www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Pakt Stalowy" (Bobek1971)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Pakt Stalowy" (Bobek1971)

Pakt numer 46, założony 2008-10-22 23:57:13 przez Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii)

Nazwa paktu: Pakt Stalowy

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bobek1971
Siewi
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-23 00:02:30
Witam Ambasadora RzplitejLubelskiej!
Potwierdzam nienaruszalnośc granic opartych na rzece która dzieli nasze narody. Dziękuję jednocześnie za wyrażenie zgody na przyszlościowe ulożenie miasta z świnkami i rybkami. Wielki szacunek dla Władcy Siewiego!
Gwarantujemy wam pierwszeństwo w wymianie surowców strategicznych - jeśli tylko będziemy mieli je w podwójnych ilościach.
Open Boards jak najszybciej wprowadzić dla rozwoju naszych państw!
Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-23 10:34:09
Witam Ambasadora Turcji!
Parlament ratyfikował Pakt Stalowy.W przyszłości oferujemy pomoc gospodarczą, ideologiczną, a w razie problemów wewnętrznych jakąś bratnią interwencję :)
Gwarantujemy Wam zapewnienie bezpieczeństwa i wspieranie rozwoju Waszego kraju.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-23 10:34:26
Witam Ambasadora Turcji!
Parlament ratyfikował Pakt Stalowy.W przyszłości oferujemy pomoc gospodarczą, ideologiczną, a w razie problemów wewnętrznych jakąś bratnią interwencję :)
Gwarantujemy Wam zapewnienie bezpieczeństwa i wspieranie rozwoju Waszego kraju.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-24 00:03:09
Ambasadorze..doszły mnie sluchy od nieokreslonych poslów ze świata, że chcesz jakoby "coś zamieszać". Cytuję zaufanego, żeby dać ci wyraz mej szcerości i zapewniam, że nie ufam temu pokryjomemu gadule.
Sama nazwa naszego Paktu wskazkuje, że jest to nierozerwalna więź.
Podpisalem podobny Traktat Graniczny z moim pólnocnym sąsiadem Tokugawą...mam nadzieję że w przyszlości jesli nasze stosunki będą ulegały wzmocnieniu i nasze zaufanie osiągnie wysoki stopień...może będziemy chcieli stworzyc coś większego.
W ramach budowy owego zaufania chialbym przekazać Ci Ambasadorze liste naszych sąsiadów. Z północy graniczę z Tkugawą - japońskim wladcą. mam nadzieję że długo będziemy pokojowo wspólpracować. ze wschodu mam za sąsiada Heroniusza z Babilonii - niestety jest to dla mnie niedo końca znany władca. Malomówny i nieprzenikliwy.
Pozdrawiam i licze na wsparcie informacyjne jeśli zasłyszysz cos o naszych sąsiadach że knuja coś miedzy soba o nas, lub namawiają do zlego.
Zawsze wierny swoim przyjaciolom Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-24 15:44:11
Mam nadzieję, że milczenie nie oznacza jakiejś gry na czas...mój władca oczekuje szczerej odpowiedzi

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-24 18:24:07
Szanowny Ambasadorze!
W pewnym kraju, niejaki ateńczyk Solon rzekł:"Kto uchyla się od dysputy jest przestępcą", twierdzenie to odnosi się od uchylania mówienia prawdy.Mam nadzieję, że będziesz to mieć na uwadzę drogi przyjacielu, kiedy zapytam się o imię tego nędznego, zakłamanego szczura, który śmie obrażać dobre chęci i honor korony lubelskiej...albo przyzna szczerze iż, jest to jeno zagranie. dyplomatyczne. Jeśli pamięć Waszej Mości sięga pamięcią, to kiedyś nasi przodkowie w odległej krainie zwanej FFA stali wiernie u swego boku, walcząc aż do śmierci.
Więc mój zacny przyjacielu iż wywiad nasz, potężny, dosięgnie swą wiedzę kto pragnie zaszkodzić swej ojczyźnie.
Na zawsze oddany Ambasador JKM RL

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-25 14:52:05
Czy intencję Waszej Mości Ambasadora jest niepokojenie mnie swym milczeniem? Ciekawi mnie jeszcze cóż żółtego rozrosło się na zachodzie państwa tureckiego.I proszę o ripostę, gdyż na lubelskim dworze niepokoją się już co się dzieje u naszego przyjaciela z północy.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-25 15:16:46
Zacny Ambasadorze Rzplitej Lubelskiej
Zapewnienia Twoje są wystarczjącym potwierdzeniem moich własnych przemyśleń. Ufam Tobie bez cienia wątpliwośći!!! Przyjacielem Twym jestem i liczę na owocną współpracę!
Co do sąsiadów nadal mam tylko widzialność na dwóch jeno, nie licząć Ciebie o Zacny!
Na północy nasz sąśiad BumBumBamm - jest zainteresowany współpracą na szerszym polu - czyli stworzenia forum współpracy coś na wzór Paktu Trzech. Musisz wyrazić zainteresowanie i wtedy założę taki wątek...jednak w kwestiach iste wspólnotowych naszych przemyśleń ...proponuję zostawić Pakt Stalowy jako odrębny Pakt-ambasadę. Nigdy nie wiadomo co za cel stoi za takią inicjatywą..i dopóki wątpliwości będą, pakt Stalowy niech będzie naszym wyjściem awaryjnym.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-25 15:19:18
Powiem inaczej...lepiej żyć z przyjacielem i za niego umierać choćby z ręki owegoż...niźli żyć dzień w dzień z niepewności smakiem na ustach. Jesteś jedynem któremu obiecuję nierozerwalny łańcuch przyjaźni.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-26 11:30:56
Pakt Stalowy powinien zostać niezależnym układem, z definicji jest to relacja między tylko naszymi 2 krajami.Co do Japonii to radzę zachować ostrożność, co prawda to sprawa Turcji, ale ze strony RL MSZ nie podpisze żadnego porozumienia z odległym sąsiadem, z którym stosunki mogłyby się opierać wyłącznie na działalności filantropijnej z naszej strony.
Nie podpisaliśmy dokładnie sformułowanego dokumentu regulującego nasze stosunki, ale nieuprzedzona interwencja wojskowa jest sytuacją wyjątkową wymagająca obiektywnej oceny bez względu na Pakt Stalowy.O mojej polityce obronnej szanownego Ambasadora poinformowałem, jeżeli Wysoka Porta ma coś do dodania nt. polityki obronnej proponuję kontakt przez (P)ocztę (W)schodnią tudzież (X)ięcia (Fire)'a.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-26 16:18:37
Zatem pozstajemy w dwójkowym wsparciu i w ukryciu...możemy nawet w odpowiednim momencie jesli takowy nadejdzie- wywolac burze na forum międzynarodowym, jakby wrogowie okoniem sobie stojący jesteśmy i niby na wojennej ścieżce wręcz nasze narody stoją....by dla niepoznaki jakiś inny ruch Waszmości, tudzież przez rządy moje zamierzony - ukryc przed okiem publicznym ;-)

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-28 12:28:13
Ambasadorze, szczęśliwie oba nasze narody są miłujące pokój, jednakowoż nie wszyscy mają poszanowanie dla praw narodów do samostanowienia, z związku z tym niedługo opublikowany będzie trakat jednego z poddanych(ale przypisany królowi naturalnie) nt. wojny obronnej oraz wojny sprawiedliwej.
Nie wątpimy, że również dla Turcji poczucie honoru jest nadrzędne wobec jakichkolwiek innych tendencji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-28 15:29:30
Panie Miłościwie Panujący na Rzplitej włościach, Lubelskiej zwanej...
Nasze słowo jest jak Stal i nie trzeba dodatkowych Traktatów upubliczniać między nami. My już po grób drużby...
Wspominałem już, o mozliwościach dyplomatycznych treści w świat upuszcznych niczym krew dla rekinów, by zwabić...lecz nie jako ofiara lecz kat...
O nasze słowo się nie martw zatem Wać i wiedz, że plecy masz bezpieczne jak w żadnym innym dyplo...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-28 17:26:40
Ach, ach zaiste wzniosłe Twe słowa niczym miód działają na zbolałe serce starca, które bije w mej piersi. Niechaj stracę wzrok, tyleż zła me oczy widziały na świecie. Miast rekinów wabić, propozcyję snuję pierwej przywabienia szczupaka, swojska rybka. My świętej sprawy i honoru obrońcy aż po grób, zaniesiemy w świat nasze przesłanie miłości, widzimy zacność Turków szlachetnych, jeno boimy się by nie ulegli czyimś zakłamanych słowom.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-28 17:54:19
Turcy nie uleagają zausznikom, mają swój rozum wszakże i zasady. To szkielet narodu który prowadzi Wielki Sulejman. Złamać go mogą tylko inne...silniejsze w broń nacje i skore do zdrady..niczym padlinożercy...
Ale czy takowe znamy w pobliżu?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-28 17:56:37
Turcy nie uleagają zausznikom, mają swój rozum wszakże i zasady. To szkielet narodu który prowadzi Wielki Sulejman. Złamać go mogą tylko inne...silniejsze w broń nacje i skore do zdrady..niczym padlinożercy...
Ale czy takowe znamy w pobliżu?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-29 19:59:33
Czyż Japonia nie chciała włączyć Turcji do sojuszu wojskowego? To by mogło mieć bolesne konsekwencje dla naszego dzielnego północnego sąsiada. Armia turecka powinna jednak posiadać garnizony w północnych prowincjach albowiem obawiam się pochodu jakiś północnych hord na Stambuł. Powinniśmy zawrzeć bliższą współpracę, poprzez zorganizowanie konferencji szefów dyplomacji, tudzież ustalenia stałych kontaktów poprzez konsulaty i specjalnych wysłanników.
Pozdrawiam zacnego Turka

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-30 11:31:56
Bardziej obawiam się Heronabiego...ale oczywiście stałe konsulaty wojskowe do wspolpracy naszych sztabowców są niezbędne.
Północny sąsiad Japoński właca BBB-san twierdzi, że Bodek naciska na niego i ogranicza jego rozwój, przez co stanie sie jego głównym rywalem i prosi mnie o zabezpieczenie jego polydniowych granic przed ewentualnym atakiem ze strony Henorabiego....hmmm.
Na razie mam wielka prośb o skorygowanie mojego miasta przy rybkach i swinkach bym mógł postwić tam dwa miasta jedno korzystające ze swinek a drugie z wodnego surowca ale nie obniżając kultury w dól ..a jedynie korygując ustawienie ich w poziomie w jednej lini - zasyłam screena stalową pocztą kurierską dla lepszego oglądu....niestety jest to związane z nieoczekiwaną sytuacją - przyznaję że ujawniam strategiczne dla obronności naszego państwa informację zawierzając w dobre intencje naszego paktu i w celu poprawy mozliwości obronnych naszego ukadu. Brąz wyskoczył tam gdzie wyskoczył. Mam juz podłączone koniki lecz brąz leży gdzie leży. Liczę na pozytywne rozpatrzenie korygaci położenia miast granicznych.
z szacunkiem
Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-30 17:44:13
Współpraca wojskowa odbywała by się za pomocą wojskowych chargé d’affairs i wojskowych Attaché's, a konsulaty byłyby do pogłębienia współpracy cywilnej, jednocześnie podkreślam rolę zbliżenia kierownictw państwowych.
Jednym słowem prawdziwa współpraca wojskowa opierałaby się raczej na wspólnym planowaniu wojny z BBB czy Heronem.MSZ i Mds.Kolonizacji wyraziły niezadowoleniu, że cała ekspansja północnoturecka będzie skierowana w naszym kierunku i taka koncepcja jest-biorąc pod uwagę nasze bliskie stosunki-śmieszna.MSZ zachęcia Turcję do zasiedlenia również innych obszarów, w tym na północ i wschód.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-30 18:39:47
Nie mam dostępu do stalowej poczty kurierskiej...zatem po negtywnym opiniowaniu MSZ i Mds Kolonizacji - jest szansa na zgodę czy też jej nie mam. Jesli nie będę miał zgody - pozostanę bez brązu. Gdyż jeden jest w zasięgu Herona a drugi bardzo nisko wzdłuż rzeki którą i ty odryłeś graniczną między Heronem i mną.
Staram się ograniczyc do minimum moja ingerencję w granice..dlatego skoro w Traktacie zapisaliśmy mi rybki i świnki z jednym miastem ...ale wówczas nie wiedziałem, że brąz wyskoczy gdzie wyskoczył. Jeszcze raz proszę o pozytywne rozpatrzenie.
Jesli takowe będzie nasza współpraca na tle wojskowym zakwitnie jeszcze bardziej...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-10-30 19:58:57
Takie sprawy trzeba załatwiać przez pośrednictwo (X)ięcia (F)ire'a.Podstawą Paktu Stalowego jest Traktat Graniczny.Renegocjowanie tego Traktatu i żądanie czy też prośba kolejnych terenów może zostać uznany za agresywny ekspansjonizm.Przyznanie tego miasta może się odbyć na podstawie nowego porozumienia, ale przekreśla ono Traktat Graniczny-tyle z analizy prawnej :)
Tak, rząd lubelski wyraża zgodę na projekt rozszerzenia strefy wpływów Turcji na linii tego równoleżnika.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-06 15:23:51
Zaskoczył mnie władca Mongolski...myślałem, że będzie w Japonie uderzał..bo mnie w to wciągnąć chciał. Stanowczo mu odmówiłem.
trzeba będzie wesprzeć duchowo i powinnowactwa rodzinne jakies uruchomić u sąsiadów władcy Kinga CH. co by go poratować mogli...może władcę Japonii namowić trza by na pomoc nacji napadniętej poszedł? wszak Mongolia silna u naszych bram niedługo stanie...
z przemysleń Sulejmana

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-06 15:56:47
Witam po dłuższej przerwie drogie przyjaciela mego!
Absolutnie nie należy podejmować żadnych kroków-co do Japonii, sam przyczyniłem się w dużej mierze do zachowania jej niepodległości. King zginie szybko i bezboleśnie, nie należy w żadnej mierze go wspierać. Widmo wojny z Japonią zostało zażegnane na najbliższy czas, może na zawsze. Ale Japonia nie może się w to mieszać absolutnie!

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-06 16:44:56
Czy możęsz mi zdardzić owe tajemne porozumienia...chiałbym poznac wspólwinowajców owego zamieszania.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-06 18:07:57
Sytuacja i tak nie jest dobra, a pomoc Japonii to chyba żart, nie poto walczyłem o niepodległość dla Kyoto, żeby teraz je traciło w bezmyślny sposób.
Osobiście jestem zwolennikiem praw narodów do samostanowienia i legalizmu, ale zgodnie z prawami wolnej konkurencji i socjaldarwinizmu, słabe osobniki nie są w stanie przetrwać i obowiązkiem silnych jest ich wyeliminowanie.
Mógłbym zdradzić moje plany, ale nie mam jasno opracowanego planu niestety. Kiedy sytuacja się wyjaśni-za 10-20 tur- będe mógł podjąć dalsze kroki dyplomatyczne i obronne.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-07 21:09:59
Doszły mnie słuchy o planowej napaści na Waszmościa. Aczkolwiek sprawa przybrałaby raczej formę incydentu granicznego to jednak raczej lepiej uważać. Władca Deb(USA) stwierdził, że blisko jego granicy znajduje się turecki scout, nie określając jednak czy służy on Południu czy Północy.Jeżeli Północy, to proponuję go przesunąć.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-07 21:49:24
Myslę Mój Przyjacielu, że Deb jeszcze długo nam nie zagrozi...znaczną odległośc mamy do niego poniekąd...dbajmy byśmy sami urosnąć w siłę mogli i wówczas, żaden inny kraj, ni sojusz zagrozić nam w stanie nie będzie!

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-07 23:03:41
Wybornie. A są jakieś plany wojny z Heronnią korzystając z nieobecności władcy?Może wkręcić w to Japonię, zawsze to więcej ziemi i bezpieczeństwo większe Przyjacielu. Ja nie przepadam za wojnami, wręcz wyznaję wyłącznie prawa ekonomii i kultury, ale czasem uważam że wojny, nawet prewencyjna to konieczność.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-07 23:29:28
wyznaje zasadę nic ponad siły..a sił na razie mamy mało...czort wie czy barbarzyńcy od południa iść na nas nie bedą bo puste tereny...na razie czekamy. z Heronem walczyć na razie nie mam zamiaru, bo to dług i krwawa wojna by była..a Japonia ma zawrót głowy z Mongolią a nie im o Heronie myśleć///

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-08 15:19:09
Już niedługo moja Armia zatrzyma pochód Tatarów. Jednocześnie gwarantujemy Turcji niepodległość i bezpieczeństwo-oprócz napaści Herona, ale z racji jegoż absencji wydaje się być pokojowa sytuacja. Tatarzy to olbrzymia potęga, ale zamiast z nią walczyć, można ją wykorzystać do lepszych celów.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-08 15:30:54
Rzeczesz Tatarzy..a kto nimi rządzi...nie mam styczności z tą nacją...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-08 16:40:49
U nas się Tatarzy mówi na kraj, który Wy zwiecie Mongolią...istoty to z samego dna Tartaru są, straszliwe i żądne krwi...Włada nimi okrutny Bodek.
A tak naprawdę to bardzo miły i kulturalny dyplomata. Szanowny padyszach niech się nie miesza w sprawy ONZ'u Hahariena, pewnikiem one więcej szkody niż pożytku przyniosą. W przypadku odpowiedniej polityki zagranicznej, również Japonii mogę zagwarantować niepodległość jeśli zależy na tym Wysokiej Porcie.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-16 20:37:47
Milczenie, tudzież cała polityka Turcji Północnej może zostać potraktowana jak wroga wobec naszego kraju. Nowa kolonia południowa, owszem uzgodniona, ale przy jednoczesnym appasemencie wobec Heronabii może uchodzić za ekspansję wymierzoną przeciwko narodowi Mali. Oczekuję, że padyszach wypowie się w danych sprawach.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-16 21:03:56
Krolu Rzplitej, Niezastapiony Mój Przyjacielu!
Wybacz długie oczekiwanie na wieści, zbóje posłow mi pozabijali w drodze i nieświadom tego wartko nowe poslanie kazałem donieśc Zacny Władco...

Drogi mój, zaś rozumiesz moje pospieszne stawienie miasta pierwej z zachodniej strony jako priorytetu brązu pragnienie...teraz zaś spokojnie będę chciał miasto postawić od strony Heronabiego którego nasępcą zostal niejaki Domelus Sztywny, nieskory do potwierdzenia układu zawartego i krwią pieczęci przybitą o granicy między naszemi narodami...co gorsza Krol ten nie głupi i sprytny zdaje się...
Dlaczegóż ciągle wspominasz ów traktat, któren podpisany przez naszych przodków zdaje się byc trwały i niedobrze wypominać tak ciągle złe intencje ...wydumane, nieprawdziwe, niesmaczne Panie...
Rzplita czy tez jak zwiesz swój naród malijskim również wraz z Turkami wieczną przyjaźń poprzysięgli i tak będzie ...póki stali na świecie zabraknie.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-18 08:52:09
jakichś zakrwawionych posłańców widziano na granicy..podobno wojna jakaś? w poblizu?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-18 18:00:52
Zakrwawionych? Nic niewiadomo mi o żadnej wojnie...ah, rozpocząłem interwencję u Marwa, ale bardzo boleję że on taki słaby bo źle mi stolicę postawił :/ piękna ziemia, także ból straszliwy mnie przeszywa...co gorsza nie mogę 3 miasta dorwać...ale już niedługo :]

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-22 12:03:34
Agendy wywiadowcze donoszą, żę Wać Pan zatakuje wraz z Mongolskim Chamem..władcę z rodu Rychoslawów...mam nadzieję że operacja układa się po myśli Szanownego Przyjaciela.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-22 12:15:53
Byłbym doniósł Waszej Wielmożności o tej tajnej operacji, niestety obawiam się wszelakich przecieków, a tajność tej operacji to była podstawa. Ponadto zaniepokoił mnie wartownik przy naszej wspólnej granicy i sam fakt ciągłego utrzymywania zamkniętych granic, bez transgranicznej drogi- widzę, że Dostojny Padyszach również zagarnął nieco terenu i nie jest w stanie go szybko usprawnić.
Operacja na szczęście idzie po mojej myśli, wróg został zgnieciony.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-22 12:29:12
zamknięte granice? nikt mi nie proponował ich otwarcia...czyżbyś juz miał writhing? wowczas zapraszam do ich otwarcia ...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-22 18:39:02
A Waćpan tegoż nie posiadasz? Ja nie, albowiem to nie moja działka.
Chciałbym mieć dane nt. tego czy i jakie cudy i rele wynajduję Padyszach. Lepiej żebyśmy sobie Wysoka Porto sprzed nosa nie zgarnniali naszych celów ^^.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-22 21:23:37
Zatem jak to mozliwe ja bede szedl w religie konfucjanizmu co bysmy mogli wspolnie razem miec cos czym moglibymy sie podzielic...
Writhig bedzie w tej turze wiec szybko podzielimy sie szlakami....oczywiscie szlaki sa dla handlu nie dla jednostek wojskowych czy scoutów..chyba ze wymogi bezpieczenstwa beda tego wymagały.
Piramidy sa bardzo mile...zarzucam je choc watpie czy je skonsumuję...
Proponuje rownież opis waszych celów...
Druga sprawa czy Wasza Wielmozność nie jest zainteresowana wymianą w postaci - set za work plus dwa axy lub set/na 2 worki lub set/work/ax i sper ...?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-23 10:59:26
Nadzwyczaj skomplikowana ta wymiana handlowa. Nie jestem ani ekspanjonistą ani imperialistą, ani nawet agresorem co sprawa, że te jednostki nie są perłą mego kraju. Jednak podjęcie takiej współpracy może być korzystne, trzeba tylko przyjąć specyfikę gospodarki mojego kraju do wiadomości. No, już się bałem, że Wysoka Porta nie opisze swoich celów i tym samym odrzuci przymierze krwi, które może się wyklarować między naszymi narodami. Opiszę moje cele opiszę...ale narazie nie chcę, bo jak ich nie osiągnę to mi będzie głupio :-)
Niechaj Random ma Nas w opiecie

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-23 16:41:30
Głupio powinno być - gdy się najpierw prosi o wymianę celów, a gdy jeden z sąsiadów juz je wymienił, zakrywa się strachem przed osmieszeniem.
Nie na tym poega dyplomacja między Przyjaciołmi...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-11-23 18:38:33
Za kilka tur ujawnię me cele. Niestety obiło mi się o uszy, że kiedyś archiwa zostaną odtajnione? O.o No to ja wolę nie pisać wszystkich szczegółów.
Strach wypełnia me serce, by nie splamić się nieporadnością, mówiąc przyjacielowi o swych celach.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-04 10:55:16
Witam
Wysyłam mojego ambasadora na konsultacje u zacnego przyjaciela.
Mianowicie chcialbym zawrzeć traktat z Hammurabim zza wschodniej granicy obronny i jawny. czy nie bedzie ci to przeszkadzalo?
Nasze zobowiązania rozowoju pokojowego są aktualne dozgonnie. I żaden tratat z innym narodem nie naruszy suwerenności twojego państwa.
Zagrożenie poludniowe zmusza mnie do poszukiwania jawnych traktatów z sąsiadami. Od południa niebawem u naszych granic staną Władca Zara jacob i amerykanski kowboj....

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-04 11:01:12
Jakież zagrożenie od południa? Wojska wrogich faszystów zostaną prędzej czy później zgienicione, dostaną karę za swoją butę. A co do wschodnich przybyszów-mam nadzieję, że długa droga przed nami by złączyć się granicami, ich interesem nie będzie podbój nas, zresztą przynajmniej narazie to przyjaciel, a pozatym-razem jesteśmy od nich potężniejsi. W następnej tury odtajnię dla Turcji Północnej wszystkie plany i archiwa. Taki traktat byłby oficjalnie tudzież nieoficjalnie wymierzone w kogoś-BBB albo osłabieniu naszych relacji. Zgadzam się na zbliżenie Turcji z Heronabią, lecz dziwi jedynie przed kim ma chrobić jawny pakt obronny.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-04 11:42:50
Na pewno niebędzie zgrożeniem dla ciebie Panie, gdyz to ja będę gwarantem tego pokoju na naszych granicach. Tak, że nie ma obawy.
Drogi zgodnie z prośba zostana dociągnięte do najbliższego miasta Rzplitej Lubelskiej

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-07 17:48:29
A więc Rzplita podjęła się budowy Świątyni Artemidy. Po załamaniu się koncepcji judaistycznej, oczekujemy nadejścia religii z Turcji Północnej. Rzplita jest w stanie wynaleźć nową religię w przeciągu najwyżej kilkunastu tur, jednak pokładamy nadzieję, iż to Wysoka Porta dokona zmiany religijnej na Lubelszczyźnie i dokona wszelkich starań by ureligijnić kraj.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-15 17:50:13
Milczenie Waszmości straszliwą dla nas jest wieścią. Jednak radość w sercu Siewiego II zapanowała, gdy wywiad doniósł o wynalezieniu konfucjanizmu. Jednak brak oficjalnych informacji o tym od władz północnotureckich również niepoi rząd lubelski. Mamy nadzieję, że Turcja Północna dołoży wszelkich starań by złączyły nas więzy braterstwa religijnego, ze swojej strony mogę zapewnić rozprzestrzenie się religii na Mongolię, Indie, Turcję Południową a może i Grecję. Mamy nadzieję, że Turcja Północna ma na względzie dobro swojego południowego przyjaciela.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-15 19:44:21
Własnie Choałem przekazać wam radosna nowinę...następczynie tronu odbierałem osobiscie...a i oprócz tego Starzec do nas Konfucjusz przybył i zasady jego światopoglądowe bardzo nam przypadły do gustu...Tobie jako pierwszemu z moich przyjacioł daruję zatem pierwszego wyszkolonego brata Konfucjusza, Siwegosjusza ...pędzi on nowo wybudowaną drogą ze świetego miasta do Twojej stolicy.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-16 14:47:19
Pokłonyu dziękczynne składa Siewi II Mądry szacownego Padyszachowi Wysokiej Porty Północy, naszemu największemu i najbardzije umiłowanemu przyjacielowi.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-16 15:49:38
A jakaż jest opinia szacownego Padyszacha Wysokiej Porty Północny na wojnę majsko-japońską? Całkiem to interesująca sytuacja.
Jednocześnie zawiadamiam, że Rzplita wykonała pierwszy stopień odbudowy kraju, i przyjęła 2 następne, dzięki którym uda się wyjść w najbliższym czasie z recesji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-16 16:16:50
Wojny to sprawa dla brutali...brzydzimy sie nią jako północni Turkowie i zarazem uczniowie Konfucjusza

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-21 14:17:28
Rzplita rozpoczyna wielką pracę budowy Imperium, w końcu jeszcze tylko 1600 lat do jego nadejścia. Zamierzamy rozprzestrzenić religię, zbudować infrastrukturę cywilną, rozszerzyć posiadane terytoria, odkryć strategiczne odkrycia i wynalazki oraz rozpocząć ucudownianie kraju. No i naturalnie zamierzamy poddać sobie ludy południa, rozstrzygnąć kwestię Nikczemnego i Marwa.
Jaka jest opinia szlachetnego Padszyacha nt. samego Nikczemnego i czystości jego intecji, czy można mu ufać?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-21 14:40:25
Nie mam kontaktu z Nikczemnym więc trudno mi sie wypowiadać w tej kwestii. Zaden dyplomata ani wedrowiec z tego kraju do nas nie trafił.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-21 17:07:37
Lecz przodkowie Padyszacha znali przodków Nikczemnego. Żyli oni w niejakim Hedonicum. Zastanawiam się komu zaufać...chyba będe ufać sobie...i oczywiście Tobie, memu największemu powiernikowi :-)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-21 17:34:22
Nasz astrolog odczytywał z gwiazd, że dawniej przodkowie Nikczemnego byli rzetelnymi w słowach i czynach. Niestety gwarancji dać nie potrafimy....gwiazdy w konstelacji są w ciągłym ruchu...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-25 12:47:25
JKM Siewi II Mądry jest zaniepokojony wydarzeniami na północ od Turcji Północnej. Jako troskliwy przyjaciel niepokoimy się o los Wysokiej Porty Północny. Czy Padyszach planuje wejść w konflikt Eferalge-BBB po czyjeś stronie? Może należy zawrzeć w tej sprawie konwencję z Hammurabim tudzież Chanem Złotej Ordy. Osobiście uruchomię swoje kanały dyplomacji by wybadać intecję władców regionu, aby sprawa ułożyła się po myśli Padyszacha.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-25 13:45:28
Chcąc wdrożyć w arkana polityki następcę tronu, kronprinza Siewika, Siewi II posłał go w celu przeprowadzenia rozmów z BBB, Didim i odległymi krajami, potencjalnie zainteresowanymi sytuacją. Jednak potrzeba jest nagląca stanowiska Porty i środków, które Porta zaangażuję by bronić swej pozycji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-25 14:52:21
konflikt północny lezy nam na interesie... lecz serca weń nie włozymy, by naszym udziałem krew sie przelewała. Porta nie chce wojen...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-26 19:02:05
Czy Turcja Północna podejmnie się szybkiego zbudowania statuetki Zeusa? Zmęczenie wojenne wydaje się być ponętne, ja może w 15 tur bym dostał skończone zamówienie. Tylko Babilon Domelowaty musiałby użyczyć kości słoniowej.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-26 19:19:21
Statua mnie nie interesuje.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-26 19:21:23
A jakie cuda interesują Turcję ewentualnie?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-26 19:26:07
Na razie tylko Hanging Garedens. Reszta będzie raczej nie do zdobycia dla mnie...Ale jesli będę sie na jakiś decydował - rychlo powiadomię naszego sąsiada.
Zobaczymy co tam na polnocy się nawyrabia...na razie dyplomatycznie chcę jakos powstrzymać te zapędy wojenne. Wiem, że Japonia Majów atakowała.ale to już ich sprawa..nie chiałbym Egiptu pod własnym nosem mieć.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-26 19:40:15
Na razie tylko Hanging Garedens. Reszta będzie raczej nie do zdobycia dla mnie...Ale jesli będę sie na jakiś decydował - rychlo powiadomię naszego sąsiada.
Zobaczymy co tam na polnocy się nawyrabia...na razie dyplomatycznie chcę jakos powstrzymać te zapędy wojenne. Wiem, że Japonia Majów atakowała.ale to już ich sprawa..nie chiałbym Egiptu pod własnym nosem mieć.

LDeska

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-31 12:36:01
Pozdrawiam Padyszacha. Jestem przerażony polityką Babilonii. Nie mają żadnych praw do ziem, które sobie uzurpują. Ziemie te należą do Rzplitej i USA praw łączności geograficznej i odległosci od Kapitolu. Pragnę zwrócić się z tajnym zapytaniem do Padyszacha jaka jest jego opinia nt. władcy Babilonii? Myślę, że prócz Rzplitej również USA i Etiopia będą zainteresowane obroną świętego prawa własności.
PS. Regent tatarski nieco się pomylił, ponieważ to nie USA a Babilonia okazała się złodziejem ziem.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-31 12:43:01
Polityka Hammurabiego zaiste jest niedoskonała...również i mi podkradł wcześniej ustalone ziemie. Niekontent byłem z tego powodu serdeczny przyjacielu....
Polityka Hammurabiego dość żelaznym tonem prowadzona ze skutkiem faktycznym - dokonanym. Jednakowoż,jest on moim gwarantem od wschodu i bliskim choć zimnym sąsiadem.
Czyżby Rzplita prowadziła politykę ukierunkowaną na południe we współpracy z Dębownią i państwem Zary Jacoba?
Jakież cele są tej współpracy i dlaczegoż tak dalekosiężne?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2008-12-31 12:53:40
Naszym celem jest otoczenie przyjaciółmi się. Zaniedługo zginie turek Rychu, a następnie grek Dar niechybnie. I wtedy nastąpiłby Pax Lubellum. Niestety ten ohydny władca Domel bezprawnie zagrabił ziemie. Jeżeli Padyszach wyraża taką chęć, mogę przesłać obraz ziem babilońskich walnięty przez nadwornego malarza, który wywołał takie oburzenie na dworze w Lublinie. Ponadto władca Domel zignorował pełne najlepszych chęci oferty współpracy. Ten zimny, okrutny i głuchy dyplomatycznie władca nie jest sąsiadem marzeń, nawet jako gwarant pokoju, jego pozbawiona elementarnej logiki ekspanja nas przeraża. Mamy nadzieję, że Wielka Dębownia przyjmie sojusz skierowany przeciwko ekspansji Domela a i sam Domel zrozumie swój błąd(hehe, napewno :P ). Brzydzi nas myśl o wojnie, jednak jeżeli by do tego doszło, myślę że nie należy ginąć za tego niewygodnego władcę.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-31 15:41:33
Radziłbym ostrożnie kierować się w objęcia Zary i Dębownii... złamanie Hmmurabiego przez te dwie nacje będzie katastrofą humanitarna na wielką skalę. Hammurabii juz ma problemy z jednostkami Dębownii. Co róż do niego słane są pogrózki...
Prześlij proszę te niesamowite rewelacje kartograficzne poczta kurierską robiza@vp.pl
Nie chciałbym pochopnie oceniac sytuacji...

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-31 15:56:55
Czy jesteś za tym aby oficjalnie oglosić Światu nasz Pakt i podkreslić jego znaczenie traktatem z karencją 5 tur?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-01 15:57:25
Tak, pakt powinien zostać ujawiony jako oficjalna koalicja. Narazie możemy poczekać z włączaniem Złotej Ordy doń. Ale to Domel wysłał do mnie pogróżki, sojusz obronny ze Wschodem wydaje się być nieunikniony.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 16:21:27
Jeśli grozi ci Hammurabi mogę wysłac oficjalne pismo do tegoż władcy w celach uregulownia pokojowego waszych stosunków? Czy takowa pomoc jest wskazana?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-01 16:36:04
Nie wiem czy nie jest za późno, gdyby rządy etiopii i Dębownii wyraziły chęć bliskiego współdziałania(Deb już wyraził) aż po likwidację zagrożenia, to możnaby się pozbyć tej przeszkody. Jednak przyjmę miedację północnoturecką, nie chcę wojny w regionie.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 17:09:28
czekam na kuriera z mapami i opis w czym problem

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-01 17:14:51
No poszło, co prawda przedstawienie terytorium Babilonii, ale w każdym razie, 20 kratek od stolicy Babilonii, 10 od mojej, pod moją stolicą przy której trzyma swoje wojska, stwierdził że jeżeli postawię miasto to wybuchnie między nami wojna. Sam zamierzam prosić o odwołanie jego wojsk pod moją granicą, ale on uprzedził mnie wysyłając swoje żądanie.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 19:07:19
Rzeczywiście dziwna to polityka Babilonii tak daleko miasta stawiać.
Jdnakże powiem ci tak...Dębownia po ostatnich niesnaskach z Turcją Pólnocną ma chyba chęć połknąć nie tylko Hamurabiego..dlatego wbija klin między nas mówiąć ci o zstepach moich workerów pracujących na rzecz Hammurabiego!!!!
Zuchwałe to oskarżenia i bezpodstawne....mam za mało workeró do obrobienia ziem walsnych a co dopiero by obrabiać czyjeś....od miejsca które wskazałeś na mapie jestem oddalony z moim miastem ostatnim ...dopiero kolo tego ryżu co wspominaleś,...więc z dobre 10 krat dyplowych
Widze że tam trwa walka o ziemię między Dębownią i Hammurabim..zatem się nie dziwie że szukają najbliższych sąsiadów by wspomóc swoja agresję, którą niechybnie planują.
Obstawiam, że jeśli zniszczą Hammurabiego, my będziemy nastepni. Proponuje póki to jeszcze mozliwe włączyć silnik naukowy i spieszyć sie do bezpiecznych przystani by w wodpowiednim czasie stawić czoła południowemu ukladowi Zara-Dębownia.
Chyba że wejdziesz w ich orbitę...więc tylko mnie powiadom.
Hammurabi nie skory do jakichkolwiek dyplomatycznych dyskusji, to jest niestety zły nawyk.
Jeśli będziesz walczył po stronie Poludniowej Zarazy...wówczas musimy przemyśleć jak na tym najbardziej skorzystać.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 19:14:11
Nasz pakt ..ustalmy jego brzemienie do oficjalnego ujawnienia...chyba, że wolisz tajne w amabasadzie trzymać. Dla mnie też to jest dopuszczalne i dotrzymam takiego układu. Dla mnie wystraczjące jest, że dany układ jest zapisny na forum i można sie na niego powołać lub dla potomnych ujawnić.
Proponowalbym Traktat o przyjażni i wspolpracy z wypowiedzeniem zabezpieczonym karencją między 5-10 tur?
Chodzi o to, że jak przyjdzie ci ochota mnie zjechać wówczas wypowiadasz traktat i za 5[10] tur czyli w turze 6 lub 11 możesz wjechać we mnie wojskiem i odwrotnie.
Mysle że taki układ daje nam dlugofalową stabilizację. Oczywiście układ obowiązuje obecnych jak i nastepnych wladców.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-01 19:50:29
Chyba, że przyjdzie rewolucja i obali monarchię :)
Jestem skłonny się zgodzić na pokojowe ustalenia, ale nadal krew się we mnie gotuję jak sobie przypominam bezczelne, aroganckie, impertyneckie, hamskie, agresywne, grubiańskie i imperialistyczne ultimatum Domela. Jeżeli chodzi o bufor to jestem skłonny przejąć rolę kraju oddzielającąego Wschód od Turcji Północnej. Prezydencji Wielkiej Dębowni to starzy przyjaciele Siewiego I, toteż Siewiego II nie będą zwodzić. Mamy jedynie nadzieję, że Padyszach nas nie oszukuje. Prawdopodobnie jeżeli Domel nie przestanie mnie naciskać, zawrę porozumienie z Bractwem Zerwanych Łańcuchów, i byłbym rad gdyby Turcja Sulejmana do niego dołączyła i wycofała pomoc dla Babilonii. Nie mogę zgodzić się na wyłączenie mojego silnika naukowego co chce wymusić Babilonia. W razie konfliktu, wyrażamy nadzieję że zostanie on rozwiązany szybko.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 20:20:41
Powiem tak ..nie ma żadnej pomocy ani tajnego układu z Hammurabim. Na razie ten władca nie wyraził takowego zainteresowania i jest u nas zwanym Hammurabim Milczącym.
Jeśli przychylacie sie do rozwiązań radykalnych w kwestiach z Hammurabim, mam jedynie prośbę żeby mnie nie mieszać i nie stosować gróźb w kierunku Hammurabiego moim sztandarem sie podpierając.
Widzę, że zmierzacie do wojny raczej z Hammurabim w ukladzie Rzplita-Dębownia-Etiopia.
Dla mnie najważniejszym układem w regionie jest uklad z Tobą jako najwierniejszym i najsumienniejszym z przyjaciół. Zatem chcialbym podpisac ów układ - oficjalny bąz nie - ten wybór zostawiam Tobie.
Ile tur kaencji ustalimy?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-01 20:47:00
Czy Padyszach życzy sobie być zaproszonym do paktu Dębowni,Etiopii, Rzplitej i Turcji o posmaczku antybabilońskim?
Myślę, że 10 tur będzie po myśli Padyszacha.
Władcy Wschodu również sugerują podpisanie takiego paktu o 10-turowej karencji oraz ewentualne oddzielenie Turcji i ich ziem moimi ziemiami.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 21:16:03
Nie planuje wchodzic w obecnym czasie do Paktu z Dębownią i Etiopią. Choć nie wykluczam takiego posunięcia w przyszlości.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-01 21:37:13
Zatem podpiszmy basz Uklad o przyjaźni gwarantując go 10 turową karencją.
Sulejman Stary Payszach Turcji Pólnocnej gwarantuje ów układ.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-11 15:45:06
Kwestię ogloszenia Traktatu pokojowego z państwami Dębownii i Etiopii pozostawiłem tym państwom. Zatem rzeczywiście zrobili błąd w obliczu planowanego ataku na Hammurabiego. Teraz Hammurabi ma się czego obawiać.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-11 15:52:22
Zdziwił mnie ten- na pierwszy rzut oka- straszliwy dyletantyzm. Można jeszcze było grać komedię pokoju, choć już sam władca babiloński dawno zatruł pokój.
A w kwesti formalnej-jak w Jedynej Turcji zwiecie tego niemego władcę? Hammurabi? My jak dotąd z grecka zwaliśmy go Domestosem, lecz może to błąd naszych humanistów.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-11 15:58:36
My go zwiemy Hammurabim ale rzeczywiście w różnych regionach, zwą go inaczej.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-17 14:36:33
Witam Waszmość. Do szturmu na Opis się szykujemy jak widzicie. Jednak jeśli Rada Najwyższa Koalicji zdecydowałaby przyznać go mnie(a już zaszczyt zdobycia przyznała) to jednakowoż Porta Ottomańska musi wiedzieć, że na zachód od niego będe zmuszony postawić miasto, a by utrzymać łączność Opis z resztą terytorium Rzplitą.
Pozdrawiam Padyszacha.
PS. Wie coś Padyszach może o wspieraniu Babilonii przez zagranicę?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-21 20:37:28
CZy Padyszach ogłasa rozluźnienie więzów między naszymi krajami i upadek idei PAktu Stalowego?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-21 20:43:15
Nie raczej zajęty wieloma innymi sprawami ...
Co do wczorajszej onformacji co do zysków ze świętego miasta.Sulejman jest przychyln, lecz konfucjusz ma w naszym państwie sorą niezależność. Kapłani nie wyraizli zgody na takie potraktowanie najświętrzego skarbca konfucjusza. Uznali taką propozycję jako obrazę i nie chcą podejmować tego tematu.
Uznali, że sojusznik, do którego w najszybszym z mozliwych terminie został przesłany misjonarz, gdzie religia mogła wzmocnic podstawy państwa naszego sąsiada i umocnić władzę króla - nie powinien wystepować z tak egoistyczna propozycją...dać palec, chciałby całą dloń
Zawsze życzliwy i wierny przyjaciel Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-22 15:13:07
W naszym kraju Świątynia Konfujańska cieszy się wielkim szacunkiem wśród ludu...ale nie wolnym skarbcem. Jednak kapłani patrząc na swobody panujące w Turcji, podejmują coraz zuchwalsze hasła...nadal jest to religia stanu naszego kraju, jednak obawiamy się, iż gdyby została wzmocniona, kapłani mogliby dokonać przewrotu w kraju.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-22 17:16:49
Datki religijne składane w naszej świątyni są dobrowolnymi datkami wynikającymi z świadectwa wiary, nie zaś z nakazu Padyszacha.
Wyrazy szacunku Sulejman Stary

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-23 18:18:13
A teraz z innej beczki...arogancki etiopski dyplomata przekazał mi dane, iż Turcja wspomaga Babilonię. Nie dałem temu wiary.
Jednak proszę o oficjalne potwierdzenie, że Turcja nie wspomaga wojskowo(tj. przekazuje jednostki i w żadne inny sposób) Babilonii.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-23 20:25:27
Etiopski dyplomata robi agonkę na Sulejmana...nie wiem czy mu zawinił turecki Padyszach. Zadnych słoni nie przekazuję do Babilonii bo takowych nie mam.wrrr

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-28 20:21:19
No tak gratulacje dla Babilończyków...wojna wybuchła 16 tur temu. Wywiad turecki informował o tym, że Babilon dojdzie do konstrukcji w 15 tur i zapewnił o poparciu. Turę temu Władca babiloński zgromadził na froncie bagatela 10 katapek i 30 wojaków, pomimo że zostało mu 6 miast, nie ścinał masakrycznie, i zaczynał z niezaduzą armią a wykres idzie mu pionowo w górę. Proszę o ekspertyzę wywiadu tureckiego dlaczego tak się stało.
Jednocześnie postaramy się dosłać konnego inspektora dla wizytacji wschodnich fortyfikacji tureckich.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-28 21:07:29
Wywiad Turecki wykazał własciwą diagnozę...potem Hammurabi nie wiem jakim sposobem osiągnął katapulty w 6 tur!!! szok...druga sprawa - od nas nie otrzymał ani jednej jednostki wojskowej.

Nasze uznanie dla zwycięskiej bitwy związane raczej jest z talentem Hammurabiego do obronnej drensywy. Z tego co wywiad turecki wywnioskował i zasłyszał..linie obronne Hammurabiego były rozciągnięte w lini pionowej z kulturą podchodzącą pod każde zdobyte przez Dębownie miasto [wynikłą z anarchii kilkoturowej]..Opóźnialo to znacznie pochód wojsk zjednoczonych Trójporozumienia Waszego. Nasi stratedzy wysoko ocenili sposób obrony Hammurabiego. Niestety niezbyt pochlebnie wypowiadają się o rozpoznaniu w sztabie Dębownii. Brak rozbudoanej siatki szpiegowskiej ułatwijacej rozpoznanie terenu dyskretnie mając jednoczesnie technologię ku temu...nie zrozumiałe .
Tak, że moje wyrazy uznania dla Babilonii są wynikiem zwykłego szacunku dla kunsztu strategicznego obrońców.
W wyniku zaistniałej sytuacji czyli wielka przegraną pod Mari uważaj na swoje państwo, gdyż możesz znależć się w tarapatach, jeśli nie masz nic do obrony. Hammurabi dysponuje znacznymi siłami i z tego co słyszałem wychował 3 wielkich Generalów!!!!
Z poważaniem Sulejman Stary

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-28 21:08:41
jednoczesnie zapraszamy na nasze wschodnie granice obserwatorów.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-28 21:10:24
Ah, nieważne, myślę że mogę wycofać konnego inspektora, mam nadzieję że wasze linie są gotowe do odparcia nieprzyjaciela.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-28 21:12:29
niestety jesli mnie ktokolwiek zaatakuje długo nie pociagnę.Mam nadzieję że nie planujesz wypowiedzenia Traktatu?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-28 21:17:59
Ach nie, na Konfucjusza! Muszę przyznać zarówno Ponti jak i Wielki Deb wyrażali sceptycyzm, kiedy tak bardzo rosła siła wojskowa Domelowi i te katapki...wręcz ja się obawiałem, że wojsko tureckie na mnie ruszy! Jednakowoż skoro sprawa się wyjaśniła, to niech Padyszach wie, że swych zobowiązań zamierzam dotrzymać, i pokój z reżimem Babilonu zawrzeć. Jednak ciężka to sprawa, może MSZ'ety Szwecji i Turcji wespół z MSZ'etami państw Koalicji byłyby w stanie położyć kres temu rozlewowoi krwi?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-29 19:56:40
Wygląda na to, że przejściowo Rzplita utraci Kijów i trzon swojej armii.
Czy Turcja byłaby w stanie wypożyczyć Rzeczpospolitej z pół tuzina wojaków-katapult raczej? Oczywiście do walki z barbami zostali by wysłani i odciążyli tamtejszą misję odbarbariającą.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-29 20:52:21
Nie pozyczamy woja żadnej ze stron jesli juz to walczymy sami. Jeśli jest gdzieś zagrożenie powiedzcie nam i podeslemy tam jakaś jednostkę do ochrony przed barbarzyńcami.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-01-30 14:08:40
Myślę, że ostatnia sprawa- czy Padyszach z pełną świadomością, że Rzplita może od tego upaść, odmawia wszelakiej pomocy?
I jednocześnie potwierdza całym swym honorem i reputacją, że nie wspiera i nie prowadzi żadnych rozmów z Babilonem?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-30 14:40:02
Z Babilonem zawsze prowadzę rozmowy. Lecz nie uzyczam im woja. Region jest niestabilny wobec waszej porażki pod Mari geostrategiczna sytuacja uległa zmianie. I Babilon stał się w regionie potęgą wojskową na niespotykaną dla nas skalę. Nie chcemy tego woja u nas..tym bardziej, że nie mamy z nim żadnych umów karencyjnych...
Postaram się dyskretnie wspomóc wasze państwo ale wyłacznie w przypadku nieortunnego zakończenia dyplomatycznego rozejmu między Wami.
Czy wobec takiego obrotu prawy, że niedawni koalicjanci poświecili Was na rzecz pokoju i zostaliście sami niechybnie w tej wojnie...czy jesteście gotowi na jakieś ustępstwa wobec Babilonii bym z pustosłowiem i gołymi rękami nie próbował iśc do Hammurabiego?
Mogę prosić Hammurabiego o powstrzymanie rewanżu..ale zapewne się nie zgodzi jesli czegoś nie dostanie w zamian.
Ja bym głęboko przemyślał wasza sytuację geostrategiczną Mój przyjacielu. Pamiętaj, że zobowiązania nasze dotyczą wojny obronnej, a sytuacja Twoja jest konsekwencją wojny agresywnej w ramię z Debownia i Etiopią i ciężko mi wsoierać Ciebie wczymś co nie jest moją winą...
dlatego czekam na możliwosci i oferte z jaką mógłbym do Babilonii uderzyć by Ciebie ratować...
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-03 22:20:30
Dostałem propozycje od Hammurabiego dla Ciebie
Jesli wplacisz na jego konto 450 golda w ciągu 3-4 tur. Wówczas nie spali ci stolicy [bo taki ma zamiar] odda ci zajęte miasto i podpisze z tobą pokój.

Ja nie wiem, jak ty do tego podjdziesz, ale wydaje sie to rozsądną ceną za twoją stolicę ..ty szybko to odrobisz. Jak sie zgodzisz zobacz oszczędzisz scinke miast i zrobisz szybko kase..zachowasz cuda..zyskasz pokoj i szanse na rozwoj w starych granicach.
z powazaniem Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-04 16:19:12
Zgadzam się.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-04 17:19:13
Od tego momentu - rozmowy dotyczące szczegółów traktatowych i technicznych w sprawie przekazania trybutu jak i miasta zwrotu - proszę prowadzić z Hammurabim osobiście, takie jest jego zalecenie.
Sulejman Stary

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-11 10:06:40
Jakie jest Twoje stanowisko do ataku Egiptu na Turcję?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-16 08:59:26
<drapie się po głowie>
no święte miasto spalili, ja nie wiem jakie jest stanowisko regenta, może od jutra już będe rządzić swoim krajem.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-16 08:59:38
My Naród Turecki marzymy tylko o jednym, o Zemście...
Zdrada rękoma Egiptu dokonana musi być pomszczona ...do śmierci Naszej lub Jego. Będziemy dążyć do tego wszelkimi sposobami, dyplomatycznymi, militarnymi by osłabić lub zniszczyć Egipt...lub samemu polec.
Tak nam dopomóż Konfucjuszu, którego światynia wraz z rodzinami tureckimi szukjącymi schronienia w jej murach - została wypalona do cna.
Nam pozostała pustka, którą wypełniła żądza zemsty.
Tobie jako rozumnemu władcy zostawiamy sposobność wykorzystania tych chwil wendety tureckiej.
Czy jesteś zainteresowany jakąs operacją przeciwko Egiptowi? jakies propozycje? mam kilka.
Sulejman Stary

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-16 09:02:27
Propozycji zacnych wysłucham, choć w moim przypadku wchodzi chyba tylko możliwość desantu morskiego co nie jest takie fajne.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-16 13:27:47
Zatem ja widzę to tak....Nie musisz wyrażać na to zgody...
Wiem, żeś w dobrych stosunkach z Chanem, szepnąłbys mu słówko o ataku od jego strony. To po pierwsze.
Po drugie wiem że wchodzi w rachube tylko inwazja morska...to chiałbym,żebyś zachował tylko dla siebie i nawet Chanowi nie wspominał.
Może jeśli nie chcesz się od swojej strony angażować - wystarczy że wesprzesz mnie dyplomatycznie oraz zakupiłbym u ciebie triremy jesli takowe posiadać możesz.
Jest to niezbędne żebym mógl adać mu jakikolwiek cios...triremy i w oźniejszej azie galeye....bo on ma 100% przewagi na morzu ja zanim dojdę do optics [bo przy dwóch portach i jego przewadze 2 trremy i 6 galey - mogę na razie mu dmuchać].
Dlatego prośba o triremy ...teraz piłeczka po twojej stronie zacny Siewi III
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-16 19:41:46
i jak to widzisz?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-18 15:30:42
Rozumiem , że nie zostało zaakceptowane przez Plenum Rzplitej i współpracowników wizja mojej kontry ;-)
Sulejman Wyrolowany

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-18 18:04:49
Phi, regent nie znalazł dla mnie wolnej chwili, osobiście nie mogę do miast wchodzić, gdyż problemy mam z aklimatyzacją(wszystko się robi bardzo wolno, po czym widzę przed oczyma jakiegoś PitBossa).
Ale jednak faktycznie, nie będe żadnej ze stron dostarczać sprzętu na wojnę agresywną.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-22 10:22:54
Zapomniałem się spytać...czemu Padyszach zirygował wioski na pograniczu lubelsko-tureckim niedawno przejęte przez Turcję?
Myślę, że desant morski i tak nie ma szans, zwłaszcza wobec przewagi w ilości portu Papiestwa, także myślę że należałoby położyć nacisk na przemarsz lądowy przez Japonię-w zamian za gwarancję neutralności powinni się zgodzić.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 12:47:39
zirygowałem...bowiem potrzebna mi arma do zirygowania dalszych terenow pod drugim portem.
Japonia jest w objęciach Egiptu - nie zgodzi się...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-22 13:33:23
Szczerze mówiąc rozmawiałem z Chanem i Jego Barbarzyńskość wyraził wiarę, że Szogun byłby gotowy przepuścić wojska w zamian za gwarancje neutralności i bezpieczeństwa. Widzę, że jednak sytuacja jest bardziej zagmatwana, albowiem skośnoocy czują się związani z Papiestwem, tyle że wg. mnie to jedyna droga ataku, bo nawet jakbym zaczął robić triremy-z tym że eferalga może sprawdzić czy mam okręty w porcie zachodnim w każdej chwili, to i tak możliwości papieża są równe, więc ugrzęźlibyśmy w wojnie morskiej, no i z pewnością papież zaatakowałby mnie odwetowo świadom swej bezkarności. Także osiągnięcie tranzytu militarnego przez Japonię wydaje mi się sprawą najwyższego priorytetu i determinującą praktycznie całość działań wojennych.
Popieram Padyszacha, przynajmniej na tyle ile sami Turcy okazali mi wsparcia w wojnie z Babilonem.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 15:50:08
Rozumiem Mości Krola...
Co do Shoguna takie gwrancje istnieja od dawna...w ukladzie dwustronnym..oby tylko nie był to układ papieskim palcem dotkniety ...yhmm
No cóż zatem muszę liczyć na siebie w walce z tym zakutym karłem reakcji egipskiej. Jednakowoż cenne jest wasze wsparcie poprzez proporcjonalność mego wsparcia w wojnie z Babilonią. Zdam sie jednak na skromną uwagę, iż pokój warty 400 czy 500 goldów okazał się początkiem zlotej ery w Waszym państwie ;) ...cieszy mnie, że i jam swój udział miał by powstrzymać okres smuty lubelskiej.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 15:58:04
oczywiście misja obserwacyjna która po naszym państwie krązy jest li tylko obserwacyjną i biera informacjie dla waszego wladcy? Krążą plotki, że po karczmach ów obserwator zbiera informacjie od żołnierzy stacjonujących w pobliskich obozach i gdy ci głowy juz słabe, wzmocnione darmowymi gratisami obserwatora - wyciaga i podpytuje o rzeczy które są tajemnicą Padyszacha. Mówią też, że to nie tylko dla Krola Siewiego III te informacje na mapach rozrysowane....

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-22 16:27:57
Nie. Mogę zapewnić Padyszacha, iż działanie Misji Obserwacyjnej są wyłączenie dla użytku Wojsk Lubelskich-miała za zadanie ocenić stan zniszczeń, a następnie postęp walk. Coś jak tureckie misje w Babilonii.
A ten pokój to niestety niefortunnie za późno przyszedł z Babilonem, w ogóle pierwsza i jakże okropne sytuacja, kiedy musiałem się ugiąć przed tym brutalnym władcą, nieuznającym języka salonowej dyplomacji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 16:42:25
My na misje pozwalamy boś nasz przyjciel....co do Babilońskiej pożogi..to nie przypominam sobie, abym misje u babilończyka swoje rozmieszczał. Owszem dzisiaj jestem Babilończykowi bardzo wdzięczny za pomoc, którą jako jeden z nielicznych wladców mi okazał w dniach gomory tureckiej i sodomy Konfucjusza...droga była owa pomoc ale przyda się w przyszlości. Zatem Bbilonia na naszych plecach - dzięki twemu pokojowi jak i moim zakupom w zbrojowniach babilońskich do góry piąć się będzie...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-22 17:03:31
Tzn.? Czy Turcja opłaciła wojsko babilońskie?
Rozmawiałem z szogunem i chanem, japońskie poselstwo zostało wysłane do Padyszacha. Japonia najchętniej chciałaby uzyskać miasto, ale wiem że to raczej zbyt ciężki warunek, toteż myślę że opłacenie jak najmniejszego myta powinno być wystarczające dla otwarcia granic Japonii.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 18:58:56
nie...kupilem wojsko by ratowac Turcję

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-26 11:36:59
Widzę, że Rzplita krajem i miodem kwitnąca...cieszy to mnie

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-02-27 20:16:17
Ok. Odrzuciłem ofertę o marmur, chciałem cud narodowy skończyć, w następnej turze jakbyś chciał to się zwróć o marmur, chciałem jeszcze go przekazać, ale strasne lagi były. Co do Taj Mahal to się trzeba śpieszyć, bo sobie Ponti ostrzy zęby. Ja już zrezygnowałem z tego.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-01 11:33:11
Można znać przyczynę stanu rzeczy i intencje Padyszacha? Czuję się zdradzony, po tych wszystkich chwilach pokoju.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-01 14:21:33
Pokój dalej istnieje. Zerwana została karencja, która upłynie za 9 tur. Wojny nie wypowiadam..pozostawiam tylko Ci furtke do wsparcia przyjaciół, żebys nie musiał postepować jak Egipt.
Ambasador Turecki zostaje odwołany ze stolicy Rzplitej.
Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-01 20:04:29
Czy w przeciągu 30 najbliższych tur, Wysoka Porta Północy zamierza zaatakować, przepuścić przez swoje ziemie wrogie Rzeczpospolitej wojska, tudzież wesprzeć wrogą Rzeczpospolitej armię? Czy państwo Osmańskie zatwierdza wygaśnięcie Traktatu Sojuszniczego?
Prosiłbym przynajmniej o odpowiedzienie na drugie pytanie w celu skrystalizowania się naszej sytuacji prawnej. Jak dla mnie działania tureckie stanowią zapowiedź zbliżającej się inwazji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-01 20:10:27
Sulejman stracił zaufanie do sasiadów, którym ufał.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-08 20:19:04
Nic nie grozi Ci z mojej strony. Słyszałem plotki jakobyś wierzył jakimś zausznikom - nie będę się powtarzał którym - iż mam zamiar ciebie napaść. Nie ma takiego planu, poza obronnym.
Zbyt długo wspólnie współistnielismy, jednak informacje od moich zauszników były jednoznaczne i nasz Pakt zerwany jest najmniejszym wymiarem kary.
Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-09 12:38:19
Prowadzę dochodzenie w sprawie wspierania Babilonu przez Turcję. Po wypowiedzeniu układu już nie mam czym bronić uczciwości Turków, wszystkie ambasady naciskają, abym obwinił Turków winą za klęskę pod Mari...nie żebym miał złą wolę, ale to Babilon odmówił wejścia w sojusz, nałożył na mnie wysoki okup...nie pragnę jego ziem, ale skoro już się zaznaczył jako wróg...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-09 12:39:22
Przez cały czas broniłem Turcji, nawet w groźbę inwazji ciężko mi było uwierzyć, no ale cóż...intryga papiestwa.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-15 23:06:59
Jak tam sąsiedzie ...czas walkę zacząć?
;-) żartuję ....ale poważnie coz tymi wojnami w pobliżu naszych granic wiecie cosik?
Sulejman

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-16 13:29:46
Tak, mam najświeższe newsy, papież postawił miasto na tureckiej ziemi, ciekawe jak to możliwe...i jeszcze wiem, że Sulejman chorzeje i złożył dymisję, którą ma z jego rąk podjąć reinkarnowana dusza pierwszego lepszego władcy.
Pozatym w Etiopii front nie rozbity w żadnym miejscu.

LDeska

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-16 15:43:41
A to wszytsko wiadomo z kroniki...co do chorzejącego Sulejmana - to zdrowieje i nie ma zamiary składac dymisji. Nowoczesna medycyna czyni cuda..zatem nowe otwarcie Mości Siewi III?

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-17 18:45:27
Wielki spisek...oj wielki. Wszystkie służby prasowe Wschodu to gadzie języki, nie znają pojęcia uczciwości naszego kontynentu. Padyszach współpracuje z tymi spiskowcami, z których ust miast prawdy płynie grzech. I cóż mam czynić, kiedy słuchy krążą, że wschodni tyrani, po dogłębnej penetracji Zary, ruszą penetrować kolejnych cnotliwych władców Zachodu? Czyż można czuć się bezpiecznym? Czyż ja, zawsze wierny umowom, zasadom, etyce mogę liczyć na kulturalną konwersację z tymi nieokrzesanymi najeźdcami.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-17 19:32:56
Z tymi nieokrzesańcami absolutnie nie mozna rozmawiać..ale ze mna Waść możesz i to zrozumiałe, ze względu na naszą dlugoletnią granicę pokoju i zawsze szczere intencje wobec Rzplitej...zresztą niedługo z archiwów Sulejmana spoczywające w jego zamku wyciągniecie Panowie Władcy tajne akta, z których język miłości poznacie. Oczywiście po jego szybkiej śmierci, pomino dobrego juz zdrowia :)
Grzechem jest kłamać gdy smierć nadchodzi

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-18 08:30:04
No ciekawy sposób dyplomacji, azaliż szalenie impertynencki. Ja obroną narodową nie zarządzam, zresztą nie wiem skąd te oskarżenia. Straciliśmy zaufanie do naszych sąsiadów.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-18 08:40:58
;)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-25 21:47:17
Wielce Szanowny Siewi III...przyznam, że całe zamieszanie z zerwaniem naszego układu bylo związane z faktem, iz podejrzewałem Ciebie o zdradę na rzecz Egiptu i Japonii...
Teraz nadchodzą dni bardzo trudne dla Turcji i w związku z tym, Sulejman na wzgląd naszych dawnych dobrych stosunków...prosi o wsparcie...w postaci dlaszych stabilnych naszych granic.
Bym mógł przerzucic wojsko stacjonujące na naszych granicach do obrony granic połnocnych.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-26 19:52:47
Czyżbym jednak podejżenia moje we właściwym kierunku skierował? Cisza z Waszej strony jest niepokojąca...

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-03-26 20:58:08
Zapomniałem listu napisać. Jednakowoż Waszmość niechaj raczy wiedzieć, iż potraktował mnie niedobrze, co więcej podle swoją inwazją grożąć. Jednocześnie ja, w mej osobie nadal kocham Sulejmana, azaliż podpisywanie układów, od czasu reformy regenta dziedzina należąca do Sejmu. Wszelkich starań dołożyć mogę, by nasze stosunki układały się najpomyślniej. Ale jedyne co mogę obiecać to uczciwość. Nie jestem szczęśliwy z takiego wypadków obrotu, Turcja związana z królestwem Babilonu i sprzymierzem cesarzy, król Babilonu mym szczerym nieprzyjacielem, a sprzymierze cesarzy prędzej jego głosu niżli mojego wysłuchać raczy. Jestem rozbity, jednak sytuacja geopolityczna wymaga kroków, które nas nie zachwycają. Jednak niech Padyszach wie, iż na dno ciągnąć nie zamierzam Go, lecz bronić zbrojnie również nie mniemam-tak jak Padyszach milczał za czasów wojny z Hammurabim.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-26 22:44:09
Oj Zacny Siewi III, każdy wąłdca zdolny do błędnej oceny.
Weź pod rozwage równiez i dobre strony mego milczenia i w odpowiednim momencie w waszej wojnie z babilonią, gdzie przypominam tys aresorem nie babilonia była, to Turcja stanęła w obronie twego dziedzictwa kulturowego i poslów do Hammurabiego słac zaczęła by ten oszczędził...
Czyż nie warte to było wydania tych kilkuset goldów złota, by teraz mimo wszytsko stać się jednym z najpotężniejszych państw świata?
Szczerze podziwiam te budowle i prężność rozwoju Waszego państwa! Slę uklony i przeprosiny za bezpodstawne jak sie okazalo domysły...czego przyczynkiem jak mniemam były intryganckie podszepty...
Pozdrawiam Sulejman ...liczę na odnowienie naszych dobrych stosunków

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-29 13:11:14
dzięki wielkie za grę i miłe wymiany not dyplomatycznych!
za dwie tury mój koniec.
pozdrawiam Sulejman/Bobek ;-)

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-29 15:46:22
Jeżeli nie uderzasz na mnie możesz ruszać pierwszy :)
Heh, też dziękuję swego czasu bardzo miło się współpracowało, szkoda że skończyliśmy gry z takimi stosunkami z jakimi zaczynaliśmy, ale też jakoś to się potoczyło tak. No cóż dzięki za wielowiekowe spokojne sąsiedztwo :-)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-29 16:13:13
gra była bardzo fajna...a wiadomo, że w trakcie pojawiają się rózne konflikty interesów, różne rozgrywki pomiędzy graczami, podstępy ...i o to chodzi w koncu w dyplo. jeszcze raz dzięki.

Siewi (Imperium SiewiLandii) 2009-04-29 19:00:04
Do następnej rozgrywki :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum