www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Propozycje zmian w grafice Civ5
Author Message
Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-10-11, 09:46   Propozycje zmian w grafice Civ5

Podczas wgrywania się mapy zauważyłem bardzo interesujący i ciekawy efekt.

Pola nie do końca jeszcze pokryły się jeszcze tą chropowatą teksturą i był rewelacyjny (może przesadzam ale na pewno o wiele czytelniejszy) widok mapy. Podkład pola ma gładką grafikę i ciekawe kolory, na dodatek pustynie, łąki, równiny są łatwe do odróżnienia. Już myślałem, że automatycznie zassałem jakiegoś patcha znacznie poprawiającego wygląd lecz niestety na to wszystko zaczęły nakładać się chropowate tekstury i moją radość diabli wzięli. Znów przesyt i brak czytelnej mapy.
Zaręczam wam że to co widziałem warte jest poświęcenia trochę czasu by pogrzebać w plikach i wyłączyć ten bajer graficzny. No rewelacja po prostu. Ci co mają lepszy sprzęt nie doświadczą tego objawienia bo wczyta się mapa nim mrugną okiem. Mi wczytuje się wpierw sama podkładka mapy z heksami, górami, lasami, jednostkami itp a potem ten bajer niepotrzebny z pomarszczoną fakturą terenu. Przy okazji pewnie oszczędzi się trochę pamięci co przy sprzętach "na styk" nie jest bez znaczenia.

Tylu tu speców więc podsuwam (chyba) dość prosty sposób poprawienia tej gry :padam:

Apeluję do was towarzysze!
Jak? Pomożecie?!?
http://www.youtube.com/watch?v=tD651uQqV2k
:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 No.
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-10-11, 10:06   

U mnie też czasami widać ten efekt, tylko mi się ta goła mapa aż tak nie podobała :oczami: ale pomysł warty rozważenia... o ile ja się znam na programowaniu to raczej wyłączenie zupełnie tekstur byłoby trudne do zrobienia, ale kto wie.. zobaczymy czy zaczną się pojawiać takie mody na fanatykach jak Blue Marble dla Civ4

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum