www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:28
Pakt "Ameryka Francja" (barnaba)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   Pakt "Ameryka Francja" (barnaba)

Pakt numer 234, założony 2009-06-23 22:02:37 przez barnaba (Imperium Barnaby)

Nazwa paktu: Ameryka Francja

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: barnaba
Deb
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:51   

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-23 22:04:46
Witam sąsiada i liczę na owocna współpracę ja dalej już nie idę osadnikiem i stawiam miasto na tej górce co widzisz wiec marmur będzie w twoim zasięgu no chyba ze ma się zmarnować to pisz podejdę dalej :D

Deb (Imperium Deba) 2009-06-24 06:04:34
No i juz na starcie skopalem nie czytajac czy ktos cos pisze zanim ture ruszylem, ale nie martw sie - miasto postawisz gdzie chciales, a z pojsciem dalej to bym nie radzil ;)
Co do wspolpracy Francja jest na nia otwarta - widac, ze terenami sie podzielilismy bezproblemowo, bo tak sobie wyobrazalem, ze na tej gorce ktos inny miasto pewnie postawi. Skoro poczatek sie miedzy nami dobrze uklada, to czemu nie ma byc tak dalej, a wiadomo, ze beda i tacy co na filozofow polowac beda ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-24 11:51:32
Mamy dość komfortowa sytuacje i problemów nie powinno być.
Filozofowie to nie wiedzmy żeby na nich polować.Są w okolicy wieksze zagrożenia niż mój mały kraj.
Jak coś zapraszam na wino niebawem otworze pierwsze winnice.:D

Deb (Imperium Deba) 2009-06-24 12:16:16
Ja za to kosci sloniowej bede miec w nadmiarze :)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-24 21:49:19
Podpisalem pakt pokojowy z druga francja jest na wschód od ciebie która nazwała sie monarchia francuską a jak mam twoją francję nazywać?

Z toba tez bym taki pakt chcial podpisac moglibysmy sie wtedy spokojnie rozwijac w inne strony i inne panstwa sie dwa razy zastanowia zanim zaatakuja.

Wiąże duże nadzieje z twoją francją a tobie przyda sie zabzepieczona północ.
Podobno na wschodzie sa Indie ktore bardzo sie zbroja.

Mamy nowego sasiada przynajmniej dla mnie jest to Turcja.

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 12:22:14
Nazwe swojego panstwa niedlugo podam w kronice, jak wymysle ;)
Pakt pokojowy - jak najbardziej. Kolo mnie jest jeszcze Grecja, Holandia i Niemcy - nagle mi sie ciasno zrobilo, hehe
A widziales to miasto barbow?

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 12:23:14
W ogole to proponuje wymiane map.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 12:38:07
To nIe barby :D tylko Martin :P
a mapka jasne
ja tez mysle nad nazwa ciagle

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 13:07:13
dalej masz Indie za tymi "barbami"
To co zrobimy sojusz z ta francja druga? ja z nim mam pakt defensywny jestesmy blisko sie w trojke on jest polnocny zachod czy chcesz odrebny pakt pokojowy i defensywny.
Pare panstw lepiej moze sie obronic i kazdy kazdego pilnuje.
A jak sie odrazu dogadamy zanim spiecia beda to dlugo pokokój bedzie.
Jeszcze jak by Anglie namówić która jest na moim wschodzie to mysle ze mieli bysmy bezpiecznie i kazdy by mial swoje pole do dzialania.

Wiem ze duze pakty to jest porazka wiec trzeba to jakos pomyslec.
W kazdym razie ty dla mnie jestes strategicznym sojusznikiem tak samo jak Monarchia Francuska i tego sie bede trzymal.

Oprzemy sie plecami i mozna dzialac :D

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 13:25:32
Zwlaszcza teraz, gdy nie ma przekazywania jednostek, duze pakty nie maja sensu - wlasciwie tylko w bliskim sasiedztwie warto sie dogadywac - jak tamta francja jest blisko to jestem jak najbardziej za. Martin czyli Mehmed - no to ciekawie, pokojowo to chyba nie bedzie nastawiony do wszystkich ;)

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 13:27:08
Jak bede mial na mapie tamta francje to mysle, ze mozemy sie we 3 dogadac, bo ja mam zasade, ze nie gadam z kims kogo nie zobaczylem w grze.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 13:38:59
On ma indie obok i mowi ze sie zbroi teraz bardzo, ze mna chce sie dogadac więc nie widze przeszkód lepiej go urabiać zeby gdzie indziej wrogów szukal i odgradzal nas od innych zagrozen.
Ja mysle ze kazdy z nas powinien miec jeszcze po sojuszniku w swoim regionie najlepiej sojusznik graniczacy z oboma panstwami dla mnie najlepiej by bylo jak by dla ciebie byla to turcja.
Ja sie powoli dogaduje z anglia ktora graniczy z turcja na polnocy i w ten sposob buduje sie obrone i zostaje droga do ekspansji kazdy z sojusznikiem moze cos zdzialac.
Tak to widze.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 13:59:35
Pomyslalem nad tym i coraz bardziej mi sie to podoba nawet garficznie to dobrze wyglada.
takie trojki panstw zazebiajace sie jak trybiki opasujace cala ziemie i rozwijajace sie polnoc poludnie
od nas by sie to zaczelo bylibysmy głownym trybem :)
"Pakt zębaty" taka robocza nazwa ale moze cos lepszego uda sie wymyslic.
Z tobą moze sie to udać i mam nadzieje ze ta druga francja stanie na wysokosci zadania.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 15:24:30
Rozpustna Francja idealnie podoba mi sie taki sasiad coraz bardziej.
Cos czuje ze bedzie bardzo zabawnie :P

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 15:47:24
Im coraz wiecej widze, tym bardziej mysle, ze Mehmed naszym sojusznikiem moglby byc tez. Na jego poludniu, a na moim wschodzie znajduje sie Holandia wlasnie, ktorej wybor ustroju wskazuje jenoznacznie kierunek stricte militarny. Problem Holandii polega na tym, ze przypadkiem odcialem to panstwo od zloz zelaza ;)

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 15:48:04
Oczywiscie mialem na mysli moj zachod, a nie wschod ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-25 15:52:12
Ja widze ze myslisz perpsektywicznie poprostu bo kiedys wschod moze stac sie również zachodem :D

Deb (Imperium Deba) 2009-06-25 15:56:16
W 120 tur bedzie ciezko polaczyc wschod z zachodem ;)

Deb (Imperium Deba) 2009-06-26 13:01:15
Mehmed nie chce ze mna rozmawiac, Holandia sie stawia, ciekawie sie zaczyna robic. Moze jednak cos uzgodnimy, ja wlasnie zlozylem propozycje otwarcie granic tamtej Francji.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-26 13:30:05
Ale jak nie chce? nie odzywa sie?
Ze mną też mało rozmawia oni chyba małomowni sa.Ale nie przekreslał bym ich.
A te indie to są inne niż myślalem.

Z francją rozmawiaj i najlepiej zebyśmy w trójke mieli pakt defensywny może to skłoni innych do współpracy a nie stawiania się :D
A z tobą pakt defenswny w każdej chwili mogę podpisać to robi wrażenie na sąsiadach z tego co zauważyłem. Zresztą ja im dałem już do zrozumienia ze jesteś moim sojusznikiem i jak chcą miec dobre układy ze mna to muszą mieć dobre z tobą.

Z anglia coraz lepiej sie dogaduje wymienilem sie mapami i nasze drogi ida w podobnym kierunku.

Patrzylem na mape to mamy całkiem dobra sytuacje reszta sąsiadów nie ma koni i mało surowcow :D ja tez nie mam koni ale mam je w zasiegu.
No i liczę na słoniki od ciebie drogę już do ciebie buduję żeby handel był i wozy z beczkami dobrze sie toczyly.
Zobacz jak najlepiej nam połączenie ustalic moze byc tez przez anglie ale to albo z mehmedem otwarte granice albo z holandia.

Deb (Imperium Deba) 2009-06-27 08:41:07
Najgorzej bedzie z Holandia - nie wykluczam nawet, ze mi wojne szykuje, ale zawczesnie jeszcze, zeby miec pewnosc. Napisze do tamtej Francji i mysle, ze pakt obronny na dniach powstanie, a najlepiej w weekend ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-27 16:02:42
Teraz juz wiadomo czemu turcy sie nie odzywaja ;/

A sprawe holandi trzeba jakos rozwiazac z informacji od sasiadow wynika ze masz jeszze na poludniowym wschodzie rosje i moze oni beda skorzy do wspolpracy.
Albo ten niemiec.
Chyba ze dasz rade sam.
Ja robie wojsko teraz ale to na justyniana pewnie pojdzie zeby konie odzyskac wtedy bardziej bede mogl pomoc.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-28 09:58:17
holender otworzyl mi granice wiec zobacze co tam u niego slychac :D

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-28 12:55:21
Masz kontakt z Fryderykiem??
Bardzo by mi zalezalo zebys go nastraszyl zeby tak nie filozofowal :D
Jak bys mu powiedzial ze masz wiesci ze grecy do niego sie wybieraja konnica/sloniami
Bardzo by mi to pomoglo a ty moglbys to spokojnie odkrecic pozniej.

Deb (Imperium Deba) 2009-06-29 22:50:06
Dobra, moge tak zagrac. Szkoda jednak, ze rela Cie wyrolowali, bo liczylem bardzo na to ze ktos w okolicy bedzie cos mial - tylu filozofow, a tu taka posucha. Nie mowiac juz o tym, ze najbardziej zalezalo mi na tym, zebys Ty cos wyfilozofowal. No trudno - obys rzeczywiscie sie zbroil, bo czasy moga byc ciezkie.
Wydadaje mi sie, ze najlepiej sie dogadujemy i powinnismy sie na wczesnym etapie skoordynowac, skoro juz tak chyba jest, a przyniesie nam to obopolne korzysci.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 23:09:06
sa szanse jeszcze
w ciagu paru tur sie wyjasni
oceniam je na 60% iemiec po nia chyba tez idzi ale postawil miasto z tego co widze wiec szanse sie zwiekszaja

Deb (Imperium Deba) 2009-06-29 23:17:46
Jak postawil miasto, to sie nie zbroi, przynajmniej narazie. Ja zrobilm pewien manewr - zostawilem sobie jedno miasto niepodlaczone, gdzie robie samych tanich warriorow - dzieki temu bede mial we wszystkich miastach garnizon tani, a reszta moze sie kierunkowo skupic na ewentualnej obronie badz ataku, w sumie polecam ten sposob ;)
W razie szybkiego ataku 2-3 katapki mnie wybronia tanim kosztem, ale myslalem, ze jak bedziesz mial religie to w obronie jej stane, bo warunki do tego miales wysmienite.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-06-29 23:27:35
no tez tak myslalem ze bede mial ale na malej mapce sprawdzalem i bylo dobrze rodzil mi sie i odrazu wypalalem a na standart sie okazlo ze mi brakuje duzo bo jeden kupiec nie wypala i teraz wymyslam co zostalo
ale jest tez myk z dwoma naukowcami ktorego nie zauwazylem odrazu ;/
wypalaja edukacje i pozniej printing i obawiam sie ze tak niemiec chce zrobic bo kicajacy ma juz religie) a naukowiec wymysla prawie caly printing wiec jak komus sie drugi urodzi przed czasem to mam pozamiatane dlatego zalezalo mi na tym aby go przestraszyc go zeby nie filozofowal tylko budowal armie

ale jak miasto jet nie podlaczone to nie ma jak armi szybko dociagnac i wole we wszystkich miastach robic odrazu dobre jednostki lucznicy nei sa tacy drodzy a roznica jest

Deb (Imperium Deba) 2009-06-30 22:47:22
Dlaczego myslisz, ze biora printing?
Przeciez ta technologia nic szczegolnego nie daje, chyba, ze pod nia kryje sie religia.
Miasto mam niepodlaczone, ale to tylko jedna tura roboty dla 2 workerow i wszystko dziala, a narazie co ture robi mi sie tam warrior - przydadza sie pozniej, zeby trzymali porzadek w miastach jak bede draftowal, albo poza domem ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-01 10:55:42
Tak wynika z obliczen :D jak ktos chce rele to najlepiej mu po printing z drugiego naukowca a po za tym to tech ktory jest potrzebny do paru innych pozniej.
Holendrzy w tym drugim miescie maja lucznika i pike.
I rzeczywiscie sa barabrzybncy :O szkoda ze tylu sasiadow bo mozna by szkolic tam armie.

Deb (Imperium Deba) 2009-07-02 18:30:05
Tez mam miasto barbow w kierunku do Grecji.

Deb (Imperium Deba) 2009-07-04 21:57:19
Plewan mnie sie bardzo boi - do tego stopnia, ze przedwczorajsza ture wolal opuscic myslac, ze na niego czekam, zeby zaatakowac, gdy ja tymczasem balowalem ;)
Sprawa jest powazna - sam niewiele zdzialam, bo on ma juz sojusznikow i musimy szybko podjac kluczowe decyzje, bo to bedzie pozniej niezly wrzod na d...

Bardzo ladnie religia wyskoczyla - winszuje i gratuluje, bo jest czego ;)
Bardzo dobre miejsce, dobrze wyszlo - oby tak dalej, ale czasu malo i trzeba dzialac. Obawiam sie jednak, ze w tej grze religia nie odegra jakiejs znaczacej roli jak to ma miejsce przy startach od kamienia lupanego.
Lbednar jest za naszym trojstronnym sojuszem, ale mam pewne watpliwosci czy warto go obecnie oglaszac - to jest oczywiscie bardzo wazna decyzja, zwlaszcza, ze Grecje tez mozna przyjac, bo chyba nikomu niekoliduje, ale chodzi o to zeby nie byc na swieczniku. Nie chcialbym byc zle odebrany - nic nie kombinuje, ale staram sie podchodzic do sytuacji w sposob strategiczny i mysle, ze wstrzymanie ogloszenia zwiekszonego skladu sojuszu o 2-3 tury mogloby wiele powiedziec o nastawieniu naszych sasiadow. To jednak tylko moja luzna opinia - zdania nie zmieniam i jak najbardziej chce byc zwiazany w sojuszu w ktorym Ameryka i Francja stoi po jednej stronie.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-05 11:33:13
Zle to zinterpretowales plewanowi chodzilo o religie i dlatego czekal zeby skonczyc ture bo wiedzial ze wyskoczy mu wielki naukowiec i paru innym osobom.
Zeby wypalic z drugiego naukowca religie to musial wejsc przed innymi i kliknac i dlatego zwlekal.Ja normalnie wymyslalem wiec nie musialem czekac na koniec turki i juz turke wcześniej wiedziałem ze sie uda.
Oni raczej w kategoriach celu cie rozpatruja ;/

Religia sie przyda wielkiego proroka pewnie nie zrobie ale pacyfizm i teokracje to pewnie wykorzystam.I przy braku mozliwosci wymiany to religia bedzie raczej towarem luksusowym tylko dla sojusznikow.Bo na merkantylizmie to chyba sie nie rozchodzi sama.

Jesli chodzi o sojusz z Lbednarem to sam nie wiem i mysle co zrobic
nie podoba mi sie nazwa ;/ i rzeczywiscie jak oglosimy taki sojusz to moj wywiad siadzie i nie bede juz mial tyle informacji no chyba ze sie "dogadamy" z plewanem ldeska i gastonem co jest calkiem mozliwe i mozna z nimi w to zagrac bo na dluzsza mete to wiadomo ze pewnie po innej stronie barykady bedziemy.

Krzys jest na celowniku paru panstw i pewnie bysmy mieli odrazu wojne.
Po za tym on jest troche daleko odemnie i ciezko by mi bylo mu pomoc a chce aby ten pakt byl realny a nie bajki dla straszenia dzieci.
Pomyslalem tak jak ty i czekam sobie patrze co sie dzieje.
Bombel tez chce jakos do paktu ale to jest punkt zapalny i ja na pewno nie bede go bronil,lbednr jest blizej niego i mowi ze to kontroluje ale ja tam nie wiem dla mnie jest potencjalnym zagrozeniem w regionie.

Deb (Imperium Deba) 2009-07-05 18:20:05
To co napisales, jest bardzo wartosciowe, bo to sa cenne przymyslenia i w zasadzie zgadzam sie z nimi calosciowo.
Jak ja widze kierunki naszego wspolnego, podkreslam tutaj WSPOLNEGO ataku:
- najpierw Martin (chyba on, w kazdym razie ten ciemny) - nie ma zelaza, nie ma koni - totalnie bezbronny, a jego miasto jest w realnym zasiegu Twojego panstwa
- potem z rozpedu, niekoniecznie po unicestwieniu pierwszego idziemy na Holandie, gdzie bedzie juz ciezej, bo jednak z map widac, ze konie i zelazo ma podlaczone;
Teraz sprawa naszego sojuszu - skoro jest tak, ze Grecja nie jest jakos specjalnie w calosciowym interesie dla naszego sojuszu, oraz jednak Plewan zaczal mnie sie jednak bac, a Holandia chyba sie na mnie bedzie szykowac (chociaz wlasnie dzisiaj zwatpil i mi cos w koncu odpisal), jestem za tym by oglosic juz sklad naszego pelnego sojuszu.
Nie wiem tylko jak ma to technicznie wygladac - czy na paktach jawnych tworzymy nowy sojusz, czy tez mam sie dopisac do juz istniejacego i na jakich zasadach ma to wygladac.
Najwazniejsze, ze Plewana udalo sie wystraszyc - pisal mi nawet, ze on nie ma zadnej religii - nie wiem czy to sciema, czy tez prawda, ze az tak wtopil.

Deb (Imperium Deba) 2009-07-05 18:33:11
Oczywiscie po ogloszeniu pelnego skladu naszego sojuszu, wydaje mi sie, ze najlepiej byloby podpisac pakt o nieagresji z sojuszem 3fi, czy jakos tak ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-06 15:43:17
Turcja zaraz bedzie miec janczarow pozatym ma wsparcie indi petera i bez niego ciezko go bedzie podzielic anglia tez by sie musiala wlaczyc ale anglicy sa wyjatkowo bierni i sie nie udzielaja
Na mapie widze ze ma konie nie podpiete i zelazo tez ma a jak bysmy sie mieli podzielic?? drugie miasto jest juz duzo dalej i nikomu z nas tak naprawde nie bedzie pasowac w chwili obecnej
Z Martinem mam calkiem dobre uklady ale bez rewelacji bo on tez nie jest zbytnio zainteresowany gra.

Z tego co widze to dla ciebie najlepiej barbow zajac skoro zah chce ci pomoc i nei bedzie robil problemow

Kolejny dobry cel to krzyspkp razem z zahem i lbednarem spokojnie mozna byloby to zrobic

z C4angel tez masz problem chyba i jego z martinem by mozna

mi to wszedzie daleko ;/ wiec hcyba bede mogl was wspomoc bez doraznych korzysci liczac na pomoc w pozniejszym podboju polnocy

Deb (Imperium Deba) 2009-07-06 21:48:18
Jezeli Grecja jest Ci po drodze - nie widze przeciwskazan, chociaz uklada sie miedzy nami calkiem chyba dobrze, ale jak trzeba to bede mial na miejscu troche wojska, bo na miasto barbow sie wybieram jak wiesz ;)
Rzeczywiscie - chyba najlepiej by bylo sie z Martinem dogadac i wspolnie na Holandie pojsc, mozliwe ze i Rosja by sie dolaczyla.
C4 raczej wymieka jak go kultura przycisnalem i zaczal zagadywac.
Proponuje zbudowac drogi laczace nasze panstwo przez Twoje swiete miasto, skoro tak ladnie wyskoczylo, to i moze religia mi wskoczy ;)

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-06 21:54:11
zauwazylem ze merkantylizm nie przeszkadza w rozchodzeniu sie religi juz przeskoczyla z rosji do justyniana
wiec moze sie uda droga jak najbardziej potrzebna bedzie zeby mobilnosc byla
bo szlak to juz chyba mamy a jak religia nie przeskoczy to ci misjonarzy zrobie
do holandi rosja ma jeszcze daleko

Deb (Imperium Deba) 2009-07-06 22:51:54
Widzialem za to, ze w Twoim panstwie religia poszla z predkoscia blyskawicy.
Dalej nie rozumiem co z tym Pawlem - na wschodzie mam Grecje, ktora jest na poludnie od drugiej Francji.
Plewan i Zaharien beda sie wzajemnie blokowac, ale musimy sprzyjac Zaharienowi - tak przynajmniej uwazam, bo jakby sie dogadali to mamy problem zwlaszcza w perspektywie ataku na Grecje, bo jemu mozna by odpalic jedno miasto greckie i po sprawie, w dodatku dalej musialby sie uzerac z Plewanem - maja miasta bezposrednio polozone po przeciwnych stronach wody i sie chyba teraz nawzajem czaruja.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-07-09 11:35:41
Bardzo mi zalezy na sloniach powinny byc dobre na katafraktów a w chwili obcenej to dla mnei zagrozenie.

Deb (Imperium Deba) 2009-07-14 10:47:27
Jak sobie radzisz na froncie?
Wybronisz sie?

Deb (Imperium Deba) 2009-10-09 14:01:54
Ameryka zostala pomszczona, a Bazincjum skonczylo na smietniku historii.

barnaba (Imperium Barnaby) 2009-10-11 17:01:28
wielkie dzieki dobry z ciebie sojusznik :D
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum