www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Czy jesteś za osłabieniem Katpek/Dział/Artylerii

Tak - osłabić siłę np. do 4 dla katap
26%
 26%  [ 5 ]
Tak - zmniejszyć ilość zadawanych obrażeń masowych
36%
 36%  [ 7 ]
Nie - są zbyt silne ale to bonus dla broniącego i tak ma być
10%
 10%  [ 2 ]
Nie - są idealne i tak ma pozostać
26%
 26%  [ 5 ]
Voted : 19
Total Votes: 19

Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-07, 14:54   Czy jesteś za osłabieniem Katpek/Dział/Artylerii

w modzie Dyplo6

Zaznaczam że ankieta ma tylko znaczenie poglądowe i w żadnym wypadku jej wyniki nie są wiążące dla Admina :P
Last edited by Bodek on 2011-01-07, 15:00; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-07, 14:58   

aj nie mogę zaznaczyć jednoczenie opcji 1 i 2, aj jajajajaj ;)

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-01-07, 15:00   

Ja bym dał katapką nawet siłe 1 ale nie zmieniał siły obrażeń masowych.Od zawsze wiadomo ze artyleria jest newralgiczna na jakikolwiek atak.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-01-07, 15:00   

Ale opcja pierwsza też chyba zmniejszy obrażenia masowe bo to się liczy od siły tak?
Głosowałem na 1

paraGraf 

xfire: paragraf30
plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2011-01-07, 15:08   

Caly koncept sprzetu oblezniczego, ktory z reguly nie jest uzywany do kruszenia fortyfikacji, tylko do zadania obrazen masowych jest chybiony. Jesli juz robic zmiany to chyba daleko idace. Niech sprzet oblezniczy bedzie uzywany tak jak jego nazwa to sugeruje, a nie do szturmowania. Ja bym po prostu drastycznie zmniejszyl skutecznosc obrazen masowych przy szturmie twierdz, ale tylko troche w polu. Poprawilbym za to skutecznosc sprzetu do niszczenia fortyfikacji. Tylko czy to jest wykonalne?

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-01-07, 15:11   

No dobrze prawisz ale nie wiadomo czy modderzy beda mogli to zmienić.

Ideałem dla mnie byłoby katapka z siła 1 tak zeby nawet pojedyńczy warrior mial szanse ja rozwalic ale przy takim samym pierdyknieciu w miasto jak teraz i np 50% mniejszym niz teraz w jednostki piechoty.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Bodek 

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-07, 15:16   

HELOOO

Powróćmy na ziemię
Nie mam zamiaru przebudowywać całej gry i robić rewolucji.
Już i tak te kilka zmian jest rewolucyjne a osłabienie katap do 4 i słoni do 7 to jak na KACa to będzie MEGA REWOLUCJA.

Przypominam tylko że 75% wszelkich bitew to były słonie i katapki - nie dlatego że je tak lubimy tylko dlatego że są najbardziej efektywne za swoją cenę w młotkach.

Słoń osłabiony , katapkę co najwyżej do 4 można osłabić (tak jak pozostałe oblężnicze) o więcej NIE

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-07, 15:51   

Tak patrząc na chłodno na tą ankietę: opcja 1 nie ma sensu bo siłą katapki nie jest to że ma siłę 5 tylko obrażenia masowe. Byłyby one trochę mniejsze ale wtedy tracilibyśmy prawie wszystkie katapki atakując zgrupowanie przeciwnika. I to byłoby bez sensu bo katapki przestałyby mieć sens. Atakowałoby się wtedy zawsze z szansami blisko 50% czyli random, random, random - nie podoba mi się ten pomysł.
Opcja 2 - katapki miałyby szanse przeżycia takie jak teraz ale mniejszej ilości przeciwnika zadawałyby obrażenia czyli też byłyby mniej opłacalne - ostatecznie do zaakceptowania dla mnie.
Opcje nr 3 i 4 to to samo tylko z innym uzasadnieniem, należy je traktować łącznie.

Ja nie potrafię się zdecydować, chyba jednak skłaniam się do zostawienia ich jak są bo to powoduje że jest kolejny strategiczny wybór - Konstrukcja czy Monarchia a jak i katapki i słonie uwalimy to chyba pójście po konstrukcję przestanie być sensowne...

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 44/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-01-07, 16:16   

Ja przeciw, nie podoba mi się generalnie ta myśl z osłabianiem wszystkich fajnych zabawek ;)

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-01-07, 17:14   

Siła 1 czy 5 nie ma większego znaczenia, siła katapult i inne sprzętu, opiera się na ilości zadanych obrażeń masowych. Można zmniejszyć ilość obrażeń do jakich może sprowadzić jednostki wroga o 20% czyli do 30%, podobnie o 20% reszty sprzętu.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-01-07, 19:06   

Dałem za pozostawieniem tak jak jest czyli bez zmian.

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-01-07, 19:13   

Są inne metody, by ograniczyć rolę katap w grze. Można zwiększyć ilość młotków potrzebnych do ich wyprodukowania albo, na przykład zwiększyć ich utrzymanie. Powiedzmy, niech każda katapa kosztuje 2 monety.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-01-07, 19:38   

Katapy są zdecydowanie za mocne. W obronie wystarczy mieć odpowiednią ilośc katap i coś do dobicia, a gra się robi strasznie statyczna.

Wg mnie problem polega na tym, że zadają za dużo obrażeń masowych. Albo należy radykalnie zmniejszyć np do ok 40% max, albo mocno zmniejszyć ich siłę. Głównym zadaniem katap i innych powinno być zdejmowanie obrony miast bo to są jednostki oblężnicze, a nie samobójcze ataki na armię wroga, dziesiątkując ją bezlitośnie.
Jak dla mnie powinny mieć siłę 1, i z taką siłą zadawać obrażenia masowe (czyli znacznie mniejsze) a zwiększone zdolności do zdejmowania obrony o 100%. Wtedy używanie ich w polu byłoby ostateczności.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-01-07, 19:39   

Rudi2 wrote:
Dałem za pozostawieniem tak jak jest czyli bez zmian.

Ja tez

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-01-07, 20:12   

hm... a co powiecie na radykalne zwiekszenie szansy na ucieczke (np 50%) i radykalne zmniejszenie obrazen 9polowa tego co jest teraz)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum