www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Założenia wyjściowe
Author Message
giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-18, 09:11   Założenia wyjściowe

Poniżej przeklejam z pmki Nefa wytyczne:

-mapa świata
-pozycje startowe jak w rzeczywistości
-start z dodatkowymi jednostkami: zwiadowca i łucznik
-start z CS z całą armią tak jak na novalu
-więcej nacji niż 12, np 22
-nacje z DLC
-nacja admina z 99999 golda na starcie i widokiem na całą mapę od początku gry.
-misje admina jak w dyplo
-tajne jak w dyplo ale dostępne dopiero po kontakcie nacji

Przede wszystkim należy zmniejszyć ilość graczy, bo niestety taki kolos nie przejdzie (choć 12 to liczba akuratna).
Druga paląca kwestia to nacja admina, tu za jakiś czas dam wnioski z mojej rozmowy z Pontim.
Dalej kwestia języka, co się wiąże czy robimy to dla graczy anglojęzycznych, kwestia DLC.
Wg mnie tak na szybko to dobrze zrobić dwa takie pbemy: jeden dla graczy polskojęzycznych, bez koniecznosci posiadania DLC, drugi internacjonalistyczny :) .
W pierwszym ja mogę być adminem z biegu.

Kwestia dyslokacji CSów - tutaj trzeba zaingerować w sejwa i tak jak pozycje startowe graczy ustawić ręcznie.
Last edited by giggs on 2011-07-18, 09:28; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-07-18, 09:29   

Wiadomość Scoobiego:

Quote:
problem nef jest taki ze 22 nacje na PBEM to jest nie grywalne, tura trwała by pare dni jakby to bylo dyplo aa to co innego,
Jak chcesz to podyskutować to wieczorem, bo nie chce aby o pomysłach pisac na ogolnym,
Taka mapa 22 to super rzecz jak pit boss będzie.
Jak masz jeszce jakies pomysly to wal do mnie.

Pzdr
Scooby

Też zauważyłem ten problem i Scooby chyba ma rację ale:
1) Im więcej nacji tym gra fajniejsza
2) teraz TT ma opcje zastępstwa, można wprowadzić zasadę że jak ktoś nie zrobi tury przez np 24 godziny to szukamy dla niego zastępstwa
3) Można zmniejszyć liczbę graczy z 22
Last edited by ScoobyDoo on 2011-07-18, 09:35; edited 5 times in total  

giggs 

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-18, 09:40   

Tak trzeba znaleźć kompromis między ilością graczy a atrakcyjnością wynikająca z ich ilości.
ja stawiam na 12 nacji.
Co do zmian w regulaminie to taka zasada już nieformalnie obowiązuje, choć i tu będą jeszcze dodatkowe restrykcje tak, by zamknąć jedna turę w określonym czasie.

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-07-18, 09:55   

giggs wrote:
Tak trzeba znaleźć kompromis między ilością graczy a atrakcyjnością wynikająca z ich ilości.
ja stawiam na 12 nacji.

Przy 12 nacjach to trzeba się liczyć z tym, że jedna tura potrwa ok 2 dni. Takie tempo może być nieakceptowalne dla co bardziej niecierpliwych graczy. Oczywiście taki pbem może powstać tyle, że trzeba o tym poinformować graczy, żeby potem nie byli rozczarowani tempem.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

giggs 

Posted: 2011-07-18, 10:07   

Dokładnie to napisałem na RA , tu trzeba uświadomić ludzi na co się porywają.
Last edited by giggs on 2011-07-18, 10:07; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-07-18, 10:17   

Moje propozycja:
Kazdy startuje z takimi jednsotkami:
- 2 set, 2 worki 2 wary .

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-07-18, 10:25   Re: Założenia wyjściowe

Quote:

Dalej kwestia języka, co się wiąże czy robimy to dla graczy anglojęzycznych

zmiana TT na angielski nie powinna być dużym problemem, ja formatkę mogę przetłumaczyć i później ją ktoś podepnie, zawsze się przyda. h pracy dla 2 osób

Quote:
kwestia DLC.

DLC zmniejsza potencjalną ilość graczy, chyba jednak trzeba z tego zrezygnować. Jedynie INCA są przydatni ze względu na brak innej nacji w Ameryce Pd.

Quote:

Wg mnie tak na szybko to dobrze zrobić dwa takie pbemy: jeden dla graczy polskojęzycznych, bez koniecznosci posiadania DLC, drugi internacjonalistyczny :) .
W pierwszym ja mogę być adminem z biegu.

Zacznijmy od polskiego z adminem, krok po kroku ale TT po angielsku warto zrobić

Quote:
Kwestia dyslokacji CSów - tutaj trzeba zaingerować w sejwa i tak jak pozycje startowe graczy ustawić ręcznie.

Z CS jest problem bo nie można ich wybrać z listy, rozmieszczenie nie jest problemem. Jakoś sobie z tym poradzę ale nie mam na razie pomysłu jak to rozwiązać. Trzeba wybrać takie CS które uzupełnią teren w Azji np. Lhasa i Almaty. To jest temat do omówienia po ustaleniu maksymalnej liczby graczy i wyborze nacji. Po po prostu uzupełnimy teren CSami.

Proponuje dać listę nacji do wyboru z Azji i Europy. Niech się ludzie określą czym chcą grać.

Nefliqus 

Posted: 2011-07-18, 10:32   

ScoobyDoo wrote:
Moje propozycja:

Start z set i workami zaburza trochę bilans gry bo Liberty bardzo traci na znaczeniu, proponuje start tylko z jednostkami bojowymi.

Dodatkowo proponuje dać wybór graczom. Niech sobie sami wybiorą., np. każdy ma 1000 golda na zakupy. Za to może kupić:
-nacje (najlepsze za 800, średnie za 500, słabe za 200, random - decyzja admina - za free)
-technologie (w cenie kolbek przeliczonych 1-1 z quicka)
-jednostki bojowe (w cenie zakupy z quicka)

ewentualnie jak sprawdzę czy da się zrobić to dodatkowo budynek w mieście

EDIT:
Można jeszcze promocje do jednostek poustawiać ale nie wiem w jakiej cenie
Last edited by Nefliqus on 2011-07-18, 10:38; edited 2 times in total  

giggs 

Posted: 2011-07-18, 10:32   

W pierwszej kwestii pogadam z Benym wieczorem.

Zdecydowanie optuję za startem "polskiej" wersji a z anglojęzyczną poczekamy na pierwsze doświadczenia.

DLC tu narazie zostańmy przy podstawowcyh nacjach plus mongołwie (choć tu świta mi ciekawy pomysł i jeszcze do tego wrócę).

Na koniec problem z nacjami. Tak naprawdę to najlepiej jak My to ustalimy i graczy się rozlosuje, dyskusja na forum jest zbędna wg mnie a może skutkować niepotrzebnym zamieszaniem.

Marw 

starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-07-18, 10:40   

Nefliqus wrote:
ScoobyDoo wrote:
Moje propozycja:

Start z set i workami zaburza trochę bilans gry bo Liberty bardzo traci na znaczeniu, proponuje start tylko z jednostkami bojowymi.

W civ 4 również gramy na starcie z dodatkowymi osadnikami i robotnikami co znacznie osłabia bonus nacji imp i ex. Jest nawet gorzej niż w civ 5 bo pozbawia to premii tylko niektórych graczy - tych co graja taka właśnie nacją. W civ 5 dodanie na starcie osadnika i robotnika po prostu osłabi jedno drzewko, ale dla wszystkich graczy tak samo.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

giggs 

Posted: 2011-07-18, 10:48   

Mimo wszystko nie dawałbym dodatkowego seta na start, worki plus scout to i tak spory szybszy start.

Czyli jasno i wyraźnie z mojej strony: bez seta, z workiem i zwiadem.
Last edited by giggs on 2011-07-18, 10:48; edited 1 time in total  

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-07-18, 10:51   

Marw wrote:
W civ 4 również gramy na starcie z dodatkowymi osadnikami i robotnikami co znacznie osłabia bonus nacji imp i ex.

Tak, ale co innego jest dostać za doktrynę darmowego workera i seta, a co innego bonus do produkcji:)

Marw 

Posted: 2011-07-18, 11:06   

giggs wrote:
Mimo wszystko nie dawałbym dodatkowego seta na start, worki plus scout to i tak spory szybszy start.

Czyli jasno i wyraźnie z mojej strony: bez seta, z workiem i zwiadem.

Spoko - nie mówię, że ma być koniecznie set. Ale robotnik by się przydał.

Nefliqus 

Posted: 2011-07-18, 11:37   

Tak by mapa mniej więcej wyglądała, wybierzcie sobie nacje które mają grać. Niektóre tworzą pary jak np Grecja -Turcy, Francja-Niemcy, gdzie tylko jedna z tych nacji powinna grać. Najlepiej dać ludziom listę do wyboru. Kto weźmie na klatę przygotowanie takiej listy?

PBEMEARTHmapa.jpg
PBEM-EARTH-MAPA
Plik ściągnięto 63 raz(y) 814.74 KB

Last edited by Nefliqus on 2011-07-18, 11:44; edited 5 times in total  

giggs 

Posted: 2011-07-18, 11:39   

Ja to na spokojnie w domu zrobię.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum