www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Giełda, Inwestowanie
Author Message
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/362
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-24, 10:01   Giełda, Inwestowanie

powiedzcie czy macie jakieś ulubione strony, fora - dobre - analizujące zmiany, przewidujące okresy w gospodarce, na giełdzie...
a tutaj inne pytanie czy ktoś się bawił czymś takim poniżej
http://www.plus500.pl/?gc...CFTQhtAodLTNLkg
Postaw piwo autorowi tego posta

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-10-24, 10:14   Re: Giełda, Inwestowanie

Bobek1971 wrote:

a tutaj inne pytanie czy ktoś się bawił czymś takim poniżej
http://www.plus500.pl/?gc...CFTQhtAodLTNLkg

Forexem kiedyś się trochę interesowałem, już dobrych parę lat temu. Przeczytałem morze artykułów, parę książek o analizie technicznej itp oraz pobawiłem się na platformie testowej. Wnioski - jak chcesz ładować kasę w forex to już lepiej przelej ją mi na konto. Statystyki dla drobnych spekulantów są nieubłagane, a wysoki lewar jaki oferują platformy forexowe tylko pomaga w szybkim pozbyciu się gotówki.
Jak bardzo chcesz to załóż sobie konto demo i sprawdź sobie jakie będziesz miał wyniki. A potem wyobraź sobie, że wsadzając tam własne pieniądze będziesz miał 100 razy większy stres przy każdym wahnięciu kursu.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-24, 10:27   

Marw wrote:
Jak bardzo chcesz to załóż sobie konto demo i sprawdź sobie jakie będziesz miał wyniki.

Inwestowane wirtualnymi pieniędzmi jest inne niż prawdziwymi własnymi.
Nie masz elementu stresu (przegrana boli jak przegrana w duelu). Ale jak inwestujesz w wlasna kase, już powiedzmy od 10k, to widzisz ile można stracić (-10% i 1000 zl w plecyy).

Zgadzam sie w 100% z Marwem, lewary to nie dla zwykłych ludzi, którzy zacznyją inwestować.
Wyleszczą początkujących wcześniej czy poźniej. Jak ktoś chce inwestować samemu to niech inwestuje normalnie w akcje.

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-24, 10:31   

takiej właśnie oczekiwałem odpowiedzi, że szkoda zachodu...no nic chcę się pobawić małą kasą [ok 2000] w grę na giełdzie. W młodości inwestowałem, a potem poszedłem do spokojnej pracy :)
Nie interesują mnie duże zyski - bo do tego trzeba mieć dużą kasę, ale chcę się pobawić teraz jest dobry czas ;) Powiedzmy, że za 2-3 lata chcę z tych 2000 zł zrobić kasę na lepszy komputer i mieć 3000 zł :)
Przy okazji czegoś nowego się nauczę.

Marw 

starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-10-24, 10:43   

Bobek1971 wrote:
takiej właśnie oczekiwałem odpowiedzi, że szkoda zachodu...no nic chcę się pobawić małą kasą [ok 2000] w grę na giełdzie. W młodości inwestowałem, a potem poszedłem do spokojnej pracy :)
Nie interesują mnie duże zyski - bo do tego trzeba mieć dużą kasę, ale chcę się pobawić teraz jest dobry czas ;) Powiedzmy, że za 2-3 lata chcę z tych 2000 zł zrobić kasę na lepszy komputer i mieć 3000 zł :)
Przy okazji czegoś nowego się nauczę.

To zamiast w giełdę to zainwestuj w wiadro, gębkę, trochę chemii i myj auta sąsiadom. W 2-3 lata na pewno (w przeciwieństwie do giełdy) zarobisz na lepszy komputer, a oszczędzisz sobie nerwów. A jak będziesz chciał się czegoś nowego nauczyć to poczytasz o auto detailingu i rozszerzysz ofertę. Piszę całkiem poważnie i z dobrego serca. Ludzie, którzy chcą zainwestować na giełdzie niedużą kwotę i chcą tylko trochę zarobić w 99% wszystko tracą. Co gorsza często odzywa się wewnętrzny hazardzista i zaczyna się inwestować kolejne pieniądze aby się odkuć.

ps. Fajnie, że są tu ludzie dla których 2000PLN to mała kasa, którą mogą przeznaczyć na zabawy. ;)
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-24, 10:56   

Bobek1971 wrote:
Powiedzmy, że za 2-3 lata chcę z tych 2000 zł zrobić kasę na lepszy komputer i mieć 3000 zł :)

Jak zrobisz w 2 lata 50% na giełdzie to :padam: :padam: :padam:

Marw 

Posted: 2011-10-24, 11:04   Re: Giełda, Inwestowanie

Bobek1971 wrote:
powiedzcie czy macie jakieś ulubione strony, fora - dobre - analizujące zmiany, przewidujące okresy w gospodarce, na giełdzie...

Tak ogólnie o rynkach finansowych i inwestowaniu to polecam Trystero. Obecnie pisze tutaj http://blogi.bossa.pl/category/trystero/ , wcześniej pisał tu http://blogi.ifin24.pl/trystero/ oraz ma swojego bloga http://www.trystero.pl/

ScoobyDoo 

Posted: 2011-10-24, 11:13   

Ja kumplami inwestorami ( :rotfl2: ), korzystamy z płatnego portalu
http://strefainwestorow.pl/.

Wg mnie, inwestowania trzeba się nauczyć, dużo czytać, mysleć analizować, rozwijać się.
Zawsze trzeba dostać frycowe. Zależy to od motywacji, determinacji czy się podniesiesz.

Bobek1971 

Posted: 2011-10-24, 11:23   

ja na giełdzie bawiłem się już przez dwa lata :) wiem jak się je i co znaczy frycowe i jak się zarabia na bankach [bańkach miało być] i traci ;) spoko zatem.
Dzięki za linki i rady. Postaram się nie stracic całej sumy 2000 zł :)
jak będziecie mieli coś na oku do kupienia piszcie o tym śmiało chyba ze na tajnych wolicie :)
Last edited by Bobek1971 on 2011-10-24, 11:23; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

Posted: 2011-10-24, 11:41   

Cały 2k to bym wpakował w jedną spółkę inaczej to cię prowizje zjedzą.
Ja ostatnio kupiłem:
PKN orlen oraz PKOBP.

Jeśli chcesz coś bardziej ryzykownego to HAWE lub BDX.

Ewentualnie możesz wpakować 1k w HWE i 1k w BDX.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-10-24, 20:04   

Ja polecam stockwatch.pl, profesjonalny serwis, na forum wszelkie próby naganiania są wycianane w zarodku przez co można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy. Minus taki, że przez wyciananie naganiaczy jest mniejszy ruch niż u konkurencji :)

Nie straszcie człowieka, 2 kafle to nie fortuna (a pisze to student) i spokojnie może sobie dla hecy pograć. Moment dobry, tak jak sam zauważył Bobek, bo strasznie dużo niewiadomych i, że tak powiem, "coś się dzieje".

Ze spółek takich spokojniejszych to polecam popatrzeć na Vistulę, chociaż już wzrosła sporo odkąd się czaiłem na jej zakup. Ciekawy wg. mnie jest też Kruk, bardzo dynamicznie rozwijający się windykator, a jest w Polsce co windykować ;)

W ramach ciekawostki (ale nie polecam wchodzić, bo to już by zakrawało na hazard) pochwalę się, że połowa mojego portfela, czyli Midas wzrosła dziś 44% :D żeby nie było tak różowo to dodam, że to i tak nie zwróciło mi strat jakie poniosłem w ciągu ostatnich miesięcy (polecam zakładanie stop lossów...). Osobiście liczę, że jutro znowu coś wzrośnie, bo dwie bardzo korzystne decyzje zapadły dla Midasa dziś i wczoraj. Prócz tego udało sie "wsiąść do pociągu" CD Projekt Red. Po przejęciu przez amerykanów przed Wiedźminem bardzo ciekawe perspektywy , a jest co odrabiać(2-3 miesiące temu była dwa razy droższa), ale to też mocno ryzykowny moment więc tutaj też bym się wstrzymał jeśli chodzi o pierwszą inwestycję. Ponownie liczę na to że jutro coś powzrasta, ale znając życie jutro obie spółki -20% i będzie wstyd wejść na forum :D

Plan na jutro-jak dam radę dorwać sie do kompa z rana i ocenić sytuację (nie bedzie wodospadu, tylko delikatne podchody pod moje spółeczki) to dokupuję Midasa i zakładam stop loss. Może oddam parę procent z tego zysku, ale jeśli jakiemuś grubszemu inwestorowi spodoba się to co się dzieje na spółce, wzrosty mogą pójść dalej.

Bobek1971 

Posted: 2011-10-24, 21:01   

oki dzieki za podpowiedzi. Jakby co spokojnie możecie pisać tutaj swoje portfele i pewniaki jak macie jakąś wiedzę... zawsze łatwiej będzie się na czymś skupić. Ja zkaładam mniejsze zyski i sprzedaż. powolutku i szukać kolejnej ofiary . nie napalać się :)

Opiart 

xfire: Opiart
Helped: 1
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-10-24, 21:26   

Warto zainwestować w akcje Police S.A. W tym roku akcje poleciały na łeb na szyję, ale przed tą firmą świetlana przyszłość. Co więcej: Police: Erste Bank rekomenduje "sprzedaj"*, czyli aby zarobić trzeba zrobić dokładnie na odwrót- kupić.

*http://forsal.pl/artykuly/555645,police_erste_bank_rekomenduje_sprzedaj.html

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-10-24, 21:47   

Opiart wrote:
Warto zainwestować w akcje Police S.A. W tym roku akcje poleciały na łeb na szyję, ale przed tą firmą świetlana przyszłość.

Ryzykowna teza, zważywszy że od października zeszłego roku wzrosły jakieś 90%...

Bobek1971 

Posted: 2011-10-24, 23:42   

podobno jak by się zainwestowało w Apple w roku 1997 10000 dolców dzisiaj miałoby się milion dolców :)
gdzies mi mignęło w gazecie którejś

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum