www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:42
Propozycje zmian w rankingu
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-11-30, 09:53   Propozycje zmian w rankingu

Zakładam oddzielny temat, żeby był porządek. Temat wyszedł z dwóch wątków:
http://forum.civilization...pic.php?p=13734
i http://forum.civilization...opic.php?t=2271

Wpisujcie tutaj przemyślane propozycje na ten temat (najlepiej jakieś gotowe propozycje zmian).

Moja propozycja jest taka, żeby w ogóle zrezygnować z progu dwóch tysięcy. Uzasadnienie: to powoduje że gracze po uzyskaniu dwóch tysięcy mimo grania praktycznie nie zmieniają swojego dorobku punktowego :) Z punktu widzenia rankingu lepszym wyjściem jest więc nie granie niż granie, bo ryzykuje się zbyt dużo. To zabija główny powód powstania rankingu - żeby grać!

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2006-11-30, 11:01   

Ja wyznaję zasadę, że lepsza jest motywacja pozytywna, niz negatywna, zatem powinno się wogóle zlikwidować punkty ujemne albo chociaż drastycznie obnizyć ich ilość przyznawanych za przegraną. Za to można by drastycznie podwyższyć ilość punktów przyznawanych za wygraną z graczem umiejscowionym wyżej w tabeli.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-11-30, 11:16   

Chyba z Twojego punktu widzenia i Jaco :) Ja przekroczyłem dwa tyiące punktów i jakoś nie narzekam na brak zdobywanych punktów. Jak słusznie napisał Beny jeśli nie byłoby progu 2000, czy ujemnych punktów to byśmy mieli (lub wkrótce będziemy mieli) po 3000, 4000 tysiące punktów, a to z kolei nie wpłynie korzystnie na pozyskiwanie nowych graczy. W takim układzie gracze jak Rico czy Modrzew nie byliby tak szybko w pierwszej dziesiątce, bo nie zdołaliby nagromadzic tyle punktów. Ja uważam, że zasługują na to miejsce, które odzwierciedla ich obecne umiejętnosci, więc chyba wszystko jest w porządku!

Piszesz Leszek, że lepsze jest granie niż nie granie, bo zbyt dużo się ryzykuje. Sytuacja ta jest jedynie chwilowa, gdyż już za chwile "wyjadacze" zbliżą się do Ciebie czy Jaco na mniej niż 100 punktów i wtedy nic nie będziesz ryzykowac! A zresztą o czym my tu wogóle dyskutujemy! Ja gram dla przyjemności, a nie dla KOLEKCJONOWANIA punktów! i myślę, że kilka osób by się jeszcze znalazło. Przegrywam z graczem niżej notowanym - znaczy to, że jest ode mnie lepszy. A że jest lepszy to musi mnie wyprzedzic w rankingu. Bez progu 2000 i ujemnych punktów byłoby to niemożliwe, bo słabsi gracze nadrabiają ilością rozgrywanych gier. I z całym szacunkiem dla Ciebie Martin, ale wcale nie uważam się za słabszego gracza od Ciebie (nasz bilans to 4:0) dla mnie, a jednak jesteś wyżej ode mnie w rankingu. Dzieki obecnym zasadom to się jednak wkrótce zmieni i po raz kolejny zostanie dowiedziona wspaniałośc naszego rankingu :D

Jak to mawia PeterDIK: "TABELA PRZELICZNIKOWA TO RZECZ śWIęTA. NIC W NIEJ NIE PRóBUJCIE ZMIENIAC"

I ja się podpisuję pod tymi słowami :)

EDIT

Właśnie zerknąłem w tabelkę i co widzę? Porażka z graczem gorszym o 101-200 pkt. to zaledwie 10 ujemnych punktów!!! Coż za dotkliwa kara!! :szok: I po co to całe zamieszanie? :zdziwko:

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2006-11-30, 11:49   

Sory Meca, ale, po pierwsze, jacy nowi gracze??

A po drugie, według mnie, jeśli nowy gracz się pojawi, to bardziej go zmotywuje do zagrania +300 pkt za wygraną a jednocześnie nikt z góry tablei nie będzie miał oporów, by zagrać z nowym, z obawy przed stratą ilus tam punktów.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2006-11-30, 12:41   

hechter wrote:
Sory Meca, ale, po pierwsze, jacy nowi gracze??

Sory Hechter, ale już nie raz była poruszana kwestia, że jeśli przyjdzie jakiś nowy gracz i zobaczy, że czołówka ma po 4000 pkt. to na pewno korzystnie nie wpłynie na jego dalszy udział w rankingu.
hechter wrote:
to bardziej go zmotywuje do zagrania +300 pkt

Taa dawajmy od razu po 1000 pkt. za wygraną :)

Z innego tematu:

LDeska wrote:
Ja się całkowicie zgadzam z Jaco, a powodem były moje dwie gry z bliźniakami. Teraz musiałbym wygrać dużo razy żeby to odrobić. Dlaczego? Bo pierwszy raz w życiu grałem na takich ustawieniach. I co, mam na przyszłość grać tylko konty od galeonów bo inaczej spadnę w rankingu? Przecież ranking ma pokazywać umiejętności gracza... a obecny system zabija we mnie chęć do eksperymentowania.

Pierwszy raz grałeś na takich ustawieniach i z tego co gdzieś wyczytałem to chyba ostatni :) Napisałeś gdzieś, że to straszne nudy, inni przyklasnęli, a i ja tak myślę. Zatem powiedz mi o jakie inne eksperymenty Ci chodzi? Pangea od atomówek? ;) Napisałeś, że ranking ma pokazywac umiejętności gracza i że na przyszłośc masz grac same konty od galeonów, żeby nie spaśc w rankingu. jedno kłóci się z drugim. Chcecie stworzyc sobie alibi, żeby w razie przegranych w grach typu OCC nie spadac w rankingu. Wtedy masz gdzieś porażki w OCC, bo przecież jesteś wymiatacz na kontach i jak mógłbyś spaśc w rankingu? To może od razu nazwijmy nasz ranking "rankingiem kontów od galeo"? :) Sory, ale piszesz, że ranking ma odzwierciedlac umiejętności, a potem chcesz się odcinac od innych gier niż konty, żeby nie spaśc w rankingu.

Teraz chciałbym zadac pytanie odnośnie właśnie umiejętności. Ile osób, którym nie pasują obecne zasady uważa, że zasługuje na wyższe miejsce w rankingu?

Uogólniając, 90% rozgrywanych gier do rankingu należy cotygodniowo do graczy z czołówki. Do tego dojdzie raz na rok jakieś OCC z graczem niżej notowanym. Ktoś przegrał z bliźniakami i teraz czuje się oszukany, więc należy zmienic tabelę przelicznikową. Za porażkę z graczem gorszym o 101-200 pkt. dostajemy 10 ujemnych pkt., za porażkę z graczem gorszym o 201-500 pkt. dostajemy 25 ujemnych punktów. Czy to na prawdę tak dużo?

Myślę, że jedyny kompromis jaki możemy uzyskac w tej sytuacji to zastosowanie progu 2000 pkt. także dla punktów ujemnych. Skoro po przekroczeniu 2000 pkt. otrzymujemy połowę zdobytych punktów, to może stracone punkty też dzielmy przez 2?

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-11-30, 13:44   

ale wtedy wyjdzie tez na to samo

ja bym zostawił dokładnie tak jak jest - mimo ze na miejsce poza "10" nie zasługuję :D (z mojego punktu widzenia :P ;) )

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-11-30, 13:59   

Właśnie gadałem z Dikiem na gg - on na zmiany w przeliczniku ani na zasadę że ujemne dzielimy przez 2 się nie godzi.
Co do mojego zdania - ja pomimo dwóch porażek z bliźniakami siedziałem cicho, dopiero się odezwałem gdy Martin a potem Jaco podjęli ten temat. Uważam że za grę z kimś gorszym o 1001 punktów lub więcej za wygraną: +2pkt, za przegraną -80pkt to gruba przesada. Nie rozumiem oporu Dika przed zmianami. Chociażby propozycja Mecy mi się bardzo podoba, wtedy byłoby tylko +2 i -40, to już nie jest aż takie wielkie ryzyko. Co więcej denerwuje mni to że Dik jest uparty a przecież sam nie gra, więc trochę jak pies ogrodnika - sam jabłek nie zje, ale nikomu nie da.
Wychodzi na to że najlepiej jest nie grać do rankingu, bo przy obecnym przeliczniku wartość oczekiwana punktów z gry jest ujemna. I dochodzi do paranoi że lepiej grać towarzysko i cały zamysł rankingu bierze w łeb.

A teraz jeszcze coś konstruktywnie - Dik zaproponował zerowanie rankingu na koniec roku. Za sekundę pojawi się w tej sprawie ankieta, zobaczymy jaki będzie jej wynik...

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-11-30, 14:37   

Trochę spostrzeżeń:

Jeżeli kiedyś do zajmowania pierwszego miejsca wystarczyło 1800pkt, później 2000, teraz ponad 2500 - to znaczy, że generalnie wartość oczekiwana - przy grze na tym samym poziomie jest wyższa od zera. A powinna być zero (ogólnie, po wielu grach - nie piszę o grze z marbą).

Ideałem jest utrzymanie stałego poziomu punktowego.

Mówiąc prościej - jeśli ktoś jest piąty - to powinien mieć np. 2200 punktów. Jeśli spada na szóste - to liczba punktów powinna spadać np. do 2100 (jak w szachach)

Obecnie można mieć coraz więcej punktów i spadać w rankingu. To jest głos za tym aby ten wzrost zatrzymać (!) :)

@Leszek pisałeś o tym, o sytuacji, w której nie można dogonić najlepszych - bo nie grają. W szachach - istnieje lekka inflacja punktów - więc jeżeli mistrz nie przyjmuje "wyzwania" z czasem jego ranking spada.

Podsumowując - dobry system to nie taki, w którym trzeba się ścigać w liczbie gier i we wzroście punktów - tylko taki, w którym jeśli punkty spadają to powinno się w rankingu spadać, a jeśli punkty rosną to awansujesz.

@Jaco - przy takim systemie gdybyś chciał utrzymać 3 miejsce - to musiałbyś walczyć o utrzymanie swojego poziomu punktów (nie wzrost). Wówczas łatwiej pozwolić sobie na ryzyko.

Piszę to - bo wydaje mi się, że problem jest w tym kosmicznym wzroście punktów wszystkich graczy. To on powoduje, że wieli strach przed stratą punktów - bo przecież wszyscy mają ich coraz więcej :przestraszony: . Przy "szachowym" systemie - spadek punktów jest czymś naturalnym. :)

LDeska

Posted: 2006-11-30, 15:20   

Plewan - zainteresował mnie ten system szachowy, masz jakieś linki do materiałów na ten temat?

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-11-30, 16:06   

mam do systemu turniejowego - czyli naliczania punktów po turniejach (kilku grach) :/
http://beta.uschess.org/frontend/section_171.php - przelicznik (na stroni są linki do pełnego algorytmu). Są w sieci modyfikacje do naliczania gra po grze - jak znajde fajny to podeślę.

Skomplikowane rankingi różnią się chyba głównie 3 rzeczami
a) my mamy przedziały (różnica punktów między graczami) - a tam ranking jest bardziej "płynny" (czyli np jest różniac między dystansem 31 a 32 pkt w rankingu)
b) można stracić punkty za porażkę z silniejszym
c) szczególiki jak infalcja

Proponuję zacząć od tej drugiej zmiany - jak tutaj:
http://www.szachy.org/index.php?id=3

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2006-11-30, 16:12   

Dziwne to wszystko dla mnie ta dyskusja jest dupna gram dla przyjemnosci a nie dla punktów nie siedze z kalkulatorem i licze ile strace jak przegram co sie z Wami porobiło ludzie ??? To ze przegraliscie z Bliźniakami i punkty zostały odjete to w porządku dla mnie okazali sie lepsi w tym elemencie gry który jakby nie patrzac OCC jest do zaliczenia do rankingu jak najbardziej jestescie od nich słabsi przyjeliscie ich zasady jako graczy słabszych i tyle punkty dla nich są odpowiednia motywacja by grac OCC dalej i szlifowc swoje umiejętnosci w tym temacie jak juz kiedys dyskutowalem własnie głównie przeciwko Leszkowi ze dobrze gra na kontach od galleo w niczym innym nie potrafi zagrał ze mna na moich zasadch wygrał i udowodnił. Jego ranking odpowiada terażniejszym umiejętnościom ,nie podoba mi sie w ówczesnym rankingu tylko jedno ze im sie wiecej gra tym łatwiej nabijac punkty jak masz odpowiedni poziom przy graniu rzadkim nie masz szans by byc w czołówce nawet jak Twoje umiejetnosci sa lepsze niz graczy z pierwszej 10 vide przykład gry Martinpola z Lbednarem(Martin nie pamieasz ze Lbednar dopóki grał zajmował zawsze niezłe miejsca w pierwszej 10 ?Jego umiejetnosci wiec sa wysokie i cieżko jest z nim wygrac nawet teraz po przerwie).Jestem za tym by pozostało to bez zmian ewentualnie pomysł Plewana byłbym git

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

marba 

xfire: marba1
porucznik  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-11-30, 16:19   

LDeska wrote:
Uważam że za grę z kimś gorszym o 1001 punktów

Gorszym? w czym rankingu gier od galeonów :) moze tak ale to 2 różne sprawy. Mam taki pomysł może by tak losowac co tydzien na jakich mapach gramy i opcje(oczywiscie mapy takie takie sa uzywane w rankingu i przez nas)
A jesli chodzi o przelicznik to nie wiem dlaczego ma byc zmiana w odejmowaniu. Przeciez nie chodzi o to by sie utrzymac jak najwyzej tylko o ty by sie bawic. Zgadzam sie z PeterDikiem i przy powstawaniu regulaminy BYLA ANKIETA I BYLO OK

PS
Skoro przegrales 2 razy to nie taki przypadek :looka:

LDeska

Posted: 2006-11-30, 16:22   

Ja co do zasady zgadzam się na nasz ranking - jedyne co dla mnie jest przesadą to rozdźwięk między przegraną a wygraną przy dużej ilości punktów. Ten link co podał Plewan pokazuje bardzo podobny do naszego system. Jest tam tabelka i też jak się przekroczy 2tys. to się punkty zdobyte dzieli przez liczbę tysięcy które się ma a ujemnych się nie dzieli. CZyli identycznie jak u nas - jest nawet ten sam tekst: "Ograniczenie z pewnością zapobiegnie zdobywaniu zbyt dużego (ponad 3000) rankingu, który wydawałby się wśród szachistów nienaturalny". Coś mi się wydaje że Dik ten ranking skądś ściągnął ;)
Jest tylko jedno ale - to o które mi chodzi - w tym rankingu nie ma aż takich różnic! I właśnie o to mi chodziło: u nas za wygraną z gorszym o ponad 1000 dostaje się 5 punktów a za przegraną -80, a tam za wygraną +10 a za przegraną -90. Zauważcie że skoro jesteśmy lepsi o ponad 1000 i dodatkowo każdy gracz ma co najmniej 1000 punktów - nie można zejść poniżej 1000 przecież - to oznacza że zawsze mamy powyzej 2 tysięcy i łapiemy się w dzielenie punktów. Czyli na KAC'u dostajemy 5/2=2,5 zaokrąglone w dół czyli 2 punkty a za przegraną -80 (40 razy więcej) a na tym szachowym dostajemy 10/2=5 a za przegraną -90 (18 razy więcej).
Właśnie o to mi chodzi w całym tym wątku.

No ale widzę że opór jest silny - więc jak chcecie, i tak będę grał na różnych ustawieniach, najwyżej w rankingu nie będzie to odzwierciedlone.

@Marba - weź nie żartuj, graliśmy różne gry i tylko jeden raz wygrałeś ze mną i to właśnie na OCC które klepałeś wcześniej wiele razy a ja wcale. Graliśmy 4 razy razem i 3 razy przegrałeś - wcale nie były to konty od galeonów :) Grałem na pewno z tobą archipelagi (też bo ty chciałeś) i chyba jedną pangeę.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-11-30, 18:36   

Bez urazy, ale: Woda sodowa uderzyła wam do głowy???

Wiecie co to jest mecz o 6 pkt w piłce. To, że nie dośc, ze Ty zdobędziesz 3 pkt, to rywal zdobędzie zero. W ranku jest tak samo, chce dogonić czołówkę, to też gram o 6 pkt, ja zdobędę i jemu zabiore.
Jeśli nie byłoby minusów, to na czele byliby zawodnicy co najwięcej grają. A dogonić takich to już niebyłoby możliwości.
Siedzicie tam na szczycie i jest wam źle???
Popatrzcie na dół rankingu. Ile osób ztamtąd gra? Myślicie może, że są na dole bo nie grają? Mylicie sie, jest odwrotnie. Ranking kończy sie na 27 miejscu i tylko kilka osób poniżej jeszcze gra. Jeśli zlikwiduje sie minusy to ranking będzie liczył 15 osób. Tego chcecie? Jeśli gram z kimś z czołówki, to mam 1% szans na wygraną. Jak raz na sto mi sie uda wygrać to licze na odpowiednia nagrodę. Chcecie pozbawić mnie motywacji. Mówicie, ze nie opłaca sie grac z zawodnikami słabszymi. Wprowadźcie te zmiany, to nie będziecie musieli, bo słabsi wtedy pójdą w długą, albo nie zagają z wami z powodu opłacalności równej zeru.

Nie mam zamiaru nikogo tym postem obrazić. Pisząc: "mnie", "ja" mam na myśli gracza słabego, a nie dosłownie moją osobę. Pisze to, żebyście wiedzieli jak to wygląda z mojej perspektywy i jak to jest stać przed wierzowcem patrząc w góre, ze świadomościa, że nie ma windy ani schodów. A tam na górze sie kłócą... Jak na Wiejskiej...

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2006-11-30, 22:55   

Cola wrote:
a bym zostawił dokładnie tak jak jest - mimo ze na miejsce poza "10" nie zasługuję

Jesteś poza pierwszą "10" tylko i wyłącznie dlatego, że Martin od kilku dni nie zgłosił jeszcze dwóch przegranych gier! :)

plewan_79 wrote:
Podsumowując - dobry system to nie taki, w którym trzeba się ścigać w liczbie gier i we wzroście punktów

Świetnie to streściłeś Plewan! :) O to mi właśnie chodzi.

ponti wrote:
co sie z Wami porobiło ludzie ???

Beny wrote:
Bez urazy, ale: Woda sodowa uderzyła wam do głowy???

Też zadaję sobie takie pytania.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że problem dotyczy raptem 3 gier (OCC z bliźniakami) na ponad 1600 rozegranych w skali roku :)

Już to widzę jak zostaną zlikwidowane ujemne punkty lub zostanie wyzerowany ranking, jak gracze z czołówki(którzy mają problemy z dobiciem do Petera i Foxa) rzucą się by grac ze słabszymi graczami i nakręcac sobie ranking :D Swoją drogą ciekawe skąd Peter i Fox mają tyle punktów. Czyżby zdobywali je grając z wyżej notowanymi graczami od siebie? :rotfl:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum