www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:45
2006-09-04 Modrzew vs Cola
Author Message
Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-09-04, 21:56   2006-09-04 Modrzew vs Cola

ufff co to była za długa gra :)
Modrzew - Viktoria
Cola - Koreaniec

to była moja ostatnia gra defensywna :)
jakoś nie mam sił na tak długie rozgrywki :)
szukałem czegoś na Vikingów i uważam że Koreańce są najlepszą na nich nacją, ale przeciwko innym trzeba brać innych.
Gdy nie ma uranu to jest lipa niestety :(

Napiszę jak Koreańcami grywałem : buduje tylko 1 port (max 2) i przez to mam mniej miast, ale za to nie ma bata ich zdobyć (Kusznicy + spec katapultki radzą sobie jak złoto z Mace) no i potem muszę wyciskać z miast maxa i jak nie ma uranu (pierwszy raz teraz nie miałem) to jestem w głębokiej d... :)
Chociaż produkcję miałem większą - potem i nawet złoto większe (wszystko bardzo nieznacznie) to i tak nici, bo do techów strategicznych dochodziliśmy niemal równoczesnie (czasem tylko zmienialiśmy kolejnosc techów)

wyobraźcie sobie że w pewnym momencie we wszystkich miastach robiłem... złoto :D :D:D bo już nie było co robić a jednostek miałem tak dużo że błagałem by troche potracic w walce :)

był 1 zwrotny punkt w tej grze : Modrzew olał "górę" bo tamtędy nie mogłem pływać, a ja siup miasto przepływowe i miałem przygotowany mały (ale taki wystarczył) desant na dość pokaźny port (flota i samolociki w środku, ale woja stacjonarnego to 4 sztuki :) )
niestety dla siebie podpłynąłem tam Destroyerami i zbiłem obronę do zera :( i przeciwnik się zorientował że coś się święci i zbił 2 transporty (3 zostały jeszcze) ale dopakował do miasta :( i już wtedy wiedziałem, że ta gra się nie skończy :) .....bo wyglądało to tak, że Modrzew wysadził desant, a ja nie mogłem się nacieszyć redukcją woja :D :D:D:D

Mogliśmy jeszcze pograć, ale nie dałem rady (graliśmy z 7h) bo akurat wypływały moje Batelszipy (Modrzew wtedy zrobił rocketry).
Niemniej remis jest sprawiedliwy.

PS. Modrzew to następny gtracz ze zmysłem do CIVki! Gratuluje :)

thx za grę!

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-09-05, 07:43   

A ja już myślałem że Modrzew wygrał, bo Cola zgłasza i biegłem gratulować Modrzewiowi :D ale to i tak niezłe osiągnięcie - remis ze starym wyjadaczem i to po tylko dwóch tygodniach grania!!! :padam:
Z drugiej strony zobaczcie w statystyki - od kiedy Modrzew się pojawił to cały czas siedzi w statystykach jako najaktywniejszy gracz w ostatnim tygodniu :) W miesiącu ma więcej Martinpol, ale to chyba tylko dlatego że Modrzew dopiero gra dwa tygodnie z nami :) a ostatnio zajrzałem w profil xfire Modrzewia - on miał tam coś koło 70 godzin gry w ostatnim tygodniu - nieźle co?

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2006-09-05, 07:47   

Tak, cieszę się bardzo, że złapalismy nastepnego Prawdziwego Anonimowego Civmaniaka :)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-09-05, 11:44   

Na wstępie chciałem zaznaczyć ze był to remis ze eskazaniem na mnie :hyhy:
W pewnym momencie gra mi sie przycinała z wrażenia-choć nigdy nie osiągnąłem takiej liczebności wojska jak cola, dlatego że od czasu do czasu wysyłałem desanciki na tą plugawą ,żółtą ziemie.... a że ten miał katapulty , które od kopa niszczą macemanów, to moje ataki nigdy nie odniosły skutku- tylko ten pierweszy miał prawo sie udać ale niestety nie zauważyłem przesmyku do jego portowych miast i sytuacja sie nigdy nie rozwiązała.
Mam zatem propozycje aby ustalić rok do którego sie gra, np 2050 ne. i w przypadku nierozstrzygnięcia siłowego wygrywa ten który ma więcej punktów. No bo remis nie jest satysfakcjonujący po całym dniu desantów, budowania i prób nieszczenia wszystkiego co sie rusza. A dajmy na to cudy też stanowią element tej gry tak jak rozwój miast więc czemu nie może stanowić on o zwycięstwie w przypadku nierozstrzygnięcia siłowego???

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-09-05, 12:38   

Można to ustawić na początku gry - nie pamiętam już wszystkich nazw w opcjach wygrania gry, ale jest też taka że na punkty. Można też się umówić przed grą, ale mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło żeby była taka potrzeba.
Trochę nie rozumiem czemu nie mogłeś zdobyć tego portu. To się robi tak: w momencie jak odkryłeś armatki podpływasz fregatami, zbijasz obronę do zera a potem podpływa 10 galeonów z samymi armatkami - wątpię żeby wytrzymał atak 30 armatek na miasto :D oczywiście bezpośrednio z łodek, bez wysiadania! Armatki mają siłę 12, taką samą jak najlepsza obronna jednostka na tym poziomie - grenadier i mimo kary za atak z łódki tylko na początku przegrywają, bo ranią po kilka jednostek naraz i kolejne armatki powinny już wygrywać bez problemu...
A w ogóle to ja bym Modrzew grał dalej - skoro miał tylko jeden port, to zrobiłbym lotniskowce i samolociki i wyczyścił mu kontynent z usprawnień :) mogło być tak, że ropa byłaby tylko na morzu - byłby ugotowany, a nawet jak by była ropa na kontynencie, to podpłynąć i na wszelką cenę zniszczyć rafinerię na ropie a potem jak mu się skończą własne samolociki (i nie będzie mógł ich robić bo nie ma ropy) to wyczyścić teren, zbombardować jednostki w mieście i wtedy je zająć.
Mogę się mylić bo bardzo rzadko grałem na tym etapie gry - zawsze sprawa się wyjaśnia dużo wcześniej w moich grach, w jedną albo drugą stronę :) - ale chyba idea jest dobra...

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-09-05, 13:05   

Sytuacja nie była taka prosta. Cola wynalazł 10 tur wczesniej chemie i choć nie robił floty to ostro uzbroił sie w grenadiery, a potem poszedł do stali a ja do demokracji i znowu technologiczno-militarnie był lepszy, a po wynalezieniu niszczycieli sytuacja na morzu była zmienna, ale nie było juz mozliwe podpłynięcie pod jego porty, a ze ropy byly dwie na lądzie to i samolotami przy pracujących robolach nie wiele bys zdziałał...

A co do tych moich 70 godzin w tygodniu to troche przesada :rotfl: . Poprostu nie wyłączam civy i xfire jak gdzies wychodze, zostało mi takie przyzwyczasenie, że od czasu kiedy mi laptop ryse prawie na pół płyty walnął to uruchamiała sie raz na 10 i nie wyłączałem jej bo później godzine musiałem włączać...

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-09-05, 13:39   

Modrzew - z tego co piszesz to wyraznie nie doceniasz lotnictwa :) zwlaszcza tego najbardziej zaawansowanego :)
CO z tego ze ktos moze miec duzo workerow - jak sie czysci Towny to one potrzebuja czasu na odbudowanie sie....

Aby uniknac remisu zawsze mozna dac zwyciestwo poprzez space...

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-09-05, 15:45   

Oj chłopaki :)
Techy wojskowe (te przełomowe) miałem wczesniej więc gdy Modrzew miał 2 samoloty to ja ich miałem 20 :) i uwierzcie mi - Nie dało się wypłynąć lotniskowcami!!! :) Więc gra toczyła się w kółko :) Problem polegał na tym, że ustawiłem się defensywnie (tak wynajdowałem i tak budowałem) a Uranu nie było :(
Jak wyładował u mnie desant to równało się to ze stratą floty, bo od razu szło odparcie (transporty były jednorazowe)
Kuriozalna sytuacja : Modrzew ląduje desantem, a ja (mimo posiadania artylerii) ładuję w Niego Piechotą by stracić wojsko, bo miałem tego maaaaaasssssssssssssę :) i tylko obciążenie dla budżetu.
Ldeska - miałem tyle woja i taką infrastrukturę, że widziałem wszystko i nie byłby w stanie mi portu dziabnąć :)

PS ciekaw jestem Modrzew na jakiej podstawie twierdzisz, że gra była ze wskazaniem na Ciebie?? :)
1) Chodzi Ci o cudaki??
2) Chodzi Ci o punkty?? (o 200 punktów prowadziłeś na końcu gry, a to dlatego, że moja taktyka wymusiła mniejszą ilośc miast i gorzej położonych - bez wody, a mimo to byłem w szoku, że przy większych kosztach utrzymania armii i gorszych miastach w techach cały czas ścigałeś :) )

PS2 pisałem, że grałem tak ostatni raz i wczoraj w nocy, wnerwiony na to "ciupcianie" wróciłem do starej metody "byle do przodu" i schrupałem aż miło Lbednara :)
inna sprawa, że Lbednar mi ułatwił zadanie wybierając Stalina :)
W każdym razie atakowanie bardziej mnie rajcuje :)

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-09-05, 16:32   

Cola - nie poznaje kolegi :)
Gdzie sa te posty co przez kulture chciales ze mna wygrywac :D

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-09-05, 16:54   

ze mna Lbednar tez 'testowal' Stalina i na dobre mu to nie wyszlo :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum