www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Wyprawa Persji i Egiptu na IM-zakończenie ?"
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:44   Pakt "Wyprawa Persji i Egiptu na IM-zakończenie ?"

Pakt numer 773, założony 2010-05-16 21:21:35 przez jarek1333 (Imperium jarek1333)

Nazwa paktu: Wyprawa Persji i Egiptu na IM-zakończenie ?

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: jarek1333
Bodek
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:44   

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-16 21:25:33
Witam agresorów,
Uzyskaliście chyba już to na czym Wam najbardziej zależało może warto by omówić szczegóły zawarcia pokoju ?
Egiptowi pewnie nie zależy już na tak odległych i nie połączonych ziemiach, a Persji może zależeć na ostatnich miastach.
Proponuje więc żebyśmy się jakoś dogadali i nie tracili już więcej na tej wojnie póki można. Póki co tracicie jedynie kasę nie młotki ale będzie i tak, że obie strony zaczną mocno tracić militarnie. Dlatego sądzę na Waszą przychylność gdyż powinniście być zadowoleni z początkowych rezultatów wojny.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-16 22:06:22
Ja z Bodkiem jesteśmy dogadani jak widać po poczynaniach wojska.
Masz jakąś Jarek konkretną propozycję?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-17 07:13:26
Peter dostajesz stadninę miłości i kończymy wojnę, ja tego miasta już w tej turze nie ścinam ani nie draftuje żeby gigantycznego zadowolenia nie było.
Moim zdaniem dobra oferta bo Persja zyskuje jedno bardzo dobre miasto i nikt już więcej nie straci. Jeśli się nie zgodzicie to chyba rozumiecie, ze nie mam nic więcej do zaoferowania żeby obie strony zyskały.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 13:12:54
1. Nasze wojko wyskoczyło w tej turze pod Kamieniem Miłości gdzie masz jednego strzelaca i w zasięgu 3 kratek 2 katapki.
Po drafcie będziesz miał tam max 2 strzelców, więc miasto jest do spalenia.

2. Mam kasę na przezbrojenie 20 axów na strzelców, więc te miasta na cyplu wezmę sobie co byś nie robił - po prostu są nie do obrony,a masz tak mało katapek że można spokojnie podchodzić.

3. Zostałeś zupełnie sam (polityka Bombla wystawiania po kolei sąsiadów zaowocowała), nawet aztek nie ma jak Ci udzielić pomocy bo sam zaraz może być ofiarą.

4. Ide po astro (ty nie masz szmalu na to) i zaraz galeonami twe galeyki pogonię, że skończy się przerzucanie woja (a drugi front konnica to nic przyjemnego, zwłaszcza jak piechota dojdzie).

Reasumując to się jakoś specjalnie nie garnę do pokoju, ale skoro jeśli jeszcze wojska nie upgrejdowałem to możemy pogadać.
Wzięcie tego jednego miasta na cyplu jest zupełnie bez sensu, gdyż kulturka z drugiego będzie masakrować i gospodarczo i taktycznie - ciągle będzie zagrożneie że możesz w ture zaatakować.
Dlatego te oba miasta na cyplu trzeba rozpatrywać razem - nie ma problemów z kulturką, nie musze trzymać za dużego kontyngentu, starczy że na wodzie przypilnuję.

Nasze warunki:
1. Oba miasta na cyplu do Persji
2. Games do Persji tak jak było przed wojną
3. Zero szpiegowania oraz łażenia szpiegami.
4. Zmiana civików - zejscie z nacjonalizmu i demokracji.
5. Flota IM zostaje rozwiązana.
6. Zakaz budowania Statuy Wolności
7. Miasto zdobyte na Kartaginie (w każdym badź razie te poza głownym kontynentem na zachodzie) przechodzi pod władanie Egiptu.
8. Nie palimy Kamienia Miłości (jeśli po wejściu do gry w nastepnej turze otrzymamy miasta) i rezygnujemy z kolejnego etapu operacji gdzie spalone by zostało kolejne miasto (jak nie dwa).

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-17 15:23:09
Szmal na astro będę miał wiec taki pewny nie bądź- o tym właśnie myślałem.
Ok dwa miast wydają się być logiczne, nic innego. Statua ? Ok.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 15:30:06
chciałem zauważyć że 2 miasta dla persji są ok ale egipt taki jakiś poszkodowany wyjdzie .. a ma tu największa armię...

ja wiele nie chcę jedno miasto które i tak bombel fartem zdobył na kartaginie na drugim brzegu.
?Bedzie to piekny wrzód dla Zulusa na przyszłość i nie ukrywam że dość mocno mi na tym zależy.

decydujcie szybko bo Kamien Milosci splonie jutro nieuchronnie jak się nie dogadamy a wojsko w rzymie przekroczyło liczebnie 160 jednostek także ten cypel to żebyś pękł to nie ma szans na obronę

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-17 15:52:45
O sytuacji na cyplu wiem i dlatego zgadzam się na jego oddanie.
Hmm dla Egiptu sądzę, że nie jest to dużo i zgadzam się jednak może oddam nowo zdobyte miasto na Turkach ?
Wszystko świetnie ale pamiętajcie, że im dłużej trwa wojna tym Wy bardziej tracicie na impecie i niestety IM szybko rośnie militarnie więc Peter trochę się chyba zapędził z tymi żądaniami.
Więc 2 miasta dla Petera w kolejnej turze + jedno miasto na terenie obok Turcji ?

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 16:45:12
Jarek, ja sie nie zapędziłem, po prostu jeszcze tyle lemingów napiera, że ja nie widze jakiś specjalnie dużych trudności z dojechaniem państwa Bombla do samego końca... i przejęciu wszystkich miast...

No ty się dozbrajasz ale robisz w swoich nielicznych już miastach ułamek tego co my.
Dodatkowo uciułałem w końcu kase na przezbrojenie 20 axów na strzelców, więc ofensywa raczej nabiera impetu niż go traci.

Dobra to napisz konkretnie które punkty akceptujesz, a które byś wolał żeby zostały anulowane.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-17 17:01:08
5 nie, 4 na demokracji zostaje ale nacjonalizm zostaje zniesiony, 7 - nie jestem pewien jakie konsekwencje to by zrodziło i dzisiaj wieczorem dałbym znać, moge sie zgodzic na zdobycie i oddanie miasta poniżej Utici to miasto ze świnkami itp.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 18:04:34
Żeby nie przeciągać, to z mojej strony zgadzam się na anulowanie pkt. 5 i edycję pkt.4.
Co do punktu 7 to musi się wypowiedzieć Bodek, gdyż to jego bezpośrednio dotyczy.

Czyli z mojej strony jest wszystko ok, teraz Bodek.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-17 21:27:05
Aha, taki jeden dodawany punkt przez Bombla, a mianowicie władca IM chcę traktatu pokojowego na 30 tur, ach ten Bombel pacyfista :)
Bodek czekam na odpowiedź

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 22:10:42
juz jestem sorki

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 22:16:37
ja nie rozmawiam o miastach które mogą być zdobyta na Turcji , albo może będą zdobyte a może nie
rozmawiam o konkertnym mieście które IM ma na terenach byłej Kartaginy - Utica się chyba nazywa

jeśli w tej turze wyślesz propozycję pokoju do mnie i do persji z propozycją przekazania miast na cyplu i utici to mamy pokój.
[t

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-18 08:33:22
Bodek chciałbym przekazać to miasto ale niestety niby według regulaminu jest to niezgodne i nie wiem co teraz robić. Serwer chyba jednak siadł z tego co mi się zdaje ...

Peter (Imperium Peter) 2010-05-18 10:07:21
Dlaczego niezgodne?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-18 10:12:32
1) Można przekazać miasto tylko i wyłącznie jeśli gracz które je otrzymuje, bezpośrednio z tym miastem graniczy - styka się kulturą lub jeśli odległość pola bez kultury nie jest większa niż 1 kratka.

Handel podczas wojny:

1) Obowiązują te same zasady co podczas pokoju.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-18 10:24:43
Kolejny raz okazuje się że regulamin jest tak nieżyciowy, że się co najwyżej nadaje do *** na śmietnik.

No to teraz Bodek musi dojechac tam jakąś jednostką.
Albo możesz oddać miasto Laremu, czy kto tam ma kulture na styk i tego kogoś Bodek napadnie jedną jednostką, i akurat zdobędzie to jedno miasto...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-18 14:26:16
ehhhhhhh
beznadziejny jest ten punkt o przekazywaniu miasta tylko przy granicy, przecież na wojnie się często zdobywa miasta bardziej oddalone....

jedyne rozwiązanie to teraz podpisujesz pokój z persją i oddajesz miasta na cyplu, ja jadę kawalerię do Utici i ją zdobywam (zabieraj obrońców i pozostaw pustą) możesz sobie teraz pordukowac kasę w niej.
Po zdobyciu wysyłam pokój.

fatalny jest ten punkt w regulaminie i zupełnie nieżyciowy :(

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-18 14:28:16
jeśli się zgadzasz to dziś wyślij propozycję pokoju za miasta do persji i rozejm do mnie. Ja zrobię ture po persie i będę wiedział czy dotrzymałeś swojej umowy z nim.
Rozejm zerwę za kilka tur zdobywając Uticę i wtedy podpiszemy pokój

Peter (Imperium Peter) 2010-05-18 16:36:30
"ehhhhhhh
beznadziejny jest ten punkt o przekazywaniu miasta tylko przy granicy, przecież na wojnie się często zdobywa miasta bardziej oddalone...."

O zaraz jeszcze wyskoczysz że w rzeczywistości to np. Alaska nie graniczy z reszta USA :D

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-18 16:55:25
ooo i to jest argument domel Jak to czytasz to wytłumacz czy usa zrobiły wałek z ta alaska czy jednak zgodnie z regulaminem

Peter (Imperium Peter) 2010-05-18 17:51:12
USA miało wtedy inną wersje regulaminu :) i na pewno nie chciało żadnego wałka wykręcić :D

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-18 20:18:59
Ok, w takim razie pokój ale jak to Bombel wspominał okres pokoju na 30 tur po zawarciu oficjalnego rozejmu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-19 14:49:10
Już piszę tą wiadomość 5 raz ... ponawiam zapytanie czy IM dostaje 30 tur gwarantowanego pokoju ? Oczywiście chce aby Aztekowie jako sojusznicy dostali takie same gwarancję- kontaktujcie się z Bomblem :(

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-19 19:16:53
Dzwoniłem dzisiaj do znajomego który zajmuje się internetem i bardzo możliwe, że jednak będę mógł dalej zastępować Bombla i muszę znać sytuację.

Panowie czemu nic mi nie odpisaliście od wczoraj ? Na dodatek Bombel pisze mi, że nie zgadzacie się na ostatnie propozycje, nie chciałbym aby to było prawdą i czekam na Waszą odpowiedź.
Jeśli zaatakujecie Azteków to będą skierowane działania przeciw IM, jeśli jutro będę miał już jasną odpowiedź dotyczącą łącza to prawdopodobnie zastąpię Bombla z powrotem Bombla przez najbliższe 2 tygodnie.
Pod Kamieniem miłości stoi Wasze wojsko jednak co nieco stracicie na małym garnizonie, a wojsko w obwodzie stoi by dobijać ewentualne złamanie warunków które do tej pory ustaliliśmy- jednak jeśli spalicie miasto to chyba IM nie będzie miało już nic do zyskania z pokoju, taka jest moja opinia i powiem o tym Bomblowi.
Póki co doszliśmy do wniosków jak najbardziej oczywistych czyli:
-oddanie 2 miast Persji
-oddanie Utici w najbliższym czasie Egiptowi
-zakaz budowania statuy i ograniczenie szpiegowania
-zniesienie nacjonalizmu( zrobię to przed zakończeniem złotego wieku)
- i ostatnie moje jedyne warunki: odnośnie Azteka oraz pokoju na 30 tur( tu akurat jest wola Bombla)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-20 01:15:44
Jarek qrcze naprawdę dziś rozmowy trwały na innym tajnym bo niby Bombel powraca do nacji.
Teraz to ja już nie wiem z kim rozmawiać ???
Ustalcie kto kieruje IM i napiszcie dużymi literami.

CO do warunków to w zasadzie się niewiele zmieniły, dziś już maista na cyplu przeszły do Persji, moja konnica jedzie do Utici, ale NIGDY wcześniej nie było mowy o jakiś gwarancjach dla Azteka.
No sorki ale ja po prostu nei lubię sobie wiązać rąk i zobowiązywać się bez żadnego powodu że nie będę atakował jakiejś nacji i to aż przez 30 tur,
szczególnie że wcale nie mamm z nimi wojny i nigdy wcześniej na ten temat nie wspominałeś.

Ja żadnych gwarancji Aztekom nie daję, tak jak nie daje w zasadzie więkoszości krajom jakie znam. Rozmawiamy z IM i o IM.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-20 14:51:31
Ok Bombel juz zdecydował i to on póki co prowadzi nację. Bo do Azteków nie doszliśmy bo nie odpowiadaliście od 2 dni ... dla mnie bez gwarancji dla Azteków pokój całkowicie się nie opłacał zwłaszcza, ze Aztek był całkowicie po stronie IM ale to juz decyzja Bombla skoro woli się rozwijać zamiast ściąć zamiast raz poświecić trochę populacji dla sojusznika to jego strata, ze mną na pewno nie byłoby pokoju i w końcu byście się odbili( zakładając wzmocnienia które idą błyskawicznie + wprowadzenie slavery to parę tur i nie mielibyście się jak ruszać).
Ale to już przeszłość, rozmawiajcie z Bomblem mnie on tą decyzją zawiódł ale nie od dzisiaj wiemy jaki ma stosunek do "sojuszników" :)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-20 15:55:52
No widzisz Jarek, a tak się gorączkowałeś z tym odpowiadaniem.

Wyobraźnie to ty masz, że na kilkunastu miastach pogoniłbyś dwa państwa mające kilkadziesiąt i do tego z lekka wojska x10 :)
No ale spoko, pozyjemy zobaczymy co bedzie - a będzie pewnie fajnie, bo ciekawe czasy nastały... na pewno będzie okazja paru rzeczy sie nauczyć :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-20 16:28:18
Peter jak Ty mnie ewidentnie dołujesz :) Nie wyobraźnie tylko normalne wnioski z tego co widziałem Wam jakos się nie śpieszy do zbrojeń zwłaszcza Egiptowi teraz i gwarantuję Ci, że byś się odbił od IM i Azteka w pewnym momencie :)
Poza tym używając bacika ostro co 2 tury można sporo się dozbroić.
Ehhh masz szczęście, że z tego Bombla taki pacyfista ;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-20 23:02:27
Egiptowi do zbrojeń się nie spieszy bo tym co mam pozamiatałbym IM w obie strony sam, bez pomocy Persji.
Ale nic straconego jeszcze formalnie pokoju nie podpisaliśmy i możesz się o tym przekonać w sposób dość bezpośredni

Peter (Imperium Peter) 2010-05-21 07:49:02
Halo, halo, Bodek tu baza - weź tak Bodek nie fikaj, bo jak IM razem z Aztekiem da Ci klapsa w nos, to później przyjdą po mnie :)

PS
Cumea byś oddał w końcu, to by przynajmniej w ich łapy nie wpadło :D

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-21 14:54:18
No właśnie Bodziu nie fikaj mamy wszystko dogadane już niestety.
Jak sie dzielimy Aztekiem i kto będzie brał w tym udział ? IM, Lary, Persja, Egipt, Babilon oO ?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-21 15:53:53
dawaj ta turke jarek i podpisz OB bo czekam na twój ruch

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-21 16:03:55
Bodek ja turę zrobię po 17, w najgorszym wypadku po 19.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-21 23:45:37
Ależ mnie dzis korciło ............ AJAJAJAJAJAJAJAJ

Na przyszłość proszę nie wystawiać mnie na takie wielkie pokuszenie, formalnie jesteśmy w stanie wojny a tu cały stack podszedł prosto pod moje katapki.......

W każdym razie wytrzymałem i nie zdmuchnąłem .. UF
Jutro w ramach poprawienia humoru biorę Uticę.

(no to już drugi raz w tej grze gdy miałem wojska IM na widelcu i nie odstrzeliłem bo się dogadąłem wcześniej na tajnych)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-22 00:06:51
He, he co by nie mówić to Jarek ma farta, że sie Aztek wszystkim wystawił w zastepstwie na odstrzał...

Utica za Cumea? - Wchodzę!

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-22 15:05:47
Bodziu pokój to pokój, tak samo ja mogłem Twoich rycerzyków zjeść co by tu więcej nie mówić :) Mielibyśmy mniej więcej wyrównane rachunki ...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-24 11:43:27
Jarek skoro teraz Ty dowodzisz to jakieś screeny by sie przydały i jakies propozycje podziału Azteka żeby dymów międdzy atakującymi nie było o te jego miasta. Jak wygląda sytuacja

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-25 09:35:45
Jarek na dodatek teraz robisz turkę przed Aztekiem (tak się zalogowałeś w pierwszej turze wojny)

Także naprawdę spręż się z turkami bo po Tobie jest Aztek a potem dopiero MY.
Nie blokuj tur do samego końca

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-25 09:44:30
Spokojnie, ja turę zrobię gdzieś około 14-150 wiec nie ma paniki chyba nie muszę przypominać, że gra została wznowiona 2h temu ?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-25 09:47:55
po prostu po czasie Twoich wykonywanych ostatnio turkach dmucham na zimne

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-25 09:52:01
Bo ostatnio miałem kłopoty Bodziu jakbyś nie pamiętał co pisałem

Peter (Imperium Peter) 2010-05-30 17:07:10
Pozwolę sobie na małą uwagę odnośnie:

"Peter jak Ty mnie ewidentnie dołujesz :) Nie wyobraźnie tylko normalne wnioski z tego co widziałem Wam jakos się nie śpieszy do zbrojeń zwłaszcza Egiptowi teraz i gwarantuję Ci, że byś się odbił od IM i Azteka w pewnym momencie :)
Poza tym używając bacika ostro co 2 tury można sporo się dozbroić.
Ehhh masz szczęście, że z tego Bombla taki pacyfista ;) "

No i jak tam Twoje gwarancje odbijania się od połączonych sił IM i Azteka - nadal podtrzymujesz? :D

PS
Gratulacje za zdobycie azteckiej stolicy - zawsze to jeden sojusznik mniej :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-30 20:24:48
?? Peter kompletnie piszesz nie w porę, odbiłbyś się ale jak widać i IM zaatakowało Azteka, a my się dogadaliśmy. Rozdwojenie jaźni :) ?
Dzięki, takie miałem polecenie i się cieszę, że je wypełniłem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-30 20:34:41
P.S Ja tylko robię turki, polityka jest ustalana odgórnie od Bombla i wszelkie pretensję, uwagi proszę kierować w jego stronę odnośnie zjadania sojuszników :) Co do sił to IM wraz z Aztekami do dyspozycji miałoby ponad 200 jednostek spokojnie, oczywiście z czasem zyskalibyście nowocześniejszą + dwukrotnie większą armię i przyszlibyście i popalili ale na pewno nie takimi siłami jakimi dysponowaliście.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-30 20:55:30
A tak sobie drę łacha że właśnie dobiłeś sojusznika, którym niedawno nas straszyłeś :)
Zamiast z nim, Cheosem i Pontim zmontować koalicje która z miejsca nas by zatrzymała, to się nawzajem wybijacie - mód-malina po prostu :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-05-30 21:22:09
Wiem ale Bombel nie chciał poświecić jednego miasta nie ja, bo Wasza ofensywa by się zatrzymała przynajmniej od południa, a Cheos nic nie wspomniał o zawracającej grupie konnych taki z niego sojusznik :P
Poza tym ja nie chciałem słyszeć o pokoju jeśli Aztek nie dostałby gwarancji pokoju, teraz już chyba wszyscy znamy zwycięzcę otoczonego wiernymi sojusznikami :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum