www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Polityka
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-06-05, 13:07   Polityka

... i tu można udowadniać która prawda jest mojsza a która najmojsza ;) a która partia benadziejna a która najlepsza.

a w shoutbox'ie zostawmy miejsce dla spraw ważniejszych (czyli civkowych ;) )

Dla zaognienia dyskusji przeklejam to co widać w shoutboxie :D

Quote:

[Dzisiaj 11:43] Centurion: eeee najbardziej wysmiewanym i wyszydzonym na swiecie - zgoda, najnizszym - zgoda, najbardziej kaczkowatym - zgoda, najbrzydszym - zgoda, najbardziej nietaktownym - zgoda, najlepszym rotfl, chyba tylko miler byl gorszym z tych co pamietam
[Dzisiaj 11:44] LEBROK: Rosja jest chorym państwem, rządzonym przez służby specjalne najgorszego autoramentu ( przeczytaj "Korporacje zabojcow" - *** książka ) i co najważniejsze prowadzi antypolska politykę od czasów Putina szczególnie, więc to nie Polska najezdza Rosję , a odwrotnie . przykłady ?
[Dzisiaj 11:50] Siewi: irak, wiernopoddańczy lsit do USA, Ukraina,Gruzja, veto ws. rozmów z EU, demontowanie pomników z Polski Ludowej, veto chyba na miód ukraiński czy coś w tym stylu...znajdzie się :P
[Dzisiaj 11:55] LEBROK: Siewi, ciekawe, że prezentujesz rosyjski punkt widzenia :-) Jesteśmy niezależnym państwem i mamy prawo podejmowac suwerenne decyzje. Poparcie niepodległosci Ukrainy było w naszym interesie narodowym i wspołpraca z Amerykanami tez jest. A jakie pomniki u nas beda stac to my chyba tez powinnismy decydowac, prawda ? Ja sobie nie życze np pomnika armii czerwonej w moim miescie, bo pomników okupantom sie nie stawia.
[Dzisiaj 12:01] Siewi: nieprawda to są pomniki A.CZ.-wyzwolicieli, a nie A.CZ.-okupantom.Kurde Lebrok przez Ciebie się zdenerwowaołem i walnąłem kolanem w drzwi, wyrwało mi się siarczyste masz ci los...poparcie niepodległości Ukrainy???hmm...wracasz chyba do czasów Petlury, no jasne wszystko pięknie, ale co z tego wyszło...a zawsze sojuszników musimy sobie suzkać co mają nas w dupie i są w *** daleko
[Dzisiaj 12:03] Siewi: Zwłaszcza kiedy Władek jest tuż za ścianą :D No dobra niech se rządu i Kawaler Orderu Słońca i Miller, byleby tak w pupe jaknsom nie włazić...o kurde cenzura nie złapała paru słow :P
[Dzisiaj 12:04] Centurion: siewi no musimy, bo dzieki takim kaczorom dookola nikt wazny nas nie lubi to trzeba daleko, ale **** z rosja akurat tego chorego panstwa tez nie cierpie, ale po co wojna dyplomatyczna z niemcami i francja? tego za ch* nie potrafie zrozumiec....
[Dzisiaj 12:08] LEBROK: Wojna zaczęła się od ataku niemieckiego i armi czerwonej na nas w 1939, w 1945 nie przychodzili żeby nas wyzwolic, tylko zeby okupowac i mordowac. Dziesiatki tysięcy polskich patriotow zostało zabitych, setki tysięcy zesłanych i w więzieniach, to ja dziękuje Siewi za takie wyzwolenie. Od czasow Piotra Wiekiego Rosja probuje sobie podporządkowac Polske uzywajac do tego roznych metod i musimy gdzie indziej czukac sojusznikow, nie mamy wyjscia.
[Dzisiaj 12:11] LEBROK: im wiecej krajow niezaleznych od Rosji tym lepiej- dlatego cieszmy sie z niepodległosci Ukrainy i Gruzji. Dramatem bylo tez to, ze Niemcy i Francja za Schredera i Chiraca prowadziły polityke silnie prorosyjska, na szczescie juz sie to zmienilo
[Dzisiaj 12:11] Bodek: lebrok zagraj w dyplo zobaczysz co jest warty sojusz z panstwem w drugim koncu swiata
[Dzisiaj 12:12] Bodek: sie z sasiadami nie dogadujesz :) )
[Dzisiaj 12:13] pawelt: warty jest tyle, że można prowadzić wspólną ekspansję ku sobie i w przyszłości można już mieć granice wspólne :) ... no ale to dtylko dyplo, nie bodek? ;)
[Dzisiaj 12:14] Bodek: hehehe raczej nie widze opcji zeby USA i POlska miały kiedyś wspólną granicę
[Dzisiaj 12:16] LEBROK: ech, w dyplo to jest chyba troche inaczej niz w realu, ale juz nie moge sie doczekac kolejnej edycji zeby zagrac :-)
[Dzisiaj 12:18] Centurion: coz zakonczmy dyskuse moim ulubionym toastem " za pokoj na polsko-chinskiej granicy na uralu" :)
[Dzisiaj 12:19] LEBROK: a zsasiadami mozna sie dogadac wtedy kiedy tego chca i nie maja sprzecznych z nami interesow, w dyplo i realu tez :-)
[Dzisiaj 12:22] Bodek: a jak mają sprzeczne interesy to co od razu wojna??
[Dzisiaj 12:22] Bodek: niestety w realu trzeb się dogadywać nawet wtedy albo zwłaszcza wtedy gdy interesy są sprzeczne
[Dzisiaj 12:24] LEBROK: ale jest to tylko mozliwe wtedy kiedy obie strony tego chca i porozumienie jest do zaakceptowania dla kazdej ze stron. Inaczej wojna .. goraca lub zimna
[Dzisiaj 12:26] LEBROK: kiedy jedna ze stron mowi - zgoda, ale badzcie naszymi wasalami, druga strona nie musi sie zgadzac
[Dzisiaj 12:29] Centurion: oho zaczyna sie retoryka braci k., i najezdzanie na niemcow za wojne ponad 60 lat po ma sens wg ciebie? tylko dlatego ze poajwila sie grupa idiotow zwana zwiazkiem wypedzonych? czyli oni powinni z nami tak samo popstepowac bo mielismy grupe idiotow ktora regularnie jezdzila tam krasc samochody?
[Dzisiaj 12:31] Bodek: widzisz Lebrok - Putin myśli dokładnei tak jak TY :) )
[Dzisiaj 12:32] Bodek: mają z nami sprzeczne interesy , nie widzą jak się dogadać więc wojna, gorąca lub zimna
[Dzisiaj 12:32] Bodek: na razie zimna...
[Dzisiaj 12:32] Centurion: kaczory to typowe ciolki z ktorymi dogadac sie nie da bo maja klapki na oczach, jedyne co potrafia to retoryka oskarzen...
[Dzisiaj 12:33] LEBROK: w polityce, jak i zyciu trzeba miec jaja, a nie byc ciamciaramcią i na wszystko sie zgadzac i przytakiwac
[Dzisiaj 12:35] LEBROK: a powidzcie mi dlaczego Rosja ma tyle konfliktow z innymi krajami ktore z nia sasiaduja : Ukraina, Gruzja, Litwa, Estonia, Łotwa, o Czeczeni i innych juz nie wspomne?
[Dzisiaj 12:35] Centurion: oprocz tego ze trzeba miec jaja trzeba jeszcze umiec zrobic z nich uzytek... jak sie z zadna nie dogadasz to po co ci te jaja? :P
[Dzisiaj 12:37] ponti: Panowie mielismy kiedys baardzo długi watek o polityce http://forum.civilization...opic.php?t=4651 prosze pisac tutaj nie zasmiecac shoutboxa
[Dzisiaj 12:37] Bodek: Putin niestety ma jaja i nie zamierza się zgadzać na żadne kompromis czy to oznacza że ma rację i prowadzi słuszną politykę
[Dzisiaj 12:37] Centurion: no bo rosja jest pizgnieta ale to juz pisalem wyzej, akurat to ze z rosja mamy na pinku to normalne i pewnie jeszcze dlugo tak bedzie, ale zaognianie konfliktow to napewno nie jest najmadrzejszy pomysl... co jak co ale to rosja moze nam zakrecic kurek...
[Dzisiaj 12:37] ponti: chetnie sie dołacze ;) ten watek to prawdziwy majstersztyk :D
[Dzisiaj 12:38] LEBROK: dlatego trzeba miec inne kurki :-)
[Dzisiaj 12:41] Bodek: widze ze w GWD2 zrobimy druzyne PIS i PO wyjasnicie sobie na polu chwały kto ma rację
[Dzisiaj 12:41] Bodek: widze ze w GWD2 zrobimy druzyne PIS i PO wyjasnicie sobie na polu chwały kto ma rację:)
[Dzisiaj 12:43] LEBROK: Nie oceniam, czy Putin prowadzi dobra polityke dla Rosji, bo to nie moja sprawa. Chce zeby Polska rzadzili ludzie ktorzy beda bronic naszego interesu narodowego, niewazne nawet jakie beda miec literki przy nazwisku
[Dzisiaj 12:46] Bodek: Ale to właśnie takie nieprzejednane stanowisko jak Kaczyński i Putin powoduje ze z małych rzeczy rodzą się wielkie konflikty. WY nam gaz to my wam weto w negocjacjach to oni w nas rakiety to m tarcze amerykanską
[Dzisiaj 12:46] ponti: moze podobne do Icchak Rosenbaum?
[Dzisiaj 12:48] Bodek: Dla Rosji tarcza w Polsce nie jedt problemem militarnym, mają tyle rakiet że jak sobie 3 przechwycimy to nic sie nie stanie dla nich to jest cios psychologiczny i ambicjonalny
[Dzisiaj 12:48] LEBROK: To jest twarda polityk, albo wymiekniesz i bedziesz zgadzal sie na wszystko, albo sie postawisz mowiac kolokwialnie, innej opcji nie ma
[Dzisiaj 12:52] Bodek: stawianie sie na kazdym kroku i w kazdym mozliwym temacie powdouje tylko narastanie konfliktów trzeba wiedziec gdzie warto ustąpić żeby nie przegiąć a tego własnie Kaczyńskim brak
[Dzisiaj 12:53] LEBROK: Tarcza jest dla Rosji problemem dlateo ze zwiekszaja sie wplywy amerykanskie w regionie i rosnie pozycja Polski, o to chodzi, a nie o kwestie militarne. Gdybysmy ustepowali Rosji to caly czas stalaby u nas armia czerwona i nie bylibysmy w Nato, bo Rosja nie chciala ...
[Dzisiaj 12:54] ponti: http://forum.civilization...opic.php?t=4651 przejdzcie tutaj pogadac nie zasmeicac shoutboxa!!!
[Dzisiaj 12:58] LEBROK: takiej merytorycznej dyskusji ten shoutbox jeszcze nie goscił, wiec prosze mi tu nie mowic o zasmiecaniu :-)
[Dzisiaj 12:59] Bodek: sorki ponti juz nei pisze tu nic a ty lebrok odpal X
[Dzisiaj 12:59] ponti: obejrzyj watek shoutbox jest do czegos innego a to nie zadna merytoryka tylko zydkomunistyczna liberalna manipulacja!! :D
[Dzisiaj 12:59] ponti: macie ten watek
[Dzisiaj 13:00] ponti: on jest o polityce przeznaczony na Kacu
[Dzisiaj 13:04] LDeska: Ludzie dajcie spokój bo nic w shoutboxie nie widać, zróbcie sobie wątek to sobie parę spraw wyjaśnimy pisiory :P :bejsbol: ;)
[Dzisiaj 13:06] Bodek: juz sie z Lebrokiem na żywo spotkamy bo tez jest z Lodzi to mu wyjasnie :)

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-06-05, 13:30   

Ale dyskusja :D
Heh co do polsko-chińskiej granicy na Uralu wszystko możliwe :P
Nawiązałem kontakty operacyjne z towarzyszami z Chin, to mi chyba powiedzą jak zapragną zająć Singapur,Tajwan,Koreę,Nepal Syberię i może jeszcze Bangladesz z Wietnamem i wyspami obok Filipin.
Kurczę, zamieniamy się w USA-2 partie prawicowe, na które się głosuje tylko dlatego, że bardziej nienawidzi się drugiej.
@Lebrok:Czeczenia to nie kraj xD
No konflikt ma z Juszczenką nie Ukrainą, z antyrusycyzmem władz w republikach nadbłatyckich i reżimem gruzińskim.
A Chirac prowadził starał się po prostu prowadzić niezależną, mocarstwową politykę coś a'la de Gaulle chyba.
No piekielnie potrzebny jest nam sojusz z USA i Izraelem, przecież nikt nas nie zaatakuje, zresztą tylko zobaczymy czy eksperyment z EU nie zrobi tego czego nie dokonali zaborcy-zbuduje sieć dobrych dróg w Polsce :)
Dobra już nic nie mówie lepiej :]

LEBROK 

xfire: mariuszlebrok
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-06-05, 13:43   

A nawiązałeś Siewi kontakty z towarzyszami z Korei Północnej ??
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-06-05, 13:53   

No, to rozgrzewamy się :] Niestety na początku muszę wesprzeć Lebroka :rotfl: Siewi - nic nie rozumiem z tego co piszesz... czemu Czeczenia to nie kraj? Rosja ich okupuje jeszcze od czasów carów i nie widzę różnicy między okupacją Czeczeni a Polski tak 200 lat temu.
2 partie prawicowe - moim zdaniem mamy 2 partie lewicowe (pis, sld) i jedną trochę prawicową (po) ale to zależy co rozumiesz przez lewicowość i prawicowość - ja podzieliłem ze względu na poglądy gospodarcze.
Tak patrząc historycznie to sojusz z USA jest dużo lepszy niż z Rosją, powiem więcej - lepiej nawet przegrać z USA (RFN, Japonia, Korea Południowa) niż wygrać z Rosją (NRD i cały blok wschodni, republiki kaukaskie).

LEBROK 

xfire: mariuszlebrok
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-06-05, 14:08   

Etykietkowanie lewicowy- prawicowy nie jest takie proste.

PO nie jest ani partią lewicową, ani prawicową. Jest partią sondażową. Ma takie poglądy jakie w danej chwili uzna, że przyniosą jej najwięcej poklasku. I jest partią interesu - swojego oraz tych, ktorzy ją wspierają. To ostatnie jest chyba dużo bardziej niebezpieczne.

LDeska

Posted: 2008-06-05, 14:25   

Czysta prawda, za to PiS jest partią ideałów którym nigdy się nie sprzeniewierza, jak choćby że nie wolno zadawać się z przestępcami (Lepper wicepremierem i to dwa razy), że jak brat będzie prezydentem to ja nigdy premierem i tak można by do wieczora wymieniać :) ale to mi przypomina ten dowcip jak to na zarzuty USA o brak przestrzegania praw człowieka w ZSRR zawsze była odpowiedź "a u was biją murzynów" :rotfl:

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-05, 14:46   

odpowiem moim ulubionym tekstem na tekst o interesach:

WOLĘ MILIARD RAZY BARDZIEJ jeździć po ZA drogiej autostradzie którą wybudował KULCZYK (i gdyby nie on to tej A2 nigdy by nie było) niż szusować w wyobraźni po tych "tanich" autostradach ktore to niby mieli kaczory postawic..

sory, ja jestem kolesiem ktory tu mieszka, wiem jedno jak nie wybudujemy tych choler***nych autostrad to bedzie wielki syf a nie rozwoj, lepiej niech je zbuduja oligarchowie, nawet oszukujac odrobine niz zeby ich wogole nie wybudowali...

cos zaczelo sie dziac ostatnio w tym temacie, mam nadzieje ze pojdzie w dobrym kierunku, wedle mnie to niech zleca wybudowanie kulczykowi kolejnego odcinka ja przynajmniej bede pewny ze ten ODCINEK wowczas powstanie w ciagu 2 lat, bo na inne obiecanki cacanki to poczekamy kolejne 10 lat...

LDeska

Posted: 2008-06-05, 14:56   

I to mi przypomina roboty drogowe w Warszawie. Za panowania jaśnie oświeconego kaczkosława przez 4 lata praktycznie nic nie zbudowali. Potem weszła nasza "bufetowa" jak ją nazywają i nagle się okazało że można budować i remontować. Już kiedyś pisałem co zrobili, więc tylko dodam że po początkowych potknięciach z czasem wykonywania robót teraz robią to ekspresowo. Główne drogi typu Wisłostrada remontują w week-end. W piątek wieczorem po korkach zamykają a w poniedziałek rano już jest otwarte i naprawione.
Jak to pan Kamiński z kancelarii prezydenta stwierdził "sabotaż" :rotfl: oni śmią coś robić! Myśmy 4 lata nic nie robili i było dobrze :rotfl:
A ja mam pytanie - budżet Warszawy co roku jest taki sam - PiS nic nie budował (ale nie kradł!) a PO to i buduje i jeszcze kradnie (według PiS'u) więc co się dzieje z budżetem Warszawy przez te 4 lata w trakcie rządów "drugiej kaczki"? :zdziwko:

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-05, 15:01   

kaczor odkladal na kampanie prezydencka, ptrzeciez to proste jak drut nie zwiniety ;)

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-06-05, 15:17   

Z tym sabotażem to Kamińmski miał rację. Wiem bo widzę to zaraz obok mojej pracy. Nie jest to remont tylko przebudowa Krakowskiego Przedmieścia, które przebiega przed Pałacem Prezydenckim. I nie trwa week-end tylko już ponad pół roku, a rozkopali przed zimą i potem długi czas nic tam się nie działo.

Remonty week-endowe były wykonywane również na czasów Kaczyńskiego. Mnie interesują poważniejsze inwestycje jak np. Most Północny. Coś ciągle nie słychać o rozstrzygniętych przetargach, nie mówiąc już o rozpoczęciu budowy.

Na Tarchomin miał być szybki bezkolizyjny tramwaj lub metro, a teraz coraz głośniej jest o zwykłej linii tramwajowej. Takie coś to bufetowa może se w ... wsadzić.

Centurion 

Posted: 2008-06-05, 15:29   

Bezkolizyjny tramwaj w Polsce jest jeden ;)
znaczy będzie 2, już budują :)

no ale u was zrobili przetarg na 2 linię metra więc może coś ruszy... (widziałem dokumentację przetargową, taka masakra że na szczęście nie kosztorysowaliśmy elektryki bo bym się za***ał na śmierć w robocie ), ponoć ma być od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego, ale gdzie to w wawie to pojecia nie mam :D

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-06-05, 15:51   

Tak towarzyszu Lebrok z Korei też nawiązałem :P Co prawda Korea Południowa, i chińczycy niekomuniści, ale zawsze ciekawa rozmowy bardzo :)
Wykładowcy jakiegoś uniwersytetu, dowiedziałem się że w Korei Południowej nie ma kapitalizmu, przynajmniej tradycyjnego, że komunizm jest dobry w teorii ale w praktyce się sypie, i że nie ma żadnej nienawiści między narodami japońskim,chińskim i koreańskim, przynajmniej młodzież i większość ludzi nie odczuwa żadnej ksenofobii.
@LDeska
No na Boga Lebrok napisał:Dlaczego Rosja ma konflikt[dyplomatyczny] z sąsiednim krajem-Czeczenią.
Kraina geograficzna jest, naród jest, ale nie ma państwa.
No a świat nie może żyć w pięknej harmonii głównie przez tendencje imperialsityczne i niesamowity ekspanjonizm Izraela i jego wasali(np.HQ Izraela w Ameryce Północnej-USA).
A co do okupacji ziem czeczeńskich->nie zapominajmy, że Polacy okupują ziemie pruskie, Hiszpania baskijskie, a Izrael palestyńskie, czy USA meksykańskie.
No a teraz zdanie klucz :D :Lebrok ma rację.
Quote:
P nie jest ani partią lewicową, ani prawicową. Jest partią sondażową. Ma takie poglądy jakie w danej chwili uzna, że przyniosą jej najwięcej poklasku. I jest partią interesu - swojego oraz tych, ktorzy ją wspierają. To ostatnie jest chyba dużo bardziej niebezpieczne

No dobra już się nie odzywam,musiałem się jeszcze tylko pochwalić Koreańcami :rotfl:
PO to paskudna partia, a PiS ciemnogrodziana.PSL to partia bezpłciowa, SLD fałszywa i zakłamana, LPR radykalna, SRP populistyczna, no nie ma jakieś porządnej siły politycznej, która poprowadziłaby Najjaśniejszą Rzeczpospolitą do świetności i chwały?

LDeska

Posted: 2008-06-05, 16:31   

Damroka - jak dobrze wiesz mnie też najbardziej interesuje Most Północny :oczami: pamiętam że pierwsza decyzja kaczki to była zbadanie ruchu na mostach w Wawie (czyli opóźnienie budowy Mostu Północnego i cofnięcie się z poziomu szukania projektu do etapu "to z której strony miasta zbudujemy kolejny most"). Wyszło mu że Grota-Roweckiego ma 60% całego ruchu przez Wisłę no i musieli się nim zająć a nie kolejnym na południu. Po 4 latach gdy pani od bufetu obejmowała urząd okazało się że nie zrobili nawet przetargu na projekt... przez 4 lata. Teraz o ile wiem przetarg na projekt został już rozstrzygnięty i znana jest firma która go zbuduje.
Zobaczyłem na wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/w...onkiewicz-Waltz - objęła prezydenturę 2 grudnia 2006
http://pl.wikipedia.org/w...3%B3%C5%82nocny - 6 czerwca 2007 przedstawiono oferty
Przez litośc nie wymienię dat z lat prezydentury kaczki, ale wyglądało to tak: przetarg-unieważnienie-przetarg-unieważnienie itd... po prostu urzędnicy PiS'u to nieudacznicy i nie potrafili dobrze rozpisać przetargu - zawsze były uchybienia formalne i sąd unieważniał przez 4 lata przetargi.

Co do Krakowskiego Przedmieścia to racja że to trwa niesamowicie długo - to jest m. in. to potknięcie o którym pisałem, chociaż nie wiem ile jest w tym kogo winy, bo przetarg na ten remont rozpisano jeszcze za kadencji kaczki (tym dziwniejsze że się potem buntował Kamińśki)

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-06-05, 17:47   

Siewi wrote:
PO to paskudna partia, a PiS ciemnogrodziana.PSL to partia bezpłciowa, SLD fałszywa i zakłamana, LPR radykalna, SRP populistyczna, no nie ma jakieś porządnej siły politycznej, która poprowadziłaby Najjaśniejszą Rzeczpospolitą do świetności i chwały?

UPR :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

LDeska

Posted: 2008-06-05, 20:34   

UPR? A co to takiego :rotfl: ?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum