www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:44
King Chrobry v Marbrod
Author Message
Marbrod 

xfire: marbrod123
Helped: 1
szeregowy 
Posted: 2009-05-25, 21:28   King Chrobry v Marbrod

King Huayna
Marbrod Ela

To była moja pierwsza gra w sieci. Graliśmy bez rankingu, chciałem sie zapoznac z grą przez siec. Z x mnie wywalało (chyba przez gre w okienku) więc gralismy przez hamachi.
Grałem fatalnie i na początku wywalało mnie i mocno sie pogubiłem.
Postawiłem stolicę bez żywności tak jak stałem. Najpierw wziąłem woja, bo nie wiedziałem jak daleko jest przeciwnik. King postawił keczua koło Londynu. Spóźniłem sie do zelaża, o jedną kratkę za blisko i o 1 ture.
Potem tylko czekałem na egzekucję. King rozwalił mnie rydwanami i konnymi łucznikami.
Dzięki za grę :)
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-25, 22:03   

Che che, nie przejmuj się, prawie zawsze brakuje tej jednej, jedynej turki :) Kingu jest wprawiony w bojach - rozegrał już tyle gier że na początku ciężko nowemu graczowi z nim wygrać... ale kilka gier powinno pomóc i zobaczysz że gra będzie zupełnie inna :) powodzenia!

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2009-05-25, 22:23   

Zaczęliśmy grę w niedzielę. Marbroda strasznie wywalało z netu (nawet z Hamachi). Aż byłem zaskoczony, że ktoś jeszcze może mieć net gorszy od mojego ;) . Ale dziś już było ok - graliśmy non stop.

Podstawowym błędem Marbroda było postawienie stolicy bez extra żarcia. I żle się stało że nie szukałeś skutecznie koników i miedzi na mapie. Żelazo było blisko -ale w tym czasie spokojnie doszedłem do jazdy konnej i już nie pozwoliłem byś to żelazo wydobywał z kopalni :)

Apel !!!

Chłopaki wpisujcie tutaj po kilka rad dla Naszego Nowego KACowicza. Bo mnie samemu - leszczowi - to tak za bardzo nie wypada radzić ;) (brak kwalifikacji instruktorskich ;) )
Last edited by King_Chrobry on 2009-05-25, 22:26; edited 2 times in total  

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-26, 09:24   

- stawiać stolicę przy minimum jednym zasobie żywnościowym
- odkrywać najpierw zasoby strategiczne: miedź, konie, żelazo (o ile nie ma miedzi)
- grać jak najwięcej :)

Marbrod 

xfire: marbrod123
szeregowy 
Posted: 2009-05-26, 13:52   

Dzięki za rady. W niedzielę przez pierwsze 50 tur wywalało mnie co chwila (chyba przez grę w oknie). Popełniłem wiele błędów, bo postawiłem stolicę od razu bez jedzenia i nie znalazłem koni ani miedzi. Nie miałem potem z czego ścinać. Mogłem założyć Londyn przy świniach. A do żelaza spóźniłem się, bo kulturka za późno skoczyła. York mogłem założyć kratkę dalej, miałbym żelazo, ale kłopot z żarciem. Rady na pewno mi się przydadzą. Wkurzał mnie z lekka zegar pokazujący długość tury.

King_Chrobry 
* * *

Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2009-05-26, 14:51   

Marbrod wrote:
Wkurzał mnie z lekka zegar pokazujący długość tury.

tt było ustawione na medium. Może i to był mój błąd - bo do tej gry treningowej to mogłem tt wyłączyć. Ale z drugiej strony tzreba tak grać, gdyż później kacowi wojownicy narzekają na marnowanie czasu. Sam tego doświadczyłem ;)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2009-05-26, 15:22   

TT slow byłby odpowiednim rozwiązaniem. TT medium jest do dzisiaj zbyt szybki nawet pewnych starych wyjadaczy, którzy wykorzystują cały czas na turę :D

LDeska

Posted: 2009-05-27, 10:18   

Najlepiej grać bez licznika czasu (TT = turn timer) - ja tak zawsze gram. TT jest problematyczne bo moim zdaniem nic to nie daje. Ja mam tak że prawie wszystkie tury robię bardzo szybko i TT nie schodzi nawet do połowy, ale raz na jakiś czas chcę się namyśleć żeby dobrze postawić miasto albo potrzebuję więcej czasu bo atakuję 30 jednostkami a od kolejności ataku i wybranych promocji zależy wynik gry. Wtedy TT jest za krótki. Już nie wspomnę o tym że zwykle pilnuję córeczki jak gram i jak się ona obudzi to idę do niej i czasami zapominam wcisnąć pauzę :wstyd:

King_Chrobry 
* * *

Otrzymał 3 piw(a)
Posted: 2009-05-27, 11:02   

LDeska wrote:
Najlepiej grać bez licznika czasu (TT = turn timer) - ja tak zawsze gram

fajnie - ale w moim przypadku, kiedy zdarzyło mi się grać bez TT - a mój przeciwnik zwracał mi uwagę na przedłużanie turek - to dostawałem takiego stresika (taki juz jestem), że kolejne tury wykonywalem zbyt pośpiesznie i traciłem smaczek i kilimacik gry :kwasny:

a z TT czas mija i koniec tury - trudno.
Last edited by King_Chrobry on 2009-05-27, 11:03; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum