www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Grecka ambasada w Gryfie Pomorskim" (Damroka
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Grecka ambasada w Gryfie Pomorskim" (Damroka

Pakt numer 111, założony 2009-01-08 12:33:36 przez Damroka (Imperium DamrokaLandii)

Nazwa paktu: Grecka ambasada w Gryfie Pomorskim

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Damroka
LDeska
wraith
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 19/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-01-08 12:39:57
Witamy nowego władcę Grecji.

Dotychczasowe stosunki Gryfa z Grecją były oparte na bliskiej współpracy, ale rozumiemy że wraz z nastaniem nowych rządów wzajemne relacje sąsiedzkie będą budowane od początku. Ze swojej strony chcielibyśmy jednak zadeklarować chęć zbudowania na powrót przyjacielskiej współpracy. Nie narzucamy się jednak na siłę. Sam rozpatrz się w sytuacji swojego kraju i wyznacz najkorzystniejsze dla siebie układy z sąsiadami.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-08 12:41:02
Nie wiem czy przepiąć tajne pakty... żeby widział Wraith co jego poprzedni władca Gracji pisał...? Zapytam na forum ogólnym.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-08 16:53:53
Dobra wychodzi na to że zaczynamy negocjacje od zera. Omówię więc po krótce jak wyglądała do tej pory współpraca Gryfa z Grecją. Mongolia (Bodek) zaatakowała Turcję (Richards), wtedy Grecja pospieszyła z naprawdę dużym kontyngentem na pomoc Turcji. Mongolia namawiała wszystkich dookoła (w tym mnie) do ataku na Grecję. Jednak my od początku wspieraliśmy Grecję i odmówiliśmy, chociaż Mongolii pięknie się uśmiechaliśmy żeby myśleli że jesteśmy dla nich przynajmniej neutralni. Po cichu montowaliśmy koalicję przeciw Mongolii.
Mongolia namówiła Siewiego i Marwa do ataku na Grecję. Udało mi się w ostatnim momencie powstrzymać ten atak poprzez przesunięcie wojsk pod miasto hinduskie - wtedy był w nim tylko topór i wojownik a teraz jest to:

Dzięki temu zagrożeniu Marwowi odwołali atak na praktycznie bezbronną Grecję (jednostki stały w Turcji). Potem zacząłem namawiać Siewiego do rozbioru we 3 (Grecja, Kacapy i Siewi) Marwa. Widać w kronice że chyba na to się zgodził bo pisał tam o przewrocie w swoim państwie i o zmianie rządów. Wydaje się że chodziło tu o to że miał tajne pakty z Marwem i głupio mu było tak zaatakować sojusznika, więc chciał to zrzucić na karb zmiany władzy w państwie.
Sprawa była ugadana: Kacapy zajmują to miasto na zrzucie ekranu, Siewi dwa pozostałe miasta a Grecja nic - bo celem tak naprawdę było to aby uratować Grecję od połączonego ataku Marwa i Siewiego, którego by nie dało się odeprzeć (wtedy).

Teraz sytuacja w Turcji - najważniejsze jest aby wzmocnić Grecję kosztem Turcji bo to zmniejszy zyski Mongolii. Uważam że GRecja powinna zdobyć miasta tureckie - te które zdąży, a w drugiej kolejności dopiero myśleć o innych kierunkach ekspansji. No ale to tylko moje zdanie - nie wiem czy mój sojusznik z Gryfa to popiera.

Podsumowując - prosimy o określenie swoich priorytetów w polityce zagranicznej - czy sojusz Gryfa z Grecją będzie nadal trwał?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-08 20:24:50
Witajcie szanowni ambasadorzy Rosyji oraz Khmerów.
Po oględnym zapoznaniu się z sytuacją, dyplomatyczną jak i geograficzną, mogę w końcu odnieść się w praktyce co dalej z państwem Greckim.
Ekspansja Mongolii jest już nie do zatrzymania i Turcja zapewne padnie. Ja sam zajmę możliwie jedno, z dwóch miast tureckich.
Państwo Marwa jest skazane na zagładę (posiada 3 miasta) i niezbyt wielki kontyngent wojsk. Proponuję założyć sojusz w sprawie rozbiorów. Co do Siewiego myślę by pozostał neutralny w tym układzie, choć również możliwość do zaciągnięcia do sojuszu jest, tylko wtedy niewiele pozostaje do podziału.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-08 20:49:17
Jeśli chodzi o Mongolię to spieszcie się, powstrzymanie Mongolii przed zajęciem całej Turcji jest bardzo ważne.

Co do Indii - trzeba uważać na Siewiego, pamiętaj że on miał od początku gry sojusz z Marwem... musisz się zabezpieczyć żeby we dwóch nie zaatakowali ciebie...

Jestem zainteresowany zawiązaniem paktu jawnego - z okresem karencji jego wypowiedzenia. Chodzi o zabezpieczenie bo jednak z DarDarem mieliśmy długo pakt a z nowym władcą jest zawsze doza niepewności. Zgodziłbyś się? Chodzi o taki pakt o nieagresji, ale jezeli interesuje cię coś więcej to proponuj - naradzimy się we dwójkę...

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-08 20:55:47
Jeżeli jesteście zainteresowani proponuję sojusz militarny w sprawie rozłożenia Marwa, a następnie pakt o nieagresji, ewentualnie kolejny sojusz militarny. Sam Siewi wie, że Marw jest skazany na zagładę i w tym układzie nie sądzę by stanął w jego obronie. Zresztą jak tylko Siewi wykona turkę wyślę do niego wiadomość na ten temat.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-09 09:55:34
Siewi robi cudaki a nie wojsko, tak myślę - widzisz jego wykres armii może?

Zgadzamy się w 100% z tym planem. A więc: po pierwsze Turcja, po drugie Marw.

Czy pakt o nieagresji możemy zawrzeć już teraz? Nie chcę trzymać dużo wojska na moim wschodzie, przydałoby się gdzie indziej...

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-09 11:42:21
Tak pakt o nieagresji możemy zawrzeć już teraz, wykres Siewiego mam,jak wejdę na nację dam Ci znać jak to wygląda. I teraz pytanie brzmi kiedy atakujemy Indie? Ja mogę wejść kontyngentem 20-30 jednostek, w ciągu 4-5 turek.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-09 12:28:05
Uff, nieźle - to spokojnie wystarczy bo uważam że to co stoi na tym zrzucie poniżej to wszystko co Indie mają na stanie, ale głowy nie damy.

Proponuję więc nie zamęczać cudakotwórcy Siewiego i załatwić tą sprawę samemu: ja bym chciał to jedno miasto a Grecja pozostałe miasta - może tak być? Jeżeli tak to proponuję w ten sposób: ponieważ wojska Marwa stoją w mieście przy mojej granicy to zaatakuj pierwszy, on je przemieści na pewno żeby bronić stolicy a ja wtedy zaatakuję (robole zrobią drogę w jedną turę więc z zaskoczenia). Może się uda złapać wojska poza miastami tak że znikną gdy my zajmiemy wszystkie trzy miasta. Plan ryzykowany ale napisz czy uważasz go za realny?

Mam pytanie o Turcję - ważniejsze jest żeby odciąć Mongolię od Turcji, to znaczy zająć jak najwięcej tureckich miast zanim zaczniemy atakować Indie. Czy na tamty froncie zdobędziesz dwa miasta tureckie?

Umowa - pakt o nieagresji: to wpiszemy ją na forum i prosimy o potwierdzenie.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-09 12:34:22
W tym wypadku gdybym wszedł jako pierwszy zajęlibyśmy 2 miasta, stolicę która jest pod granicami Sieiwego i jeżeli przesunie wojska tak jak piszesz to miasto ze screena. Turcji pozostało ostatnie miasto, o które ugadałem się z Bodkiem - on już zajął stolicę a spalił jedynkę. Mam nadzieję że Siewi nie idzie na układ z Marwem - tzn nie przekazał mu wiadomości a propo ataku na Marwa, w każdym razie mam z nim open borders od 2 tur i nie będzie mógł zareagować atakiem na mnie, no chyba że podeśle wojo Marwowi.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-09 14:19:48
Ja nie wiem jak wygląda państwa Marwa - gdzie ma to trzecie miasto, wolałbym zając to co widać a Grecja dwa pozostałe, ale jeżeli nie ma innego wyjścia to mogę zrezygnować z tego miasta. Jednak w takim wypadku nie widzę powodu aby wysyłać tam jakiekolwiek wojska - i tam nic nie zdobędę bo innych miast Marwa nawet nie widzę, tak są daleko.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-09 18:07:43
Chodziło mi że w tym wypadku we dwójkę zajmiemy te tereny Ty miasto przygraniczne ja stolicę. O trzecie miasto zapewne beda krwawe walki

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-09 20:50:13
Siewi proponuje mi układ również w sprawie Indii, czekam na Wasz stosunek do tego. Jednak jestem bardziej za takim układem jaki wyszedł od Was, oraz dalszą współpracą, armia grecka maszeruje w kierunku Indii.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-09 22:00:38
OK to teraz rozumiem. Myślałem że pisząć "zajmiemy" miałeś na myśli swoje królestwo :)

OK, to nasza propozycja jest nadal aktualna. Mogę pomóc w zdobywaniu kolejnych miast - idealnie by było gdyby Grecja zdobyła dla siebie 2 miasta a my jedno. Nie wierzę że Siewi zdoła coś wystawić do wojny - zobacz ile cudaków i jakie zrobił, wątpię aby miał konstrukcję odkrytą w ogóle.

No to sfinalizujmy ustalenia: w której turze (numerkiem podaj) ruszamy, to znaczy wchodzimy na teren Marwa? Jeżeli możesz to wrzuć tutaj zrzut z rozrysowanym planem ataku a ja zrobię to samo..

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-11 13:33:24
Mamy teraz 79 czyli w 81 turze atakuję, wojska czekają na rozkaz wymarszu. Czy dla wojsk Kacapów starczy czasu by dokonać odpowiednich ruchów?

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-11 18:34:52
Prawdę mówiąc nie zdążę... Powiedz na które miasto atakujesz? Może zrobimy tak jak pisałem wcześniej - ty atakujesz pierwszy, Marw wycofuje część wojska a ja wtedy szturmuje to miasto przy mojej granicy?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-11 18:53:14
Zamierzam iść w kierunku stolicy - Delhi, z kierunku południowego, a w późniejszym etapie na Bombay. Choć myślałem również o spróbowaniu odcięciu go od miedzi ale to za dużo kombinacji. Kiedy będziesz mógł uderzać?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-11 19:32:45
Podciągnąłem jeszcze trochę wojska atak opóźni się i wyjdzie w 82 turze, w następnej podchodzę pod granicę.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-11 21:36:16
OK to pasuje. Proponuję tak jak pisałem na początku - ty atakujesz, on zabiera wojsko z miasta południowego bronić tego środkowego i wtedy ja zajmuję to południowe, ty stolicę.
Żeby nie zdążył się cofnąć chcę zaatakować 2 tury po tobie. Wtedy Marw nie zdąży się cofnąć (1 tura to za mało).
Jako rekompensatę za ten późniejszy atak ofiaruję się że pomogę zdobywać to ostatnie miasto (Bombaj). Bez pomocy mogłoby być trudno bo może tam mieć dużo wojska.
Zgadzasz się na taki plan?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-11 21:58:54
Zgadzam się na taki plan, co do Bombaju to zapewne wejdzie w grę bombardowanie katapami.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-11 23:05:47
oczywiście... no
ale Grecja ma od jakiegoś czasu katapki, więc powinno się udać...

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-12 19:51:01
Z wykresu widać że Marw posiada niecałe 200 tys. wojska (170-180 tys.) moje wojsko w następnej turze atakuje.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-12 21:40:46
Uprzedzam tylko żebyś uważał na Mongoła - czy nie wykorzysta tego że atakujesz aby ciebie z tyłu zaatakować? Jak wygląda twoja sytuacja na granicy z Mongołem?

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-12 21:41:12
Acha, wojska Marwa nadal stacjonuje w tym mieście od mojej strony - atak powinien się więc powieść.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-12 21:48:12
Dopiero przeczytałem pakty jawne - widzę że się zabezpieczyłeś. Dobra robota, o takie coś chodziło. Jestem uprzedzany przez niektórych że Mongoł może coś kombinować - czy wiesz może jakie straty poniósł przy szturmowaniu Turcji? Dużo mu tam wojska zostało? I czy przemieszcza je gdzieś?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-12 22:16:36
Zdaje się że za wielkich strat w samym wojsku to nie miał, widziałem trochę rannych, choć na pewno potracił parę katapult na stolicy. Najwyraźniej odstępuje większą częścią wojska od moich nowych granic i maszeruje na południe.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-16 14:20:40
Jak idzie atak? Ja w tej turze mam zamiar atakować, tzn. wypowiedzieć wojnę...

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-16 17:15:45
Właśnie zbiłem mu obronę z kultury do 8% zrobię sobie symulację jak pójdzie atak na wb, w następnej albo za dwie atak - i tak już nic nie wybuduje ma 2 pop w stolicy.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-16 22:01:10
Ja się czaję przy ostatnim mieście na południu - mam nadzieję że w tej turze z niego wyjdzie też łucznikami i wtedy hyc z zasadzki rydwanami :oczami:

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-18 23:28:43
I jak wygląda zamiar ataku przez państwo Rosyjskie? Związałem większość sił Marwa, ma w odwodzie 2 topory i speara w środku państwa, jeżeli atak sił Rosyjskich nie nastąpi teraz to Grecja zajmuje całe jego państwo.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-19 09:23:29
Zaatakowałem wczoraj i jestem pod jego miastem południowym. Wieczorem dam znać jak poszedł atak.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-19 15:43:25
OK, zaatakowałem i mimo że mój topór poległ na łuczniku :krzeslem: to potem walki były OK i poradzę sobie - jutro powinno miasto paść. Jak dotnie coś to padnie pojutrze...

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-19 21:08:35
No u mnie stolica Marwa powinna paść w tej turce :)

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-21 00:21:49
Stolica zdobyta i przestawiona - zła lokalizacja, stała na złotku :)

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-21 09:28:12
A u mnie porażka - wstawił do tego miasta całe to wojsko co tam stało wcześniej, musiałem się cofnąć. Myślę że to oznacza że zajmiesz sam całe Indie :niepocieszony_kacap:

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-22 23:43:36
Cóż szkoda, sądziłem że razem będziemy prowadzić tą kampanię. Wojsk Marwa już nawet nie ścigam. Garnizon zostawiłem, resztę przesuwam w kierunku Mongolii i na zachód tam, bo zaczynają coś kadzić z Siewim. Pewnie wszystko przez cechę CRE

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-23 08:29:55
Spoko - jeśli pozwolisz to ja wykończę to miasto Marwa, ale to potrwa z 5 tur bo musi mi trzon armii z południa na północ dojść... Oczywiście muszę też dużo zostawić na południu bo Mongoł jest nieobliczalny....

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-23 14:52:33
Jest tylko jedno ale - ja podpisałem z nim rozejm na 10 tur :krzeslem: więc mogę zaatakować za 7 tur (3 tury już zrobiłem w czasie pokoju).
Zgadzasz się na to żebym to miasto przejął od Indii a ty to na północ od stolicy?

I jeszcze sprawa wypowiedzenia umowy o nieagresji - jak mamy to rozumieć?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-24 08:03:39
Wszystko podchodzi pod tą kwestię że zostałem sam przeciwko Marwowi, zabunkrował się no i jak tu liczyć na sojuszników :P

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-24 08:38:21
Ja bym to miasto zdobył ale on z tego co widziałem to ci musiał oddać prawie za darmo stolicę bo wstawił to tego miasta ponad 10 jednostek... no tyle wojsk to ja tam nie miałem - cały czas walczyłem z Zahem jeszcze...

To co - nie masz nic przeciwko żebym to miasto zdobył jak tylko się rozejm skończy? On miał jak ostatnio patrzyłem dwa miasta, czyli ty stolicę (aktualną) a ja to przy moich graniach, ok?

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-26 20:21:44
Mi tam pasuje tylko nie wiem czy Marw nie dostaje od kogoś jednostek ??

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-29 10:54:57
Mamy propozycję dla Grecji:
1. oddajemy wam na zawsze miasto które chcecie atakować za darmo (przy oddawaniu miasta zeruje się produkcja, możemy poczekać jedną turę to przestawię tam produkcję na ukończenie kuźni)
2. podpisujemy pakt jawny albo jak chcecie to proponuję włączenie do Gryfa
3. otwieramy granice - idziecie po 2 kratki
4. razem praktycznie bez strat niszczymy to co Mongoł ze sobą przywiózł (moja armia wróciła z Holandii i stoi za stolicą)
5. idziemy z kontrą i palimy kilka miast przygranicznych Mongoła - albo je przejmujesz, ja ich nie potrzebuję

Wydaje mi się że oferta bardzo zyskowna i sensowna. Odwołujemy się tu przy okazji do tego że od początku naszego świata wspieraliśmy Grecję w wojnie z Mongolią a teraz czujemy się zdradzeni przez fakt współpracy Grecji z najeźdźcami :(

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-29 11:37:13
Despota Nowej Grecji musi to przemyśleć, odpowiedź dam jak tylko wykonam ruch

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-29 17:30:21
Oferty nie przyjąłem. Punkt 1 i 3 spełniony. Wspieranie się wzajemne Kacapów i Grecji to już inna historia którą pisał Dardar ;)

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-29 20:48:44
Super sprawa z tymi zastepstwami - teraz zastanów się że nagle Bodek znika i zastępuje go ktoś kto mnie popiera... szkoda trochę mi mojeo czasu na taką zabawę.

wraith (Imperium wraithLandii) 2009-01-29 21:55:33
Cóż, w takim razie mam nadzieję że Bodek szybko nie odpadnie :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum