www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Coś na Impas Aztecko-Arabski" (cheos)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Coś na Impas Aztecko-Arabski" (cheos)

Pakt numer 405, założony 2009-08-20 08:47:19 przez cheos (Imperium Cheosa)

Nazwa paktu: Coś na Impas Aztecko-Arabski

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cheos
pawelt
Rudi2
Zaharien
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-20 08:57:11
Witam Szanownych Władców,

Dziś wstałem bardzo wcześnie koło 6:00, kładąc się o 1:00 powinienem być niewyspany.
A tu o dziwo mózg pracuje na pełnych obrotach.
A może tylko mi się wydaje, że na pełnych bo wpadł mi do głowy szalony plan.
Symulujemy mój atak na Rudiego wyciągając wojska Rycha i Jarka na tereny Rudiego i Pawła.
Jak to na obczyźnie bywa będą bardzo narażone na wasz atak.
Dalsza część planu to wymiana miast, tutaj Rudi ma decydujące zdanie.
Zależało by mi na trzech jego miastach Argos i te dwa wyżej przy Marwim.
Oczywiście nie od razu tylko sukcesywnie jak będą padać miasta Rycha.
Jarek widząc co się dzieje powinien iść na pomoc Rychowi i/lub zaatakować Pawła na jego terenach.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-20 09:00:40
Cały plan jest o tyle szalony, że polega na 100% zaufani między nacjami, które nie powinny sobie absolutnie ufać.
Chodzi oczywiście o mój atak na Rudiego.
Moje wojska były by na terenach Rudiego, przez co były by narażone na zagładę.
Rudi musiał by ruszyć wojskiem na Rycha ufając mi, że nie pójdę na jego inne miasta.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-20 09:10:59
Myślę, że plan jest o tyle szalony iż powinien się udać.
Co zyskamy:
1) Wy kilka miasta od Rycha i Jareka - tak to trzeba zrobić, aby się Rudiemu opłacało.
2) My kilka miast od Rudiego - no i ja była by możliwość coś od Rycha lub Jarka to jeszcze lepiej.
3) Razem zyskamy trochę emocji zamiast się kisić w miastach.

Z mojego punktu widzenia za planem jest to, że jest tylko kwestią czasu, jak Peter pojedzie Bombla.
Wy nie pomożecie zbytnio Bomblowi, bo musicie się kisić tak jak ja aby żadnej ze stron nie bardzo opłacało się zaatakować drugą.
Jarek i Rychu raczej są za Peterem i Peter jak skończy z Bomblem to pewnie przyjdzie najpierw po was.
Czyli praktycznie chyba nie mamy za wiele do stracenia.
Szczególnie, że Jarek za kilka tur ma strzelców a za kolejne kilka kawalerię i już go nie ruszycie.
Także mało czasu do namysłu i proszę o sugestie.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-20 09:43:06
No i skoro wy macie walczyć z Rychem i Jarkiem to jak tylko dojdziemy do Rycha my również musimy go zaatakować.
Inaczej wy się wykrwawiacie a my nie na co się nie zgodzicie.
Z drugiej strony ja idę przez wasz teren wojem, które może zostać zmiecione.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-20 21:03:27
Warto się nad tym tematem bardziej pochylić. Jednak proponujesz mi stratę 3 miast za dwa Rycha a to raczej marny interes przyznasz sam chyba?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-20 23:39:42
Ale Rychu ma już 5 miast.
No i Jarek jakieś ma.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-21 00:00:18
Ale trzeba je zdobyć jakoś

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-21 00:05:56
Jasne że trzeba.
Chcesz zbierać wojo do końca Dyplo ?
Wiem, że i tak już nie mam szans na wygraną to chociaż bym zamieszał.
Taka odrobina duszy Ragnara co nękała Japonię mimo, że nie miało to znaczenia.
Zresztą jak chcecie.
Widzę, że i tak Paweł wysyła Ci posiłki także pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-21 09:28:47
Boś ty sobie człowieku zły kierunek ekspansji wybrał i raczej więcej nic nie posuniesz się do końca Dyplo. Otoczyłeś się wasalami co dało ci względne bezpieczeństwo lecz zabrakło kierunków rozwoju. Jedyna droga to przez Grecję lecz tu właśnie stawiam mur dla was bo przecież było wiadome ponownie wrócisz :)

Masz piękne miasta Marwa i Marby do zajęcia.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-21 15:27:16
OK

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-22 15:00:44
Ciężko się z Tobą gada.
Sam mi każesz atakować moich wasali będąc wasalem Pawła.
A co jakby Ciebie Paweł wystawił i zaatakował ?
Masz znacznie piękniejsze miasta.
Myślisz, że jestem człowiekiem pozbawionym jakiegokolwiek honoru i skrupułów uwielbiającym wbijać nożyki w plecy wszystkim wokół ?
Skoro nie możemy mieć wspólnych interesów nie dziw się, że nic nas nie łączy w tym Dyplo.
Razem na tym stracimy ale już się z tym oswoiłem i od dziś również przestawiam się na masowe zbrojenie.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-22 16:14:18
Przestań pieprzyć. Byłeś pierwszy który nóż w plecy mi wbił a teraz trujesz coś o honorze. Jasne że nic nas nie łączy i raczej nie licz na jakąkolwiek współpracę.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-22 18:55:29
Przynajmniej mamy jasność :]

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-22 19:01:30
Następnym razem nie zostawiaj pustych miast jak nie masz żadnych umów z sąsiadem.
Nie uważam tego za nóż w plecy a za atak na zbyt pewnego siebie sąsiada.
Też żałuję, że poszedłem na biednego Krzysia, z nim można było negocjować a ty masz twardogłowie.
Mogłem się wcześniej Ciebie pozbyć ale cóż, trudno.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-08-22 19:11:44
Z tego co pamiętam to atak na krzysia jak i na Rudiego podyktowany był rozpychaniem się kulturą. Krzys zabrał mi żarcie spod drugiego miasta i zostałem tylko z stolicą.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-22 23:31:54
Wasze gadanie panowie to zwykle machanie szabelka za plotem. Pozbyc to mogles sie co najwyzej zeba :)
Skoro nie potrafiles zdobyc moich pustych miast atakujac we trzech to jak ja moge wejsc w jakies uklady sojusznicze z tak nieskutecxnym wladca?
A nie przyszlo ci do glowy ze wasz atak byl swiadomie sprowokowany :)
Nie zastanawialiscie sie jakim cudem nasze wojska byly dokladnie tam gdzie byc powinny choc miasta graniczne byly prawie puste?
Jak to mozliwe ze majac trzykrotna przewage ilosciowa na poczatku wojny juz cztery tury pozniej straciliscie 70% wojska przy 10% po naszej stronie?
Teraz to lepiej siedz Arab cicho i nie denerwuj Olka bo znow lanie dostaniesz.
Buuuuu

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-22 23:38:41
Olek urazy w sercu wielkiej nie nosi wiec Arab mozesz sobie istniec przy nsszej zgodzie ale nie wychylaj sie juz wiecej i nie przypominaj ze jest jakis taki wielblbladzi kraj bo ci go zabiore i juz.
Dobra zartowalem, mozesz dalej sobie wegetowac tylko juz nie mieszaj sie do swiatowej polityki. Traktuje cie jak swojego wasala i mozesx zyc dalej.

Zaharien (Imperium Zahariena) 2009-08-23 00:10:39
Mi sie wydawalo, ze przesadzilismy z ta szarza. Wydawalo mi sie ze gdyby nie to, ze nie wypowiedzielismy wojny Pwalowi to straty bylyby mniejsze.
SLabo gadasz Rudi.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-23 02:43:19
Hehe,
Wiesz przecież, że wolę śmierć :]
Postarajcie się aby była krótka i bezbolesna :)

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-23 07:08:00
Straty byly by takie same u was lecz po naszej stronie bylyby wieksze lecz nie tak istotne. Naszym bledem bylo jednak zatrzymanie sie i niedobicie waszych wojsk. Jak dla mnie to mozecie sobie istniec w obecnych granicach lecz wasze wojska moga z zaskocznia zajac jakies moje miasto. Jedno bo na wiecej to szans nie macie od tej strony.
Moja rola jest powstrzymanie waszych czterech krajow przed wtargnieciem w centrum sojuszu i to wam sie szybko nie uda bo musielibyscie miec czterokrotna przewage by przelamac ten wspierajacy sie uklad miast.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-23 11:19:26
Co ty gadasz.
Gdybym chciał wjechać w sojusz już by Bombel miał moje wojska u siebie.
Bezpośrednio z nim graniczę a jego obrona jest powiedzmy mizerna z mojej strony.
Obiecałem Bomblowi, że go nie zaatakuje i nie zamierzam chodź przyłączenie się do Petera pewnie było by najlepszym rozwiązaniem.
A co do łaskawego pozwolenia na istnienie to widzę nadciągające posiłki od Pawła, wszystko z draftu, nowoczesne. Pewnie biegną popatrzeć sobie na moje tereny z zagranicy :P

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-23 14:47:41
Skoro prowadzisz tak beznadziejnie dyplomację to czemu się dziwisz? :)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-23 15:32:26
Wcale się nie dziwię :]

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-23 23:02:09
Czyli kończymy nasze rozdanie.
Nie mam zamiaru pogrążyć się w "błogiej stagnacji", tak jak wspomniałem wolę śmierć.

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-23 23:36:41
Wolisz wisieć czy na palu sterczeć?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-24 01:18:45
Mmmm, wybieram rozstrzelanie :)

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-24 01:19:51
No chyba, że masz jakąś inną ciekawą propozycję.
Wiesz, że nie musimy walczyć aleś strasznie zawzięty :(

Rudi2 (Imperium Rudi2a) 2009-08-24 02:21:38
Skończysz na palu. Dopilnuję osobiście.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-24 09:16:11
Tak myślałem.
Z ciebie też za wielki dyplomata nie jest, a przecież nie musimy walczyć.
Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-24 21:47:05
To był mój ruch, teraz czekam na twój.
Jeszcze mamy kilka miast nawzajem do spalenia. Ja nie będę brał jeńców.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum