www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Narada kontra Culega" (cheos)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Narada kontra Culega" (cheos)

Pakt numer 1087, założony 2011-04-29 11:13:42 przez cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie))

Nazwa paktu: Narada kontra Culega

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cheos
Bobek1971
LDeska
wraith
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-29 11:16:15
Witajcie Władcy !

Wielka armia Ragnara stanęła u wrót Turcji.
Lada chwila o ile nie dziś wkroczy na tereny Turcji.
Musimy szybko się zmobilizować i ustalić w którym momencie i jakimi siłami zmierzymy się z nią.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-29 11:43:52
Nie wiem czemu zakładasz że do Turcji... to bardzo możliwe że równie możliwe że do Azteków z tego co widzi mój zwiadowca.
Inkowie są w stanie podesłać wojsko, nawet już wczoraj wyruszyło bo podejrzewałem taki ruch culegi ale niestety to potrwa zanim dojdę. Z tego powodu musicie się sprzymierzyć i razem stawić opór culedze. Tylko w ten sposób dacie rade tak dużą armię rozbić.

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-29 19:27:01
Sam nie dam rady, ma za wiele słoni, u mnie w większości to konnica. Sumerze, w przeciągu ilu tur jesteś w stanie do mnie dotrzeć? Startuję złoty wiek i buduję tylko armię. Jeśli pójdzie na Azteka... nie wiem, trzeba będzie pomóc ale to byłoby samobójstwo jeśli sam to zrobię, Aztek ma bardzo nieliczną armię.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-29 19:41:16
Zbieram się w tym mieście nad Turcją.
Nie wiem ile tur mi zejdzie, wysyłam z różnych zakątków kraju i wracają weterani z frontu Egipskiego ale to będzie z siedem dni zanim wszystko będę miał.
Do tego czasu zbieram co się da i dorabiam.

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-04-29 20:17:47
Ja w takim razie wycofuję swoje oddziały z miasta frontowego do stolicy bardziej bo tu mnie zmiecie. Dostałem na razie taki prikaz od Ragnara że mam nie wpuszczać na swoj teren wojska zgodnie z wypełnieniem naszego jawnego paktu który nadal obowiązuje.
Staram się go udobruchać by zyskać kilka tur...jeszcze kilka słoni i katapek muszę dociąć. Dzięki temu zyskacie kilka tur może na zbiórkę za miastem Turcji
Terapeutus

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-29 21:06:40
Zdaje się że Aztek współpracuje, po tym jak pisałem o proponowanym szybkim ataku Cule dostawił wojsko we frontowym. Teraz kręci że nie będzie przepuszczał obcego wojska przez swoje tereny, nie wiem co o tym sądzić.

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-29 21:22:02
No to już Azteku wiesz że Cię podejrzewam a armia Wikinga na Twoim terenie... Ładnie mydliłeś oczy...

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-29 21:24:58
Chyba że wypowiedział Ci wojnę a tego nie sprawdziłem :( Jeszcze Holender mnie opieprzał przed chwilą że jak będę korzystał z neta tutaj to będę miał kłopoty... No ordo ab chao...

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-29 21:26:16
Dobra ja w każdym razie puściłem złoty wiek i produkuję wojsko, mam nadzieję że damy radę powstrzymać Wikinga, armia Wikinga znajduje się teraz na terenie Azteków.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-30 07:31:38
Drogi Azteku przepuszczenie tej armii działa na naszą niekorzyść. Chcesz trzymać z nami czy z culegą - określ się jasno.

Jeżeli z nami to proponuję coś zwariowanego. Poczekaj dwie tury aż wejdzie do Turcji i nie goń jej - bo nie dasz rady swojej armii połączyć z turecką tylko... WEJDŹ do Korei! :) Spalisz mu co najmniej dwa miasta a my zatrzymamy natarcie culegi. Co ty na to?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-30 11:12:47
Proszę Azteków o zabranie skauta z moich ziem. W innym przypadku zamykam granicę.

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-04-30 13:36:53
spokojnie Władcy wieczorkiem wejde spotkam sie z agentami i ambasadorami...nie wiem skad ploty...bo inaczej tego nazwac nie moge o moim poddaniu Ragnarowi? wieczorkiem opisze zatem sytuacje
trepcio

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-30 18:26:07
Drogi Ghandi, jest jeszcze jedna opcja, zamknij granicę z Wikingiem, cofniesz mu armię i dasz dzięki temu nam czas na zorganizowanie obrony. Siła we współdziałaniu.

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-30 18:28:28
Ja na razie nie mam neta na bieżąco tylko mogę dojeżdżać więc w razie sytuacji zero i omówienia planów dawajcie znać na tel. mój nr 0031619828108

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-04-30 18:45:05
No niestety Ghandi zdradziłeś mnie...
Mam nadzieję że Ci się odbije czkawką współpraca z Culegą.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-30 23:14:54
Trepcio - czekamy na odzew. Zrozum nas - przedłużanie i brak jasnej deklaracji w świecie Dyplo zawsze oznaczały jedno: zdradę. Wyprowadź nas więc z tego błędu i napisz co planujesz.

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-01 01:38:39
Cóż mogę powiedzieć ..zostałem postawiony pod ścianą. Dostałem Ultimatum albo wpuszczam, albo ginę :(
Wy z armią jesteście gdzieś dalekjo ..przejechał by przez mój kraj w 3 tury....
Kto się odważy ?
Jednak ja na waszym miejscu nie szafowałbym tak słowami Władcy...nie szafował tak mocno, oddalacie mnie od siebie i nie dacie szans na rehabilitacje w odpowiedniejszym momencie.
Teraz postawienie się nie wykrwawi armi Ragnara, ale gdy będę widział że jesteście naprawdę zdolni zapewnić mi bezpieczeństwo...to owszem mogę przemyśleć udział w kampani przeciwko Ragnarowi..na tym etapie, gdzy widze kolejne zagony pancerne słoni idące na pólnoc ..nie rokuję nadzieji dla Turcji.
Przeanalizujcie sytuację Władcy raz jeszcze.
Ragnar wykorzystał wasze zzaangażowanie w Egipcie..teraz złapałby mnie i Turcję bez mrugniecia okiem...

mamy szansę na pzoostawienie drobnej szpilki pod jego stolicą...szpilki która może zostać uaktywniona w odpowiednim momencie. Tylko nie należy tego niszczyc dyplomatycznie
Nie obronicie Turcji sami doskonale zdajecie sobie sprawe z tego faktu.
Po co oddałem kamień do budowy murów obronnych Turcji ? by mogła stawić jakikolwiek opór ...tylko tyle.
Terapeutus

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-01 01:45:04
cule 2011-04-30 19:47:21
No dobra Azteku, wóz albo przewóz. Stoi pod Twoimi granicami mała Armia, albo ją wpuszczasz albo znikasz :) ?
wybieraj.

dla potwierdzenia suchego przekazu Ragnara...

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-05-01 11:47:24
Rozumiem, jednak ja Elżbieta osobiście postąpiłbym inaczej...
Cóż zostaję więc sama na polu bitwy. Dzięki za kamień, ale raczej już nie przyda się, bulabula stracę w ciągu następnej tury, stolicę zaraz potem w przeciągu 2-3 tur. Kolejne miasta będzie desantował, zostanę z maksymalnie z 1-2 miastami. Sam nie mam żadnych szans na stawienie czoła hordom Wikinga.

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-01 12:27:11
Polityka jest okrutna ..to prawda Elżbieto, wiedz, że nawet z moją armią nie mielibyśmy szans...jednak pieśni o twym narodzie przetrwają.
Przyznaj sam, że nikt się z nas nie spodziewał czegoś tak potężnego u swych bram....ani Sumer, ani tym bardziej Inka nam by nie pomogli. Terapeutus musiał podjąc krwawą i bezlitosną decyzję.
krwią spłyneły ołtarze...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-01 23:16:12
Azteku Inka nie rzuca słów na wiatr. Idziemy na pomoc Turcji i liczymy że dołączysz do nas gdy zobaczysz ile wojska zebraliśmy. Wtedy zemścisz się na culedze za to ultimatum... dziękujemy za otwarte postawienie sprawy - ja ciebie rozumiem.

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-05-02 23:23:57
Proszę Cię Azteku o nie przepuszczanie kolejnych jednostek Wikinga przez Twoje tereny... Dojeżdżają konni i idą słonie, skazujesz mnie na zgubę :(

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-03 00:52:13
On ma drogę juz zrobioną to nic nie da...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-03 22:01:02
Kłamiesz Azteku:

W dodatku wbrew naszym ustaleniom postawiłeś miasto między nami. Ja chcę uważać że zostałeś przymuszony ale wygląda to tak jak byś jednak współdziałał całkiem ponadstandardowo. Czyżby syndrom sztokholmski?

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-03 22:59:54
Kłamiesz..kłamiesz..zewsząd tylko kłamiesz...
Trzeba odrobinę dobrej woli by uwierzyć a nie jedynie szukać igły w stogu siana.
droga do piekła jak wskazują gwiazdy prowadzi nas tym skrawkiem azteckiej ziemi. Tylko czy to jest warte krzyku???
Ragnar robi ze mną co chce...ja nie wyściubiam nosa poza swoje tereny ..daje wam władcy informacje, czas...a wy tylko kłamiesz Azteku..kłamiesz...ale jak woja z odsiecza nie było tak nie ma...i co mam krzyczeć kłamiesz Inko!
Cóż to da ?
Pokrzyczę tylko sobie a po was spłynie pożoga i krew niewinnych.
Terapeutus
Jeszcze mu pokażemy...niech nadejdzie tylko dzień Sądu...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 23:13:01
Odpuście Aztekowi.
Mając pod nosem kilkadziesiąt jednostek wroga niewiele może zrobić.
Dopracujmy plan rozgromienia armii Ragnara i będziemy wtedy ...

wraith (Wraith ( Elżbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 23:21:42
Również rozumiem sąsiada, szkoda że nie może pomóc mi , ale wobec takiej przewagi chyba nie wiele zdziałamy

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-04 21:34:32
Azteku - bądź z nami szczery po prostu. To racja że zamknięcie granic nic by tu nie dało - po prostu posiłki by się opóźniły o kilka tur a ryzykowałbyś wojnę z culegą. No ale wypadało napisać tak właśnie a nie zasłaniać się nieprawdziwą informacją że on już ma drogę...
Dobra to wracając do tematu - moja armia nie weszła na twoje ziemie właśnie z powodu tych niuansów typu postawienie miasta na ziemiach które inaczej podzieliliśmy czy zamknięcie granic culedze - wolę mieć pewność że moja armia spełni swoje zadanie więc wybrałem drogę naokoło - przez ziemie Sumera.

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-04 21:39:03
Postaram sie być bardziej precyzyjny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-07 19:56:19
Czy Aztekowie mają jakiś cel w szpiegowaniu Sumerii ?

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-07 22:06:19
nic tylko zwykle ciekawstwo, każdemu daję po równo...jak dostrzegam co nad czym pracuję odpuszczam mu i idę szpiegować kolejnego :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 01:48:21
To proszę abyś odpuścił, mam wojnę i drażliwy jestem.

Namiestnik Sumerii.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-08 22:03:49
Wielki Tyłek Inka podpisuje się pod słowami drogiego sąsiada Sumera swoją tyopwą pieczęcią: :tylek:

Bobek1971 (Bobek ( Ghandi / Aztekowie ) ) 2011-05-08 22:05:12
Całuję w słodki tyłeczek i pozdrawiam rozdrażnionego :)
Trepcio
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum