www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

d10indienacjipodsumowanie

Podsumowanie nacji Indie D10
Author Message
Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-02-27, 15:17   Podsumowanie nacji Indie D10

:D
Spóźnione ale szczere - nie obrażaj się Cule
piszę wszystko z sympatią i uśmiechem
:)

Zatem pierwsze podsumowanie z kategorii Waga Ciężka
Czemu waga ciężka ? gdyż Cule jest pierwszym graczem z opisów który NAPRAWDĘ grał o zwycięstwo w Dyplo10
Nie "miał szanse", nie teoretycznie tylko naprawdę liderował, ciągnął do przodu i qrcze
na swoim tajnym obstawiałem że będzie liderem na dłuuugie lata (ale stawiałem że go w końcu uwalą)

Indie i Asoka w cenie 16 gold to super wybór
Rozwojowy ORG i całkiem dobre SPI na dodatek fast worki - jeden z najlepszych UU w grze
Do tego dochodzi pomysł na grę !!!
Dobry, ostry, przemyślany... dopiero później wyszły pewne mankamenty tego pomysłu

Cule to jeden z najostrzejszych rusherów na Kacu
Stawia wszystko na jedną kartę, pełne ryzyko, zero planu awaryjnego, musi wejść , na krawędzi, na granicy ryzyka, pełen ogień - kurcze jakbym siebie widział z czasu D4 :)

Jednak dokładnie to samo pisałem już o Cule przy D6 - nic się nie zmieniło

Cule - dobry gracz musi mieć w swoim arsenale środków różne warianty, różne schematy na różne sytuacje. Ty grasz w kółko i wciąż i zawsze TO SAMO
Ba ale jakie to samo - dopieszczone, dopracowane do najmniejszego szczególika (nie chcę jeszcze powiedzieć że do granicy absurdu)

W Dyplo5 to było przetarcie - szybko Cię zjedli
W Dyplo6 rush na sąsiada i szybka rela 3120 BC, następnie Oracle 2680 BC i dopiero rozwój
W Dyplo7 rush na sąsiada i szybka rela 3040 BC, następnie Stone 2800 BC i dopiero rozwój (z Oraclem ubiegł Cię Rudi)
W Dyplo10 rush na sąsiada i szybka rela 3160 BC, następnie Oracle 2800 BC i dopiero rozwój

To jest w kółko to samo, jeden schemat, nieważne co jest na mapie, nieważne co robią sąsiedzi grasz TO SAMO
Ja się zastanawiałem jak to jest że Rihiter tak się zupełnie nie boi i gołymi axami defilował wokół twoich granic, jak to jest że nie bał się że wpadną rydwany a on grał w zasadzie w otwarte karty, wiedział że jesteś przewidywalny i grasz to samo więc rydwanów NIE MA.
To jest duża słabość.
Ale od początku

Rush - pierwsza klasa :padam: :padam: :padam:
Czapki z głów, masz jaja. Żeby nieagresywnym Asoką atakować Agresywnego Hamurabiego, na dodatek w anonimie - SZACUN
Decyzję o rushu podjąłeś już w turce 0, zupełnie nie widząc kto jest obok a nawet gdzie jest ten ktoś. Wiedziałeś tylko że Rush będzie wykonywalny i poszedłeś ALL IN. Masz Jaja
Stolica na Bronzie blokowała co prawda zasiedlanie wybrzeża ale korzyść do rusha niezmierzona. DO tego fast worki - szybkie drogi nawet przez górki, oraz szybsza wycinka lasów, do tego nacja SPI - kolejna tura zaoszczędzona na rewolucji
Brak konieczności budowania kopalni i wycinki lasu na bronzie to kolejne 3 tury no i od początku 3 młotki za pole ze stolicą :przestraszony:
Prawdziwa maszyna nastawiona na zabijanie
Ale nadal, to był Gambit
Z dużą szansą na sukces ale wciąż gambit, uda się lub nie uda - nie było planu B ani opcji pośredniej
Trafisz na łatwy cel - jesteś w niebie, trafisz na ścianę - jesteś w piekle

CO do gry Hamiego to już napisaliśmy wiele postów zatem tu tylko o grze Indii. Gra się tak jak przeciwnik pozwala
Z punktu widzenia Indii - dają to bierz, więc wziąłeś.
Plan dobry, podejście z niespodzianki pełnej, UU w pełni wykorzystany, miasto wpadło i kasa i town -EKSTRA

Dalej poszedłeś zgodnie ze schematem - rela - Oracle
Ja osobiście NIGDY nie poszedłem po jedną z pierwszych reli, osobiście uważam że na samym początku jest wiele innych cenniejszych rzeczy wartych wymyślenia, ale są gracze i to dobrzy którzy tak grają i zgarniają szybko relę także nie napiszę że to błąd
Ja bym po prostu tak nie zagrał - i tyle
Zamiast reli sugerowałbym - agri, animal, hunting, potery itp...
Coś aby twoje miasta rosły a worki miały coś innego do roboty niż tylko ścnika lasów i drogi
Poszedłeś po relę - no niech Ci będzie
I w tym momencie nastąpił kluczowy moment i decyzja dla losów Indii - tu się zatrzymam najdłużej gdyż ten wybór ustawił całą dalszą Twoją grę.
Miałeś wymyślone minning, BW, meditation, rela

Co dalej po reli ??
Miałeś teren po 2 nacjach, sporą armię gołych axów, i qrcze wizję na kluczowe pola mapy
Pisałem przed grą że rush jest wykonywalny ale rozbieżny i bezwzględnie należało się zorientować co się dzieje przy tych kluczowych polach (złotko, gemsy, słonie)
a działo się dla Indii ŹLE
Sąsiedzi z naprzeciwka zamiast walczyć się dogadali i wspólnie pomaszerowali zająć złoto, oba złota - to był dla Ciebie czerwony alarm - tracisz złotko i super teren
Miasta swoje masz rozcięte przez barby i ich kulturę, rosną wolno bo nie masz żadnego żarcia obrobionego - jakiś tech rozwojowy - kasa się kończy a townów nie ma.
Nie patrzyłeś na to co jest na mapie, olałeś zagrożenie z południa ze strony sojuszu FR
poszedłeś zgodnie ze schematem po Oracla
Ja rozumiem że bardzo Ci się spieszyło i bardzo się bałeś aby CI go ktoś nie zakosił (nikt nawet nie próbował) ale kosztem czego ??
Przed Animalem kapłaństwo ??
Przed Huntingiem kapłaństwo ???
Nosz w mordę przed rolnictwem kapłaństwo ????
Szaleństwo, zupełnie nie zareagowałeś na sytuację na mapie tylko zgodnie z tym co od zawsze przećwiczone
Jeszcze pewny siebie wypowiedziałeś wojnę Rihiterowi
A trzeba było słać wojo pod miasto barbów ze złotem i wyczekiwać jak się panowie z przeciwka wykrwawią i sieknąć w rannych. A Zamiast Oracla animal i rydwanikami ich zaskoczyć
Oni nie mieli ŻADNEGO speara przez baaaaaardzo długi okres czasu.
Zbyt czytelnie, zbyt jasno, Rihiter w ciemno wiedział że rydwanów nie masz, czytał z Ciebie jak z otwartej książki
Po Kapłaństwie wreszcie agri potem animal i ..... w połowie zabrakło kasy :/
DO Animala dotelepałeś sie dopiero w 42 turze a do spearów w 53- byłeś ostatnim na mapie który je wymyślił
Oj lider lider
Naciąłeś wieeelką armię axów golasów - zero baraków
ale Oracle stał za 150 młotków
zamaist niego mogłeś mieć 3 baraki w miastach, do tego dodany gienek do stolicy i już by Twoje axy wychodziły jak agresywne na 2 promo -równe forkowym

Na dodatek moment przed samą wojną, FR się zbierają na złotku, widzisz ich
9 axów było Rihitera i aż 2 Forka :D
I co robisz??
Nie patrząc na wszytsko walisz w barby - random niespecjalny ginie 5 axów
ale to było ówcześnie POŁOWA armii
Panowie tylko na to czekali - wchodzą
Pierwszy etap wojny same axy po obu stronach
Kto pierwszy wpadnei rydwanem ten zamiata
ale w Indiach brakło kasy na animala
Na szczęście po przeciwnej stronie jeszcze gorszy babol, Forek z Rihiterem podzielili się w techach jeden po speary drugi po rydwany, Forek speary Rihi animal. Tak aby atakująca armia miał do dyspozycji i to i to i bardzo pięknie tylko już po wymyśleniu techa sobie Rihi przypomniał że nie objął koni :facepalm:
zatem rydwany pojawiły się po obu stronach dość późno
Jak już się pojawiły to niestety armia Indyjska duuuża w demo była prawie bezbronna, wyłuskiwali ci axy pojedynczo i cofałeś się. Odcieli ci zdobycz po Domelu i spalili, następnie w mega głupi sposób tracisz jedno swoje miasto rdzenne i już stałeś sie warzywem na 2 miastach.... ale z Oraclem :P

Pozamiatane - 2 miasta kontra ich 9 Ekonomicznie musiałeś paść
Choć ponownie szacunek że dotrwałeś aż do katap gdyż powinieneś paść już na etapie rydwanów, mieli jedną kluczową górkę którą powinni zająć i mieć w zasięgu oba twoje miasta, nie rozdwoiłbyś się i coś utracił. Nie wymyślili, broniłeś się mężnie i do końca
Jak już sam miełeś rydwany i spery to nawet na 2 miastach a ich przegoniłeś do domu
Wieeele walk, wybijanie generałów, podchody konne, przez mega długo całą ochronę antykonną w koalicji zapewniał jeden włóćznik Forka
Dosłownie sztuk JEDEN, ale starczało

Dalszych bitem zbyt dokładnie już nie oglądałem gdyż niewiele to zmieniało, wojna była przegrana, byle napsuć na maksa krwii najeźdźcom.
Szalony rajd ostatniej szansy ponownie ALL IN idę na Forka
Może mu coś spalę. Niewiele zabrakło, trzeba było wtedy wiać jak widziałeś że niespodzianka nie wyszła, niestety wyjście na wyjeździe na równinę pod katapki -> Rzeź

Potem jeszcze podobno jakieś fart w obronie ale byłem na nartach nie widziałem - tylko co to zmienia
na 2 miastach kontra ich już 12 miast i to z katapami - musiałeś paść i padłeś
Problemem nie była złe prowadzenie walk, jak już miałeś techy i unity to walczyłęś jak lew
Problem był wcześniej, w szalonym, obłędnym wręcz wyścigu po Oracla
Zamiast spokojnie techy 2-3 wojskowe, rozwojowe i dopiero Oracle
Nadal mogłeś go zgarnąć na jakieś 80% a mając rydwany FR nawet by do Ciebie nie weszli
Raczej by fortyfkowali się na Złocie

Cule - MOŻNA grać w dyplo bez budowania Oracla, naprawdę
Musisz rozszerzyć swój schemat choć o jedną dwie nowe ścieżki na sytuację gdy trzeba porzucić ścieżkę religijną wyroczniową

Ale obiektywnie przyznaję że schemat masz dopracowny do granic perfekcji/obłędu
Tyle tylko że nie zawsze są do niego sprzyjające warunki

Mogłeś być WIEEEEEELKIM Imperium (bez Oracla)
Miałeś teren, mogłeś walczyć o swoje złotko, o słonie, rozwinąć się, okrzepnąć
Wybrałeś gambit - Oracle or Muerte

Padło na Muerte :(

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
ScoobyDoo, cheos, Bobek1971
ScoobyDoo 

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2015-02-27, 15:48   

Niech będzie browar

Rihiter 

Justynian IImperium Bizantyjskie

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2015-02-27, 16:15   Re: Podsumowanie nacji Indie D10

Bodek wrote:

Ze względu na dobro stosunków sąsiedzko-sojuszniczych nie odniosę się do tego fragmentu. :P

Dobór jednostek... brak spirów, później tylko 1, latające gołe axy... jak Bodek napisał; łatwo było wyczuć czym i w którym momencie dysponuje Culega. Mieliśmy w staku/stakach zazwyczaj to, co było potrzebne. Po prostu. Ewentualnie w jakichś peryferyjnych potyczkach szło na wymiany mniej więcej 1 do 1 - dla nas opłacalne.

Bodek wrote:
Tak aby atakująca armia miał do dyspozycji i to i to i bardzo pięknie tylko już po wymyśleniu techa sobie Rihi przypomniał że nie objął koni :facepalm:

Hehehe... to niestety prawda. Po prostu zapomniałem. :P Jak bum cyk cyk... hehe... głupia sprawa. :P
Musiałem strugnąć szybko seta i dostawić miasto. Rydwany były więc trochę później niż pierwotnie zakładaliśmy.

Ale największy nasz błąd w ataku to było coś innego. Naszym największym błędem było to, że po spaleniu 2 miast od razu poszliśmy głębiej. Byłem bardzo temu przeciwny, uważałem że przed wejściem musimy skoncentrować trochę większą siłę i dopiero wchodzić. Niestety naciski sojusznika (nie napisze póki co czym spowodowane...) zmusiły mnie do zaakceptowania planu uderzenia na ostatnie 2 miasta od razu. I przez to przez kolejnych XX tur turlaliśmy się bez sensu po kulturze Indii tam i z powrotem zupełnie bez pomysłu, ponosząc straty i koszty utrzymania armii. Nie mój styl. :)

Opóźniło to zgon Indii ale nieuniknione i tak nastąpiło. Wyrwaliśmy chwasta. :cool:

Acha... dodam jeszcze, że po tym jak Cule ubił Domela, a my z Forkiem obrobiliśmy sobie środek ze złotkiem to chciałem rozmawiać o porozumieniu i współpracy wszystkich 3 narodów. Były ciekawsze prospekty w koło niż głupia młócka. Indie z podwójnym terenem i religią oraz Wikingowie i Bizancjum z najwcześniej obrobionym złotem i dżunglą mogły stanowić potężne trio. Podjąłem taką próbę przez Forka jednakże zapatrzony na czubek własnego nosa i własne uprzedzenia Władca Indii przedstawiał podejście typu "nie widzę możliwości porozumienia z Rihiterem". Dostałeś łomot na własne życzenie.

Dyplo Hymn

cule 

AsokaImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2015-02-27, 17:33   

No to tak z grubsza:

Quote:
A trzeba było słać wojo pod miasto barbów ze złotem i wyczekiwać jak się panowie z przeciwka wykrwawią i sieknąć w rannych.

Tutaj wymyślasz nierealne scenariusze. Ja w 26 skończyłem Domela, a Forek swoje miasto koło złota postawił w 32, czyli pewnie w 30 ściągnęli te barby? Nie było nawet teoretycznych szans żeby się tam ruszyć, nie mówiąc o tym, że nie miałem pojęcia co się tam dzieje, bo wszystkie jednostki miałem zaangażowane w Domela i nie było zwiadu.

Ta gadka o tym, że Rihi mnie czytał to wiesz... sami nie mieli ani rydwanów ani spirów dokładnie tak samo jak ja. Gdyby mnie tak świetnie czytali to by przyjechali rydwanami i zamietli w 5 tur więc odpuść sobie takie wstawki. Po prostu ciężko się było nie domyślić, że mając Wyrocznie musiałem odpuścić inne techy... jeszcze Rihi się podkleił i pitoli jak to łatwo było wyczuć :D Jakbym nie stracił axów na barbach (czego raczej nie mogliście wyczuć) to kaskę rzuciłbym na AH i bylibyście zamieceni rydwanami, bo pierwszy spir doszedł z 10-15 tur po axaxh więc miej trochę godności i nie bajaj jak to wszystko miałeś pod kontrolą Rihi. O tym jak ten gość ma cokolwiek pod kontrolą świadczy historia z końmi... qwa jaki czytacz z culegi się znalazł :rotfl:

Quote:
I co robisz??
Nie patrząc na wszytsko walisz w barby - random niespecjalny ginie 5 axów
ale to było ówcześnie POŁOWA armii

To był niestety ważny moment, w bardzo nieodpowiednim czasie. Dzień wcześniej prosiłem Cię o zastępstwo w tym dniu, bo miałem pogrzeb Ojca. Wszystko było ustawione, axy pod miastem barbów, na granicach spokój. Turka do machnięcia w dwie minuty. Wiedziałem, że zastępstwa admin to będzie problem (szczególnie przy takim sąsiedztwie jakie mi się trafiło...) więc przed wyjściem do kościoła wbijam machnąć turke... i ZONK. Właśnie wbija stack najeźdźcy. Niestety nie było czasu ani ochoty za dużo myśleć. Wiążąc krawat :P kminiłem czy walić czy nie (strata woja, ale jest połaczenie z miastem po Domelu, będąc odciętym skazywałem je na zagładę), w końcu mówię yebać to, walnąłem, wtopa :( 5 axów i 2 wary w piach, dwa axy miały podwójnego city ridera wiec liczyłem na zdecydowanie lepszy wynik :/ To też uwarunkowało późniejsze wleczenie się z tecami, bo tracąc te axy musiałem oszczędzać kasę na przezbrojenie dwóch warów do axów żeby w ogóle się wybronić. Jakby nie to wcześnie byłyby techy wojskowe, byłoby też wiecej axów do obrony itd.

Co do ogółu podsumowania to w sumie wychodzi na to samo co gadaliśmy przez telefon. Ty twierdzisz,że trzeba było odpuścić Wyrocznię, ja nie zamierzam się bawić w nie rzucanie się w oczy. Potrzebowałem jej więc sobie wziąłem. Jasne, wiedząc teraz że nikt inny nie ruszył to zbadałbym wcześniej agri i AH, ale skąd mogłem wiedzieć... byłem pewien, że na mapie bez rozweselaczy ludzie się rzucą na monarchię z Wyroczni, bo ja nie wyobrażam sobie gry bez tego, za dużo ścinam i nie zamierzam grać inaczej, bo tak lubię. Pozwoliłem sobie na to, bo przyznam że zakładałem więcej rozsądku ze strony Forka. Złożyłem (szczerą) propozycję - ja z Rihim nie gadam i on może zrobić co chce w tej sytuacji. Proponuję razem zjechać Rihitera (korzystny dla Forka podział terenów między nami) i później gnać na słonie/gemy razem, już nie niepokojeni przez nikogo. Forek niestety łyknął banał "bić lidera" i zostal sobie średniakiem, a tak to pewnie bylibyśmy obaj liderami :D

Jeszcze na koniec mapa - niestety, ale taki odległości to niewypał. Przynajmniej w naszej okolicy, bo taki Cent od razu graniczył z dwoma typkami, a ja do mojego sąsiada po drugiej stronie, już po dwóch skokach kultury świętego i po jego dostawieniach kolejnych miasta miałem (wg jego słów) ponad dziesięć pól. No to to są jaja jakieś. To trochę zabija ideę dyplo, bo w takim D6 czy D7, w których grałem, jakby chłopaki całym wojem przez 30 tur siedzieli w mojej kulturze/pod nią to by 5 razy zostali odwiedzeni przez sąsiadów, a tutaj niestety mogli sobie trzymać puste miasta i pies z kulawą nogą nie zaineteresowany, bo komu się taki kawał opłaci kulać?

cheos 

Huayna CapacImperium Inków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2015-02-27, 18:03   

cule wrote:
walnąłem, wtopa 5 axów i 2 wary w piach, dwa axy miały podwójnego city ridera wiec liczyłem na zdecydowanie lepszy wynik

No tutaj cholernie wtopiłeś. Ja znam takich co to woja i axa na tym samy stracili. Nie mówię o sobie bo u mnie to tanie keczupowo i to też niewiele ich na adminie straciłem (licząc młotki).
Inaczej by świat wyglądał jakby ci random żarł jak jednemu mojemu sąsiadowi.

Gratki Cule za grę. Może w przyszłym Dyplo koło Bodzia wylądujesz :)

Forever 

RagnarImperium Wikingów

Helped: 2 times
Piwa: 50/47
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2015-02-27, 18:37   

Co do miasta Admina to myśmy na złocie stracili coś koło tego co Cule tyle że na dwóch się strata rozłożyła.
Co do propozycji zjechanie Rihiego to z tego co pamiętam brzmiała ona mniej więcej tak
Jedź Rihitera ja popatrzę z boku bo pchać się z pomocą to ciut daleko.

Narobiłem masę głupot w tym dyplo ale akurat atak na ciebie był bardzo dobrym wyborem choć już jego poprowadzenie było tragiczne. Po prostu wolę będąc średniakiem mieć sąsiada średniaka niż będąc średniakiem mieć sąsiada kolosa.

Tak jak ci pisałem broniłeś się świetnie i wielkie dzięki za grę może w następnej edycji będziemy po tej samej stronie.

cule 

AsokaImperium Indyjskie

pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2015-02-27, 18:51   

Nie do końca Forek. Powiedziałem, że Ty musisz zacząć i wtedy ja mogę wjechać w te górne miasta. Nie zamierzałem się wystawiać na żadne pułapki. Zresztą nawet nie podjąłeś tematu. A czy decyzja była słuszna... na pewno wiem, że nie powiesz inaczej, ale śmiem podejrzewać, że po skasowaniu Rihitera byłbyś nieco wyżej niż teraz w civstats :P

ScoobyDoo 

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2015-02-27, 18:56   

Ja także gratuluję rushu, pierwsza klasa.
Dobrze, zę ciebie we dwóch utemperowali bo byłoby ciężko.

Co do Forka. To on jest fin, ma rele, ma dwa tereny i jest na środku.
Ma naprawdę sporo.
Tam samo jak rihiter. Teraz maja okres simicty spokojne plecy w uj terenu.
Wiec kiepsko nie wyszli.

Rihiter 

Justynian IImperium Bizantyjskie

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2015-02-27, 19:01   

Lubisz dzielić skórę na niedźwiedziu, co Cule? :)
Odpowiem Ci krótko. Dostałeś łomot jako obrońca i dostałbyś jako atakujący.

Do trzech razy sztuka. Może za trzecim spotkaniem zmądrzejesz i po prostu nie będziesz fikał. Narka.

Dyplo Hymn

Rudi2

Wilhelm IImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 217/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2015-02-27, 20:09   

Podobno Legia wczoraj przegrała.
Co sądzicie o poziomie piłki nożnej w naszej lidze?

Bobek1971 

AleksanderImperium Greckie

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-02-27, 20:17   

taki sam jak dyskusji tutaj ;)

Tokugawa [D10]

TokugawaImperium Japońskie

Piwa: 15/1
starszy szeregowy 
Posted: 2015-02-27, 20:18   

Rihiter wrote:
Lubisz dzielić skórę na niedźwiedziu, co Cule? :)
Odpowiem Ci krótko. Dostałeś łomot jako obrońca i dostałbyś jako atakujący.

Do trzech razy sztuka. Może za trzecim spotkaniem zmądrzejesz i po prostu nie będziesz fikał. Narka.

generalnie lubię takie negatywne emocje bo motywują do zemsty w kolejnych grach, ale...tak, Cule dostał łomot jednak 1 vs 2. Nie ma co się tak jarać;)
Last edited by Tokugawa [D10] on 2015-02-27, 20:18; edited 1 time in total  

cule 

AsokaImperium Indyjskie

Posted: 2015-02-27, 20:20   

Jakkolwiek by nie wygrał, pomylił negatywne emocje z buractwem :) Ale więcej się po nim nie spodziewam więc się nie gniewam. ;)

Rudi2

Wilhelm IImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 217/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2015-02-27, 20:21   

Toku dobrze pisze.
Cule walczył sam przeciw dwóm więc nie jest ujmą nie wygrać tej wojny.

Bobek1971 

AleksanderImperium Greckie

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-02-27, 20:26   

o o powiedział ten co dwoch ciagle molestuje ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum