www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Bodek - Peter" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Bodek - Peter" (Peter)

Pakt numer 649, założony 2010-01-19 08:43:48 przez Peter (Imperium Peter)

Nazwa paktu: Bodek - Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Peter
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 08:47:36
*** pomysl z tym przylaczeniem sie do embargo... zwlaszcza jak Lecho jeszcze ruszy wojem do mnie.
Mam wszedzie niezadowolenie i nie mam jak scinac, wiec moze bys kopsnal przynajmniej slonie, i zrobil jakas łódeczke żeby Damroce pokazac się tam od drugiej strony... kazda jednostka ktora tam zostawi, to nie polezie do mnie.
Z tymi sloniami to sie spiesz, bo jak ida razem z zulusem, to pozostaje mi jakies 10 tur cofania sie i... czekanie na kolejne dyplo...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 11:28:25
spokojnie spokojnie
Moim zdaniem Holender palcem nie ruszy. Wypowiedział wojnę żeby nei dawać Ci surowców. Wojskiem nie drgnie nawet ze swoich granic.
Zulus już czeka na sępa żeby mu wjechać.

Stawiam piwo że to lipa nie wojna i nawet do jednego starcia nie dojdzie.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 11:44:20
Fajnie tak kibicowac za morza i obstawiac wyniki :)
Obrabiaj lepiej szybko te slonie na wypadek gdyby Leszek mi ich nie podeslal... a ja tne dalej bo nie rozumiem do konca co sie dzieje, a zwykle w takiej sytuacji ścinka woja jest najlepszym rozwiazaniem...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 12:26:40
Galerke wyciąłem.
Słonie podłączam.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 23:49:08
No i skończyło się rumakowanie Damroka z Leszkiem razem wjazd mi robią.
Popływaj mu tą galerka niech cokolwiek zostanie na zapleczu.

A i jak masz jaki kolwiek wpływ na Leszka to możesz go ponamawiać żeby do mnie nie właził tylko dał się finom powybijac 1 vs. 1, to się wybronie :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-19 23:52:15
To ja mu nie popływam tylko normlanie wypowiem wojnę i cosik spalę.
Katapy w następnej dopiero będę miał.

A Leszke jeśli jest z Damroką w sojuszu to dla mnie mega niedobrze i zapewne zrobie wszytsko żeby ten sojusz rozbić od środka.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 00:14:42
No i to rozumiem jako konkretne działanie a nie jakieś podziemne ciu-ciu babki.
Jaraj co się da, i aby tylko Leszek do mnie nie wszedł to go do ostatniego miasta będę mordował...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:07:42
Za ile możesz podpłynąć, z aile możesz wojnę wypowiedzieć?
Oczywiście mi zależy żeby jak najszybciej, nawet bez zadawania strat, aby tylko jak najwiecej wojska musiał zostawić na zapleczu, bo dosłał teraz słoni i zrobiło sie naprawdę ciepło...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-20 13:19:01
wojnę mogę wypowiedzieć choćby dziś, ale...
galerkę mam jedną, załadować mogę na nią rydwany a on ma słonie.
Za dużo to mu nie spalę :(

Konstrukcję teraz powinienem wymyślić dopiero w tej turze i potem jazda konna...
No niestety nei jestem finem i nauka u mie kiepska była, ruszyła dopiero 2 tury temu jak wszedłem na repre z piramid.
Musze odczekać 5 tur i powrócić do niewolnictwa żeby te słonie ściąć...
No dopiero wtedy mój atak byłby bolesny dla Holendra.

ALbo opcja druga - wypowiadam wojnę i nic nie palę tylko się kręcę bez sensu i udaję że jestem groźny ale nic nie walczę. Jedyny plus wtedy to szybkość bo mogę to zrobić nawet w następnej turze.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:23:42
Wybieram opcje najpierw opcję dwa, a następnie ścinaj słonie, albo nawet axami podpływaj... tylko wiecej tych galerek nabuduj żeby sama ich obecność zmuszała do zatrzymywania tam woja...
Ja się moge cofać max 10 turek (tracąc przy tym wszystkie główne miasta), póżniej nie ma już gdzie.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-20 13:27:41
Czy jeśli by Zulus się nie wtrącał to dasz radę się wybronic ??
realnie zulusa mogę zmusić do wycofania sporej grupy woja ale wtedy zostajesz 1v1 z Holendrem...

Jak wtedy oceniasz szanse ?
masz własne katapki ??

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:49:27
Tak, jeśli zulus się nie wtrąci to dam rade się wybronić.
1 vs. 1 z Holendrem będzie ciężkie ale dałbym rade - kwestia ile miast bym się cofał.

Katapki w tej turze kończe wymyślać - mam przygotowane 6 lasów do wycinki, i 4 miasta na scinke, więc troche katap będzie z tego i łącznie ponad 20 toporów na dobijanie.

Jak możesz zulusa zmusić do wycofania się, tak swoją drogą?

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 07:45:24
Jak masz obawy przed wywolaniem wojny to weź może przynajmniej stateczkiem podplyn pod granice, tak żeby przynajmniej go troszke zaniepokoic.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-21 12:18:02
spoko
daj mi chwilkę
Holender i Zulu się do tej wojny od ładnych 15 tur zapewne przygotowywali a ja się wczoraj dowiedziałem o sytuacji.
Także daj mi chwilkę żeby choć jakies wojo podciągnąć w tą stronę.
Planowałem włąćzyć państwo policyjne, teokrację ściąć z 8 miast i wypowiedzieć wojnę w tej samej turze.
To by wywarło na Holendrze dobre wrażenie, ale skoro jest taka nagła potrzeba przemyślę żeby jakoś szybciej zadziałać.

Naprawdę się staram ale to minęła 1 tura, no musze lekkie przytgotawnia zrobić.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-21 13:36:42
Spoko, spoku, tylko u mnie terenu na cofanie sie za duzo nie ma :( to troche nalegam...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 21:45:20
No i wielka wojna miała być a się zrobiła mała masakra tylko :)
Nie powiem pomoc od Kinga była konkretna i nawet jak by zulus szedł razem dalej to byśmy ich zatrzymali.
Oczywiście tak jest dużo przyjemniej, gdyż straty w woju są znacznie mniejsze, co napawa optymizmem w związku z rewizytą w holandii.
Mam nadzieję że sie tam za duży tłok tylko nie zrobi, ewentualnie nie pozabijacie się o to...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-01-31 22:37:06
Spoko
Jak już wcześniej mówiłem mi nie tyle zależy na tym żeby przejąć miasta Holendra co bardziej na tym żeby Zulus nie przejął ich zbyt dużo.

Przyj na Holandie ile się tylko da i zajmuj co się da.
Ja spokojnie dobijam Etiopie (bo muszę) potem płynę do Holadnii. Jak się zdążę na coś załapać to dobrze, jak nie zdążę to trudno. Oczywiście w rozmowach z Leszkiem jestem twardy jak skała i domagam się wszytskich miast po wikingu ... tak żeby nie myślał że sobie całą Holadnię dla siebie przywłaszczy.

Jak widziałem mape od Leszka to tam samego pustego terenu pod holadnią a nad zulusem jest lekko na 4 dobre miasta nie licząc tych co już holender postawił i stoją...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 23:51:26
Ja szatkuję do Holandii po miasta po Vikingu, co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-07 14:36:30
Halo co jest grane z tymi żądaniami Kmera?

Czy będzie desant z Twojej strony w Holandii?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-07 15:32:08
Co do Kmera to zobaczę o co chodzi

Co do desantu to wtopiło mi na pechowym randomie sporo jednosteku przy szturmie na stolice Didiego. Walnąłem 7 katap (prawie wszytskie padły :( ) w 20 jednostek wroga i pomimo tego dobijacze naginęli albo są mega ranni :(
Podlecze się i idę dalej ..

Peter (Imperium Peter) 2010-02-08 10:08:15
My lecimy i tak do neigo maksymalnie szybko jak tylko się da, bo każda tura to u niego ścinka.
Desant nawet 4 jednostek może być bardzo ważny, więc cały czas będe o to Cie męczył :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-13 15:24:38
ej
co to się stało że nagle zacząłeś mnie szpiegować ??

Peter (Imperium Peter) 2010-02-13 23:16:44
Tylko żeby widzieć wykres, to będziesz miał w razie czego info jak wyglądasz na tle reszty państw których mam wykresy...

Peter (Imperium Peter) 2010-02-14 12:56:26
Widzę misjonarza :)
Osiedlaj go w pierwszym mieście jakie spotkasz idąc na poludnie - Ectabane czy jakoś tak.
Ja juz wprowadziłem rele i zaraz powprowadzam po koleji we wszystkich maistach.

Brałem udział w glosowaniu (dalem wstrzymanie sie bo mam minimalna liczbe glosow i Twoje pewnie wystarcza) bo okazuje się ze Damroka mial Twoją rele w jednym miescie (ale takim ze nie ma tam zadnego zasobu i pracuje jako jedynka na gorce, wiec zrobić tam misjonarza to z 10 tur...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-14 13:12:13
no troszkę qrcze lazł ... jednak lądem to jest spory kawałek.
Misjonarza chciałem dać do stolicy ale twoje państwo twoja wola - ładuje w pierwszym napotkanym mieście.
Damroka miał Konfu ??
Nigdy z nim nie miałem OB więc dziwne ...

Nawet Cola włączył konfu :D Jednak darmowe młotki to spory bonus.
Po dwóch budynkach to jak extra zloze miedzi w kazdym miescie.

Peter (Imperium Peter) 2010-02-14 13:16:48
Zanim do stolicy dolezie to dwie tury straty, do tego to pierwsze miast ma tylko 3 kratki na których pracuje a rozmiarem dochodzi już do 4, więc spokojnie tam dotnę 2-3 misjonarzy którzy polaza dalej...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-02-19 12:31:05
Wprowadziłem to policyjne i zrobiłem lekką docinkę żeby sobie sąsiedzi nie myśleli za dużo.
Aha na tym morzu nad Holadnią jest jedna wysepka i chciałbym się na niej osiedlić. Chyba nie masz nic przeciwko ?
No i kiedy śmierć Pieniążka ?

Peter (Imperium Peter) 2010-02-19 16:33:40
Daj mapy to obadam tą wyspę bo planowałem miasto na wybrzeżu postawić i nie wiem czy się surowce nie pokryją...

Peter (Imperium Peter) 2010-03-04 14:40:52
No to trochę ożywie kronikę w kwesti naszej granicy :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-04 14:46:14
spoko
ja też regularnie podkręcam atmosferę w kronice na lini Zulus - Egipt

Dzięki temu sporo krajów nie wie co się dzieje i zgadują kombinują ;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-06 23:05:37
i jak widać już się ponti władował miastem tam gdzie były barby ....

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 10:43:09
Sprawdzę w tej turze bo mam seta na docinkę żeby go tam osiedlić...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-08 11:03:19
nie musisz sprawdzać.
Mam tam flotę i miasto stoi Majów jak byk.

Pisałem Ci że on tam już podchodził od dawna i gdybym nie spalił miasta to zająłby je Ponti 2 tury temu.

A z Pontim to tam się robi niezły burdel :D

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:14:46
Ech szkoda :(

Peter (Imperium Peter) 2010-03-11 09:31:01
Tym stateczkiem to proponuje już Ci dalej nie podpływać w moim kierunku... bo się z automatu jakoś stresuje...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 16:12:59
Egipt niestey będzie uczestniczył w tej wojnie.
I wygląda na to że będziemy w przeciwnych drużynach.
Nie chce Ciebie atakować ale jeśli Czarny wchłonie teraz Kmera to już praktycznie wygrał dyplo. Nic go już później nie zatrzyma bo nawet nie będzie potrzebował nowych ziemi. To co ma plus większość Kmera mu wystarczy już do końca dyplo.

Nie mogę bezczynnie się temu przyglądać.

Na razie nie będę palił twoich portów, choć jeden jest pusty i w zasięgu łódki ale to chyba jeden z ostatnich przejawów dobrej woli z mojej strony.

Namawiam do zaprzestania tego ataku, neich się Czarny leje z Kmerem 1v1 jak taki twardy. Będą się dłuuugo lać i staty młotków będą spor po obu stronach.

Opamiętaj się Persie

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-15 18:24:32
czekam na Twoją odpowiedź
bo sporo uzależniam swój ruch właśnie od tego co usłyszę od Ciebie

Peter (Imperium Peter) 2010-03-15 22:21:26
Szlajam sie po Londynie i z doskoku jestem przed kompem dlatego odpisuje teraz.

Przed wojna namawialem Leszka żeby zgodzil sie oddac pare miast Kmera dla Ciebie.
O wojnie z Toba nie bylo mowy, zreszta jestem jej przeciwny.
Kmer dlugo nie powalczy z Leszkiem w tej wojnie, atak jest zbyt dobrze przygotowany, za duze sily ida na Kmera, za pozno Kmer sie zorientowal co sie dzieje i dlatego po prostu fizycznie nie zdazy nascinac wojska...

Jak wejdziesz do walki u Kmera to nie wykluczone ze zaraz Bombel do Ciebie wlezie - nadrukowales cudako, odleciales w techach, to tylko czekaja wszyscy na okolo zeby sie dobrac...

Ja w tej wojnie ide sobie z tylu jakas drobnica i naprawde gram drugie skrzypce jak nie trzecie albo i ostatnie... :(

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-18 15:50:02
Kmer z leszkiem wbrew pozorom powalczy dłuuuugo

jesli by byl pokój to niezgadzam się żeby Leszek dostał miasto z Kolosem.
Ma ono być dla Ciebie.
W ten sposób zostanie zachowana równowaga w rejonie a nie że tylko Czarni biora wszystko co najlepsze

Peter (Imperium Peter) 2010-03-19 01:29:39
Mi tam pasuje miescina z kolosem bo bym troche podciagnal nauke.
Mysle że to nie jest problem dla Leszka gdyż dla niego glównym klopotem byla nieprzewidywalnosc Kmera...

Peter (Imperium Peter) 2010-03-28 22:50:27
No i jak tam rozmowy z Efe?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-29 00:58:16
trwają, odezwe się jutro jak już będę znał szczegóły,

wszytsko teraz zależy od zachłanności czarnych oraz od determinacji kmera do tego żeby odgryzać się na czarnym już na zawsze do końca gry....
Postaram się jutro jakoś obie te kwestie załagodzić

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-30 19:08:26
no nie ma co ukrywać że nawet ze wsparciem Kmera to wybronienie tego będzie graniczyć z cudem

Bodek (Imperium Bodek) 2010-03-31 16:54:07
a może by tak King ze swoją Mongolią wjechał Bombelkowi jak już do mnie wszytskim udeżą koalicjanci Miłości ??
On tam ma super blisko a zapewne Bombelek za dużo w miastach nie pozostawił

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-03 16:11:35
Po analizie mapy -
nie ma innej możliwości Czarny musi utłuc Kmera,
bez tego nigdzie się nie ruszy żadnej wyprawy do Ciebie nie zrobi

Granica z Kmerem jest dla Zulusa KOSZMARNA
Grupką konną można się władować prawie w dowolny punkt Czarnego
W jedną turę 50 kawalerii staje po dowolnym z 5 jego najważniejszych miast.
Ze stolica włącznie
Wchodzę po Czarnym z terenów Kmera wpadam tak że szachuję równocześnie stolicę i inne 2 duże miasta.
W następnej Czarny może se tylko draftnąć je i poczekać aż spłoną...
Masakra

Aż przemyślę czy tak nei zrobić :)

W każdym razie wzniosek jest jeden Czarny MUSI ubić Kmera bo inaczej jego państwo jest jak otwarta książka

Peter (Imperium Peter) 2010-05-09 10:16:11
Cheos władował we mnie szpiegostwo 800/200 jest.
Widzi moje miasta, zastępuje go Leszek, to może nie wypatrzy konnicy.
Jak wypatrzy to będziemy widzieć po ich ruchach co się dzieje i najwyżej się wycofamy.
U Bombla wszystko spoko jak na razie - widzę miasta.
Daj szpiegostwo na Cheosa żeby widzieć jego miasta, bo moi szpiedzy nie zdąża obstawić całego terenu tak żeby mieć pewność, że nie będzie tam jakiejś zasadzki.

Dasz radę z tym szpiegostwem na Cheosa?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-09 20:10:20
Obstawiam że:

Ponti wygadał się wszytskim że moje rycerze się przezbroiły do kawalerii,
były pod Twoimi granicami i prawdopodobnie Zulus myśli że jadę tym do niego przez Twoje ziemie.
Stąd Zulus cały czas draftuje rifle i ścina (obstawiam że kawalerie)

Na razie spokojnie jedziemy zgodnie z planem w stronę granic z Babilonem i Bomblem

Peter (Imperium Peter) 2010-05-09 20:21:20
Następna turę jak będziemy robić, to wchodzimy do mongoli.
King się zgadza na przejazd ekipy ale... jak zwykle małe ale - Bombel ostro szpieguje Kinga i trzeba zakładać ze widzi jego miasta.
Trzeba popatrzeć na mapę i tak ruszyć żeby się przemycić pomiędzy miastami (nie mam mapki ale wydaje mi się to możliwe z tego co pamiętam).

Jak Twoje szpiegowanie Cheosa - widzisz miasta?

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-09 20:54:02
nie ma szans na widzenie miast
Też władował we mnie z 500
ale skontrowałem że jest prawie równo

Mnie niestety pół świata szpieguje i nie jets mi łatwo kontrować wszytskich
Nawet TY we mnie dajesz (nei wiem po co)

Popatrzyłem sobie ile ma Bombel w Kingu i jeśli widzi to tylko miasta z żydowstem więc te właśnie trzeba omijać.
Pozostałych nie widzi na bank

Peter (Imperium Peter) 2010-05-10 07:38:14
Konnica poszedłem na jedna kratkę na północny-wschód od złota (na pustyni) u Kinga.
W następnej turze można stanąć na świnkach nad Samarakandem i jak King zrobi droge to w jedną ture jesteśmy u Bombla.

Bombel pisze na tajnych, że się nie da zaskoczyć drugi raz i pyta gdzie idę swoim stackiem wojska (ale nie wiem czy chodzi o piechotę czy o konnicę) i że jak w stronę jego maist to odbierze to jako akt wrogości.
Tymczasem wojskiem rusza zupełnie od czapy i ładuje słonie i zapowiada się że konnice też na cypel, a piechote zostawia nad Rzymem.

1. Będziesz miał tam konnice zeby to zdjąć i nie uciekło do macierzy? To wtedy rajd konny nie musi wracać po świetym mieście tylko może zjarać Bomblowi pół państwa, bo nie będzie miał fizycznie jednostek...

2. Co robimy piechotą - czekamy jeszcze turkę i zaganiamy co się da na cypel i gnieciemy?

3. Co ze szpiegowaniem Cheosa - jak pisałem szpiegami nie zapewnię 100% bezpieczeństwa (za późno wyszli, ewentualnie konnica za szybko jedzie).
Ja żeby widzieć jego miasta to musiałbym dać 1700 pkt. a mam raptem 300 - jak to u Ciebie wygląda?

PS
I weź z tym szpiegostwem na Ciebie już nie rozpaczaj - dałem 100 pkt. jednorazowo a lamentujesz jakbym w miastach wszystko widział :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-11 16:14:33
Ruszyłem się zgodnie z planem ale co do szpiegostwa:
Kingowi się coś pomyliło bo to on ma wpakowane w Bombla mase punktów a nie Bombel w niego. Cheos też nei widzi miast Kinga, albo nie wie albo udaje i robi nas w wała.

Ustawiłem się jednak za miastem 2 kratki na wszelki wypadek.
Wojsko półónocne tez stoi w zasięgu ale na własnym terenie bo i tak Bombel widzi wszystko bo ma u mnie speara

Atak za 2 turki na obu frontach równocześnie :)
Niech Konfucjusz bedzie z nami

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-16 23:47:46
heheheh

czyżbyśmy po zjaraniu tylu miast jeszcze na deser podpisali pokój i dostali za darmo te 2 ostatnie miasta ???

tak coś mi się widzi
trzeba by dobrze przemyśleć warunki pokoju bo Czarny ruszył na Turcje i zupełnie się nie spodziewa że MY możemy mieć szybko wolną armię :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 08:58:10
Dałem konnice pdo Kamień miłości (jeden strzelec, 2 katapy w zasięgu, więc max to 2 strzelców będzie).

Czarny pompuje wojo za szmal, czy to Ty uniwersytety strugasz i dlatego odpadasz na wykresie (pomija straty na wojnie, ale to co padło to zatrzymuej twój wykres a nie jego. A jego pionowo zaczyna iść do góry)?

Co do pokoju, to już odpycham kulturką i jestem gotowy jak coś na przezbrojenie i jechanie Bombla do końca (przy okazji azteka jak coś będzie nie halo).

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 09:07:04
[t[tja uniwe

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 09:33:21
Coś takiego chcę zaproponowac Jarkowi - masz jakieś ewentualnie uwagi/sugestie?

-----------------
1. Nasze wojko wyskoczyło w tej turze pod Kamieniem Miłości gdzie masz jednego strzelaca i w zasięgu 3 kratek 2 katapki.
Po drafcie będziesz miał tam max 2 strzelców, więc miasto jest do spalenia.

2. Mam kasę na przezbrojenie 20 axów na strzelców, więc te miasta na cyplu wezmę sobie co byś nie robił - po prostu są nie do obrony,a masz tak mało katapek że można spokojnie podchodzić.

3. Zostałeś zupełnie sam (polityka Bombla wystawiania po kolei sąsiadów zaowocowała), nawet aztek nie ma jak Ci udzielić pomocy bo sam zaraz może być ofiarą.

4. Ide po astro (ty nie masz szmalu na to) i zaraz galeonami twe galeyki pogonię, że skończy się przerzucanie woja (a drugi front konnica to nic przyjemnego, zwłaszcza jak piechota dojdzie).

Reasumując to się jakoś specjalnie nie garnę do pokoju, ale skoro jeśli jeszcze wojska nie upgrejdowałem to możemy pogadać.
Wzięcie tego jednego miasta na cyplu jest zupełnie bez sensu, gdyż kulturka z drugiego będzie masakrować i gospodarczo i taktycznie - ciągle będzie zagrożneie że możesz w ture zaatakować.
Dlatego te oba miasta na cyplu trzeba rozpatrywać razem - nie ma problemów z kulturką, nie musze trzymać za dużego kontyngentu, starczy że na wodzie przypilnuję.

Moje warunki:
1. Oba miasta na cyplu do Persji
2. Games do Persji tak jak było przed wojną
3. Zero szpiegowani oraz łażenia szpiegami, na okres obowiązywania paktu.
4. Zmiana civików - zejscie z nacjonalizmu i demokracji na okres obowiązywania paktu.
5. Flota IM w postaci 3 galeyek z tego morza zostaje rozwiązana i na okres obowiązywania zawieszenia broni nie produkujesz żadnych jednostek morskich.
6. Pakt obowiązuje na 25 tur i na 5 tur przed końcem odbędą się rozmowy ustalające czy zostaje przedłużony na kolejny okres (albo obie strony przedłużają albo ktoś informuje że rezygnuje z paktu o nie agresji).

Peter (Imperium Peter) 2010-05-17 22:45:57
Kurka, coraz mniej podoba mi się ten pokój z IM.
Zwłaszcza na 30 tur.
Może jednak byśmy go dobili co???

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-17 22:51:31
hmmmm 30 tur to chyba za dużo rzeczywiście ...

zależy co bysmy z wojem w tym czasie robili

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-19 09:56:14
wiec jak czytam te ich propozycje 30 turowego pokoju to mam jeden wniosek.
Bierzemy miasta , nic nie odpisujemy w sprawie 30 turowego pokoju, po upłynięciu regulaminowych 10 tur szuakamy pretekstu każdego jaki się da żeby ponowic działania wojenne i przeprowadzić trzeci rozbiór Imperium Miłości :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-19 11:37:27
"Oszukać niewiernego - to nie grzech", a Bombel od czasu Dyplo 3 to niewierny paskudny, którego jak się oszuka, to nawet nie tyle co grzech a wręcz dobry uczynek radujący serce i duszę się robi.

Ja to bym Bombla jechał do końca, ale skoro robimy ten pokój to niech będzie, że trzeci rozbiór za 10 tur - zło wciąga, jak chodzenie bo bagnach...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-21 00:35:58

Tu masz aktualne położenie armi azteckiej oraz plan ataku. Prosty jak konstrukcaj cepa, chyba ze ucieknie ale to już jego problem nie nasz.
Daj mi namiary gdzie jest armia Jareczka czy idzie na północ do macierzy koło mojego głownego stacku.

Tak się pyszni na tajnych to może dam mu malutką lekcję. ;)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-21 07:39:26
No oczywiście ze przez moje tereny napiera... do tego podzielił armie - konnica jedzie przodem (i jest już w Rzymie) a piechota drałuje z tyłu :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-21 12:24:20
Aztek właśnie przyciął dość rozpaczliwie wszelkie swoje miasta.
Ciekawe co zrobił z armią ?

O której dziś możesz zrobić turkę bo wypadałoby zrobić razem.
No i czy atakować ten stack Bombla ??

Ja w sumie mu troszkę wierzę że on chce teraz się do nas podłączyć i raczej uważam że mógłby się kiedyś przydać w walce z Zulusem.

Ale naprawdę nie wiem co zrobić atakować teraz rozdzielone jego wojsko czy nie...

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-28 12:06:10
Oj jak sie zrobiło nerwowo pod ostatnimi miastami Azteka.
Coś czuję że za chwilkę tam jakaś wojna między najeźdźcami wybuchnie

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 12:16:33
He, he rozkręcili się chłopaki :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-28 12:18:44
no ale to ja też mogę zostać tym zaatakowanym qrcze.
A jeszcze mi kultura nie skoczyła w Seulu.

Co sądzisz o planie żeby tą samą ścieżką co ostatnio spalić kolejne Święte Miasto. Tym razem przejechać przez Bombla i spalić to w Babilonie :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 13:04:41
Myslę że to dobrze że nie mam świętego miasta :)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-28 13:24:32
ALe możesz z braku laku zjarać to z Latarnią.
Masz pod samym mokrym noskiem ;)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 14:58:37
Latarni termin ważności już się skończył i moze byc mocno nie strawna ;)

Bodek (Imperium Bodek) 2010-05-30 00:08:17
po dzisiejszym ataku Babilonu na mnie ....
to jeszzce parę turek i będziesz miał następną spadającą gwiazdę ;)
Niech no tylko podejdzie w moje granice

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-03 21:52:27
Może byś wreszcie przestał mnie szpiegować ??
Normalnie zmuszasz mnie do włądowania w Ciebie solicdnej dawki szpiegostwa zamiast w Zulusa :(

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-08 23:24:41
hej
śpisz ????

Kolejne kraje pakują się do wojny a Ty zamierzasz cosik zrobić wogóle czy wychodzisz z założenia że qrcze sam ich wszystkich rozwale ;)

No masz tą armię prawie jak Cheos ale coś nic nią nie działasz, jeszcze widzę ewakuujące się oddziały z terenów Rzymu jak wracają do macierzy..

Może byś tak choć te kilak jednaostek zgrupował z moimi i tak troszką choć postraszył całe to tałajstwo.
Jeszcze "twój" sojusznik Mongolia też jak się domyślam idzie z nimi ramię w ramię a Ty nawet dyplomatycznie nie próbujesz go przekonać ....

ehh
mieliśmy we dwóch rozwalić cały świat i co ...

Peter (Imperium Peter) 2010-06-09 07:46:51
Pewnie że spałem, sorki ale miałem taki dzień męczący że padłem jak kawka.
Dziś kolejny, ech... no ale najważniejsze że powoli normuje wszystko.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-10 14:15:35

Tak wygląda ich stack idący na Seul.
Pod Cuma powinniśmy ich swobodnie wybic wszystkich do nogi, jeśli oczywiście podrzucisz troszke rifli i dział. Ja tu ściagma sporo woja ale potrzebne będą dobijacze mocniejsze bo słonikami to nawet po katapkach ciężko idzie dobijanie rifli agresywnych :(
Buduję troszkę kolej w stronę rzymu, mógłbyś też pociągnąć,
przedstawiciel Korpa jest już w Yorku i w następnej jest w Twoim pierwszym mieście.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-10 14:54:35
Eee, to wcale tego tak dużo tam nie idzie jak dramatyzowałeś...

Peter (Imperium Peter) 2010-06-11 23:22:15
O no pięknie - miałeś pobudować tory do mego miasta granicznego. Mówiłeś że pobudowałeś, a wyszło że akurat kratka na której stoi wojsko ma drogę a nie tory, i nie mogę przejść wszystkim do Ulsam.
masz ci los iść tylko konnicą do Ulsam, czy czekać?
Iść tylko piechotą?
Wszystkim dreptać przez Twoje tereny?
Ech - byłem przekonany że skoro rozmawialiśmy o tej drodze to ona tam jest, tak że swoich workerów tam nie podsyłałem...
No pięknie zupełnie, Twoi workerzy budują sobie dodatkowe tory u Ciebie już nawet nie w linii prostej, tylko na zapas...

A może nie chcesz żeby się mieszał u do wojny?
To powiedz normalnie, a nie takie zniechęcanie poprzez naciąganie na koszty i co gorsza rozdzielanie armii.
masz ci los, naprawdę nie wiem co robić - rozdzielanie armii to u mnie ostateczność, ech...

Peter (Imperium Peter) 2010-06-12 10:04:41
Dobra - musiałem, więc sobie poradziłem sam z tymi drogami.

Co do Twoich zastrzeżeń iż mam słaba armie (przez co w podziale łupów mam mieć mniej) to się zupełnie z tą opinia nie zgadzam :)

Jak wejdziesz do Dyplo to zobaczysz jaka jest sytuacja - koalicja pobudowała miasto i się w nim zakisiła.
Ja jestem gotowy na wjazd do Pontiego i przyjęcie na czołowe wszystkiego co ma.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-15 17:26:47
Tym korporacyjnym ziomkiem to możesz się pobudować w tej mieścinie co stoisz malutkiej (jest do ścinania przeznaczona, to z niej będę spokojnie następnych wycinał i będzie szybciej).

Co do ich armii to mają:

Moja axów wesoła ekipa:

LDeska

Posted: 2010-08-27, 11:39   

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-16 10:06:11
No dobra dobra ;)
przekonała mnie ta Twoja wesołych axów gromadka.
Ja dorzucę też ze 150 swoich jednostek może nie tak równe jak Twoje (same rifle i kawaleria) ale za to trochę piechoty Ckmów - które przyjmą na klatę najsilniejsze uderzenie wrogów żeby Twoje axy mogły uderzać w kontrze. No i Kawalerii też mam niemało.
Z weselszych newsów to po przebrojeniu wreszcie wyprzedziłem Zulusa w armii a Ty jesteś już dosłownie o włos za nim.
Niestety przez tą wydaną kasiorkę oddaliły mi się destry a Czarny naścinał tych parowców sporo i muszę zwolnić blokadę morska Holadnii.
Ale destry pojawią się tak czy inaczej wkrótce.

Reasumując:
Wchodzimy na czołowe pod Seul. Przekonałeś mnie.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-17 13:05:50
Mamy troszkę za mało dział, i katap w sumie też niezbyt wiele.
Postaram się jeszczę troszkę dorobić ew przezbroić katapki do dział

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-17 13:42:52
aha no i jednak zostawię tutaj tą konnicę w odwodzie gdzieś żeby jej nie widzieli.
Chyba rzeczywiście chłopaki szykują tutaj swój największy atak w dyplo.
Ukryj się w polach miłości i najlepiej to jakieś siege jednostki jeszcze skombinuj, ja tu może kilka lemingów dorzucę z centrum.

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-18 14:14:41
nie zapomnij żeby dziś zrobić screena z sytuacją w miescie z Latarnią u Zulusa.
CO jest w mieście a co na morzu.

No i chyba Cheos rzeczywiście chce uderzać na Cuma taki boski wiatr...
Bo nawet nauke dał na 0 i wali we mnie spziegostwem na maxa.
Zrobiłem mu misję kontr żeby za dużo w moich miastach nie widział :)
Ale to raczej dowód na to że grają w myśl zasady teraz albo nigdy,
Bombel idzie po biologie i raczej zgarnie korpa Sushi - to tak z innej beczki

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-18 22:55:30
RUSZYLI

Jeśli chciałeś uczestniczyć w największej bitwie w historii wszystkich Dyplo to właśnie jest przed nosem.
Wleźli na moją kulturę.
W następnej atakujemy, będzie rzeźnia jakiej jeszcze świat nei widział.
Troszkę mie martwi że mamy mało broni siege dział i katap.
Zebrali 262 jednostki....
nie to żebym nei mówił ale jakbyśmy wtedy weszli to jak pod nóź..
a teraz oni sa pod nożem.
Ty masz 217 i ja ok 170, mówię około bo jeszcze draftuje i ciągne lemingi.
Przezbroiłem co się dało i teraz już wszystko w rękach randoma....
Ustaw się tak żeby cie nie widzieli ale żebyś był w zasięgu

No i jutro koniecznie trzeba się zgadać przed turką

Bodek (Imperium Bodek) 2010-06-20 23:18:03
No i jeszcze raz gratuluję udanej akcji

Może jak podwójny Wam tak dobrze wszedł to co dopiero zrobicie w potrójnym ...
WOW

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum