www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2008-02-11 domel - plewan_79
Author Message
plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 18/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-11, 00:31   2008-02-11 domel - plewan_79

1. domel
2. plewan_79

Stalin Domela kontra mój Ghandi. LD2.

Etap I - Wielka Wojna Ojczyźniana

Domel przychodzi pierwszym Warriorem - pada. I zaraz po nim przyjeżdża Rydwan :przestraszony: . Postawiliśmy w zupełnie innych miejscach stolice - Domel przy konikach.

Udaje się na chwilę postawić miasto na konikach i wyciąć rydwan. Miasto pada, pracuś ginie, ale nie na marne! Mam jeden rydwan! I nim poświęcając Warriorów i wyrabiając sobie na rannych promocje udaje się zatrzymać Domela.

Pracuś pośmiertnie zostaje uhonorowany Orderem Bohatera Wojny Indyjsko - Rosyjskiej.
Domel zabija cywilów! Nie jest prawdą, jak twierdzi, że pracuś roznosił tyfus i, i tak, zaraziłby całą wioskę.

Etap II - "1000 szkół na Tysiąclecie"

Państwo w ruinie. Zero nauki. Gdy wywiad donosi, że Domel idzie do katapult - mam prawie 30 tur straty. Chatkuje wszystko - nie ważna produkcja. Liczy się nauka - Matma i Konstrukcja. Katapki mam 7 tur po Domelu. :)
Państwo obronione.

Etap III "Wysiłkiem całego narodu budujemy socjalizm" (chrześcijański)

Domel wedruje po muzykę. Rodzi się Wielki Szpieg - grrrr :zdegustowany: , więc z lekkim poślizgiem z 2 Proroków - wprowadzam Teokracja z Biurokracją!
W ważnych techach jestem chwilowo do przodu.

Etap IV Upadek

Wrogowie nie śpią. Zawistni imperialisci sypią piach w tryby socjalistycznej maszyny. Widziano rosyjskich dywersantów zrzucających stonkę na uprawy ziemniaków w Indiach.
Armia rosyjska przekracza granicę, ale widząc siłe ducha indyjskich żołnierzy zlękniona wycofuje się do miasta.

Racja jest po naszej stronie. Podjęta zostaje decyzja. Ruszamy w głąb Rosji. Pokonamy ich na rosyjskiej ziemi!

Last edited by plewan_79 on 2008-02-11, 00:56; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-11, 09:53   

I co? I co dalej????

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-02-11, 10:48   

Mamy kandydata do nagrody Opis Miesiąca ;)

@Modry - obrazek jasno obrazuje co było dalej :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-02-11, 10:50   

A dalej jak zwykle, mroz, głód , choroby i wojska najeżdzcy ponoszą klęske i mateczka Rosja znowu górą :D
Last edited by Lary33 on 2008-02-11, 10:50; edited 1 time in total  

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-02-11, 10:58   

Pikny opis plewan :D

Taa, tu się pojawił klasyczny random z surowcami, Plewan się połasił na 4 zalewy, a mnie to jakoś nie przekonało bo produkcja słaba i postawiłem koło krówek na graslandzie, co było dobrym posunięciem bo jeszcze ryż objąłem a jak się okazało to jeszcze mi kunie wyskoczyły :) .

Szybko wysłałem 4 rydwany w stronę plewana, dobrze że drugi poszedł górą co pozwoliło na małe zaskoczenie. Kiedy pierwszy rydwan dotarł został osłabiony przez jednego woriora i udał się do miasta postawionego na konikach, niestety nie miałem jeszcze baraków więc konieczne było załatwienie wpierw worka, i nie prawdą jest że był to zdrowy osobnik bo każdy hindus w przejętym mieście mówił że był on jak wrzód na dupie hindusów ;) . Mój pierwszy rydwan padł, ale 2 zbliżały się z dwóch stron, i kiedy rydwan przy stolicy plewana padł od rydwanu na dwóch lub jednej promocji drugi mój rydwan palił miasto na konikach :D

Dalej to była piękna obrona plewana, choć z jednym rydwanem już na pięknych promocjach nie poddał się, to myślę sobie z oracla jeździectwo i 2 koniki było w drodze na stolicę, w tym czasie plewan ponownie podłączył koniki i jak się okazało metal również (miał go na jego szczęście pod stolicą). Wpadłem w zasadzkę i moje moje dwa koniki i rydwan zostały wycięte przez włóczników.

No ale dalej był już tylko rozwój i nie pozwoliłem się dogonić, zająłem środek mapy z 2 złożami brązu i zalewami, miasto pikne bo to ono wyprodukowało 65% całej mojej armii.

Raz miałem gorąco, kiedy to plewan w wczesnym etapie gry gdzie przewaga technologiczna jeszcze nie była tak duża wpadł dość sporą armią, coś koło 15 jednostek w moje państewko. Poruszał się po lasach w kierunku miasta w głębi mojego terytorium, gdyby nie to że musiał wymanewrować moją armię ze środka mapy w ten sposób aby nie mogła ona dojść do drugiego miasta i zarazem nie mogła zaatakować jego jednostek to miał by szanse na spalenie tego miasta i może nawet stolicy. A tak zdążyłem przygotować obronę i w końcu wyciąć te jednostki. Atak ostatniej szansy plewnowi się nie udał bo się przeliczył co do czasu potrzebnego mi do wynalezienia inżynierii i wyszedł druga armią prosto pod nóż. w tym momencie kontra była tylko formalnością.

Dzięki za gre no mi fajowo że jest koś jeszcze wśród nas co bierze biurko z proroka :)

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 18/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-11, 11:49   

Lary33 wrote:
zwykle, mroz, głód , choroby i wojska najeżdzcy ponoszą klęske

Dokładnie to. Dwa ataki okazały się niesamowicie kosztowne. Jeden dotarł nawet do centrum Rosji - ale w sumie to jakieś 40 tur z nauką na 0%. No i armie ginęły.

domel wrote:
zająłem środek mapy z 2 złożami brązu i zalewami, miasto pikne bo to ono wyprodukowało 65% całej mojej armii

Dlatego musiałem tam uderzyć - to miasto było potężne. Zaskoczyłeś mnie inżynierią. Wielki szpieg donosił, że nie dasz rady uderzyć. Szpiedzy mieli zniszczyć drogi i wywołać bunt w mieście. A skończyło się na pogromie i ściganiu niedobitków.

klęska pod Berezyną

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-11, 16:07   

Leszek:
Quote:
@Modry - obrazek jasno obrazuje co było dalej

CZyli co ? Zaatakował go karzeł na białym kucyku i ludzie w śmiesznych czapkach pochyleni do zlizywania cukru pudru który jest wszędzie?

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-02-11, 16:28   

dokładnie tak! :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum