zrobię turkę koło 15 także będę myślał co dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 10:27:37
Jeden stack mam pod Orleanem, jeden ruszył w kierunku Rheims.
Jeżeli nie zawróci głownego stacku to Orlean jutro pada.
Nacierasz na Bombel ? Mocno osłabił główny stack zostawiając obronę w Orleanie i Rheims także znacznie mniej ci zagraża.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 10:30:07
Nie mam tam woja. Zresztą i tak poszła tam zdecydowana większość więc średnio widzę taki temat, ja mam malutko pik także straty by były brzydkie bardzo. Jak się zbunkruje w Bomblu to albo będzie trzeba się połączyć, albo poczekać na strike.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 10:34:57
To zobaczymy co dzisiaj zrobi. Jak się wróci do mnie to nie przebije się prze Orlean bo też wojska rozdzieliłem.
Może jakiemuś innemu miastu możesz zagrozić ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 10:53:02
Jak możesz ustawić szpiega na lewo od Orleanu (o ile będziesz mógł spalić drogę) tam gdzie stoi dwóch roboli i słoń.
Jak się nie ruszy jutro mogę zdjąć słonia atakiem z morza i zabić tych dwóch roboli.
Ty byś spalił drogę i nie zdąży z kontrą pod Orleanem.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 11:31:08
Nie mam na niego w ogóle punktów wiec nie mam z czego spalić drogi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 14:12:17
Trudno, pokombinuję bez tego.
Szpiegów dopiero robię niestety.
Jak możesz to daj mi info co jest powyżej Orleanu i dalej.
Ja widzę obecnie tylko Orlean, Rheims i ten stack między Orleanem a Bomblem.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 15:00:06
Jak się okazało i tak złapali tego szpiega :P

Zdobyłem Bombel i tamto małe znowu. Z tego co widzę drugim szpiegiem worki są koło Orleanu więc w tej turze nie odbije Bombla bo ścieżkę zniszczyłem konikami. Zobaczymy czy będzie próbował mimo wszystko czy zawróci, ile masz do Orleanu? Wypas by był jakby się go udało tak zamotać, że nie zdąży ani tu ani tu. Jest szansa, że Rheims dorwiesz? Mówiłeś że rozdzieliłeś stack, to możę po prostu wejdź na górkę pod rheims żeby go nastraszyć i żeby stackiem pilnował rheims, a niełaził między Orleanem a Bomblem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 17:25:01
Jednym stackiem stanąłem na górce w kierunku Rheims a drugi stoi bezpośrednio pod Orleanem.
Dziś jego główny stack nie zdąży wejść ani do Rheims ani Orleanu także jutro powinienem albo przejąć albo spalić Orlean.
Jak ruszy w kierunku Bombla to 100% padnie Orlean i podejdę po Rheims.
Pojutrze byłoby pozamiatane.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 18:35:26
No to git. To ciekawym gdzie teraz polezie. Ja stack cofnąłem w kierunku Bombla, jak tam będzie szczęścia szukał to go łupnę.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-02 10:12:00
Spaliłem Orlean. Prosze nie stawiaj tam miast to sobie dwa upchnę.
Ten duży stack pilnuje Rheims, jak podejdę to już nie zdążę się wycofać.
Mam połączenie drogą do Paryża i mogę ci tam podesłać posiłki.
Muszę część wojska zostawić (i to sporą) bo mi podejdzie i spali Lagash.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-02 11:26:50
Ok, ale nie cofaj sie spod Rheims, stój i go szachuj, zobaczę jak tam wygląda i może jakoś się połączymy w miejscu Orleanu.

Miasta tam nie postawię, ale nie stawiaj wyżej niż stał Orlean, bo mi kulturą bdizesz wchodził.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-02 13:33:17
Jedno chciałem postawić w miejsce Orleanu (jak już będzie bezpieczniej) a drugie na prawo, nad morzem ale kratkę wyżej aby surowiec wodny objąć.
Cofnąłem się spod Rheims bo katapult naściągał ale jutro dotnę drugą galerkę i doślę jakieś posiłki to wejdę jeszcze raz i sześć jednosteg będzie na galerkach to albo wspomoże nasz stack albo ten pod Rheims.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-02 15:46:25
Który? Bo Twoje miały być rybki na wschód od Orleanu, ale tam jeszcze jakieś kraby są czy coś takiego o ile pamiętam, to chciałem je dziubnąć

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-02 23:44:11
Uuu, to będziemy mieli miasta o dwa pola od siebie z tego co pamiętam z mapy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:11:51
Za Twoich najemników których mi tak często polecasz mogę odstąpić żarcie ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:18:47
No pomoge jak obiecałem.
Liczę na dłuższą współpracę.
A Paryż masz całkiem fajny chociaż szczerze mówiąc jakoś źle poustawiał Francuz miasta surowce wodne tracąc.
Paryż gdyby nie był stolicą też lepiej by było spalić i dwa miasta postawić.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:20:23
Dasz radę przejść co byśmy współnie od strony byłego Orleanu uderzyli ?
Robię tam drobę nadmorską co by mobilność zwiększyć między terenem po Orleani a moim miastem pod Rheims.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:22:40
No jakby nie to że go capłem na 10 ludzikach to bym sfajczył bo aż płacz bierze jak widzę to ustawienie...sam w sobie zły nie jest, jeszcze z chatkami wyrośniętymi, ale prócz niego mogły stać jeszcze dwa fajne miasta, a tak to jest Paryż i nędzny Lyon bez jednego jedzonka swojego.

Teraz zaczynam żałować że nie spaliłem tego małego, bo sie zapowiada że na dłużej się zakitra w tym Bomblu...

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:24:21
Właśnie z tym przechodzeniem lipa, bo jak tylko mnie zobaczy to na bank poleci na moje miasta i co najmniej jedno bez problemu spali, a takich z kuźniami i bibliotekami to szkoda. Podliczę jednostki i może da radę podesłać Ci część, a zostawić na tyle wojska że jak wejdzie to się go uda ubić.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:25:03
Statków mam trochu, ale zanim tam dopłynę to szkoda gadać

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:26:45
O ile w akcie zemsty nie ruszy wszystkim do Rheims i dalej na dół.
Zanim moje posiłki by doszły spaliłby mi miasto.
Od terenów po Orleanie jednak kawałek mam.
Będę dybał na Rheims, zobaczymy jutro co dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:28:07
To podlicz ile ty możesz wysłać, ja podliczę ile dam radę i może wspólnie wystarczy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:31:01
Możemy też zrobić tak, że wyślesz tyle ile możesz przez moje tereny do miasta pod Rheims i z tamtąd mogę ruszyć prawie wszystkim.
Głównie potrzebowałbym pik i macek lub kuszy bo katapek wystarczy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:34:18
Może inaczej, jak zostawisz u siebie katapki, słonie i macki to zobacz ile by mogło mi pomóc.
Piki do osłony, rycerze i inne słabe do ataku na słonie do przyjmowania masowych obrażeń.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:39:18
W sumie to może być lepiej wejść od mojej strony. U mnie stoją od radu pod jego granicą dwa miasta i dwa kolejne w odległości rzutu beretem, a za Twoim granicznym miastem jest daleko do reszty więc bez inżynierii nawet nie zdąży tam się dokulać?

Ewentualną stratę bym zrekompensował jakoś.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:39:42
Przeliczę wszystko jutro i bedziem myśleć, bo tak na sucho to w sumie nie ma co.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:44:24
Ok.
To ja nastawiam się, że wysyłam głównie (wszystkie z frontu) piki do Ciebie. Dorzucę jakieś macki i palę drogę na górce pod Rheims żeby nie mógł mnie zaatakować z dwóch pól.
Jak stanie na górce (a będzie mósiał się zatrzymać) to przywalę mu z wszystkich katap i będę dobijał słoniami, sępami i jakimiś mackami.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 11:38:09
Widzę, żę turkę już zrobiłeś. Coś ciekawego?

A z innej beczki...pięknie sie Inka z Aztekiem dogadali :D . Wcale nie widać na kilometr, że coś zadziałali sobie na tajnych przeciwko biednemu Ragnarowi :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 13:51:05
Nic ciekawego we Francji nie ma. Główny stack stoi tam gdzie stał. Wysłałem w twoją stronę pierwszy kontyngent pomocniczy 10 jednostek. 4 macki i 6 pik jak dobrze pamiętam.
Niebawem powinienem wysłać kolejną partię.
Odnośnie Inki i Azteka nic przeciw tobie się nie kroi.
Trzymam rękę na pulsie i sprawdzam szpiegami.
Jak to mówią najwyższą formą zaufania jest kontrola :] czy jakoś tak.
Zależy mi na zachowaniu naszej koalicji czterech do czasu osłabienia Hegemona Mongolskiego. Czyli liczę jeszcze na długą współpracę.
Myślę, że opłaca się to każdemu z nas.
Najbardziej pewnie Aztekowi bo jak widzę już wszędzie uniwerki i tylko jednego brakuje no Oxfordzkiego a wojska prawie nie przybywa :]
No ale buforek w centrum nas trzech jakoś nas zespala :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 14:01:35
No ja w sumie też posłałem w Twoją stronę 17 słoni i kilka axów na osłabienie masowyh :) w sumie tak mi wychodzi żeby może jednak wejść od Ciebie. Ehhh sam nie wiem, weekend to zły czas na wyliczanie takich rzeczy ;P

Ale jakbyśmy mieli ode mnie wchodzić to będę potrzebował trochu więcej tego badziewia do zbierania masowych niż 10 jednostek.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 14:08:33
No ja wysyłam Ci tylko piki i macki aby nawet po otrzymaniu salwy z katap piki broniły się przed słoniami a macki przed axami.
Myślałem, że badziewia sam masz sporo a chodzi o ratowanie jednostek.
Jak chcesz zamiast pików-macek mogę ci wysłać ze 30 słoni i sępów.
Ale faktycznie weekend to słaby termin na obmyślanie strategii.
Szczególnie, że zaraz wyjeżdżam i ktoś mnie w sobotę zastąpi. W niedzielę już powinienem sam wydać rozkazy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-06 10:18:21
I jaki plan ?
Ruda widzę, że interesuje się Francją. Jeździ tam jakimiś końmi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-06 12:05:21
Sprawdziłem dziś, nie będę stawiał miasta aby objęło dwa surowce na wodzie bo by musiało być dwa pola od Paryża :(
Postawię niżej żebyśmy się kulturą nie przepychali.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-06 19:43:59
Stań tym co idziesz na tym polu co stoją moje worki, jedno pole nad moim miastem, wtedy w następnej turze będzie można wchodzić jeśli będzie dobry układ wojsk Francji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 01:52:32
Mogę wejść od drugiej strony w i uciec jak podejdzie stackiem co da nam dodatkową turę.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 11:45:06
Ustawiłem wojsko tam gdzie mówiłeś, nad miastem.
Jutro poczekam na twój ruch.
Proponuję abyśmy jutro weszli wojskami do Francji.
Ja wejdę na twój stack tymi 10 jednostkami i jednocześnie ruszę z drugiej strony w kierunku Rheims.
Będzie musiał wybrać w którą stronę się ruszyć.
Jeżeli pójdzie do Rheims to ja się wycofam a od twojej zajmiemy miasto jak zostawi Rheims to je spale i kultura mi skoczy o dwie kratki i będę szedł dalej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-07 13:22:49
ok

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 23:32:53
No to Inka zaszalał budząc niedźwiedzia bez odpowiedniego przygotowania.
Obawiam się o dalsze losy naszego paktu.
Kończmy Francję i myślmy co dalej.
Przy tak małej polityczności Inki muszę się jeszcze kilka razy zastanowić co dalej robić i z kim.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-07 23:49:50
Z budzeniem to nic nie miało, bo Rudi i tak by się wciął i tak. Zaskoczył mnie Inek tym zagraniem, nie powiem. Dobrze, że się postawił, trzeba. Ciekawe tylko co teraz Ruda zrobi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 23:52:14
Z tego co widzę z postawy lakonicznej Chin co do paktu wspólnie z Mongolią wejdą do Inki.

wnuczus 

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 23:57:28
Jakbym miał teraz Inkom pomóc to już po mnie gospodarczo, musiałbym przezbroić wojsko i wszędzie je produkować aby cokolwiek znaczyło.
Niestety jestem daleko za wami w GNP i produkcji.
Jakby na to nie patrzeć Francja jest priorytetem dla mnie, obiecałem pomóc tobie i nie mam zamiaru się teraz wycofywać.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-08 00:45:01
no Francję skończymy szybko, a co później to będziem myśleć

trzeba ten pakt na 15 turek machnąć o ktróym była mowa. czwórstronny

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-08 03:14:21
OK

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-08 09:41:39
Przedłóżcie pak pierwsi z Aztekiem. Jak ja wyskoczę to będzie jasne, że stoję za Inką i ewentualnego zaskoczenia później nie będzie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-08 13:23:06
Ok, wlazłem, stań tym oddziałem na moim stacku i wejdź pod Rheims. Tym wojem z Rheims nie zdąży się połączyć z resztą więc nie powinno być masakry.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-08 13:24:41
ok

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-09 16:54:10
Ok, dołącz do stacka, jego woja już są w Bomblu. Te z Rheims poszły w stronę Bombla więc będziesz mógł zdobyć Rheims. Mam nadzieję, że stoisz na tej górce pod Rheims i będziesz mógł podejść pod miasto dziś? Jutro zdobylibyśmy oba i kultura by mu padła.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-09 17:11:17
Dołaczyłem do stacku i podszedłem pod Rheims. Jutro powinniśmy go dobić.
Najlepiej jakbyśmy razem turę zrobili.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-10 02:08:59
No z tego co widzę to Inkowie się nie popisali ostrożnością na froncie.
No ale populacji ma sporo to ma z czego ścinać.
Jednakże atak na Rudą możemy obecnie spokojnie odłożyć.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-10 17:34:15
Dasz radę teraz turke?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-10 17:36:21
poczekaj 15 min to podjadę do domu i zrobię

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-10 17:43:01
dobra to czekam, bo zaraz padnę spać i nie dam rody już zrobić przed 23, bo nie wstanę :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-10 17:52:49
Myślałem, że już będziesz atak obmyślał.
Ja jestem :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 17:37:08
Wow, widzę że Inka notuje w wojnie kolejne sukcesy...czy on zamierza przeżyć w ogóle czy co? :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 23:08:03
Patrząc na wykres i brak chęci Rudej do negocjacji można właściwie stwierdzić, że Inka już jest skońćzony. Całego oczywiście nie łyknie Ruda, ale Centowe El Dorado ma pewne. Bobek wyrywa się na Inkę, może by go rozebrać i mieć spokój od łamipakta? Wystarczyłoby, że nie będziesz wchodził w drogę ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 17:58:01
Tylko później jak powstrzymamy Rudą ?
Cholrka ja bym wolał teraz uderzyć na Rudą od strony Francji.
Po takich stratach Inkowie są bardzo osłabieni a Ruda jeszcze bardzie wzmocniona.
Może pojdziemy po całości. Ja, ty i Tokugawa wchodzimy w Rudą od strony Francji łamiąc pakty jawne (ty, ja i Tokugawa).
Razem będziemy mieli ponad 200 jednostek i możemy sporo namieszać.
Jak się podzielimy Inkiem zostaniesz tylko Ty, ja i Tokugawa przeciw Rudej wzmocnionej o Centowe Eldorado.
Uważasz, że na prawdę dobrym pomysłem jest anichilacja Inki ?
Staram się myśleć przyszłościowo. Jak Ruda będzie miała tory i CKMy Rudej to już nic nie zrobimy.
To jest dość przełomowa chwila i trzeba to dobrze przemyśleć bo zaważy o losach całego świata.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 18:14:41
Jak chcesz możemy to obgadać używając magicznego eteru (puść mi strzałkę bo nr do Ciebie nie zapisałem).
Ustalenia możemy tutaj wpisać dla potomnych.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 18:25:29
No i wg umowy stawiam miasta trzy pola poniżej tego co chcesz postawić dwa pola na prawo od jelonków.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-12 20:36:13
Na łamanie jawnych się nie piszę. Niezależnie od sytuacji w grze.

Jeszcze w kwestii tego miasta, w zamian za to że będę musiał strugać seta i czekać aż kulturka wzrośnie, podczas gdy Ty dostałeś gotowe miasto na dwójce i z obrobionymi surowcami w zasięgu, chciałbym abyś to Ty przywalił katapami jak wejdziemy do Luka. powiedzmy sześcioma.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 20:39:16
OK, jutro cofam katapki.
Pogadamy przez tel. ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-12 20:43:30
Lepiej nie, jestem za mało asertywny przez tel i nie będę w stanie Ci przetłumaczyć, że nie ma możliwości żebym złamał jawny :)

Wikingów przejmie Lary, zgodził się. Możesz z nim zacząć gadać co i jak zrobicie, od soboty dostanie nację, a że będę go wprowadzał w ciągu tygodnia to Bodek powinien się zgodzić dać mu grać bez 10 dni ochrony.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 20:47:29
Nie chcę Cię przekonywać do złamania jawnego tylko pogadać co i jak dalej bo rozumiesz, przekazujesz wypasione państwo z ponad milionową armią.
Ja już cofnąłem wojska z Francji i mogę kilka dróg obrać łącznie z atakiem na Inków.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-12 20:57:20
Ta armia to nie moja, Rudej. A patrząc jak ścina niedługo będzie miał dwa razy większą niż ja :) Do tego Chinol i Aztek łakomie patrzą na Inkę więc uważam, ze jego los jest przesądzony, więc jak się włączysz to masz szanse jeszcze coś uszczknąć (albo możesz poczekać aż mu Aztek wypowie wojnę i skorzystać z casus belli).

Ok, jak nie o łamaniu paktów, ani o rzeczach których nie mogę ujawniać(poziom technologinczy Wikingów itp.) to spoko, ale jutro proszę, bo dziś chcę się już wyczyścić z myślenia o Dyplo, rano przedostatni egzam a ja siedzę na forum i myślę gdzie posłać rycerzy ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 21:08:55
Spoko, jak coś puść strzałkę jak nie to też spoko :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 11:39:10
Co do ataku Azteka na Inkę to ostudź trochę jego zapał.
1) Inka podpisał pokój z Rudą.
2) Teraz Ruda jedzie Kinga i zagarnie jego miasta.
3) Inka za kilka tur będzie miał strzelców a już dość szybko odbudowuje armię bo stracił głównie przestarzałe jednostki. Nie byłaby to szybka walka, zajęcie miasta może dwóch.
Moim zdaniem nadal powinniśmy przygotować plan ataku na Rudą w 150 cyklu inaczej nie mamy szans.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 11:51:15
Cofnąłem trzy katapulty, tyle miałem zostawione w mieście.
Jutro możesz wejść na tą górkę a ja dołączę.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:12:37
Jak na moje Ruda już wygrała, weź pod uwagę ejszcze głosowanie na zwyciestwo dyplomatyczne, ja nie znam mechanizmu, ale z tego co pisali kilka tygodni temu na forum Ruda ma do niego bliziutko. Zresztą ktoś wygrać musi, pytanie kto będzie miał wiecej radochy z wojaczki? :D

Poza tym tak jak piszę, w sobotę nowy władca i to on sobie umyśli czego chce, a biorąc pod uwagę kto nim jest to pewnie nie będziecie go musieli namawiać na Rudą. A że go póxniej zdradzicie i rozbierzecie z Pontim to inna sprawa ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 16:24:02
Bez przesady. I we czterech nie wiem czy damy radę Rudej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:25:47
Bez przesady, ja od soboty miałbym ze 20-25 kawalerzystów do szybkiego wjazdu, jeśli on nie dociągnie do tego czasu do rifli to byłoby cienko z nim.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 16:36:44
Może i tak.
Zrobisz jak będziesz uważał lub jak zadecyduje twój następca.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 10:39:12
Wysłałem te trzy katapki pod jego miasto. Nie zapomnij wejść bo przepadną.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-14 19:55:18
Starczy jak przywalisz dwom, żeby tylko osłabić macka. Luk wlazł jak jeszcze byłem w grze (pomijam że to nie powinno mieć miejsca) i widziałem że po przywaleniu katapami sobie miscilcka zrobił i słonie poszły gdzie indziej, także w mieście została macka i kilka axów, przywal dwoma i będzie ok. Tą trzecią zdejmij troche obrony.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 20:08:16
OK

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 20:12:28
A co do dalszych działań coś ustalamy ?
Bo to mocna strata czasu na korzyść Rudej.
A może załużmy pakt z tobą i twoim zastępcą ?
Sporo doświadczenia zyskamy mierząc się z najsilniejszym bo walcząc obecnie między sobą to raczej na wyniszczenie i wypalenie by było.
Jak to powiedział pewien mądry człowiek (... jak przeczyta to się domyśli ...) Ruda gra tak jak jej pozwalamy.
A pozwalamy na wiele.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-14 20:18:35
Mądrości o pozwalaniu Rudej to trzeba było wcześniej brać do siebie, jak ja je wypisywałem :P

Pakt z Larym jak najbardziej. Jutro sobie wejdzie na nację żeby się zorientować w sytuacji więc będzie miał jakieś zdanie wyrobione.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 20:38:38
Sam musiałem się zaaklimatyzować jak wiesz.
Były plany by uderzyć z Inką na Chiny i dalej na Rudą ale sytuacja była napięta a ja próbowałem się w niej znaleźć.
Zresztą nie ma co dywagować i trzeba iść dalej.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum