www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Barnaba-Chrobry" (King_Chrobry)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Barnaba-Chrobry" (King_Chrobry)

Pakt numer 123, założony 2009-01-21 12:12:08 przez King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii)

Nazwa paktu: Barnaba-Chrobry

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: King_Chrobry
barnaba
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-21 12:14:24
Oto historia kontaktów naszych nacji :) - (ściśle tajne);)

pawelt 2009-01-12 19:21:15
to załóż pakt tajny z nami wszystkimi i pisz jakie masz plany.

King_Chrobry 2009-01-12 16:23:49
problem problem problem

A kto mógłby nam pomóc ? Masz dobre stosunki z Rudim? - może on?

Dobrze by było wogóle porozmawiac o wspólnym pakcie - Ty + Ja + Cent i Rudi. Taka jest moja propozycja.

pawelt 2009-01-12 16:15:07
na razie woja nie mam

King_Chrobry 2009-01-12 16:12:35
To jeśli osiedli się tutaj Francuz to będzie jeszcze mniej

A pzreszedł tutaj cyplem - wystarczy tylko tam ustawić zaporę i się bronić. Bo te wojska, które są obecnie tutaj raczej dużej krzywdy nie zrobią. Ale grozi mi, że idzie wielka armia z północy. Ciekawe czy to jego tylko armia, czy może jeszcze kogoś tutaj przyprowadzi. Choć w tej chwili jeszcze nikogo nie widać - zwiadowcę tam mam . Rozważ możliwość zorganizowania wspólnej takiej blokady

pawelt 2009-01-12 15:58:11
no teraz nie mam problemów, choć miejsca na rozwój brak

King_Chrobry 2009-01-12 15:55:29
cytat "z leszkiem rozmawiaj, bo lepiej, żeby nie wojował z tobą."

Z tymi Kacapami to był chyba falstart.

A z kim masz te problemy sojuszniku ?

pawelt 2009-01-11 17:03:04
ja si e nie mieszam, mam swoje problemy
z leszkiem rozmawiaj, bo lepiej, żeby nie wojował z tobą.

King_Chrobry 2009-01-11 10:38:43
Proponowałem mu oddanie mnie tego miasta na dobrych warunkach. On podjął negocjacje, ale teraz odbiera wiadomości bez odpowiedzi. Tak, że nie mogę zwlekać. Jeśli te tereny nie będą moje - to rozwój dalszy prakycznie niemożliwy.

Co do Kacapów nie jestem pewien, ale - jeśli natrafiłem na Bobrowo ,na 4 populacji, puste - tzn. że mógł nagle wysłać jakieś jednostki w moim kierunku.

Jakie będzie Twoje stanowsko sojuszniku w momencie zaistnienia konfliktu ? To dla mnie ważne jest

pawelt 2009-01-11 10:21:10
myśłisz że z kacepem się dogadał?
Ale kacep ma daleko.
To negocjuj jeszcze.

King_Chrobry 2009-01-11 00:42:02
Z Hechterem się niedogadałem. Tzn. on przerwał rozmowy, milczy. Prawdopodobnie, zakładam, że z kimś się dogadał i przyjdzie mu z odsieczą. To może być Kacap. Być może już wojo w moim kierunku idzie, gdyż podszedłem wojem pod Bobrowo Kacapa (otwarte granice mamy)- miasto jest puste (?? . A to Bobrowo jest blisko Ciebie - od Highins (lub podobna nazwa).

King_Chrobry 2008-12-31 13:29:52
pewnie nie - ale wątpie żeby po rozmowie miasto oddał

pawelt 2008-12-31 12:51:50
może dogadaj się z hechem, bo wojna to nie jest dobry pomysł jednak

King_Chrobry 2008-12-31 12:46:21
No tak - to trzeba wojo budować - a ja teraz zjąłem się akcją "misjonarze"

pawelt 2008-12-31 12:31:42
No to trzeba będzie mu te miasto odbić

King_Chrobry 2008-12-31 12:30:11
On przywędrował tam z dalekiej północy

King_Chrobry 2008-12-31 12:22:10
Można powiedziec, że miedź mam drugą. Ale dobrze na tym nie wyszedłem
kilka pól wyżej osiedlił się Hechter (widzisz to ?). Miałem tam zamiar postawić miasto - extra tereny (kraby, słonie, krowy). Co teraz zrobimy?

King_Chrobry 2008-12-30 14:35:07
A czy miedź jest Ci potzrebna ?

King_Chrobry 2008-12-30 14:33:07
klasztor - sry

pawelt 2008-12-30 14:31:04
świątynie czy klasztor?

King_Chrobry 2008-12-30 14:24:22
To się da zrobić -ale muszę wybudować świątynię. Tak, że to trochę będzie trwało.

pawelt 2008-12-30 10:31:48
hej, dałbyś radę zrobić po jednym misjonarzu dla centa i rudiego?

pawelt 2008-12-18 10:19:10
hej, możesz tam stawiać miasto.
U mnie na razie bryndza. Odbudowuję państwo.
Nic specjalnego się nie dzieje.

King_Chrobry 2008-12-18 10:17:31
Wreszczie trochę gospodarka ruszyła. Kieruję się setem w kierunku oazy (i miedzi) na prawo od Ciebie. Takie mieliśmy ustalenia. OK?

Mam nadzieję , że nasze ustalenia obowiązują

Masz jakieś plany?

pawelt 2008-11-28 16:36:18
hejka.
Wraitha już nie ma, więc nie ma co z nim dyplomacji prowadzić.
Mam na granicach spokój, więc możemy się spokojnie rozwijać i odbijać od dna.

Jak możesz to nie buduj żadnych budynków z kulturą w św mieście, bo mi zakosisz złotko i słonie.

Ja będę stawiał miasto na lewo od mojej byłej stolicy, koło 2x koni i rybkach.

Ty stawiaj miasta na prawo, tam masz konie, miedź, oazę.

pzdr.

pawelt 2008-11-26 10:32:05
Kacapy to leszek czy ktoś inny jeszcze?

Wątpię aby wraith chciał ze mną negocjować.

King_Chrobry 2008-11-26 10:26:32
I prosze rozmawiaj z Cartaginą - od tego zależy czy będziemy mieć stabilizację w regionie.

King_Chrobry 2008-11-26 10:23:29
Wydaje mi się, że tam na wschodzie będą Kacapy

pawelt 2008-11-26 08:57:24
A wiesz może kogo mamy po prawej stronie? Masz tam jakiś zwiad?
Może by się z nim skumać?

pawelt 2008-11-26 08:14:46
u mnie to samo. Nie mam roboli, bo przez petera skasowałem. Musze od zera robić robole i sety. Wraith zresztą też.

King_Chrobry 2008-11-26 00:15:23
szkoda - bo nie ma kto pracowac

pawelt 2008-11-25 20:30:12
nie, peter mi je podstawił, to je przejąłem i skasowałem

King_Chrobry 2008-11-25 20:15:16
apropo roboli - co się stało z robolami Montezumy - Ty je masz ?

pawelt 2008-11-25 19:40:34
ps. dajmy sobie otwarcie granic, to bedziemy mieli więcej kasy z handlu.

pawelt 2008-11-25 19:40:13
Ja na razie próbuję się odbić od dna. Buduję roboli. miasto będę chciał postawić nad wodą po mojej lewej.
Nie mam zamiaru nikogo atakować. NIe mam miedzi, więc nawet nie mam czym.
Ale jak wraith będzie chciał mnie atakowac, to będę z nim walczył. Już mam wprawę i łuki na kilku promocjach.

King_Chrobry 2008-11-25 18:14:47
Więc tak: Przyszło mi rządzić nacją agresywną - choć usposobienie mam pokojowe

Wydaje mi się po obserwacji terenów, że w sumie jest sporo miejsca dla nas.

Mam nadal aktualne zoobowiązania wobec Cartaginy. Wrath, nie ukrywając żalu spowodu Twojego najazdu jest gotów podjąć jednak współpracę.

Patrząc na nasze terytoria - to tylko płakać - istna pożoga Inne nacje "odleciały" pewnie w rozwoju a nasze szybko mogą zostać przez nie pokonane Stąd moja propozycja współpracy również z Cartaginą.

pawelt 2008-11-24 09:15:37
Więc tak:

Podpisujemy pokój na czas nieokreślony plus pakt defensywny.
Ty oddajesz mi moją stolicę, w zamian za to odstąpię o działań wojennych i zaczynamy współpracę.

Jesteś na cyplu i jedyny twój kierunek rozwoju to po prawo. Tam jest też 2x miedź. Jak ci się uda je zagospodarować to podrzuć mi jedną miedź o ile będę jej potrzebował.

Ja obrobię słonie i jak coś będziemy się nimi wymieniać.
Konie masz, ja też, więc luzik.

Trzeba rozstawić czujki po prawo, na barby i inne nacje. Jak możesz to poślij tam 1 axa, worriora, a ja poślę 2 łuki i będziemy tam kampić na górkach.

Jak możesz to też zrób mi kiedyś tam misjonarza, choć jest szansa, że rela rozprzestrzeni się sama.

Na razie tyle.
pzdr

pawelt 2008-11-24 09:10:52
Hej.
Utworzyłem ten pakt, żebyśmy tu wpisywali wszystkie ustalenia i żeby było dla potomnych po zakończeniu dyplo 4.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-21 15:05:59
Witaj bracie w wierze rad bylbym jak bys mi obajasnil sytuacje geopolityczna i przyblizyl releacje z sasiadami

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-21 19:30:15
Widze ze z misja idziesz do mnie dobrze sie sklada bo stolica bez wiary i Budda nie jest czczony odpowiednio.Mam nadzieje ze szybko nawiazemy wspolprace.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-21 22:11:15
Tego obiecałem Rudiemu - ale zaraz mogę Ci przysłać do stolicy drugiego :)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-21 22:11:41
Współpraca myślę, że będzie :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 00:29:47
Rozumiem chinczycy wspominali o tym w zapiskach jesli zalezy wam na bezpiecznej i szybkiej podrozy mozemy szybko przeprowadzic misjonarzy do chinczykow z eskorta naszych swietych słoni.Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby sami wedrowali i nasz piekny kraj poznawali.Mam tez zle wiesci zlapalismy szpiega przy naszej wspolnej granicy gnije w lochu ale nie chce wyjawic swego pochodzenia.Jak myslisz czyj on jest slyszalem ze masz wrogów na wschodzie czy mozliwe jest ze i oni sa moimi wrogami? Troche mnie cala sytuacja niepokoi nakazalem pilnowanie glownych szlakow ale nie wiem czy cos to da gdyz sa bardzo przebiegli.Niech Budda

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-22 15:19:48
Faktycznie już szpiedzy grasują ? :zdziwko:

Myslę,że eskorta jest zbędna w wędrówce po tak pięknym i bezpiecznym kraju :)

Co do wrogów: prowadzę wojnę z Francją Chechtera , a własciwie to tylko przejąłem miasto, które prowokacyjnie założył z dala od własnego kraju, blisko Azteków granicy. Choć myślę,że to moglo byc działanie w porozumieniu z Kacapami, którzy bardzo przyglądają się tym terenom.

Twój poprzednik- sojusznik - nie chciał sie angażować w ten konflikt twierdząc że ma za mało wojska.

W tej chwili widzę jednak sporo jednostek na Twoim terytorium. Mam nadzieję, że nie masz zamiaru zrywać naszego sojuszu :zaniepokojony: .

Myślę, że nadszedł już czas- ażeby omówic kwestie obronne wobec polityki Kacapów. Mam przeczucie, że ich ekspansja, będzie zdecydowanie skierowana w naszym kierunku. Co sądzisz o tym bracie ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 16:25:04
Mozliwe ze to francuzi wyslali szpiega albo kacapy myslisz ze razem wspoldzialaja?
Tez sie obawiam kacapow gryf moze od dolu zatakowac niestety nie znam przyleglych terenow.Poprzedni wladca przejrzal ich plany i armie obronna zaczal robic na wszelki wypadek.Mam nadzieje ze to ostudzi ich zamiary bo w konflikt nei chce sie mieszac panstwo tzreba odbudowac a sciezka buddy jest daleka od przemocy.
Czy mozemy liczyc na jakis sojuszników?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-22 16:35:04
Tylko tak przeczuwam. Ale jeśli się mamy kogoś obawiać - to przede wszystkim Kacapów. Dla mnie naturalnym i bliskim sojusznikiem powinien być Bismarck. Dobrze by było takie porozumienie z nim ustanowić. Rozmawiałem też z Rudim - ale on twierdzi, że dla niego problemem jest w tej chwili Zara, z którym graniczy i którgo się obawia.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 23:18:01
*goniec przyjechal rydwanem i do starczyl listy*
Drogi sasiedzie wladco azteckiej ziemi
Mam dla ciebie wiesci wazne i niepokojace.
Szpieg po przesluchaniach wyznal "dobrowolnie" ze pochodzi z ziem francuskich bedacych pod wladaniem heachtera.Zreszta juz od jakiegosc czasu dochodza mnie takie wiesci jak sie dobrze przyjrzysz tym notatkom ktore znalazlem *widzisz pergamin zapisany identycznymi znakami w rownych ciagach* i popytasz swoich doradcow dowiesz sie ze tylko francuzi posiedli ten talent
Nie wiem co z tym zrobic moze niech narazie zostanie to miedzy nami poinformuje o tym jeszcze wladce Niemiec.
Wnioski z tego sam wyciagnij zastanawia mnie jedno czemu szpieg zostal zlapany na naszych ziemiach skoro ty z nim wojujesz.Co prawda zlapalismy go przy naszej wspolnej granicy i wschodnim trakcie wiec moze chcial sie tylko rozejrzec.Nie zmienia to faktu ze jestem bardzo tym zaniepokojony.
Jesli jest tak jak mowisz czyli ze spiskuja z Kacapami zle to wrozy naszym sprawom.Postanowilem przesunac wojska na poludnie tak zeby Kacap je zauwazyl i miejmy nadzieje ze to ostudzi jego zamiary i maly oddzial wysle tez na wschod zeby ewentualnie cie wesprzec.Jednak armie mam licha wiec na wielkie wsparcie nie licz.Doszly mnie wiesci ze Kacap pokonal kolejne panstwo i ma potezna wyszkolona armie.Masz jakis zwiadowców na swojej granicy z francuzami trzeba nam wczesniej wiedziec o niebezpieczenstwie.miejmy nadzieje ze wszystko sie ulozy i nie bedzie trzeba sie bronic przed najezdzcami.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-23 13:32:21
*kolejny goniec zdyszany przybył z listem*
Drogi sąsiedzie władco Azteckiej ziemi.
Dotarly mnie wiesci o klopotach Kacapow na wchodnich ziemiach.
Grecja wycofala sie z traktatu i mozliwe ze do wojny sie szykuje.
Wiesz cos o tym?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-23 16:01:05
W kierunku Francji wyślę kilka jednostek patrolujących tamte okolice. Francuz i tak w tej chwili jest , tak myślę, w rozterce gdyż wojuje na 3 frontach.

Ciekawi mnie jak przymusiłeś szpiega do "dobrowolnych" wyznań ?

O Grecji jeszcze nic nie słyszałem konkretnego - ale byłaby to dla nas lepiej. Trzeba przejżeć oficjalne noty dyplomatyczne w tej sprawie.

Rozważ jeszcze jedną sprawę teraz. Jak widzę posiadłeś umiejętność budowania dziwnych ale skutecznych machin wojennych i wytresowałeś slonie do tych że samych celów. Może w tej chwili byłoby rozsądnie gdybyś zajął się produkcją tych jednostek. A ja budował bym tradycyjne. I w momencie jakiegoś konfliktu moglibyśmy się wspomagać wzajemnie. Czekam na odpowiedź.

Ture temu zatakowało mnie 2 barb axe. Dobrze, że charioty miałem w tym rejonie. Te barby dziwnie podobne do Kacapów są - czarne takie.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-23 19:43:57
*Kolejny goniec przybyl z pergaminem*
Buddyjska sciezka osmiu prawd sklonila go do wyznan.
A co do barbarzyncow to mnie tez zatakowali kolo twoich ziem. tam gdzie jest granica miedzy nami.Ale to chyba byl rydwan

Twoja propozycja dobra jest jednak w obecnej sytuacji inne sprawy sa wazne a to co mam wystarczy mi do obrony Buduje biblioteki w miastach i inne budynki dla ogolu armia to duze koszty na ktore mnie nei stac a sciezka buddy daleka jest od przemocy i cierpienia.
W drodze ku oswieceniu
Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-23 23:04:09
Oczywiście, że trzeba się rozwijać. Ale na wypadek zagrożenia można by tak podzielić się produkcją.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 10:38:27
Aztecki bracie.
Z smutkiem oznajmiam ci ze ludnosc pustyni pragnie wyzwolenia swietego miasta.
Podazasz sciezka nienawisci i cierpienia co nie przystoi buddyjskiemy wladcy spiskuszjesz przeciw sasiadom.
Wiemy co tam robisz jak lud meczysz widzimy plany budowy krwawych oltarzy.
i na to pozwolic nie mozemy.
Buddyjscy mnisi ktorych teraz wiezisz miescie zostana uwolnieni a ludnosc ocalona.Mam nadzieje ze wojna bedzie krotka i malo krwi sie rozleje choc znajac wasze krwawe zwyczaje lud wybijesz i wbrew ich woli w zbroje zakujesz.
Armie mam ogromna i szans z nia nie macie w zwiazku z tym mam propozycje abys sie poddal a jedno miasto zachowasz (port na wschodzie).Jesli tak uczynisz wdziecznosc ma bedzie wielka i radosc bo przemocy nie lubie.Bedziesz mial moje wsparcie dla rozwoju na wschodnie rubierze zalozysz tam kolejne miasta i sojusznikiem naszym sie staniesz.
Wiedz ze masz wybor stracic wszystko i skazac lud na ciepienie lub zachowac miasto.I rozwijac sie z dalej w spolpracy z nami.Jaka twa odpowiedz?

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-24 13:54:15
"Bedziesz mial moje wsparcie dla rozwoju na wschodnie rubierze zalozysz tam kolejne miasta i sojusznikiem naszym sie staniesz." - kolejny raz stanę się Twoim sojusznikiem :zdziwko: i czy Wasz naród pamięta kto dobrowolnie odstąpił Wam stolicę?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 14:24:06
Ja tylko wiem ze atakowaliscie nasz lud i pierwsze co to cierpienie bylo.Przeszlosc byla minela liczy sie terazniejszosc i przyszlosc.
Z innym wladca rozmawiales i ja za jego czyny i slowa nie odpowiadam choc jego polityke zgodnie z tradycja kontynuuje.
Prawda jest brutalna dla ciebie i dla mnie przyszlo nam zyc w krwawych czasach.
Trudno tez mi mowic o sojuszu jak mam taka przewage ze w proch moge twe panstwo zniszczyc, tylko po co nic z tego dobrego nie wyjdzie.
Wolalbym zachowac wasze obyczaje i ogromna wiedze z zakresie medycyny i zielarstwa.Nie chce Cie oszukiwac ani matac zlym slowem bo nie taka sciezka Buddy jest wiec powiem Ci szczerze jakie dokladnie plany mam.
Oczywiscie jesli sie zgodzisz na takie warunki.Proponuje wam zywot nomada i kolonizatora rubierzy.Jako ze wyrzekam sie agresji na mej drodze chcialbym aby ktos inny walczyl na wschodzie z barbarzynskimi ludami.Proponuje ci droge na wschod tam miasta zakladaj ale nie licz na to ze pozwole ci sie tak rozwinac zebys mogl zagrozic mojemu ludowi.Jesli sie porozumiemy mozesz liczyc na moje wsparcie polityczne militarne i gospodarcze.Bedziesz tez pod moja ochrona i nie bedziesz musial sie obawiac innych Panstw.Chyba jest to lepsze od calkowitego wyniszczenia.Bylbys moim doradca i powiernikiem a twa madrosc przeszla by do historii.Podpisalibysmy pakt i moglbys spokojnie Francja i innymi wrogami sie zajac korzystajac z mojej pomocy.Przemysl to i wybierz madrze szkoda by bylo stracic azteckich sasiadow.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 16:44:25
Zaciagnalem jezyka i zerknalem w stare gliniane tablice pamietam ze oddales miasto i z tego co wiem wtedy tez byles w takiej sytuacji jak teraz.Wybrales madrze i dlatego teraz rozmawiamy.Widac los tak chce zebys byl wedrownym narodem i podwaliny wielkiego panstwa robil.Z tym wiekszym szacunkiem sie do ciebie odnosze i wiem ze mozemy sie porozumiec.Kacapy juz ostrze na ciebei szykuja i chca mnie wspomoc w walce z toba ale nie wiedza ze ja do walki nei skory.
Jesli zdecydujesz sie na to co ci proponuje usun wojska z miast i wedruj w strone nowozdobytego portowego miasta.Historia twego ludu moze byc piekna lub twoj lud moze byv historia.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-26 15:41:35
Aztecki Bracie jaka twa decyzja?
Chcesz pokoju czy ku wojnie dażysz?
Wybierasz oswiecenie u mego boku czy cierpienie na pustyni?
Kolejne Panstwa chca wziasc udzial w wojnie po mojej stronie i zajac sie ziemiami nad ktorymi sprawowales opieke pod nasza nieobecność.
Sasiedzi twoi o strza zęby na te tereny dlatego tez twoja pozycja przetargowa z dnia na dzien jest gorsza.
Zalezy mi na szybkim rozwiazaniu sprawy w zwiazku z tym rozwazam ich oferty.
W chwili obecnej oferuje ci portowe miasto wdziecznosc wielka, pomoc w rozwoju i kolonizacji ziem otaczajacych cie.
Ale jak tak dalej sie bedziesz ociagal to nawet nazw miast twych nie zostawie.
a ty przejdziesz do histori jako ten co swoj lud na stracenie wydal.
Patrzyc nie moge jak marnujesz swa wielka szanse.
Wiedz ze jakbym cie chcial oszukac zaproponowal bym ci dwa miasta albo trzy i pozniej z nienacka zatakowal.A ja ci proponuje uczciwy uklad ktorego dotrzymam.
Jak bys byl czlowiekiem glebokiej wiary jak ja wiedzial bys ze sciezka buddy jest sciezka prawdy.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-26 16:57:40
Podziwiam Twoją troskę o Azteców. Dziękuję za propozycję życia w małym rezerwacie. Jednak Najwyższa Rada Plemienna postanowiła bronić i ginąć z honorem. Jedno portowe miasto to zbyt mało by czuć się prawdziwym Azteciem.
Wybieramy więc śmierć = wolność duszy :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-26 17:13:48
Rozumiem to i szanuje ale cierpie z tego powodu i smutkiem mnie to ogarnia.
A jedno portowe miasto i drugie nowo zalozone przez naszych osadnikow oraz zloto na utrzymanie armi która zachowasz do podboju innych ziem?
Moze to cie przekona do ratowania swego ludu.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-26 19:44:07
Złoto byłoby mi oczywiście potrzebne - dzięki. Ale też chcę mieć miedź niereglamentowaną. Czyli drugie miasto pod portem też moje. :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-27 18:59:22
Aztecki bracie
Widze ze masz uzdolnionego generala i to kobiete bardzo dobrze sie sklada mam nadzieje ze osiadzie w tym portowym miescie.Kobieta bystra i na taktyce sie zna.
Bedzie szkolic statki i armie.Nie wysylaj jjej na front bo to bylaby duza strata.
A tak to szybko jaguarow wyszkolisz takich o jakich mi chodzi.
Bardzo dobra to nowina.
Ciesze sie ze wojska twoje opuszczaja miasta.Pora przygotowyac sie do realizacji dalszych planow.
Masz dwoch misjonarzy wiec licze na to ze jednego mi wyslesz do stolicy bo nauki konfucjanskie sie tam szerza co nie smak mi jest
Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-27 20:03:05
Tak wycofuję się do portu i miedzi. Tych misjonarzy chciałbym zachować dla nowo stawianych miast. Tobie Panie będzie łatwiej wyszkolić nowych misjonarzy, Masz przecież Święte Miasto. Chyba że podeślę Ci jednego teraz - a pózniej odleślesz mi nowo-wyświęconego. Przypominam się również o rekonpensacie za utracone złoża złota i o wspomnianym osadniku.

Chr'Montezuma

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 09:47:20
medialna cisza ? ;)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-28 10:56:51
Do Chr'Montezuma

Myśląc o pokojowym przejęciu miast nie tak to sobie wyobrażałem.
Powiedz mi czemu wymordowałeś mieszkańców i siła ich na tułaczkę skazałeś?
Ofiarowywałem ci grupę sumeryjskich osadników właśnie po to abyś nie zabijał swoich mieszkańców ale skoro sam sobie tych ludzi zabrałeś uważam ze w tej umowie już jesteśmy kwita choć nie tak to miało być i nie podoba mi się to że zmieniasz zasady i umowy niezbyt to dobrze wróży naszej współpracy ale potrafię zrozumieć to co czynisz choć okrucieństwo w głowie mi się nie mieści.
W stolicy zrobiłeś to samo połowę ludności siła do przesiedlenia zmusiłeś i do tego jeszcze mnichów siła zmuszasz do wiary.
Umówiliśmy się na trzy zakony misjonarzy i dwa oddziały doskonale wyszkolonych jaguarów a będą tacy tylko wtedy jeśli twój generał w barakach nauczy ich co to walka.
Nie spieszyło mi się z tym bo nie sadziłem żeby to było najpilniejsze.
Ale ty postanowiłeś dla siebie najpierw misjonarzy wyszkolić i to siła z moich miast.
Dziwi mnie to bardzo bo twój lud religijny jest i szybko kościoły wybudujesz dzięki czemu słowo buddy rozniesie się po twoim państwie prędzej niż błyskawica.
Stolice w tym cyklu chce zająć wiec usuń z nich wojska i jednostki nie pozwolę na dalsze mordy i wypędzanie ludzi siłą. Kapłani i mnisi jadą rydwanami i dotrą do tam w następnym cyklu.
Źle zaczynasz współprace ale wybaczę ci jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i ustaleniami.
Więc twoja armia w tym cyklu opuszcza starą stolicę a kapłani ja zajmują i podpisujemy pokój. Wtedy też będę mógł cię zacząć wspierać.
Jeden zakon mnichów wędruję do moje stolicy a ty zaczynasz kolonizować północne ziemie.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 12:23:13
Setlersa trenowałem jeszcze przed Twoim atakiem na Azteców, tak że szkoda było żeby takiej jednostki nie wyszkolić dla szybkiego nowego osadnictwa. A misjonarz przyda się do szybszego wzrostu kutury w nowych miastach. Sprawdziłem w portowym mieście, że nie mogę szkolć nowego misjonarza (choć przyjąłem monoteizm - to chyba z powodu utrary Świętego MIasta - ??) .
Jaguary są niemożliwe w tej chwili gdyż nie mam tej technologi jeszcze. Na dodatek spadły mi już dochody w złocie i zapewne gdy przejmiesz stolicę będzie jeszcze gorzej. :(

I nie rozumię - wspominałeś mi o mojej możliwej ekspansji na północny wschód - a teraz Twoje słowa chcą mi tą możliwość ograniczyć. Why?

Nie mogę zapomnieć zupełnie o interesach naszego narodu. Nie chcę aby nazwano mnie zdrajcą. Choć i takie już krążą o mnie opinie niestety. I moje działania nie są naprawdę w tej chwili na Sumerów szkodę. Zostawiłem Ci wszelkie usprawnienia, czyż nie tak ?

Wychodzę z tych trzech miast (mając świadomość pewnej przegranej) . Nie walczę - a gdybym podjął walkę zapewne przejął byś moje tereny w dużo gorszym stanie, a i po stronie Sumeru też zapewne były by straty. Podjąłem taką decyzję mając na uwadze dalszą naszą wpółpracę. Tym bardziej, że jawi się możliwość wspólnej poltyki (mam tu na myśli propozycję Grecji, a także ostatnio Mongolii) Władca Mongolii miał się z Tobą Panie kontaktować. To w tej chwili na tyle. Proszę o reinfo. :padam:

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-28 12:46:06
Do Chr'Montezuma
Skoro rozmawiales Wiesz wiec jakie sa plany. I tego sie trzeba trzymac.
Oczywiscie wspomoge cie w rozwoju na polnocny wschód nie wiem gdzie wyczytaleś ze chce ci to ograniczyc dla mnie to tez jest celem bo chce abys był zadowolony z rozwoju rzeczy.Teraz trzeba skupić sie na tym abys zdobył nowe ziemie w podoboju.
Rozmawiałeś z grekami i mongołami wiec wiesz ze szybko trzeba działać a twój powolny wymarsz opóźnia przemieszczanie mojej armii.Im szybciej podpiszemy pokój tym lepiej.Ufam ci ze bardziej to skoordynujesz ruchy wojsk i w tym cyklu zajmę twoja stolice.
Co do misjonarzy może i masz racje przyda ci się silna wiara w nowych miastach wiec z tym mogę poczekać do uspokojenia sytuacji.
Wielki bląd z jaguarami uczynileś to potezna jednostka bardzo skuteczna przeciwko łucznikom w miastach wiem ze nad matematyka pracujesz ale szybciej ja odkryjesz z pomocą złota uzyskanego z podbojów a to bedzie prostsze z jaguarami.
I pamiętaj że wysłanie na front generała to by była ogromna strata i krótkowzroczne działanie czeka cie wojna na morzu i po to potrzebujesz go w mieście mam nadzieje ze nie popełnisz tego błędu.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 17:48:16
cytt - "Skoro rozmawiales Wiesz wiec jakie sa plany" - tzn. nie znam tych planów jeszcze, nie zostałem wtajemniczony. Wiem, że ewntualne konkrety mogą być dopiero po rozmowie "tamtych" z Tobą.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 22:01:48

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 22:05:37
Jak widzisz pustynia. I na dodatek barby zalożyły na kamieniu. Ogónie cienizna. Ale żarcie jest. I co lepsze? Przejąc to miasto jak jest, czy powinno byc o kratkę wyżej ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-28 22:43:37
Aztecki bracie sugeruje abyś spalił to barbarzyńskie miasto i postawił swoje wyżej jedzenia w tym mieście nie będzie brakowało a dzięki kamieniołomowi szybciej budynki postawisz.
Koło świń w przyszłości jakiś warsztat możesz postawić.Możliwe ze pod piaskiem jest żelazo albo inne skarby.Pod świniami można by kanał dla statków zrobić.Nie jest tak źle jak to wygląda na pierwszy rzut oka.
Miasto duże urośnie koniecznie wybuduj kościół i kapłana zatrudnij z łaską Buddy to miasto się pięknie rozwinie.Biblioteka też by się przydała aby naukowcy w niej siedzieli i pisma badali.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-31 13:47:16
Zdjąłem jednego barba - ale jest jeszcze dwóch idących w moim kierunku (2 axe i 1 warrior) - koplikują plany

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-31 13:48:38
kąplikują :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-31 20:41:20
Podpisalem zawieszenie broni i pokoj z toba karawana z zlotem tez Jedzie.
Wysylam tez konie jesli sa potrzebne wez je a jeśli zaraz bedziesz miał swoją stadninę to wolę je zatrzymać bo przydadza sie do obrony granic.
Rusz wojsko na poludnie i osiedl sie tam gdzie planowalismy.
To jest bardzo wazne bo wojska indii zajely juz to miasto kacapow i ruszaja na zachód.
Wiec musisz się tam szybko osiedlić.
Moja armia jest w pobliżu i przemieszcza się w stronę Bobrowa.
Ogłosiłem światu nasz pokój niech wiedzą ze wspólpracujemy ściśle ale nie ma co się wgłębiać w szczegóły.

Un-Gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-01 20:10:32

Może jednak lepiej postawić miasto przy dostępnych zasobach. Popatrz na mapka i oceń to :)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-02 12:01:21
To co mam zrobić. Jeśli postawię tam miasto, gdzie mówiłeś - to będzie natychmiast strefa sporna. A nie mam tyle wojska zeby przeciwstawić się. Czy przyprowadzisz tam wojska stabilizacyjne ? :)

Ps. kompromitacja - komplikacja :wstyd:

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-02 12:44:48
Mozesz poczekac chwile i postawic jak Indie zajma kolejna miasto wtedy nie beda chcieli sie mieszac w wojny mozesz tez wybrac droge pokoju i postawic miasto nad woda kolo koni i krow tak aby objac wieloryby.Porozmawiaj z Indiami moze.
Sa nastawieni pokojowo

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-02 16:23:51
Widzę dużą armię indyjską pod samym Bobrowem.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-02 16:30:38
Dziekuje
Wiem o tym podazaja na poludnie ku miescie zwanym krowowem
Z indiami mysle ze sie dogadalem i dobrymi sojusznikami beda o ile za bardzo sie nie rozrosna.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-02 16:36:28
Skoro myslisz, że będzie dobrym sojusznikiem - to ja miasto postawie jednak nad oazą przy pszenicy droga juz jest) - to szybciej mi to miasto urośnie - a później ewntualnie tam przy krówkach.

LDeska

Posted: 2009-06-12, 11:17   

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-02 16:47:52
Niby tak ale zauwaz ze ktos moze byc szybszy i tam postawic przed toba a do tego miejsca z zbozem tak szybko nie dojdzie.
Z kacapskim miastem indie cie wyprzedzily zeby nie bylo tak z tamtym.
A jak chcesz koniecznie postawic tam miasto kolo zboza to postaw nad zbozem tak zeby pozniej zrobic kanal dla floty wojsk na tej pustyni.Jak masz jak to zwerbuj szybko drugiego osadnika.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-11 16:15:33
Jak się sprawy mają sąsiedzie?
Rozwijasz swe państwo?
Radziłbym uważać na grecje czasy takie że państwa szukaja pretekstu do wojny.
Jeśli wyślesz do grecji buddystów napewno sie polepsza wasze stosunki.Bo brakuje im wiary i lepiej zeby nie zostali chrześcijanami bo byłby klopot z tego tylko.
Jak narazie mamy dobre stosunki z egiptem ale sam widzisz ze ich władca skory do wojny religijnej.Wiec trzeba szybko zbudowac duzy blok pokojowo nastawionych państw buddyjskich.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-11 17:15:34
Miasteczko postawione, misjonarz wysłany do Indii, szkolę następnego misjonarza (dla Ciebie ,czy dla Grecji teraz ?)Muszę też pomysleć o osadniku następnym - ale nie jest łatwo o to z perpektywy 3 miast tylko.

Chr'Montezuma

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-11 17:22:11
Dla Grecji wyszkól i w kwesti misjonarzy będziemy kwita no chybe że zechcesz za moje złoto ich szkolić albo za coś innego.
Zycze powodzenia a jak cos trzeba mów.

Un-gal Eden-lil

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-13 18:08:29
Montezumo mam dobre wieści coraz więcej krajów chce przejśc na buddyzm widząc w tym gwarancje pokoju.I jest też w tym twoja zasługa.
Co z moją propozycją pokrywania kosztów wyszkolenia misjonarzy?
Czy bedziesz wstanei wyszkolic dla mnie paru jak się rozwiniesz?

Un-gal Eden-Lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-13 18:18:51
Będę to robił. Co do ceny - nie znam aktualnej wartości rynkowej. Ale myślę , że się dogadamy. (chyba, że sam wiesz po ile chodzą misjonarze :) )

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-13 18:23:40
Chodza po jednym kroku a czasem skacza jak mają ominąc jakieś żuczki.
Zastanowie się w takim razie i Ci napiszę.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-19 09:49:13
przekazałem misjonarza wczoraj :)

Zająłem się produkcją "mnniszków" - a w tym czasie Trewwis skolonizował ten cypelek z żarciem i barbami :(

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-19 09:54:42
Dziekuje za misjonarzy ale myslalem ze odrazu wyslesz ich do grecji.Chyba ze juz wysalales to powiedz mi ile zlota na ich wyszkolenie potrzebujesz.
Indiom place 25 sztuk zlota za robotnikow wiec misjonarze chyba ciut mniej powinni kosztowac.
Zapotrzebowanie jest duze wiele krajów chce nawrócić sie na naszą pokojową religię.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-19 10:42:06
20 goldów ?

do Grecji nie wysłałem - myślałem że sam osobiście to zrobisz

A co robimy z tym cypelkiem ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-19 11:09:00
Mysle ze to dobra cena potrzebował bym 3 takich teraz pierwszego wyslij do grecji do stolicy.A reszte na moje ziemie
a co do cypla to miales go zasiedlic chyba.Tak aby dobre porty były.
dobrze by bylo jak bys uzył jaguarów do pokonania barbarzynców
Potrzebna ci pomoc tam?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-19 11:29:59
Ano miałem - ale żeby zasiedlić potrzeba osadników, których nie robiłem. Ale teraz to już konflikt nie z barbami a z Francją Trevissa musiałby być.

Teraz w I kolejności to tych barbów obok mnie musze pokonać.

I poproszę w takim razie 20 Goldow za tego misjonarza - troche sobie naukę podniosę :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-20 10:47:54
Czy Francuzi sie tam osiedlili?
Jesli tak to masz problem i lepiej zebys sie dogadal z nim zaproponuj mu zloto albo osadnika za to miasto dla niego to nie jest oplacalne tak daleko miasto stawiac i jeszcze je bronic a na ladzie nie ma szans z tobą.
Ma duzo mniejsza armie niz ty i nie jest w stanie tego obronic ale konfliktu unikajmy on ma wiecej ziemi niz ty i nie potrzebuje tak daleko sie zapuszczac.
Mozesz czesc armi usunac z naszych granic bo cie nie obroni i tak a jak widzisz ja tam wojska nie mam poza miastem przy indiach
Indie nie moga cie zaatakowac bo by musieli ze mna jeszcze walczyc.

A co do misjonarzy mialy byc trzy grupy ale zgodzilem sie na dwie i w tej kwesti jestesmy kwita.
Wiec zloto ci moge dac na nastepnych dopiero ale jak chcesz moge ci dac wczesniej.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-20 15:54:41
Tak się osiedlił tam. Oczywiście w tej chwili w konflikt nie wchodzę. Zajmę się terenem przy pszenicy z barbami. Robię osadnika tak, że chwilowo misjonarzy nie będzie więcej.

Ok, nic na kredyt :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-20 16:21:50
Rozmawiasz z indiami? Wązne żebyście sie dogadali żeby jakiejś wojny nie było.
Pomagajcie sobie on ci może wyszkolić doskonałych robotników w zamian za wojsko.
W konflikt z nim nei wchodz mozna to pokojow zalatwic ale jak teraz mu nie powiesz ze wszedl na twoeje ziemie to pozniej bedzie ci ciezko go wyrzucic a moze odrazu sie dogadacie.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-20 16:25:57
A jakie są relacje rynkowe wymiany robotnika na wojo ?

robol = ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-20 16:38:29
nie mam pojęcia dogadaj sie z nim 3 oddzialy jaguarow za dwoch robotnikow to bylby dla ciebie dobry interes tylko nei wiem czy on doceni ich doskonale wyszkolenie

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-21 13:43:08
Mam misjonarza - wysłać go bezpośrednio do Grecji ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-21 14:00:05
Właśnie rozmawiam z Grecją na ten temat ale jeszcze odpowiedzi nie dostałem.
Moze sam się zapytaj władcy Grecji mam nadzieje ze sie zgodzi bo to dobry sojusznik by był i mam nadzieje że chce z nami współpracować.
To jest w twoim interesie bo ma silna armie i jest twoim sasiadem przez morze.
I lepiej aby był z nami.Rozmawiaj z nim o współpracy.
Ja oczywiście koszty wyszkolenia misjonarzy pokryje.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-23 12:00:16
Spaliłem to miasto na kamieniu, gdyż widziałem że jednostki francuskie (2 koniki) też to chciały zrobić. Nagle w tym rejonie pojawiły się też jednostki mongolskie - 4 keshiki + 2 charioty :szok: i chariot Damroki.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-23 12:03:25
coś źle zrobiłem - bo 3 razy umiescilem ten obrazek - sry

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-23 18:27:52
tez chcieli pewnie spalic to miasto,
masz osadników zeby tam postawic nowe miasto?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-23 20:12:02
W pierwszej kolejnosci to przy ironie postawię.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-25 10:48:11
Prawda też jest taka, że Mongolia podbiła (zniszczyła) Francję Hechtera - tam gdzie na fotce do góry są koniki - to już teraz jest Mongolia !!!!

Z Indiami nawiązałem przyjazne stosunki parę tur temu . Ale jednak trzyma dużą armię w swoim mieście. :niepewny:

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-25 10:51:32

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-25 13:00:20
Indie mają dużo wojska i gdzieś muszą je trzymać.
Mowiłem mu żeby wziął wojsko z naszych granic i w strone granicy z grecja poprowadzil aby grecje wspierac jakby miała problemy z sasiadam.
Z mongolia żyjemy w zgodzie i nie powinno byc problemów.
Jak wyszkolisz misjonarza wyslij ich na cypel tak abym mógł go do Korei statkiem przetransportowac.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-27 11:58:59
cutat "Jak wyszkolisz misjonarza wyslij ich na cypel tak abym mógł go do Korei statkiem przetransportowac." - tzn gdzieś tam koło Francji Trevissa ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-28 19:19:37
Tak na ten cypel gdzie granicze z francja.Przekaz mi go to sam go poprowadze

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-01 13:15:07
Przekazany

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-01 13:24:44
Dziekuje wyślij prosze misjonarzy jak najszybciej do tej grecji bo podobno ciagle stoja na granicy z indiami a grecja chce przejsc na buddyzm szybko.

Jak wygladaja nasze rozliczenia?Mam ci zaplacic 20 sztuk zlota?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-01 13:40:23
Ok - już tam wysyłam - jak dojdę - to zgłoszę się po dukaty :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-02 14:15:27
Rozumiem ze mnisi sa juz w drodze do grecji?
Tak jak ci mówilem to bardzo wazne jest i jak najszybciej trzeba ich nawrocic na pokojową droge oswiecenia.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-05 15:52:19
misjonarza przekazałem Grecji

Mam następnego - gdzie go wysłać ? - też tam ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-05 16:06:56
Wyslij do mnie ale juz moze wiecej nie rob i zajmij sie kolonizacja i obrona polnocnej granicy.Postawiles tam miasta jakies?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-05 16:17:24
W next tura pale barbow i stawiam miasto

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-08 17:49:44
mam propozycje - a może tak dwa jaguary za seta ?

Szybciej bym zasiedlił ten cypel.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-09 14:09:29
To rob teraz osadnikow a pozniej mi zrobisz jaguarow bo myslalem ze juz zasiedliles wszystko.
Zloto albo inne jednostki wchodza w gre.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-09 14:34:35
Pierwszy jaguar już idzie do Ciebie :)

widze ze mozna mu dodać promo - leśnik2 - tylko czy po przekazaniu jednostki te prmocje nie giną czasami (bo nie wiem tego)?

Ta jednostka jest gratis :) W ramach współpracy :)

Mój jeden robol robi drogi do granicy - dla lepszej komunikacji.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-11 08:21:12
Dzięki za info dotyczące nadawania nazw jednostkom

A czy już wiesz jak zmienić nazwę państwa?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-11 10:40:12
Nie mam planu chyba oglosze to poprostu.
Za jakis czas planuje turniej rycerski zrobic niestety jak wiesz moi ludzie nie sa wprawieni w walce w zwiazku z tym mam propozycje abys w miescie portowym wybudowal stajnie i wychodowal konnie najlepszej krwi.A ludy pustyni dostarcza uzbrojenie dla nich i wystawimy dwoch znakomitych rycerzy oczywiscie jak na nasz mozliwosci bo konnica chana nie ma sobie rownych

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-15 21:03:16
Poczekajcie jescze na mnie 2 tury

Przez ten reload - opoźniłem sie - sry

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-28 10:26:11
Mongoł stoi w moim mieście - ale w dalszym ciągu mi nie przekazał tej jednostki. Tak , że nie mmam władzy nad axem.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-30 20:07:31
Dzięki za goldy :)
Misjonarz będzie z dwie tury.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-01 18:26:21
Wiem ze przenosisz stolice ale mam prosbe zalezy mi na jednym rydwanie zrobionym w twojej stolicy zrobie z niego medyka i wysle do chin i etiopi z misja pokojowa zeby leczyc rannych i pomagac obu stronom.A ja niestety nie moge juz robic rydwanow.Wyslij tez do mnie tego lucznika konnego co zrobiles przezbroje ci go na rycerza zeby mogl walczyc w turnieju no i zeby wzmocnil twoja armie.Koszty przezbrojenia to 140 sztuk zlota ktore ja pokryje.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-01 21:35:06
Apteczka na rydwanie będzie za 2 tury :)
Dziękuję bardzo za odostarczone futra :)
Misjonarz Pzekazany :)

Francja wzmacnia teraz już obronę na Korsyce.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-01 23:30:45
Porozumialem sie z Khmerem i bedzie z nami wspolpracowal.
Poprosilem go i pozyczy ci 5 robotnikow szybko dzieki temu zrobisz sobie porzadki w rezerwacie.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-02 23:06:51
Wielkie dzięki :padam:

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-07 13:35:57
Dziekuje za jaguara.Co z tym twoim rycerzem bedzie na turnieju?
Jedz szybko moze wygrasz bo inne panstwa nei wystawily rycerzy

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-07 19:24:23
A gdzie się udać tym rycerzem?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-07 20:49:16
Do Urbobru tam jest turniej

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-16 18:33:55
Donoszę:

Temu Francuzowi - to ja już nie ufam. :(

Zniszczył teraz farmę, która za turę będzie w obrębie mojego zakupionego miasta. (a sam wspominał przy tranzakcji, że otzrymuję dodatkowo farmę z miastem ) Taniej i lepiej było zająć te dwa miasta siłą. A teraz Korsykę obstawił wojskiem i co tu ukrywać - dopuścił się prowokacji. Coś nie klaruje się ten solidaryzm buddyjski.

Dzięki za robotników :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-09 15:00:01
Troche dezinformacji trzeba wiec napisz w kronice zeby Francuz zabieral skauta z twoich ziem.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-17 18:25:33
Mongoly Podchodza coraz blizej,juz przesuneli granice ale z tego co widze nie szykuja sie do ataku jeszcze.Wiec trzeba walczyc o granice.
Dla dobra obu naszych panstw trzeba teraz zrobic unie ludnosc pustyni juz sie zgodzila ale propozycja musi wyjsc od Aztekow.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-18 19:21:04
Chyba uda nam sie wygrac wplywami i przekonac mieszkancow bo juz zyskujemy przewage.niestety widze ze ma w miescie kawalerie i robotnikow wiec atak nastapi lada chwila pewnie.
Wycofaj skauta do miasta zawsze wzmocni troche ochrone.
Unia Pustynna powstala teraz moge budowac drogi u ciebie szybciej sie poruszac widze wszystko jednostki sie lecza szybciej i lepiej sie beda bronic.
Wypowiedz oficjalnie wojne grecji bo jako czlonek uni juz to zrobiles.
Jutro napisze cos o naszej uni w kronice.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-20 01:29:19
Udalo sie przedstawienie na gorce dalo efekty i powiekszyles swe wplywy ale to nie koniec wiec dalej artystow tam trzymaj az uzyskasz znaczna przewage
Trzeba jak najwiecej jednostek dociagnac do tego miasta.Tak aby nie udalo mu sie zajac odrazu.

Spalilem grecji jedno miasto z zaskoczenia wiec trzeba sie liczyc z kontra.
Potrzebuje danych wywiadowczych z RP czy tez z lubelszczyzny.
Dalem ci 100 sztuk zlota zebys szybko inzynierie wymyslil.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-24 21:33:43
Te katapulty trzeba wycofac bo zniszczy je bardzo latwo jak zaatakuje kawaleria. cofnij je tak aby byly dwa pola od granicy i z wody nie dalo sie ich zniszczyc.
Nie dobrze ze zmieniles ustroj wiem ze cie prosilem zebys przycial ale teraz bedzie trzeba odczekac piec tur do kolejnej zmiany.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-05-31 14:25:42
Mam 1000 pkt sziegowskich ale zmieniać ustroju wciąż nie mogę.

dla upewnienia się pytam - "Infuence Civics" - to jest ta opcja ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-31 15:26:59
tak
to czekaj jeszcze w tym miescie az ci sie uda a zobacz czy ci czasem kontrwywiadu nie zrobil bo wtedy jest dwa razy drozsze.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-06-03 07:54:51
Zmiana civika się nie powiodła (dwie próby były)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-06-03 09:02:38
no i dobrze bo ja 7 szpiegow stracilem :d

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-06-03 16:30:26
dziś po wejściu do dyplo okazało się ze straciłem wszystkich szpiegów na jego terenie :(

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum