www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2007-03-08, 14:13
Turniej KAC'a (a właściwie puchar)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-02-05, 11:15   Turniej KAC'a (a właściwie puchar)

Dobra, wiem że temat oklepany i mogą być problemy z realizacją, ale CCL3 zostało odłożone na czas nieokreślony, turniej rosyjski się kończy niedługo (zostały 3 gry i ewentualnie 2 gry o trzecie miejsce) no i w tamtym turnieju grają tylko 2 z 6 osób, więc właściwie prawie wszyscy gracze nie biorą udziału w żadnych turniejach.

Więc zgłaszam na razie pod dyskusję pomysł na drugi turniej KAC'a.

Na razie bez żadnych ustawień ani tym podobnych - po prostu wpisujcie się czy chcecie zagrać czy nie (i dlaczego). Napiszę tylko ogólnie że osobiście dopilnowałbym przeprowadzenia tego turnieju od początku do końca i dopilnowałbym terminów :)

Dla porządku lista osób które wyraziły wstępnie zainteresowanie (później zrobimy wątek do zapisów, na razie orientacyjnie):
1. LDeska
2. Hechter
3. Bobek
4. Cola
5. Marba
6. Stoickov
7. Domel
8. Martinpol
9. Bombel
10. Lary
11. Modrzew
12. Morfeusz
13. Rico
14. Richards
15. Maxibaca
16. Savio
17. Borys
18. Ponti
19. Peter
20. Guri
21. Fox
22. [FUN)Andy FRA
23. Uncle Givi RUS
24. Boixos
25. Randem

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-02-05, 11:30   

Ja tak, powinniśmy tylko nauczeni poprzednimi turniejami sporządzić nowe zasady odnośnie niepojawiania się graczy, nierozgrywania gier, tak, by turniej "leciał". Dobry pomysł.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/294
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-02-05, 14:26   

Super, super, super...oraz tak jak wspomnial hetcher - Proste zasady zeby to szybko lecialo. i nastepny turniej ...

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-02-05, 17:00   

i oczywiście zaprośmy graczy zagranicznych :)
nawiązujmy nowe kontakty (Grecy, Holendrzy, Szwajcarzy i inne gady ;)
Mapa Leszka i konty mirror - takie moje propo

marba 

xfire: marba1
Helped: 2 times
porucznik  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-02-05, 17:05   

i by byla zabawa. To ja sie pisze

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-02-06, 14:42   

W sumie odezwało się tylko 5 osób wliczając w to mnie, więc na razie jest nas za mało na turniej... no ale myślę że chętnych byłoby więcej - poczekajmy na razie żeby zobaczyć ile osób byłoby chętnych. Wszyscy którzy mają ochotę zagrać niech dadzą tu krótkiego posta - wystarczy jedno 'ja też chcę' :)

Mam zagwostkę co do zasad. Na razie przygotowałem takie zasady jak wkleiłem poniżej, ale chyba rezygnuję z podwójnych gier w jednym tygodniu bo ludzie nie mają tyle czasu... napiszcie co myślicie o tym. Reguły byłyby jak poniżej albo identyczne ale z graniem tylko jednej gry w każdej fazie (wtedy reguły wymagają poprawek).

Odnośnie zapraszania innych klanów - wątpię czy zgodzą się na takie zasady, ale myślę że możemy zrobić tak: zasady ustalimy tutaj wewnętrznie i wtedy zrobimy ogłoszenia na forach i innych klubach cywilizacji. Ale już bez gadania o regułach, po prostu grają jak jest albo nie - takie zaproszenie bez możliwości negocjacji zasad :) W końcu to nasz turniej :cool:
Napiszę do Wuesta żeby dał mi listę kontaktów - wyślę wtedy zaproszenia ale nie do klubów jako całości, tylko do graczy - to jest turniej indywidualny przecież. Myślę że kilku graczy się zgodzi bo wiem np. z forum rosyjskiego że tam są gracze którzy lubią mapy lustrzane, podobnie na ladderze jest.

Propozycja zasad (nie ukrywam że czerpałem garściami z turniejów CCL i rosyjskiego :) )

ZASADY TKAC2 (II Turnieju KAC)

1. Wszystkie gry turnieju będą rozgrywane w parach (1 na 1) na poniższych ustawieniach:
Mapa: LD_Mirror_Inland_Sea
Rozmiar mapy: najmniejszy (tiny)
Poziom morza: normalny
Klimat: standardowy
Prędkość gry: normalna
Opcje: brak barbarzyńców, brak handlowania technologiami, zawsze wojna, bez wiosek tubylców. Reszta opcji wyłączona.
Tury oddzielne
Brak przejmowania nacji przez komputer
Bez nacji anonimowych
Licznik czasu tury: standardowy
Ograniczenie ilości tur: 250
Bez limitu spalonych miast

2. Turniej będzie rozgrywany systemem pucharowym - przegrany w każdej fazie odpada z turnieju.

3. Każda para graczy w każdej fazie turnieju gra dwie gry. Każdy gracz jest raz gospodarzem a raz gościem.

4. Gospodarz gry odpowiada za założenie gry i ustawienie wszystkich opcji.

5. Procedura wyboru przywódcy
a) pierwszy przywódcę wybiera gospodarz, po wyborze pisze w czacie gry 'wybrałem'
b) drugi przywódcę wybiera gość, po wyborze pisze w czacie gry 'wybrałem'
c) gospodarz ma prawo zachować swojego przywódcę albo zmienić na tego samego przywódcę, którego wybrał gość
Po każdym wyborze i jego potwierdzeniu oboje gracze mają obowiązek zrobić zrzut ekranu (nacisnąć klawisz PrintScreen, zrzut zapisze się automatycznie w katalogu Moje dokumenty\Moje gry\Warlords\ScreenShots). Reklamacje procedury wyboru przywódców będą uwzględniane tylko jeżeli zostaną przedstwione zrzuty ekranu jako dowód.

6. Terminy gier
Każda faza turnieju trwa jeden tydzień - od poniedziałku do niedzieli włącznie. Gracze powinni grać swoje gry w tygodniu i są do tego bardzo gorąco namawiani. Umawianie się na gry będzie się odbywało w wydzielonym podforum. Jeżeli gracze nie zdołają się umówić na żaden pasujący obu graczom termin, to gra musi byc rozegrana w terminie obowiązkowym:
gra pierwsza: sobota godzina 18:00
gra druga: niedziela godzina 18:00
Jeżeli jeden gracz nie stawi się w wymaganym terminie, to gracz który się stawił ma obowiązek napisania na forum posta o treści "czekam na forum". Po 30 minutach, jeżeli przeciwnik nie stawi się, gra zostaje wygrana walkowerem.
Jeżeli obaj gracze nie stawią się do gry, to obaj nie mają przyznanych punktów za grę.
Jeżeli obaj gracze nie stawią się do obu gier, to obaj zostają usunięci z turnieju. Wtedy osoba która miała grać z wygranym w kolejnej fazie turniej wygrywa obie gry tej następnej fazy walkowerem.
Jeżeli obaj gracze nie stawią się do obu gier w fazie finałowej, to obaj kończą turniej z drugą lokatą ex aequo.

7. Przekładanie, przerywanie i zapisywanie gier
Jeżeli gra jest grana przed terminem obowiązkowym to na prośbę jednego z graczy gra musi być zapisana i dokończona później, ale nie później niż w terminie obowiązkowym. W trakcie terminu obowiązkowego gra nie może być zapisana i dokańczana później. Gracz który musi nagle skończyć grę przegrywa ją wtedy walkowerem.
W trakcie gry dozwolone są przerwy na życzenie gracza, graczom przysługuje po jednej przerwie 10 minutowej.

8. Awans zawodnika
Zawodnik który awansuje jest wyznaczany według poniższych reguł. Pierwsza z pasujących reguł wyznacza zwycięzcę rundy. Są trzy sposoby wygrania gry: zniszczenie przeciwnika, zwycięstwo na punkty po upływie 250 tur, walkower.
a) jeżeli obie gry były obustronnym walkowerem (obaj gracze nie zjawili się w terminie obowiązkowym, nawet jeżeli wcześniej gra była zaczęta ale nie skończona) to obaj gracze są wykluczani z turnieju
b) jeżeli jedna gra była obustronnym walkowerem (obaj gracze nie zjawili się do gry) a druga była rozstrzygnięta, wygrany tej gry awansuje
c) jeżeli jeden gracz wygrał obie gry - awansuje, następne reguły odnoszą się do sytuacji gdy obaj gracze mają po jednym zwycięstwie
d) jeżeli obie gry były wygrane przez zniszczenie, wygrywa ten kto zniszczył przeciwnika szybciej
e) jeżeli jedna z gier była wygrana przez zniszczenie a druga na punkty, fazę wygrywa ten kto wygrał przez zniszczenie
f) jeżeli obie gry były wygrane na punkty wygrywa ten kto w obu grach zgromadził więcej punktów
g) pozostała sytuacja remisowa - wtedy dla fazy finałowej jest dogrywka - jeden mecz na tych samych zasadach z losowaniem kto jest gospodarzem, dla innych, wcześniejszych faz odbywa się losowanie kto awansuje. Ta sytuacja jest bardzo mała możliwa, bo musiałoby nastapić albo po jednym walkowerze z obu stron albo po jednym zniszczeniu w tym samym roku albo wygrane na punkty a identyczną łączną sumą punktów gry po 250 turach.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-02-06, 14:49   

Moze bym wystartował, ale tylko jako dawca punktów...

LDeska

Posted: 2007-02-06, 15:02   

Beny liczy się udział :) ! To jak wystartujesz?

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-02-06, 15:09   

Ja tak.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

stoickov 

xfire: stoickov
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-02-06, 15:28   

Ja niestety też chcę.

LDeska

Posted: 2007-02-06, 15:44   

Ale dlaczego niestety :) ??? Przecież głównym zadaniem tego turnieju jest dobra zabawa, więc wszyscy są mile widziani!

stoickov 

xfire: stoickov
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-02-06, 15:53   

Wiesz co, z mojej perspektywy to wygląda mniej kolorowo. Człowiek się zapali żeby go zgasili zaraz po starcie. Ot i cały turniej dla mnie. Emocje z trybun co najwyżej.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/294
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-02-06, 17:18   

tez chce...a na kontach też bedzie kiedyś?

LDeska

Posted: 2007-02-06, 18:07   

Może będzie, ale wtedy to wątpię żeby się ktoś zza granicy zgłosił :) to byłby już tylko nasz turniej.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-02-06, 19:00   

Dobra wystartuje, może trafie w pierwszej rundzie na Stoickova ;)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum