www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Imperium Arabsko-Ottomańsko-Francuskie" (che
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Imperium Arabsko-Ottomańsko-Francuskie" (che

Pakt numer 363, założony 2009-07-29 03:19:48 przez cheos (Imperium Cheosa)

Nazwa paktu: Imperium Arabsko-Ottomańsko-Francuskie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cheos
marba
Marw
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-29 03:38:41
Witam Sojuszników,

Założyłem ten pakt abyśmy łatwiej mogli ustalać wspólną politykę i rozwój Imperium.
Obecna sytuacja wygląda następująco:
1) Grupa Bomblowa prawdopodobnie nas zaatakuje na północy. Wraz z naszym sojusznikiem ze Świętego Cesarstwa postaramy się odeprzeć atak.
2) Główny trzon naszej armii uderza jutro na Grecję Południową (Rudi) w odwecie za zajmowanie ziem w haniebny sposób kulturowy. Przy okazji pomożemy wołającemu o pomoc Władcy Korei (Rychu). Wojska Ottomańskie zajmą miasto przy swojej stolicy a armia Arabska wspierana przez oddziały Świętego Cesarstwa ruszy na Grecką stolicę.
3) Po zakończeniu kampanii południowej o ile na północy uda nam się wybronić wyślemy oddziały rycerstwa Arabskiego i Świętego Cesarstwa na pomoc w dokończeniu kampanii dla Napoleona.
4) Sulejman dobuduje więcej armii obronnej do obstawienia zdobytych miast - obecnie widzę brak jakiejkolwiek produkcji militarnej a przecież mamy zdobyć jeszcze kilka miast.

Jest to jedynie plan działania.
Proszę piszcie jeżeli są jakieś propozycje lub uwagi.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-29 07:38:28
Witam

Co do pkt 2 i 4 to własnie przestawiłem produkcje na wojsko. Dodatkowo przeszedłem na nacjonalizm bez tury anarchii wiec teraz mocno podgonię w produkcji wojska. Obawiam się tylko ataku ze wschodu.

marba (Imperium Marby) 2009-07-29 08:33:54
Mam przygotować sie na atak na Grecję czy do obrony wschodnich ziem? W ciagu 3 tur postaram sie wysłać około 10 muszkietów

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-29 10:41:53
@Napoleon, zejdź proszę muszkietami na ziemie Ottomańskie i zobaczymy gdzie dalej, czy na Grecję czy na Bombelowo.
Coś tam zostaw oczywiście do obrony ziem wschodnich ale szybka inwazja na Grecję uwolniła by sporą część wojska do innych kampanii.
@Sulejman, poczekaj z ruchem na mnie i Zaha. Najlepiej jak byśmy razem uderzyli.

marba (Imperium Marby) 2009-07-29 20:35:32
Niestety aż do momentu braku pokoju z damroką nic nie mogę uczynić dla naszego Imperium a o żadnych reperacjach nie może być mowy

marba (Imperium Marby) 2009-07-29 22:40:42
może warto skończyć z damroka zostały mu 3 miasta powinno szybko pujsc poczekac z inwazja na Grecje

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-29 23:11:42
Inwazja na Grecję już rozpoczęta.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 01:00:56
Musimy jak najszybciej podbić Grecję i będę mógł wysłać około 15 rycerzy na front z Damroką.
Niestety nie chce się dogadać.

marba (Imperium Marby) 2009-07-30 09:57:47
coś czuje że jak nie chce sie dogadać to kwestia kilku tur i Peter rozpocznie wojnę

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 10:33:49
Wtedy będzie ciężko.
Koncentruj wojska na razie do obrony, pamiętaj o katapach.
Peter od dłuższego czasu walczy ze mną o wielkość armii nikogo nie atakując, jest to prawdopodobne.
Wszystko zależy, jak pójdzie z kampanią Grecką, im szybsza tym szybciej uwolnimy sporą grupę rycerzy.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-30 10:45:49
A z której strony jest Peter?
Ja na wykresach widziałem wczoraj że mam nieco więcej wojska niż Rudi więc powinniśmy sobie z nim w miarę szybko poradzić. W tej turze zajmę Argos o ile nie dosłał tam dużej obrony. Ja teraz draftuję janczarów i poobsadzam nimi graniczne miasta.
Ciągle nie wiem jak będzie z LDeską? czy ktoś z nim już się kontaktował? Lub może słyszał coś o jego planach dot. naszego sojuszu?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 11:03:08
Zajmij jak najszybciej Argos, obecnie jest tam jeden knecht.
Nie wiem jaki Grecja ma plan obrony, bo nawet niewolnictwa nie ma wprowadzonego.
Ja bym traktował Siedzącego Byka (Leszka) jako naszego wroga.
Idziemy na odsiecz Korei (Rychu), którego jednym z wrogów jest właśnie Siedzący Byk.
W przeciągu dwóch dni powinno się wyklarować kto jeszcze pomoże nam w kampanii przeciw Byczkowi.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 11:04:00
Co do Petera też pewnie wyjaśni się w ciągu kilku dni czy uderzy na nas czy na inny cel.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-30 11:18:58
pod Argos mam już 3 Janczarów a następni są kratkę dalej. W Argos widziałem 1 knechta ale w tej turze może tam coś jeszcze dosłać bo rusza się przed nami.
Co do ewentualnych sojuszników przeciwko Bykowi to można spróbować zagadać do Gastona. On graniczy z Bykiem.
Peter na forum coś wspomina o szykującym się na niego Pawle ale to może byś sciema.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 11:25:23
Z tego co wiem to Gaston jest sojusznikiem Byczka.

marba (Imperium Marby) 2009-07-30 20:51:59
mogłby ktoś z was zrobić turki za mnie do niedzieli?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 20:52:33
Musisz dać wytyczne.

marba (Imperium Marby) 2009-07-30 21:10:02
hasło 1q niestety nie moge wam wyslac woja do pomocy wszytsko gromadz pod stolica mysle ze damrkora zarazem z peterem uderzy

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-30 21:48:10
Zdobyłem Argos. Zostawił je bez obrony. Zwiadowcą podszedłem w okolice Madrytu i zobaczyłem jego wojska. Idzie 3 słoniami, 4 muszkietami, macem i trebem. Zrobiłem screeny

Tym wojskiem idzie chyba w stronę Argos albo do stolicy.
Zobaczyłem też stolicę Greka. Ma tam słabą obronę

Bardzo mnie niepokoi sytuacja na wschodzie. Zarówno Koreaniec jak i Byczek robią drogi do moich granic. Czyżby Koreaniec też szykował się do ataku? Postaram się szybko zebrać w tym mieście sporą obronę. Saladyn jakbyś mógł podesłać tam przynajmniej tego jednego wielbłąda co stoi na górce nad Argos.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-30 22:51:37
Zapomniałem zrobić screeny.
Sytuacja mało ciekawa.
Od południa idą rycerze Azteka około 15 sztuk + kilka innych jednostek.
W Argos zbierz obronę i pomóż zrobić drogę z moich terenów.
Musiałem się wycofać z pod stolicy Grecji, przynajmniej wiemy kto jest z kim.

marba (Imperium Marby) 2009-07-30 23:07:45
ok zrobiłem turke następną robicie wy:)powinna być po damroce robiona narodzi sie wielki inż zadzwoń co chce jechać i wojo do stolicy.

marba (Imperium Marby) 2009-07-30 23:25:39
ok zrobiłem turke następną robicie wy:)powinna być po damroce robiona narodzi sie wielki inż zadzwoń co chce jechać i wojo do stolicy.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-31 01:56:19
kk ja albo Mawr cie zastapi

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-31 09:52:11
Ja nie bardzo mogę Marbę zastąpić bo mam weekend bardzo zajęty i nie wiem kiedy będę miał czas robić turki.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-31 10:09:14
W takim razie zróbmy krótkie podsumowanie obecnej sytuacji.
Na razie zdobyto jedno miasto greckie (Argos). Grek ma średnią armie ale na pomoc idzie mu Aztek ze sporą armią.
Na północy zagraża nam Bombel oraz Peter.
Na południowym wschodzie zagrożeniem jest Byk który chyba szykuje się do ataku.
Nie wiem co z Koreańcem. Z tego co Cheos pisał to myślałem że jest on po naszej stronie ale teraz nie jestem pewien.
No i Damroka zagrażający Marbie.

Cheos - Ty w raz z Zachem bez problemu zajęlibyście stolicę Greka. Ale skoro się wycofałeś to gdzie teraz idziecie?

cheos (Imperium Cheosa) 2009-07-31 10:46:32
Wycofałem się o jedno pole aby połączyć całą armię.
Może warto dodać do naszego stacku kilku janczarów i ruszyć na stolicę Greka od strony Argos.
Jeżeli się uda spalił bym ją co da nam lepsze możliwości obronne, utrzymać i tak długo się nie da.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-01 14:01:35
Idziemy pod Spartę.

Marw (Imperium Marwa) 2009-08-01 14:26:15
Właśnie zobaczyłem nadciągające wojska Pawla
Są na tej zaznaczonej na czerwono górce

jest tam ponad 20 rycerzy.
Pawel jeszcze nam nie wypowiedział wojny. Ja zbieram obronę w Argos. Mam tam w tej chwili 6 Janczarów ale kolejni są już w drodze. Kilku wysłałem do wschodniego miasta żeby wzmocnić tam obronę na wypadek ataku Byka. Słania i Janczara z katapą ruszyłem na twój stack.

cheos (Imperium Cheosa) 2009-08-02 11:26:06
Wypowiedział wojnę i zaatakował Zaha.
Daliśmy z Zahem d.. że mu nie wypowiedzieliśmy wojny, cóż trudno.
Dorabiajcie piki, są tańsze a lepsze przeciw rycerzom a jazda to główny trzon armii wroga.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum