www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Pakt Japońsko-Turecki" (Bobek1971)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Pakt Japońsko-Turecki" (Bobek1971)

Pakt numer 47, założony 2008-10-23 00:03:08 przez Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii)

Nazwa paktu: Pakt Japońsko-Turecki

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bobek1971
bummbummbamm
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-23 00:06:10
Witam Ambasadora Wielkiego Narodu Japońskiego!
Potwierdzam nienaruszalnośc granic opartych na rzece która dzieli nasze narody. Dziękuję jednocześnie za wyrażenie zgody na przyszlościowe ulożenie miasta z świnkami i rybkami. Wielki szacunek dla Władcy Siewiego!
Gwarantujemy wam pierwszeństwo w wymianie surowców strategicznych - jeśli tylko będziemy mieli je w podwójnych ilościach.
Open Boards jak najszybciej wprowadzić dla rozwoju naszych państw!
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-23 00:17:05
Oczywiście chodziło o innego wladcę ..przepraszamy za naszego ambasadora,niestety jeden z pierwszych wysłany na placowke i taka gafa ;-)
Przysyłamy już bardziej rozgarniętegoo ambasadora....Gwarantujemy Narodowi Japońskiemu to wszytsko co Narodowi Siewiego, jako że jesteście moimi najbliższymi sąsiadami pragnę aby stousnki między naszymi narodami były gwarancją pokoju na dużej połaci naszych ziem.
W naszym przypadku granicę wyznacza moje miasto na pólnocy a waszym poludniu postawione we wskazanym na screenie meisjcu.
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-23 11:52:59
Prosze pamietac ze narod Japonski to bardzo dumny narod i u nas takiego ambasadora scieciem glowy karzemy :DDD Niemniej jednak jestem bardzo zadowolony z utworzenia paktu i licze na dalsze poglebianie sie przyjazni miedzy naszymi ludami.Pozdrawiam serdecznie

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-23 12:02:50
Drogi Sulejmanie przyszla mi do glowy taka mysl ze skoro rowniez pakt z Siewim posiadasz a wydaje mi sie ze z nim dobre stosunki posiadam to moze moglibysmy ten pakt w trojke zalozyc ???? co ty na to ?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-23 12:11:23
Drogi Sulejmanie przyszla mi do glowy taka mysl ze skoro rowniez pakt z Siewim posiadasz a wydaje mi sie ze z nim dobre stosunki posiadam to moze moglibysmy ten pakt w trojke zalozyc ???? co ty na to ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-23 23:30:38
Władco Wielkiej Japonii to bardzo rozsądny pomysl w tych niezaspokojnych czasach. zapytam sie wladcę Rzplitej lubelskiej Siewiego. dam znać

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-24 10:44:33
Na razie władca Siewi bez odzewu.
Chcialbym, żeby nasze granice były stabilne i wowczas mamy - pewność że możemy rozwijac sie kiedy inni walczą. Powiem ci sznowny wladco - że wojna w pierwszej fazie [poza rushami] , zwłaszca przeciągjąca się może doprowadzic każą gospodarkę na skraj ruiny.
Dlatego w świecie pokoju [20 tur] i świecie powolnego rozwoju wojna będzie wyniszczajaca...chyba że znajdziesz wspólników do wykończenia jdnego...i warunek, że ten jeden nie zabezpieczył sie jakimś sojuszem.
Chialbym, żebysmy stanowili trzon stabilności w regionie...nie wiem co i jakim władcą bedzie heroniusz..w naszym regionie jego sie obawiam.
w ziązku z rosnąym zaufaniem - starł sie będę przekazywac ci informacje zasłyszane od innych z tajnej dyplomacji, które możliwe będą ułatwiać drogę wyborów.
na razie pochwalę się sąsiadami - na zachodzie mam sąsaiada Siewiego, na zachodzie Heroniusza babilończyka i ciebie na północy...mniemmam że Bodek jest gdzieś blisko i na niego miej oko drogi bracie....jesli jest twoim sąsiadem.
Pozdrawiam Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-24 13:38:29
Wojna z Bodkiem jest nieunikniona i predzej czy pozniej to nastapi i wiem to od dawna mimo jego zapewnien.Wiem ze teraz na kogos innego rusza wiec ten czas musze/musimy wykorzystac bo on przyjdzie predzej czy pozniej.Bodka mam na polnocy na wschodzie morze a na zachodzie jeszcze nie wiem ale podobno Anglik tam jest...na polnocy ty i Heron.Jakie sa twoje relacje z Heronem ? myslisz ze jestes jego najbliszym celem ? jesli zaatakuje ciebie to pomoge ale dobrze by bylo tego uniknac i najpierw rozwinac sie odpowiednio.
Plan jest taki :

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-24 13:51:52
Wojna z Bodkiem jest nieunikniona i predzej czy pozniej to nastapi i wiem to od dawna mimo jego zapewnien.Wiem ze teraz na kogos innego rusza wiec ten czas musze/musimy wykorzystac bo on przyjdzie predzej czy pozniej.Bodka mam na polnocy na wschodzie morze a na zachodzie jeszcze nie wiem ale podobno Anglik tam jest...na polnocy ty i Heron.Jakie sa twoje relacje z Heronem ? myslisz ze jestes jego najbliszym celem ? jesli zaatakuje ciebie to pomoge ale dobrze by bylo tego uniknac i najpierw rozwinac sie odpowiednio a potem w 3 zagrozenie usunac.
Plan jest taki : nas jest dwoch i przydal by sie trzeci,jesli bedzie to siewi to mi to pasuje ale pamietaj ze wiernych i oddanych sojusznikow szukamy.Jesli sie nie zgodzi pozostaje nam dogadywac sie z Heronem albo z Bodkiem bo oboje predzej czy pozniej wielka armie beda mieli.Na teraz mysle ze Bodek nie klamie i idzie na kogos innego Herona wypytac i wyczuc sam musisz.Poza tym jestem pewien i badz tego tez pewien ze wojna jest blisko i poczyn ku temu kroki.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-24 13:58:47
Szkoda ze tutaj postow edytowac sie nie da @#$@#$@#$@#$@#
Masz ziemie na dodatkowe miasta ? Jak to wyglada u Siewiego ? Ja mam miejsce na + 3 miasta napewno.Bodka mam narazie z glowy i dobrze by bylo Herona miec chwilowo z glowy bo wtedy wojo bede pompowal z jednego miasta a dwa pozostale zrobia mi kolejnych setow - miasta - wojo, wiec pogadaj z nim.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-24 14:28:34
czy ty mozesz mi technologie przekazywac ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-24 14:42:23
nie technologiie sami wymyslamy ...nie da sie...mozna sobie kase przekazywac by wspomoc wymyslanie techow ..ale samych techow nie

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-24 15:37:00
nie technologiie sami wymyslamy ...nie da sie...mozna sobie kase przekazywac by wspomoc wymyslanie techow ..ale samych techow nie

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-25 15:30:52
co do Herona jestem niepewny..niby odpisał o pokoju ale też zawetował moją propozycję stawienia miasta wzdłuż mojej rzeki. nie mam jakichś konkretnych planów wobec niego ale trzeba mieć się na baczności i uważać.
Siewiemu zaproponowałem współpracę o której wspominałeś - taki Pakt Trzech...czekam na jego odpowiedz.
mam miejsca na miasto w twoim kierunku jedno wepchnę kolo morza....a reszty muszę szukać na zachodzie i południu ale tereny zniezbyt...z siewim negocjuję granice i wtedy bede wiedział na ile miast mogę sobie pozwolić.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-28 15:39:41
Siewi nie jest zai9nteresowany Paktem trzech na dzień dzisiejszy.
Uważaj na Bodka - bo na pewno będzie chciał ciebie zjechać - licząć na świeżynkę i szaanse na rozwój. Moje propozycje ..zbrój się stary!

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-28 18:24:42
zostalo 5 tur do mozliwosci ekspansji...jakie wiesci zacny władco?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-29 11:51:13
Witam Sulejmanuie ! o expansji narazie musze zapomniec poniewaz nie znam zamiarow bodka a pewnie niedlugo je poznam...mysle ze nie zaatakuje bo mu sie to nie oplaci ale z drugiej strony nie jest powiedzmy "przyjacielski".Tak czy siak zbroje sie a los mi sprzyja ;) Miej oko na Herona to bede mogl wycofac sie wojem spod twoich miast,pozdrawiam.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-10-29 12:26:12
Heron scina ludzki,beware

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-10-30 11:06:51
N Herona będę miał baczenie ..zatem plecy masz spokojne...jak cos bedzie szykowal dam ci znac. tak samo uważąj na bodka. dopóki jesteśmy razem masz chociaż bezpieczne plecy.
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-05 12:10:59
Witam Sulejmanie ! Dziekuje przedewszystkim za wczorajszego poslanca :) )) Mam taka nastepujaca sprawe i mam nadzieje ze nie zaburzy to relacji miedzy naszymi narodami.Chodzi o miasto ktore zgodzilem sie postawic.Musisz panie zrozumiec ze wyszlo tutaj niedoswiadczenie mojego ministra do spraw zagranicznych ktory za bardzo sie ekscytowal nowa posada i nie przemyslal owej decyzji zbyt madrze :) ) Okazuje sie iz aby moj narod mial szanse na rozwoj sam tej pozycji potrzebuje.Czekam na twoja odpowiedz oraz propozycje rozwiazania tej sytuacji.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-05 12:14:55
nie moge wyrazic zgody. to miasto bedzie tuz przy mojej stolicy. traktat został podpisany. z powazaniem Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-05 12:38:32
Hmmm dziwna to wspolpraca skoro rozwiazania nie chcesz szukac ? nie chodzi mi o to zeby postawic tam swoje miasto bo faktycznie bylo by to niestosowne.Miasto swoje chce postawic za linia gor ktora nasza granice wyznaczyla,tak zeby zajac znajdujaca sie tam przenice.Jesli umiejscowisz swoje miasto tak jak pierwotnie ustalilismy nie bede mial na to szansy Sulejmanie ? To miasto w miejscu pierwonie ustalonym powstac nie moze a umowa musi byc ponownie rozwazona.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-05 14:01:10
To nie jest dziwna sprawa..tylko granica nieprzekraczalna. Traktat z sąsiadem dzięki któremu miałbys na tysiąclecia spokój na granicy jest ważniejszy niż jakiś marny kawałek ziemi, który jest najbliżej mojej stolicy. Bardziej uważaj na sąsiada Mongolskiego...ale wiem, że brak doświadczenia w dyplomacji prowadzi Twoje państwo na skraj nierównowagi. Waż slowa drogi Przyjacielu...naprawdę jestem ci żywo życzliwy i chciałem spokoju w naszym regionie. Nie grożę ci ale ostrzegam, że postawienia tam miasta wbrew wcześniejszym ustaleniom , może zaważyć na naszych dalszych bardzo otwartych i dobrosąsiedzkich stosunkach.
Jeszcze raz powtarzam - traktat jest jednoznaczny i podpisany! jego naruszenie jest mozliwe ale za określonym wynagrodzeniem.
Pozdrawiam ciągle życzliwy ze zrozumieniem
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-05 15:28:04
To nie jest dziwna sprawa..tylko granica nieprzekraczalna. Traktat z sąsiadem dzięki któremu miałbys na tysiąclecia spokój na granicy jest ważniejszy niż jakiś marny kawałek ziemi, który jest najbliżej mojej stolicy. Bardziej uważaj na sąsiada Mongolskiego...ale wiem, że brak doświadczenia w dyplomacji prowadzi Twoje państwo na skraj nierównowagi. Waż slowa drogi Przyjacielu...naprawdę jestem ci żywo życzliwy i chciałem spokoju w naszym regionie. Nie grożę ci ale ostrzegam, że postawienia tam miasta wbrew wcześniejszym ustaleniom , może zaważyć na naszych dalszych bardzo otwartych i dobrosąsiedzkich stosunkach.
Jeszcze raz powtarzam - traktat jest jednoznaczny i podpisany! jego naruszenie jest mozliwe ale za określonym wynagrodzeniem.
Pozdrawiam ciągle życzliwy ze zrozumieniem
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-05 17:08:07
To nie jest marny kawalek ziemi Sulejmanie i oboje o tym wiemy.Stawiasz sprawe stanowczo a ja jednak nie rozumiem w czym w takim razie problem by to miasto troche inaczej postawic ? Ja swoje chce postawic za linia gor,daleko od twojej stolicy,defakto tak czy siak zlych zamiarow nie mam wiec nie rozumiem w czym problem.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-06 00:48:35
Myslałem sporo...wymyśliłem, że mogłbym si zgodzic na twoje miasto z whetem..ale pod warunkiem, że postawisz je kolo oazy ale nie równolegle w lini wheat -oaza..tylko ponizej tej lini, ale że wheat znajdzie się w crosie twojego przyszłego miasta...czyli ponizej lini oazy w twoim kierunku.
jeśli się zgadzasz na takie umiejscownienie miasta to zgadzam si na podpisanie nowego Traktatu Granicznego?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-06 11:19:01
:) ))))) napewno ciesze sie drogi Sulejmanie ze zmiany tonu :) )))))) jesli chodzi o to miasto to nie bardzo rozumiem gdzie mam to miasto postawic :) jesli postawie kolo oazy to nie obejme pszenicy ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-06 13:28:33
obejmie..wysle screena. miasto obejmie wheta w drugim skoku kultury....nie bedziesz miał wheta od razu.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-06 16:49:20
wyslę posłańca wieczorkiem bom zapracowany strasznie do 23...

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-08 09:22:58
Sulejmanie laskawy witaj serdecznie.Pan moj i wladca Tokugawa wysyla mnie z taka o to wiadomoscia. "Poslaniec twoj Panie nie dotarl i czekamy z niecierpliwoscia,niemniej jednak chcemy rowniez poniformowac ze prawdopodobnie znalezlismy jeszcze lepsze miejsce na miasto wiec prawdopodobnie pierwotna umowa bedzie obowiazywac na wieki choc jak juz wspomnialem chetnie zapoznamy sie z twoja propozycja madry wladco,wyrazamy rowniez radosc ze sasiad twoj Heron nie poczynil wobec twojego narodu krokow prowadzacych do wojny"

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-09 23:26:08
Rozumiem Wielki tokugawo, że Traktat nadal obowiązuje? cyli pierwotne miasta w naszych planach pozostają? Rad z tego jestem bardzo....pamietaj o Mongolii z jej keshikami nawet twoje proarchey mogą nie starczyc podłaćzaj jak najszybciej braz i rob spery

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-10 14:40:51
Sulejamnie ale jak widze na dolaczonym przez ciebie obrazku,da sie zauwazyc ze masz sporo terenu na polodniu.Z jednej strony jestem sklonny zgodzic sie na pierwotny placement twojego miasta ale z drugiej martwi mnie ze rozrastajaca kultura bedzie mi pozniej wadzic.Ja miasta tam stawiac nie musze ale konsekwencje postawionego tam przez ciebie miasta moga byc dla mnie niekorzystne.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-10 18:10:17
To w końcu obowiązuje traktat czy Nie Tokugawo? bom już się zagubił? proszę o jasną odpowiedż bo woczas wysyłam screena z miejscem na lokację waszego miasta o ktorej wspominałem.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-12 13:13:44
Sulejamnie pakt moj z toba jest jak najbardziej w moim interesie ale sam zauwaz ze jesli postawisz tam miasto to predzej czy pozniej bedziesz przepychal mnie kultura i nic poza tym faktem mi nie pszeszkadza.Z tego wzgledu odpuszczam stawianie tam swojego miasta bo po co budowac napiecie na naszych granicach ? Zauwazylem ze masz duzo terenu na polodniu i dlatego pytam czy to miasto jest tak arcy wazne czy moze jednak jest mozliwosc postawienia go w innym miejscu.Z mojej strony obiecuje ze ja sie tam tez nie zamierzam wpieprzyc bo jak juz mowilem napiecia nam sa niepotrzebne.Zarowno moje miasto ktorego granice kulturowe widzisz jak i twoja stolica beda powoli zajmowac owe tereny- zaznaczam powoli co nie bedzie stanowic problemu.Ja tak to widze i oczwiscie czekam na twoja opinie.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-25 12:14:56
przepraszam ża zwłokę w odpisywaniu..ale D# mnie wykończyło....nie ma tyle czasu.
Na czym stoimy Drogi Władco?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-25 13:23:17
Stoimy na tym co napisalem w 2008-11-12 13:13:44 :) )))

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-25 16:26:41
powiem ci szczerze że po dyplo3 odechiało mi się dyplomacji tajnej. ;-)

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-11-27 10:44:35
Spoooko,ustalmy tylko dzialania miedzy nami.To czego ja potrzebuje to spokoju z Domelem i ew pomocy jesli mnie napadnie,czego ty potrzebujesz ? :)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-27 12:29:19
ok. ja stawiam to miasto obok fura i masz gwarancje spokoju. Mozemy zawiazac sojusz dla pewnosci?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-11-27 12:29:34
jawny oczywiscie

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-02 10:49:14
Z mojej strony masz gwarancje spokoju niestety podpisac paktu nie chce poniewaz do paktu szukam kogos kto powalczy choc gwarancja spokoju jaka daje mi umowa z toba jest rowniez nieoceniona.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-02 10:52:36
Dzięki za szczerość Władco.
proponuje zrobic drogę miedzy naszymi państwami w celach wymiany handlowej

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-02 13:33:53
Droga jak najbardziej niestety z mojej strony to moze troche potrwac gdyz pracy wymagaja inne tereny

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-04 10:51:23
postaram się droge do ciebie doprowadzić w niedalekiej przyszlości.
Czy moje wejscie do jawnego paktu obronnego z Hammurabim - nie byłoby sola w oku dla ciebie? chciałbym zabezpieczyć swój byt czymś trwalszym i taki pakt byłby takim pokojowym gwarantem...Jednocześnie mialbys gwarancje pokoju cały czas i od jakichś pomyslow agresywnych wobec ciebie Szanowny wladco będe odganiał innych.
Możemy zreszta równiez ów Traktat pkojowy jawnie oglosić i chęć wspólpracy w razie atakuna któreś z państw?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-04 12:21:12
Ten pomysl bardzo mi sie podoba ! Dla mnie naturalnym zagrozeniem jest Eferalga i Indianiec ktorzy zbierali koalicje na mnie...nieskutecznie.Niemniej jednak napewno im tego nie zapomne !

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-10 13:50:11
Jakie wiesci Bobku ? slyszales jakies ploty znasz moze jakies zamiary ? :) widzialem ze droge budujesz,AVE.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-10 20:08:22
Na razie z Hammurabim będzie chyba spokój. Choc patrzę się na jego militarny wykres i bardzo urósł. Mam nadzieję, że nieczego nie kombinuje...
Niby mam z nim układ o pokoju i traktat graniczny ..ale w dzisiejszych czasach Tokugawo.....
Pozdrawiam Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-13 14:32:32
Czy z Hammurabim masz jakieś dyplomatyczne stosunki? bo nie chciałbym jakiejś wojny między wami.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-13 14:40:34
Praktycznie zadnych ale na jego miejscu wybralbym inny cel bo jak zaatakuje to spotka go bardzo niemila niespodzianka ;) Szykuje sie na mnie ????

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-13 15:16:41
Wyruszylem na Didiego,on bedzie probowal przekonac Hamurabiego badz ciebie na atak na mnie.Licze ze ty sie nie skusisz ale dobrze by bylo zebys przekonal Hamurabiego zeby nie przylaczyl sie do wojny.Generalnie jak bedzie trzeba to mam czym sobie z Hamurabim poradzic ale utrudnil by mi sprawe strasznie.Jesli chodzi o przyszlosc bo w jakis sposob moze cie to martwic to sa spore plany w ktorych byla poruszona twoja przyszlosc i od polnocy tak jak mowilem na poczatku masz pokoj wieczysty.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-13 15:44:45
Przypuszczam, że władca Mongolski chcialbym mnie zjeść....
Z mojej strony pokój jest gwarantowany...co do Hammurabiego, mam z nim traktat pokojowy ale nie wiem jakie on ma plany....a chciałbym stabilności na naszej granicy.
Na razie doprowadzilem droge do ciebie zatem handel może nam kwitnąć.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-20 12:57:16
No i co tam Osmanski przyjacielu ???? budujesz sobie ? :) ))) ja walcze z Didim wlasnie mu miasto zajlem :) moze chcesz i masz jakies jednostki ktore bys mi mogl podarowac badz wymienic ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-20 14:36:44
w związku że buduje to jednostek niewiele ..raczej alarmowe na wypadek. Tak, że na razie wysłac pomocy militarnej nie mogę...ale ewentualnie jaka opcja wiązana wchodzi w rachubę przedstaw proszę?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-20 18:14:50
Okazalo sie ze jednak owa pomoc nie bedzie potrzebna ale w przyszlosci kto wie,czego bys zadal np za wytrenowanego Axa ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-20 18:33:41
Twoi są o wiele bardziej wytrenowani z racji specyficznych cech Szacownego Wladcy. Ponieważ nie walczę - wówczas i moi zbrojni są w technikach wojennych mniej obyci

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-22 19:10:58
Sulejmanie czy w imie dobrych stosunkow bylbys sklonny wybudowac na objetych przez moja kulture konikach pastwisko dla nich ? Jesli nie to w takim razie prosilbym o pozwolenie na przejscie dla moich robotnikow jednak wiadomym jest ze cala operacja sie przez to wydluzy.
AVE

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-22 20:45:32
Na razie robotnicy maja full pracy...twoje jednostki pracownicze maja pelną swobode przechodzenia na terenach przygranicznych. Masz Glejt od samego Sulejmana

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-22 21:41:32
Danke szunnn :P

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-24 01:42:25
Sulejmanie,to co nieuniknione wlasnie sie zaczelo,sadzac bo ruchach Egiptu za kilka tur zostanie przeprowadzona inwazja na ziemie Japonii.Czy mozemy liczyc na wsparcie militarne ???? czego rzadasz w zamian ? Kazda jednostka sie liczy a ich wymarsz potrzebny jest od zaraz.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-24 21:39:27
Władco jakimi siłami i jednostkami dysponuje Egipt?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-24 21:40:49
Jednostek militarnych u nas jak na lekarstwo...dlatego jesli miałbym robić wojsko na wojne musiałbym wypożyczyć twoich workerów na ów czas...

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-24 23:09:46
2 workery stacjonuja przy twoich granicach,ile jestes w stanie mi tego wyslac ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-25 15:02:07
Tak ale jakie wojska ma przeciwnik bo chyba najszybsze byłyby z pomocą charioty bo one sie szybko poruszają?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-25 16:53:01
Egipt przyjechal swoimi rydwanikami

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-25 19:19:48
zanim sperydo ciebie dojda mina wieki....od najblizszego miasta to 4 tury a od dalszych to z 8-10....nie masz sperow?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-26 16:09:01
Wlasnie sie sciely,noz kurde wpadl w najmniej odpowiednim momencie #@#$@3

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-28 23:34:36
czy Eferalgan nie chce podpisac z toba pokoju? nie dążysz do jego zawarcia...na razie uzywamy wszelkich nacisków dyplomatycznych na wladcę Egiptu ale nieskutecznie chyba?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-29 14:51:01
Negocjacje z Eferalga nie wchodza w gre,jego czas wlasnie sie konczy,chcial to bedzie mial,pokoj zawarlem z Didim armia wraca by bronic Japonii a to jego najmniejszy w tym momencie problem.Jesli chcesz to mozesz sie przylaczyc a napewno lupy cie nie omina.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2008-12-30 20:51:45
to w koncu dogadujecie sie ..bo sprzeczne sygnały dochodzą?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-30 20:53:52
Dobra potrzebuje czegokolwiek,masz surowiec slonie ? mozesz wesprzec mnie militarnie ? no nie mow ze nic wojska nie masz ?! pomoz sasiedzie a wierz mi znajda sie lupy i dla ciebie.Chociaz 5-6 jednostek no przeciez bezbronny tam nie stoisz,no albo surowiec sloniowy :P albo najlepiej jedno i drugie.Pozdro.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2008-12-30 20:54:55
Nie dogadujemy sie,zabral mi 2 miasta i chce zeby tak zostalo a na to pozwolic sobie nie moge.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-06 00:07:27
Kurde mogles mi odpisac :| poza tym jesli nie chcesz mi pomoc to nie mow ze ta droge budujesz zeby mnie zaatakowac bo juz bedzie 3 vs 1...

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-06 13:16:30
Nie robię drogi do ataku Szanpowny Władco Japonii. Droga jest czysto handlowa.
Niestety pomóc nie mogę ....poza gwarancją, że ja zaatakować Ciebie nie zaatakuję. Więc skupić się możesz na obronie swojego Państwa.
Priorytety rozwojowe państwa są ważniejsze niż utarczki militarne.
Jednocześnie współczujemy Japońskiemu narodowi uwikłanie się w wojnę z dwoma nacjami [?] i liczymy na szybkie podpisanie pokoju z silniejszymi nacjami. Naród Turecki nie jest w obecnym stanie wspomóc militarnie przyjaznego nam narodu...przepraszamy...
Sulejman Stary

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-08 15:00:18
Hmmm twoje poczynania wciaz mnie niepokoja,czemuz to sciales o glowy swoich niewolnikow ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-08 16:44:25
To tylko budynki Władco. Spokojnie Walcz w swojej obronie. Z południa nie grozi ci niebezpieczeństwo.
Podpowiem nawet, że od strony Hammurabiego też raczej nic nie grozi, gdzyż wojsko swe koncentruje na południu od strony Dębownii

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-08 16:53:08
OKey :)

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-10 21:03:00
Doszly mnie sluchy iz narody ktore na IPP napadly sprzemierzencow wsrod moich sasiadow szukaja,wiadomo cos ci na ten temat ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-11 01:18:35
Szukają..ale cóż z tego skoro Sulejman odporny na takie pokusy i wierny swoim przyjaciolom.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-12 22:25:43
Czy zdecydowałbys sie na podpisanie Traktatu pokojowo-granicznego z okresem karencji na minimum 5 tur?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-12 23:17:29
Oczywiscie drogi Sulejmanie,oczywiscie !

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-18 21:52:57
Kurde sorki ale zle klinalem i odrzucilem twoja oferte,wyslij ja jeszcze raz,ponnadto mam nadzieje ze nie bedzie problemem jesli moje robole przejda przez towje ziemie zeby zagospodarowac koniki ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-19 00:23:12
nie ma sprawy mogą przejść.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-24 16:38:44
Czy wysłać ci misjonarza? mam na zbyciu.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-24 16:54:06
Suuuure przyda sie !

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-28 00:14:55
Kiedy moge sie spodziewac owego misjonarza ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-28 01:04:47
za okolo 2 tury

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-28 10:26:26
Pozdrawiamy Sulejmana pokojowego !

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-01-31 14:45:37
Panie wciaz czekam na misjonarza i z radoscia przyjelismy twoja propozycje wymiany map chociaz z mojej strony nic ciekawego nie zobaczysz :)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-01-31 15:30:24
Mapę przekazuje za symboliczne kwoty żeby każdy miał wizję swiata. Misjonarz juz wcielił sie do twojej stolicy Kyoto Panie!

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-11 10:04:52
Jakie jest Twoje stanowisko w przypadku Inwazji Egiptu na Turcję?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-11 12:49:54
No coz trzeba powiedziec drogi Sulejmanie iz w chwili obecnej moje stosunki dyplomatyczne z Egiptem stoja na bardziej zaawansowanym poziomie niz z Twoja Turcja.Niemniej jednak pamietam doskonale jakie stosunki panowaly miedzy naszymi narodami i cenie sobie bardzo uklad ktory nam towarzyszyl od poczatku gry.Czuje jednak pewien niedosyt poniewaz 2 razy gdy prosilem o pomoc odmowiles mi.Tokugawa narazie pozostaje obojetny wobec tego konfliktu,jednak dyplomaci maja pelne rece pracy....

LDeska

Posted: 2009-06-12, 11:17   

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-11 13:24:32
nie chodzi mi o pomoc tylko o nieangażowanie się po którejś ze stron konfliktu. Ze względu na nasze wcześniejsze układy - proszę tylko o to.
Sulejman Stary

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-11 13:28:21
Mam nadzieję, żę religia się przydała, przygraniczna wspólpraca też jakoś szła..drogi, przejście workerów, brak ingerencji militarnej, która mogła polozyć kres państwu japońskiemu...a gdyby się posłuchało nawoływania Papieża....ech...robił to nie kto inny jak wielki do nie tak dawana wróg, a teraz już Zacny przyjaciel

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-13 12:36:30
"a gdyby się posłuchało nawoływania Papieża....ech...robił to nie kto inny jak wielki do nie tak dawana wróg, a teraz już Zacny przyjaciel"

tego wladco niestety nie rozumiem :)

Co do calej sprawy,to spokojnie,jestem neutralny,chcialem tylko dac sygnal ze nie bede mogl pomoc.Niestety dochodza mnie sluchy ze ta wojna mimo wszystko odbije sie na mnie ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-13 13:05:54
Znaczyło tylko tyle, że byłem kuszony by ciebie napaść..dlatego żebyś był pewny dałem ci umowę karencyjną...Której nie każdy potrafił dotrymać...
Ta zdrada Egiptu, zadała wielki Ból Narodowi Tureckiemu..spalone świete miejsce Konfucjusza wraz rodzinami tureckimi szukajacymi schronienia w jej murach...zgliszca i krew...
Tego władca Turecki Nie zapomina....O nic nie proszę ...
Z naszej strony Twoje działania przeciwko Egiptowi będą mile widziane...Sulejman nie widzi już innej drogi niż zemsta i oslabienie Egiptu wszelkimi mozliwymi środkami....
Ta zdrada nie ujdzie egipskiemu władcy, nie zazna spokoju dopókim żyw...
Wyrazy szacunku dla Japponskiego Władcy, za odcięcie się zapewne od egipskiego jeżyka nienawiści, któren zapewne i do waszych pałaców przed inwazją się wśliznął...
Szkoda, że jego szept nie był dosłyszany i u nas...ale wiara w prawość znikła u Sulejmana bezpowrotnie...

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-21 16:49:08
czy byłbys zainteresowany jakas wspolna akcja przeciw turcji? wszystkie miasta zdobyte beda twoje. ja nie chce zadnego..

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-21 17:01:48
Turcji ? wladco przeciez ty jestes turcja :)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-21 17:11:07
Sulejman Stary wpadł w nałóg ..jest w depresji...;)..oczywiście chodzi o Egipskie miasta

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 12:49:37
Zatem co z tymi egipskimi miastami...Macie jakieś pomysły na wspólną akcję? może macie jakiś port na tym morzu i sprzedacie mi rochę trirem? a może chcecie wziąc w jakiejś rozrubie przeciwko Egiptowi, któren o ile pamięc mnie nie myli kiedyś wyrządził wam krzywdę najeżdzając państwo?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-22 15:46:53
Sytuacja jest ciezka gdyz,tak jak i tobie tak i jemu powiedzialem ze wojne sie nie mieszam,po drugie jest tu Chan ktory i moim i jego przyjacielem jest i ciezko powiedziec jak zareaguje a to przeciez moi sasiedzi wiec moglbym zostac srogo ukarany.Pogadam z chanem i dam znac.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-22 15:51:55
Zatem czekam na wieści...

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-23 13:54:03
No a czy przejscie przez moje ziemie by ci wystarczalo ? nie chce sie jednak angazowac w ten konflikt.Oczywiscie przejscie nie bedzie darmowe co zatem proponujesz ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-02-26 11:35:05
Na razie Wielki Tokugawo szykuje sie do przejścia przez Twoje ziemie...w momencie wkroczenia na twoje tereny przekażę ci 100 goldów. Jeśli zrezygnuję z tych planów - wpłaty nie będzie. czy tak to może być widziane?
Cały czas mam mętlik w głowie co zrobić z tym fantem.
Pozdrawiam Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-26 12:12:14
Z chwila wkroczenia na moje ziemie wplacasz mi 100 g0lda i tak to widze.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-02-26 12:13:04
Kurde i tez mam watpliwosci jak to sie na mnie pozniej odbije.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-02 16:31:43
Ambasador turecki opuszcza stolice Japonii. Bo bardziej ona egipska niźli japońska.
Wystarczyło cicho podesłac info o przechodzącym wojsku egipskim...niźli udawać negocjacje Tokugawo.
Zamiast utrzymywać stan równowagi - popierasz coraz bardziej silne nacje, które wbijają do glów władców, że ktoś kto nie ma planów wojennych jest zagrożeniem dla światowego pokoju....Och wielki Konfucjuszu w tym świecie nie ma dla nas miejsca...
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-02 18:35:12
Sulejmanie o calej akcji nie wiedzialem a w waszym konflikcie tak jak powiedzialem pozostaje bezstronny.Rydwany staly od dawna,coz moglem zrobic ? zgodzilem sie na przejscie twoich wojsk i tak samo zgodzilem sie ruchy wojsk egipskich,uwazam ze jak na bezstronny udzial w tej wojnie zachowalem sie fer.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-02 21:41:52
Niestety akcja sił specjalnych egipskich została wyprowadzona z terytorium waszego cesartswa. Dla nas Jest to równoznaczne z opowiedzeniem sie po stronie Egiptu.
Wojny wam nie wypowiadamy, bo Turcja z racji prowadzenia swej długoletniej polityki pacyfistycznej jest przeciwna wojnom z sasiadAMI...LECZ WOBEC ZAISTNIAŁYCH AKTÓW - granica japońsko-turecka jest granicą wojenną.
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-02 21:48:26
Zgodnie z tym tokiem rozumowania gdybyscie wy przeszli przez moje granice to tak samo zareagowal by Egipt.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-03 13:19:30
Mogłeś wobec tego odmówić takiego działania - skoroś niezaangażowany Tokugawo.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-03 14:26:05
Zaczynam uwazac ze opowiedzenie sie po jedne ze stron to najlepsze rozwiazanie bo widze ze nikomu dogodzic swymi decyzjami nie moge.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-03 15:15:09
Opowiedzenie lub nieangażowanie oraz przyjęcie konsekwencji takich jakie powodują owe decyzje ;-)

ps.nie martw się ..to dyplo ;-)

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-03 15:52:16
alez ja sie nie martwie :)

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-04 19:27:28
Sulejamnie czy jednostki ktore zblizaja sie do mojej granicy to agresorzy czy bronisz wlasnych granic ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-04 19:46:36
To sa jednosstki które musialem skupić by wzmocnić północne rubieże państwa...stolica jest zagrozona...muszę jak najszybciej odbudowac miasto i w tym celu te jednostki są skupione na pólnocnej granii.
Prosba - warunke jest jednak. Wszytskie jednostki egipskie muszą opuścic teren Japonii..inaczej może to byc potraktowane przez Sulejmana jako casus belli.
Pozdrawiam..wyjątkowo litościwy władca Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-08 20:15:55
Nic ci nie grozi Tokugawo. szukam Bandytów tylko. Proszę o info w przypadku zbliżających się sił Egipskich lub Mongolskich.
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-16 23:47:04
o widzę, żę nadchodzą ;-) no i sam też się dołaczysz mam nadzieję?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-17 10:28:17
Tak Sulejmanie i zycze szczerze powodzenia w tej walce.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-17 15:58:17
Wiem, żeś stanął między potęgami i swej drogi obrać nie mogłeś.
Dzięki za życzenia i módl się za Konfucjusza ;-)

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-17 16:10:06
Modle sie za me wojska Sulejamnia ale jako ze mym przyjacielem zawsze byles za twoje modlic sie rowniez bede ;)

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-17 16:16:34
No cóż oboje skazani na pożarcie tylko inną drogę obraliśmy ...Mongoł spore siły śle?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-17 16:39:55
Sulejmanieeeeeee :) )))

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-25 11:29:07
Tokugawo cóż znaczy ta armia pod naszą granicą????

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-25 11:40:00
Bobek1971 2009-03-16 23:47:04
o widzę, żę nadchodzą ;-) no i sam też się dołaczysz mam nadzieję?

bummbummbamm 2009-03-17 10:28:17
Tak Sulejmanie i zycze szczerze powodzenia w tej walce.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-25 12:45:48
Zatem rozpocznijmy walkę Przyjacielu...Los sprawił, że musimy skrzyżować miecze i muskiety na przeciw wycelować...
Rozumiem Twój niemy wasalizm, wobec swych Panów, lecz póki nie uczyniłes kroku wojny, nie musimy przelewac krwi naszych braci i sióstr.
Przemyśl swój czyn po stokroć Tokugawo! Wojna to narzędzie zbrodni, którym posługuje się jeden z twych Panów - Papizok Eferalgus III - niech szczeznie i pochłonie go piekło naszej ziemii - lecz Ty możesz docenić inne cechy żywotności władców, ich czyste sumienie i mądrość pokoju, które ich imię otacza.
Ja bronię swego narodu przed egipskim najeżdźcą..czy naprawdę chcesz dołaczyć do zbrodniarzy?
Czy Twe sumienie nie podpowiada ci, że jesteśmy w podobnym położeniu i nie musimy kajać się przed siłą zła? Że można walczyć w obronie honoru, nie zaś pozbawionym honorowego pojedynku - przeważać szalę na stronę Ciemności i Interesu Silniejszych.
Przemyśl władco, przemysl stary Przyjacielu...
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-25 13:22:56
Nie jestem niczyim wasalem,ani cichym ani glosnym ani nie mam nad soba panow ! Faktem jednak jest ze sytuacja ta nie napawa mnie radoscia.To czym sie kieruje to chec walki,chec pozyskania nowych ziem dla narodu Japonskiego i fakt wspolpracy z Papierzem ktory mimo iz pierwotnie haniebnie nas napadl to potem jednak uczynil dla nas bardzo duzo dobrego i czujemy sie zobowiazani do walki u jego boku.Faktem rowniez jest iz jestem sklonny negocjowac.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-25 13:26:22
Cóż zatem oczekujesz by powstrzymać machinę wojenną?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-25 13:39:04
A co oferujesz ?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-25 21:48:28
Czy w gre mogą wchodzić pieniądze?

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-26 10:19:01
Bardziej tereny bo o to tutaj glownie chodzi.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-26 10:56:53
NO Z TERENÓW TO MOGE CI DAC TYLKO TO MIASTO GRANICZNE...BO dalej juz stolica moja?

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-26 12:02:56
Zatem jeśliakceptujesz pokój za miasto przy twojej granicy zgadzam sie na taki układ. Czy jesteś gotów na taka transkację? wówczas by gwarancja pokoju była długa chialbym bys wypowiedział wojne w swojej turze i od razu dał mi pokój 10 tur wraz z tym miastem dla ciebie. Wówczas zaakeptuje taką umowę Tokugawo.
Tylko w ten sposób zagwarantuje sobie pokój, gdyz inaczej nie mam gwarancji iz twoje wojska po oddaniu ci miasta nie wkrączą dalej na moje tereny.
Sulejman

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-26 19:53:22
??? czekam Ambasadorze na odpowiedź....krew szybko wsiąka

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-27 08:59:59
Dobrze wiec,tak bedzie zrobione.

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-27 09:15:07
Kurde jest ten taki problem Sulejmanie :PPPP nie wiedzialem jak ci wypowiedziec wojne lol :PPPP

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-27 10:33:14
najeżdzasz myszką na mój nick - i wciskasz alt i wywołuje się wojna z tego co pamiętam jak najedziesz na moj nick z lewej dolnej strony masz chyba wyswietlone mozliwosci co musisz wcisnąc ..ale chyba alt ;-)

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-03-28 09:24:55
Doszlo wczoraj do dosc niezrecznej sytuacji gdyz zastepowal mnie Papierz :) domyslam sie gdyz nie bylem wstanie przekazac mu rozkazow :D iz akcja z przejeciem miasta sie nie odbyla ? jesli tak to zrobimy to dzisiaj juz na 100%

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-03-28 11:53:35
oki czekam wejde po tobie w nastepnej turze ..jak mozesz zrob ja jak najszybciej. Zatem Oferta miasto za pokój podpisana. Pamiętaj wywołujesz wojnę - potem dajesz w jednym cyklu dyplomatycznym pokój 10 turowy plus wybierasz nazwę miasta granicznego dla siebie. żeby to było w pakiecie Tokugawo..inaczej nie dam zgody.
Sulejman

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-04-02 17:13:06
Sprawa jest prosta idzie wojna i to wojna konkretna,jakie jest twoje obecne stanowisko propozycje i dalszy plan ? Rozumiem ze przyjaznia nie palasz ani do mnie ani do Papierza wiec pytam wprost czy polaczenie sie naszych sil wchodzi w gre czy to temat nie do ruszenia ? Zawsze wobec ciebie bylem szczery i szczerze zaluje ostatnich wydarzen ale stalo sie i nie ma co rozpamietywac > czekam na szczera i wyczerpujaca odp.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-02 22:10:50
Szcerze odpowiadam...na połaczenie sił w układzie z papizokiem nie ma szans. Nasza historia jest juz rozdzielna ...zemsta lub śmierć.

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-29 13:11:31
dzięki wielkie za grę i miłe wymiany not dyplomatycznych!
za dwie tury mój koniec.
pozdrawiam Sulejman/Bobek

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-04-29 13:28:11
wow ! Jestem pod ogromnym wrazeniem twojego zachowania ! Rowniez dziekuje i pozdrawiam ! Jako Tokugawa powiem ci ze od poczatku widzialem w tobie sprzymierzenca tak jak to napisalem w pierwszych notach,niestety konflikt z majami a potem najazd Egipski i moje rozmowy z papierzem w wyniku ktorych oddal mi miasto zdobyte oraz przekazal czesc wojska spowodowaly iz moje relacje z nim staly sie trwalsze.Mam nadzieje ze spotkamy sie w dyplo 5 !

Bobek1971 (Imperium Bobek1971Landii) 2009-04-29 13:36:43
Też mam taką nadzieję. Dyplo jest super zabawą.
Rozumiem wszelkie posunięcia wynikajace z takiej zabawy ...zmiany sojuszników, przyjaciół etc.
W końcu to dyplo...;)
Miłego dokańczania dyplo 4

bummbummbamm (Imperium bummbummbammLandii) 2009-04-29 13:39:58
Oj dla mnie od samego poczatku dylo bylo przegrane ze tak powiem bo zaczynalem praktycznie nie znajac "gry" :PPPP najwazniejsze ze udalo mi sie przetrwac,nowe dyplo to bedzie co innego :D D

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum