www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2010-09-27 Centurion - LDeska
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-27, 21:36   2010-09-27 Centurion - LDeska

1. Centurion (Oda Nobunaga)
2. LDeska (Napoleon)
Mapa: LD Mirror Pangaea

No i mi Cent pokazał jak się w Civ5 miasta zdobywa :) Kilku rzeczy się dowiedziałem, np. że takie koniki to po dwóch górkach potrafią łazić ale najważniejsze czego się nauczyłem, to że po pierwsze one mogą zaatakować i się wycofać a w instrukcji pisali chyba inaczej :placze: no i że jak wstawię włócznika do miasta to on wcale go nie będzie bronił :krzeslem: :D

Gratki Cent, już się przygotowuję do rewanżu!

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 8 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-09-27, 22:07   Re: 2010-09-27 Centurion - LDeska

LDeska wrote:
no i że jak wstawię włócznika do miasta to on wcale go nie będzie bronił :krzeslem: :D

Tego to się dowiedziałem właśnie z gry z AI, dlatego miasto najlepiej zdobywać konnicą bo sie może wycofać :)
Postaw piwo autorowi tego posta

=DarDar= 

xfire: =DarDar=
chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3 
Posted: 2010-09-27, 23:37   

- Cent chcesz zostać nowym Jovanem ? ;)

mant3z 

xfire: mant3z
Helped: 1
starszy szeregowy 
Posted: 2010-09-28, 07:56   

Dlatego w mieście najlepiej trzymać katapkę, kusznika czy tam coś cięższego (łucznika olewam bo jeżeli nie babiloński to spedalony jest)
W czasie ataku Ci tego nie rozwalą a siepać możesz i z miasta i jednostką na dystans. Taki koń jak oberwie z miasta i z katapy to trochę kulawy jest :)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-09-28, 07:58   

nie przejmuj sie LEchoo... mnie wczoraj Forever pocial konikami...

PS
odpisz na PW, bo mam problem ze zgloszeniem...

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 50/46
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2010-09-28, 09:53   

Koniki to potęga ;-)
W instrukcji jest wyraźnie napisane str. 209

"No defensive bonuses, can move after attacking"

Z tym że z moich doświadczeń wynika że jak się atakuje na górkę to się traci 2 pkt ruchu więc trzeba uważać.

A i tak najlepsze są Greckie koniki nie dość że siła 14 zamiast 12 to jeszcze chodzą 5 pól (czyli trzy górki :) )

Tyle że ja do rusha wolę Rosje (niestety) bo jak ci się trafią w pobliżu tylko dwa koniki to nie wiele zwojujesz (a z Ruską cechą masz szanse)

A co do wczorajszej gry to Bombel pewnie przez skromność zapomniał dodać jak niewiele zabrakło żeby mnie załatwił w fazie startu :przestraszony:

Generalnie świetna gra więcej się w niej nauczyłem niż w 6 pozostałych muliti w które grałem

A uratowało mnie to że teraz można kupować jednostki więc kupiłem szybko konika w zagrożonym mieście.

Edyta

A no i podstawa to Polityka "Honor" i 2 x exp. i awanse na leczenie
Last edited by Forever on 2010-09-28, 09:57; edited 1 time in total  

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-28, 09:55   

Forever ja cały czas się waham czy Grecją grać, czy Rosją czy jednak zostać przy Japońcu.
Ale zdecydowanie te 3 nacje to moje "koniki" ;)

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-28, 09:58   

Poprawiłem żeby można było dodać mecz z Forever. Generalnie nowy gracz co wygrywa z Bomblem :szok: jestem w szoku.

Koniki rzeczywiście są zabójcze i jeszcze nie wiem jak im przeciwdziałać, chyba tylko włócznicy ale oni tak wolno chodzą :(

Katapka w mieście to super pomysł jak ktoś atakuje wojskiem lądowym, koników nie ruszysz. Jak przyjedzie kilkoma to nawet nią nie wystrzelisz...

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-09-28, 10:01   

LDeska wrote:
Koniki rzeczywiście są zabójcze i jeszcze nie wiem jak im przeciwdziałać, chyba tylko włócznicy ale oni tak wolno chodzą

da się, wnuczus mnie bardzo długo blokował pod miastem...
kwestia ukształtowania terenu i coś dokładnie odwrotnego niż w civ4, boisz się ataku wroga? nie wycinaj lasów... :D

edit:
i jeszcze jedno, nie bać się tak tych dróg, nie są takie straszne jak je malują a w obronie niezastąpione :)
Last edited by Centurion on 2010-09-28, 10:02; edited 1 time in total  

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2010-09-28, 10:01   

Myślałem o Japoni ale jakoś mnie nie przekonuje nie widziałem do tej pory żeby cecha japońców jakoś bardzo duży bonus dawała

Grecy jazdę mają genialną ale po za tym nie mają nic (bo o polis można dbać inaczej)

A Rosja (mimo że jej nie znosze) dostała niesamowity bust nie dość że masz 2 razy tyle koni, żelaza i uranu to jeszcze dają ci one dodatkowy młotek więc troszkę szybciej produkujesz co IMO w szybkim ataku też pomaga

Edyta powód scalenie

LDeska wrote:
Poprawiłem żeby można było dodać mecz z Forever. Generalnie nowy gracz co wygrywa z Bomblem :szok: jestem w szoku.

Koniki rzeczywiście są zabójcze i jeszcze nie wiem jak im przeciwdziałać, chyba tylko włócznicy ale oni tak wolno chodzą :(

Katapka w mieście to super pomysł jak ktoś atakuje wojskiem lądowym, koników nie ruszysz. Jak przyjedzie kilkoma to nawet nią nie wystrzelisz...

Fuks nowego i tyle ;)

Włócznicy nic nie dają zapytaj Bombla ilu ich stracił i na jakich pozycjach

Na miasto wystarczą 3 ataki a ponieważ po ataku koń może się odsunąć to wystarczy jedno pole styku i po mieście

A co do dróg to na 99% ze zdobytych utrzymuje się tylko te w swojej kulturze
Last edited by Forever on 2010-09-28, 10:06; edited 2 times in total  

LDeska

Posted: 2010-09-28, 10:06   

Cent - dokładnie to samo pomyślałem, wycinanie lasów to błąd w Civ5, no i drogi są konieczne do obrony!
Forever - można wykorzystać strefę kontroli (ZOC) żeby uniemożliwić atak, a z tym ruchem po ataku to jakaś masakra jest! Trzeba miasta na górkach stawiać

Forever 

Posted: 2010-09-28, 10:11   

LDeska wrote:
Cent - dokładnie to samo pomyślałem, wycinanie lasów to błąd w Civ5, no i drogi są konieczne do obrony!
Forever - można wykorzystać strefę kontroli (ZOC) żeby uniemożliwić atak, a z tym ruchem po ataku to jakaś masakra jest! Trzeba miasta na górkach stawiać

Co do lasów to ja je tne na produkcje na początku potem nie daje to już takiego efektu

ale ja zabijam włóczników.
Jak ??? jeśli udało ci się dociągnąć do trzeciego wyboru w kulturze to masz z Honoru Generała i daw razy exp trafiasz włócznika i masz 10 expa czyli awans i się leczysz inny koń go dobija z małymi stratami i jedziesz dalej potem zmiana ten co dobijał ma nie wydany awans więc wali i się leczy a ten pierwszy dobija i znów zmiana wali ten lekko ranny i UWAGA dostaje awans bo to właśnie 30 pkt wpadoło więc sie leczy ;) a dobija ten drugi
I Tak straciłeś 3 włóczników a ja nadal mam w pełni sprawne dwa konie

Oczywiście później jest gorzej ale ja zwykle atakuje 4 konikami a wtedy mam dwa takie kombosy

Jak się nie popełni błędu to można zajechać daleko ;-)
Last edited by Forever on 2010-09-28, 10:12; edited 1 time in total  

Centurion 

Posted: 2010-09-28, 10:14   

forever ale przeciwnik w MP to nie AI jak lamus nie będzie stał i patrzył jak mu rozjeżdzasz armię ;)

a w turach na zmianę tak jak gramy nie wyleczysz konia po tym jak przeciwnik walnie 1 jednostką więc drugą cię dobija ;)

Forever 

Posted: 2010-09-28, 10:18   

Centurion wrote:
forever ale przeciwnik w MP to nie AI jak lamus nie będzie stał i patrzył jak mu rozjeżdzasz armię ;)

a w turach na zmianę tak jak gramy nie wyleczysz konia po tym jak przeciwnik walnie 1 jednostką więc drugą cię dobija ;)

Ale ja trzymam konie z dala od jego jednostek (tak żeby musiał dojść jedno pole) a po walnięciu się cofam

Oczywiście dużo zależy od ukształtowania terenu czym bardziej płasko tym dla koni lepiej ale i na górkach da się powalczyć. Najgorsze są bagna czasem pomylą mi się z równiną i nieszczęście gotowe :(

Centurion 

Posted: 2010-09-28, 12:29   

Forever wrote:
Najgorsze są bagna czasem pomylą mi się z równiną i nieszczęście gotowe

Najgorsze to są mapki leszka ze specjalnym dodatkiem w skrypie: "if KACcent then bunkier" ;)

Normalnie jak zobaczyem tą mapkę to osiwiałem i myślałem że już po mnie...

Przejścia do przeciwnika dwa... każde po 1 kratkę szerokości odzielone pasmem górskim...
Jedno przejście za rzekę na wzgórze, drugie na wzgórze...

Bunkier okropny, ale Leszek zkasztanił i dał tam tylko 1 spira, reszta to były woje i 3 łuczników na wsparcie, ale miałem radochę jak ich rozwalcowałem :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum