www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Skąd pochodzimy? Ewolucjonizm ,Kreacjonizm czy moze coś ....
Author Message
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 38
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11210
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-07-30, 00:42   Skąd pochodzimy? Ewolucjonizm ,Kreacjonizm czy moze coś ....

Ostatnio czytam wiele artykułów naukowych popularnonaukowych i fantastycznych zupełnie ale pare rzeczy nie daje mi spokoju.W przeciwieństwie jednak do wielu oszołomów z paranormalnych portali wszystkie poniższe informacje które napisałem sa prawdą którą bardzo łatwo sprawdzić poza tym będe podawał linki

Czy zadawaliście sobie pytanie - jak powstał człowiek?

Najbardziej popularne są dwie teorie ewolucjonizm ,czyli preferowanie Teorii Darwina ,że człowiek pochodzi od małpy na skutek ewolucji oraz kreacjonizm ze stworzył nas Bóg.
Ostatnio jednak po przekopaniu wielu róznych stron internetowych ,ćzesto fantastycznych niektórych nawet częsciowo głupich ale także książek naukowych poruszających ten temat zacząłem się zastanawiać nad zupełnie inna teorią która wyda się głupia lub fantastyczna ale nie jest pozbawiona sensu. Jest to mianowicie teoria przymujaca i ewolucjonizm i kreacjonizm w jednym w bardziej naukowy sposób.

Zastanawiam się po prostu czy człowiek nie został w jakiś sposób wyhodowany przez rasę będącą przed nami ,być moze byli to kosmici ;) albo rasa żyjaca przed nami Ziemska będąca na o wiele większym poziomie techniczym powiedzmy Atlantydzi.Wyhodowano nas na podstawie ich własnych genów oraz genów najbardziej zaawansowanej małpy ,prawdziwe byłoby stwierdzenie ,że człowieka stworzył Bóg (Bogowie) i że pochodzimy od nich i stworzył nas na swoje podobieństwo .co ciekawe nawet to żebro Adama mogłoby się zgadzać :)
Tak jak my teraz eksperymentujemy z genami,klonowaniem czy DNA tak oni równiez mogli posiąść ta wiedzę.Historia człowieka jest bardzo krótka i nasze czasy które mozemy opisać mozna zawrzec w ok. 10000 lat jest to tak znikoma ilośc lat w porównaniu do zycia naszej planety ze szok.Jest zadziwiająco krótka ,pojawiliśmy się tak naprawdę znikąd od razu wchodzac w dość zaawansowaną fazę rozwoju (Egipt,Sumer) tak naprawde nie wiemy skad pochodzimy i czym jesteśmy poza tym ze jesteśmy zdecydowanie bardziej zaawansowani od innych istot na Ziemi


Są naprawde namacalne rzeczy które moga byc podstawą do tego by wierzyć ze taka cywilizacja istniała


Piramida.

- piramide datujemy na ok.4500 lat za czasów Cheopsa otóz jest na niej widoczna korozja wodna a wody nie moglo tam byc nie wczesniej jak ok. 10000 lat temu.

- jest to do tej pory najcięzsza budowla na Ziemi

- do XIX w. byla to najwyższa budowla na Ziemi

- jest ona niemal doskonała pod wzgledem obróbki bloków a także co dziwne nie zapadła się przez ten czas na więcej niz 3 cm pomimo ze ówczesna inżynieria dopuszcza zapadanie budynków na ok. 15-20 cm

- miliony bloków tak dokładnie zrobionych ze nie włozysz miedzy nie żyletki

Jak to możliwe?czy np teorie ze Wielka Piramida istniała znacznie wczesniej a wszelkie te mało udane schodkowe piramidy ,mastaby były tylko marna kopią tej dużej bo faranowie chcieli dorównać nieznanym mistrzom? Jak cos takiego udało się zbudować ludziom żyjacych w czasach które przyjmujemy za datę powstania.


- Mechanizm z Antykithery

to jest naprawde prawdziwe cudo dośc niewytłumaczalne.Naukowcy musieli zweryfikowac pogląd na temat zaawansowania technicznego starożytnych którzy zbudowali przyrzad rowny zegarom z XVIII wieku.Kto wie na czym mogli się wzorować?

http://pl.wikipedia.org/w...m_z_Antykithiry

- bania Herona

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_Herona

powstała w I wieku turbina parowa.Heron wymyślił także maszynę na monety.Jak wrzuciłes monete leciała woda z kranu ,eksperymentował także z ciśnieniem.


Czy częsciowa wiedza tamtej zaginionej cywilizacji mogła jednak przetrwać w tego rodzaju pracach?Moze wynalazcy czy budowniczowie mieli dostep do innej wiedzy zachowanej w księgach czy zapisanej lub skopiowanej a które teraz nie sa dla nas dostępne.Samo zniszczenie Bibiloteki Aleksandryjskiej obecnej dla powyzszych wynalazców mogło zawierac bezcenna wiedzę która zaginęła.


A jak mozna wytłumaczyć wiedzę plemienia Dogonów??? Którzy byli przekonani ze obok Syriusza znajdują się trzy obiekty a obecna wiedza dopiero teraz zaczyna to potwierdzać...

http://www.podroze.pl/wyp...i-syriusza,196/


Sumerowie

Na pieczęci sumeryjskiej znajdujacej się w Muzeum w Berlinie istnieje obraz układu słonecznego z 9 planetami oraz jednej dodatkowej która wywołała kataklizm przed ok. 4,5 mld lat i dzieki której powstał nasz Księzyc?

http://pl.wikipedia.org/w...kiego_zderzenia

Skąd Sumerowie mogli wiedzieć o Plutonie, Neptunie i Uranie - planetach poznanych współczesnie za pomocą teleskopu ?
Osobną dziedziną, w której Sumerowie zanotowali niezwykłe osiągnięcia była wiedza astronomiczna i matematyczna. Cała koncepcja sferycznej astronomii, obejmująca krąg 360 stopni, zenit, horyzont, oś niebieską, bieguny, ekliptykę, równonoce powstała, jak się dziś sądzi w Sumerze. Sumeryjska wiedza o Słońcu i Księżycu zaowocowała pierwszym kalendarzem, który powstał w 3760 r. p.n.e. w mieście Nippur. Sumerowie stosowali 12 lunarnych miesięcy, dających w przybliżeniu 354 dni, do których dodawali 11 dni, by wyrównać do roku solarnego.
Wyjaśnieniem tej sytuacji może być fakt, że kult bóstwa lunarnego (Księżyca) przewyższał kult bóstwa solarnego (Słońca), stąd np. bóg Księżyca- Sin był ojcem boga Słońca - Szamasza. Dzięki Sumerom mamy 24 godzinną dobę, podzieloną na 12 godzinny dzień i noc, z godziną podzieloną na 60 minut. Wyjaśnieniem tego niezwykłego osiągnięcia jest fakt, że Sumerowie stosowali system 60-siętny, dzięki czemu operowali tablicami matematyczno - astronomicznymi z wielokrotnościami liczby 60, np. 360 stopni, czy 3600 sekund.świetnie sobie radzili z liczbami niewymiernymi jak √2 i pi Nadali gwiazdozbiorom nazwy, z których do dziś zachowały się np. Skorpion, Byk, Lew. Najpierw Sumerowie, później Babilończycy rozbudowali kalendarz oparty na całkowicie powtarzających się kompletnych czyli synodycznych fazach Księżyca, wykorzystując synodyczne okresy Księżyca jako podstawę 12-miesięcznego roku liczącego 360 dni. Z podziału roku na 360 dni wywodzi się podział obwodu koła na 360 stopni. Wszystko to było podstawą do nadejścia astronomii matematycznej, w której sumeryjsko-babiloński system sześćdziesiątkowy z zapisem pozycyjnym był wynalazkiem na miarę wynalezienia alfabetu. Zapis pozycyjny umożliwił rozwój arytmetyki algebraicznej.Sumerowie posługiwali się równaniami kwadratowymi oraz liczbami większymi niz miliardy.

Jak możecie to racjonalnie wyjaśnić? :)

A jak mogli wyginąc nasi domniemani protoplaści ze nie ma po nich śladu?

1 potop i kataklizmy

w kazdej niemal kulturze poczawszy od Indian amerykańskich ,plemiona Azji,Egipcjan ,Żydów.Chińczyków,starożytnych cywilizacji Sumerii czy Babilonu i naszej religii chrześcijańskiej pojawia sie na początku magiczne słowo potop.Potop taki musiał byc globalny niszczacy większośc planety a takich "Atlantydów" mogło byc już bardzo mało zyjących w małych skupiskach ,może zniszczyła ich choroba albo mieli problem z rozrodem ale nigdy nie osiągneli liczebności populacji ludzkiej.Ten potop kompletnie mógł ich zniszczyć i nie pozostało po nich śladu ,nie znamy materiału z którego budowali ani ich technologii.Mogła być także inna przyczyna np wybuch wulkanu Toba 75000 lat temu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Toba


Wtedy samej ludzkiej populacji zostało ok. 10000 mozna przecież przyjąc ze zostaliśmy wyhodowani do jakiejs funkcji np niewolników lepiej przystosowanych do życia na tej planecie i dlatego przeżylismy a oni nie.

Co ciekawe prawdą jest ze raz na jakis czas zdarzają rózne inne czynniki meteory przebiegunowania ,trzęsienia ziemi na gigantyczną skale etc.

Są w wielu kulturach dośc ciekawe stwierdzenia o końcu świata co ciekawe może pradawna cywilizacja zgineła używając broni masowego rażenia porównywnywalnej z naszą wojną nuklearną? wytłumaczyć to cięzko


np : Indianie Hopi

"Zginęli w ogniu z nieba"

"Pojemnik z popiołami pewnego dnia może zostać zrzucony z nieba, co spali lądy i zagotuje oceany"


Apokalipsa św.Jana

6 pieczęć - nadszedł dzień gniewu Baranka (Chrystusa), następują straszliwe kataklizmy;
7 pieczęć - nastał półgodzinny spokój, a później koniec świata

Hinduskie Wedy - Mahabharata to jest najlepsze :) księga ma pare tysięcy lat.... datowana na 6500 pne... a kultura hinduska jest obok chińskiej jedyna kulturą starożytną w ówczesnym świecie.

pare cytatów

Wyrzucono pojedynczy pocisk załadowany całą energią wszechświata. Żarzący się słup dymu i płomienia, jasny jak dziesięć tysięcy słońc, wzniósł się w całej swej wspaniałości... Była to nieznana broń, żelazny grom, gigantyczny wysłannik śmierci, który w popiół obrócił wszelki lud Vrishni i Andhaka... Ciała były tak spalone, ze nie dawały się rozpoznać, włosy i paznokcie odpadły, gliniane naczynia rozpadły się bez żadnej widocznej przyczyny, a pióra ptaków stały się białe. W ciągu jednej godziny wszystkie potrawy stały się niejadalne... w ucieczce od owego ognia żołnierze rzucili się do strumieni, aby obmyć swoje ciała i sprzęt...


Dwa takie pociski spotkały się w powietrzu. Wówczas ziemia wraz z wszystkimi górami, morzami i drzewami zaczęła dygotać, a wszelkie żywe stworzenia zostały porażone energia tej broni i ogromnie ucierpiały. Niebo stanęło w ogniu, a dziesięć stron horyzontu napełniło się dymem...

Mahabharata [księga Dronaparwan]

Było tak, jakby wszystkie żywioły zerwały pęta. Słońce kręciło się w kółko. Wypalony ogniem broni świat zataczał się w gorączce. Rozszalałe słonie biegały tam i z powrotem w poszukiwaniu schronienia przed potwornym żarem. Woda stała się gorąca, zwierzęta zginęły, wróg padł jak podcięty kosą, a huk ognia powalił szeregi drzew. Słonie ryczały straszliwie i martwe padały na ziemię, ich ciała ścieliły się na dużym obszarze. Konie i wozy bojowe spłonęły. Tysiące wozów uległy zniszczeniu, a potem nad morzem zaległa martwa cisza. Rozszalały się wiatry i ziemia się rozjaśniła. Ukazał się przejmujący grozą widok. Potworne gorąco zniekształciło martwe ciała, które nie wyglądały jak ciała ludzi. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o takiej broni i nigdy wcześniej nie widzieliśmy broni równie okrutnej.

Cięzko powiedziec czy to literacka fantazja autora czy moze jakis przekaz ustny z dawnych czasów.


Dośc ciekawe są także podobieństwa wielu kultur które teoretycznie nie powinny miec ze sobą kontaktu,budowa piramid nie tylko w Egipcie ale także wsród Majów,Azteków a także w Chinach (piramida z Xian) chociaz cięzko tu powiedzieć bo przy badaniach mumii Henut-Taui znaleziono ślady liści koki i nikotyny które to rosliny rosły lub nadal rosna tylko w Ameryce Płd.....

Ciekawym ludem byli także Guanczowie zyjacy na Wyspach Kanaryjskich biali o niebieskich oczach i blond włosach zyli w okolicy piramid ,co ciekawy posługiwali się zaawansowanym systemem gwizdów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Guanczowie

Podobieństwa mogą świadczyć o pradawnym "korzeniu"

A ostatnio studiujac życie Leonarda da Vinci utknał mi najbardziej znany obraz czyli
"człowiek witruwiański"
nie sądzicie że nas stwórca musiał w sposób dośc zaawansowany znac się na geometrii symetrii i matematyce? porównajcie to do szympansa czy innych małp człekoształtnych a także np neandertalczyka

Co sądzicie ? :)

Tak zaawansowany technika musiała jawić się pierwszym ludziom jako prawdziwe narzędzie Bogów i tak mogli ludzie ICH postrzegać.
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Age: 97
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7431
Piwa: 185/68
Location: Stolyca
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-07-30, 02:06   

Gdy byłem szczawikiem to z innymi szczawikami nocą gapiliśmy się w gwiazdy i nasuwało się natarczywe pytanie, czy to możliwe że w tej nieprzeliczonej masie gwiazd (i planet) tylko tu na ziemi zaistniały warunki by powstało życie? Wówczas nikt nas nie był w stanie przekonać, że planeta ziemia jest jedyną w swoim rodzaju kolebką życia.
Jednak te teorie dość skutecznie są wymazywane przez wszelakiej maści strażników wiary by mogli stare pisma tłumaczyć w wygodniejszy dla siebie sposób.
_________________
Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jarek1333 


Helped: 1
Joined: 20 May 2009
Posts: 2687
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-07-30, 02:31   

Sporo ciekawych faktów, zadziwiające rzeczy i zjawiska o większości nie wiedziałem i sam coś pewnie poczytam o tym tylko już nie w tym tygodniu :oczami:
O piramidach, mechanizmie z Antykithery, bani Herona czy odkryciach Summerów ( no poza wykorzystywaniem wielokrotności liczby 60) wiedziałem nawet już przed przeczytaniem postu :)
Jeśli chodzi o kulturę grecką parę ciekawostek można znaleźć w Maratonie( w tym te które już opisałeś-jednak to nie jest książka poświęcona tej tematyce ;)
Last edited by jarek1333 on 2010-07-30, 02:33; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Centurion Helped: 9 times
Age: 35
Joined: 24 Feb 2008
Posts: 10005
Piwa: 52/22
Location: Poznań
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-07-30, 07:22   

Fajny pości, sporo ciekawostek, aż sam sobie doczytam czego jeszcze nie wiem :)

Rudi2 wrote:
Gdy byłem szczawikiem to z innymi szczawikami nocą gapiliśmy się w gwiazdy i nasuwało się natarczywe pytanie, czy to możliwe że w tej nieprzeliczonej masie gwiazd (i planet) tylko tu na ziemi zaistniały warunki by powstało życie?


To jest klasyczny temat, że tak powiem. Ja tam szczerze nie rozumiem, jak można wierzyć/uważać/być przekonanym, że życie powstało tylko na Ziemi skoro ilość systemów gwiezdnych we wszechświecie dąży do nieskończoności. :)
(ale w teorie o ufolach badających ludzi to już nie wierzę żeby nie było, no tak z wierzeniem w coś na gębę to mam duży problem :D )
_________________
- Dlaczego Poniatowski przeniósł stolicę do Warszawy?
- Bo chciał oddychać wiejskim powietrzem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bombel79 


xfire: bombel79
Helped: 12 times
Age: 38
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 10476
Piwa: 63/4
Location: Raj na ziemi
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-07-30, 08:24   

najgorsze jest to ze chlopaki moga wpasc i nawet sie nie zorientujemy ze nas juz nie ma...

ale coz, cokolwiek bedziemy mogli zrobic za jakies 100-200 lat... niestety ostatnie 15-20 lat to dramat w zakresie eksploracji kosmosu...

PS
a mi ciagle sie wydaje ze uczestnicze w jakiejs grze... tylko takiej bardzo realnej... i ze moge pomoc mojemu szefowi wygrac... gorzej jak jego przeciwnik sie wkurzy :)
_________________
"W świecie wariatów, to normalny jest świrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 38
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11210
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-07-30, 09:27   

Można do tej teorii dodać jeszcze naszą różnice w pigmencie skóry ,mamy 4 podstawowe rasy ludzki biali ,czarni,zółci i czerwoni (chociaz tutaj pochodzenie jest wyraźnie od rasy żółtej) czy np takie szympansy mają różnice w kolorze swojej skóry?Sa tylko różnice w kolorze futra.


Podział ten nie jest aż tak bardzo dziwny kiedy trzymajac sie tej teorii ze mogliśmy zostac wyhodowani i oddzielono naszą przynależnośc najprostszym sposobem czyli kolorami.

- rasa czerwona (Ameryki)
- rasa czarna (Afryka)
- rasa biała (Europa i cześc Azji)
- rasa żołta (Azja)

moglibyśmy np zostać podzieleni wcześniej wg.

- przynależności do danej społeczności naszych twórców czyli Pradawncyh zamieszkujacych dany kontynent

- przynależności do wykonywania poszczególnych obowiązków (czarni są np myśliwymi a żółci gotowali dla naszych Panów etc)

Zobaczcie ze rasa ludzka mimo powszechnego juz teraz multi kulti stara się nie mieszać krwi z innymi rasami,ciagle 95% zwiazków jest pomiędzy danymi rasami.

Sa równiez ciekawe rzeczy zobaczcie ze nam jako białym cięzko jest rozpoznać 5 chińczyków czy czarnych stojących obok siebie nawet jezeli wczesniej można było się na nich przypatrzec to potem i tak mielibyśmy trudności.To samo maja chińczycy w stosunku do innych ras im cięzko jest rozpoznać stojacych obok siebie białych z czym my nie mielibyśmy żadnych problemów.Świadczy to o tym ze jednak w genach mamy zawartą przynależnośc do danej rasy jako naszej społeczności.Nie mówię juz tutaj o różnicach w postrzeganiu świata ,filozofii etc.

Co ciekawe np rasy także inaczej widzą i inaczej rozpoznają kolory.


My jako rasa inteligentna także rozdzielamy jak najprościej pewne społeczności ,np plac budowy czy zakłądy pracy gdzie kolory kostiumów pracowników dzielą ich na podział wykonywanych obowiązków no inżynier ma inny kolor niż pracownik laboratorium.
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Opiart xfire: Opiart
Helped: 1
Joined: 29 Apr 2010
Posts: 213
Location: Szczecin
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-07-30, 11:23   

Swego czasu przeczytałem bardzo kontrowersyjną książkę Williama Bramleya "Bogowie Edenu". Autor wywraca dokładnie do góry nogami obowiązującą oficjalnie historię związaną z powstaniem człowieka, szczególną uwagę zwracając na Homo Sapiens Sapiens, czyli współcześnie istniejący gatunek człowieka.

Gliniane tabliczki odkryte (na przełomie XIX i XX wieku) w Niniwie, stolicy Asyrii i w Nippur, pozwoliły zrekonstruować dzieje państwa Sumerów. Bardzo ciekawy jest cytat z glinianych tabliczek:

"Gdy bogowie tak jak ludzie
pracowali cieżko i cierpieli od trudu
A trud bogów był wielki
Praca była ciężka i zmartwień było moc"**

Tabliczki z Sumeru*** przekazują nam informacje o grupie istot pozaziemskiego pochodzenia, które z racji posiadanej wiedzy, technologii oraz umiejętności zarządzania zasobami, narzuciły swoją władzę pierwotnym ziemskim społecznościom. Opisują powietrzne pojazdy jakimi poruszali się bogowie a rzeźby i figurki przedstawiają sposoby ubierania się tych istot, bardzo przypominające współczesne skafandry kosmiczne.

Czy natura tych istot była stricte Boska czy jednak były to istoty z krwi i kości, podlegający takim samym prawom natury jak inne stworzenia materialne? I tu Sumerowie stwierdzają, że były to istote stricte materialne, o podobnych do ludzkich potrzebach żywieniowych oraz seksualnych (tabliczki wspominają o ludzkich prostytutkach dostarczanych przybyszom), a co za tym idzie była to rasa dwupłciowa.

Przybyli na Ziemię jeszcze przed powstaniem tu człowieka w dzisiejszym rozumieniu. Planeta była piękna, więc Osadnicy chętnie się tutaj osiedlali, jednak ogrom pracy jaką musieli wykonywać doprowadzał do niezadowolenia i buntów. Nierzadkie były przypadki morderstw, zemsty itp. Budowali miasta, konstruowali systemy nawadniające, prowadzili prace górnicze i cholera wie co jeszcze. Było to społeczeństwo hierarchiczne, w którym słabszy był wykorzystywany przez silniejszego. Elita Osadników postanowiła rozwiązać problem ciągłych buntów i harówki niższych warstw.

I tu do pracy przystąpili inżynierowie genetyczni, wykorzystując jako materiał wyjściowy różne gatunki hominidów, zasiedlających planetę oraz materiał genetyczny obcych, stąd mowa o podobieństwie fizycznym pomiędzy stwórcami a człowiekiem.

Obcym udało się stworzyć inteligentą istote, którą zamierzali wykorzystać do ciężkiej pracy fizycznej.
Nie jest jasne ile prób dokonali, ale koronnym osiągnięciem był homo sapiens sapiens, czyli współczesny gatunek człowieka. Jasne jest, że tak stworzona istota pojawiła się nagle i co ciekawe, badania antropologiczne to potwierdzają, umiejscawiając pojawienie się homo s.s. około 30 tyś. lat temu.

Jednocześnie naukowcy stwierdzili nagłe zniknięcie w tym okresie homo sapiens neanderthalensis, czyli neandertalczyka. Jest to bardzo dziwna i zastanawiająca zbieżność. Nie potwierdzono tego naukowo, ale bardzo prawdopodobna jest celowa i planowana eksterminacja neandertalczyków przez obcych Osadników. Pewnie chcieli rozwijać i dbać tylko i wyłącznie o wytwór własnych inżynierów gen. i zapobiec krzyżówkom, co negatywnie wpłynęłoby na poziom inteligencji nowego człowieka.


Powyższe informacje zaczerpnąłem z książki "Bogowie Edenu" Williama Bramleya.

Szczerze mówiąc, uwielbiam "historię świata wg. Sumerów". Kompletnie wywraca obowiązującą wersję, rozpowszechnianą przez fanatyków religijnych oraz najbardziej wpływową część świata naukowego. Treść starożytnych tekstów jednoznacznie wskazuje kim byli nasi stwórcy, jak nas stworzyli i w jakim celu. W przeciwieństwie do obecnie obowiązującego, fantazyjno - romantyczno - mitycznego kanonu, teksty sumeryjskie walą z grubej rury i bez ogródek, poprawności politycznej i innych żałosnych frazesów, opisują niewolniczy charakter idei o dumnie brzmiącej nazwie Homo sapiens sapiens.

Uważam, że mimo szokującej dla większości ludzi treści, warto zapoznać się z zapiskami Sumerów, czy to poprzez książkę Bramleya czy też przez lekturę twórczości Zecharii Sitchina. Warto pamiętać, aby ww. treści traktować w formie hipotezy, a nie jako prawdy objawionej. Nie można w tym wypadku wykluczyć fałszerstw oraz przeinaczeń ze strony "pośredników".

Jeśli opowieści Sumerów są zmyślone przez nich samych (zakładam poprawność tłumaczeń), to zastanawia mnie jaki cel by im przyświecał. Jako przedstawicieli Homo s.s. na pewno interesowało ich skąd pochodzą, skąd się wzięli, po co zatem kłamstwa i manipulacje. Tak się składa, że na przestrzeni tysiącleci ta wiedza była niedostępna, z czego wynika, że elicie władzy zależało na ukrywaniu przed ludźmi tego typu informacji, które do pracy na dobrobyt tejże elity przecież nie zachęcały, wręcz przeciwnie.

Szeroki dostęp do wiedzy Sumerów oraz rozprzestrzenianie się wiary w ich przekazy, mogłoby znacznie utrudnić działania wszelkiego typu ludzkim nadzorcom, prowadzić do morderstw i krwawej zemsty za życie w znoju i trudzie ze strony niewolniczej większości. Niestety, dostępu do wiedzy społeczeństwo nie miało. Ale że jakoś należało uzasadnić niedolę i nędzę ludności, odpowiednio przetworzono starożytne przekazy, wymyślono bogów lub boga, idee grzechu pierworodnego, odkupienia, kary za grzechy, co skutecznie zniechęcało do wszelkich prób wyzwolenia się spod jarzma.
Bardzo prawdopodobne, że realną wiedzę o sposobie powstania człowieka, zniekształcili sami obcy Osadnicy. Należy przypuszczać, że posiadali głęboką wiedzę z dziedziny socjologii, w tym socjotechniki, politologii czy zarządzania, a co za tym idzie manipulacja, intrygi czy spiski były chlebem powszednim elity Osadników.

Obserwując obecny stan ziemskiego społeczeństwa, nietrudno zauważyć duże podobieństwo do społeczeństwa Osadników, czy też Nadzorców, jak chce W. Bramley: hierarchia, podległość służbowa, fasadowa demokracja - a w rzeczywistości rządy bankierów i korporacji) żerowanie na słabych i bezradnych, ludobójstwa (ze starożytnych tekstów wynika, że Nadzorcy wielokrotnie dokonywali rzezi na ludziach, przeważnie w okresach sporego przyrostu naturalnego), system represji i kar dla kontestujących system - a co za tym idzie ostracyzm społeczny dla "innych" - zagarnianie większości dóbr i majątku przez wąską elitę bankierów i przemysłowców, etc., itp. - jesteśmy podobni do naszych panów i stwórców, ciekawe jak długo jeszcze będziemy akceptować ten stan rzeczy?

** - W.G. Lambert, A.R. Millard, "The Babylonian story of the flood, with the Sumerian flood story by M. Civil", Oxford at the Clarendon Press, 1969, str. 43
*** - starożytny region, południowa część Mezopotamii (dzisiaj południowy Irak). Zamieszkiwali ją Sumerowie, którzy stworzyli wysoko rozwiniętą cywilizację, uznawaną za kolebkę kultur Bliskiego Wschodu i Europy. Największe miasta sumeryjskie to: Eridu, Ur, Lagasz, Umma, Uruk, Kisz, Sippar. Co ciekawe, miasto Ur to wg. ST miasto, z którego pochodził Abraham, aramejski kupiec, którego klan uznawany jest za pierwszą żydowską społeczność.

Źródło: http://www.paranormalne.p...showtopic=20733
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 38
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11210
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-07-30, 11:49   

Akurat staram się unikac tutaj takich tekstów zwłaszcza Sitchina który jest populistą ale to co przytoczyłem jest to czysta wiedza lub odkrycia które łatwo sprawdzić.ICh hierarchia czy system społeczny jest dla nas nie do poznania.

Nie wiem czy pochodzili oni z Kosmosu czy tez tak jak my wyewoluowali na Ziemi.Cięzko powiedziec dlaczego nie ma po nich śladu ale z drugiej strony nie wiemy jak budowali swoje budowle oraz w jaki sposób i jakiej technologii używali moze jeszcze jej nie odkrylismy lub nie odkryjemy nigdy. I nie wiemy czy istnieli bo to tylko Teoria.
Niektóre jednak fakty są naprawde zadzwiajace zwłaszcza wiedzy pierwszych cywilizacji
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 38
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11210
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-07-30, 12:07   

Opiart wrote:
Obserwując obecny stan ziemskiego społeczeństwa, nietrudno zauważyć duże podobieństwo do społeczeństwa Osadników, czy też Nadzorców, jak chce W. Bramley: hierarchia, podległość służbowa, fasadowa demokracja - a w rzeczywistości rządy bankierów i korporacji) żerowanie na słabych i bezradnych, ludobójstwa (ze starożytnych tekstów wynika, że Nadzorcy wielokrotnie dokonywali rzezi na ludziach, przeważnie w okresach sporego przyrostu naturalnego), system represji i kar dla kontestujących system - a co za tym idzie ostracyzm społeczny dla "innych" - zagarnianie większości dóbr i majątku przez wąską elitę bankierów i przemysłowców, etc., itp. - jesteśmy podobni do naszych panów i stwórców, ciekawe jak długo jeszcze będziemy akceptować ten stan rzeczy


Taka prawda, cokolwiek ludzie spotkaja niezrozumialego to takze starają się to zniszczyć

czytając to przypomina mi się pewien cytat ze najważniejszym dowodem tego ,że cywilizacje pozaziemskie istnieją jest to ze nie chcą się z nami spotkać. :)
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Opiart xfire: Opiart
Helped: 1
Joined: 29 Apr 2010
Posts: 213
Location: Szczecin
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-07-30, 12:50   

Jeśli były to inteligentne formy życia z kosmosu, to pewne jest jedno: musieli nauczyć się żyć w pokoju i harmonii. Żadna cywilizacja nie jest w stanie zbadać i odkryć kosmosu, jeśli na jej rodzimej planecie panują wojny. Abyśmy poznali "obcych" musimy się jeszcze dużo nauczyć... Możliwe, że oni żyją na ziemi. Czy zwierzęta zdają sobie sprawę, że my ludzie jesteśmy ich panami? Czy one wiedzą, że jesteśmy inteligentniejsi i sprytniejsi od nich? Moim zdaniem nie! Możliwe, iż tak samo my postrzegamy mądrzejsze rasy- myślimy, że są podobni do nas i ich nie dostrzegamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Damroka Helped: 6 times
Joined: 20 Sep 2007
Posts: 1720
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-07-30, 13:06   

No ale zwierzęta nas widzą i taki pies doskonale sobie zdaje sprawę kto jest jego panem, co potwierdza pilnym wykonywaniem poleceń. Mówię mu leżeć i leży. Tylko kot leci sobie w kule i udaje, że jest inteligentniejszy i sprytniejszy. :D ;)
_________________
jestem civkoholikiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Age: 97
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7431
Piwa: 185/68
Location: Stolyca
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-07-30, 14:14   

Raz spotkałem dżdżownicę na drodze, kazałem jej leżeć i leżała :ok:

a tak w temacie to każda wczesna cywilizacja ma jakieś wspominki o cudakach z nieba.
Mity greckie są przekazem mocno zniekształconym i trudno jest porównywać je do innych zapisków lecz też są nafaszerowane istotami posiadającymi większe zdolności i umiejętności od ludzi.
Last edited by Rudi2 on 2010-07-30, 14:20; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bombel79 


xfire: bombel79
Helped: 12 times
Age: 38
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 10476
Piwa: 63/4
Location: Raj na ziemi
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-07-30, 14:25   

kurcze, szkoda ze za naszego zycia nie uda sie czlowiekowi pokozaczyc w kosmosie... no coz, moze wnuki naszych wnukow...
_________________
"W świecie wariatów, to normalny jest świrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Centurion Helped: 9 times
Age: 35
Joined: 24 Feb 2008
Posts: 10005
Piwa: 52/22
Location: Poznań
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-07-30, 14:28   

bombel79 wrote:
kurcze, szkoda ze za naszego zycia nie uda sie czlowiekowi pokozaczyc w kosmosie... no coz, moze wnuki naszych wnukow...


mnie bardziej boli, że 'nieśmiertelności' nie doczekamy, trochę głupio ;)
chociaż kozaczenie w kosmosie też byłoby fajne :D
_________________
- Dlaczego Poniatowski przeniósł stolicę do Warszawy?
- Bo chciał oddychać wiejskim powietrzem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cola 
WTF?xfire: cola0760
Helped: 10 times
Age: 42
Joined: 31 Jan 2006
Posts: 7565
Piwa: 4/43
Location: z półobrotu
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-07-30, 15:42   

a mnie bardziej interesuje jak powstał wszechświat i co to znaczy ze wczesniej nie było nic? :)
_________________
:cola:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Skąd kupić
Gdzie skąd kupić grę Cywilizacja V
wyrwiflak Gadanie o Civ(5)kowym graniu 1 2016-10-06, 12:29
LDeska
No new posts Baba Yetu - czyli skąd to się wzięło
i skąd ściągnąć oryginalną/dłuższą wersję
plewan_79 Gadanie o Civ(4)kowym Graniu 16 2007-01-25, 19:14
ponti
No new posts Skąd wziąć pełną listę preferencji techów jakie dają Wielcy?
LDeska Gadanie o Civ(4)kowym Graniu 2 2007-01-03, 09:29
LDeska

Czas generowania strony : 0.49 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group