www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "AdminCule" (cule)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "AdminCule" (cule)

Pakt numer 1015, założony 2011-03-01 10:36:03 przez cule (Cule ( Ragnar / Korea ) )

Nazwa paktu: AdminCule

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cule
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-01 10:37:15
Hej, pamiętaj proszę żeby mi w tej turze przesłać kaskę za Wyrocznię, bo kuleję z techami trochu ;)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-01 10:45:48
spoko
gratulacje za wyrocznię
podoba mi się Twój sposób gry w tym dyplo.
Jakbym siebie w dyplo4 widział. Tak trzymaj

Będę się przyglądał z uwagą na dalszy rozwój sytuacji w państwie wikingów

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-01 11:01:35
No dzięki, jeszcze się muszę nauczyć dystansu, bo cały czas widzę ekspedycję Leszka i Centa jadącą palić mi stolicę :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-01 11:20:04
możesz mi tu jak chcesz napisać jakie masz plany jakie podboje z kim planujesz strategiczny sojusz itp....

będzie później po grze fajne pole do rozważań co kto myślał na którym etapie gry.
Ja i tak nikomu nic nie mówię a fajnie to widać z góry co kto planuje i jak mu to wychodzi :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-01 11:37:16
Hmm no w sumie można by coś namazać, no wiec aktualnie sytuacja jest taka, że zaraz będę miał miasto Bombla, drugie miasto spłonie, stolicę bierze Luk. Z Lukiem zamierzam sojusz utrzymać do końca, co prawda słabo gra jak na razie, ale słowo się rzekło i jawnych nie będę łamać. Wnuczka zabezpieczyłem żeby mi nie bruździł, a tak daleko iść nie chcę i tak.

I co dalej-najpierw wszędzie granary pościnam i wychatkuję wszystkie miasta(wzrost będę lekko blokował żeby się ni rzucać w oczy). Monarchię odpuszczę bo z kuźni będą dwie dodatkowe buźki. Dostawię jak najszybciej miasto nad stolicą, przy kuku(na ciężkiej górce) i przejmę sobie(jeśli mnie ktoś nie ubiegnie) to miasto barbów jak wzrośnie na 2(na razie widzę tylko granicę jego). Techy to na razie Animal po rybołóstwie, a później hunting, później na zero i zbieram pieniądze. A później szybki skok na konstrukcję, moje wypasione katapki na pewno się przydadzą. A i słonikami nie wzgardzę.

Tyle na pewno. A dalej mam dwie drogi nie wiem na razie co robić, albo jechać Bobka(ale wtedy na pewno się wetnie Leszek, bo cały czas odwraca od siebie uwagę moim kosztem ;P), albo podpisać równie długi pakt w Bobkiem i podostawiać jakieś miasta. Muszę w końcu wyskautować co tam za Martinem jest, bo nie było kiedy a nikt nie przychodzi stamtąd. Jeśli jest jakieś miejsce to z finem i forge'ami powinienem w taki sposób odlecieć w miarę nieźle, ale co to za zabawa...najchętniej bym Bobka pojechał, ale właśnie wtedy będę miał no głowie jakąś koalicję sprawiedliwych. Zdecyduję jak zobaczę resztę terenów.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-02 13:13:55
Hej, to chyba nie będzie złamanie tajemnicy jakiejś jeśli mi powiesz czy istnieje wojna wnuczuś-Rudi w grze? Bo na forum nie jest wymieniona, a w kronice mu wypowiadał o ile pamiętam i nie ogarniam tego.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z udzielaniem szczegółowych inf to napisz po prostu czy wszystkie wojny jakie są w grze, umieszczasz w tym wątku n forum.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-02 13:20:38
wszystkie wojny jakie są w grze mają być wręcz obowiązkowo umieszczone w dziale wojny.
Jeśli by jej nie ujawnili to skąd państwo trzecie ma wiedzieć o jakiejś kolejności na wojnie.

Nic nie wiem o wojnie pomiędzy Rudim a Wnuczusiem, raczej były to tylko strachy na lachy w kronice aby wywrzeć presję dyplomatyczną na Rudiego żeby się dogadał z Larym.

Pamiętaj że w kronice wolno kłamać :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:38:31
No dobra, plan pora zaktualizować. Podpatrzyłem miasto barbów obok mnie, postawione tak jak ja bym to zrobił(na ryżu suchym) wiec je przejmuję zamiast palić. Nad nim pojawiło się kolejne baribie miasteczko, może też będzie do przejęcia :D , zobaczę je za parę tur. Posłałem na wschód zwiad wielkim generałem :D i odkrył rybki także dochodzi kolejna miejscówka na miasto. W sumie widzę już 5 miejsc na nowe miasto nad wodą(licząc z tym barbowym) plus jedno fajne naziemne. W takim układzie stawiam niestety na pokojowy rozwój, machnąć jak najszybciej kolosa i postawić te miasta nadmorskie, od razu będą śmigać na 4 monetkach z pola więc można spokojnie stawiać jedno po drugim.

Geograficznie najbardziej pasuje mi podbój Bobka więc dam mu przedłużenie pokoju z gwarancją jego niepodległości, jakby się ktoś pokusił na niego żeby ziemie zgarnąć, jak nie pokusi się nikt to po wynalezieniu Hwachy sam sobie tam wejdę. Trochę nudno się zapowiada najbliższe kilkadziesiąt tur, ale co zrobić, tyle miejsca że pchanie się gdzieś z podbojami nie ma sensu żadnego, tym bardziej że za Bobkiem gdzieś się czaję Jarek z Leszkiem i na pewno nie byliby zadowoleni że podbijam następnego.

Aha no i Luk ma kamień i umówieni jesteśmy, że pożyczy na parę tur, spróbuję do tego czasu machnąć matmę, ściąć szybko HG w stolicy Martina i hodować przy pomocy farge'a inżyniera. Byłby gdzieś po 100 turze, akurat żeby wziąć z niego machinery i latać dużo wcześniej od innych mackami. Koszt HG powinien się zwrócić z nawiązką, bo będę miał wtedy jakieś 8 miast(może 9) więc zyskam prawie dwa razy wiecej młotków niż włożę. Oby nikt mnie biednego nie ubiegł, chociaż może być trudno, bo zapaść jest jak na razie, a niektórzy już dawno pismo mają.

A no i jasnym jest, że trzeba rozprzestrzeniać relę. Turki już zagadały, Bokowi też powinna byś na rękę, Luk wiadomo, trzeba ją wcisnąć wnuczkowi przed Rudim. No i może Lesio i Jarek wezmą, żeby Centowej nie brać? Byłoby ok.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:46:37
W sumie HG jest na tyle przydatne, że chyba mocniej postawię na ten kierunek i bez zbędnych ceregieli pocisnę w matmę. Mam 4 laski do ścięcia więc jak zetnę łebki jeszcze do tego to HG mam w jedną turę, trzeba spróbować, kusze też się przydadzą do obrony miast jakby ktoś zechciał się do mnie przejść.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:47:03
te kusze to a propos inżyniera, taki skrót myślowy ;P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:47:39
Aha i pytanie kiedy rozliczasz Conana Barbarzyńcę? Po tej turze czy po 40.?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 13:48:05
I czy jak mój konan zginie po przeładowaniu z 40 na 41 to się będzie liczył :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-08 14:02:56
conana rozliczam na koniec 40 tury.
Czyli screena z lokalizacją jednostki poproszę oraz pokazaniem ile m atego expa.

Co do inżyniera na mechanizację to..... nie będę komentował decyzji :rotfl2:

co do tego że masz mase terenów do zasiedlania to jak ktoś dobrze wojuje na początku to ma taki luksus jak Ty że aż sam nie wie gdzie stawiać miasta - wszędzie wypas, a narzekałeś na tereny po Martinie :D

Inni muszą o każde miasteczko się wykłócać z sąsiadami także ja obstawiam że jeszcze nie jedna wojna wybuchnie

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-08 14:13:35
No przecież się nie będę chwalił terenami na forum ;P

Z inżyniera się nie śmiej ;P, piramid już wtedy nie będzie, na taj mahala nie ma co czekac, odbijać ścieżka techów na GL nie chcę, a MoM nie ma co budować, bo wielkich ludzi nie będę raczej miał za wiele. A mieć macki z 6-7 tur szybciej to fajna rzecz. Chyba że się wstrzymam i dam na Inżynierię, ale pakować go na cudaka nie widzę sensu. Wolę sobie cudaka zdobyć.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-09 19:19:48
czy wystawiasz jakiegoś swojego zawodnika do konkursu Conan ??
bo dziś jest 40 turka i czekam na screena z kandydatem

jeśli oczywiście jesteś zainteresowany bo przecież nie ma obowiązku brać złota w konkursach admina :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-09 21:33:11
Wystawiam, wystawiam. A to nie robimy na forum? Może w takim razie odpowiedz mi najpierw czy jest sens obrabiać screen :) Mój rambo ma 12 exp, jeśli są 3 lepsi u innych zawodników to nie ma co się bawić w okrajanie fotki :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-09 21:34:54
Albo w sumie rzucę pomysł na forum

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-03-29 23:15:20
Hej, a wiesz może jak wyglądałaby szansa zrobienia szlaku handlowego do Centa jakbym podpisał OB z Leszkiem? Nie używając nicków chodzi o sytuację, że X ma wojnę z Y, a ja mam z obydwoma OB, ale połączenie z X mam tylko przez teren Y. Zakładamy oczywiście sytuację, że mają jakąś drogę między sobą ten V i Y. Zaistnieje szlak handlowy między mną a X?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-11 12:47:13
pochwal no się Adminowi co zamierzasz zrobić z wielkim inżynierem
tak ci się przypadkowo zamiast proroka urodził.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-11 18:15:58
Jak nie nie zakosi to latarnia. Od ręki nie ma nic ciekawszego, a tracić masę buteleczek żeby lecieć po teologię i zakosić Centowi Pałac Apostolski to mi się nie chce. Zresztą zanim by cos dał to już by mnie mogło nie być ;)

Z początku mnie ***ło trochę że wyskoczył inżynier przy 3% i teraz będę czekał zylion tur na proroka, ale jak sobie przeliczyłem, że za latarnię mam od ręki 24 monety, a za kilka tur będzie 28, to jednak lepszy bajer niż święte miasto ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-11 18:17:31
Pomysł z machinery zarzuciłem, bo lecę z techami lepiej niż sądziłem, więc szybko siupnę ją jak będzie pora.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-14 14:00:31
Ok, latarnia weszła, za parę tur kolos i prawdziwe kokosy będą z miast portowych. Teraz trzeba czym prędzej zasiedlić dwie wysepki co mam na widoku przy swoich brzegu. Za za morskie miasto będzie z samych szlaków 12 monet więc ze spokojem można je stawiać pomimo kosztów. Jeśli jeszcze będą tam jakieś jedzonka w zasięgu to z kolosem za jakiś czas byłyby maszyny do robienia pieniędzy :D

Z innych spraw to trzeba zacząć ostrą ścinkę i lecieć na Wraitha. Leszek łyknie sobie Centa, Rudi na bank lada dzień capnie Larego i mi odskoczą. Myślałem żeby wjechać Rudiemu jak Larego będzie bił, ale to się nie opłaci raczej, tak czy siak Leszek odskoczy, a jak skończą z Centem to już nie będę mógł Wraitha brać(Cheos go bedzie bronił) więc trzeba sie uwijać i nachapać się póki pora.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-14 16:52:39
Mam pytanie(tylko takie co bym chciał odpowiedź :P )

Można prowadzić dyplomację z krajem, którego nie poznało się w grze? Ściślej chodzi mi o to czy mogę zagwarantować niepodległość Kinga, chociaż w grze go nie spotkałem(ale spotkałem jego sojusznika wiec jakieś tam logiczne uzasadnienie to ma).

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-14 17:42:54
mozesz gwarantowac w krnice niepodleglosc dowolnego panstwa
to tylko slowa i nei mają mocy wiążącej, równie dobrze możesz zagwarantować że chcesz wskrzesić do życia już upadłe państwo Celtyckie i w tym celu atakujesz Leszka :D

to tylko słowa więc nic nikomu nie zabraniam, jako Adminowi nic mi do tego.

A Combo latarnia i kolos i dużo mist portowych robi naprawdę MOCNE wrażenie
Jedź ich tam , bez litości :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-16 00:56:57
A jak została rozstrzygnięta kwestia wypowiadania wojny członkom paktu w sytuacji gdy nie ma normalnego stacka tylko majstruje człek z jakimś symulantem(takie coś chyba robiłeś Ty w D6 o ile pamiętam :P )?

Bo sytuacja taka, że Luk chce podpisać pakt z Cheosem z klauzulą, że w razie agresji Cheosa w stosunku do mnie pakt wygasa. Cheos się zgadza tylko na klauzulę, że jeśli on mnie zaatakuje. Więc problem jest taki czy jak zaatakuję Wraitha i Cheos wstawi tam jakiegoś głupkowatego wariora, to będę musiał mu wypowiedzieć wojnę? Oczywiście zakładamy, że pakt jawny posiadają.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-17 10:38:42
Wojne musisz wypowiedziec jesli

Zaatakujesz kogos, np Wraitha a Wraith podpisze pakt jawny o wspolnej obronie z kims trzecim, np Cheosem.

Jesli taki pakt podpisza i wyraznie zazncza ze Cheos wysyla wojsko do obrony Wraitha przed agresorami i spotkasz w jakims miescie Wraitha jakakolwiek jednostke Cheosa to musisz jemu wypowiedziec wojne.
Tak
I traktowac kazda jednostke Cheosa jako wroga bo tak oni okreslili w pakcie jawnm

Oczywiscie na ta chwile takowego paktu nie ma

ale jesli powstanie to bedziesz musial

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-17 11:22:23
Ok, wobec tego druga sytuacja. Luk wchodzi ze mną do Wraitha i idziemy w jednym stacku. Napotykamy miasto Wraitha i jest tam jednostka Cheosa. Ja wypowiadam wojnę Choesowi, zajmuję miasto, a Luk wchodzi już do mojego miasta nie wypowiadając wojny Cheosowi.

Wydaje mi się, że tutaj wszystko jest ok, ale wolę się upewnić...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-17 11:45:57
Tak
tutaj jest wszystakko OK ale .......

Gdy idziecie razem stackiem i napotykacie takie miasto lub zgrupowanie wroga to Luk NIE MOZE zaatakowac nawet jedna axem ani katapka tak dlugo jak na tym polu jest choc jedna jednostka Cheosa.
Przy ataku katapka nawet jak do obrony stanelaby jednostka nie Cheosa tylko Wraitha tez musi wypowiedwiec wojne Cheosowi bo inacej sie rozloza obrazenia masowe gdy jest wiecej obroncow na polu.

Podsumowujac bedzie Wam bardzo ciezko prowadzic tak wojne gdyz musialbys wiekszosc walk brac na swoje barki ale teoretycznie sie da .....

Ne prosciej jednak bedzie wypowiedwiec wtedy ta wojne ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-17 11:58:05
Nie, bo ja zamierzam mieć tyle woja że spokojnie dam radę ich zaatakować samemu, a Luk będzie potrzebny tylko wtedy jeśli to oni zdecydują się pierwsi przywalić(bo rozumiem, że w takiej sytuacji będą musieli nam obu wypowiedzieć wojnę?).

Hmmm a propos tego co pisałeś, bo było to dla mnie oczywiste, ale napisałeś też że Luk będzie musiał wypowiedzieć Cheosowi wojnę atakując KATAPKĄ Wraitha ze względu na obrażenia masowe...czyli wynikałoby z tego, że jeśli ja przywalę katapkami, to przy dobijaniu axami/słoniami Luk może ubić jednostkę Wraitha nie wypowiadając Cheosowi wojny? Myślałem że tak nie da rady, ale poprzedni Twój post zabrzmiał inaczej więc może jednak? :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-18 10:20:21
jeśli na jakimś polu stoją jednostki i Wraitha i Cheosa a oni mają pakt o wspólnej obronie to atakując jednostki na tym polu musicie wypowiedzieć wojnę obu stronom.
Jednak jeśli Ty pierwszy wypowiesz wojnę i zdejmiesz wszystkie jednostki Cheosa to Luk atakując już nie musi wypowiadać wojny Cheosowi bo jego jendostek tam nie będzie.
Jeśli jednak przeżyje choć jedna, nawet jeśli ona nie stanie do obrony, ale tylko tam jest to Luk atakując to pole musi wypowiedzieć wojnę Cheosowi.

Chyba już teraz jasno :)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-19 12:36:44
Hej
Nee stresuj się tm specjalnei moimi żartami w gadu gadu o Dyplo bo to tylko tak dla podkręcenia atmosfery questów.
Naprawdę jestem pełen podziwu dla Twoich wyników i szczerze gratuluję i trzymam kciuki.

A atmosferę trzeba troszkę podgrzewać żeby nie ostygła i żeby emocje były

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-19 12:44:15
Spoko, ja też po to tam jęczę, że bida i strike niedługo, także wszystko gra. ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-20 14:10:35
Pytanie na temat mechaniki gry:

Czy jeśli pohandluję z X słonie(ja) za srebro, to później mogę pohadlować z Y srebro za złoto? Czyli czy mogę surowiec otrzymany od kogoś podać dalej?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-21 01:53:11
No tak, admin ma w nosie proste zapytania szarych nacyjek ;) to ja sobie uaktualnię kronikę moją adminową.

Bardzo brzydka sytuacja geopolityczna. Wygląda na to, że Cent dał dupy i nie ma co liczyć na wciągnięcie Cheosa w dłuższą wojnę. Dzięki temu nie mogę sobie capnąć ani Bobka ani Turka, bo ten sumeryjski upierdliwiec im pomoże. Luka też sobie nie mogę capnąć, bo się zobowiązałem i nie będę łamał słowa.Wnuczek już capnięty...

Tymczasem Biedny Lesio będzie sobie puchnął po łyknięciu Centa, Rudi właśnie łyka Larego(zmyślni Ponti i Lary postanowili się pokłócić na klubowym i tyle było ich paktu), później może z palcem w nosie dziabnąć czy to Kinga czy to Pontiego, które nie posiada surowca typu słonie...

Mogę sobie być przebogaty(i jestem) ale wiele to nie da jak chłopcy się rozhulają na nowych zdobyczach. Trzeba coś szybko wykombinować, bo będzie lipa.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-21 15:19:35
odnośnie mechaiki to można normalnie sprzedać dalej towar każdy który się ma na stanie, gra sie nie zastanawia czy masz go z własnych źródełczy z importu :)

a co do kroniki to co w końcu kombinujesz bo napisałeś że coś trzeba wykombinować ale co ??

Może idź na zwycięstwo kulturowe :rotfl2: to by było pełne zaskoczenie dla reszty
t

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-21 15:33:17
Raczej nie :P nawet nie wiem skąd sie takie zwycięstwo bierze.

No właśnie nie wykombinowałem nic jeszcze. Jeno tyle że tnę słonie i planuję zasiedlić szybko te dwie wysepki co mam koło siebie. Jeśli Cent padł ostatecznie to dupa, nie dam rady przejść przez Turka jeśli on i Cheos do spółki będą mieli pierwsze uderzenie katapami. Czekam na jakieś info od Centa.

Jeśli tak to będzie wyglądać to może o Rudim pomyślę. Trzeba podpytać Larego co on tam ma, jeśli do przejścia wojo to podbiję do chłopaków na północy z paktami o nieagresji i lecę stackiem na Rudiego. Wygląda że za tymi wysepkami małymi jest Lary i Rudi wiec jak tam zdobyczę poczynię to jakaś tam integralność państwa zostanie zachowana i przy okazji uszczuplę głównego rywala i zdobędę silnego sojusznika do końca gry (Pontiego).

Żeby sobie móc to wszystko przebadać machnąłem sobie alfabet, szpiegi mi dokładnie podszepną czym czeka na mnie Cheos u Turka i czy ma sens wypad tam.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 02:32:29
Kombinowanie niedługo znajdzie swój finał, ale jeszcze nic nie jest przesądzone :D

Mam już solidną ekipę(z grubsza to będzie 20 słoni, 16 katap, z 10 axów i kilka dzid, chariotów i HA). szpieg jak na razie napotkał u Wraitha jakieś wary i inne dziwnostki, też małe szanse żeby od tylu tur Cheos trzymał swoje woja u niego, także spodziewam się, że dwa pierwsze miasto zmiótłbym, a później dołączyliby Bobek z Lukiem. Leszek pewnie by chciał pomóc, ale chyba za daleko będize miał, podobnie jak wracająca po podboju "dzielnego" Centa ekipa Cheosa.

Niby fajnie, ALE...pod granicami Wraitha stoi święte miasto Bobka, więc połowę pól mi zakosi. Jedno miasto obiecałem jemu, jedno pewnie dostanie się Cheosowi jak już sytuacja będzie przesądzona albo coś. Trzeba liczyć maks 3 miasta dla mnie i konflikt z Cheosem i Leszkiem do końca gry. Bobka już na pewno nie pozwolą mi łupnąć. Za wyjście ze mną obiecałem też Lukowi to ostanie miasto Wnuczka. Koniec końców dużo rypania i kwasów z Cheosem, a efekt mizerny. Inaczej by to wyglądało jakby Cent związał woja Leszka i Cheosa, tak jak to było w planie, no ale jak się tak gra jak pijany...

ALTERNATYWA. Myślę czy by nie walnąć paktu z Cheosem i Wraithem, zaproponować im pokój na xdziesiąt tur i walić na południe. Wnuczka łyknę od razu, miejscówka na fajne morskie miasto na przesmyku koło Rugiego jest i na zachód od Wnuczka wypas miasto z kamieniem i jedzonkiem. Koszty setów niższe niż ataku stackiem na Wraitha, a to dopiero początek. Z tej pozycji mogę szybko zapakować się do Rudiego, który jak się dowiedziałem nie ma słoni (i Lary twierdzi, że dopiero po skoku kultury je obejmie), a katapy od niedawna, więc bym go zmiótł (jedyną przeszkodą przestrzenie). LUB mógłbym poczekać aż Rudi skończy Pontiego i łyknąć te miasta Pontiego co ma pod Wnuczkiem, też bez problemu. W obu przypadkach korzyści dużo większe niż z ataku na Wraitha. Przeciwwskazania:

-Dziwne zachowanie Pontiego, który nie odpowiada na propozycję na tajnych(choć wcześniej sam to proponował) co do Rudiego, a ponaglany odpisuje po 3 dniach w dwóch słowach, że "mam czekać"...nie wiem czy to pokłosie ostatnich forumowych akcji(co byłoby dziwne i głupie) czy jakieś knowania z Rudim(co byłoby zrozumiała, acz mam nadzieję, że się nie wydarzy :D )

-Głód wojny. Już mam taką ochotę na pożogę, że zaraz umrę. NUDY niesamowite. Wybór opcji południe oznacza odsunięcie o kolejne 10-15 tur wojaczki :/

Z pozytywów to prędkość moich nauk, niedługo będzie machinery, a później całkiem szybko inżynieria i będzie można szybciej biegać i pikami się od słoni odganiać.

Z negatywów to mój sojusznik...trzeba było Luka łyknąć zaraz po Bomblu (ale nie chciałem się za nadto rzucać w oczy :/ ), sto razy mu pisałem żeby ostro wojo robił, bo przyjdę wojny. Przychodzi 90 tura i mega wojna, a on ma 2 katapy i żadnego słonia. Rynce opadają, w miedzyczasie zdążył dostawić kilka miast oczywiście...ale to już tak tylko w ramach żalenia się, przynajmniej jest lojalny, mogło być gorzej :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 02:33:51
No to ładną książkę napisałem, czy pytanie o to którą z tych dwóch opcji wybrałbyś Ty będzie za daleko idące? Jak tak to się zastanów i napiszesz mi jak juz zrobię swoje, bom ciekaw niezmiernie ;) chociaż zdecydowanie wydaje mi się, że postawiłbyś na opcję południe.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 14:08:33
szpieg pokazał hordę HA i chariotów u Wraitha, w sam raz na 20 słoni przeciwnika...

Ale zaświtał mi nowy plan polityczny, którego minusem jest z kolei pacyfizm i niezdecydowanie Bobka. Plan miał być taki żeby zawiązać z nim ścisły sojusz, ugadać go z Cheosem żeby oni rozebrali Wraitha między siebie, a samemu sobie iść do Rudiego. Problem byłby jednak z Bobkiem żeby zawiązać z nim porządny sojusz militarny. Na raize podjąłem jakieś tam rozmowy z Cheosem, może coś się wykluje ;)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-27 18:49:32
czytam czytam cały czas
niestety nie mogę ci nic odpisać co który z wariantów bym wybrał na Twoim miejscu także musisz się zadowolić moim milczeczniem.

A sytuacja się zrobiła naprawdę ciekawa :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 19:32:38
No właśnie coraz gorzej wygląda opcja południe :/ Ponti postanowił nie zrobić turki i przegrać wojnę, a samemu z Rudim mi się nie chce użerać. Z drugiej strony, jak zacznie jeszcze brać po kolei miasta Pontiego to już w ogóle będzie kosmos.

Cheosowi zaproponowałem rozbiórkę Wraitha, odpisał że się zastanowi co w ja odebrałem jako "spytam Leszka, ewentualnie pogram na zwłokę żeby nasze stacki z frontu egispkiego doszły" :) Niezależnie od rozmów zmierzam wojem pod granice, najwyżej cofnę, ale coraz bardziej wychodzi na to że wjazd do Wraitha to będzie mój oficjalny plan.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 19:35:50
Jeśli dojdzie do wojny to plan jest taki, że wbijam sam, biorę najbliższe mi miasto i w nim czekam na Luka, który jednak posłał 3 słonie w moim kierunku (militarnie niewiele, ale będzie miał Cheos problem jak będzie chciał mnie zaatakować), bierzemy drugie miasto i dołącza do nas gdzieś po drodze Bobek. Szpiegi będą kontrolowały czy się tam gdzieś nie zaczaja ekipa Cheosa i Leszka.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-01 13:21:46
Ok, jak widać wybrałem opcję północ. Podpisałem dodatkowo pakt z Rudim, bo jakby mi wjechał na tył 30 keshikami to by spalił z 4 miasta i musiałbym i tak wycofać się z północy. Niby nieekonomiczne by to było dla niego, ale kto tam wie co siedzi z szalonej głowie...

A więc lecę sobie teraz na Turka, teren będę kontrolował szpiegami i jak tylko się pojawią wojska Cheosa i Leszka to odpuszczam dalszą ofensywę bo w 3 jak przywalą to padną. Póki co kluczymy z Bobkiem w kronice żeby jeszcze nie dowiedzieli się, że jest ze mną. Plan minimum to capnąć Wraithowi 3 miasta i sie w nich okopać. Nie liczę że się uda wszystkie zanim dojdzie odsiecz. W tej turze zbadam machinery i przechodzę na macki, a później musze poważnie pomyśleć co dalej...wchodzimy w fazę, w której jestem kompletnie zielony i zawsze tutaj się gubię w techach :D , a jak dam sie w końcu rozwinąć miastom, szczególnie tym nadmorksim czyli większości, to straszne pieniądze zaczną spływać i muszę wymyślić w jakie techy iść. najpierw chyba inżynieria, później nie wiem czy lecieć na muszkiety czy jednak na rycerzy, bo broń to straszna, tylko sporo techów niepotrzebnych trzeba zbadać :/

No i chyba tyle z przemyśleń. Dobrym jesteś spowiednikiem ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-01 13:22:29
w trzech jak przywalą to padnę*

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-01 13:29:43
Aha myślałem też nad tą stolicą apostolską, ale kurde tyle młotków tam pchać...i buteleczek. Nie wiem, chętniej bym coś popodbijał, ale też problem jest z tym że nie bardzo jest co...Bardzo bym chciał dotrzymać umowy, choć nieoficjalnej, z Bobkiem i Lukiem, wiec zostaje tylko Cheos, moi sojusznicy niestety mocno odstają z wojem więc może być problem nawet we trzech, bo Leszek na bank mu pomoże. No i Ruda mnie niepokoi, z każdym ma pakt poza pontim, a ten sobie dynda. Patrząc na jego wykres woja i rudej to zostanie niedługo połknięty z uśmiechem na ustach...wtedy Rudi z 30 miastami będzie w przedzie trochu :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-03 00:12:53
no czytam i podziwiam
a napisz no czemu spaliłeś pierwsze zdobyczne miasto ?
tak dla potomnych
bo jakby nie patrzeć w środku akademia :P poszła z dymem

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 01:02:54
Tak jak pisałem, spodziewam się że nie dam rady zgnieść całego Turka, już sam coraz większą armię ma, a po połączeniu z Sumerem i Inkami będzie problem jak przywalą we mnie. Na dodatek widziałem szpiegiem wielkiego artystę wiec branie tych miast mija się z celem - przywali bombę kulturową i i tak będę musiał z nich uciekać żeby nie być wystawionym na ich strzał, a on sobie spokojnie odbije co jego. Planuję spalić co się da i na tym miejscu postawić nowe miasta z Aztekiem, w takim układzie żeby nie mógł wbić nowego w miarę blisko (w którym rozbił by artystę), ale na tyle daleko od starych żeby rozbicie go w nich nie miało sensu.

Dupa Inka tylko czeka żebym wlazł pod nóż, dlatego chcę w odpowiednim momencie spokojnie wycofać się do świeżo założonych miast i wtedy on ma problem - jak odpuści i wróci do kraju to dokańczam Turka, jak wlezie do mnie to go ubijam (już będzie inżynieria więc powinno dać radę), jak będzie tam stał to będzie bulił straszne pieniądze. Taki jest plan, a jak wyjdzie to się okaże.

Aha i zgłaszają się chętni na dupę Dupy Inka czyli wjazd w jego plecki. Tzn. jeden się zgłosił (hech), a drugiemu sam zasugerowałem, że wjazd Keshikami i spalenie miasta chrześcijaństwa byłoby zabawne i nie zaprzeczył, także liczę że się chłopaki dogadają, wjadą do Dupy, ten zawróci i wtedy ja z moimi sojusznikami biere Turka i Sumera od razu. To już taka całkiem luźna koncepcja, ale godna uwagi ;)

Nawet nie wiesz jaką ochotę mam na Azteka z jego terenami, świętym miastem i kulturą która miażdży mi tereny od Turka...no ale trza robić swoje i nie rozmarzać się za bardzo.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 14:56:32
!@*&$*^%)!)(%_

Cheos sobie tnie setki macek, leci do mnie już Leszek, a mój sojusznik wynajduje filozofię i wprowadza pacyfizm. To by było na tyle jeśli chodzi o sens okazywania litości słabszym :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 14:57:57
Dla odmiany Luk robi seta za setem i co turę pyta mnie czy ta mega armia 3 słoni, którą mi posłał to na pewno jest potrzebna, bo jak nie to je cofnie...

Co też sobie myślał Ragnar kiedy wchodził w te sojusze... :D

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-04 22:47:07
każdy ma takich sojuszników na jakich sobie zasłużył :D

Jak tam Wielka Biblioteka ??
Przejmujesz ??
Palisz ????
Naprawdę palisz :szok:

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 22:52:11
No raczej palę, co zrobić. Cheos ma już macki podobno, Leszek już w drodze wg donosów Bobka, nie zdążę spalić tego trzeciego miasta z góry, a to byłby warunek utrzymania tego. Zresztą tak czy siak bym go nie utrzymał skoro Wraith ma wielkiego artystę i dwóch takich sojuszników. Spali się i bedzie frajda z pożogi. Potem kontrolowany odwrót na z góry upatrzone pozycje i nadzieja, że Ruda nie zamuli, wjedzie w Lesia i jak ten pojedzie ratować kraj to lecim na Cheosa. Jak nie to pat, bo raczej na tyle żeby mnie przelamać na moim terenie to nie są silni.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 23:00:44
Mój sojusznik Luk przed chwilą: "Musze cofnąć kilka jednostek, bo mi Cheos na tajnych pisze, że mam pamiętać o kolejności ruchów na wojnie"

Zagadka wikińska: ile zostanie z 3 słoni, po cofnięciu kilku? :D :D :D

Do chłopaków po odtajnieniu- nie gniewajta się, to takie tylko przemyslenia Ragnara :)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-04 23:21:47
Ty sie ciesz że się nie ugiął i nie zmienił strony a nie jeszcze narzekasz :)

Ja w D4 miałem wojnę równocześnie z 12 graczami i jakoś się grało:D
W D5 zresztą podobnie prawie z całym światem

także jak myślisz o zwycięstwie w całej grze to musisz isę liczyć z tym że lubiany to nie będziesz :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-04 23:35:42
No jak odjechaleś w kosmos im to sobie mogłeś, ja tutaj nikomu nie odjeżdżam, wręcz jestem 3 patrząc po demo.

I nie narzekam tylko kontestuje :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-10 10:45:35
Coś skrobnę do spowiednika...generalnie sytuacja się posrała już całkiem :D Myślałem, że Rudi tam przywali coś w Leszka z tyłu, a ten sobie ze wszystkimi pakty machnął i jest lipa. Do Turka się nie ma co pchać dalej, bo już tam szpiegi moje zwęszyły ekipę z wystarczającym potencjałem żeby mi krzywdę zrobić, z Bobkiem na tą okazję musiałem podpisać pakt i teraz się waham nad paktem z Lukiem. Jak podpiszę to koniec właściwie mojego rozwoju, z drugiej strony jak wejdę do niego to na bank Dupa i Sumer się na mnie rzucą i będę musiał mieć na prawdę sporą ekipę żeby na dwa fronty dać radę...na pokój z Cheosem nie ma widoków więc wygląda na to że będzie trzeba się kisić przez następne tury patrząc sobie jak miasta rosną...już mi się chce rzygać.

Przynajmniej nie wygra Dupa, założę się że wygra Rudi, zaraz łyknie pontiego i będzie już w ogóle mega malutki...i ten pałac jeszcze do tego :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-10 10:47:46
Żałuję teraz, że nie mam wikingów albo portugalii, bym coś z morza podziałał, a tak to słabe możliwości.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-10 12:24:03
eee tam
do ataku z morza nie potrzeba wcale ani wikingów ani portugalii

A Twój atak na Wraitha od początku był mało przmeyślany tak widziałem, parłeś na wojne byle iść, bez żadnych korzyści , jest kilka słów o tym w pamiętniku admina :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 20:04:41
Pytanie techniczne - mogę zdobyć wszystkie miasta Wraitha i oddać jedno Cheosowi? Podzieliliśmy się nim, ale jeszcze mają pakt i jakby mi się chciało to może bym takie coś zrobił, żeby juz pozbyć sie kultury Turka, a nie czekać aż go Cheos dokończy.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-15 23:01:21
możesz po wspólnej wojnie podzielić się łupem z sojusznikiem ale wypadałoby żeby Cheos też wypowiedział mu wojnę.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 23:05:10
No właśnie sęk w tym że mają pakt, w sumie do tego czasu się już skończy wiec pewnie mu wypowie, ale jakby nie wypowiedział to nie może to być traktowane jako zapłata za wystawienie Turka?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 23:11:28
A tak z zakresu spowiedzi to wyszło jak widać. Z Cheosem dzielimy między siebie Francję i Turcję, podział miast korzystny dla mnie, ale to oczywiste. Zdecydowałem nie przedłużać z Francuzem paktu z bólem serca, ale niestety-nie chodzi nawet o zwycięstwo, ale o zwykłą frajdę z gry. Z sojusznikiem który nic nie robi i nie przydaje się w wojnie nie mogę nawet porządnie powojować, wiec nie ma żadnego sensu takie coś.

Jak rozbierzemy tych dwóch to będzie się myśleć co dalej. Rozwalił mnie na łopatki mój drugi "sojusznik", który widząc że walczę nowym miastem o surowiec jedyny jedzeniowy z jego kulturą, postawił obok miasto...no nogi z dupy powyrywać...jakby nie pakt to bym go nagrodził, a tak to znowu problem. Zobaczymy czy da porządną pomoc teraz do Turka (pozbyłem sie katap i będą mi jego potrzebne), jak sie bedzie ociągał to będzie trzeba pomyśleć o nim już mniej jak o sojuszniku.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 23:13:27
Aha, Turek się chyba źle ustawił bo nie sądzę żeby specjalnie mi sie wystawił do ataku, tak po fakcie to stwierdziłem że jakby on pierwszy przywalił to wojna mogłaby się przedłużyć...

No i teraz kwestia techów - odłozyłem furę siana i teraz nie wiem czy lecieć po rycków czy po edukację. kusi odpał techowy na moich specjalnych uniwersytetach, ale jednak rycki to taka siła, że samobójstwem będzie je odpuścić...nie wiem, musze pokalkulować.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-16 23:59:54
Dopiero dziś dorwałem się do savów z weekednu bo nie oglądałem wcześniej sytuacji.....:szok:
Ale TY jesteś farciaż
normalnie aż mi się wierzyć nie chce

Ty wiesz co by sie tam działo w Turcji jakby tam kto inny dowodził :D
ojojoj

miałbyś Ragnarze masakrycznie dłuuuuuuuugą wojnę bez zupełnie żadnych zysków na niej...
aż oniemiałem jak oglądałem savy

Farciarz Nieprawdopodobny, ale Cent też w kluczowej bitwie dał du...ska więc i Tobie się MEGAbłąd przeciwnika trafił.....

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 00:14:14
Hehe, no po uderzeniu też zauważyłem, że jakby Turek pierwszy przywalił to byłoby źle :D wszystko przez te perturbacje i mojego nędznego sojuszniku Azteka. Ta ekipa była obliczona albo na szybki wjazd w Turka, albo (w przypadku przedłużenia wojny) na współpracę z Aztekiem. A tutaj przez pomoc Dupy i Cheosa szybki wjazd się nie udał, Aztek myślał o tym jak podprowadzić mi jadło zamiast jak dosłać wojo, a ja zapomniałem że w sumie to armia Turka srogo urosło od mojego wymarszu :D

No ale dobrze się skończyło ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 00:15:24
To była nikła rekompensata za błędy Centa ;) jakby nie one to gra już by była w zupełnie innym punkcie :(

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-17 00:46:06
Nie no tak źle by nie było
zrobiłem sobie nawet ten atak Turkiem na Twoje wojsko z ciekawości
nie mogę Ci zdradzać wyników bo byś miał wiedzę na przyszłość ale zapewniam Cię że gdyby tam lepszy dowódca siedział to nie miałbyś spacerku na tej wojnie :P

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-18 12:12:50
mógłbyś nie dobijać Turcji do roku 1 AD ??
do rozpoczęcia turnieju potrzebuję parzytsej liczby graczy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 16:11:35
to jest bodaj 7 tur jeszcze? Średnio, ma artystę i jak rozsadzi go w nowym mieście jakimś to m znowu zgniecie swieżo postawione miasta. no ale zobaczę jak do gry wlezę jak to wygląda.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 21:20:57
Na razie kieruję sie na to jego dolne miasto. Para należy do Cheosa wiec jak nie bedize za dużo mi bruździł Turek to odpuszczę i zostawię sprawę Sumerom.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-19 14:51:22
Dobra, chyba mogę go odpuścić, chociaż nie czaję po co Ci martwy w turnieju ale co tam ;P

A ten wczorajszy tel to był odnośnie wbitki Turka do gry? Bo mi na serio nie działa głośnik, bez obrażania się ;)

I od razu pytanie dotyczące regulaminu - jak mam macki na terenie Francji i wypowiem jej wojnę, a one się teleportują do mnie, ale nie zaatakują nikogo to jest OK czy wtedy zostanę spalony na stosie?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-19 22:50:52
teleportacja pojedynczych jednostek jest dozwolona ale takie jednostki nie mogą się po teleportacji ruszyć ani nikogo atakować. Zarówno w turze teleportacji jak i w następnej.

Mnie kiedyś chcieli spalić na stosie za to że teleportowałem 1 explorera swojego i ruszyłem się nim potem o 1 kratkę....

Co do dobijanieWraitha to Twoja decyzja, nie narzucam się, po prostu pasuje mi parzysta ilość graczy ale jak zginie to najwyżej Ja sobie wystawie swoją jednostkę do turnieju żeby się liczba zgadzała ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 16:47:40
Jak widać poszedłem w rycki. Z rydwana zrobię sobie genka z 27 expa, będzie koazk do turnieju i czołg do wjazdu w paryż. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w jednej turze zdobędę bez strat, nieścięte Lyon i Paryż, a zza pleców pancerniaków polecą od razu posiłki, jakby Luk w przypływie chęci zemsty rzucił wszytko co ma na mnie. Jak się uda wszystko (prócz Paryża i Lyonu jeszcze Bombel i Rheims mają być moje) to po szybkiej kampanii powinienem doścignąć w demo czołówkę. Akurat na ten czas skończy się mój pakt z Rudim i co dalej:

Chcę przedłużyć pakt do 150 tury i korzystając z chwilowej przewagi militarnej (reszta ściga się po Liberkę, ja poszedłem w rycki) dojechać jeszcze jednego. Wszystko wskazuje, że Inka poleci na Chiny, to dobrze dla mnie, bo wkurzy Rudiego, a przy okazji ja się może załapię na coś, mam zbudowany kanał na drugą stronę kontynentu wiec szybko mogę podrzucić tam flotę i wysadzić u Chinola, którego granice widzę jakieś 15-20 jednostek. Jak Inka go napocznie to powinno starczyć na zdobycie czegoś, no a przynajmniej na przednią zabawę na pewno ;) . Alternatywnie może się podłączę pod rozbiór Pontiego, bo czuję że jest następnym celem Rudej, a jednak jest ogromny i ciężko będzie jej to ogarnąć samej. No chyba, że Rudi nie zechce przedłużyć paktu to się pomyśli co z tym fantem zrobić...

Co do Liberki to odpuściłem, bo nie chce mi sie w to bawić. Widzę, że chyba byłbym w stanie być pierwszy przy niej, ale wolałem sobie powojować ryckami conieco. Poza tym teraz mam też niezłe perspektywy. Planuję polecieć po ekonomię, odpalić GA z kupca, na GA mam z każdego pola morskiego worek złota także "trochę" się nachapię. Wtedy się w końcu narodzi mój drugi wielki - jeśli bedzie prorok to ok, w końcu świątynia, jak inżynier to walę od razu po Taj Mahal, może zdążę i na dwóch złotych to już w ogóle fajno. No i free market też niegłupi, wpadnie z 50 monet na turę dodatkowych także specjalnie stratny nie będę.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 16:56:18
Aha i liczę na trzeciego genka na Luku. Wtedy podlecę po literaturę, machne epic w stolicy Bombla i tam dam genka, będzie wypluwał hwachę co turę, a na podwójnej promocji do masowych taka katapke to skarb. Poprzednia partia katap (co się u Turka straciła) była właśnie na 2 promo produkowana w stolicy i rzeźnię zrobiła piękną.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 16:57:14
Ale trzeba też ostro wziąć się za budynki ekonomiczne, bo nawet bibliotek ni emam wszędzie i podejrzewam, że straszliwie odstaję od Inki i Rudej pod tym względem...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-24 15:54:23
a co dalej w techach ??
rycerzy masz i dalej którędy ??

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 16:20:48
Właśnie nie wiem. Zaciąłem się trochę, tak jak pisałem to nie jest już mój etap :P

Jeszcze troszku uzbieram i jak nikt nie będzie miał edukacji to może zrobię skok na liberkę (choć w to to wątpię), a jak nie będzie na to widoków to polecę sobie spokojniej już na edu (w tym czasie zrobię w końcu parę markietów) później banking (w tym czasie porobię seawony) a później ten ekonomia i złoty z kupca.

Biorą pod uwagę moje stosunki z Dupą i to co wyczynia Ruda nie liczę na zwyciestwo, trzeba coś powojować porządnie wiec na wyścig technologiczny się nie napinam specjalnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 12:40:26
Trochę bez sensu, że dałeś już na forum rozstawienie. Cheos wie, że ja wezmę Rycka, a Luk słonia i może wziąć Pikę specjalnie :P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 13:37:25
Aha i jak jest z tym ujawnianiem narodzin wielkich w kalendarium? Obowiązkowe? Jesli tak to mógłbyś przycisnąć ludzi żeby to robili? Dziś wywaliło 3 wielkich i pewnie nikt się nie przyzna, a to ma ogromne znaczenie w kwestii rozpatrywania sensowności wyścigu do Liberki.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-26 15:19:30
rozstawienie bylo podane ze bedzie na poczatek nowej ery
teraz by jeszcze ktos docial i by sie pozmienialo.
Kazdy mogl sobie sam policzyc na kogo moze trafic, takze ja zadnej tajemnicy tajnej nie odkrylem.

Co do wielkich to jest obowiazek i kto nie poda ten dostanie kare

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 15:26:29
Aaa to ja nie wiedziałem o tym rozstawieniu. Jak to się Wiking uczy całe życie...

No to trzeba mieć nadzieję, że Random nie da jakiejś tam pice ubić bidnego Rycerzyka :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-27 15:42:26
Jest sprawa Adminie. ostatnią turkę mogę zrobić 19 czerwca. Do tego czasu pograłbym chętnie. Czy mogę dyskretnie zacząć szukać i wprowadzać następcę?

Nie ogłaszałbym tego, bo wtedy nikt nie będzie traktował dyplomacji z Wikingami. Myślałem o Pawle albo Plewanie.

Jakieś uwagi, razy, wyzwiska? ;)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-27 18:19:47
a co sie stanie 19 czerwca, wakacje ....
To poszukaj zastepcy na ten czas a nie nastepcy na stale

czemu nie bedziesz dalej gral

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-27 18:45:56
Wyjeżdżam do Stanów. Wracam w listopadzie. Przez pierwsze 5 tygodni na bank nie będe w stanie robić turek (skoszarowany w barach na Alasce w "fabryce" łososi), a póxniej nie wiem, także raczej nie ma sensu na 5 tygodni brać zastępstwa.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-27 19:02:01
ooooooo no to ladnie. Zaskoczyles mnie ostro, przemysle co z tym zrobic, moze bombel, on zna te ziemie ;)

a z innej beczki to widze ze maszwojsko na pozycji wyjsciowej na Luka.
Pamietaj ze on juz ma wojne i rusza sie na niej 2. Musisz sie do tego dostosowac czyli ewentualny atak robisz jako pierwszy

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-27 23:35:53
Tak, o tym wiem, niestety będę się przez to musiał wstrzymać turę z atakiem, bo dziś nie dałem rady zrobić wcześniej (właśnie dlatego o tym piszę dziś, bo dopiero dziś byłem w konsulacie i dostałem wizę).

Z tym Bomblem to tak średnio ;) rozumiem, że następcę mogę wybrać sam? (spośród oczywiście doświadczonych graczy, coby nie spsuł).

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-28 09:35:56
co do nastepcy to wybierasz sam

co do ataku na lukgina to przez to wczorajsze opuszczenie kolejnosci sam sobie narobiles kuku.
Zawsze ruszales sie ty pierwszy po tobie luk. I tak mogles swobodnie atakowac bo on na wojnie z Cheosem tez sie rusza drugi.
Ale wczoraj ty poczekales i Lukgin sie ruszyl, pierwszy ty drugi.
Dzis nie mozesz wbic sie przed niego i zaatakowac bo to by byl klasyczny podwojny ruch.
On Ty, Ty On..... Tak nie mozna !!!
musisz dzis zrobic przed nim ale atak najwczesniej jutro.

Sorki ale sam sobie tak ustawiles

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 10:14:25
No przecież to właśnie napisałem :P I napisałem też że nie mogłem inaczej, bo rano miałem spotkanie w konsulacie i z domu wyjechałem o 4 a turkę mogłem zrobić dopiero wieczorem.

Spoko, poczekam, nie ma wyjścia.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 00:04:24
Rozumiem że nic sie nie zmienił jeśli chodzi o chętnych na Ragnara? Jutro zaproponuję Laremu (czekam ejszcze na odpowiedź Boixa, chociaż on na 99% się nie zgodzi) jak Lary odrzuci to wrzucam temat na forum i trudno się mówi.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 21:16:10
Ok, Lary się zgodził, oddam mu nację 18.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:21:30
Czy Lary bedzie miał jakiś ban na wypowiadanie wojen po objęciu nacji?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:31:31
Aha i wczoraj powiedziałem Pontiemu i Cheosowi, a dziś Leszkowi że nację przejmie od soboty Lary. W związku z tym chyba wypadałoby, dla symetrii informacji, umieścić takie info też na dla reszty (głównie Rudiego) co nie? Czy nie widzisz takie potrzeby tam z góry?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-13 16:35:46
Według życzenia Twojego

Możesz poinformować wcześniej, możesz dopiero w dniu przejęcia
I tak ta gra jest już rozstrzygnięta,
niestety przespaliście wszyscy właściwe rozstrzygnięcie i teraz to już po wszytskim.
Można zakładać Dyplo7 :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:53:16
NIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEe dopiero jak wrócę!

Nie wiem, nie musiałaby być. Zależy jak szybko doleci do rifli Rudi, bo ja w sobotę mógłbym wjechać jakimiś 25 kawalerzystami i jeśli nie miałby rifli, a weszliby też Cheos, Ponti i Leszek (a pakt jest) to mogłoby być różnie. Szkopuł w tym że ja nie łamię jawnych i nie zamierzam tam wjeżdżać, jakbym miał wiecej czasu to bym wjechał w leszka, a zadowolił się drugim miejscem, ale tak to sobie zdecyduje Lary.

No chyba, że zwycięstwo dyplomatyczne jest już przesądzone, ja nie mam pojęcia jak to działa, ale chyba Judaizm ma już każdy, a najwięcej zdecydowanie go ma Rudi (i pewni jeszcze jakiś Hechter zagłosuje też za nim) No w każdym razie ja wcale nie zamierzałem bawić sie w tzw. "bić lidera".

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:54:09
AAAAA jeszcze prośba. Jest szansa na podsumowanie startu mojego do weekendu? Bo czekać parę miechów, aż będę mógł to odczytać to mi się nie chce :) , ciekawym jak to widział z góry Julek.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-13 17:01:40
No co tak się nie możesz doczekać na te komplementy :)
DObrze zagrałeś, nawet bardzo dobrze,
ale jak sam przyznałeś jesteś ograny tylko w początkowych epokach im dalej w las tym bardziej po omacku...
sam nie wiedziałeś czego chcesz w tym środkowym etapie gry... a żeby wygrać trzeba mieć pomysł na rozwój i konsekwentnie go realizować.

Start zagrałeś naprawdę EXTRA i należą Ci się same pochwały.
Tak do etapu... wielkiej latarni i kolosa...
no ale z tym nie hodowaniem proroak na święte miasto to jedyne co dąłeś dupska...
no i jeszcze jedną rzecz skopałeś ale nie powiem co bo to cały czas jest skopane więc nie będę podpowiadał graczowi...

a to nawet do stron www nie bedziesz tam miał dostępu ??
nawet nie poczytasz co się dalej dzieje ??

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 17:09:14
Podbno przez pierwsze 5 tygodni nie (przetwórnia ryb na głębokiej alasce, z dala od siedlisk ludzi), natomiast później to zależy jak sobie załatwię szybko. Zrobię wszystko żeby był, bo bez neta jak bez ręki, ale kto wie jak się rozwinie sytuacja.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 17:09:59
Nie tyle komplementów, co chciałem żeby Jarki i inne propagandzisty widziały, że nie miałem takiego El Dorado jak mi wciskali ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 18:38:11
Aha, Lary chciał sobie popatrzeć co i jak, dałoby radę żeby wszedł na przykład jutro zaraz po mnie i sobie zerknął czy muszę mu dawać zastępstwo na ten dzień? Wtedy już byśmy ogłosili temat na forum. Jutro czy tam w środę.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 21:15:40
Jeszcze w kwestii spowiedzi, to jeśli ten trwający bład to prorok, że nie robię świątyni, to trzymam go na drugi złoty. Ale to pewnie nie o to chodzi :P

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-14 00:14:47
możesz jutro przekazać Laremu hasło i niech sobie wejdzie i popatrzy
ale
po tym jak już wciśniejsz EoT
i bezpośrednio po Tobie, czyli najlepiej umówcie się na konkretną godzinę.

Co do błędów i proroka to nie mogę się wypowiadać, jak już Was Rudi podbije to w podsumowaniu przeczytasz

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum