www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Trzej Wspaniali i Celt :)" (King_Chrobry)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Trzej Wspaniali i Celt :)" (King_Chrobry)

Pakt numer 437, zaoony 2009-09-16 21:08:29 przez King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego)

Nazwa paktu: Trzej Wspaniali i Celt :)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: King_Chrobry
Damroka
jarek1333
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-16 21:13:51
Rozmawiaem z Celtem i zaproponowaem mu wspprac i zgrupowanie/wycofywanie jego wojsk pod nasze granice dla pniejszej prby wsplnego stawienia oporu Aztecom.

Za jaki czas (po meczu) Celt umieci tu swoj teori gry :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-17 07:33:37
Dzisiaj jak wrc, po 15 wszystko przedstawi. Mam 30 kawy, moe dojd do 40+7 kirrajsjerw i 13 rycerzy+13 strzelcw.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-17 08:02:17
Ok policzyem wojsko przeciwnika, 37 kawy+43 strzelcw+10 maszyn(ktre jakbym si postara mgbym zdj z flanki :) Sytuacja wic nie wyglda tragicznie ale musicie wyj z pomoc bo jeli zostawicie to jak kiedy(no Petera wczeniej nie prosiem o pomoc bo mylaem, e nie bdzie potrzebna)to niestety kady na tym z nas straci.
Teraz strac kolejne 2 miasta, niestety nie pomylaem o lepszych screenach :/
cznie potrzeba mi z 15 katapek (oczywicie im wicej tym lepiej bo pniej jak zczy stacka bdzie ciko) + kolejne 40 jednostek(chyba ze bdzie sporo starszych to 40 nie wystarczy).
Moje siy produkcyjne s ju bardzo mae(okoo 6 kawy na 2 tury) i raczej nie wzrosn wic im pniej tym coraz gorzej.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-17 08:38:44
No z tego co piszesz to spokojnie mozna bedzie odeprzec ten atak...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 12:45:35
Czyli dzisiaj kierujemy wojska w kierunku miasta celtyckiego - Ostatni Bastion ?

Peter (Imperium Petera) 2009-09-17 13:00:13
Taktycznie to optymalne jest nie stawanie otwarcie w tym miescie, tylko zaczajenie sie gdzies z tylu (pomiedzy wzgorzami najlepiej), tak ze jak podejdzie przeciwnik to wtedy wszystkim uderzyc z zaskoczenia... ale nie wiem jak sytuacja przedstawia sie an froncie, jak sa rozmieszczoen wojska wlasne i przeciwnika, wiec ciezko tu sie cokolwiek konkretnie wypowiadac.

Moje wojo draluje do Kinga tak jak to bylo wczesniej ustalone do obrony - jesli mam sie przegrupowac to sa potrzebne informacje, informacje i jeszcze wiecej informacji co sie dzieje na froncie.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 13:08:43
Po poudniu umieszcz screeny z mojego pogranic

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 13:08:43
Po poudniu umieszcz screeny z mojego pogranic

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 13:09:18
Po poudniu umieszcz screeny z mojego pogranicza z Celtem.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-17 15:55:56
hehe co King nie moesz si wysowi :] Pki co Aztek rozdzieli wojska i atakuje mnie na caej lini , odpuszczam mu i si wycofuje, za par tur jego wojska powinny si schodzi.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 16:38:52
pozycja Azteca z wczorajszego dnia, z tego miejsca oe te podej w 3 turach do mojego pnocnego miasta - Birka

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 16:40:34

Peter (Imperium Petera) 2009-09-17 22:38:09
Nie podpisywalem zawieszenia broni, gdyz jezeli ma byc skuteczna akcja to liczy sie tylko zasadzka.
Nie ma obrazkow gdzie ejst armia azteka, wiec nie ma jak planowac zasadzki - Jarek jesli cos am z tego byc to sa potrzebne oberazki.

W ciemno to mozna stanac miedzy gorkami za ostatnim Bastionem (jeszcze na terenie Kinga, jak widac na obrazku Kinga nad lasem, tak ze sie obejmuje zasiegiem wszystkie pola podchodzenia pod Ostatni Bastion).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 08:12:34
Tak ja sdziem, 2 miasta pady. Potrzebuje pilnie koni, bo 3 oddziay kawalerii nie wyszy bo nagle mi konie znikny :/ Aztek zawa pole warto by byo ju ruszy na poow jego armii ale widz, e nawet si nie ruszylicie.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 08:15:53

Tylko piszcie czy idziecie czy mam wykona misje samobjcz, zdejm par maszyn i troch kawalerii.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-18 09:08:51
"ale widz, e nawet si nie ruszylicie."
Ruszylimy si tym co mamy zdrowe. Jakby ju nie pamita, to nasze jednostki s ranne w wyniku starcia midzy innymi z Twoimi wojskami.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-18 09:27:41
Ja podciagam wojo do stolicy Wikinga, bo nie bylo info co sie dzieje i nie ma ustalonego planu czy wchodzimy do miasta (miast) celta i stajemy tam do obrony, czy szykujemy jakas zasadzke.

Ewentualnie czy kontrujemy na jakims kierunku skoro armie nie sa polaczone.

To sa Twoje Jarek tereny, wiec wiesz najwiecej, widzisz najwiecej, zatem zaproponuj moze cos sensownego i konkretnego (obrona, zasadzka, kontra - gdzie i kiedy).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 13:31:23
Musz wiedzie jakimi siami bdziemy dysponowali ebym mg okreli co to bdzie. Pki co najlepiej byoby skontrowa bo Aztek ma bunt w moich miastach ale widz, e trzeba bdzie si szykowa do zasadzki. Przypominam o koniach musz je mie eby robi kawalerie :(

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-18 14:20:39
Mam tylko 1 koniki.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-18 14:24:48
Ja miaem 3 zasoby, ale po ostatnich wypalankach zosta mi chyba tylko jeden.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-18 14:29:58
Ale Peter pewnie musi mie wicej :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-18 15:00:17
Ja mam chba 3 zasoby, to moge odpalic, tylko daj mi normalny pokoj a nie zawieszenie broni.

Co do swoich sil ktore moge wyslac to dzis po turce napisze, bo nie mozemy zapominac iz Marba za moment zostanie zlikwidowany, i armia Rudiego i Cheosa wyjdzie pod granice moja i Rzymu :(

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-18 15:05:00
Trzeba te wzi pod uwag, e armia Azteka po zajciu Koszarzyska moe zrobi niespodziewany manewr i skrci na Rzym. A od Koszarzyska do Rzymu to ju nie jest daleko.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 15:10:27
Zaproponowaem ju normalny pokj w turze ktr zrobiem rano.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-18 15:10:32
Tez fakt, a jak ustalilismy cos Bodek zawzial sie na palenie Rzymu...
Trzeba ostro bedzie pokombinowac, na rozlokowaniem sil...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 15:12:14
Pki co bdzie chcia mnie rozjecha ale fakt Rzym sabo broniony i warto eby Damroka tam trzyma co nieco. Jeli pjdzie kaw na poudnie to go zaatakuje, mam "lepsz" kawalerie i bd atakowa czyli kolejny plus(spora szansa na wycofanie).

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-19 11:17:27
Jarek zrb dokadne screeny dzi azteckich pozycji

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 12:05:16
Ok, za chwil bd robi tur to zrobi screeny

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 14:05:02

Warto uderzy na moj by stolic gdy nie ma tam duych si a straciby spor armi, pki co czekam a wasze wojska dojd do mnie.
Mam pytanie do Petera, czy zajcie Pover Point co by dao ?? Wiem, e w Cahioce zosta wypalony artysta ale czy jest moliwo zajcia tych 2 miast ??

Damroka, zostaw sobie troch oddziaw(20) na wszelki wypadek gdyby Aztek poszed ma wycieczk, pki co mog go zdj jeli bdzie si kierowa w Twoj stron przy minimalnych stratach(mam tam troch kawalerii)

Mog sobie odpuci miasto spokoju jeeli zaatakujemy tamte stacki, zanim doszedby strzelcami do ostatniego bastionu troch by zeszo a w tym czasie z flanki zdjbym mu dziaa i katapulty(wic przy zdobyciu miast na moich 4 strzelcw musiaby paru swoich powici).

Pki co czekam na wasze posiki i na ruchy Azteka bo teraz na pewno si liczy z tym, e czekam tam i co knuj.
Postaram si moe go jako wkrci ale wtpi w jakikolwiek sukces.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 14:08:36
Aha, nie wida za bardzo gdzie s jakie armie to lecc od samej gry:
- 1, armia w Koszarzysko(zachd)
- 2, armia w Jubilerowicach(pnocny zachd)
- 3, armia w Osada Wolnoci(pnoc)

W Bibracte jest 1 strzelec i rycerz.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-19 14:34:09
Poverty Point nic nie wnosi do gry praktycznie, wiec szkoda na nie pary.

Najpierw to bym sie skoncentrowal na konnej armii azteka pozbawionej ochrony piechoy... i nie ma co czekac az sie polaczy.
Wbijam sie swoim wojskiem w okolice ostatniego bastionu.

Mamy maly klopot na poludniu (pod Rzymem). Rudi i CHeos koncza Marbe jechac i za moment (2-3 tury) beda pod moja granica i rzymu.
Bedzie trzeba drugi front otwierac - dlatego nie moge puscic calosci armii do Ciebie Jarek :( a i tak bedzie klopot jak sie zdecyduja ruszyc.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 14:39:58
No ok rozumiem, wiem chciabym wyeliminowa 25 kawalerii Azteka ale nie mam jak a random mnie nie lubi :| eby zaatakowa stacka w Koszarzyskach potrzebowabym wanie cho par maszyn oblniczych i wtedy poszo lekko.
Wtedy trzeba byoby uwaa na 2 stacka konnych ale atwiej byoby si wtedy broni.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 11:08:50

Z tego wynika, e Bodek chce poczeka i nie wiadomo co szykuje ale chyba na pewno bdzie atakowa dalej bo ciga dziaa i katapulty.
W takim razie najlepiej by byo zaatakowa Koszarzysko gdzie leczy rann kawaleri i jest tam najsabsza obrona wic idcie oddziaami do Zbrojowni skd bdzie mona pniej zaatakowa moj by stolic, kultura ktra tam wyronie po zajciu miasta uniemoliwi mu dobicie choby paru naszych jednostek wic powinnimy odnie due zwycistwo(chyba, e szpieg mu zaalarmuje o wszystkim ale moe si uda, przynajmniej straci par tur na przemieszczanie wojsk).
Mog sobie odpuci jedno miasto na wschodzie(Miasto spokoju ) i kolejne(Ostatni Bastion cho koniecznie trzeba byoby je odbi bo mgby wtedy atakowa Kinga). Jak wida najgroniejszy jest pnocny stack bo zbiera tam maszyny i strzelcw ale jest za to powolny.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-20 11:56:29
Rudi idzie odsiecza do azteka z terenow Marby (Marbe dobija Cheos).

Spodziewalem sie ataku od strony Marby a tu okazuje sie ze to co zebralismy spowodowalo iz Rudi zawraca.

Jak polaczal sily to bedzie bardzo ciezko - jesli jest mozliwosc kontrowania to bym sugerowal pospiech.

Tez tak mysle ze Kosarzysko jest naturalnym celem.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 12:56:08
Po Koszarzysku mog posa pojedyncze oddziay i wyzwoli Dziki Zachd i spali Oaze Szerszeni, potem pewnie utkniemy armiami na froncie chyba, e Rudi ma ogromn armi :( .
Peter idzie jeszcze co od Ciebie do mnie ?? Jeli tak to mog sta si Twoim wasalem eby nie mia kosztw utrzymania duych.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-20 12:57:53
Jeliby mia Aztek swoje siy atwo umieci w Miecie Spokoju, to ja nie bd si mg angaowa przy Kosarzysko. Przecie Aztek w chwil moment bdzie u mnie.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 13:01:38
Po zajciu Koszarzysk i wybiciu kilkudziesiciu oddziaw nie bdzie taki silny. Potem znowu wrcimy do Ostatniego Bastionu. atwo nie przejdzie przez Miasto spokoju bo kultura jest i ogranicza mu swobodne przejcie. Piechot zanim przejdzie minie dobre kilka tur, a kawalerie wanie moe mu zniszczymy i zdymy si przegrupowa i uderzy na niego w razie gdyby zmieni kierunek ataku.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-20 13:10:31
Ok - przyjem :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-20 18:17:50
Dzwonil do mnie Bodek z nieformalna propozycja pokoju.
Jest gotow oddac 1-2 miasta Celtowi, i pomaszerowac wojem na Bombla.
Co o tym sadzicie?

Gdzie mam kierowac swoje wojska te co juz sa na terytorium celtyckim, czyli gdzie bedzie kontra, ewentualnie ktorego miasta bronic?

CO do dotakowego wsparcia z mojejs trony to przyszykowalem komitet powitalny na Rudiego i CHeosa, ale cos sie dzieje i Rudi wycofal sie pomagac aztekowi, a Cheos sam silny nie jest i jak zaatakuje to sie bedzie cofal na pewno (przydalo by sie tam zdobyc troche terenu na bufor).
No i wlasnie nei wiem czy wysylac te wojo na wsparcie do celta czy pocisnac troche CHosa (przy dobrym ukladzie zaatakowal by mzoe Rudiego).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 19:54:48
Ja sdz, e to ciema :) Czeka na Rudiego cho moliwe jest to, e chciaby wykosi Bombla pki jest moliwo(piechota ju pewnie zaraz pierwsza wyjdzie).
Jeli chce wykosi Bombla niech si wycofa, pokoju z mojej strony za bardzo nie moe mie gwarantowanego(chyba ze odda to co zagrabi), odda mi pewnie 2 najgorsze miasta, a gra kiedy jestem taki saby(produkcyjnie i w kasie) to mi si nie umiecha) wic wol straci ten ponad milion wojska(byem 6 przynajmniej w poprzedniej turze).

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-21 16:24:36
Celcie daj dobre screeny z opisem. I koncepcj wojny :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 16:49:00
Ju wanie co wymyliem :) Wklejam screeny moment :]

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 17:01:55

Idcie wojskiem na tego kirrajsjera, zaraz za Zbrojowni.

Oraz Operacja Ucywilizowa Dziki Zachd:

Po zajciu tego miasta bdzie mona spokojnie odbi Koszarzysko i Aztek bdzie musia si wycofa, pki co to jest naszym celem, nastpnie bdziemy mieli drog do jego pustych miast wic bdzie si wycofywa bo bdzie mia wicej do stracenia ni zyskania.
Widziaem Peter tam Twoich rycerzy polij 10, max 15 by mogli odeprze atak pojedynczych jednostek, powinni zdoby miasto za 2 tury.

Sytuacja kultorowa po zajciu Dzikiego Zachodu oraz Koszarzysk-troch pobazgrane ale artyst ot ja nie jestem ;)
Rowy(czy jaki taki) kultura w Dzikim Zachodzie- byo 60% wida to po jeszcze wpywach kulturowych na wolnych ziemiach)
Czerwony- Koszarszyska

Peter (Imperium Petera) 2009-09-21 17:34:31
Poeta to TY tez nie jestes :) i ciezko mi sie polapac o co chodzi i gdzie co robimy.

Wyszlismy na pozycje uderzeniowa z Kingiem na polnocne miasto - co z nim? Atakujemy czy nie?

Nastepnie jak mamy przesunac wojsko na wskazanego kirasjera to czy pole nad nim (bez drogi - trzeba by dorobic w nastepnej turze), nie ejst lepsze bo siega i na Kosarzyska i na Jubileuszyce?

Gdzie mam konnica isc na Dziki Zachod to troche nie czaje - jakis obrazek by mi sie przydal - nie zapominaj ze my widzimy tam ciemnosc zasadniczo... wiec opisowo, calymi zdaniami z obrazkami najlepiej :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 19:33:11
Tamto pnocne miasto raczej nie wchodzi w gr :)

Na kirrajsjera, na tamtym polu o ktre Ci chodzi nie mam drogi :/
No po prostu od Strony Damroki, obok terenw maxiego pj na Dziki Zachd, jest tam 1 arkebuzer.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 19:33:54
P.S Idcie wojskiem na tego kirrajsjera, zaraz za Zbrojowni.
Jak tu tego nie zrozumie :] ??
Na kirrajsjera to na niego :P

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-21 20:06:50
Peter daj zna na X jak bdziesz wchodzi do DH

Peter (Imperium Petera) 2009-09-21 20:34:18

Jak dobrze rozumiem to proponujesz stanac na dolnym jasnoniebieskim X, gdy ja proponuje gorne jasnoniebieskie X (strzalkami narysowalem zasieg z gornego x - tak ze lapie dwa miasta a nie jedno.

Troche nie rozumiem dlaczego odpuszczamy polnocne miasto jesli mamy tam wszystkie dziala zgromadzone...

Zupelnie nie rozumiem dlaczego Jarek ruszasz pierwszy jak nie masz ani jednego dziala na froncie... co kawaleria bedzie zmiekczac a dziala dobijac, czy jak? (sugestia zeby robic turki razem).

Panowie albo siadamy na skypa i ustalamy jakis plan dzialania, albo pochodze jeszcze tak ze dwie tury i sie zwijam walczyc z Bomblem, bo tu czas tylko trace, i prosze sie o jakies nieszczescie z wystawieniem sie gdzies wojskiem.

Zaraz przyjdzie Rudi z pomoca i skonczy sie rumakowanie...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 21:33:39
Bo pki co nie ma adnej walki dlatego robi pierwszy.
Okej lepiej jest sta na grnym jasnoniebieskim ale drogi nie ma tam zrobionej wic co da tam stanie ??, zaraz wyl tam roboli i moe podcze. Pnocne miasto odpuszczamy bo lepiej wyeliminowa mobilne jednostki ktre mogyby narobi wiele szkd gdyby je przepuci, strzelcy zanim si przebija minoby sporo tur. Tak wic widzisz, e ju wszystko jest przygotowane, musisz zaj tylko ten Dziki Zachd choby 2 rycerzami i s postpy, potem pjdzie dalej bo kultur moje miasta bd pod byymi i bdzie si wycofywa albo zostanie i pierwsi walniecie dziaami! Tak atakuj Bombla gdy masz Aztek z 20 miastami pod granic :) i piechota nic nie zrobi gdy wroga 2,3x tyle-chyba dobrze o tym wiesz.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 21:36:21
P.S Widz, e masz od samego pocztku ch zlikwidowania Bombla ale osab Azteka wynegocjuj pokj i mog z Tob i na niego, jak si zbierze wiksza ilo wojsk z 2 frontw ciko bdzie mia do wybronienia cho tory kolejowe mu pomog ale teraz za pno.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-21 21:43:42
Myslalem ze z ta kratka gdzie mamy stanac to jaksi bardziej misterny plan... wlasnie po to sa workerzy zeby robic drogi... ale uznalismy ze dobra staniemy tam gdzie proponowales... moze aztek nie polaczy armii...

Rycerzami podszedlem, ale kupuj sluchawki bo taka koordynacja to sie skonczy katastrofa...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 12:37:58
No i po planie, wystarczyo zaczeka t tur i mgbym osign to co chciaem teraz nie mamy nic na Azteka. Teraz gdy jego kawaleria jest pewnie w dzikim zachodzie mona sobie pomarzy o dalszych dziaaniach i lepszych warunkach dla mnie.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-22 13:04:15
Jak Ci nie satysfakcjonuje Twoje aktualne pooenie to powiedz wyranie. Ja z ViKingiem chtnie przejmiemy Twoje ziemie.
Tak na marginesie to mgby nawet sam pomyle o jakiej rekompensacie za spalon Rawen.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 13:05:42
Ale na co czekac?
Aztek i tak by polecial po miasta Maxiego bo stoja puste, czy bysmy cos negocjowali czy nie.

Mi zalezy na pokoju gdyz w czaise 10 tur:
- lecimy do Bombla lac go
- w tym czasie Kingu powinien wymyslic juz tory i jak pobudowalby nam linie kolejowa Dalszyn (front u Bombla) a Koszarzyska, to jestesmy w stanie w ciagu jednej czy dwoch tur przegrupowac armie z frontu na front (dochodzi armia Domela a w dalszej perspektywie Martina czy anwet Plewana i C4, wiec nie ma szans zeby aztek cos ruszyl u Celta.

Ba powiem wiecej, jesli uda sie Bombla pocisnac to moze podpisze pokoj (ewentualnie wykonczyc ale to 10 tur nie starczy) i wtedy wszystkie wojska moga tu przyjechac do Azteka...

Mowiac krotko - te 10 tur spowoduje ze bedziemy nie do ruszenia i incjatywa przejdzie w nasze rece (dzieki torom i oslabieniu Bombla).
No moze nazbyt optymistyczny plan ale mysle ze naprawde moglo by zadzialac... Tak wiec to nie jest tak ze zostawiamy Celta na pastwe Azteka za 10 tur...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 13:46:40
King wymyli tory ?? Przecie wynajdywa metod naukow z tego co patrzyem :|
Widz, e negocjacje staj si coraz trudniejsze, o 21 trzeba zadecydowa co robi dalej, czy lecie z planem Dziki Zachd( wtedy mog podesa swoj kawaleri w 1 tur do tamtego miasta) i teraz z lepszej pozycji koczy negocjacje. Jeli zyskabym te 2 miasta+1 wynegocjowa miabym jeszcze jako taki potencja i mgbym robi wojsko.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 15:17:18
Kingu - nie wymyslasz torow?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 15:24:45
Ja si sugeruje wpisem z:
2009-09-17 16:40:34 gdzie na screenie wida byo, e kingu odkrywa Metod naukow

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 15:33:17
O kurka - bylem przekoany ze kolej!
Kingu na czorta Ci metody naukowe?
Dawaj tory to zdecydowanie zwiekszy nasza obronnosc!

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-22 15:55:11
wczoraj miaem 1 turk do "czci zamienne" (przecie konieczne dla kolei) - tak e dzi (i taki miaem zamiar) ustawie na kolej :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 15:57:11
No to zajefajnie, bo aj mam 10 tur do kolei, ale zmienilem na kawalerie i przezbroje rycerzy, zeby juz walczyc ostrzej, bo coraz wyrazniej widac ze aztek z Bomblem sa dogadani na amen i nie bedzie pokoju...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-22 15:59:45
A te "metody" miaem ustawione, ale w turkach, gdzie i tak miaem nauk na zero, gdy trzeba byo poprzezbraja wojsko.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 16:27:23
Kiedy miaem nauk 300 teraz pewnie zaczynabym kolej ;(

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-22 19:53:45
Na Skype jestem - krystian.zywert

mam wczone - woa !!!

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 20:22:06
To ja na skype'a nie wejd :|
Bd o 21.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 12:47:57
cytat Jarka - "Powiem tak, jeli teraz znw mnie kto zostawi na lodzie to z wojskiem za par tur znajdziesz si pod granic kolejnego pastwa, Damroka i King"

- Nie zostawiem Ciebie Celcie na lodzie, nie mielimy adnych takich zobowiza, a ostatni moj prob o zawarcie paktu o nieagresji nie przyje. To tak dla jasnoci.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 12:53:48
Ja nie odwoywaem si do was tylko do obecnej chwili. Wiem, e w przeszoci nie mielimy adnych zobowiza. Nie podpisaem paktu bo nie mogem, wiedziaem, e za 1-2 tury zostan wasalem Azteka i adne wtedy zawarte decyzje nie byy by wane.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 13:00:56
Moe by byy i nie zostaby wasalem. :)

Wtedy wielce zabrako dyplomacji w naszym regionie, a skorzysta tylko na tym Aztec.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 13:04:05
Nie byyby bo Aztek by ju pod moj granic, Maxi mnie zdradzi z Cheosem, i sam zostaem z dopiero pierwszymi oddziaami kawy i ledwo 20 kirrysami,40 rycerzami

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 13:10:42
Ale te nie przedstawie nam realnego zagroenia, a zawsze chwalie si wielk armi (+Korea), tak e to wasalstwo byo zaskoczeniem wielkim. Ale wiem :) Bodek "bombardowa" Ciebie cigymi poselstwami i obietnicami. Tak przypuszczam :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 13:24:34
Nie to byo najgorsze, nagle Cheos zmieni front i armia Azteka si podwoia, a e Maxi zdradzi to miaem 3x wicej wojska na gowie, a moje siy zmalay+ Damroka wycofa wojsko a Hechter odmwi pomocy( bo nic na tym nie zyskiwa ;)

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 13:46:24
No bo to prawda z tym zyskiem - i to chyba ju ja pisaem :) . Ale gdyby mwi cho troszku o moliwoci przejscia na stron Azteca i jednoczenie dla przeciwagi da nam propozycj moliwoci sobie pomc - to teraz mielibymy duo wiksz Armi a i Rzym miaby miasta. I Twoje miasta moe by dawno wrciy do Celtw. :)

ale ju nie ma co gdyba :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 14:38:00
Hej, moim zdaniem nie mona i Aztekowi na ustpstwa ju teraz sprawy si komplikuj a jego nowe tereny i moliwoci taktyczne mog kiedy doprowadzi do zagady paru pastw.
Wczeniejsze dania najbardziej zagraay Damroce (Aztek mia Koszarzyska i Dziki Zachd i mg spokojnie nagle Ci zaatakowa), a do tego nie mona dopuci, naley zrobi tak , ebym to ja by terytorialnym buforem dla Azteka a miasta z 60% kultury doskonale si do tego nadaj.
Pomylicie gdzie Aztek zaatakuje po maxim(ktry ma raptem jeszcze 3 miasta) ? Pjdzie na Bombla ?, wtpi bo oni s zgadani na amen i nawet nie ma co o tym myle. juz teraz ma tyle terenw, e punktowo na bank wygra, jeszcze jedzie na farmach wic miasta mu pod koneic szybko urosn.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-23 15:05:35
W jednym Bodek ma racj. Jeli strony nie wyjd z tego porozumienia w wystarczajcym stopniu usatysfakcjonowane, to nic nie zmieni jedna kratka kultury wicej, bo i tak przy najbliszej sposobnoci bd dy do wyrwnania uznanych przez siebie strat.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 15:36:47
Wojny pomidzy nami i tak bd,
my negocjujemy jedynie w sprawie rozejmu na 10 tur, przecie to oczywiste, e Bodek i tak nas zaatakuje wic po co oddawa mu ziemie i da doci par jednostek z naszych terenw ??
To nie jest konflikt o teren, a konflikt o wyniszczenie rywali, Bodek ju ma tyle terenw, e moe wygra ale obawia si, e my moemy si podda w wasalstwo Peterowi i ten wygra, dlatego chce atakowa i niszczy.
Co do jego groby, e dopuci Bodka do nas to czysty blef, Aztek chce zaj jak najwicej terenw bo teraz liczy sie tylko wojsko i pkt. Nawet jeli nie artuje to czym sie przejmowa ? Przecie jeli Bodek podele tutaj wojsko to gdzie indziej bdzie go mniej.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 15:37:57
P.S Nie zapominajmy, e Bombel rwnie walczy o zwycistwo i cho jest sojusznikiem Azteka ten nie pozwoli mu atwo zdobywa nowych pkt, czyli bdzie si stara zaj tyle terenw maxiego ile si da.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 20:08:37
Jestem na X - woajcie :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-23 20:12:48
Jestem w pracy :(
Tak na 22 gdzies bede w domu dopiero :(

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 20:39:36
ok ja bd o 22, by zrobi tur.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-23 22:08:43
Jestem na xfire.

LDeska

Posted: 2009-10-26, 23:53   

Peter (Imperium Petera) 2009-09-24 06:33:36
Bombel buduje tory kolejowe juz u Cheosa (ktory dostal jedno miasto Maxiego, wiec nie taki swiety w tej wojnie) i moze nimi podejsc pod prawie moja i Damroki stolice (przez jedno miasto).

To jest naprawde dla mnie syf, bo moga mnie z flanki obejsc w dowolnej chwili.
Nie jestem pewien CHeosa, po ktorej on jest stronie, a logika nakazuje mi zrobienie buforu z jego miast kotre przejal po Marbie... no ale nie chce go atakowac, bo potencjalnie moze byc sojusznikiem...
Ech, tak zle a ak niedobrze - do Dalszyna jak pojde o mi tymi torami przyjada :(
No zobaczymy co bedzie z aztekiem, bo nie ukrywam ze na dwa fronty to nie pociagnalbym za dlugo i daltego chcialbym sie z nim dogadac...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-24 18:32:00
To mylaem, e si z nim dogadalimy, hej to jak to ma by !?
Cheos jest na pewno z Bomblem, nie ma co z nim ryzykowa.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-24 19:34:15
Ja rozumiem ze jestesmy dogadni, jak wejdziemy do tury to Barbicostam zajmuje celt, a Dziki ja albo Kingu palimy i w to miejsce powstaja nowe miasta zgodnie z obrazkiem.

Wiem ze mozna walczac zdobyc 2-3 miasta wiecej, ale jak pisalem Bombel buduje juz tory u Cheosa i mi wjada od dolu, wiec sytuacja zmusza mnie do zabrania stad wojska co oznacza ze aztek by odbil ponownie te miasta, a tak zyskujemy troche na czasie - cala nadzieja ze Kingu zdazy zrobic tory (przy okazji ile Ci kingu zostalo? ja moge w 10 tur ale musialbym zrezygnowac ze scinki i przezbrajania rycerzy na kawalerie).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-24 19:36:38
A co za rnica kto spali Dziki Zachod, dajcie mi zarobi na moim bybym miecie :] Ja za 0,5 h wchodz do dyplo

Peter (Imperium Petera) 2009-09-25 15:16:03
Z tego co mowi Bodek to Rudi (jako jego senior) wyslal do nas propozycje pokoju.
Proponuje wejsc dzisiaj razem (przynajmniej ja, Celt, Martin i Domel) zeby sprawdzic czy aby na pewno do nas wyslal... i podpisac ten zaproponowany pokoj.
Jak pokoj zostanie podpisany to zrobimy bardziej szczegolowa narade co do kolejnych dzialan.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-25 16:07:07
:oczami: to o ktrej wchodzicie do dyplo jeli mam robi tur z wami

Peter (Imperium Petera) 2009-09-25 16:50:11
Okolo 21.00

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum