www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2010-04-06 plewan_79 - Jovan Kukić
Author Message
Jovan Kukić 

xfire: jkukic
Otrzymał 1 piw(a)
młodszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 Kac meeting  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  I miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon  Wygrany jeden GOTM - 10 wins  I miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar 
Posted: 2010-04-06, 00:07   2010-04-06 plewan_79 - Jovan Kukić

1. plewan_79 (Saladin)
2. Jovan Kukić (Tokugawa)
Mapa: Mirror

Gralismy glupie :kretyn: :[ zasady odbierania przywodcow jak ostatni astro puchar. Pozycja startowa byla slaba, plewan mial szczescia z niewidzliwe tereny, on mial kukurydza na rzeky w stolice, ja nie. To oczywszie zrobilo roznice...
Myslalem ze ja moze wygrac, ale nie...Plewan mial duzo wojo :przestraszony:
Gratuluje, Plewan! :padam:
Twoja pierwsza wygrana przeciez mnie! :ok:
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2010-04-06, 08:39   

no dobra to były konty - ale i tak pokonać Jovana - :padam: to sama radość :cwaniak:

Woja było duuuużo. Nawet bardzo duuuużo. A to wszystko dzięki 2 razy większej produkcji :)

Ale to co się działo z techami - jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Gra wyszła mi tak, że mógłbym i FINowi tyłek skopać :oczami:

Trochę opisu:

Mapa ciekawa - zupełnie "nie-chatkowa", ale za to marmur i kamień. Jovan postawił na ciężkiej górce, bardzo szybko zrobił drugie miasto, chyba na kamieniu i generalnie początek miał dość mocny. Postawił Piramidy, Stone i jeszcze jakieś cuda, później przeniósł stolicę na lepsze tereny.

Ja dobrze trafiłem ze stolicą - dużo było dżungli i 2 surowce kalendarzowe - ale z czasem to była najlepsza miejscówka.
Jovan cudakował z kamienia ja z marmuru, grałem bardzo solidnie - wszędzie religia, sądy, kuźnie. Poza 2 pierwszymi miastami odpuściłem chatki. Bardzo solidna gospodarka.

No i kiedy takim sposobem można dojść do Astro? Dodam, że poza dobrym rozwojem miast, kontrolowaniem woja, robieniem murów - miałem kilka cudaków, poszedłem też po literaturę, wziąłem muzykę i teologię. A no i miałem najsłabszą nację jaką Jovan znalazł :)

tadam!

Jovan trochę się bronił, zrobił kilka galeonów, próbował podjąć walkę, ale różnica w produkcji była spora i po odcięciu rybek i blokadzie portów - jedyna szansa to dojść szybciej do niszczycieli.

No ale miasta miałem produkcyjne - woja było sporo i przed atakiem demografia wyglądała tak:

GNP jak to u Jovana skakało - ale produkcji i woja nie oszukasz. Poszło więc ładnie i w 1200AD było po grze.

i jeszcze panstwo

oby tak szło w turnieju :)
Last edited by plewan_79 on 2010-04-06, 08:45; edited 2 times in total  

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-04-06, 08:45   

ALe kółeczko :)
A gdzie ten kamień? bo chyba ślepy jestem. :niepewny:

Aha i gratujacje, to musiała być długa gra :D
Last edited by pawelt on 2010-04-06, 08:46; edited 1 time in total  

plewan_79 

pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2010-04-06, 08:48   

pod południowym miastem - tam gdzie robi się fregata

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-04-06, 08:52   

A gdzie jovan postawił stolicę i gdzie ją później przeniósł?
Aha i fajne państewko, stolica po środku, każde miasto z jedzonkiem. Przynajmniej nie było dylematów gdzie stawiać, bo czasami taka bryndza że szok.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-04-06, 09:21   

jak każde miasto ma jedzonko i szybko sety idą to i astro szybko.
Gratki Plewanie!
Last edited by Bobek1971 on 2010-04-06, 09:21; edited 1 time in total  

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-04-06, 10:14   

Gratki, gratki :)

A o ścieżkę techów można prosić :padam:

plewan_79 

Posted: 2010-04-06, 11:13   

sprawdziłem jeszcze - Jovan pierwsze miasto postawił na górce przy winie, drugie przy kukurydzy, trzecie na kamieniu, czwarte przy marmurze.

fajna sprawa - bo postawiłem na niebieskim kółeczku, widząc, że obejmę kilka pól przy rzece - a kilka dni temu Jovan tłumaczył mi jak się stawia miasta na advance i tłumaczył te niebieskie kółeczka ;)

________

Ścieżka techów - sama wyszła. Był marmur, miałem na początku przewagę w nauce, a Jovan stawiał cuda z kamienia - więc po Bibliotekę - tymbardziej, że tylko 2 miasta nadawały się na chatki - reszta mocno produkcyjna.

Zrobiłem Mauzoleum - no to wziąłem Muzykę i Złoty z Artysty.

Później Biurko i do Astro.

Nacja bez polotu - to i gra niespecjalnie skomplikowana. ;)
Last edited by plewan_79 on 2010-04-06, 11:14; edited 1 time in total  

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-04-06, 11:17   

plewan_79 wrote:
a kilka dni temu Jovan tłumaczył mi jak się stawia miasta na advance i tłumaczył te niebieskie kółeczka

I co z nimi? ;)

pawelt 

Posted: 2010-04-06, 11:26   

No to jovana załatwił AS. Musiał się nieźle wkurzyć po postawieniu stolicy i zobaczeniu, że o kratkę minął się z kukurydzą przy rzece :D

Jovan Kukić 

xfire: jkukic
Otrzymał 1 piw(a)
młodszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 Kac meeting  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  I miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon  Wygrany jeden GOTM - 10 wins  I miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar 
Posted: 2010-04-06, 12:43   

Ja mialem pecha z artystem tez. Mialem 2-3% szans do artysta i 97-98% szans do naukowieca, ale urodzil sie artyst :zdziwko: . (Sh)it happens :P . Ale dobre jest wiec ze 2-3% nie 0%, kiedy masz 3% szans do artysta, w 30 razy musze urodzic sie w 1 razem... :kwasny:

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-04-06, 12:59   

plewan_79 wrote:
Jovan stawiał cuda z kamienia - więc po Bibliotekę

WB wybudowałeś też w stolicy z innymi cudami ? Bo nie wiem jak już wielkich specjalizować. Wczoraj w grze z KPKP wybudowłem WB poza stolicą, i wspomagany farmami "jechałem" na 4 specjalistach dla urodzenia naukowca. Kilku ich miałem ale i tak opóźnienie w techach wystąpiło . Dla przyspieszenia urodzeń postawiłem Nacional Epic - i też przy 3% szansy na artystę - miałem go :szok:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-04-06, 20:13   

No tak to już jest czasami z artystami ;) Martin coś o tym wie :) Gratulacje Plewan!

jarek1333 

Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-04-06, 20:34   

No tak ci felerni artyści ja miałem ich wysyp w DH i mi całkiem popsuli moje plany(zazwyczaj przy minimalnych % ich dostawałem :) A raz gdy chciałem artystę na nacjonalizm to dostałem naukowca :[

plewan_79 

Posted: 2010-04-07, 21:04   

King_Chrobry wrote:
WB wybudowałeś też w stolicy z innymi cudami ? Bo nie wiem jak już wielkich specjalizować

Bismarkowcy robią cuda w stolicy. Ja wolę mieć w stolicy chatki - niż budować cuda lub wystawiać specjalistów.

W tej grze cuda były w stolicy - mimo malutkiej produkcji - wystarczyły lasy :)

Wielcy to temat rzeka - musisz Kingu swoją drogę znaleźć

a odpowiadając Benemu - czasem warto na niebieskich kółkach stawiać miasta ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum