www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "AdminCule" (cule)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "AdminCule" (cule)

Pakt numer 1015, zaoony 2011-03-01 10:36:03 przez cule (Cule ( Ragnar / Korea ) )

Nazwa paktu: AdminCule

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: cule
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-01 10:37:15
Hej, pamitaj prosz eby mi w tej turze przesa kask za Wyroczni, bo kulej z techami trochu ;)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-01 10:45:48
spoko
gratulacje za wyroczni
podoba mi si Twj sposb gry w tym dyplo.
Jakbym siebie w dyplo4 widzia. Tak trzymaj

Bd si przyglda z uwag na dalszy rozwj sytuacji w pastwie wikingw

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-01 11:01:35
No dziki, jeszcze si musz nauczy dystansu, bo cay czas widz ekspedycj Leszka i Centa jadc pali mi stolic :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-01 11:20:04
moesz mi tu jak chcesz napisa jakie masz plany jakie podboje z kim planujesz strategiczny sojusz itp....

bdzie pniej po grze fajne pole do rozwaa co kto myla na ktrym etapie gry.
Ja i tak nikomu nic nie mwi a fajnie to wida z gry co kto planuje i jak mu to wychodzi :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-01 11:37:16
Hmm no w sumie mona by co namaza, no wiec aktualnie sytuacja jest taka, e zaraz bd mia miasto Bombla, drugie miasto sponie, stolic bierze Luk. Z Lukiem zamierzam sojusz utrzyma do koca, co prawda sabo gra jak na razie, ale sowo si rzeko i jawnych nie bd ama. Wnuczka zabezpieczyem eby mi nie brudzi, a tak daleko i nie chc i tak.

I co dalej-najpierw wszdzie granary pocinam i wychatkuj wszystkie miasta(wzrost bd lekko blokowa eby si ni rzuca w oczy). Monarchi odpuszcz bo z kuni bd dwie dodatkowe buki. Dostawi jak najszybciej miasto nad stolic, przy kuku(na cikiej grce) i przejm sobie(jeli mnie kto nie ubiegnie) to miasto barbw jak wzronie na 2(na razie widz tylko granic jego). Techy to na razie Animal po rybostwie, a pniej hunting, pniej na zero i zbieram pienidze. A pniej szybki skok na konstrukcj, moje wypasione katapki na pewno si przydadz. A i sonikami nie wzgardz.

Tyle na pewno. A dalej mam dwie drogi nie wiem na razie co robi, albo jecha Bobka(ale wtedy na pewno si wetnie Leszek, bo cay czas odwraca od siebie uwag moim kosztem ;P), albo podpisa rwnie dugi pakt w Bobkiem i podostawia jakie miasta. Musz w kocu wyskautowa co tam za Martinem jest, bo nie byo kiedy a nikt nie przychodzi stamtd. Jeli jest jakie miejsce to z finem i forge'ami powinienem w taki sposb odlecie w miar niele, ale co to za zabawa...najchtniej bym Bobka pojecha, ale wanie wtedy bd mia no gowie jak koalicj sprawiedliwych. Zdecyduj jak zobacz reszt terenw.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-02 13:13:55
Hej, to chyba nie bdzie zamanie tajemnicy jakiej jeli mi powiesz czy istnieje wojna wnuczu-Rudi w grze? Bo na forum nie jest wymieniona, a w kronice mu wypowiada o ile pamitam i nie ogarniam tego.

Jeli nie czujesz si komfortowo z udzielaniem szczegowych inf to napisz po prostu czy wszystkie wojny jakie s w grze, umieszczasz w tym wtku n forum.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-02 13:20:38
wszystkie wojny jakie s w grze maj by wrcz obowizkowo umieszczone w dziale wojny.
Jeli by jej nie ujawnili to skd pastwo trzecie ma wiedzie o jakiej kolejnoci na wojnie.

Nic nie wiem o wojnie pomidzy Rudim a Wnuczusiem, raczej byy to tylko strachy na lachy w kronice aby wywrze presj dyplomatyczn na Rudiego eby si dogada z Larym.

Pamitaj e w kronice wolno kama :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:38:31
No dobra, plan pora zaktualizowa. Podpatrzyem miasto barbw obok mnie, postawione tak jak ja bym to zrobi(na ryu suchym) wiec je przejmuj zamiast pali. Nad nim pojawio si kolejne baribie miasteczko, moe te bdzie do przejcia :D , zobacz je za par tur. Posaem na wschd zwiad wielkim generaem :D i odkry rybki take dochodzi kolejna miejscwka na miasto. W sumie widz ju 5 miejsc na nowe miasto nad wod(liczc z tym barbowym) plus jedno fajne naziemne. W takim ukadzie stawiam niestety na pokojowy rozwj, machn jak najszybciej kolosa i postawi te miasta nadmorskie, od razu bd miga na 4 monetkach z pola wic mona spokojnie stawia jedno po drugim.

Geograficznie najbardziej pasuje mi podbj Bobka wic dam mu przeduenie pokoju z gwarancj jego niepodlegoci, jakby si kto pokusi na niego eby ziemie zgarn, jak nie pokusi si nikt to po wynalezieniu Hwachy sam sobie tam wejd. Troch nudno si zapowiada najblisze kilkadziesit tur, ale co zrobi, tyle miejsca e pchanie si gdzie z podbojami nie ma sensu adnego, tym bardziej e za Bobkiem gdzie si czaj Jarek z Leszkiem i na pewno nie byliby zadowoleni e podbijam nastpnego.

Aha no i Luk ma kamie i umwieni jestemy, e poyczy na par tur, sprbuj do tego czasu machn matm, ci szybko HG w stolicy Martina i hodowa przy pomocy farge'a inyniera. Byby gdzie po 100 turze, akurat eby wzi z niego machinery i lata duo wczeniej od innych mackami. Koszt HG powinien si zwrci z nawizk, bo bd mia wtedy jakie 8 miast(moe 9) wic zyskam prawie dwa razy wiecej motkw ni wo. Oby nikt mnie biednego nie ubieg, chocia moe by trudno, bo zapa jest jak na razie, a niektrzy ju dawno pismo maj.

A no i jasnym jest, e trzeba rozprzestrzenia rel. Turki ju zagaday, Bokowi te powinna by na rk, Luk wiadomo, trzeba j wcisn wnuczkowi przed Rudim. No i moe Lesio i Jarek wezm, eby Centowej nie bra? Byoby ok.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:46:37
W sumie HG jest na tyle przydatne, e chyba mocniej postawi na ten kierunek i bez zbdnych ceregieli pocisn w matm. Mam 4 laski do cicia wic jak zetn ebki jeszcze do tego to HG mam w jedn tur, trzeba sprbowa, kusze te si przydadz do obrony miast jakby kto zechcia si do mnie przej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:47:03
te kusze to a propos inyniera, taki skrt mylowy ;P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:47:39
Aha i pytanie kiedy rozliczasz Conana Barbarzyc? Po tej turze czy po 40.?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:48:05
I czy jak mj konan zginie po przeadowaniu z 40 na 41 to si bdzie liczy :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-08 14:02:56
conana rozliczam na koniec 40 tury.
Czyli screena z lokalizacj jednostki poprosz oraz pokazaniem ile m atego expa.

Co do inyniera na mechanizacj to..... nie bd komentowa decyzji :rotfl2:

co do tego e masz mase terenw do zasiedlania to jak kto dobrze wojuje na pocztku to ma taki luksus jak Ty e a sam nie wie gdzie stawia miasta - wszdzie wypas, a narzekae na tereny po Martinie :D

Inni musz o kade miasteczko si wykca z ssiadami take ja obstawiam e jeszcze nie jedna wojna wybuchnie

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 14:13:35
No przecie si nie bd chwali terenami na forum ;P

Z inyniera si nie miej ;P, piramid ju wtedy nie bdzie, na taj mahala nie ma co czekac, odbija cieka techw na GL nie chc, a MoM nie ma co budowa, bo wielkich ludzi nie bd raczej mia za wiele. A mie macki z 6-7 tur szybciej to fajna rzecz. Chyba e si wstrzymam i dam na Inynieri, ale pakowa go na cudaka nie widz sensu. Wol sobie cudaka zdoby.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-09 19:19:48
czy wystawiasz jakiego swojego zawodnika do konkursu Conan ??
bo dzi jest 40 turka i czekam na screena z kandydatem

jeli oczywicie jeste zainteresowany bo przecie nie ma obowizku bra zota w konkursach admina :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-09 21:33:11
Wystawiam, wystawiam. A to nie robimy na forum? Moe w takim razie odpowiedz mi najpierw czy jest sens obrabia screen :) Mj rambo ma 12 exp, jeli s 3 lepsi u innych zawodnikw to nie ma co si bawi w okrajanie fotki :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-09 21:34:54
Albo w sumie rzuc pomys na forum

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-29 23:15:20
Hej, a wiesz moe jak wygldaaby szansa zrobienia szlaku handlowego do Centa jakbym podpisa OB z Leszkiem? Nie uywajc nickw chodzi o sytuacj, e X ma wojn z Y, a ja mam z obydwoma OB, ale poczenie z X mam tylko przez teren Y. Zakadamy oczywicie sytuacj, e maj jak drog midzy sob ten V i Y. Zaistnieje szlak handlowy midzy mn a X?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-11 12:47:13
pochwal no si Adminowi co zamierzasz zrobi z wielkim inynierem
tak ci si przypadkowo zamiast proroka urodzi.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-11 18:15:58
Jak nie nie zakosi to latarnia. Od rki nie ma nic ciekawszego, a traci mas buteleczek eby lecie po teologi i zakosi Centowi Paac Apostolski to mi si nie chce. Zreszt zanim by cos da to ju by mnie mogo nie by ;)

Z pocztku mnie ***o troch e wyskoczy inynier przy 3% i teraz bd czeka zylion tur na proroka, ale jak sobie przeliczyem, e za latarni mam od rki 24 monety, a za kilka tur bdzie 28, to jednak lepszy bajer ni wite miasto ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-11 18:17:31
Pomys z machinery zarzuciem, bo lec z techami lepiej ni sdziem, wic szybko siupn j jak bdzie pora.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-14 14:00:31
Ok, latarnia wesza, za par tur kolos i prawdziwe kokosy bd z miast portowych. Teraz trzeba czym prdzej zasiedli dwie wysepki co mam na widoku przy swoich brzegu. Za za morskie miasto bdzie z samych szlakw 12 monet wic ze spokojem mona je stawia pomimo kosztw. Jeli jeszcze bd tam jakie jedzonka w zasigu to z kolosem za jaki czas byyby maszyny do robienia pienidzy :D

Z innych spraw to trzeba zacz ostr cink i lecie na Wraitha. Leszek yknie sobie Centa, Rudi na bank lada dzie capnie Larego i mi odskocz. Mylaem eby wjecha Rudiemu jak Larego bdzie bi, ale to si nie opaci raczej, tak czy siak Leszek odskoczy, a jak skocz z Centem to ju nie bd mg Wraitha bra(Cheos go bedzie broni) wic trzeba sie uwija i nachapa si pki pora.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-14 16:52:39
Mam pytanie(tylko takie co bym chcia odpowied :P )

Mona prowadzi dyplomacj z krajem, ktrego nie poznao si w grze? cilej chodzi mi o to czy mog zagwarantowa niepodlego Kinga, chocia w grze go nie spotkaem(ale spotkaem jego sojusznika wiec jakie tam logiczne uzasadnienie to ma).

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-14 17:42:54
mozesz gwarantowac w krnice niepodleglosc dowolnego panstwa
to tylko slowa i nei maj mocy wicej, rwnie dobrze moesz zagwarantowa e chcesz wskrzesi do ycia ju upade pastwo Celtyckie i w tym celu atakujesz Leszka :D

to tylko sowa wic nic nikomu nie zabraniam, jako Adminowi nic mi do tego.

A Combo latarnia i kolos i duo mist portowych robi naprawd MOCNE wraenie
Jed ich tam , bez litoci :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-16 00:56:57
A jak zostaa rozstrzygnita kwestia wypowiadania wojny czonkom paktu w sytuacji gdy nie ma normalnego stacka tylko majstruje czek z jakim symulantem(takie co chyba robie Ty w D6 o ile pamitam :P )?

Bo sytuacja taka, e Luk chce podpisa pakt z Cheosem z klauzul, e w razie agresji Cheosa w stosunku do mnie pakt wygasa. Cheos si zgadza tylko na klauzul, e jeli on mnie zaatakuje. Wic problem jest taki czy jak zaatakuj Wraitha i Cheos wstawi tam jakiego gupkowatego wariora, to bd musia mu wypowiedzie wojn? Oczywicie zakadamy, e pakt jawny posiadaj.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-17 10:38:42
Wojne musisz wypowiedziec jesli

Zaatakujesz kogos, np Wraitha a Wraith podpisze pakt jawny o wspolnej obronie z kims trzecim, np Cheosem.

Jesli taki pakt podpisza i wyraznie zazncza ze Cheos wysyla wojsko do obrony Wraitha przed agresorami i spotkasz w jakims miescie Wraitha jakakolwiek jednostke Cheosa to musisz jemu wypowiedziec wojne.
Tak
I traktowac kazda jednostke Cheosa jako wroga bo tak oni okreslili w pakcie jawnm

Oczywiscie na ta chwile takowego paktu nie ma

ale jesli powstanie to bedziesz musial

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-17 11:22:23
Ok, wobec tego druga sytuacja. Luk wchodzi ze mn do Wraitha i idziemy w jednym stacku. Napotykamy miasto Wraitha i jest tam jednostka Cheosa. Ja wypowiadam wojn Choesowi, zajmuj miasto, a Luk wchodzi ju do mojego miasta nie wypowiadajc wojny Cheosowi.

Wydaje mi si, e tutaj wszystko jest ok, ale wol si upewni...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-17 11:45:57
Tak
tutaj jest wszystakko OK ale .......

Gdy idziecie razem stackiem i napotykacie takie miasto lub zgrupowanie wroga to Luk NIE MOZE zaatakowac nawet jedna axem ani katapka tak dlugo jak na tym polu jest choc jedna jednostka Cheosa.
Przy ataku katapka nawet jak do obrony stanelaby jednostka nie Cheosa tylko Wraitha tez musi wypowiedwiec wojne Cheosowi bo inacej sie rozloza obrazenia masowe gdy jest wiecej obroncow na polu.

Podsumowujac bedzie Wam bardzo ciezko prowadzic tak wojne gdyz musialbys wiekszosc walk brac na swoje barki ale teoretycznie sie da .....

Ne prosciej jednak bedzie wypowiedwiec wtedy ta wojne ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-17 11:58:05
Nie, bo ja zamierzam mie tyle woja e spokojnie dam rad ich zaatakowa samemu, a Luk bdzie potrzebny tylko wtedy jeli to oni zdecyduj si pierwsi przywali(bo rozumiem, e w takiej sytuacji bd musieli nam obu wypowiedzie wojn?).

Hmmm a propos tego co pisae, bo byo to dla mnie oczywiste, ale napisae te e Luk bdzie musia wypowiedzie Cheosowi wojn atakujc KATAPK Wraitha ze wzgldu na obraenia masowe...czyli wynikaoby z tego, e jeli ja przywal katapkami, to przy dobijaniu axami/soniami Luk moe ubi jednostk Wraitha nie wypowiadajc Cheosowi wojny? Mylaem e tak nie da rady, ale poprzedni Twj post zabrzmia inaczej wic moe jednak? :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-18 10:20:21
jeli na jakim polu stoj jednostki i Wraitha i Cheosa a oni maj pakt o wsplnej obronie to atakujc jednostki na tym polu musicie wypowiedzie wojn obu stronom.
Jednak jeli Ty pierwszy wypowiesz wojn i zdejmiesz wszystkie jednostki Cheosa to Luk atakujc ju nie musi wypowiada wojny Cheosowi bo jego jendostek tam nie bdzie.
Jeli jednak przeyje cho jedna, nawet jeli ona nie stanie do obrony, ale tylko tam jest to Luk atakujc to pole musi wypowiedzie wojn Cheosowi.

Chyba ju teraz jasno :)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-19 12:36:44
Hej
Nee stresuj si tm specjalnei moimi artami w gadu gadu o Dyplo bo to tylko tak dla podkrcenia atmosfery questw.
Naprawd jestem peen podziwu dla Twoich wynikw i szczerze gratuluj i trzymam kciuki.

A atmosfer trzeba troszk podgrzewa eby nie ostyga i eby emocje byy

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-19 12:44:15
Spoko, ja te po to tam jcz, e bida i strike niedugo, take wszystko gra. ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-20 14:10:35
Pytanie na temat mechaniki gry:

Czy jeli pohandluj z X sonie(ja) za srebro, to pniej mog pohadlowa z Y srebro za zoto? Czyli czy mog surowiec otrzymany od kogo poda dalej?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-21 01:53:11
No tak, admin ma w nosie proste zapytania szarych nacyjek ;) to ja sobie uaktualni kronik moj adminow.

Bardzo brzydka sytuacja geopolityczna. Wyglda na to, e Cent da dupy i nie ma co liczy na wcignicie Cheosa w dusz wojn. Dziki temu nie mog sobie capn ani Bobka ani Turka, bo ten sumeryjski upierdliwiec im pomoe. Luka te sobie nie mog capn, bo si zobowizaem i nie bd ama sowa.Wnuczek ju capnity...

Tymczasem Biedny Lesio bdzie sobie puchn po ykniciu Centa, Rudi wanie yka Larego(zmylni Ponti i Lary postanowili si pokci na klubowym i tyle byo ich paktu), pniej moe z palcem w nosie dziabn czy to Kinga czy to Pontiego, ktre nie posiada surowca typu sonie...

Mog sobie by przebogaty(i jestem) ale wiele to nie da jak chopcy si rozhulaj na nowych zdobyczach. Trzeba co szybko wykombinowa, bo bdzie lipa.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-21 15:19:35
odnonie mechaiki to mona normalnie sprzeda dalej towar kady ktry si ma na stanie, gra sie nie zastanawia czy masz go z wasnych rdeczy z importu :)

a co do kroniki to co w kocu kombinujesz bo napisae e co trzeba wykombinowa ale co ??

Moe id na zwycistwo kulturowe :rotfl2: to by byo pene zaskoczenie dla reszty
t

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-21 15:33:17
Raczej nie :P nawet nie wiem skd sie takie zwycistwo bierze.

No wanie nie wykombinowaem nic jeszcze. Jeno tyle e tn sonie i planuj zasiedli szybko te dwie wysepki co mam koo siebie. Jeli Cent pad ostatecznie to dupa, nie dam rady przej przez Turka jeli on i Cheos do spki bd mieli pierwsze uderzenie katapami. Czekam na jakie info od Centa.

Jeli tak to bdzie wyglda to moe o Rudim pomyl. Trzeba podpyta Larego co on tam ma, jeli do przejcia wojo to podbij do chopakw na pnocy z paktami o nieagresji i lec stackiem na Rudiego. Wyglda e za tymi wysepkami maymi jest Lary i Rudi wiec jak tam zdobycz poczyni to jaka tam integralno pastwa zostanie zachowana i przy okazji uszczupl gwnego rywala i zdobd silnego sojusznika do koca gry (Pontiego).

eby sobie mc to wszystko przebada machnem sobie alfabet, szpiegi mi dokadnie podszepn czym czeka na mnie Cheos u Turka i czy ma sens wypad tam.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 02:32:29
Kombinowanie niedugo znajdzie swj fina, ale jeszcze nic nie jest przesdzone :D

Mam ju solidn ekip(z grubsza to bdzie 20 soni, 16 katap, z 10 axw i kilka dzid, chariotw i HA). szpieg jak na razie napotka u Wraitha jakie wary i inne dziwnostki, te mae szanse eby od tylu tur Cheos trzyma swoje woja u niego, take spodziewam si, e dwa pierwsze miasto zmitbym, a pniej doczyliby Bobek z Lukiem. Leszek pewnie by chcia pomc, ale chyba za daleko bdize mia, podobnie jak wracajca po podboju "dzielnego" Centa ekipa Cheosa.

Niby fajnie, ALE...pod granicami Wraitha stoi wite miasto Bobka, wic poow pl mi zakosi. Jedno miasto obiecaem jemu, jedno pewnie dostanie si Cheosowi jak ju sytuacja bdzie przesdzona albo co. Trzeba liczy maks 3 miasta dla mnie i konflikt z Cheosem i Leszkiem do koca gry. Bobka ju na pewno nie pozwol mi upn. Za wyjcie ze mn obiecaem te Lukowi to ostanie miasto Wnuczka. Koniec kocw duo rypania i kwasw z Cheosem, a efekt mizerny. Inaczej by to wygldao jakby Cent zwiza woja Leszka i Cheosa, tak jak to byo w planie, no ale jak si tak gra jak pijany...

ALTERNATYWA. Myl czy by nie waln paktu z Cheosem i Wraithem, zaproponowa im pokj na xdziesit tur i wali na poudnie. Wnuczka ykn od razu, miejscwka na fajne morskie miasto na przesmyku koo Rugiego jest i na zachd od Wnuczka wypas miasto z kamieniem i jedzonkiem. Koszty setw nisze ni ataku stackiem na Wraitha, a to dopiero pocztek. Z tej pozycji mog szybko zapakowa si do Rudiego, ktry jak si dowiedziaem nie ma soni (i Lary twierdzi, e dopiero po skoku kultury je obejmie), a katapy od niedawna, wic bym go zmit (jedyn przeszkod przestrzenie). LUB mgbym poczeka a Rudi skoczy Pontiego i ykn te miasta Pontiego co ma pod Wnuczkiem, te bez problemu. W obu przypadkach korzyci duo wiksze ni z ataku na Wraitha. Przeciwwskazania:

-Dziwne zachowanie Pontiego, ktry nie odpowiada na propozycj na tajnych(cho wczeniej sam to proponowa) co do Rudiego, a ponaglany odpisuje po 3 dniach w dwch sowach, e "mam czeka"...nie wiem czy to pokosie ostatnich forumowych akcji(co byoby dziwne i gupie) czy jakie knowania z Rudim(co byoby zrozumiaa, acz mam nadziej, e si nie wydarzy :D )

-Gd wojny. Ju mam tak ochot na poog, e zaraz umr. NUDY niesamowite. Wybr opcji poudnie oznacza odsunicie o kolejne 10-15 tur wojaczki :/

Z pozytyww to prdko moich nauk, niedugo bdzie machinery, a pniej cakiem szybko inynieria i bdzie mona szybciej biega i pikami si od soni odgania.

Z negatyww to mj sojusznik...trzeba byo Luka ykn zaraz po Bomblu (ale nie chciaem si za nadto rzuca w oczy :/ ), sto razy mu pisaem eby ostro wojo robi, bo przyjd wojny. Przychodzi 90 tura i mega wojna, a on ma 2 katapy i adnego sonia. Rynce opadaj, w miedzyczasie zdy dostawi kilka miast oczywicie...ale to ju tak tylko w ramach alenia si, przynajmniej jest lojalny, mogo by gorzej :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 02:33:51
No to adn ksik napisaem, czy pytanie o to ktr z tych dwch opcji wybraby Ty bdzie za daleko idce? Jak tak to si zastanw i napiszesz mi jak juz zrobi swoje, bom ciekaw niezmiernie ;) chocia zdecydowanie wydaje mi si, e postawiby na opcj poudnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 14:08:33
szpieg pokaza hord HA i chariotw u Wraitha, w sam raz na 20 soni przeciwnika...

Ale zawita mi nowy plan polityczny, ktrego minusem jest z kolei pacyfizm i niezdecydowanie Bobka. Plan mia by taki eby zawiza z nim cisy sojusz, ugada go z Cheosem eby oni rozebrali Wraitha midzy siebie, a samemu sobie i do Rudiego. Problem byby jednak z Bobkiem eby zawiza z nim porzdny sojusz militarny. Na raize podjem jakie tam rozmowy z Cheosem, moe co si wykluje ;)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-27 18:49:32
czytam czytam cay czas
niestety nie mog ci nic odpisa co ktry z wariantw bym wybra na Twoim miejscu take musisz si zadowoli moim milczeczniem.

A sytuacja si zrobia naprawd ciekawa :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 19:32:38
No wanie coraz gorzej wyglda opcja poudnie :/ Ponti postanowi nie zrobi turki i przegra wojn, a samemu z Rudim mi si nie chce uera. Z drugiej strony, jak zacznie jeszcze bra po kolei miasta Pontiego to ju w ogle bdzie kosmos.

Cheosowi zaproponowaem rozbirk Wraitha, odpisa e si zastanowi co w ja odebraem jako "spytam Leszka, ewentualnie pogram na zwok eby nasze stacki z frontu egispkiego doszy" :) Niezalenie od rozmw zmierzam wojem pod granice, najwyej cofn, ale coraz bardziej wychodzi na to e wjazd do Wraitha to bdzie mj oficjalny plan.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 19:35:50
Jeli dojdzie do wojny to plan jest taki, e wbijam sam, bior najblisze mi miasto i w nim czekam na Luka, ktry jednak posa 3 sonie w moim kierunku (militarnie niewiele, ale bdzie mia Cheos problem jak bdzie chcia mnie zaatakowa), bierzemy drugie miasto i docza do nas gdzie po drodze Bobek. Szpiegi bd kontroloway czy si tam gdzie nie zaczaja ekipa Cheosa i Leszka.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-01 13:21:46
Ok, jak wida wybraem opcj pnoc. Podpisaem dodatkowo pakt z Rudim, bo jakby mi wjecha na ty 30 keshikami to by spali z 4 miasta i musiabym i tak wycofa si z pnocy. Niby nieekonomiczne by to byo dla niego, ale kto tam wie co siedzi z szalonej gowie...

A wic lec sobie teraz na Turka, teren bd kontrolowa szpiegami i jak tylko si pojawi wojska Cheosa i Leszka to odpuszczam dalsz ofensyw bo w 3 jak przywal to padn. Pki co kluczymy z Bobkiem w kronice eby jeszcze nie dowiedzieli si, e jest ze mn. Plan minimum to capn Wraithowi 3 miasta i sie w nich okopa. Nie licz e si uda wszystkie zanim dojdzie odsiecz. W tej turze zbadam machinery i przechodz na macki, a pniej musze powanie pomyle co dalej...wchodzimy w faz, w ktrej jestem kompletnie zielony i zawsze tutaj si gubi w techach :D , a jak dam sie w kocu rozwin miastom, szczeglnie tym nadmorksim czyli wikszoci, to straszne pienidze zaczn spywa i musz wymyli w jakie techy i. najpierw chyba inynieria, pniej nie wiem czy lecie na muszkiety czy jednak na rycerzy, bo bro to straszna, tylko sporo techw niepotrzebnych trzeba zbada :/

No i chyba tyle z przemyle. Dobrym jeste spowiednikiem ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-01 13:22:29
w trzech jak przywal to padn*

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-01 13:29:43
Aha mylaem te nad t stolic apostolsk, ale kurde tyle motkw tam pcha...i buteleczek. Nie wiem, chtniej bym co popodbija, ale te problem jest z tym e nie bardzo jest co...Bardzo bym chcia dotrzyma umowy, cho nieoficjalnej, z Bobkiem i Lukiem, wiec zostaje tylko Cheos, moi sojusznicy niestety mocno odstaj z wojem wic moe by problem nawet we trzech, bo Leszek na bank mu pomoe. No i Ruda mnie niepokoi, z kadym ma pakt poza pontim, a ten sobie dynda. Patrzc na jego wykres woja i rudej to zostanie niedugo poknity z umiechem na ustach...wtedy Rudi z 30 miastami bdzie w przedzie trochu :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-03 00:12:53
no czytam i podziwiam
a napisz no czemu spalie pierwsze zdobyczne miasto ?
tak dla potomnych
bo jakby nie patrze w rodku akademia :P posza z dymem

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 01:02:54
Tak jak pisaem, spodziewam si e nie dam rady zgnie caego Turka, ju sam coraz wiksz armi ma, a po poczeniu z Sumerem i Inkami bdzie problem jak przywal we mnie. Na dodatek widziaem szpiegiem wielkiego artyst wiec branie tych miast mija si z celem - przywali bomb kulturow i i tak bd musia z nich ucieka eby nie by wystawionym na ich strza, a on sobie spokojnie odbije co jego. Planuj spali co si da i na tym miejscu postawi nowe miasta z Aztekiem, w takim ukadzie eby nie mg wbi nowego w miar blisko (w ktrym rozbi by artyst), ale na tyle daleko od starych eby rozbicie go w nich nie miao sensu.

Dupa Inka tylko czeka ebym wlaz pod n, dlatego chc w odpowiednim momencie spokojnie wycofa si do wieo zaoonych miast i wtedy on ma problem - jak odpuci i wrci do kraju to dokaczam Turka, jak wlezie do mnie to go ubijam (ju bdzie inynieria wic powinno da rad), jak bdzie tam sta to bdzie buli straszne pienidze. Taki jest plan, a jak wyjdzie to si okae.

Aha i zgaszaj si chtni na dup Dupy Inka czyli wjazd w jego plecki. Tzn. jeden si zgosi (hech), a drugiemu sam zasugerowaem, e wjazd Keshikami i spalenie miasta chrzecijastwa byoby zabawne i nie zaprzeczy, take licz e si chopaki dogadaj, wjad do Dupy, ten zawrci i wtedy ja z moimi sojusznikami biere Turka i Sumera od razu. To ju taka cakiem luna koncepcja, ale godna uwagi ;)

Nawet nie wiesz jak ochot mam na Azteka z jego terenami, witym miastem i kultur ktra miady mi tereny od Turka...no ale trza robi swoje i nie rozmarza si za bardzo.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 14:56:32
!@*&$*^%)!)(%_

Cheos sobie tnie setki macek, leci do mnie ju Leszek, a mj sojusznik wynajduje filozofi i wprowadza pacyfizm. To by byo na tyle jeli chodzi o sens okazywania litoci sabszym :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 14:57:57
Dla odmiany Luk robi seta za setem i co tur pyta mnie czy ta mega armia 3 soni, ktr mi posa to na pewno jest potrzebna, bo jak nie to je cofnie...

Co te sobie myla Ragnar kiedy wchodzi w te sojusze... :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-04 22:47:07
kady ma takich sojusznikw na jakich sobie zasuy :D

Jak tam Wielka Biblioteka ??
Przejmujesz ??
Palisz ????
Naprawd palisz :szok:

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 22:52:11
No raczej pal, co zrobi. Cheos ma ju macki podobno, Leszek ju w drodze wg donosw Bobka, nie zd spali tego trzeciego miasta z gry, a to byby warunek utrzymania tego. Zreszt tak czy siak bym go nie utrzyma skoro Wraith ma wielkiego artyst i dwch takich sojusznikw. Spali si i bedzie frajda z poogi. Potem kontrolowany odwrt na z gry upatrzone pozycje i nadzieja, e Ruda nie zamuli, wjedzie w Lesia i jak ten pojedzie ratowa kraj to lecim na Cheosa. Jak nie to pat, bo raczej na tyle eby mnie przelama na moim terenie to nie s silni.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 23:00:44
Mj sojusznik Luk przed chwil: "Musze cofn kilka jednostek, bo mi Cheos na tajnych pisze, e mam pamita o kolejnoci ruchw na wojnie"

Zagadka wikiska: ile zostanie z 3 soni, po cofniciu kilku? :D :D :D

Do chopakw po odtajnieniu- nie gniewajta si, to takie tylko przemyslenia Ragnara :)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-04 23:21:47
Ty sie ciesz e si nie ugi i nie zmieni strony a nie jeszcze narzekasz :)

Ja w D4 miaem wojn rwnoczenie z 12 graczami i jako si grao:D
W D5 zreszt podobnie prawie z caym wiatem

take jak mylisz o zwycistwie w caej grze to musisz is liczy z tym e lubiany to nie bdziesz :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 23:35:42
No jak odjechale w kosmos im to sobie moge, ja tutaj nikomu nie odjedam, wrcz jestem 3 patrzc po demo.

I nie narzekam tylko kontestuje :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-10 10:45:35
Co skrobn do spowiednika...generalnie sytuacja si posraa ju cakiem :D Mylaem, e Rudi tam przywali co w Leszka z tyu, a ten sobie ze wszystkimi pakty machn i jest lipa. Do Turka si nie ma co pcha dalej, bo ju tam szpiegi moje zwszyy ekip z wystarczajcym potencjaem eby mi krzywd zrobi, z Bobkiem na t okazj musiaem podpisa pakt i teraz si waham nad paktem z Lukiem. Jak podpisz to koniec waciwie mojego rozwoju, z drugiej strony jak wejd do niego to na bank Dupa i Sumer si na mnie rzuc i bd musia mie na prawd spor ekip eby na dwa fronty da rad...na pokj z Cheosem nie ma widokw wic wyglda na to e bdzie trzeba si kisi przez nastpne tury patrzc sobie jak miasta rosn...ju mi si chce rzyga.

Przynajmniej nie wygra Dupa, zao si e wygra Rudi, zaraz yknie pontiego i bdzie ju w ogle mega malutki...i ten paac jeszcze do tego :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-10 10:47:46
auj teraz, e nie mam wikingw albo portugalii, bym co z morza podziaa, a tak to sabe moliwoci.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-10 12:24:03
eee tam
do ataku z morza nie potrzeba wcale ani wikingw ani portugalii

A Twj atak na Wraitha od pocztku by mao przmeylany tak widziaem, pare na wojne byle i, bez adnych korzyci , jest kilka sw o tym w pamitniku admina :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 20:04:41
Pytanie techniczne - mog zdoby wszystkie miasta Wraitha i odda jedno Cheosowi? Podzielilimy si nim, ale jeszcze maj pakt i jakby mi si chciao to moe bym takie co zrobi, eby juz pozby sie kultury Turka, a nie czeka a go Cheos dokoczy.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-15 23:01:21
moesz po wsplnej wojnie podzieli si upem z sojusznikiem ale wypadaoby eby Cheos te wypowiedzia mu wojn.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 23:05:10
No wanie sk w tym e maj pakt, w sumie do tego czasu si ju skoczy wiec pewnie mu wypowie, ale jakby nie wypowiedzia to nie moe to by traktowane jako zapata za wystawienie Turka?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 23:11:28
A tak z zakresu spowiedzi to wyszo jak wida. Z Cheosem dzielimy midzy siebie Francj i Turcj, podzia miast korzystny dla mnie, ale to oczywiste. Zdecydowaem nie przedua z Francuzem paktu z blem serca, ale niestety-nie chodzi nawet o zwycistwo, ale o zwyk frajd z gry. Z sojusznikiem ktry nic nie robi i nie przydaje si w wojnie nie mog nawet porzdnie powojowa, wiec nie ma adnego sensu takie co.

Jak rozbierzemy tych dwch to bdzie si myle co dalej. Rozwali mnie na opatki mj drugi "sojusznik", ktry widzc e walcz nowym miastem o surowiec jedyny jedzeniowy z jego kultur, postawi obok miasto...no nogi z dupy powyrywa...jakby nie pakt to bym go nagrodzi, a tak to znowu problem. Zobaczymy czy da porzdn pomoc teraz do Turka (pozbyem sie katap i bd mi jego potrzebne), jak sie bedzie ociga to bdzie trzeba pomyle o nim ju mniej jak o sojuszniku.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 23:13:27
Aha, Turek si chyba le ustawi bo nie sdz eby specjalnie mi sie wystawi do ataku, tak po fakcie to stwierdziem e jakby on pierwszy przywali to wojna mogaby si przeduy...

No i teraz kwestia techw - odozyem fur siana i teraz nie wiem czy lecie po ryckw czy po edukacj. kusi odpa techowy na moich specjalnych uniwersytetach, ale jednak rycki to taka sia, e samobjstwem bdzie je odpuci...nie wiem, musze pokalkulowa.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-16 23:59:54
Dopiero dzi dorwaem si do savw z weekednu bo nie ogldaem wczeniej sytuacji.....:szok:
Ale TY jeste farcia
normalnie a mi si wierzy nie chce

Ty wiesz co by sie tam dziao w Turcji jakby tam kto inny dowodzi :D
ojojoj

miaby Ragnarze masakrycznie duuuuuuuug wojn bez zupenie adnych zyskw na niej...
a oniemiaem jak ogldaem savy

Farciarz Nieprawdopodobny, ale Cent te w kluczowej bitwie da du...ska wic i Tobie si MEGAbd przeciwnika trafi.....

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 00:14:14
Hehe, no po uderzeniu te zauwayem, e jakby Turek pierwszy przywali to byoby le :D wszystko przez te perturbacje i mojego ndznego sojuszniku Azteka. Ta ekipa bya obliczona albo na szybki wjazd w Turka, albo (w przypadku przeduenia wojny) na wspprac z Aztekiem. A tutaj przez pomoc Dupy i Cheosa szybki wjazd si nie uda, Aztek myla o tym jak podprowadzi mi jado zamiast jak dosa wojo, a ja zapomniaem e w sumie to armia Turka srogo uroso od mojego wymarszu :D

No ale dobrze si skoczyo ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 00:15:24
To bya nika rekompensata za bdy Centa ;) jakby nie one to gra ju by bya w zupenie innym punkcie :(

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-17 00:46:06
Nie no tak le by nie byo
zrobiem sobie nawet ten atak Turkiem na Twoje wojsko z ciekawoci
nie mog Ci zdradza wynikw bo by mia wiedz na przyszo ale zapewniam Ci e gdyby tam lepszy dowdca siedzia to nie miaby spacerku na tej wojnie :P

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-18 12:12:50
mgby nie dobija Turcji do roku 1 AD ??
do rozpoczcia turnieju potrzebuj parzytsej liczby graczy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 16:11:35
to jest bodaj 7 tur jeszcze? rednio, ma artyst i jak rozsadzi go w nowym miecie jakim to m znowu zgniecie swieo postawione miasta. no ale zobacz jak do gry wlez jak to wyglda.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 21:20:57
Na razie kieruj sie na to jego dolne miasto. Para naley do Cheosa wiec jak nie bedize za duo mi brudzi Turek to odpuszcz i zostawi spraw Sumerom.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-19 14:51:22
Dobra, chyba mog go odpuci, chocia nie czaj po co Ci martwy w turnieju ale co tam ;P

A ten wczorajszy tel to by odnonie wbitki Turka do gry? Bo mi na serio nie dziaa gonik, bez obraania si ;)

I od razu pytanie dotyczce regulaminu - jak mam macki na terenie Francji i wypowiem jej wojn, a one si teleportuj do mnie, ale nie zaatakuj nikogo to jest OK czy wtedy zostan spalony na stosie?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-19 22:50:52
teleportacja pojedynczych jednostek jest dozwolona ale takie jednostki nie mog si po teleportacji ruszy ani nikogo atakowa. Zarwno w turze teleportacji jak i w nastpnej.

Mnie kiedy chcieli spali na stosie za to e teleportowaem 1 explorera swojego i ruszyem si nim potem o 1 kratk....

Co do dobijanieWraitha to Twoja decyzja, nie narzucam si, po prostu pasuje mi parzysta ilo graczy ale jak zginie to najwyej Ja sobie wystawie swoj jednostk do turnieju eby si liczba zgadzaa ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 16:47:40
Jak wida poszedem w rycki. Z rydwana zrobi sobie genka z 27 expa, bdzie koazk do turnieju i czog do wjazdu w pary. Jak wszystko pjdzie zgodnie z planem to w jednej turze zdobd bez strat, niecite Lyon i Pary, a zza plecw pancerniakw polec od razu posiki, jakby Luk w przypywie chci zemsty rzuci wszytko co ma na mnie. Jak si uda wszystko (prcz Parya i Lyonu jeszcze Bombel i Rheims maj by moje) to po szybkiej kampanii powinienem docign w demo czowk. Akurat na ten czas skoczy si mj pakt z Rudim i co dalej:

Chc przeduy pakt do 150 tury i korzystajc z chwilowej przewagi militarnej (reszta ciga si po Liberk, ja poszedem w rycki) dojecha jeszcze jednego. Wszystko wskazuje, e Inka poleci na Chiny, to dobrze dla mnie, bo wkurzy Rudiego, a przy okazji ja si moe zaapi na co, mam zbudowany kana na drug stron kontynentu wiec szybko mog podrzuci tam flot i wysadzi u Chinola, ktrego granice widz jakie 15-20 jednostek. Jak Inka go napocznie to powinno starczy na zdobycie czego, no a przynajmniej na przedni zabaw na pewno ;) . Alternatywnie moe si podcz pod rozbir Pontiego, bo czuj e jest nastpnym celem Rudej, a jednak jest ogromny i ciko bdzie jej to ogarn samej. No chyba, e Rudi nie zechce przeduy paktu to si pomyli co z tym fantem zrobi...

Co do Liberki to odpuciem, bo nie chce mi sie w to bawi. Widz, e chyba bybym w stanie by pierwszy przy niej, ale wolaem sobie powojowa ryckami conieco. Poza tym teraz mam te nieze perspektywy. Planuj polecie po ekonomi, odpali GA z kupca, na GA mam z kadego pola morskiego worek zota take "troch" si nachapi. Wtedy si w kocu narodzi mj drugi wielki - jeli bedzie prorok to ok, w kocu witynia, jak inynier to wal od razu po Taj Mahal, moe zd i na dwch zotych to ju w ogle fajno. No i free market te niegupi, wpadnie z 50 monet na tur dodatkowych take specjalnie stratny nie bd.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 16:56:18
Aha i licz na trzeciego genka na Luku. Wtedy podlec po literatur, machne epic w stolicy Bombla i tam dam genka, bdzie wypluwa hwach co tur, a na podwjnej promocji do masowych taka katapke to skarb. Poprzednia partia katap (co si u Turka stracia) bya wanie na 2 promo produkowana w stolicy i rzeni zrobia pikn.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 16:57:14
Ale trzeba te ostro wzi si za budynki ekonomiczne, bo nawet bibliotek ni emam wszdzie i podejrzewam, e straszliwie odstaj od Inki i Rudej pod tym wzgldem...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-24 15:54:23
a co dalej w techach ??
rycerzy masz i dalej ktrdy ??

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 16:20:48
Wanie nie wiem. Zaciem si troch, tak jak pisaem to nie jest ju mj etap :P

Jeszcze troszku uzbieram i jak nikt nie bdzie mia edukacji to moe zrobi skok na liberk (cho w to to wtpi), a jak nie bdzie na to widokw to polec sobie spokojniej ju na edu (w tym czasie zrobi w kocu par markietw) pniej banking (w tym czasie porobi seawony) a pniej ten ekonomia i zoty z kupca.

Bior pod uwag moje stosunki z Dup i to co wyczynia Ruda nie licz na zwyciestwo, trzeba co powojowa porzdnie wiec na wycig technologiczny si nie napinam specjalnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 12:40:26
Troch bez sensu, e dae ju na forum rozstawienie. Cheos wie, e ja wezm Rycka, a Luk sonia i moe wzi Pik specjalnie :P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 13:37:25
Aha i jak jest z tym ujawnianiem narodzin wielkich w kalendarium? Obowizkowe? Jesli tak to mgby przycisn ludzi eby to robili? Dzi wywalio 3 wielkich i pewnie nikt si nie przyzna, a to ma ogromne znaczenie w kwestii rozpatrywania sensownoci wycigu do Liberki.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-26 15:19:30
rozstawienie bylo podane ze bedzie na poczatek nowej ery
teraz by jeszcze ktos docial i by sie pozmienialo.
Kazdy mogl sobie sam policzyc na kogo moze trafic, takze ja zadnej tajemnicy tajnej nie odkrylem.

Co do wielkich to jest obowiazek i kto nie poda ten dostanie kare

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 15:26:29
Aaa to ja nie wiedziaem o tym rozstawieniu. Jak to si Wiking uczy cae ycie...

No to trzeba mie nadziej, e Random nie da jakiej tam pice ubi bidnego Rycerzyka :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-27 15:42:26
Jest sprawa Adminie. ostatni turk mog zrobi 19 czerwca. Do tego czasu pograbym chtnie. Czy mog dyskretnie zacz szuka i wprowadza nastpc?

Nie ogaszabym tego, bo wtedy nikt nie bdzie traktowa dyplomacji z Wikingami. Mylaem o Pawle albo Plewanie.

Jakie uwagi, razy, wyzwiska? ;)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-27 18:19:47
a co sie stanie 19 czerwca, wakacje ....
To poszukaj zastepcy na ten czas a nie nastepcy na stale

czemu nie bedziesz dalej gral

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-27 18:45:56
Wyjedam do Stanw. Wracam w listopadzie. Przez pierwsze 5 tygodni na bank nie bde w stanie robi turek (skoszarowany w barach na Alasce w "fabryce" ososi), a pxniej nie wiem, take raczej nie ma sensu na 5 tygodni bra zastpstwa.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-27 19:02:01
ooooooo no to ladnie. Zaskoczyles mnie ostro, przemysle co z tym zrobic, moze bombel, on zna te ziemie ;)

a z innej beczki to widze ze maszwojsko na pozycji wyjsciowej na Luka.
Pamietaj ze on juz ma wojne i rusza sie na niej 2. Musisz sie do tego dostosowac czyli ewentualny atak robisz jako pierwszy

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-27 23:35:53
Tak, o tym wiem, niestety bd si przez to musia wstrzyma tur z atakiem, bo dzi nie daem rady zrobi wczeniej (wanie dlatego o tym pisz dzi, bo dopiero dzi byem w konsulacie i dostaem wiz).

Z tym Bomblem to tak rednio ;) rozumiem, e nastpc mog wybra sam? (spord oczywicie dowiadczonych graczy, coby nie spsu).

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-28 09:35:56
co do nastepcy to wybierasz sam

co do ataku na lukgina to przez to wczorajsze opuszczenie kolejnosci sam sobie narobiles kuku.
Zawsze ruszales sie ty pierwszy po tobie luk. I tak mogles swobodnie atakowac bo on na wojnie z Cheosem tez sie rusza drugi.
Ale wczoraj ty poczekales i Lukgin sie ruszyl, pierwszy ty drugi.
Dzis nie mozesz wbic sie przed niego i zaatakowac bo to by byl klasyczny podwojny ruch.
On Ty, Ty On..... Tak nie mozna !!!
musisz dzis zrobic przed nim ale atak najwczesniej jutro.

Sorki ale sam sobie tak ustawiles

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 10:14:25
No przecie to wanie napisaem :P I napisaem te e nie mogem inaczej, bo rano miaem spotkanie w konsulacie i z domu wyjechaem o 4 a turk mogem zrobi dopiero wieczorem.

Spoko, poczekam, nie ma wyjcia.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 00:04:24
Rozumiem e nic sie nie zmieni jeli chodzi o chtnych na Ragnara? Jutro zaproponuj Laremu (czekam ejszcze na odpowied Boixa, chocia on na 99% si nie zgodzi) jak Lary odrzuci to wrzucam temat na forum i trudno si mwi.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 21:16:10
Ok, Lary si zgodzi, oddam mu nacj 18.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:21:30
Czy Lary bedzie mia jaki ban na wypowiadanie wojen po objciu nacji?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:31:31
Aha i wczoraj powiedziaem Pontiemu i Cheosowi, a dzi Leszkowi e nacj przejmie od soboty Lary. W zwizku z tym chyba wypadaoby, dla symetrii informacji, umieci takie info te na dla reszty (gwnie Rudiego) co nie? Czy nie widzisz takie potrzeby tam z gry?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-13 16:35:46
Wedug yczenia Twojego

Moesz poinformowa wczeniej, moesz dopiero w dniu przejcia
I tak ta gra jest ju rozstrzygnita,
niestety przespalicie wszyscy waciwe rozstrzygnicie i teraz to ju po wszytskim.
Mona zakada Dyplo7 :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:53:16
NIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEe dopiero jak wrc!

Nie wiem, nie musiaaby by. Zaley jak szybko doleci do rifli Rudi, bo ja w sobot mgbym wjecha jakimi 25 kawalerzystami i jeli nie miaby rifli, a weszliby te Cheos, Ponti i Leszek (a pakt jest) to mogoby by rnie. Szkopu w tym e ja nie ami jawnych i nie zamierzam tam wjeda, jakbym mia wiecej czasu to bym wjecha w leszka, a zadowoli si drugim miejscem, ale tak to sobie zdecyduje Lary.

No chyba, e zwycistwo dyplomatyczne jest ju przesdzone, ja nie mam pojcia jak to dziaa, ale chyba Judaizm ma ju kady, a najwicej zdecydowanie go ma Rudi (i pewni jeszcze jaki Hechter zagosuje te za nim) No w kadym razie ja wcale nie zamierzaem bawi sie w tzw. "bi lidera".

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:54:09
AAAAA jeszcze proba. Jest szansa na podsumowanie startu mojego do weekendu? Bo czeka par miechw, a bd mg to odczyta to mi si nie chce :) , ciekawym jak to widzia z gry Julek.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-13 17:01:40
No co tak si nie moesz doczeka na te komplementy :)
DObrze zagrae, nawet bardzo dobrze,
ale jak sam przyznae jeste ograny tylko w pocztkowych epokach im dalej w las tym bardziej po omacku...
sam nie wiedziae czego chcesz w tym rodkowym etapie gry... a eby wygra trzeba mie pomys na rozwj i konsekwentnie go realizowa.

Start zagrae naprawd EXTRA i nale Ci si same pochway.
Tak do etapu... wielkiej latarni i kolosa...
no ale z tym nie hodowaniem proroak na wite miasto to jedyne co de dupska...
no i jeszcze jedn rzecz skopae ale nie powiem co bo to cay czas jest skopane wic nie bd podpowiada graczowi...

a to nawet do stron www nie bedziesz tam mia dostpu ??
nawet nie poczytasz co si dalej dzieje ??

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 17:09:14
Podbno przez pierwsze 5 tygodni nie (przetwrnia ryb na gbokiej alasce, z dala od siedlisk ludzi), natomiast pniej to zaley jak sobie zaatwi szybko. Zrobi wszystko eby by, bo bez neta jak bez rki, ale kto wie jak si rozwinie sytuacja.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 17:09:59
Nie tyle komplementw, co chciaem eby Jarki i inne propagandzisty widziay, e nie miaem takiego El Dorado jak mi wciskali ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 18:38:11
Aha, Lary chcia sobie popatrze co i jak, daoby rad eby wszed na przykad jutro zaraz po mnie i sobie zerkn czy musz mu dawa zastpstwo na ten dzie? Wtedy ju bymy ogosili temat na forum. Jutro czy tam w rod.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 21:15:40
Jeszcze w kwestii spowiedzi, to jeli ten trwajcy bad to prorok, e nie robi wityni, to trzymam go na drugi zoty. Ale to pewnie nie o to chodzi :P

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-14 00:14:47
moesz jutro przekaza Laremu haso i niech sobie wejdzie i popatrzy
ale
po tym jak ju wciniejsz EoT
i bezporednio po Tobie, czyli najlepiej umwcie si na konkretn godzin.

Co do bdw i proroka to nie mog si wypowiada, jak ju Was Rudi podbije to w podsumowaniu przeczytasz

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: