www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Rozmowy stabilizacyjne (bombel, Deb, Marw, Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   Pakt "Rozmowy stabilizacyjne (bombel, Deb, Marw, Peter)

Pakt numer 715, założony 2010-03-07 09:30:50 przez pawelt (Imperium pawelt)

Nazwa paktu: Rozmowy stabilizacyjne (bombel, Deb, Marw, Peter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
bombel79
Deb
Marw
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-07 09:35:01
Rzym pozdrawia wielkich władców tego świata.
Szpiedzy rzymscy donoszą, że Portugalczyk zmierza technologicznie do karawel. Obecnie jest na etapie wymyślania kompasu, optykę zapewne weźmie z naukowca, a mechanizację z inżyniera.
Znając dotychczasowe poczynania Portugalii (imperialistyczno, ekspansywne), zacznie się terroryzowanie świata flotą katarakt z najemnikami.
Czy inne państwa też widzą w tym zagrożenie? Czy chcą podjąć jakieś działania, puki będzie za późno?

Ave OA

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-03-07 18:03:37
karawel??? osz w morde...

Deb (Imperium Deb) 2010-03-07 23:33:37
Ja nie widze Portugalii, ale w sasiedztwie widze wiele innych zagrozen. AI nas chyba zjada, cos czuje.

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-03-08 08:02:54
ja mam 8 turek do katapek i przymierzam sie do szturmu...

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 08:46:15
Rzym pozdrawia.
Portugalczyk wymyślił sądy, teraz wymyśla kompas. Z naukowca może wziąć kompas a z inżyniera mechanizację. Naukowca już chyba posiada.
Tak więc trudno przewidzieć kiedy pojawią się katarki z wojskiem i w jakim kierunku popłyną. Obawiamy się, że popłyną do najbliższego sąsiada i takiego, który nie będzie w stanie się obronić.
Rzym już pracuje nad doktryną obronną zarówno na morzu jak i lądzie, ale to będzie półśrodek.
Czy ktoś ma pomysł co możemy zrobić razem?
(to było drugie ostrzeżenie, trzecie będzie jak zobaczymy katarki :) )

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-03-16 08:59:31
katapki mam za 2 turki... chetnie pomoge... macie jakies uszczesliwiacze? chetnie przyjme! :)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 09:10:43
Rzym proponuje stworzyć ogólnoświatową siatkę informacyjno-ostrzegawczą.
Jej zadaniem byłoby wykrywanie i śledzenie flot.

W pierwszym rzędzie należało by wystawić czujki dookoła imperium portugalskiego.
Dalej należało by szpiegować same miasta, czy nie wodowane są katarki.
Po trzecie (po dojściu do optyki) zrobić szczelny pierścień z jednostek wodnych.
Po ostanie stworzyć plan wspólnej dyspozycyjności flot w celu jej koncentracji w miejscach ataku portugalczyka.

W chwili obecnej rzym jest w stanie wystawić czujki od strony zachodniej portugalii.
Jesteśmy też w stanie wysłać rydwan szpiegujący miasta na jednym z 3 kontynentów, które zasiedla jao. Jednak na szpiegowanie całej portugalii rzym nie ma środków finansowych.

Peter (Imperium Peter) 2010-03-16 10:50:49
Niestety nawet nie wiem gdzie jest Portugalia, zakładam ze gdzieś za Rzymem i skierowałem tam dwie jednostki rozpoznania morskiego...

Ze swojej strony mogę w miarę szybko dojść do optyki aby karawelami rozstawiać czujki...

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-16 11:21:33
Wstępnie strategia zakłada skierowanie sił portugalskich do walki ze wspólnym wrogiem AI. Jednak nikt nie może dać gwarancji, że to da efekty.
Byle do astro.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-16 11:29:48
Ja tez nie mam zielonego pojecia gdzie jest Portugalia. Pomagam wykaraskac sie Wnuczusiowi z wojny z Anglia, ale niestety stracil juz stolice. Wszystkie sasiadujace ze mna AI maja juz dlugie luki, sa bardzo rozwojowi, ogolnie niewesolo, a jeszcze Wnuczus, zamiast dac mi na przechowanie stolice, to sie obrazil, ze go atakuje. Takze spodziewajcie sie tez silnej Elzbiety.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 09:48:35
Jest podpisany pakt obronny między Rzymem a Portugalią. Tak więc chyba zagrożenie ze strony katarakt jest odsunięte. Poza tym dość szybko możemy dojść sami do galeonów.
Nie wiem tylko czy taki pakt obronny można w każdej chwili anulować. W każdym bądź razie będziemy śledzić wykres wojska portugalczyka i wypatrywać ewentualnej floty (na razie wydzieliśmy 1 triremę).

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 10:10:42
Ja mam na glowie 3 AI konfucjanskie. Wojna z jednym oznacza dla mnie wojne z wszystkimi. Niestety nie widze dla siebie szans.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 10:23:06
Deb, to podpisuj pakty defensywne z nami (o ile masz alfabet). Jak nie to wymyślaj, lub spróbuj złapać kontakt ze mną jak najszybciej.
Zresztą proponuję wymienić się jakoś mapkami w grze (od papieru), ale też może tutaj zrobić jakieś zestawienie naszych mapek, żeby zobaczyć sytuację strategiczną.

Ja mam na górze wilhelma, prawo-góra bombla, nad nim marw. Lewo dół mam petera, po prawo leszka, a pod nim persa.
Mam dość rozległe tereny (pionowo), a wąskie w poziomie.

Musimy iść szybko do galeonów, wtedy połączymy floty i będziemy wykańczać AI po kolei. Ja powinienem mieć karawelki za ok 12-15 tur, a galeony za kolejnych 5-10. Ja galeony obsadzę knechtami z CR, ktoś musi robić katapy, a ktoś kuszników.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 10:33:48
Mam dokladnie tak samo tereny pionowe. Mam kontakt z Leszkiem i Peterem. Petera widze na mapie nawet, Leszek doplynal z lewej strony, co wskazuje na to, ze jestesmy blisko siebie.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 10:34:39
Leszek doplynal z prawej strony ;)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 10:36:21
z prawej? masz leszka z prawej?

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 10:43:18
Chyba, bo przyplynal do miasta, ktore mam od Wnuczusia, ktory jest po prawej wzgledem mnie.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-24 10:53:20
leszka nie możesz mieć z prawej, bo ja go mam z prawej, a widzę połowę mapy w tym rejonie. A petera z której strony masz?

Deb (Imperium Deb) 2010-03-24 11:38:03
Petera mam z prawej. Leszek przyplynal, jakby od niego ;)

Peter (Imperium Peter) 2010-03-24 17:26:20
Do okoła mnie sie bujał Leszek ta szalupą.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum