www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-08-31 borys - maxibaca
Author Message
maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2006-08-31, 11:12   2006-08-31 borys - maxibaca

1. borys
2. maxibaca

Ja gralem elka on Victoria dwa konty od galeonow. Przenosze stolice na miesce wygodne dla elki (nelson) jade 2 workow bo jest co robic potem set i od razu wielcy.

W naszej erze zaczynam sie zbroic slonie slonie slonie i katapulty atakuje na iron, ma tam miasto 1- spokojie zjechalem ale armie stracielem plyne po reszte i atakuje morskie moj pierwszy powazny blad przy patrzeniu katapultami jakie ma % guzik myszki wyslizguje mi sie i katapultu atakuja bezposrewdio z moza. # atak znowu na iron niszcze mu tym razem nowe miasto 1 i ulepszenia chatki drogi itd zostal mi ostati slon i widze set jade go i mam worka i co robie...........................................kill him i teraz zaloje bo bym gral dalej i z jakimis szansami bo mialem 3 lodzie pelne trebuchy i kilka sloni co napewno dalo by mi mozliwosz zjechania 2 miasta portowego z 3. Acha powrocmy do tego co sie stalo przy kliknieciu kill borys zatakowal slonia i worka to kill :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :znudzony: :zalamany: :zalamany: :zalamany: przenioslo sie na lodki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

podsumowanie mialem mozliwosc zjechania 3 miast portowych, na poczatku mialem 3 razy wiecej kasy co mi dalo wygodnie wykorzystac nelsona niestety borys zaczol sie zbroic to musialem poczekac az uzbieram wiecej sloni i katapult. Oczywiiscie w polowie gry mial we wszyskim 1 miejsce a w techcach mnie nie dogonil bo nawet nie mial feudalizmu.

Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-08-31, 11:25   

Nic nie rozumiem z tego opisu... cały czas wygrywałeś i atakowałeś ale grę przegrałeś?
Nie rozumiem jeszcze przenoszenia stolicy do dwóch zasobów żywnościowych żeby zrobić Nelsona... przecież przy Nelsonie drugie miasto stawiamy w takim miejscu, a nie stolicę. Przecież potrzebujesz 7 wielkich o ile dobrze pamiętam i do tego trzeba zrobić farmę z przynajmniej 4 specjalistami - naukowcami. Jak zrobisz to w stolicy to dużo tracisz na biurokracji. Biurokracja daje +50% handlu, ale nie zwiększa w ogóle zysków ze specjalistów. Chyba że zupełnie olewasz biurokrację i idziesz bezpośrednio po astronomię, ale nie wiem czy da się w ten sposób odstawić Wiktorię...
Napisz może ile miałeś galeonów w chwili pierwszego ataku i jakie tam wojsko w nich było. Ja się pochwalę że podczas ostatniej gry z Bobkiem miałem ich 6 wypełnionych po brzegi knechtami, kusznikami i katapultami :)

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-08-31, 11:35   

LDeska wrote:
Ja się pochwalę że podczas ostatniej gry z Bobkiem miałem ich 6 wypełnionych po brzegi knechtami, kusznikami i katapultami

Ja też od 6 zaczynam zabawe, chyba, że przeciwnik zmusza mnie do wcześniejszych ataków.

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-08-31, 12:16   

taaaaaa Beny :)
to chyba z lepszymi przeciwnikami tak zaczynasz, bo ze mną to po 1 max 2 łódki wysyłałeś :)

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-08-31, 12:39   

Oj Cola, mylisz galery z galeonami ;)

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-08-31, 12:42   

nie mylę :)
nie pamietasz ile "wypchanych" Galeonów do mnie wysyłałeś??
po max 2 :) (6 Trebuszy choćby, albo po 3 berserki)

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2006-08-31, 14:06   

No kochany chcialem Ci troche pogratulowac ale mnie zezlosciles tym postem!!!!!!!
Po 1: w zlocie mialem 112 a Ty 32
Po 2: w produkcji 2x tyle
Po 3: armie mialem zawsze po okolo 7-8 tys wiecej
Po 4: Co do techow mialem tylko o7 przewage, a moze az 7... :hyhy:
2razem wyloncz tech tre.....

Bylo tylko 1 zelazo na mapie i brak miedzi :zdziwko:
Gra zakonczyla by sie dawno, ale ciekawa sprawa, lad lonczyl sie z lodem a mimo to galeony przeplynely, i dlatego spalil mi miasto w ktorym mialem 2 wojownikow i 3 wlucznikow :(
Kiedy spalil moja przynete poraz 2, mialem rowno 21tys do 10tys w armie. Zaladowalem 3 galeony....
dzieki za gre ale byla banalna

Cola 
WTF?

Posted: 2006-08-31, 15:18   

Borys zluzuj

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-08-31, 15:31   

Dla mnie to jest ciekawe jak różnie odbieramy te same rzeczy. Już kilka razy widziałem teksty typu "miałem 2x więcej kasy" a potem odpowiedź "mieliśmy tyle samo kasy a ja 2x produkcji) :D :) jak to jest?
Może niektórzy zaglądają do demo w momencie jak mają anarchię? Wtedy można się podbudować, bo w trakcie anarchii GNP pokazuje 1,5-2 razy więcej niż jest normalnie :) swoją drogą ciekawe czemu...

maxibaca 

kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2006-08-31, 15:38   

he he
Dziwnie se policzyłeś statystykę no, ale
Armie w chwili ataku miałeś, co najwyżej 2 tys. więcej złoto może w demografii miałem, 32 ale zapomniałeś ze grałem, elka i jechałem wielkich naukowców to mi się nie opłacało wracać do chatek tylko dalej ich jechać do astro zjechałem, jakies 5 bo czekałem na armie to w miedzy czasie pojechałem 2 techy ręcznie a z tym przepływem to każdy stary wyjadacz ci powie ze w takiej sytuacji, jaka była na mapie to galeonem da się przepłynąć w przeciwieństwie do galery no i gdybym nie zjechali sam sobie armii i 3 galeony to miasto portowe by padło, a co do techów to może miałeś, 7 ale ja miałem 2 takie co ty nie miałeś ale ja wiem czy 5 twoich techów było aż tak znaczących z tego co widziałem do feudalizmu nie miałeś co za tym idzie guilds tez nie to nie miałem aż tak a co do produkcji to naprawdę miałeś jej więcej 2 razy lub jeszcze więcej
Pozdro

Słyszałeś o czymś takim jak interpunkcja??? Bo literówki to masowo stawiasz! Staraj się pisac poprawnie, żebym nie musiał usuwac takich "postów", bo aż głowa boli od ich czytania!
/meca

Poprawiłem błędy w Wordzie a przyczyna iż je stawiam jest Dysortografia :zalamany: ale postaram się każdy tekst wklejać do worda . ;)

Last edited by maxibaca on 2006-09-01, 08:58; edited 1 time in total  

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2006-08-31, 18:01   

kasy mialem prawie 4x tyle przez 2\3 gry, w demografie zagladam co ture wiec Ldeska anarchia odpada :) A co do armi mowie jeszcze raz mialem zawsze 7-8 tys wiecej, jak sie zblizales to zaraz ulepszalem kolejnego axmena... Jak ktos niewiezy dam fotke... Jeszcze nigdy niewstawialem fotki z gry :zdziwko: , ciekawe czy to trodne... :hyhy:

Tak czy siak, chodzi mi oto zeby niebylo ze omaly wlos wygrales....

Cola 
WTF?

Posted: 2006-08-31, 18:11   

Borys - spokojna głowa
wszyscy jak z Tobą wygrywają to wtedy gdy sie nieprzykładałeś i grałeś lajtowo-rozkojarzony :)
a jak wszyscy przegrywaja to ich masakrujesz w 3 du.py bo jestes swietny :)

tak ze nie przejmuj sie nikt sie nie dal zapewne nabrac :)

maxibaca 

Posted: 2006-09-01, 09:10   

he he już znam przyczynę różnicy w armii a jest nią fakt iż w demografie zaglądałem turę przed wypłynięciem do Borysa :rotfl: a wtedy on jeszcze nie ulepszał jednostek a w czasie ataku nie miałem czasu zaglądać w demografie :/

a co do kasy to ja bym powiedział tak
Na początku miałem jakieś, 20 bo miałem złoto a u Borys nawet widziałem liczbę, 7 bo miał 3 miasta no, ale nie trwało to długo a co do 2/3 ciężko mi powiedzieć, ale wiem ze miałem przewagę aż do odkrycia u mnie kalendarza i machinery oczywiście pod koniec Borys miał jakieś 110 kasy(dokładnie już nie pamiętam) a ja mniej więcej 38 no, ale, w rzecziwistosci miałem trochę więcej, bo po uzbieraniu jechałem wielkich kupców i naukowca
Pozdro :cool:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum