www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Kapeć i Pomarańcza" (Centurion)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-12-03, 16:28   Pakt "Kapeć i Pomarańcza" (Centurion)

Pakt numer 194, założony 2009-05-20 12:36:51 przez Centurion (Imperium Capaca)

Nazwa paktu: Kapeć i Pomarańcza

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Centurion
didi
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-12-03, 16:28   

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-20 12:37:57
siema pomarańczowy

gilgi mnie juz namawia na bicie ciebie, juz cos mowil ze namawia rycha wiec sie szykuj...

powoli zbieram wosjko zgodnie z naszym ukladam, gilgiemu tam sciemniam ile sie da narazie :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-20 14:19:51
Dzięki.
Spodziewalem sie tego...
Justin i Karol powinni splacic dlug wdziecznosci więc będą po mojej stronie z resztą pasuje im uderzyc na Pacala. Masz mape ich terenow ? Jak nie to Ci dam.
Nie ukrywam, ze to gdzie opowiedzą sie Inkowie jest kluczowe...praktycznie przesądzjace o losach kontynentu ;)
Zaproponowalem 23 ziem Sumerów? Mam nadzieje, ze nie za mało :)
Mam teraz zloty wiek przez kolejne 12 tur...nacjonalizm odkryty, jakies 10/12 tur do strzelców :) Moge bronic holenderskich Pomarańczy ! :D I zapewnic mym przyjaciolom obfitoś ziemi moich wrogów ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-20 14:27:06
ooo Nacjonalizm?

ehhh ze tez dalem sie namowic na kradniecie od rycha... on jeszcze printing pressa nie skonczyl :hyhy:

ostatnio w ramach "pomocy" zatrulem mu wode, zrobilem niezadowolenie w stolicy i planuje zmienic civiksa na dokladke :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-20 14:27:40
zle mowie printinga juz skonczyl, edukacji jeszcze nie ma...
chyba jakos tak dziwne szedl po to...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-20 14:54:47
Ja drukarstwa nie mam.
Namiestnik Beny poszedl po...chemie! ...zostawijac taki fajny tech z tylu i prawie mnie Pacal w kasie dogonił ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-20 14:55:14
A nacjonalizm oczywiscie z liberki.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-20 14:56:27
ooo no to lipa ;)

ja ci moge zalatwic ze on sie w zyciu nawet nie zblizy - okolo 20 szpigow sobie u ryska hasa i robi mu kuku to tu to tam :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-20 15:02:54
...uuu, a co on takiego zrobil, ze tak cierpi od Ciebie ? :D

Ludy ze wschodu zadają pytanie: Jaki jest priorytet Inków: pokój, czy ekspansja?
Bo mozemy albo zawrzec oficjalny pakt w czterech i to powinno utrzymac czas pokoju ( do czasu inwazji Cyrusa...lub na Cyrusa ;) )
Albo siedziec cicho i jak Sumeria z Mayami zaatakuja to prowadzic permanentną wojne do ich nawet exterminacji...
Więc co Inka sobie życzy ?

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-20 15:05:29
ekspansyja oczywiscie, marzy mi sie sklepac leszka ;)
tylko sam nie dam rady raczej, ale we 2 byloby milo go chapnac :D

2/3 ziem dla mnie i gitarka :D

generalnie gigi zaatakuje albo mnie albo ciebie z rychem wiec nie mamy wyboru...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-20 15:41:24
Przedstawilem Twoją ekspansjonistyczną wole Karolowi i Justinowi, oraz zasugerowalem, aby sie zgodzili. Ja jestem na tak ;)
Jezeli wyrażą zgode to zawiążemy pakt w czterech. Ok ?

Czyli siedzielibysmy cicho, a jak Pacal i Sumer mnie zaatakuja. To rzucasz sie od tylu i ...rozszarpujesz Sumera :) . W miedzy czasie to samio robią przyjaciele ze wschodu z Pacalem :) Pasuje ?

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-20 16:42:03
jasne ze pasuje, w koncu bede mogl komus wbic kose, jeje ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-21 17:20:12
No więc na razie jest mały impas w rozmowach...
Ja teraz uciekam na weekend wiec sprawy pewnie sie wyjasni do piero za pare dni ...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-21 22:56:51
Ok, ponaciskalem na Karola i jJustina , aby sie zgodzili.
Czekam na ich odpowiedzi.
Opcja którą tu ustalilismy pasuje mi i postaramy sie sfinalizować ten pakt w czterech jak wrócę w poniedziałek.
Na razie tyle.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-24 22:43:20
Gilgoć Cie stuknął ?
Jak sytuacja?
Przydałyby sie jakies scriny. Masz u niego jakichs szpiegów ?
tak czy siak jak tylko zobacze turke i nie bede mial wojny z Mayami( a chyba nie) to atakuje Sumerów.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-25 06:48:50
dobrze, szpiegowm nie mam ale juz ida ;)

screeny zrobie, w poprzedniej turze wszedl 2 armiami z 2 stron, z jedna sie zmierze teraz zapewne a od drugiej uciekam ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-25 11:56:51
Jestem po wstepnych rozmowach z Pacalem i chyba z nim bedzie sie latwiej dogadac jak z kolegami z dalekiego wschodu...
Natychmiast atakuje tym co mam na granicy z Sumerami, czyli wojna za 2 tury.
Jak mi sie uda to za mna wjedzie mayowa armia i wtedy szybko pojdzie.
Jedyne minusy w tych okolicznosciach to pewnie mniejsze zdobycze terytorialne na Sumerach przez inkow jak wszystko pojdzie zgodnie z planem ( z gośćmi z dalekiego wschodu nie uadalo mi sie caly czas dogadac dlatego gadam teraz z mayem ktoremu jak cos trza bedzie odplacic ziemią)
Wszystko ok, czy jakies wątpliwosci ?

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-25 11:59:48
wszystko ok, jak bedzie trzeba to ja oddam swoja czesc Sumera ;)

dla mnie z 1-2 miasta, reszta wasza do podzilo, bo jak nie pomozecie to on mnie rozniesie na trabach ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-25 12:02:49
Trąbach ?!
To jest bardzo cenna informacja wywiadowcza !!! :D
Ok, czyli jak sie ostatecznie dogadam z Pacalem ( oby ) to zakladam pakt na dlanas trzech i likwidujemy Gilgotka :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-25 12:31:25
no no, jak najbardziej, Pacalowi mozesz obiecac w pakiecie ze przestane go szpiegowac :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-25 16:34:31
no szczerze mowiac nie jest tak najtragiczniej, jesli dasz wsparcie albo sam wypowiesz wojne to damy rade:

screeniki, mam nadzieje ze dodatkowo mi kosiarza nie zapodasz brutusie :oczami:
na dodatek masz potwierdzenie na mapce ze nie trzymam u ciebie szpiegow :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-25 17:20:52
Dzięki za screeny.
Zaraz robie ture i ide na sumera spokojnie.
Nie moge dac wsparcia inaczej jak wypowiadajac Gilgiemu wojne bo jest zakaz przekazywania jednostek ;)
A Ty jezeli chcesz to mozesz pobawic sie w dyplomate bo cos mi tu zaczyna smierdziec niestety ...
Ludy ze wschodu sie nie odzywają, a Pacal zaczyna cos chyba sciemniac.
Tak czy inaczej ide na Sumerów, zaryzykuje :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-25 17:43:20
Zrobilem turke. Ruch w kierunku Sumera 25 jednostkami.
Na razie sam nie inwestuje w szpigow wiec jest prosba abys trzymal coś na granicy mojej z Pacalem i informowal mnie o ruchach jego wojsk.
I coś u Sumerow kolo mnie zebym wiedzial co przede mną.

Za 8 tur będe mial strzelcow i wprowadze nacjonalizm do tego czasu trzeba sie trzymac ostroznie :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-25 18:04:09
dobra szpiegow u sumera mam sporo, u pacala tylko 1 ale wysle jeszcze ze 2 zeby obserwowac ruchy wojsk...

wydaje mi sie ze maluchy zdradzily i pewnie dlatego mnie gilgi zaatakowal... heh

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-25 18:49:25
Zaczęły sie pojawiac projekty, aby Cie oddac Gilgameszowi na pożarcie co zavetowalem.
Nie wiem. na razie czekam az ktokolwiek mi cos odpisze , a tu tymczasem taka zlowroga cisza ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-25 18:58:08
ej no oni chca cie podzielic...
przeciez jak gilgi mnie rozwali to ty bedziesz nastepny :/

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-25 20:43:04
Te projekty o ktorych pisalem ponizej to przed moim wyjazdem ze wschodu sie pojawily, ale przeciez im sie nie specjalnie oplaca Pacala wspierać...maja cholernie daleko do moich ziem...
...a jak wczoraj otworzylem poczte to mialem tylko wpis Pacala z zapytaniem co robimy bo Gilgi atakuje. Ja zaproponowalem pelna współprace a tu cisza...
Mam dośc spekulacji: Ja tak czy inaczej ide na Sumera i uznaje, ze my mamy sojusz i jak cos dostaniesz moje zastępstwo zamiast Benego ;)
Co do reszty zobaczymy , wyjasni sie w praniu.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-26 12:58:20
Pacal sie odezwał: Pisze, ze ma uklad z Gilgim aby mnie zaatakować, ale zamierza wypowiedziec mi tylko lewą wojne i pooblegać północne miasto dla picu...
Hm...że tak sie wyraże :) Zobaczymy, jest tylko prosba, abys nie truł mu miast póki co, a szpiega pokierował na moją południowo wschodnią z nim granice.
Ja zaattakuje Gilgiego za 2 tury, choc nie wiem czy nie lepiej wjechac w Ciebie armią ... pokojowo oczywiscie ;) tam połączyc nasze sily i razem uderzyc.
Masz tam drogi na pln wsch ???

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-26 13:27:47
no mam, a wjezdzaj, bez jakiejs pomocy to ja znikne zaraz, wogole nie wiem czy cos z mojej armii zostalo ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-27 23:23:01
Nie pomyslalem, a moglem wojne juz w tej turze wypowiedziec...
Tam na Twojej północy niestety nie ma drogi, a ja workerów nie wziąlem, porazka :( . Chyba nie ma sensu iśc w głąb Sumera, raczej trzeba iśc na to miasto ktore straciles przy sloniach aby dopaśc jego armie...ok ? Będę wiec obchodzil ziemie Gilgiego i szedl do Ciebie. Mam tam 25 jednostek: słonie macki i katapy.
Zobaczymy jak Pacal...jezeli mi numer wywinie to będe musial podzielić armie na pół. Pół pojdzie północą do Ciebie, pół bedzie niestety wracać.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-28 06:54:50
idź idź, droga była ale najwidoczniej gilgi zniszczył...

tam jest jego armia, tą południową rozwaliłem, tylko katapy spierniczyły bo niestety konnych nie miałem...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-28 09:59:56
To ide górą na Twoje tereny, chyba , ze jak wejde w gre to mnie cos zniechęci i wjade bezposrednio w Gilgiego.
Rzuc tam jakichs szpiegów pliiss...

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-28 10:01:06
ok ok, idz jego armia jest slaba, powinienes spokojnie ich wypedzic przynajmniej odemnie, bo jak pozajmuje wiecej miast to potencjal produkcyjny bede mial zaden...

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-28 19:04:12
armia południowa zniszczona, ale z mojej zostało niewiele więc musisz coś z tą zrobić bo inaczej bieda:

a to screeny z Pacala, narazie 2 poludniowe miasta, leci 3 szpieg a ci dwaj ida na polnoc i po kolei bede dawal screeny:

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-28 19:05:10
i nie bede ukrywac ze przez pomylke wkleilem czesc screenow do starego paktu ze zdrajca gilgim.. szkoda ze zablokowac tego nie mozna, darwin miesiaca normalnie :wstyd: :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-28 19:23:03
No wlasnie cholernie brakuje drogi na północy tych dwoch pol, abym sie do ciebie przdostał.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-28 19:38:51
wpadaj do gilgiego, albo sie cofnie albo zdobedziesz miasto, a jesli zdobedziesz to kulturka jego zniknie i spokojnie dobiegniesz do mnie :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-28 19:46:03
Wybralem pasywną opcje.Nie chce aby pierwszy we mnie przywalil.
Jestem na gorce nad laskiem kolo twoich granic tam gdzie sa 3 mlotki. Mam tam 2 workerow, koniecznie zrob łaczącą droge do mnie .
W demo nie widac spadku w armi gilgiego, a Twoja zmalala, czemu ?
Za 4 tury mam strzelcow i drawtuje i zbieram kase....

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-28 20:08:33
czekaj z tym maleniem, w następnej turce już powinno być widać że jego też spadła...

no moja spadła, bo na południu walki były, jego armię tą z południa wyciąłem tylko samemu mi niewiele zostało.. katapki poszły się walić, itd... więc logiczne że wykres zmalał :)

a swoją drogą to myślisz że niby w kogo uderzy jak przyjdziesz mi pomóc?

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-28 20:20:04
Pytanie o wykres bylo pytaniem natury technicznej :)
Jak zrobisz droge tam gdzie sugeruje to wejde do Ciebie i to do nas bedzie nalezal pierwszy krok.
Za pare tur mam strzelcow, bez nich nie chce ryzykowac, a z nimi ruszymy w głąb Sumerii. No chyba...ze sie Gilgi wystawi, albo... sie wszyscy na mnie rzucą i jezcze Cyrys przyplynie ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-29 16:28:30
Gdyby tam na gorze byla droga to bym go w tej turze sczyscil, a tak to ucieknie na gorke pewnie pod twoje miasto i bedziemy mieli spore straty.
Tak czy inaczej w nastepnej turze atak.
Stawiam ze i moja i Gilgiego armia pojdzie w rozsypke ;)
Przyspiszylem techy i strzelcow mam za 2 tury...ale wszystko od Pacala teraz bedzie zalezec. No i niepokoi mnie Cyrus. Dziwnie szybko poszedl po optyke, teraz moze miec juz astro, a szpieguje mnie jak dziki. Napewno widzi co wymyslam, a moze uz i tereny...
Ogolnie sytuacje jest nieco skomplikowana :)

P.S Wykres spadku woja Gilgiego pojawil sie u mnie w tej turze :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-29 18:08:34
:)

drogi nie dalo sie zrobic, giligi przejal workow ktorzy byli w poblizu i nic nie moglem zrobic...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-30 20:59:52
Po bitwie.
Zostalo mi chyba 17 rannych jednostek, Gilgiemu 7 mocno rannych wojakow i 4 katapy, z tylu ma 3 rycerzy i pare muszkietów wiec to jeszcze nie koniec.
Pozabijamy sie tam pewnie jeszcze przez tur a potem powinno wszystko przysiąćś.
Dobijaj tam co możesz.
To co zostanie z mojej armii pozostanie u Ciebie.
Kolejna bede robil juz w Holandii i tamta niestety bedzie musiala tam pozostac do czasu wyjasnienia sprawy z Pacalem.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-31 14:28:25
Pacal stawia warunek, abys go nie szpiegował w zamian twierdzi, ze wojna bedzie pozorowana.
Nie ma wyboru, trzeba sie zgodzic.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-05-31 16:55:20
no nie szpieguje go juz, na niego nie ida zadne punkty...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-31 18:45:04
Nie podpisuj tylko zadnego pokoju z Gilgim!

Wlasnie pogadalem z Pacalem i jestesmy na dobrej drodze :)

Mam juz strzelcow i draftuje. Jak stworze nowa armie co niebawem to z miejsca wysle ją w Gilgiego...amen :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-05-31 21:10:38
Z Pacalem dogadane :)

Drawcik idzie pełną parą i wszystko na Twoją granice, zaraz sie tam zaroji od strzelców ;)
Ja zanim skocze po dzialka to pojde po astro, aby sie przed Cyrusem zabezpieczyc. czyli działa ędę miał za jakies 10 tur wie jak możesz to porób więcej trabuszetów do zbijania obrony w Sumeryjskich miastach :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-01 12:17:35
Sumer juz wie, ze ma gorąco ;)

Moja propozycja to jego eksterminacja. Duze prawdopodobienstwo, ze niedlugo wesprze go Cyrus, ale i tak sie nie ugniemy!
Odzyskujesz swoje miasta i dodatkowo otrzymasz 2 Gilgamesza jakies miasta z poludnia.

Zgoda ?

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-01 13:07:33
zgoda, ale pośpiesz się bo ja nadal mam ciepło, armie zniszczyliśmy ale ja na obrone musiałem ostro bacika używać i on buduje jednostek 3x więcej odemnie :(

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-01 13:32:15
Dobra, obronimy Cie bez problemu. Cale moje wojo idzie do Twojego państwa, za 3 tury będzie tam pierwszych 5 strzelców i pare muszkitów. Troche to wszystko potwa bo zdaje sie nie mamy zadnych machin oblężniczych, a Gilgi pewnie juz zamki postrzelał ;)
bule do dzialem, a potem powinno juz pujśc jak z platka...no chyba ze sie Cyrus wmiesza ...ale bedzie wtedy zabawa! :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-01 13:33:56
bule do dzialem ? :D sory za literowki, to chyba po sumeryjsku ;)
Czyt Byle do działek :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-01 13:34:11
nie ma zamków, wogole gilgi ma malutko teraz wosjka, widze co buduje w miastach, rycerzy trzepie...

ja zaczalem juz troche katap budowac, trebuszerkow nie porobie bo nie ukradlem jeszcze gildi :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-01 13:38:14
Acha...to tym lepiej. Dobrze zebyś miał choc pare katap to zaraz odbijemy Twoje miasto przy sloniach ( boje sie, ze tam zaraz na mur zetnie) i bedziesz mogl robic znowu slonikę na jego rycerzyków :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-01 13:41:23
no i o to chodzi :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-03 16:19:32
Pomarańcza nie ociągaqj się dawaj, miasto odbiłem południowe, jak szybko przyjdziesz nie będą potrzebne nawet katapy :D

w tej chwili gilgi ma małą armię tam na północy w tym zdobytym mieście, poza tym w pozostałych miastach ma po warriorze :D :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-03 16:38:21
Ja teraz na woju nie oszczędzam...jestem juz prawie w nim nr1 tylko to wojo musi dojśc :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-03 16:44:28
dodatkowo zakosiłem mu gildie i już rycerzy robie, teraz ja mu będę w połowe państwa się wbijał i grabił, zemsta jest słodka :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-03 17:07:13
Ja zdecydowanie trabuszety polecam!
Przez draft produkcja mi drastycznie spada, dzialka to bede raczej kupowal wiec najpierw po demokracje ide...czyli cannonki za jakieś 12 tur.
Jak sie w niego wbijemy to na bank poscina na zamki z muszkietami na podwojnych promocjach do obrony i bez duzej ilosci machin oblężniczych ugrzęźniemy.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-04 16:28:20

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-04 16:35:15
Robisz ruch przede mna wiec musisz ruszyc sie ze swojego miasta na przedpole tam gdzie kolko. Ja zaatakuje trzema riflami i sloniem. Twoje jednostki oslonia moje ranne i w kolejnej turze bierzemy miasto.

Tego najsilnieszego muszkieta Gilgiego z gorki zdjąlem w tej turze.

On prawie nie robi woja z tego wniosek , ze jedzie na 100 % nauki na leb na szyje do strzelcow. Nie mamy wiele czasu, trzeba jak najszybciej przejśc do kontry.

Ja za 5 tur pownienem mieć w stacku u Gilgiego 17 rifli pare muszkietow, sloni i 2 traby. Na Ciebie wiec spada koniecznosc robienia machi przypominam :) Na zamki katapy są za cienkie, szcze trabki polecam.

jakis komentarz, uwagi ? :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-04 16:40:40
wszystko jasne, no to sie na treby przezuce

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-04 23:26:08
Zdobylem to miasto...troche mnie ponioslo :D
Balem sie, ze tam muszkiet wyskoczy. Wyciąlem mu wszystko stracilem 1 muszkieta.
Miasto Ci w nastepnej turze przekaze, o ile go nie odbije chwilowo Gilgi.
Ogolnie idziemy na Kioto!
Od drugiej strony 5 moich strzelcow będzie za ture pod samym Kioto...i nie mamy czym zbijac obrony ! Ratunku ! :D

...w holenderskie szeregi wdziera sie panika ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-05 06:54:44
Spokojnie ja podszedłem z 2 strony oddziałem pod jego miasto następne ;)

więc niech rozdziela armie, moją pewnie rozwali ale ty powinieneś spokojnie maszerować :D

buduje już machiny, no w 1 turke nie zrobie :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-05 08:20:46
Hm...jak on ma rozdzielac armie skoro...jej nie ma :D
Tą co zrobil wlasnie stracil ;)
A mam lamerskie pytanie. Co daje emanypacja po za tym , ze w późniejszym okresie gasi niezadowolenie i zdaje sie przyspiesz wzrost chatek ? Nic ? Bo nie wiem czy to to wprowadzać ...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-05 08:22:00
Tfu, demokracja, jako ustrój tak ? Juz mi sie wszystko popieprzyszlo ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-05 08:34:28
demokracja - szybszy rozrost chatek, z kazdej maksymalnej chatki +1 mlotek i do tego mozna budowac za kase :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-05 08:34:55
jedziemy w niego!!! jak najwiecej musimy nachapac zanim strzelcow odkryje, ma 4 turki do czesci zamiennych ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-05 16:37:39
zdobylem jego miasto :hyhy:

narazie nadal nic nie buduje, do czesci zamiennych ma 2 tury nadal...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-07 22:37:27
Fakt trzeba sie spieszyc

A ja chyba civiklopedie poczytam ...myslalem, ze to rownouprawnienie daje mlotek do chatek ?
No kurde musze sie doedukowac jednak :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-07 23:02:41
Ok, juz wiem. Demokracja daje dwie mozliwosci : Emancypacje i rownouprawnienie ;)
Rownouprawnienie biore, a z emancypacja to jeszcze podumam.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-07 23:06:10

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-07 23:09:03
Proponuje abys w tej turze udal sie na wskazane miejsce. Ja tez tam pojde wtedy swoim wojem. Z drugiej strony tam gdzie kreska mam 5 rifli.Miasto bede zdobywal o ile nie dorzuci tam muszkietow...
Jestem pierwszy w woju :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-09 08:59:40
Wycofal sie z Kyoti i dobrze, zarobiles na tym ;)
Poprosilem Cie o przekazanie miasta i mapy, czas na moja pierwszą zdobycz :)

No i trzeba teraz w miare precyzyjnie ustalić dalszy kierunek natarcia:
Mamy do wyboru Satsume ( o ile jej nie zdobyłes ? ) , Tokyo i teren na wsch.
Wojem poszedles pod Satsume ?
Widzisz więcej wiec opisz sytuacje. W zaleznosci jak to wygląda proponuje kierunek Satsuma lub Tokyo, wsch bym sobie na razie darował.

Z woja mam na pierwszej lini 10 zdrowych rifli. W ciagu kolejnych 5 tur dojdzie kolejnych 10 i to bedzie na razie tyle chyba ze pojawi sie wieksze zapotrzebowanie, a będe chcial sie na dzialkach skoncentrować.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-09 21:26:54
idz poprostu za mna :D

na Satsume teraz kolej :)

miastko oddam oczywiscie, ale nie na twoj request, najpierw wycofam rycerza a potem dam ci dopiero, jedziesz po mnie wiec bedzie odrazu twoje :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-09 22:18:25
Ok, Satsuma. Bo nie namiezylem twojego stacku.
Do miasta dorzuć prosze mape, mam ochote na cos z obrazkami :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-10 06:09:46

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-10 06:10:19
tam idziemy i lece do pracy ;)

na poludniu odbil miasto, ale to nic :)

ja chiec Satsume, hehe ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-10 10:54:22
Podzielilem armie na pól: Częśc idzie z Tobą na Satsume, reszta na Tokio. A zastanawiam sie jakie jest miasto na wsch od Tokio miedzy nim a Mongolem ? Nie ma go na mapie a całkiem niezle sie wydaje ( klejnoty! )

Widze, ze Sumer ma miasta poscinane ladnie :) Za to w moich po 6 mord niezadowolonych z draftu :D

A jak wygląda sytuacja z miastami ?
Na północy odbiłeś swoje i Satsuma będzie dla Ciebie.
Jak sytuacja na poludniu dokladnie? bo piszesz, ze Sumer cos odbił.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-10 11:09:03
no odbił to miasto które mu zdobyłem, trudno...

to jest kawałek za satsumą na wybrzeżu więc luz... zbieram żeby odbić spowrotem ;)

a jak sie nie da to podskoczymy armia ta z polnocy i luz :)
trzeba zdobyc conajmniej jeszcze te 3 miasta szybko a pozniej pewnie bedzie bunkier... chyba ze na tyle spowolnimy go z nauka ze sie uda przed strzelacami :D

zbieram szpiegostwo zeby mu buncik zrobic i civika zmienic na jakies badziewie :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-10 12:33:10
Ale na poludniu wszystkie swoje miasta odbiles? a to odbite przez Gilgiego bylo jego ?

Nawet jak bedzie mial strzelcow to dajemy z siebie wszystko i idziemy naprzod.
Strzelcy sa na szczęscie drodzy. Byle sie do nacjonalizmu nie doczlapal.
Ja robie traby i za 5 tur przezbroje na działka, nie ma mowy abysmy sie zatrzymali :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-11 23:55:17
No to cala nadzieja w Twoich szpiegach i buntach, inaczej utknelismy :)
Ja mam pod Tokio 10 rifli i ... jednego trabka :<

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-12 07:00:33
no i? ;)

najpierw satsuma, nie wiem czego się bać? tych 20% ? ;)

w tokio to akurat szpiega nie ma :/

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-12 09:26:18
W satsumie jest 20 ??? To nawet szpiega szkoda :) W Tokio jest 40 i kilka promowanych do obrony muszkietow.

Mam tylko zagloske czy po Twojej turce bunt np w takim Tokio bedzie jeszcze trwał, bo te bunty sa jednoturowe. Orientujesz się ?

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-12 09:41:13
1 pelna ture chyba wiec do mojej nastepnej w teorii...

pewny nie jestem, nie sprawdzalem nigdy

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-12 11:28:55
Pomyślalem i rzeczywiscie powinien być chyba bunt az do Twojej kolejnej tury.
To fajnie zebyś podrzucił szpiega do Tokio.
Jakby tam udało mu sie wyciąć obrone to idealnie.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-13 13:39:24
jol, skoczylo mnu w satsumie na +40% w obronie wiec musialem szpiega uzyc, tego co lecial do tokio niestety zlapano :(

w kazdym razie wbijaj riflami do satsumy, wyleczymy sie tam i mam nadzieje obronimy przed ewentualna kontra :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-13 13:39:35
aha zdobylem oczywiscie :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-13 14:17:24
Nie sądze , aby odbijał bo by sie musial z Tokio pozegnać. mam pod nim 10 rifli , słonia i trabka. Ale by sie tam szpieg przydał ... :/
Wprowadzilem rownouprawnienie, chyba pierwszy raz w życiu :D
Produkcja ladnie skoczyła :)
Za to strzelec kosztuje 500 golda! Za duzo...
Dziłka mam za 5 tur.
Jak podleczymy wojo to trzeba będzie na Tokio mysle ruszyć.
A jak z tym miastem Zemsta ? To Bylo Twoje czy od zawsze Gilgiego ? Niezle jest :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-13 19:07:40
bylo gilgie, chcialem je chapnac ale odbil, zbieram wojo dalej :)
to sa te 2 miasta co "must have" ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-14 11:07:09
Dobra, Zemsta i Satsuma będą Twoje.
Tak sie zresztą zdaje sie umawialiśmy, ze odzyskasz wlasne miasta i otrzymasz 2 Gilgiema. Ale samego Gilgiego oczywiscie tniemy razem do konca.
Tu nie ma odwrotu :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-15 17:42:11
8 tur do strzelców, jak go troche uszkodzimy to pewnie z 10 :)
W Tokio ma kilkanascie jednostek wiec w nastepnej turze 10 strzelcami go nie zdobedę...
Dochodzi moich kolejnych 5 i trab, ale to ciagle nie dośc.
Daj znac jak bedziesz mial juz szpiegów w sercu Sumerów.
Bunty przed atakiem to klucz do szybkiego zwyciestwa. Tak z Domelem zalatwolismy w FR Zulusa ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-15 17:55:12
spoko spoko, 1 partia leci ale mam wazniejsza wiadomosc, kolejny wielki szpiegus sie urodzil wiec bunty z reka w kieszeni beda wychodzic :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-16 16:05:14
zdobywaj to tokyo, bo nam czas ucvieka.... walna rycerstwem w satsume, jesli dostaniesz promocje to mozesz mu ich podobijac, jesli nie to mamy problem...

ja nie dostalem.... szpieg dopiero w nastepnej turce dojdzie do tokyo...

LDeska

Posted: 2009-12-03, 16:28   

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-16 17:39:14
Ale akcja, nareszcie cos ciekawego ;)

Wyrżnąlem mu wszystkich rycerzy spod Satsumy bez strat :) Tylko mu ten muszkiet tam zostal.
Tokio zdobyte. Mam w nim tylko jednego rifla bo reszta mordowala rycerzy spod satsumy, ale jezeli miasto odbije to najwyzej na ture.
Pod Toko zostalo 7 rifli w tym 3 zdrowiutkie :)
Zemste zdobyles, tak ???
Teraz poleczymy rany, w tym czasie dojdzie 5 mioch strzelcow i 2 treby przerobie na dzialka i ruszymy dalej :)
Do Strzelectwa Gilgi ma na teraz 12 tur...

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-16 19:27:19
pieknie :)

o taka akcje chodzilo, zemste odbilem, pewnie zaraz wroci ale i tak warto bylo :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-16 19:27:50
zmasakrowalem muszkieta ktory to bronil, a teraz moj rycerz tam siedzi i posilki weszly kulturka pod zeby ladnie osbic znowu jakby co :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-17 16:41:33
sziegi biegna do nastepnych miast juz, teraz juz beda czekac na twoje wojska i otwierac bramy :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-17 17:12:30
Fajnie :)
A niezle sa te bitwy o miasta kiedy przechodza one kilka razy z rąk do rąk, normalnie Staliningrad :D
Tokio odbite, teraz sie kurujemy.
Widze, ze Zemste tez odbił, wyslalem tam jednego rifla na razie, trzeba w koncu ją utrzymać.
Stal juz mam, ale te jego okrągle panstwo strasznie niewygodne do atakowania.
Jeszcze nie raz pewnie odbije nam jakies miasto , szykuje sie niezla zabawa ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-17 21:11:35
jestes w weekend w domku?
zastepstwo by sie przydalo :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-17 21:14:53
Nie będzie mnie tylko przez większość soboty, ale po za tym jestem do dyspozycji.
Mozesz mi dac zastępstwo tylko pamiętaj o haśle :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-17 21:19:32
oka to jutro cie wklepie, tylko mi panstwa nie zniszcz! i czasem komus nozyka w plecy nie wbij, ups.. nie ten pakt ;)

hasło: ner

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-17 21:53:45
w kagoshimie ma ostatni oddzial - 4 muszkiety + 1 katapa + 1 rycerz + spir, w pozostalych miastach po woju, buduje rycerzy, jakbym teraz mial oddzial 6 zamiast tych twoich trebow to juz bym byl pod stolica, hehe

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-17 22:31:15
Bylem przekonany , ze sie zbunktuje, skad mialem wiedziec, ze mu sie zechce kontrować ;)
Istotna sprawa: Co jest na wsch od Tokio, a na pln wsch od Kogosimy ? Jest tam jakies miasto ??? Bo na mapie nic nie widać, a zacząlem tam iśc riflami i nie wim czy nie bez sensu ...

Po za tym skonczyl mi sie zloty wiek po 36 turach :D
...oglaszam żałobę narodową :( ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-18 10:47:41
Pojde wszystkim na te Kogoszime Miasto zdobęde za 4 tury.
Do zemsty wrzuce 2 rifle , wystarczy czy cos z Satsumy jeszcze przerzucic ?
Jak Gigli bedzie mial za 10 tur strzelcow to ja ostatecznie za 20 piechote :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-18 10:48:15
Próba czcionki !

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-18 10:48:53
Hehe, najwyzy opis widnieje u mnie na czerwono :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-18 11:02:02
no cos sie dziwnego dzieje, leszek podglada!!!! ;)

tam na prawo jest jeszcze port maly kolo tych gorek wszystkich...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-18 12:27:04
Ok, to najpierw Kogoszima, potem sie cofne do tego portu.
W Kogoszimie mile widziany szpieg :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-18 12:34:58
w nastepnej turce sie zabunkruje szpiegus w srodku ;)

jak bedziesz mnie zastepowal w zadnym wypadku wielkiego szpiega nie dolaczaj do jego miast, niech sobie biega, cos mi sie zdaje ze gilgi zaraz zemrze i nie chce go zmarnowac :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-18 17:27:12
Skoro ciagle odkladasz na niego punkty to slusznie, niech se biega ;)
A mnie Cyrus zaczął okradać...niby to prawie Cytrus, a Cytrus to prawie jak Pomarańczy rodzina :)
...ale mimo wszystko prawie robi wielka róznicę!

Tylko nalegam na zaangazowanie w konflikt. Im szybciej go wykonczymy tym lepiej dla nas wszystkich. Ja oczywiscie pierwszy jestem w woju. 3 traby juz przezbrojone.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-18 17:53:45
ocztywiscie, bedziesz zastepowal to bedziesz widzial co tam buduje w miastach ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-22 20:45:17
Jak widzialeś ide na Zimbir, przydalby sie tam twoj szpieg za 2 tury na bunt :)
Tobie proponuje nie iśc na te portowe miasto tylko na kish. Jak zdobędziemy Kish i Zimbir wtedy moglibysmy stuknąć urok i przenieść Gilgowi stolice. Zdecyduj gdzie iśc, moje 3 rifle poczłapią za Tobą.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-22 20:45:50
Nie urok a, a Uruk ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-22 21:04:27
troche za pozno napisales bo juz poszedlem

port najpierw, ja powinienem zdobyc sam go, zabezpiecz mi ten port a nastepna gromadka juz leci, jednego rifla zostawisz w porcie a reszta pojdziemy do srodka...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-23 09:30:27
ok.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-23 20:58:38
Niezły pech, 3 jednostki mu zostały z ulamkiem zycia :)
Mam w jego miescie jednego rifla, ale nawet jak odbije to tylko na ture.
Kultura tam wygląda nieciekawie wiec bedziemy sie teraz do tego Kish troche wlec, tam proponuje umiescic szpiega. Z Zimbirem poradze sobie działkami.
Po tych dwoch miastach proponuje ruszyć na stolice.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-23 21:16:58
ok ok, rozumiem ze odpalisz mi jeszcze ten porcik jak sie juz tak nameczylem zeby go zdobyc? ;)

ide nastepnymi jednostkami, pobuduje wiecej szpiegow poustawiam ich w jego miastach i wlasciwie juz sam go rozwalisz :) ale oczywiscie pomogam do konca :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-24 13:15:10
Ja już nie moge drwaftowac ze wzgleddu na niezadowolenie. Mam na froncie koło 20 rifli, chyba 7 dział i bedę pewnie dorzucal raptem po 1 jednostke na ture, a on niedlugo bedzie mial strzelectwo.
Dlatergo nalegam na pelne zaangazowanie do końca, to znacznie przyspieszy sprawe.
Za dobre sprawunki otrzymasz gratisowo port o ktorym mowa ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-24 13:17:45
no dobra, to dociągam posiłki i atakujemy następne miasto :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-24 17:47:33
Fajnie by bylo żebyś w ciągu dwóch tur wrzucił szpiega do Kish. Dasz rade ?
Ja Zimbir zdobęde dopiero w nadchodzącej.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-24 18:04:51
hmm w ciagu dwoch tur dam

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-25 16:53:24
Propozycja:
Za ture będę mial pod Kish 8 rifli i działko. Jak zrobisz za 2 tury bunt to sugeruje Ci nie atakować, tylko kierowac wojo kolo miasta w kierunku Uruk, tam przyda sie bardziej a tu bys niepotrzebnie je wytracil.
Czyli lepiej ustaw sie pod moimi trzema strzelcami. Jakby sie ten bunt nie udał to niestety trzeba bedzie zbijac te obrone...

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-26 06:52:04
no plan jest ok;

niestety mialem burze wczoraj caly wieczor i beda kiszone ogory dzisiaj z turka ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-26 10:43:49
Małosolne są niezłe, polecam ;)

Ogolnie, zanim sie doczlapiemy do kolejnego miasta bedzie mial juz pewnie rifle. To myśle, ze nie ma co abys tracil wtedy po 5 jednostek na jedną jego, a niestety tak sa ulozone ruchy, ze nie mozesz po mnie dobijać...
Proponuje wiec abys przede wszystkich dostarczał odpowiednią ilośc szpiegów na bunty no i te traby przydadza sie do poczesania kolejnych obron w jego miastach. Rycerzami na strzelców z potrojną promocja do obrony miasta juz niewiele wskórasz, więc chyba nie ma co za bardzo w nich dalej inwestować :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-26 10:47:39
recerzykami zmuszam go do draftu muszkietow ;)

niech mu sie populacja skonczy, nie bedzie mogl zrobic rifli za duzo :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-26 12:01:11
E...błe...błe ...to on ma nacjonalizm ???!!!
To sie trzeba sprężyć. To lepiej rób tych rycerzy, racja, dobrze byloby puscic mu grupke w głąb panstwa wtedy nie mogłby wszystkiego ustawiać w atakowanym miescie.
No i widze, ze i ja muszę w takim razie dorobic woja bo jeszcze ugrzęźniemy...

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-26 12:02:51
:rotfl2:

szczerze mowiac nie wiem czy ma nacjonalizm :D
tak walnalem jak gajowy jajami o sosne, ale wyglada ze ma bo inaczej to skad by pobral tyle tych muszkietow?

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-26 13:30:38
Hm...moze klonuje ? W koncu są tacy do siebie podobni ;)

Masz szpiegowski podgląd mozesz sprawdzic: nie mozna draftowac miast z populacją ponizej 6. Zobacz z jakich miast wyskakują.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-26 13:44:16
on juz nie ma miast z 6 :rotfl: wiec nie widze problemu :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-26 13:44:51
a ja wlasnie, o zgrozo, wymyslilem buddyzm, normalnie szok - WYMYSLILEM :D :rotfl:

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-26 17:41:55
Bravo :D Ale i tak wiem, ze nie zejdziesz calkiem z przestepczej drogi ;)
Jezeli ma tak wyciete miasta to sprawa sie sama rozwiązuje :)
Teraz przydalby sie jakis fajny bunt w Kish i ruszamy do Uruk .

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-27 11:29:35
bunt bunt.. tylko jakos szpieg ktory tam biegl zostal zlapany... nastepny bedzie mial ture opoznienia...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-27 16:50:48
Trudno. W takim razie kolejny szpieg, a najlepiej parka... niech leci do Uruk i Ur tego dalej na wsch.
pod Kisz masz 2 traby, ja 6 dział wiec zalatwimy sprawe standardowo o ile nie ucieknie z miasta.
Jezeli ucieknie prosze o przekazanie mi miasta, kasa wtedy dla Ciebie :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-28 17:28:55
spoko, 2 szpiegi leca, 2 nastepne wlasnie wyleza z miasteczek i tez beda leciec, 4 kolejne w budowie :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-29 10:26:02
Dobra. To teraz ładujemy sie na Uruk. Szpieg tam sie przyda bardzo , bardzo. Bo kazda tura zbijania obrony wiecej to szansa dla Gilgiego na dorobienie rifla. Widzę, ze kase juz zbiera :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-29 10:27:44
spoko, szpieguś zaraz tam będzie, biegnie jeszcze 2 na wszelki wypadek ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-30 09:21:12
Bunt w Uruk proszony za 2 tury.
Gilgi zaczął juz swoje chatki niszczyć...no cóz.
Miasto, ktore zdobyłęś mozesz mi juz przekazać, kasa Ci wpadła, a teraz bedziesz miał mniejsze koszty utrzymania ;)
W nastepnej turze chce otworzyc nowy front na północy, zdobyć ten mały port koło Mongołów. Co on tam ma w tej chwili ?

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 09:33:44
7 muszkietow i idzie tam wszystkim :D

szpiegus juz czeka w uruk, nastepny biegnie...

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-30 09:54:44
7 muszkietow ? Uf...dobrze bo sie nowoczesnych czolgów spodziwalem ;)
Z drugiej strony ... moze rzeczywiście ?!
...nie...
...tak!
...nie...

Prosze jednoznaczne om potwierdzenie lub zdementowanie informacji! ja na północy zgromadzilem skromne dzialko i 4 rifle...

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 10:00:25
nie rozumiem drogi pomaranczowy chlopaczku o co chodzi? ;)

miasto przekaze of korz

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-30 10:21:39
Pytalem ile jednostek ma Gilgi w tym miescie potrowym na samej północy.
Odpowiedź 7 muszkietow do tego sie odnosi ???
To mi sie troche dziwne wydaje dlatego prosze o potwierdzenie informacji :)
Jezeli te 7 muszkietow jest natomiast gdzie indziej to gdzie dokladnie ???

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 10:29:56
7 muszkietow jest tam, nie ufasz swojemu nadwornemu szpiegowi? ;)
jak mozesz! :oczami:

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-30 11:06:40
Dobra, wiadomośc potwierdzona, wiadomośc przyjęta.
I teraz mi to mowisz !!! :D
To ja te 4 rifle i dzialko musze zostawic w odwodzie, aby mi kontry nie zrobil!
No fajnie, ze sie o tym dowiedzialem :)
Czy to miasto( nadmorskie) jest na gorce ???

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 11:11:14
oczywiscie ze na gorce :)
ale to jeszcze sprawdze lepiej zeby nie bylo :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 11:11:45
bunt zamowiony i zaksiegowany ;)

czyli nie w tej mojej turce tylko w nastepnej?

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-30 11:26:55
Co do buntu zobacz co bedzie mial w tej turze w miescie i sam oceń. Ja mam chyba 4 albo 5 rifli teraz pod miastem, gdyby on sie wycofał zostawiajac powiedzmy 2 muszkiety w Uruk to w tej. Czyli zależnie od tego co zastaniesz.

Hm... jak wladuje do miasta na gorece z 5 muszkietow i podobna ilośc strzelcow na potrojnych promocjach to bez piechoty sie moze nie obyć...
Czyli wojna moze potwac jeszcze z 20 tur ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 11:30:08
hehehehe

Centurion (Imperium Capaca) 2009-06-30 11:30:40
to ja chyba musze zaczac od ciebie podkradac troszeczke :oczami: ;)
oczywiscie moj sojusznik sie nie obrazi za to, no nie? :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-06-30 11:48:29
Hm... sprawdź tylko w regulaminie naszych pbmów jak to wygląda.
Niby sojusznikami oficjalnie nie jestesmy, ale mimo wszystko sie upewnij jak to tam w przepisach stoi.
Z Cyrusem jestem w niby dobrych relacjach ( obietnica wspólpracy) a mnie notorycznie okrada :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-01 17:22:16
W Uruk ma 5 jednostek ja mam 6 i kilka dzialek wiec jak nie byloby dzikigo randomu to miasto moje. W tej sytuacji bunt w nadchodzacej turze oczekiwany :)
Gdyby tam sie pojawiły jeszcze 2 muszkiety to sie wstrzymaj ;)
Tobie proponuje iśc juz na Ur.
Piechote będę mial za jakieś 1617 tur.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-02 06:58:42
spoko, buncik zaklepany, doszedl nawet kolejny szpieg na wszelki wypadeczek :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-02 17:49:27
Dzięki, zdobyte bez strat ;)
Wojska jest teraz dośc, aby w 2 tury byc rownoczesnie gotowymi do zdobycia dwoch miast. Ur i tego na poludniu z cudakiem wodnym.
Pytanie, czy w obu mozesz za 2/3 tury umiescic szpiegow ?
Jak nie to daj szpiega do tego miasta na południu, a ja powleke dzialka do Ur.
Potem jeszcze zaprosze Cie do Nary, a to ostatnie na gorce to juz sam moge zalatwić.

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-03 17:10:22
No co sie nie odzywasz :)

Jaka szansa na bunt w następnej turze w Ur ?
Za ture będę pod Ediru...nie wiem czy tam moge na buncik liczyc więc wycofałem działka W tym kierunku...a moge liczyc ???

W Narze i tym ostatnim mozna juz konwencjonalnie zbic obrone, czyli jeszcze 2 bunty o ktorych powyzej by sie przydały .

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-03 17:16:24
ur... chyba tam juz stoi jeden koles ale pewny nie jestem :D

zapomnialem, nie wiem, nie ogarniam :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-03 17:31:12
Hm... a jeszcze jeden James sie znajdzie na Edridu ? :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-10 10:09:28
Podsumowanie z kolejnej wojennej turki ;)

W Ediru rozumiem nie masz szpiega? To postaram sie sam je zdobyc. Mam nadzieje nie stracić wiecej jak 2 jednostki.
Z Ur rozumiem wycofal się ?
I jeszcze powiedz mi ile zostało mu jednostek w tym portowym mieście na gorce. To ważne! :)
Bobek zrobil szalona szarżę i 4 muszkietami chcial mi szturmować miasto na północy, a nie wiedzial , ze nieopodal czaja sie 4 rifle :D
W nagrode generała dostalem :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-10 10:21:49
hehe nic tam nie ma, bobek wszystko wytracil, hehehehe :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-10 11:05:59
Pikne zastępstwo...nie ma co :( :D

Ale czekaj, mowiles, ze tam jest 7 muszkietow, a ja rozwalilem tylko 4, wiec jak zrobisz turke to napisz plis jaka obecnie sytuacja :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-10 11:25:24
no dobra, ale nie widzialem tam nic wiecej :) moze gdzies sie ukrylo na zaciemninym terenie, sprobuje wyniuchac :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-12 19:19:07
Gilgi padnie pewnie za 3 tury i o jak fajnie ... jednak nie dojdzie do rifli, az nie wierze :)
Stukne sobie jeszcze Mongola...to bedzie odwet za atak na Ciebie ;)
No i jeszcze maly drobiazg...prosze tu o potwierdzenie sojuszu miedzy nami na czas pokoju i.... kolejnej wojny :)
Cyrus drapnął Statue. Nie dobrze. Mamy jeszcze Saladyna i trzeba by owiedzic może Australie. W sumie jest jeszcze co robic wiec jak przystąpisz do stalego sojuszu z Pomarańczą to proponuje brac szybko astro :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-12 20:26:04
potwierdzam pokoj, co ja samobojca?

przeciez bys mnie sprzatnal szybciej niz gilgiego :) :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-12 20:26:39
spoko to ukradne astro od ciebie ale najpier musze dojsc do emancypancji bo mnie niszczy :/

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-12 20:40:55
Jezli emancypacja niszczy Ciebie...to ty zniszcz ją !!!
...choc to moze jednak nie jest najlepszy pomysł :D

No wiesz braterstwo krwi i te sprawy :)
Nie chce z Toba walczyc, ale tez nie moge pozwolić , abys sie z kims innym sprzymierzył przeciwko mnie. Stąd chce nas ze soba zwiazac sojuszem, ot co :)

Rozumiem, ze jak wybiore cel iwazji to będe mógł na Ciebie liczyc ?
Oczywiśc gdy bedziesz gotowy, w stosownym czasie .

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-13 06:58:26
jasne, jak bardzo chcesz to jakis jawny pakt mozemy zrobic, nie wiem: Pomarancza i przydupasy albo cos ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-13 22:42:57
Jawny lepiej nie bo nikt wtedy nie bedzie chcial z Tobą gadac, a tak moze ktos zasugeruje Ci atak na mnie i wtedy to bedzie cenna informacja :)

Chociaz proponowany tytuł mi sie podoba :D ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-14 06:53:33
:P

mam na handelek inżyniera, nie chciałbyś sobie korporacj węglowej założyć i oczywiście w podzięce roznieść na wszystkie moje miasta? :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-14 21:30:15
Bylo by extra, ale o ile pamietam jest zakaz przekazywania jakichkolwiek jednostek.
Workerow tez bym chetnie wypozyczył na budowe koleji, ale i tego raczej nie można.

Acha. Zamordowalem ostatecznie Gilgiego :(
Chyba nie udala mu sie ta wycieczka po piramidy ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-15 06:57:30
ale chyba jest zakaz przekazywania jednostek wojskowych a nie cywilnych co?
misjonarzy tez mozna dawac z tego co wiem to czemu korporacji nie mozna? :)

ile ci braknie do mozliwosci zalozenia tego korpa? zeby ktos (cyrus) nas nie uprzedzil :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-07-30 12:38:49
to jakie plany na dalszą grę?
ja jestem zacofany w 3 pupy, jak widzę co ty wymyślasz to mi się scyzoryk otwiera, nawet rifli nie mam :(

więc jak coś szykujesz to mów, za dużo nie pomogę ale zawsze mogę chociaż ustawić szpiegostwo na wroga i informować o ruchach :)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-07-31 07:03:27
No ciężko Ci to będzie wygrać :)

A masz juz galeony ?

Odnosnie kolejnej inwazji to czekam na jakiegos grubszego sojusznika.
Sam do Ameryki sie nie wybiore, a Pacal sie strasznie ociąga ze wschodem. Wykresy wojsk wygladaja na korzyśc Justina.

Chyba trzasne jeszcze zloty wiek, dokoncze wszedzie fabryki, stocznie i szpitale, dojde do czołgów i wtedy przestawie sie juz calkiem na wojo. Do tego czasu moze cos sie wyklaruje, a jak nie to sam wezme inicjatywe.
O wszystkim dowiesz sie z wyprzedzeniem .

Centurion (Imperium Capaca) 2009-08-01 13:36:02
czołgi :szok:

didi (Imperium Wilhelma) 2009-08-01 15:14:25
Tak, czołg to podstawa ;)

didi (Imperium Wilhelma) 2009-08-19 21:42:02
Sprawa wyglada tak.
Przyznam , ze brakuje mi sensownej koncepcji.
Nie chce mi sie robic statku, wole sie jednak molitarnie pobawic nawet jak przegram, więc :
Wspolnie z Pacalem zaatakuje Justina i Karola za pare tur.
O ile nie włączy sie w to Cyrus to potem z Pacalem Cyrusa.
Tobie pozostawiam w tej chwili wolną rękę :)
Jeżeli masz jakis inny pomysl na koncowke to prosze, slucham.
W gre nie wchodzi jedynie atakowanie Pacala w tej chwili, to rewanz za jego neutralność podczas mordowania Gilgamesza.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-08-19 21:52:13
ja... koncepcje... eee ale ja nawet rifling nie mam :D

może być, bawcie się ja sobie pooglądam :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-08-20 08:03:36
No ja od kilku tur robie czołgi, altylerie mam za ture.
Chce jednak spowolnic jakos gre.
Mam ochote na ostateczna inwazje na Ameryke, a nie jakąś zabawe w statki :)
Jakbys byl zainteresowany to pół Austtralii jest do wzięcia :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-08-20 08:14:20
a czym mialbym ja wziac? rycerzami? :rotfl2:

mam 2 inżynierów, się debile pojawiają choć staram się innych wielkich wyprodukować, normalnie szał :/

**** random :wściekły:

didi (Imperium Wilhelma) 2009-08-20 10:27:56
Ale w Australii jeszcze barby grasują :)
Seta na galeon i mozesz sie osiedlac ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-08-20 10:34:33
musiałbym mieć galeon :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-08-23 11:48:12
machniesz turke za mnie?

pass: ner

tylko end turn wdus i przeslij dalej :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-03 07:55:25
Strasznie ostatnio kisisz :)
Jezeli gra Cię męczy to daj mi zastępstwo ze wskazówkami ;)
Bedziemy robili turki kto pierwszy ten lepszy.
No chyba, ze pragniesz caly czas grac sam. To nie ma sprawy.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-03 12:33:29
nie kisze, nie moja wina ze mi bobek przesyla turki o chorej godzinie...

zauwaz ze wiekszosc turek robie w godzinach w jakich sie deklarowalem a ze bobek wysyla mi turke jak juz spie... potem jestem w robocie... a potem robie turke (zazwyczaj miedzy 16-17) :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-03 12:55:19
Ok, ja tam moge grac turke co drugi dzień nie dla mnie nie poblem :)
Myslalem, ze moze nie chce Ci sie juz po prostu grac, tylko tyle.
Za pare tur ide sobie a co, na wojne :0

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-03 13:06:02
no w koncu cos sie bedzie dzialo, to rozsylam wici zeby sobie popatrzec :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-10 13:15:32
Jak Pacal mnie zaatakuje to tez sie rzuc na mnie a co tam ;)
Jak wesprze to mam pytanie kiedy dojdziesz do niszczycieli i piechoty bo wypowiedzialem wojne jednoczesnie wszystkim po za Toba i Pacalem ;)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-10 13:16:16
do piechoty za turkę :D

do niszczycieli... hmm... nigdy?
nie mam astro :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-10 18:54:16
To co z ta piechota chcesz zrobic, bo jak chcesz sobie pograc to po czyjejs stronie wypadałoby sie wojennie opowiedzieć :)
Mam fajna kolej zapraszam na wycieczke do Bizancjum ;)
Chlopaki maja tam ponad 200 jednostek moge nieźle z Pacalem oberwac :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-11 05:57:35
hehe zobaczymy, jeszcze musiałbym coś tej piechoty zbudować, narazie mam 2 działa :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-11 08:46:40
Nie ma pospiechu, ale przydalaby sie deklaracja, ze jestes po mojej stronie.
Wiesz , ze moglem Cie spokojnie zjechać juz 48 razy, a nie zrobilem tego ;)
Holandia zawsze grala wobec Inkow fair i teraz oczekuje rewanżu :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-11 08:52:31
no jestem po twojej stronie, nie ma wogóle bata żebym cię zaatakował czy coś...

w sumie mogę przejść na draft i ze wszystkich miast poza kilkoma podraftować tą piechotę tylko że to i tak będzie mizeriada :D

chciałbym najpierw chociaż do biologii dojść, wtedy się popuklacja szybciutko odnawia :)

no nic, przemyśle w następnej turce, w sumie co mi zależy, te kilkanaście piechoty mogę zdraftować jeśli to coś pomoże :D

a masz statki, żeby nas przed Cyrusem bronić? bo dopki nikogo nie zaatakuje jest szansa że mnie zostawią w spokoju, a jeśli na nich rusze to wiesz... Cyrus przypłynie 1 stateczkiem i mi zrobi z dupy jesień średnioweicza :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-11 11:01:50
Obstaw porty po 2 jednostki piechoty, zostaw pare w centrum i reszte mozesz slac na front.
Czyli powoli , a z czasem coraz szybciej sugeruje inwestowac w wojsko bo sie gra skonczy a Ty bedziesz tymczasem dreptal do biologi ;)
Flome mam na rowni gdzies na razie z Cyrusem, ale podrzuce do Ciebie kolej i jak coś miasta sie odbije pamietarz , ze nie ma opcji burzenia.
Dla Cyrusa to i tak bedzie bez sensu iwestowac na Ciebie jakąs wieksza akce bo priorytetym jest dla niego bezwzglednie obrona Bizancju, w frugiej linii mysle, ze zdominowanie morza i otwarcie frontu w Holandii.
W Inkaskim panstwie nawet zdobywaja pare miast tylko tracił by czas podczas gdy tych jego jednostek zabrakloby wtedy w kluczowych punktech.
Nie jest glupi, nie bedzie sie do Ciebie i tak specjalnie ladował, proba blokad na porty to wedlug mnie max na to co bedzie go u Ciebie stac :)

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-11 11:30:36
no, ale po co piechota w portach? lepiej CKM-y postawie, hehe

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-11 17:02:39
To masz kolej ?
Jak tak to oczywiscie.

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-11 17:19:34
kolej pewnie że mam :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-29 12:53:25
kapeć melduje że ma już tą legendarną biologię :D

w związku z czym myślał nad draftem piechoty... ale po tym jak zobaczył czołgi to tak jakby mu się odechciało :D

didi (Imperium Wilhelma) 2009-09-29 12:56:10
Nie mysleć! Draftować! Sytuacja jest krytyczna!
To pierwszy taki raz w histori, kidy Obuwie! ( a wlasciwie Kapeć ;) ) moze prtzesądzic o losach świata! :D

Centurion (Imperium Capaca) 2009-09-29 12:57:17
no to lecim :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum