www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Win 8.1 a BTS
Author Message
Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2014-01-20, 12:06   

Jak Cent próbuje odpalić grę na kalkulatorze to nic dziwnego że odpala mu się to wieki :P
Co do singla, jak w każdej grze tak i w civce, aby Ai było dobre trzeba go wzmocnić bonusami.
Komp ma wszystkiego więcej i lepiej i szybciej.
Cent narzeka na C5 od wieków, tak samo jak w C4 na random, także najlepiej jest samemu się przekonać.
Na Steamie są do ściągnięcia demka obu dodatków, więc możesz sam zobaczyć gdzie jest ta prawda
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/271
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-20, 12:15   

Cola gra po patchach jest rozbudowana - religia, turystyka, ideologie,...musiałbyś w to sam wejść.
Nie ma dla mnie tak superzastego systemu wielkich jak było w czwórce...ale ogólnie sporo skomplikowania. Owszem do ogarniecia i zawsze najlepsza sciezka sie znajdzie jak w kazdej grze.
Dlatego najlepsza ta gra jest do singla. pobawic się.
Gra lepsza do singla jak dla mnie, słabiutka do multi duelowych...w FFA zapewne o wiele lepsza zreszta gra tutaj chyba sporo Domel czy Cheos w FFA...wiec moga sie wypowiedziec.
Dueliki to niestety jak poznasz w czym orzech to brakuje jak w czwórce sposobów ciut różnych na osiągniecie podobnych efektów lub zaskoczenie czymś :)
A już tragedią jest dla mnie w duelach zdobywanie fregatami z karawelką miast portowych. Jak na lądzie to jakoś wygląda to sposób na załatwienie wypasnego miasta np. samymi fregami to już przegiecie.
No i kończy się na tym że klepeiesz to samo co inni.
Całość gry dostrzeżesz dopiero w singlu...pobaw się jak Bombel na immortalu :) lub na poczatku coś lżejszego.
Na pewno jest inna i sporo będziesz musiał zajumać ..wiec kwestia tylko czy taki stopien skomplikowania ci sie spodoba :)

No i te cholerne CSy -ale bez nich nie byłoby w sumie ciekawej piątki. Dlatego mówię tylko singiel. :)
Last edited by Bobek1971 on 2014-01-20, 12:19; edited 1 time in total  

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2014-01-20, 12:48   

Bobi, a weź przybliż bliżej te różnice pomiędzy wielkimi w C4 i C5?
Bo chyba jedyna jaka mi przychodzi, to że pkt są zbiorczo liczone, a nie dla każdego osobno.

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2014-01-20, 14:36   

żeby było jasne to ja w c5 grałem juz... ale sie zniecheciłem i olałem
dlatego pytam czy te dodatki zmieniaja rozgrywkę na tyle, zeby mnie zaciekawic :)

PS dzieki Robercik :)
Last edited by Cola on 2014-01-20, 14:37; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2014-01-20, 14:39   

Cola wrote:
żeby było jasne to ja w c5 grałem juz... ale sie zniecheciłem i olałem
dlatego pytam czy te dodatki zmieniaja rozgrywkę na tyle, zeby mnie zaciekawic :)

PS dzieki Robercik :)

Zmieniły i to bardzo
To teraz zupełnie inna gra
I gdyby tylko poprawili walkę to bym powiedział że dużo lepsza niż C4

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-20, 15:32   

Cholerko, wiesz, że ja civ V też lubię, nawet te "lewe dueliki" z ruinami z niemirorami i barbami czy csami...nawet do tego jestem w stanie się przestawić, byle z kimś partyjkę zagrać .
Co do różnić to już chyba to wszytsko było wielokrotnie wałkowane.
Dla mnie brakuje systemu wielkich z civ IV - tam miałeś cały rozbudowany system co możesz łyknąc [techy] z któregoś wielkiego, w odpowiedniej kolejności, system maksowania wielkich na Caste system. Civ IV pod tym względem jest miodzio.
w Civ V masz uproszczony do maksimum system wielkich, który sprowadza się głównie do czekania bardzo długo na możliwość tworzenia [przyspieszania] wielkich odpowiedniej maści z budynków i nie ma nic poza zbudowaniem odpowiedniego ulepszenia lub odpalenia buteleczek na najbliższe techy. Nie mówię o cudach bo z nich mamy tak samo jak w civ 4 pkty wielkich poszczegolnego rodzaju naliczane tak samo.
System walki jak sami stwierdziliście - niby fajnie przesuwać pojedyncze jednostki ...ale czegoś brakuje. Przynajmniej jakieś budowanie mini stacków byloby dopuszczane...
Statki są za silne od pewnego etapu...jak nie maasz floty miasto pada raz dwa. Jednostki lądowe przepływają wpław od optyki ;)
Teraz jakby się chiało bawić w gry od Astro - to jakieś nieporozumienie.
Wiem to stare przyzywczajenia ale, mapa tak bardzo nie determinowała sposobu rozgrywki mam wrazenie.
a o jakie zbiorcze liczenie ci chodzi?

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2014-01-20, 15:40   

Bobek1971 wrote:
Cholerko, wiesz, że ja civ V też lubię, nawet te "lewe dueliki" z ruinami z niemirorami i barbami czy csami...nawet do tego jestem w stanie się przestawić, byle z kimś partyjkę zagrać .
Co do różnić to już chyba to wszytsko było wielokrotnie wałkowane.
Dla mnie brakuje systemu wielkich z civ IV - tam miałeś cały rozbudowany system co możesz łyknąc [techy] z któregoś wielkiego, w odpowiedniej kolejności, system maksowania wielkich na Caste system. Civ IV pod tym względem jest miodzio.
w Civ V masz uproszczony do maksimum system wielkich, który sprowadza się głównie do czekania bardzo długo na możliwość tworzenia [przyspieszania] wielkich odpowiedniej maści z budynków i nie ma nic poza zbudowaniem odpowiedniego ulepszenia lub odpalenia buteleczek na najbliższe techy. Nie mówię o cudach bo z nich mamy tak samo jak w civ 4 pkty wielkich poszczegolnego rodzaju naliczane tak samo.
System walki jak sami stwierdziliście - niby fajnie przesuwać pojedyncze jednostki ...ale czegoś brakuje. Przynajmniej jakieś budowanie mini stacków byloby dopuszczane...
Statki są za silne od pewnego etapu...jak nie maasz floty miasto pada raz dwa. Jednostki lądowe przepływają wpław od optyki ;)
Teraz jakby się chiało bawić w gry od Astro - to jakieś nieporozumienie.
Wiem to stare przyzywczajenia ale, mapa tak bardzo nie determinowała sposobu rozgrywki mam wrazenie.
a o jakie zbiorcze liczenie ci chodzi?

Chodzi o to że w 4 wszystkie punkty są zbierane i na koniec jest losowanie kto się urodzi
W 5 każdy punkt idzie na właściwego wielkiego i możesz dzięki temu mieć 100% pewności kto się urodzi

A co do bustowania to zanim płaczki nie wymusiły nerfa był sposób grania na wielkich i potrafiłem ich farmić masowo

Niestety teraz zostało to mocno przycięte ale i tak coś tam się daje zrobić.

Co do wykorzystania to jest kilka rzeczy tyle że teraz na przykład techy można tylko z naukowca wypalać.

Dla mnie niestety wiele zmian poszło w stronę uproszczenia bo płaczki nie dawały sobie rady na lobby z zawodowcami. Teraz też sobie nie dają więc pewnie zaraz znów coś popsuja ;-)

Bobek1971 

Posted: 2014-01-20, 16:04   

ale to prawda jedyny feler w civ 4 z wielkimi to była losowośc wielkich przy zbieranych pktach na jednego czy drugiego w civ V jest to znacznie lepiej rozwiazane.
Last edited by Bobek1971 on 2014-01-20, 16:05; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum