www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Nowy PBEM - dyskusja ogólna
Author Message
Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-09-29, 10:02   Nowy PBEM - dyskusja ogólna

Ponieważ w chwili obecnej jest tylko jeden aktywny PBEM na civ 4, chciałbym zaproponować rozegranie kolejnego.

Pomyślałem, że może zamiast ciągle tak się naparzać axami i katapami, tudzież mackami moglibyśmy zagrać coś od późniejszej epoki, powiedzmy od renesansu. Szczegółowe ustawienia są do dogadania, ja natomiast proponowałbym następujące:

- mod dyplo 6,
- religie z dyplo 4,5 (chodzi o przesunięcie religii na późniejsze techy),
- unrestricted leaders,
- draft na zasadach dyplo 6,
- 6-8 graczy, nie więcej aby turki w miarę szybko śmigały.

Co myślicie o takim pbemie? A może ma ktoś inny ciekawszy pomysł? No i czy w ogóle są jeszcze chętni na pbemy rozgrywane na civ 4?
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-09-29, 10:17   

Ja jestem chętnu na takiego PBEMa.

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-09-29, 15:16   

A mogą zagrać ci, którzy nie mają takiego doświadczenia jak wy?

Marw 

starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-09-29, 17:30   

piteroter wrote:
A mogą zagrać ci, którzy nie mają takiego doświadczenia jak wy?

Nie przesadzaj. Grałeś w dyplo 6 i dyplo miś więc doświadczenie już masz. :)
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-09-29, 18:33   

A ja mam taką propozycję:
Zagrajmy na cele specjalne wg moich zasad na jakich gramy na COPie małego PITBossa.

W skrócie:
Na koniec gry wygrywa ten, kto zrealizuje podczas gry więcej specjalnych celów.

Cele i punktacje znajdziecie tu:
http://forums.civ.org.pl/...ID=10273&page=0
(na razie nie przyklejam bo nie wiem czy będą zainteresowani a nie chce mi się robić teraz formatowania)

oczywiście można to zagrać na modzie Dyplo i jakieś modyfikacje wprowadzić jeśli będzie wola.

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-09-29, 19:00   

Fajne.
Nie zdążyłem wszystkiego czytnąć, ale kojarzy się z jednym z fajniejszych modów - RFC, w który i, w którego wersje przegrałem strasznie dużo godzin na singlu.

Whiteye 

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 54/6
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2011-09-29, 19:16   

Jakby co to ja się piszę - mam rachunki do wyrównania ;]

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-09-30, 06:55   

Moja propozycja:
6 identycznych wysp, po jednej dla każdego gracza. Mapa Large, by pierwsze spotkania były od astro. Bez cudów światowych.
Albo Pangea, ale always peace, albo wojny dopiero o któregoś momentu.

Po prostu chciałbym sobie zagrać coś mocno rozwojowego, bez wojen w pierwszym etapie. Z doświadczenia widzę, że z wygranymi pierwszych wojen bardzo ciężko konkurować (vide Egipt w Balanced, czy Rudi w Dyplo 6, czy nawet ja z PBEM Starożytność).

Peace :)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

Marw 

Posted: 2011-09-30, 07:36   

hechter wrote:
Moja propozycja:
6 identycznych wysp, po jednej dla każdego gracza. Mapa Large, by pierwsze spotkania były od astro. Bez cudów światowych.
Albo Pangea, ale always peace, albo wojny dopiero o któregoś momentu.

Po prostu chciałbym sobie zagrać coś mocno rozwojowego, bez wojen w pierwszym etapie. Z doświadczenia widzę, że z wygranymi pierwszych wojen bardzo ciężko konkurować (vide Egipt w Balanced, czy Rudi w Dyplo 6, czy nawet ja z PBEM Starożytność).

Pomysł bardzo fajny. Też mi chodziło coś takiego po głowie, ale nie byłem pewien czy na takiego rozwojowego pbema będą chętni.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/246
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-09-30, 07:55   

jeśli przejdzie pomysł Hechtera z wyspami dla każdego - wchodzę to bez dwóch zdań ..stary pomysł nigdy wcześniej nie przeszedł ..może teraz wyjdzie :)

Marw 

Posted: 2011-09-30, 08:26   

O ile nikt więcej nie przedstawi jakiegoś pomysłu to wieczorem dodam ankietę aby wybrać którego pbema zagramy.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-09-30, 08:49   

zagrałbym coś lekkiego i pokojowego, czyli wyspy byłyby ok. Tylko czy może nie dać po środku jednego dużego lądu do ewentualnego zasiedlania od astro z jakimiś AI, ewentualnie kilka mniejszych? Taka kolonizacja ala ameryk :) po prostu, żeby po skolonizowaniu własnej wyspy nie zbunkrować się na stałe tylko coś jeszcze robić od tych galeonów. Może być nawet opcja zawsze pokój, choć ja jestem przeciwny :oczami:

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-09-30, 09:04   

Dodam tylko (bo w linku który dałem tekstu dużo i pewnie nie każdy przebrnął), że w moim pomyśle wojny są też raczej tylko narzędziem, a nie celem i nie zawsze się opłacają, a w dodatku nie zawsze warto sąsiada wycinać do końca, bo:
- po pierwsze prócz celów na koniec gry, każdy ma również cele w zrealizowania w trakcie, a są też cele na kooperację i słabo jak ktoś sobie wytnie przyszłego sojusznika (cele są tajne, a sami gracze znają tylko swój cel na koniec gry i cele na koniec danego etapu gry)
- po drugie tylko niewielki % graczy ma promowany cel końcowy zwycięstwa przez dominację, więc choć powiększanie państwa przydaje się do realizacji większości celów, to jednak jest tu niejako większa presja na utrzymywanie równowagi na świecie

wydaje się też, że jest więcej radochy w robieniu każdej turki, bo ciągle jest coś do zrobienia
prócz celu końcowego, w każdym z trzech okresów gry gracz ma 5 celów do realizacji

[koniec reklamy] ;)

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-09-30, 09:20   

Też marzył mi się taki rozwojowy pbem, ale nie sądziłem , że może zebrać się taka grupa graczy. Tak jak pisał Hechter, gdy są mniejsze mapy, to praktycznie dla zapewnienia sukcesu konieczny jest natychmiastowy podbój sąsiadów. Przy większej nawet jeśli ktoś nas zaatakuje i odbierze część terytorium to pozostaje nam jeszcze jakieś zaplecze produkcyjne w głębi kraju i można próbować się odkuć. I pewnie "nożyki" też są mniej dokuczliwe.

Tak, że chętnie bym takiego pbema zagrał. Moja propozycja podobna do tej Pawła i Hechtera. Zaczynamy na wypasionych/sporych wyspach. A do odkrycia i zagospodarowania pozostaje/ą gdzieś na mapie 1 lub 2 kontynenty i to tu pewnie dochodziłoby do "walki o zasoby" i przestrzeń życiową. I jednak jeśli byłoby nas wystarczająco dużo - to bez AI pls. Można by też spróbować zagrać 1 nacją dla wszystkich. Wtedy decydowałyby tylko i aż :) umiejętności gracza no i Wielki Random :)

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-09-30, 09:33   

Kasztelan ja przeczytałem całe :D

Nawet fajne założenia, trzeba by tak naprawdę pawła zagonić żeby statystycznie policzył wagi punktów za poszczególne rzeczy bo mam wrażenie, że może trochę balansu zabraknąć ;)

Poza tym cele powinny być skrajnie różne, w innym wypadku i tak najlepszy zgarnia wszystko. :)

Punkty za demografię np zrobiłbym inaczej - w 1 okresie gdzie nie da się w praktyce prowadzić we wszystkim dałbym punkty za każde 1 miejsce a dopiero później losowo i z eliminacją :) I daj przykład jakichś celów tajnych? :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum