www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

PBEM Spoilerowy Kronika teamu Bobek1971 Plewan_79**SPOILER**
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-04-06, 12:08   PBEM Spoilerowy Kronika teamu Bobek1971 Plewan_79**SPOILER**

Kronika gracza Bobek1971 i Plewan_79.

NIE PISAĆ tutaj własnych uwag itp!!!

Wątek dla postronnych: http://forum.civilization...p=171443#171443
Last edited by pawelt on 2011-04-11, 10:39; edited 4 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-04-12, 13:39   

16.04 23:44

odtajnione

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

no to praktycznie skończyliśmy wybierać - a właściwie Bobek pozwolił mi wybrać.
Jak będzie źle to na mnie.

Na szczęście nie pisałem czym się kierowałem - bo wyszłoby na jaw, że nie doczytałem regulaminu, myślałem, że startujemy na przeciw 2 AI, nie 4, mapka była inna gdy wymyśliłem Sumerów i wielkie nimi podboje, ale Paweł dorzucił w ostatniej poprawce cichaczem brąz naszemu AI ;) i różne takie.

Uzasadnienie takiego wyboru będę wymyślał więc na bieżąco - a nuż coś nam się uda i będę mógł napisać - "acha!! i właśnie dlatego wzięliśmy tego Ramzesa. Tak przewidywałem"

Mamy plan, ale....... zaraz muszę zapytać Pawła czy nie zmienią się nasze startówki.

To zamiast tego analiza naszych przeciwników - wiem, że coś napisali - to kiedyś będzie można porównać.

Bliziutko, na wschodzie mają 2 sąsiadki - Hatche i Izę. I jak nic będą chcieli je szybko zj.... zaatakować. Boję się, że nasze dziewczyny nie dadzą rady. Ich tereny:

Wybraliśmy Hatche - trochę ze względu na CRE - bo nawet jeśli chłopaki odetną dostęp do surowców to ciężej się zdobywa miasta z kulturą.

Generalnie trzymamy kciuki za nasze dziewczyny :cheerleader:

Last edited by plewan_79 on 2011-06-20, 09:25; edited 4 times in total  

plewan_79 

pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-04-18, 23:07   

00:00 :) 19.04

odtajnione

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
[...]

dzisiaj nieźle daliśmy ciała. Bobek za moją sugestią nie postawił miasta przy klejnotach. Masiakra.

Chcieliśmy walczyć o pierwsze cuda - ale przy tylu miastach ledwo zipiemy z nauką i pracusie są bezrobotni. Postawienie kopalni przy klejnotach pozwoliłoby nam na szybkie odkrycie Masonry, Brązu, Mistycyzmu, chatek. Teraz czekamy i będziemy kilka tur za przeciwnikami.

:[

Last edited by plewan_79 on 2011-06-20, 09:25; edited 5 times in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-04-18, 23:25   

Tura 2
Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
niestety coś się niedogadaliśmy bowiem na screenie jak byk mam zaznaczone gdzie stawiamy drugie miasto..i tam zostało postawione. miasto oznaczone numerkiem 2 :) . Rzeczywiście bład może nas sporo kosztować.

Last edited by Bobek1971 on 2011-04-18, 23:26; edited 1 time in total  

plewan_79 

Posted: 2011-04-19, 00:32   

odtajnione

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[...]

to może tutaj będziemy rozmawiać - i nie trzeba będzie kroniki osobno pisać :)

Dobra dałem ciała z tymi klejnotami. Wczoraj włączyłem grę z kompem ale w teamie AI też ma bonusy i mnie trochę oszukał. Dzisiaj spokojnie zrobiłem turkę odpaliłem grę, żeby przemyśleć ustawienie miast; wyszło, że musi być przy klejnotach; odpalam forum, żeby napisać a tu już nowa turka na mnie czeka :zdziwko: :D

miasto powinno być na konikach :/

Propozycja jest taka - uwaga drastyczna ;) - zabijamy po 3 jednostki, nauka podskoczy i trochę odżyjemy - bo czekają nas Masonry, Brąz, Garncarstwo, Rela i Priesthood - dużo tego do odkrywania.

układ miast:

pola (1)(2)(3) - jeśli wyślesz teraz 1 pracusia, żeby zrobił tam drogę - to podłączymy kamień i marmur w miastach. Akurat moje pracusie dojdą - więc może wytnę Ci jakiegoś cudaka.

A i trzeba by dać naukę na 0 na turę lub dwie i iść na 100% - bo Civ chyba ułamków nie bierze pod uwagę - chociaż miała.

so?

Last edited by plewan_79 on 2011-06-20, 09:25; edited 4 times in total  

plewan_79 

Posted: 2011-04-19, 21:05   

czekając na turkę od Bobka chwilkę o moim starcie (poprzedni był Bobka)

odtajnione

Spoiler:

[...]

startuję Sumerami/Fryderykiem - pomysł jest taki:
- Bobek ma super możliwości cudakowania - ja ekspansji
- już od Priesthood - mogę budować sądy i to za 45 młotków
- z fila chciałbym wyciągnąć pierwszych Wielkich - może szybkiego szpiega, który pomoże w podboju, albo ukradnie techy - zobaczymy
- Vulture - ciekawa jednostka - jeśli komp nie podłączy brązu - to mam axa z siłą 6 przeciw łucznikom - może się przydać

Miasta jak na screenie - może 3-cie (przyszłą stolicę) uda się postawić bardziej na zachód - jeszcze nie wiem co zrobiło AI

Last edited by plewan_79 on 2011-06-20, 09:26; edited 2 times in total  

plewan_79 

Posted: 2011-04-25, 11:41   

cd

odtajnione
Spoiler:

[...]

odkryliśmy Masonry. wprawdzie właśnie dodaliśmy kolejną turę opóźnienia - nie koordynując % nauki, ale dzielnie przemy ku Piramidom.

Początek należy do Bobka - który cudakuje więc rzut oka na Jego państwo.

Stolica buduje Piramidy - i to jest najważniejsze. Jeśli uda się przejść na szybką Reprezentację - to ustawi nam to grę na wiele tur.

W Antium można zrobić Wielki Mur przed rybkami. To da skok kultury do podpięcia diamentów.

(2 kopalnie - akurat pracusie są wolni przed brązem, miasto do 3 na świnkach i kamieniu - i za 6 tur i przełączyć na 2 kopalnie i kamień)

Ciąg dalszy zależy od przeciwników - fajnie by było mieć Stone, do Bobka miast podpinam też marmur do Oracle. Zobaczymy co grają po drugiej stronie.

Last edited by plewan_79 on 2011-06-22, 20:59; edited 1 time in total  

plewan_79 

Posted: 2011-04-30, 23:00   

odtajnione

Spoiler:

[...]

Najechało nas trochę barbów - o dziwo nie atakują na ślepo tylko mijają wojów i idą na miasta.

Bobek za turę ma Mur - mam nadzieję, że się uda. Odkryliśmy Brąz, barby trochę spowolniły Piramidy - najważniejszy cudak. Znowu zgubiona turka - oby przeciwnicy w to nie szli.

U mnie - postawiłem tak miasta, żeby mieć jak najwięcej żarełka i z wody czerpać kasę na odkrycia. Zrobiłem farmy, rybki na razie odpuszczam, bo techy są ważniejsze - pracuję na polach wodnych. Generalnie mam najwięcej żarełka na świecie - i punktów też bo ludziki dobrze się odżywiają. Moje pracusie podłączyły marmur u Bobka i teraz może pomogą mu przy wycince Piramid.

Staram się przymaksować populację, aż do limitu szczęścia - a później zobaczymy.

Last edited by plewan_79 on 2011-06-22, 21:01; edited 2 times in total  

plewan_79 

Posted: 2011-05-06, 21:13   

odtajnione

Spoiler:

[...]

uff sorry Bobek chwilkę się nie odzywałem - pracowałem całe święta, padam na twarz i właśnie się dowiedziałem, że nie będę miał wolnego dnia przez następne tygodnie.

No zlali nas w cudakowaniu i chyba nie ma sensu się dalej z nimi ścigać. Na razie jest ok - Stone jest bardzo dobry i miasta mamy ładne. Gdybyśmy teraz zaczęli się ścigać prze 40 tur o te same cuda i przegrali to byłoby kiepsko więc zagrajmy inaczej.

Nasi sąsiedzi nie mają chyba brązu, na pewno nie mają koników. Trzeba im zjechać jak najszybciej - bo ich tereny zalewowe są świetne.

Potrzebujemy masę woja - za jakieś 12-15 tur na granicy - więc podrzuć ile się da. Stolicę masz fajną, brąz szybko do podpięcia i lecimy. Jak to dobrze zgrasz - powinieneś sporo tego podesłać. Buduję drogę do miejsca zbiórki.

Na razie ścinaj lasy - po pierwszym szybkim ataku - dorobisz kopalnie. Masz 2 ładne miasta produkcyjne - sporo tego zrobisz. Przyszłą stolicę - tylko chatki.

Po Writing idziemy w żelazo - będziesz miał legionistów. Ja wystawiam z sądów szpiegów - powinienem zdążyć z 2 Wielkimi zanim coś się u Ciebie urodzi i pójdziemy w Alfabet.

Dobrze by było gdy przeciwnicy myśleli, że cudakujemy i żyłowali eko pod tym kontem - idąc po Bibliotekę.

Zagramy bardzo agresywnie :)

:atakuje:

Last edited by plewan_79 on 2011-06-22, 21:01; edited 1 time in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-05-07, 22:13   

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

plewan_79 

Posted: 2011-05-29, 00:45   

odtajnione

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

uff co za ciężka gra

zaatakowalismy naszych sąsiadów - wiekszy opis wrzuce później - ale mimo najwiekszej armii - jest naprawde ciężko.

Dzisiaj perełka - armia wschód zginęła uderzając na stolice Mongoła.

to był ważny moment - ostatnia znacząca Twierdza kompa.

na Deithy jest naprawdę ciężko. Dużo daje Wielki Szpieg - bo mozna atakowac w kilku miejscach naraz. Ale dzisiejszy random trochę mnie powalił. :szok:

Nie maksujemy - wiec co turę ginie masa woja - już ponad 30 jednostek, urodziło się 2 generałów.

Last edited by plewan_79 on 2011-06-22, 21:02; edited 3 times in total  

plewan_79 

Posted: 2011-06-08, 11:12   

Spoiler:

robi się dość ciekawa sytuacja. Udało się pobić Brenusa i Czyngisa - chociaż wojna jeszcze się nie skończyła. Uciekli na Syberię stawiając miasta w niesamowitym tempie. Na Syberii nie ma surowców, ale jest dość lasów, że ma Deithy wystrugać jakąś mega armię.

Chciałbym ruszyć na północ i dobić przeciwnika, ale nawiązaliśmy kontakt z teamem Paweł/Jarek i pojawia się kilka możliwości.

Chłopaki zbroją się w katapki i mogą uderzyć na Sewillę (team Hiszpanii i Egiptu). Mamy z nimi otwarte granice więc za 12 tur moja armia mogłaby dotrzeć do Jarka i jeśli rozpocznie się wojna lekko wspomóc kompa. Egipt ma sporą armię, ale za dużo rydwanów - które będą w obronie bezużyteczne - szczególnie jeśli przyjdą 2-3 słonie.

Na razie przebrzydli Imperialiści z Zachodu rozpoczęli wielkie szpiegowanie - przeznaczając na to spore fundusze. My oczywiście nigdy nie dopuścilibyśmy się tak obrzydliwego czynu - no chyba, że w obronie własnej.

misja dyplomatyczna w Europie

musimy być czujni!

plewan_79 

Posted: 2011-06-12, 22:44   

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ale tego nazbierali - w kilka tur przejada po Hatche i Izce. Ech a ten AI miał być taki mocny

po currency pójdziemy po katapki i może wspomożemy sąsiadki. '

plewan_79 

Posted: 2011-06-19, 22:03   

Spoiler:

czas na jakieś podsumowanie po 100 turach. Opiszę głównie swoje państwo, trochę wtrącę się do opisu Bobkowi.

Od początku.

Ustaliliśmy z Bobkiem, że jeden z nas zajmie się "rozwojem" - nauką i cudakowaniem, drugi będzie wojował. Bobek wolał zdecydowanie pokojową grę, mi pasowało kozakowanie - zaczęliśmy draft.

(1) draft

Paweł miał pierwszeństwo i wybrał świetnego Roosevelta (Ind/Org) - szukaliśmy swojego INDa i Bobek wybrał Ramzesa/Rzym (Spiritual/Industrious) plus bonus do Wielkich z budynku i Pretorianie.

Całkiem fajne kombo rozwojowe - możliwość przełączania między ustrojami (np Pacyfizm i Zorganizowana/ Niewolnictwo i Kastowy), budynek rzymski z bonusem do Wielkich.

Z drugą nacją nie było kłopotu - bo mieliśmy z Jarkiem zupełnie różne pomysły. Jarek wybrał Napoleona Mali (Org/Char). Ja kombinację, w której się przez ostatnie 100 tur zakochałem ;) - więc troszkę o niej - bo tak fajnie mi się jeszcze nie grało.

Miały być wielkie podboje - więc powinien być ORG, który pozwoli na zrobienie sądów i utrzymanie dużego państwa. Drugą cechą miał być początkowo AGR - ale ....

Sumeria Fryderyka to jest to! Rewelka :)

Ziggurat - specjalny sąd, tańszy (90 młotków i dostępny od Priesthood). Cecha ORG Fryderyka i od początku gry zacząłem budowę sądów za 45 młotków. I do tego FIL.

Super sprawa. Idą pierwsze axy (Vulty z siłą 6) a przed nimi Wieli Szpieg. Zdobywam miasto i ścinam sąd. Miodzio.

(2) początki

Zaczęliśmy od kluczowego dla całej gry pojedynku na cuda, który niestety skończył się strasznym laniem.

Priorytetem były Piramidy. Może trochę o tym dlaczego tak były ważne i dawały niesamowitą przewagę.

(a) same cuda są bardzo tanie. Mamy INDy i marmur z kamieniem. Dodatkowo startowaliśmy z 3 setami i workerami. Nie było dylematu - robić 2gie miasto czy cudaka. To była kwestia wycięcia lasów i pierwsze cudaki wyskakiwały prawie co turkę.

(b) jest też maaaaaasa żarełka. A na naszej mapie Reprezentacja z Piramid daje bonus do szczęścia aż 6-ciu (!!) miastom. Czyli przy 2 graczach - to bonus +3 do szczęścia w 12 miastach. Przy szybko rosnących miastach to po prostu na początku masakra.

(c) no i nauka. Na reprezentacji we wczesnym etapie można w kilku specjalistów wyciągnąć dużo więcej nauki niż z chatek. Więc wszystkie pierwsze techy/religie/cuda były Pawła i Jarka.

Dużo większe miasta, dużo więcej nauki, prawie wszystkie cuda - Paweł i Jarek strasznie odlecieli.

Generalnie początek zaczął się od pogromu.

(3) podboje

To była ta najmilsza część gry :)

Szpiedzy, sądy, Vulty, Prety Bobka i 3 generałów, Czyngis padł, Brennus uciekł gdzieś na Syberię.

Tutaj muszę przyznać się do 2 dużych błędów, jeden kosztowny, drugi bez konsekwencji. Oba wynikały z mojej niewiedzy - jak gra AI - to moja pierwsza gra z kompem.

(a) może najpierw drugi - jak rozwinie się AI na Deithy.

Po tym jak Paweł zmniejszył kompom sety do 2 i napisał, że mogą nas rozwalić - byłem pewien, że będzie strasznie ciężko. Zagrałem kiedyś 20 tur Błękitnej Laguny za Petera gdzie AI szedł świetnie w techach - więc poważnie myślałem, że może mieć np słonie przed nami.

Jak teraz widzę, jak Paweł z Jarkiem armią knechtów/słoni i katapult masakruje AI, któy broni się rydwanami i axami.............. ech.

W sumie niewiedza bez konsekwencji - i tak zaatakowałbym szybko kompa.

(b) duży pierwszy błąd - zbrojenia.

Na wczesnym etapie, gdy wszyscy mieli po 40-50 tyś woja - ja przekroczyłem 150 tyś. I razem ze mną Brennus. Nie wiem co zrobiłem nie tak. Albo niepotrzebnie go szpiegowałem, albo za blisko trzymałem wojo. W każdym bądź razie - każdego innego AI zjechałbym w kilka tur - z Brennusem poszło ciężko.

Dla zobrazowania sytuacji - dzisiejsza frontowa Wielka Armia Jarka, która zaraz zdobędzie miasto to około 30 jednostek, które wchodzą w AI jak w masło. Ja bijąc Czyngisa i Brennusa tylko straciłem (!!) około 40 jednostek - Vulty, Swordy, Axy i Prety.

No, ale udało się - państwo ma gigantyczny obszar i 12 miast, wszędzie sądy i spichlerze - skończyły się bunty, miasta rosną i wykresy ładnie idą w górę. Zaczyna to przypominać Wielką Rosję. :)

Bobek buduje drugie Chiny. Azjaci nie dadzą się dzikusom z Europy Zachodniej! ;)

(4) atak Jarka, nasz rozwój

Mamy teraz z Bobkiem taką umowę. Bobek - w jednym najbardziej produkcyjnym mieście z Generałem - buduje Prety. Z małą przerwą na cudaka - ale co turę sprawdzam czy dotrzymuje słowa :D

Reszta miast ma się "rozwojować", zasiedlać Japonię, robić Wielkich itd. Poza tymi Pretami staram się nie wtrącać. Co turę przekazuję kasę - a Bobek lecąc z nauka na 100% ciągnie nasze odkrycia. Teraz przyjmiemy Biurokrację i mam nadzieję trochę odżyjemy. W demo jeszcze mi trochę do Pawła brakuje - ale już niedużo.

Zachodni Imperialiści uderzyli na AI. Idą szybko i bez strat i są kilka tur od naszych granic. Mają słonie i katapki, właśnie przezbroili axy na macki, AI ma w większości rydwany, trochę piechoty, pierwszych konnych łuczników i generalnie kiepsko to wygląda.

Troszkę po terenie AI manewruję wojem, próbuję zagrozić odbiciem miast. Chłopaki widząc to szpiegami podzielili armię - może to mi da czas na przerzucenie armii i zatrzymanie ofensywy.

Straszliwie nam odlecieli, ale damy radę :)

miały być fotki - zamiast tego zapis z ostatniej tury, gram bez hasła.

http://www.speedyshare.co...BeyondSwordSave

Last edited by plewan_79 on 2011-06-19, 23:25; edited 4 times in total  

plewan_79 

Posted: 2011-06-23, 15:44   

Spoiler:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

w końcu udało się wyprzedzić Jarka w armii - wiec można się pochwalić. Przezbroił całe wojo więc było ciężko. Mamy chwilkę na kontratak. Szahujemy się wojem - plus jest taki, że ofensywa chłopaków się zatrzymała.

Armię ma w mieście frontowym - Hatche ciśnie go kulturą wiec mogę uderzyć pierwszy. Przynajmniej jeśli się nie wycofają, albo nie podpiszą w 1 turze pokoju i otwartych granic (to możliwe?)

Trudno coś zaplanować - bo po drugiej stronię świetni przeciwnicy - staram się stworzyć okazje:
- 2 wielcy Szpiedzy czekają - mogę ich dołączyć do miast Jarka
- mali szpiedzy są w mieście frontowym
- mam pracusiów do zrobienia drogi, i kilka rydwanów do zniszczenia Jarkowi
- mogę ukraść np Inżynierię i zaatakować inne miasto Jarka - raczej nie zdąży z pomocą, albo miasto z Wielka Armią

Za 2 tury, przestawiam stolicę - szpiegowanie stanieje, rodzi się Wielki - jeśli Kupiec - pójdzie na przezbrojenie, jeśli Szpieg - będziemy mieli 3 - i może zrobię 3 budynki +50% i przestawię się na szpiegowanie - Jarek zajął miasto całkiem blisko, powinno być tanio.
Z nauką po przeniesieniu stolic - robi się całkiem nieźle - problemem będzie produkcja - Bobek ma tylko 6 miast - przyhamowałem go koniecznością robienia woja w starej stolicy, reszta miast maksowała ładnie populację. Nowe w Japonii nie będą zbyt produkcyjne, terenu wolnego jest mało - mamy niby Filipiny i Australię - tez woda, mało pól ladowych.

Otwiera się kilka możliwości - na pewno będę dążył do bitwy i przełamania frontu.

Nowa Stolica - moja

Nowa Stolica Bobka

demo

front

Last edited by plewan_79 on 2011-06-23, 15:49; edited 3 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum