www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-02-25 Peter vs Jaco
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-02-25, 10:54   2006-02-25 Peter vs Jaco

1. Jaco
2. Peter

Zupelnie jak z Deb'em seria (jak nie plaga) moich bledow we wszystkich okresach gry, jak teraz o tym mysle to az nie chce mi sie wierzeyc ze tyle i tak banalnych a tak tragicznych w skutkach ich bylo i to ja je popelnilem wszystkie :(
No ale gralismy do 3.35 nad ranem wiec postrzeganie swiata bylo poniekad spowolnione....

Do tego taki pech w walkach morskich jakiego w zyciu jeszcze nie widzialem - walczac takimi samymi jednostkami wtapialem masowo, dopiero jako pierwszy wymyslalem nowa technologie morska i wycinalem stare jednostki Jaco jesli nie zdolaly uciec.... no ale blokada morska robila swoje...
Powiem tak - pierwszy raz mialem chwile zwatpienia co do randomu w tej grze, do tej pory niespodzianki to byl margines i wyjatek a nie norma i regula... 51 straconych battaleshipow a zatopionych raptem 32 batataleshipy Jaco...

Wykonczylo mnie cos zupelnie niespodziewanego a mianowicie niezadowolenie ludzi z wojny, pomimo opcji "zawsze wojna" - okazalo sie ze ja w miastach o wielkosci 12 mialem 6 ludzikow niezadowolonych (polowa) z powodu tylko i wylacznie wojny a Jaco w tym czasie w miastach mial tylko jednego niezadowolonego ludzika z powodu wojny.
Musialem przeznaczac na rosmieszanie 50% kasy co oznaczalo ze nie moglem przeznaczac tej kasy na nauki czy zbrojenie i doprowadzilo to do katastrofy finansowej.....
Uwazam ze to jakis blad no ale co zrobic....dodatkowy noz w plecy...

Grrr - piramidy Jaco ture wczesniej - to tez zabolalo...

No a Jaco systematycznie zagral swoje :)
Na otarcie lez pozostaje mi fakt ze to ja atakowalem i w sumie udalo mi sie spalic 2 miasta, zabraklo kilku czolgow na trzecie.......

Gratki za zwyciestwo...

No nic - rewanz bedzie Jaco okrutny :) oj bedzie sie dzialo... jesli w tej grze padlo w sumie po obu stronach okolo 400 jednostek, to ja bardzo chetnie podniose stawke :D
War....

(Szkoda ze dzis musze popracowac, jutro powinienem miec czas od rana - moze byc Jaco ?
Dobra ide spac bo jakis zlamas zaczal wiercic w mieszkaniu nademna od 7 z rana i spac nie moglem a ostatnio cos przestal)
Postaw piwo autorowi tego posta

jaCO?! 

xfire: jaco76
major  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pogromca lidera  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-02-25, 13:08   

Nadejszua wiekopomna chwiła...:)
Batalia to byla jakich malo... Gra wyjatkowa pod wieloma wzgledami, ale glowny teatr dzialan to morze! Warto oprocz mojego korzystnego bilansu z Battleshipami odnotowac uklad w destroyerach dla mnie niekorzystny 31:15. Co do dziwnych rozstrzygnic walk moze i bylo wiecej na niekorzysc Twoja Peter ale zwlaszcza w poznijszej fazie gry musisz przyznac ze sie wyrownywalo (dzielny Battleship Petera topi w obronie mojego i 3 destroyery:)) ) Co do miast to zjechales mi kolego nie dwa a trzy:( - choc nie powiem ze gdyby nie zrecznosciowosc tej civy (i moj wolny kompik) walki mogly wygladac inaczej. Sztandawoym przykladem byl atak ogromnej floty z transportem czolgow a ktory bylem przygotowany - tyle ze kompika (celeron800 i gf2) mi tak scielo ze tylko niektore mysliwce poderwaly sie by oslabic twoje Batlleshipy i niestety moja flota nie dala rady zatopic Cie w calosci (a gdyby zadzialalo bylby to najsmutniejszy dzien Royal Navy:)) ) . Sprawa z duzymi buntami zaiscie zagadkowa... pewnie wytlumaczenie gdzies lezy no chyba ze byl to bug. Generalnie ra piekna - szale zwyciestwa przechylaly sie co rusz to na inna strone... Ale efekt jedyny sluszny:))) Peter tak jak ustalalismy revange wkrootce.

marorz 

xfire: marorz0003
młodszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-02-25, 13:37   

Jestem Pod wrażeniem Waszej batalii.

Gratki dla Jaco!! Niespodziewałem sie że jest to mozliwe.

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2006-02-25, 20:11   

musze niestety potwierdzic ze civ4 wciaz jest pelna niewyjasnionych bugow - w mojej grze z Peterem tez dzialy sie cuda - co prawda nie bylo to tak okrutnie widoczne jak wasz bilans walk morskich (moze dlatego ze ja akurat sobie panowanie na morzu szybko odpuscilem), ale zaczelo sie od tego ze poczatkowo nie moglem odpalac moich rakiet - pamietam ze Peter smial sie ze mnie ze nie potrafie, ale teraz wiem ze byl to jakis bug - po prostu nie dalo sie, dopiero po jakims czasie nagle bylo to mozliwe, a dodam ze to ja zbudawalem Manhattan Project (a nawet bylem hostem gry). Dodatkowo z jednego miasta zniknal mi cud (nawet nie wiem kiedy) Ironworks i nie moglem budowac szpiegow (ale co do tego nie jestem pewny bo byc moze istotnie pod tym wzgledem jest jakies ograniczenie co do ich liczby jak w przypadku liczby mnichow). Pamietam ze na jedynym zlozu uranu Petera mialem dwoch szpiegow a 3-ci cos tam zwiedzal ;)
No ale coz tak bywa, ta potyczka mimo niekorzystnego bilansu jednak rozwiewa moje obawy co do obecnosci jaCO w reprezentacji na mistrzostwach, gratulacje dla zwyciezcy :hurra:

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-02-26, 12:54   

Ironworks nie umozliwia budowy szpiegow tylko Scotlandyard, a szpiegów max mozna miec jednoczesnie 3 więc dlatego nie mogłes
pzdr

PS mnie tez szlag trafia z tymi jednoczesnymi turami bo sie RTS robi :( ....może by faktycznie spróbować osobnych tur?? Mecze trwałyby 2x dłużej, ale za to jakoś tak sprawiedliwiej by się zrobiło :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/26
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2006-02-26, 13:58   

Nie widze szans np z Debem, wystarczy ze juz i tak czekam 5 minut na każdą ture. A ptzy turówce mógłbym pójsć chyba spać bo czas gry byłby jak w PBEMie

Deb 

Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2006-02-28, 15:15   

Dzieki Cola za rozwianie moich watpliwosci co do liczby posiadanych szpiegow - oczywiscie mialem Scotlandyard (bo jakzeby inaczej) a Ironworks zniknelo mi w innym miescie - moje podejrzenie co do znikniecia tego cudu wiaze sie ze zbudowaniem elektrowni atomowej, ale nie wiem czy to tak powinno dzialac.
Lary - co do 5 minut przed kazda tura to grubo przesadzasz, ale jestem w stanie zrozumiec Twoje rozgoryczenie, bo Twoje wojsko dosc licznie i czesto lamalo sobie na mojej obronie zeby ;)
Peter tez narzekal w pewnej fazie gry ze sie ociagam (nawet przyszly mu do glowy pewne podejrzenia ze robie to specjalnie) - ale cecha wspolna moich gier z waszym udzialem jest moja dosc znaczna przewaga technologiczna, ktora wiaze sie z wieksza iloscia poswieconego czasu na rozbudowe wewnetrznej infrastruktury w czasie gdy wy nie macie zbyt wiele do roboty - przechodzilem to z Peterem - po pewnym czasie role sie odmienily.
Oczywiscie to nie jedyny powod - o ile w zeszlym roku gralem na dosc slabym komputerze z gf2mx na pokladzie o tyle teraz jest juz duzo lepiej, ale wciaz gram na zintegrowanej karcie graficznej - tyle ze komputer jednak mocniejszy i w miare sobie radzi, ale to tez sie pewnie naklada, zwlaszcza po kilku godzinach gry czuje ze jest juz wszystko wolniejsze.
Dodatkowo (szczegolnie podczas gry z Larym) ciagle ktos mnie zaczepial na xfire - z powodu mojej dlugiej nieobecnosci musialem zamienic pare slow, bo nie sama gra jest wazna.
Oprocz tego na koniec musze stwierdzic ze moja zwycieska gra z Peterem trwala 13 godzin a dotarlismy do drugiej polowy XX wieku - rzecz sie dziala na mapie small i nie sadze by Peter moglby latwo wskazac graczy z ktorymi przegral duzo szybciej ;)

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-02-28, 16:45   

Szpiegow mozna miec czterech.
Ironwork pewnie ci zniknal jak potraktowalem miasto atomem, ewentualnie trzeba poczytac.
Twoje ruszanie jest **pier*** - kazdego bedacego w miare przy zdrowych zmyslach moze ich pozbawic.
Zapewne kazdy kto zagra z Toba raz bez Turn Timera bedzie wolal gapic sie w TV niz grac ponownie z Toba
Rewanz tylko z Turn Timerem.
Moja przegrana byla w duzej mierze wypadkiem przy pracy (podszedles mnie przegrywajac 2 gry wczesniej jak totalny amator co mnie zmylio i spowodowalo ze grame niezbyt uwaznie) co mam zamiar dobitnie potwierdzic w rewanzu pozbawiajac Cie wszelkich zludzen.
Amen.

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-03-01, 00:38   

tych szpiegów to moze być chyba w zalezności od rozmiaru mapy :) czyli cos od 3 do 5

PS Peter nie klnij bo to nieładnie, a dzieci czytają ;)

GDZIE JEST MODER? ;)

Peter 

Posted: 2006-03-01, 09:56   

Coal - zagraj z Deb'em bez Turn Timera (np. 8 tur w 2,5 godziny) i nie klnij - przeciez to znacznie przekracza sily zwyklego smiertelnika.... cud ze monitora wtedy nie rozwalilem.... nadal jak o tym co mi zrobil Deb pomysle to dostaje amoku....
Moja psychika doznala uszczerbku co jeszcze zapewne widac :)

Cola - potraktuj to jako zyczliwa przestroge...

A moderator zdaje sie ze juz ma za soba taka gre wiec wie co czuje...

Teraz Lary padl ofiara - zobaczymy jak jego psychika to zniesie.... zaczyna cos o tym pisac co oznacza ze zaczyna mu to zapewne doskwierac powoli....

Cola 
WTF?

Posted: 2006-03-01, 10:03   

a może to taka Deb'a taktyka?? na znudzenie i przeczekanie?? :)
oj nieładnie Deb, nieładnie tak meczyć przeciwnika ;)

marorz 

xfire: marorz0003
młodszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-03-01, 12:50   

Deb po prostu Pieści miasta dzieki czemu wyciska z nich wiecej niż my.

Do tego pewnie niezbyt szybki sprzęt i wolno poruszajace się unity spowalniajace tempo gry.

Deb 

Postawił 4 piw(a)
Posted: 2006-03-21, 16:39   

marorz wrote:
Deb po prostu Pieści miasta dzieki czemu wyciska z nich wiecej niż my.

Do tego pewnie niezbyt szybki sprzęt i wolno poruszajace się unity spowalniajace tempo gry.

mysle ze Marorz trafil w sedno, ale niektorzy lubia doszukiwac sie "nadinterpretacji" ;)

PS.
I'm back ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum