Wywiad z projektantem Civ5
Reply to topic

: Wywiad z projektantem Civ5
Gamasutra zamieściła wywiad z głównym projektantem Jonem Shaferem który kieruje całym projektem Civ5. Można się tam dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, jak np. że prace nad Civ5 rozpoczęły się w połowie roku 2007 czyli zrobienie całej gry zajęło im 3 lata.

Wywiad z Jonem Shaferem

.

www.leszekbiega.pl - blog biegowy
:
Ciekawe wyjątki:
- pracują 3 lata nad Civ5
- zespół ma teraz 52 osoby
- wyrzucili religię bo nie pasowało to do nowego modelu dyplomacji - szczególnie państw-miast

Nie podoba mi się że Jon mówi o tym że chcieli zmienić model dyplomacji z liczbowego (modyfikatory na plus i minus jak jest w civ5) na taki "z elementem tajemnicy". Czy to prostu ładne określenia słowa "random"?
W końcówce wywiadu przyznaje że pierwszą grą która go pochłonęła był Panzer General - czyli już wiemy skąd ten model walki i że pewnie będzie on bardzo zbliżony do PG.

:
Teraz w V nie będzie punktów dyplomacji- tak jak napisałeś LDeska. To mi się bardzo podoba. W parę tur najgorszy wróg może stać się najlepszym przyjacielem. Z życia wzięte. Kto by pomyślał, ża naprzykład taka Japonia polubi Amerykę i będą współpracować ;) Bardzo, bardzo duży plus!

:
Szczerze mówiąc w Civ4 były takie sytuacje że AI miał do mnie dużo dodatnich modyfikatorów i żaden albo jeden ujemny o małej wartości a mimo to i tak mnie atakował. Czytałem kiedyś opis gry Sulli który zrobił test - był bardzo miły względem Gandiego który niby usposobienie ma też bardzo pokojowe ale gdy dysproporcja techów i wojska zrobiła się duża to on i tak go zaatakował...

:
Dokładnie, i takich dziwnych zachowań AI jest więcej w CivIV. Z nowym systemem dyplomacji wiąże duże nadzieje.
Najbardziej mnie denerwuje sytuacja gdzie np. Napoleon tłucze Montezume, po czym podpisują pokój, ja w następnej turze atakuje Napoleona co powoduje, że u Montezumy mam -1 bo nagle Napoleon jest jego Best Friend! :rotfl2:

Jako, że w civ gram głownie co-op a czasami ffa będę naprawdę bardzo rozczarowany jak po wyrzuceniu religii w dyplomacji niewiele się zmieni.

[iframe]https://www.strava.com/athletes/5192417/activity-summary/0d0879e3d06fe9faec659c9326205e52dba86e42[/iframe]
Reply to topic
Jump to:  

Czas generowania strony : 0.24 s.