www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Warunki krytyczne powrotu do CIV5
Author Message
Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 50/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-03-02, 11:24   Warunki krytyczne powrotu do CIV5

Tak sobie dzisiaj postanowiłem napisać warunki które powinny być spełnione żeby był sens ponownie grać w CIV5. Piszę je aby jakoś sobie uporządkować tą sprawę i ewentualnie podyskutować o ich realności na forum.

hmm, no i w sumie nie ma już takich warunków, hmm

1) poprawienie save w multi -> nie jest to warunek krytyczny, można grać tak jak jest teraz

2) poprawienie relacji kosztów budowy różnych rzeczy -> chyba też już to poprawili, ciekawe ile teraz kosztuje :wielkalatarnia: , jak mniej niż 2x kuter to mi się to nie podoba

3) poprawienie sensowności budowy różnego typu impovements na mapie -> chyba tez to już zrobili, np przez wprowadzenie bonusów w granary i produkcji za kuźnie i inne budynki. Ciekawe czy budujecie coś więcej niż jednostki?

4) zlikwidowanie durnych bonusów wyskakujących na pustyni -> chyba tez już poprawili. Mi to bardo przeszkadzało.

5) wprowadzenie tur sekwencyjnych w multi -> to tez nie jest problem krytyczny, da się grac tak jak jest teraz

6) zlikwidowanie problemu z promocją "leczenie" -> bez gry trudno mi to ocenić ale chyba tez już nie ma tego problemu bo promocje są nadawane dopiero jak ma się punkt ruchu. Ciekawe czy nadajecie inne promocje niż leczenie?

7) urealnienie zasad gry z powszechnym postrzeganiem świata -> z tym punktem chyba będzie najtrudniej, mi najbardziej przeszkadzały zasady związane z rzeką, ciekawe czy teraz jest kara za atak przez rzekę i czy traci się punkty ruchu przy przejściu przez rzekę. Do tego dochodzi jeszcze atak na górkę, ciekawe jak są tracone punkty ruchu. Jaksie budynki pewnie tez mają jeszcze bonusy bez sensu np. Szpital daje jedzenie. Ten punkt chyba nie jest spełniony jeszcze.

8)zbilansowanie tak gry aby opłacało się budować coś jeszcze niż jednostki -> poprzednio najbardziej opłacało się robić spam kilku miast i budować tylko jednostki teraz już chyba tak nie jest. Małe miasta już nie dają takiego bonusu za swoje pola.

9) zbilansowanie polityk -> teraz tradycja już chyba nie ma takiej przewagi ale bez gry trudno mi to ocenić

10) zlikwidowanie problemów technicznych w multi -> i tu jest największy problem bo mnie to denerwuje że jak ktoś się rozłączy to czasami trudno się zorientować że już go nie ma. Z drugiej strony da się jakoś grać te gry 1v1

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi, już chyba mało civ5 brakuje. Jeszcze jeden patch i chyba znowu sobie ją kupię :)

1-nie
2-tak
3-tak
4-tak
5-nie
6-tak
7-nie
8-tak
9-tak
10-nie

EDIT:
Byłem dzisiaj w Medimarkt, Civek mają od groma, strasznie dużo im zostało aż mnie to zdziwiło. Będa musieli zrobić jakąś promocję, myślę za maks 3-4 miesiące. Akurat wyjdzie kolejny pach i wtedy wrócę do Civ5.
Last edited by Nefliqus on 2011-03-02, 23:16; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-03-02, 12:07   

Nefliqus wrote:
Ciekawe czy budujecie coś więcej niż jednostki?

Tak, dużo buduję budynków.

Nefliqus wrote:
Ciekawe czy nadajecie inne promocje niż leczenie?

Tak, jak jednostka jest zdrowa ale jeżeli gra się z odkładaniem promocji to lepiej nie dawać i zostawić sobie na leczenie.

Nefliqus wrote:
ciekawe czy teraz jest kara za atak przez rzekę

Jest. I to dobrze przecież - rzeka to poważny problem przy atakowaniu, zawsze tak było że broniło się na rzece, na wzgórzach itp.

Nefliqus wrote:
czy traci się punkty ruchu przy przejściu przez rzekę

O ile wiem to tak samo jest jak było - mi to też nie przeszkadza.

Nefliqus wrote:
Do tego dochodzi jeszcze atak na górkę, ciekawe jak są tracone punkty ruchu.

Zasada ogólna - tyle punktów ile byś wydał wchodząc na to pole. Były kiedyś nieścisłości związana z atakiem na miasto i chyba przez rzekę ale nie wiem czy nadal są.

Nefliqus wrote:
zbilansowanie tak gry aby opłacało się budować coś jeszcze niż jednostki

Moim zdaniem tak już jest, w małych miastach nie robię wojska zwykle tylko budynki żeby urosły.

Nefliqus wrote:
zbilansowanie polityk -> teraz tradycja już chyba nie ma takiej przewagi

Chodziło ci o Honor chyba? Moim zdaniem Honor już nie ma przewagi. W najnowszej poprawce obcięli jej jeszcze bonus za sąsiednią jednostkę do 10% (z 15%) a przypakowali Wolność i trochę Tradycję.

Nefliqus wrote:
zlikwidowanie problemów technicznych w multi

Tutaj mam za mało materiału do analizy - za mało grałem ;) może i jest trochę lepiej ale nie diametralnie, tak jak powinno być.

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-03-02, 12:16   

Quote:
9) zbilansowanie polityk -> teraz tradycja już chyba nie ma takiej przewagi ale bez gry trudno mi to ocenić

A kiedy miała?

Punkt 8 to gruba przesada. Nawet po pierwszej większej łącie nie szło grać na samym strugu. Już nie wspominając na tej przedostatniej (czyli obowiązującej do wczoraj). Early rush to przeżytek jak słusznie ujął nasz psi czempion.
Last edited by giggs on 2011-03-02, 12:21; edited 1 time in total  

mant3z 

xfire: mant3z
Helped: 1
starszy szeregowy 
Posted: 2011-03-02, 12:22   

A co to jest Tradycja :looka: jakieś imie?

Liczy się HONOR! I dzikie hordy :galop: :konik: :marynarz: :sanki: :jazdanakoniu:

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-03-02, 12:27   

polać mu dobrze godo...
a nie zaraz, teraz już nie bo atakowanie nie ma żadnego sensu, teraz tylko wyścig po gowniate cudaki się liczy, kto pierwszy przy GL i wezmie z niego tech zblizajacy do longswordow wygrywa bo naukowca nie wyhodujesz w tym okresie...

dziekuje za taka gre, postoje albo raczej pogram w eve ;)

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2011-03-02, 12:28   

33% obrony u siebie dużo zmieniało w kombinowaniu ataku, teraz nie ma tego bonusu więc bunkrowanie się skończy :)

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-03-02, 12:37   

Zdania są podzielone - Cencik że atakować nie ma sensu a Cholernik że bunkrować się nie da.. znaczy że civka idzie w dobrą stronę czyli się równoważy.

giggs 

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-03-02, 12:45   

Cholernik co Ty piszesz. Wpierw było stękanie na Honor, że przepakowany, ok przycięli go to się wyrównało. Tradycja żadną miara nie jest/była przegięta. 33% bonus to alternatywa do honoru, gra w głębokiej obronie i nic więcej. Ci co grają ofensywnie wiedzą, że idzie przejść po tradycji spacerkiem jak nie ma muru i HC.

Dużo racji ma Leszek i sam tak uważam, że Tradycja i Honor to swego rodzaju alternatywy.
Last edited by giggs on 2011-03-02, 12:47; edited 1 time in total  

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-03-02, 12:46   

Cholernik wrote:
33% obrony u siebie dużo zmieniało w kombinowaniu ataku, teraz nie ma tego bonusu więc bunkrowanie się skończy

nie ma znaczenia, bo:
1) minus za stanie na otwartym terenie teraz właściwie nic nie daje
2) miasta są tak silne że nawet atakowanie 4 jednostkami w turze ich nie ubija - kontra i tracisz 4 unity za nic
3) konnica nie potrafi zabić scouta na górce (wtf w ogóle? ) i stała się totalnie nieprzydatną do niczego jednostką
4) miasta zadają za duże obrażenia (4 na otwartym terenie, wtf?)
5) honor uwalony - to w jaki sposób zrównoważyć to, że miasta są teraz przepakowane?
6) cudaki są za tanie, obrona za łatwa czyli budowanie wojska i próby atakowania są z dupy acudak zawsze wyprzedzi technologicznie wcześniej czy później

itd itp...
civki pt: "zbuduje sobie w pip cudakow" i mam cie w trabce zawsze nienawidzilem, a do tego civ5 w tej chwili sprowadzili

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-03-02, 12:48   

Cholernik wrote:
33% obrony u siebie dużo zmieniało w kombinowaniu ataku, teraz nie ma tego bonusu więc bunkrowanie się skończy :)

tez mi sie wydaje ze duzo poprawili. poczekam na jakas okazję zeby taniej kupic i znowu sobie zagram

@deska ale kary za rzeki zawsze mi się podobały ale na początku ich nie było
@ mant3z Chodzilo o honor a nie tradycje

giggs 

Posted: 2011-03-02, 12:49   

:)

P.S. No musiałem sobie spamnąć po tym poście :D . Miało być pod postem Centa ale gość bez civki sie wepchnął :looka: .
Last edited by giggs on 2011-03-02, 12:50; edited 1 time in total  

LDeska

Posted: 2011-03-02, 12:56   

racja, teraz jest chyba -10%, mogli więcej zostawić. Ale to nie faworyzuje ani atakującego ani broniącego.

2) miasta są tak silne że nawet atakowanie 4 jednostkami w turze ich nie ubija - kontra i tracisz 4 unity za nic

Cent a jak ty sobie wyobrażasz atakowanie czterema jednostkami miasta i potem kontrę na te 4 jednostki? Pomijając że atak czterema zdobywa miasto - może stolicy nie ale mniejsze tak. Nie ma jak fizycznie zaatakować bo jedna jednostka na polu się mieści.

3) konnica nie potrafi zabić scouta na górce (wtf w ogóle? ) i stała się totalnie nieprzydatną do niczego jednostką
nie próbowałem, no powinna go ubić jednak - zwiadowca ma siłę 4 a konnica 10, nie?

To chyba jakimś bardzo wczesnym jednostkom typu włócznik. Potem to już malutko zadają, nie ma sensu często strzelać bo tylko promocja i autoleczenie z tego mamy.

5) honor uwalony - to w jaki sposób zrównoważyć to, że miasta są teraz przepakowane?
Dalej jest silny ale nie jest już za silny jak był wcześniej/

6) cudaki są za tanie, obrona za łatwa czyli budowanie wojska i próby atakowania są z dupy acudak zawsze wyprzedzi technologicznie wcześniej czy później
Cudaki wczesne są za tanie, ale też i nie za wiele dają. Późniejsze cudaki są drogie, nawet bardzo drogie.

Marudzisz Cent bo twoja taktyka czyli robię samo wojsko a miasta niech dbają o siebie to w odczuciu prawie wszystkich fanów civki to nie jest civka. Czyli dokładnie na odwrót niż piszesz :P

Nefliqus 

Posted: 2011-03-02, 12:57   

Centurion wrote:
Cholernik wrote:
33% obrony u siebie dużo zmieniało w kombinowaniu ataku, teraz nie ma tego bonusu więc bunkrowanie się skończy

nie ma znaczenia, bo:

itd itp...
civki pt: "zbuduje sobie w pip cudakow" i mam cie w trabce zawsze nienawidzilem, a do tego civ5 w tej chwili sprowadzili

To jednak nie kupuję :P Poprzednio było przegięcie w 2 stronę.

EDIT: tak coś czuje ze leszek ma rację
Last edited by Nefliqus on 2011-03-02, 13:01; edited 1 time in total  

Centurion 

Posted: 2011-03-02, 13:00   

LDeska wrote:
Marudzisz Cent bo twoja taktyka czyli robię samo wojsko a miasta niech dbają o siebie to w odczuciu prawie wszystkich fanów civki to nie jest civka. Czyli dokładnie na odwrót niż piszesz

:)

Tak tak moja prymitywna taktyka, to dlaczego zawsze miałem w grach z tobą więcej jedzenia i produkcji? :P
Też mogę sobie stać i budować cudaki tylko taka gra mnie nigdy nie bawiła i nie bawi a alternatywy w tej chwili nie ma. :zalamany:

edit:
Leszek jak nie potrafisz zaatakować 4 jednostkami w turze miasta to ci współczuję ;)

Sprawdzone - konnica i to nawet grecka nie zabiła scouta na górce, mało tego scout ów hiper rambo przeżył nawet dobicie scoutem po czym wyszedlem z gry :) Pozdrowienia dla scooby :D
Last edited by Centurion on 2011-03-02, 13:02; edited 1 time in total  

giggs 

Posted: 2011-03-02, 13:09   

Lechu jak scout stał na górce to ma % do obrony z terenu. Poza tym nie wiesz czy był ufortyfikowany, czy miał wsparcie itp. Na czysto konny ubija scouta na górce.
Cent trochę zrzędzi ale mu przejdzie :) . Zgadzam się z nim w jednej nadrzędnej kwestii. Bezwzględny prymat ataku nad obroną przeszedł do historii.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum