www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Potrzebuję znającego prawo spadkowe / notarialne
Author Message
wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-02-16, 10:48   Potrzebuję znającego prawo spadkowe / notarialne

Cześć!
Zna się ktoś z forumowiczów na prawie spadkowym / notarialnym?
Potrzebuję pomocy w sprawie przepisania majątku (dom+ziemia). Jest to spadek na 3 osoby mój tato i jego 2 siostry. Chodzi o to że 2 siostry mojego taty otrzymają korzyść majątkowa i zrzekają się na niego , a tato na mnie, albo po prostu od razu na mnie.
Jak się do tego zabrać i jak mogą kształtować się koszty?
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-02-16, 10:57   

Wraith
Szczerze Ci powiem nie opieraj się w takiej sprawie na poradach forumowiczów.

Jeśli to jest cokolwiek warte (dom i ziemia) to wysłupłaj ta stówkę czy dwie i idź do prawnika po normalną poradę a konkretnymi papierami w ręku.
Koszt niewielki a spokój w późniejszym okresie bezcenny.

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-02-16, 11:09   

Tak jak Bodek pisze idź do jakiegoś prawnika. Jakiś czas temu W mojej rodzinie był parę lat temu dokładnie taki sam przypadek jak opisujesz. Z tego co wiem to nie było z tym większych problemów, ale od razu udano się do prawnika który wszystko załatwił od strony formalnej. To nie jest duży koszt w stosunku do wartości spadku, a przynajmniej jest spokój.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."
Last edited by Marw on 2011-02-16, 11:10; edited 1 time in total  

wraith 

major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-02-16, 11:14   

W takim razie tak zapewne zrobię. Marw, a czy potrzebne było u Ciebie wcześniejsze oszacowanie wartości przez rzeczoznawcze?

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-02-16, 11:20   

wraith wrote:
W takim razie tak zapewne zrobię. Marw, a czy potrzebne było u Ciebie wcześniejsze oszacowanie wartości przez rzeczoznawcze?

Nie wiem, nie interesowałem się tym zbytnio, bo to nie ja otrzymywałem spadek. ;) Ale mogę popytać przy okazji jak spotkam kuzynkę, która to załatwiała.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-02-16, 11:23   

Była już sprawa w sądzie o przyznanie spadku? Możliwe, że wystarczy tam się zrzekną spadku te dwie ciotki, a potem pozostanie tylko przepisanie na Ciebie.
Ja na przykład dostałem w spadku samochód, a konkretnie jedną czwartą, bo dostały go cztery osoby. Nikt o zdrowych zmysłach nie rejestruje samochodu na cztery osoby, więc w urzędzie komunikacji, długo po otrzymaniu spadku, wystarczyło napisać papierek zrzeczeniu się i to wystarczyło. Ale samochód, a ziemia to różnica.

Możesz iść jeszcze do biura pogrzebowego, które zajmowało się pogrzebem. Tam babki są obcykane w takich rzeczach, bo mają to na co dzień. Nam wszystko wytłumaczyły, oczywiście gratis :)

wraith 

Posted: 2011-02-16, 11:38   

Beny wrote:
Była już sprawa w sądzie o przyznanie spadku? Możliwe, że wystarczy tam się zrzekną spadku te dwie ciotki, a potem pozostanie tylko przepisanie na Ciebie.

Tak, każdy otrzymuje po 1/3 , ale ta komplikacja zaistniała iż ojciec opiekował się i opłacał rachunki przez ostatnie 18 lat, więc postanowił założyć sprawę do sądu, aby starać się o zachowek, jednak ze względu na podeszły wiek nie ma siły tego ciągnąć i postanowiliśmy teraz spłacić ciotki, żeby to uregulować prawnie.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-02-16, 12:30   

No to zapewne notariusz. Ale wcześniej rzeczywiście po radę do jakiegoś prawnika, chyba, że notariusz ma to obcykane (a powinien) to prosto do niego z zapytaniem.

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 32/19
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-02-16, 20:23   

Wraith ze względu na skomplikowanei sprawy lepiej idz do radcy prawnego lub notariusza.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum