www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "PAKT TZREZWIOSCI UMYSLU Z OGRANICZONYM ZAUFANIEM&
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 12:44   Pakt "PAKT TZREZWIOSCI UMYSLU Z OGRANICZONYM ZAUFANIEM&

Pakt numer 692, zaoony 2010-02-22 13:59:11 przez Cola (Imperium Cola)

Nazwa paktu: PAKT TZREZWIOSCI UMYSLU Z OGRANICZONYM ZAUFANIEM

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Cola
Deb
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 12:44   

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 14:05:16
zrobiem ten sam pakt tylko bez Cheosa skoro nie wszyscy mu ufamy :)

stacku Bombla nie widac a wojska Deba s od moich granic pewnie o tur
w obecnej sytuacji moemy
1) atakowa Azteka i czeka na rozwj wypadkw
a) Bombel przyczy si do rozbioru Azteka bo sobie nie odpuci
b) pomoe Aztekowi w obronie (w co wtpi)

w obu przypadkach Ponti i czesc wojsk Deba powinni atakowac Bombla

moemy te nic nie robic :D

ale jest tez plan by moe namwi Azteka na ataka na Bombla i go we czwrk jecha (to bdzie bardzo ciezkie bo Aztek to wierny kompan a jeszcze nas zdradzi i dopiero sie pokomplikuje)

macie jeszcze jakie pomysy/opcje?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 14:06:56
proponuje inny plan zjechac Bombla wspolnie z Aztekiem i potem zjechac Azteka

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 14:08:09
jakie sa powody zeby nie ufac Cheosowi?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 14:15:13
Deb Mu nie ufa i pisze raz do Ciebie a raz do mnie i w dodatku to samo wiec stworzyem nowy pakt
w dodatku Cheos i tak w obecnym zamieszaniu nie bierze udziau, ale trzeba Mu cos pisac bo za chwil odczuje e zosta odsuniety i moze sie zwiazac albo z Bomblem albo z leszkiem a tego bysmy BARDZO nie chcieli :)

PS watpie by Aztek sie zgodzi jechac Bombla, a nawet jesli to bedzie sciemnial i wezma nas w pulapke jak juz nasze wosjka przejd cae Jego Pastwo do granicy z IM
ja raczej bym nie ryzykowa :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 09:41:27
misie co taka cisza?
dziaamy co czy mam sie bunkrowac na granicy i wypatrywac skd przyjdzie atak :/

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 09:54:25
co mam napisac na teraz,ide wojem przez Kore i tyle

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 10:32:35
no ale jest jakis plan??
gdzie ja sie mam wojem ustawic??

w koncu nie ma decyzji czy jedziemy Azteka czy z Aztekiem Bombla??
jesli to drugie to kto prowadzi trozmowy z Aztekiem?? Czy w ogle je prowadzimy??

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 10:41:44
wasnie to sa pytania na ktre sam chce znac odpowied,czasem mam wrazenie ze to moze nasze armie sa wciagane na rze a nie odwrotnie :) i obym sie myli.

Jest nas trzech gowna role gracie tu z Debem wy obaj,brakuje mi sztabu z prawdziwego zdarzenia screenw,ruchow wojsk planow co do turki gdzie atakowac etc.Wszystko to jest takie o pupe potuc i wzbudza moja niechec ,zaczynam sie w tym gubic i by podejrzliwy

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 10:59:39
dokadnie takie samo mam odczucie :(
w pakcie z Debem prosi o screena mojego pogranicza z Aztekiem no to wkleiem ale cisza :(

Deb (Imperium Deb) 2010-02-23 21:48:28
Wykrylem stack Bombla niecale 10 jednostek na terenie Azteka. Niestety nie rozwale go sam, bo za malo wojska wzialem. Bombel mi kazal w tej turze wejsc na pole gdzie on stoi juz z Aztekiem, ktory ma same axy do 15 sztuk.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 22:13:57
widze dokadnie ten stack
poradzimy sobie bez problemu :)
pod warunkiem e nie jest to podpucha na max z Twojej strony bo widz e szykujesz sie jeszcze ucznikiem konnym w Twoim miecie na granicy ze mn

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 22:18:40
dopiero teraz go zobaczyes?

PS jesli rozbijemy im to to w zasadzie droga wolna przez Azteka do Bombla :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-24 14:44:25
O takie zapewnienie mi chodzilo. Chociaz, jesli moj lucznik konny, ktory sie zbudowal w przygranicznym miescie stanowi dla Ciebie zagrozenie, to czarno to widze. Ja mam zwiazane rece, a karku Cola nie bede za Ciebie nadstawial, jesli Cheos Cie zaatakuje, a wojska Pontiego sa wiele tur drogi od frontu.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 15:48:44
o jakie zapewnienie?
PS
mam rozumiec ze jezeli ucznik konny zbudowany w przygranicznym miescie stanowi zagrozenie dla mnie to znaczy ze musisz atakowac?
a jakby nie stanowi zagrozenia to bys nie atakowa?
nie rozumiem tego
Deb prosz Ci pisz janiej

a Cheos mnie nie zaatakuje - wrcz przeciwnie

i czym masz zwiazane rce?

PS2 napisz wprost czy wchodzisz z nimi i zdradzasz mnie czy realizujemy plan?
jesli mnie zdradzasz to musze negocjowac bo mnie wystawies do wiatru i nie zostawiem wojska koo Ciebie (czeka by powita stack Bombla i Azteka)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-26 18:46:13
Worker to akurat zadna strata. Strata jest fakt, ze przez wojne pewnie gdzies Ci Ponti wywalilo wojsko, a miales 3 tury zeby dolaczyc na teren Coli i jakos zorganizowac kontre, bo ja teraz nie moge nic tym swoim stackiem zrobic jak jestem przy Azteku i Bomblu, a oni maja wiecej wojska, a Cola dopiero docina wojsko. Dopiero jak podejdziemy pod miasto, gdzie bedzie Coli stack moge cos sensownego zrobic.
Cola nie obrazaj sie, bo bylem w takiej sytuacji, ze jakbym nie wypowiedzial wojny, to Bombel by mi wjechal z poludnia. Z reszta teraz nie na zarty szykuje kontre na Pontiego, wiec moze cos z tych naszych wojen jednak plynie dobrego, bo Bombel juz wiecej wojska nie wysle do Coli, a stack Bombla kontrujacy Pontiego mozna by rozwalic, pod warunkiem, ze Ponti rzeczywiscie wywolal wojne ze mna zanim wszystko dobrze przemyslal, bo ta wojna na pewno Ci Cola nie pomogla.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 21:35:38
Deb puknij si w czapke
trzepiesz porami bo wszyscy zyskaja a Ty jedyny stracisz na tej wojnie i pociskasz teraz e wejdziesz pod miasto zobaczysz stack itd - typowa gra na czas, a my naiwniacy mamy Ci uwierzyc po tym jak nas dymae od poczatku z niewinn min 9-cio-letniego poznaskiego sowika
jakby Ci umkneo to do wojny doaczy Cheos i Leszek i Celt, a mi jednostki si nie mno x3

jakbys ustala z nami "sojusznikami" co sie dzieje to bys sie nie musia zastanawia bo to my bysmy ich wciagali w puapke a nie odwrotnie i teraz wasnie by szo uderzenie na Bombla i pewnie przy pomocy wiekszej ilosci mocarstw.... no ale to trzeba byo zrobi wczesniej.... znacznie wczesniej

napisz Bomblowi e wiecej nie musi wysyac wojska bo 6vs1 nawet wy dacie sobie rad :rotfl2:
a Ponti e wypowiedzia wojn to mi akurat pomg a tylko Tobie zaszkodzi
moe sie nauczysz e zdrada nie popaca :)

PS po cos Ty w ogle wchodzi w gierke z Bomblem? Naprawde uleges Jego urokowi i "piknym" swkom i wizji wspaniaej przyszoci?

Aztek jest poscinany do zera... co mu dadza moje 2 miasta? NIC :)
Celt nie istnieje... przypucmy e to On dostanie 2 miasta i co zyska?? ...20 punktw?? :rotfl2:
Bombel?? ...dostanie miasto od Azteka i jako jedyny zyska a pewnie wemie troche twoich miast niedugo :) (i nie zdziwie si jesli Ponti nie jest z Nim juz dogadany)
Ty?? ...to juz ustalone - Ty stracisz :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 22:19:47
wyluzuj sie Cola.Tak czy srak mamy *** wiec po co jeszcze dolewasz oliwy do ognia.Deb wie co ma grac i co chce grac i tyle.Mozemyz awrzec pokoj i isc moja armia do ciebie

Deb (Imperium Deb) 2010-02-26 22:40:04
Cola, naprawde przesadzasz. Rozumiem, ze w kronice mozemy sobie dopiekac dla zmylki, ale to co piszesz tutaj jest zupelnie niepotrzebne. Dlaczego nie potrafisz zrozumiec, ze zrobilem to, co musialem, a Pontiemu sam pisalem wczesniej, ze idzie na Ciebie Cheos, LDeska i Beny. Ponti podjal decyzje szkodliwa dla naszego sojuszu niepotrzebnie, byc moze w pierwszej reakcji i chyba zdaje sobie sprawe z tego, ze to byl blad. Wzial pary workerow, rozwalil paru chariotow, OK! Blad ten mozna jeszcze naprawic - jest nas trzech, wszyscy mysla, ze jestesmy skloceni - naprawde uwazam, ze mozna z tego wyjsc z tarcza!
Zasadzke mozemy wciaz zastawic, ale Ponti musi isc teraz bezwzglednie do inzynierii, podalem recepte, dlaczego taka nieufnosc powstala, bo musialem zdobyc na chwile jedno miasto, zeby sie uwiarygodnic tamtym?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 23:17:15
no dobra sorry
na poczatku zaznacz e decyzje pozostawiam Ponticalowi

a teraz gars faktw :(
wiecie ile czasu zajmie zanim Ponti dojdzie do inzynierii? :(
jak ja mam sie utrzymac jak armie trzymam w zasadzie w jednym stacku a miasta mam puste?
Cheos zajmie 2 miasta na szybko a potem wejd w jedno zgrupowanie i musze bronic 4 miast wtedy :(
nie ma bata ebym to wybronil choc woja mam sporo ale no kurna nie ma bata
musiabym dostac zastrzyk z 30 woja no i oczywiscie twoje by musiao walczy po "wasciwej" (;) ) stronie

zostao troch czasu do nowej tury
czekam na konkrety
napewno cae wojo musiaby pucic od mojego poudnia
ja musiabym wycofac si w okolic stolicy
Ponti musiaby gnac wszystkim co ma od wschodu i wtedy nagle robimy pokj i otwarcie granic (prawdopodobnie musielibysmy razem turk robic choc przy zawarciu pokoju wyrzuci Ci za moje granice) ...hmm w takim razie musilibysmy byc nadal w stanie wojny ale wtedy nie bdziesz mg korzystac z moich drg

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 23:19:21
a no i skd mam wiedziec ze to nie kolejna zmya zebym nie puszca woja na Deba i ebym Mu pozwoli wejsc do mojego pastwa (tak jak poprzednio)?
jak tak sie stanie to przeciez wyjde na idiote
juz wyszedlem na naiwniaka a jakby to bya wypucha to wyjde na naiwniaka-kretyna

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 09:35:51
Ja swojego wojska nie moge juz wiecej wysylac Cola na Twoj front, bo jak dojdzie do pokoju, to mamy teleportacje. Chyba, ze moge Ci zaufac, a Ponti zakonczy wojne ze mna, to w trakcie naszej wojny bedac na Twoim terenie wykrece numer.

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 09:36:40
Niepotrzebnie Cola odbiles to miasto.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 10:35:19
Ty sie mnie pytasz czy mozesz mi zaufa?? :)

------------
do rzeczy :
mona zrobi tak :
oddaj Ci miasto (tzn opuszczam a Ty atakujesz i przejmujesz) dzieki temu masz wiksz mobilnos ale ja mam 1 miasto mniej do scinania na wojo :(
potem miasto wraca do mnie
ja bunkruj stolic i jak podejd pod stolic to Ty masz sta jakos tak przy mojej stolicy ebys mia ich w zasigu ataku (1 pole!!!)
wchodzimy wtedy razem do gry i atakujemy razem (w grze obmyslimy jak to zrobi bo bdzie tam sta stack poczonych si koalicji Bomblowej i mona wykorzysta wzorem Bodka regulamin czytajc go literalnie czyli moesz wybra ktry stack atakowac i komu wojne wypowiedzie bo nie ma w paktach jawnych nigdzie sojuszu oficjalnego :) )
moe si tez tak zdarzyc ze nie bedzie to miao znaczenia i moesz miec wojn z wszystkimi, ale o tym zadecydujemy juz w grze (mj tel 516 027 424)
no i pucimy z dymem ten ich stack a nam zostanie sporo woja

to wszystko co wyej napisaem dotyczy wojska ktre wylesz od mojej strony (tzn od strony naszych granic)

pamitaj e masz tez stack idcy tu za stackiem Bomblowej koalicji
i ten stack MUSI byc o krok za stackiem Bomblowym i nie moze sta na tym stacku Bo,mblowym bo bdzie teleport :( i kolejna wojna na forum :)
tym stackiem oczywicie te bdziesz atakowa jednoczesnie tylko z tyu

wklej mapy to rozrysujemy jak to dokadnie zrobi i policzymy jednostki
ja robolami zrobi siatk drg na kadym polu wok nas by bya maksymalna mobilnosc i pole manewru

PS Ponti musi migac wojem do mnie i po rozbiciu Bomblowych musimy pomyslec w ktra stron ic i z kims si dogada (mam nadziej e pracuje Ponti nad peterem bo napewno Bombla chciaby dorwac :) Peter tez moze wpynac na Ldeske :)
duo zalezy od tego ile rzuci na wojne Cheos i Ldeska ale watpie by sie jakos specjalnie babrali bo zdobed miasta od strony Cheosa bez zbednych strat (puste miasta) w dodatku Bombel jest przekonany o tym e ja nie mam wojska (nie wiem skd bo mj wykres jest pionowy ostatnio :) )

czy to si wydaje Wam sensowne?
nie mamy zbyt wiele czasu wiec trzeba to dokadnie rozrysowac i policzyc kazd jednostk
jak nam to wyjdzie to bdzie najlepsza akcja jaka bya zrobiona w jakimkolwiek dyplo (tuz obok akcji nukowania przez hedonicum :D )

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 12:43:07
Technicznie wszystko rozumiem i akceptuje. Tylko czy Ponti w to wchodzi, czy woli ze mna walczyc?

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 12:45:03
Miasto przejme w ostatniej chwili, zebys mial czas je scinac. Mysle, ze nie wczesniej niz za 3-4 tury, w zaleznosci od sytuacji.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 13:12:34
wejde i porobie screeny to policzymy ile dokadnie trzeba

ponti (Imperium ponti) 2010-02-27 13:47:54
wchodze w to nie mam wyjscia

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:09:58
a moe jakies inne propozycje masz?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-27 14:15:03
dobra napiszcie mi czarno bialym co mam robic teraz.mam przejmowac twoje miasto Deb i isc o COli ?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:17:29
ja zajme sie planem u mnie a co do miast miedzy Wami to juz poustalajcie

w kadym razie na teraz plan jest prosty : JAK NAJWIECEJ WASZYCH JEDNOSTEK MUSI SIE ZNALE NA MOICH ZIEMIACH :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 14:27:07
Wiadomo, ze ja bede mial wojne z Cola caly czas i zaatakuje selektywnie. Ponti, musimy pomyslec o tej propozycji przejecia miasta - troche kasy wpadnie, ale po podpisaniu pokoju jest cofka wojska i strata tury. Trzeba to dobrze przemyslec, nie wiem ile kasy wpadnie za to miasto, bo jest slabe. Jak przyspieszy inzynierie o jedna ture, a wojsko cofnie o dwie w sumie, to nie ma interesu.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:36:15
nie podpisujcie pokoju
niech mysl e tez macie wojne

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:37:52
jesli macie wojne fikcyjn to pilnujcie kolejnosci bo sie skapn jesli nie bedziecie przywioazywac do tego wagi

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 14:47:33
Jak nie podpiszemy pokoju, to Ponti do Ciebie nie dojdzie, bo przez moj teren ma 5 tur drogi do Ciebie. Chodzi o to, ze jak zdobedzie moje miasto, to zyska kase i bedzie mial szybciej inzynierie, ale potem i tak trzeba zrobic pokoj i open borders, wojsko mu sie teleportuje spowrotem pod granice.
Chyba, ze Ponti ma krotsza droge przez swoj teren, ale i tak pokoj musimy zawrzec i oglosic go jutro, albo pojutrze w kronice, zeby Bombel ganial swoim wojskiem raz w jedna, raz w druga strone.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 15:09:17
dziaajcie by byo dobrze ja juz wklejam moje wypociny :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: